Huisvrouw- Vakantiezwemfeest in overdekte Officieuze opening van verbouwd clubhuis Be Fair met kerstkienavond aanvoeren Acht middelbare scholen om eer gymnastiek Toossoos Waddinxveen blijft de ranglijst strijden om hoogste Kerstvolleybaltournooi Voetbalprogramma in Kwiek-leden kampioen in Gouda BOSKOOP BEDWINGT EXCELSIOR WSV 3 blijft winnen Geen winst voor Herenbasketballers De Gouwe nu op 2e plaats SCHOOLDAMMEN IN WADDINXVEEN RECEPTIE-ALBUMS Waddinxveen Overwinningen voor atleten uit Be Fair-heren verliezen weer SCHAKERS NAAR HET KETELHUIS Minder goede Commissie- vangst HSW vergadering I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 19 DECEMBER ’74 Waddinxveen WSE Onderlinge Stand Uitslagen WADDINXVEEN Vrijdag avond 20 december (morgen) wordt weer de jaarlijkse kerst-kienavond in de Verbouwde en vernieuwde kantine van Be Fair gehouden, die daarmee officieus in gebruik wordt genomen. WADDINXVEEN Het eerste elftal van Waddinxveen blijft in de vier de klasse E nog altijd de ranglijst aanvoeren. Zondagmiddag thuis tegen Moordrecht konden er geen doelpunten (00) gemaakt worden. WSE ver loor uit met 10 van Haastrecht. Het team van Be Fair speelde zaterdag niet voor de competitie. Boekhandel Veldwijk BV i 5—5 titie opgewerkt WADDINXVEEN Het waterpolo- zevental van De Gouwe heeft het water- poloduel tegen BZPC uit Bodegraven met 43 gewonnen. De Bodegravers stonden overigens al gauw met 02 voor, maar de Waddinxveners overbluf ten in het vierde en laatste partje. WADDINXVEEN Het voetbalpro gramma voor het komende weekeinde is als volgt: 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 6 5 6 4 3 3 4 3 2 0 0 2 3 0 4 3 2 0 0 2 2 0 2 2 4 2 4 5 6 7 6 8 20 14 13 12 12 9 8 8 6 6 2 Be Fair heeft nu de beschikking over een zeer ruime kantine, waarvan het gedeelte links vooraan is afgescheiden als bestuurskamer. Er is ook een nieuwe grotere bar gebouwd. Daarachter is een keuken alsmede opslagruimte. Hiervoor zijn enkele muurtjes weg gebroken. De oude keukenruimte werd omgebouwd tot toiletten-groep, zodat het publiek niet meer de lange gang naar de kleedkamers in hoeft. Be Fair offerde twee kleed kamers op voor een spelers-honk. Deze ruimte is bijzonder gezellig ingericht. Verdere uitslagen: Dames jun. B-GVVC B 3—0 Dames jun. A-Wevo A 30 Dames 5-V&A 2 22 Heren 6-VSTS 2 1—3 Thuisprogramma 14.00 uur: Heren adsp. A-GWC A 15.00 uur Dames adsp. A-GWC B 16.00 uur: Heren 5-VOY 3 17.00 uur: Dames jun. A-V&A A. In Rotterdam kwam Wim van Breemen nog aan de start voor een loop over 15 km. Uit een veld van 170 deelnemers eindigde hij als 55e in 59 minuten. Voor komende zaterdag staat de Gouda-cross op het programma. Verrips op de doellijn brengen. WADDINXVEEN Het jaarlijkse schooldamtoemooi (nu al voor de derde maal) voor alle leerlingen van de Waddinxveense scholen, wordt op zaterdag 11, 18 en 25 januari gehouden in het Gereformeerd Verenigingsgebouw. De damclub „Excel sior” en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs organiseren dit toernooi. Op 11 januari spelen de leerlingen van de zesde klassen van de basisscholen, de beide MAVO-scholen, de christelijke huishoudschool „De Rank” en de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum. De 18de januari komen de leerlingen van de eerste, tweede en derde klassen van de basisscholen en zaterdag 25 januari de leerlingen van de 4e en 5e klassen van de basisscholen aan de beurt. Op deze laatste dag wordt er ook een simultaanwedstrijd gespeeld tegen de plaatselijke topdammers. Hierna wordt er een grote bingo-middag gehouden voor de kinderen. laan. Aanvang poulewedstrijden in bei de zalen: 09.00 uur. Aan vang finale wedstrijden in de Staringlaan: 14.30 uur. De school met beste jongens- en meisjes prestatie gezamenlijk ontvangt de „Café Sport wisselbeker”, welke door Café Sport beschikbaar is gesteld. In de af- Fair tegen een nog nader bekend te ma ken tegenstander een demonstratiewed- strijd spelen. gelopen vier jaren heeft de Prof. Kohn- stamm-mavo uit Waddinxveen daar tel kens beslag op weten te leggen. Na de prijsuitreiking (plm. 18.45 uur) zal Be 10 8 9 9 10 9 5 3 3 3 3 4 3 5 5 5 5 2 2 0 1 1 2 3 13 11 11 11 11 10 10 8 11 11 11 10 3 2 3 3 2 1 4 5 3 3 3 3 3 1 5 5 6 6 10 9 9 9 7 5 De lessen worden gehouden in de Toos-soos aan de J.W. Frisoweg (voormalige Bethelkerk). Zij be ginnen in de tweede week van januari en duren tot en met april. De kosten bedragen voor de hele cursus van plm 15 lessen 35,—. Eventuele verder gewenste inlich tingen kunnen worden verkregen bij mevrouw M. Bruining-Quint, Wingerd 73, telefoon 4743. Voor WSV 3 werden de punten gescoord door: Van Grieken (1), Versluis A. N. Littooy (1), v.d. Starre (1), A. Lit- tooy (J4) en Alblas (1). v.d. Hoek slaag de er niet in winst of remise te behalen, terwijl de partij van Vleggeert nog uit gespeeld moet worden. Na drie wed strijden heeft WSV 3 nu 6 pt terwijl de bordscore 14^-8j4 en 1 afgebroken is. WSV 2 heeft zijn uitwedstrijd tegen Wester Toren 2 (Rotterdam) uitstekend gewonnen. Ondanks dat er met drie in vallers moest worden gespeeld bleven de Waddinxveners met 5 aan de goe de kant van de score. Winst werd be haald door W. van Oort, Hamming, Per- dijk en Smitskamp, terwijl Van Ameron- gen, Burger en Ellers remise speelden. Het is jammer dat dit team zijn eerste wedstrijd tegen Messemaker 3 heeft ver loren. De kansen op het kampioenschap zijn daardoor sterk gedaald. Voor de onderlinge competitie zijn in de 14de ronde de volgende wedstrijden ge speeld. Uitslagen: Oenema-Torenbeek 0-1; van Vuuren-I. van Oort 10; Kar- dol-Asscheman 1—0; Kraan-Schoemaker afg.; Verstoep-v.d. Ree 01; Boolman- v.d. Heyden 0—1. Mede doordat Asscheman de laatste ron- WADDINXVEEN Het derde team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging (WSV) heeft opnieuw gewonnen. Na winst op Capelle 3 en op Het Hou ten Paard 3 moest Ashtapada 3 uit Hoogvliet het onderspit delven. De wed strijd werd afgebroken bij een 52 stand voor WSV. Eén partij werd afge broken. De clubkampioenschappen van Kwiek worden gehouden in tweede week van januari met als finaleavond 10 januari. WADDINXVEEN Kwiek-tafelten- nisser Ronald Rijsdorp (13) is jeugd kampioen geworden van het district Gouda. De tafeltenniskampioenschap- pen werden gehouden in de zaal van het Goudse Vriendenschaar. Hier behaalde het Kwiek-talent via vier prachtige over winningen de finale. ZOND AG VOETBAL: WSE-DONK, 14.30 uur St. Lodewijk-Waddinxveen, 14.30 uur ZATERDAG VOETBAL Be Fair-Excelsior Pernis, 14.30 uur Excelsior Pernis 2-Be Fair 2, 14.30 uur 4e klas E KNVB: Waddinxveen Moordrecht NSV Moerkapelle Haastrecht St. Lodewijk Stolwijk Groeneweg Unio Donk Nieuwerkerk WSE WADDINXVEEN Opnieuw heeft Boskoop getoond tegen sterkere dam clubs voor verassingen te zorgen. Eerst tegen Schoonhoven (Damlust) en nu te gen Excelsior. Na een spannende strijd werd het 1010, zodat Excelsior weer met een tweede plaats genoegen moet nemen. De stand: DZS De Gouwe DWT BZPC DWR MZPC RZV Kroosduikers Die Haghe De Rijn Nayade WADDINXVEEN Zaterdag werd de vijfde viswedstrijd van de HSW-winter- competitie gehouden in de Dordse Kil bij ’s-Gravendeel. Slechts 21 maatvissen werden verschalkt met een totale lengte van 358 cm. Ie werd C. Broer 165 cm 10 stuks; 2e P. Hofman 68 cm 4 stuks; 3e W. Snaterse 53 cm 3 stuks; 4. L. En gels 40 cm 2 stuks; 5. W. Hoogerdijk 17 cm 1 stuks. Het klassement na vijf wedstrijden wordt nu aangevoerd door L. Engels met 1455 cm, 71 stuks. De grootste vis (38 cm) werd tot nu toe gevangen door M. Rei chard. Op 4 januari wordt de zesde wed strijd gehouden in een nog nader be kend te maken wedstrijdwater. Vertrek vanaf het station N.S. om 07.30 u«r. WADDINXVEEN Voor de vijfde maal in successie organiseert de volleybal vereniging „Be Fair”, in samenwerking met het gemeentebestuur van Waddinxveen, op zaterdag 27 december een kerstvolleybaltoernooi voor alle scholen (middelbare) van Waddinxveen en omgeving. 0—2 1—1 1—1 1—1 2—0 1— i 0—2 1—1 2— 0 2—0 0—2 0—2 1—1 1—1 2—0 den wat steken heeft laten vallen, staat van Vuuren nu royaal aan de leiding. Op de derde plaats staat Kardol, die aan een sterke opmars bezig is. WADDINXVEEN Het Zoetermeer- se Ilion had voor de eerste cross een mooi, maar onoverzichtelijk crosspar- cours uitgezet. Dit werd nog erger door de regen die tijdens deze hele cross neerdaalde. Dit alles kon de vooral jeug dige crossers niet afschrikken. WADDINXVEEN Maandagavond 23 december vergadert onder leiding van wethouder A. H. van Gent in het open baar de gemeentelijke sportcommissie. De commissie komt in het gemeente huis om acht uur bijeen voor de afhan deling van de volgende agenda: Mededelingen en ingekomen stukken Bespreking ontwerp-huurreglement voor de gemeente sportterreinen Wat verder ter tafel komt Rondvraag. WADDINXVEEN „Eindelijk is het einde in zicht van de besprekingen over onze huisvesting. De laatste vergadering hierover is gevoerd met de projectraad, die de directe leiding van het Ketelhuis heeft. Ons bestuur heeft besloten op de door deze raad ingediehde voorstellen positief te reageren”. Dat schrijft het bestuur van de Waddinxveense Schaak Vereniging. Met ingang van 2 januari zullen zij schaken in het ketelhuis aan de Busken Huetlaan, vlak bij de spoor- wegonderdoorgang. „We komen in een grotere ruimte, we hebben geen last meer van luidruchtige buren, we hebben uit stekend licht en we kunnen komen en gaan wanneer we willen”, aldus het be stuur. WADDINXVEEN Sinds de inge bruikname van het overdekte zwembad in oktober 1973 is het van het gemeente bestuur een goede gewoonte geworden om tijdens de schoolvakanties het bad speciaal voor de schooljeugd te bestem men. Er worden dan diverse wedstrijden gehouden en spelletjes gedaan, zowel in het water als op de kant. Er staat een tafelvoetbalspel en een gezellig muziek je verhoogte de sfeer. Ook in deze kerst vakantie belooft het weer een echt va kantiezwemfeest te worden. Nieuw deze keer is het houden van een zwemvierdaagse. In verschillende zwem baden in den lande werd dit festijn reeds met succes georganiseerd. Het leuke is, dat het hele gezin aan dit evenement kan deelnemen. Gedurende vier dagen moet per dag een afstand van 500 meter zwembad worden afgelegd in een naar eigen keuze te bepalen slag. Kinderen tot en met 10 jaar kunnen 250 meter zwemmen. Onderweg even rusten is toe gestaan, mits de deelnemer/deelneem- ster tussentijds niet het water verlaat. Er bestuur beschikbaar gestelde wisselbe- kers, één voor de beste 5e en één voor de beste 6e klussers. Deze wedstrijden worden gehouden op dinsdag 24 decem ber voor de 5e klassen en op dinsdag 31 december voor de 6e klassen. Er wordt, volgens het zgn. afvalsysteem, weer op drie onderdelen gezwommen nl. 25 m schoolslag, 25 m rugslag en 25 m vrije- slag. Deelname aan deze wedstrijden, welke gratis is, kan naar eigen keus ge schieden op een of meerdere onder delen. Naast dit alles zijn de kleuters niet ver geten. Er zijn weer verschillende tijden gereserveerd voor kleuterspelen, waar aan vader en/of moeder met hun kleu ters kunnen deelnemen. Voorts zijn er de reeds meer bekende hindernisraces en doelschietwedstrijden (nu niet op Eddy Treytel maar op een van de leden van het badpersoneel). Tijdens de middag uren is er weer zwem-instuif in het bij zonder uiteraard voor de jeugd, waarbij weer naar hartelust met ballen en auto banden in het water kan worden ge- WADDINXVEEN De heren basket ballers van Toos kregen hun grootste nederlaag tot nu toe te verwerken. Ver antwoordelijk hier voor waren de spelers van het Leidse LUSV. LUSV was nog ongeslagen en Toos heeft er, vooral in de eerste helft, alles aangedaan om dit record te breken. In deze eerste helft deed Toos niet veel onder voor LUSV. alleen was er aan Tooszijde vrij veel on nodig balverlies. En dit was er eigenlijk de oorzaak van dat de rust inging met een achterstand voor Toos, n.l. 38-32 voor LUSV. De tweede helft verliep minder florissant voor Toos. De interes se bij Toos was een beetje verdwenen. LUSV profiteerde hier goed van en scoorden in deze tweede helft nog 44 punten tegen Toos maar 19. Eindstand 82-51 voor LUSV. Topscorer Peter Zwamborn met 26 punten. De deelname is dit jaar ongekend groot (acht middelbare scholen) en het belooft wederom een spannende dag te worden. Organisatorisch is het niet mogelijk alle wedstrijden in één zaal af te werken. Vandaar dat het toernooi, wat de poule wedstrijden betreft, in twee zalen zich afspeelt. De meisjes spelen hun wedstrij den in het gymnastieklokaal aan het Kon. Wilhelminaplein, terwijl de jon gens hun poulewedstrijden in de Staring laan afwerken. De finalewedstrijden worden door de jongens en meisjes wél in één zaal gespeeld, n.l. in de Staring- zijn voor dit onderdeel gedurende vijf dagen van het vakantiezwemfeest tel kens per dag twee tijden gereserveerd n.l. van 8.30-10.00 uur en van 18.00- 20.00 uur. Een vijfde dag is opgenomen om diegenen, die mogelijk een van deze dagen verhinderd zijn toch gelegenheid te geven om gedurende vier dagen hun baantjes te trekken. De resultaten van iedere dag worden door het badperso neel op een deelnemersformulier aan getekend en gesigneerd en wie de proef met goed gevolg heeft afgelegd, ontvangt na afloop een certificaat. Vrijdag 3 januari vindt de afsluiting van deze zwemvierdaagse plaats, waarbij de be haalde certificaten zullen worden uit gereikt. Eveneens staan weer schoolzwemwed- strijden op het programma voor leerlin gen van de basisscholen. Werden tijdens de herfstvakantie deze wedstrijden voor de leerlingen van de 4e klas georgani seerd, deze keer zijn de leerlingen van de 5e en 6e klas aan de beurt. De strijd zal gaan om twee door het gemeente- WADDINXVEEN Opnieuw zijn de heren van de volleybalvereniging Be Fair er zaterdag niet in geslaagd zich van de laatste plaats te spelen. Met 3-1 verloren de Waddinxveners van het Haagse SVC. Gezegd moet worden dat de Hagenaars beslist niet sterk speelden en dat Be Fair daar eigenlijk alleen in de tweede set van profiteerde. Door de overwinning op BZPC heeft De Gouwe zich halverwege de compe- naar de tweede plaats. Uitslagen Excelsior-Boskoop: P. Swart-D. van Wijk H. Boele-H. van Klaveren G. v.d. Zijden-D. v.d. Zijden T. Driesse-A. Koetsier D. Zwanenburg-M- Vuijk A. Zwanenburg-G. Luiten G. Heeren-W. Burger T. de Heer-C. A. Metselaar B. van Eijk-L van Osnabrugge I. Slappendel-H. Glazenborg Het tweede team speelde tegen Boskoop 2 ook gelijk (55) en moet nu afwach ten wat BDV 2 doet. Wint deze de laat ste twee wedstrijden dan volgt er een beslissingswedstrijd. Verspeelt het één punt, dan is Excelsior 2 kampioen. Zijn tegenstander in de finale was Jan van der Pool, een zeer aanvallende ta feltennisser. Ronald bracht het kam pioenschap op zijn naam vooral door het zeer sterke verdedigen. Jan probeer- dt steeds met een harde fore-hand een punt te scoren maar keer op keer mis lukte dit door het zeer zware kapeffect van Ronald. Hierdoor werd hij zonder echt in gevaar te komen met 21-17 en 21- 10 de winnaar. In de landelijke Halex achtkampen is R. Rijsdorp zevende-ge worden bij de aspiranten van 13-16 jaar. In de toernooi klasse G werd H. J. Si mons, competitieleider van Kwiek, kampioen. Hij kwam in de finale door Spruit te verslaan met 21-17, 6-21 en 22- 20. In deze derde set moest Simons een achterstand van 19-16 en 20-17 om buigen tot een eindstand van 22-20. De finale tegen Poot van K&B was een zeer spannende wedstrijd met als set standen 16-21, 21-17 en 22-20. speeld. Voorts kan tijdens de zwem- instuif en de uren voor vrij-zwemmen weer het eveneens reeds bekende punten- circuit worden afgelegd, waarbij diverse voorwerpen e.d. moeten worden geraden en vragen beantwoord. Gedurende al deze activiteiten blijft de mogelijkheid tot vrij-zwemmen steeds aanwezig, uit gezonderd de uren waarop de school- zwemwedstrijden plaatsvinden. Tijdens de ochtend- en middaguren gelden ver laagde toegangsprijzen. Vanaf 16.30 uur geldt het normale tarief. Md nadruk wordt er op gewezen, dat het bad op 24 december (kerstavond) en 31 december (oudejaarsavond) vanaf 16.00 uur en de beide kerstdagen en nieuwjaarsdag de gehele dag gesloten zal zijn. Een volledig programma-over- zicht van dit vakantie-zwemfeest is bij de kassa van het bad steeds verkrijg baar. Neem nu het verstandige besluit om tijdens dit vakantie-zwemfeest samen met het hele gezin eens een extra duik in ons mooie overdekte zwembad te nemen. Met goede moed begaf iedereen zich op pad in zijn of haar loop. Eddy van Ge meten bracht geheel volgens de verwach ting de eerste overwinning op zijn naam. Hij finishte na 3 min. 20 sec. met ruime voorsprong bij de jongens D. In deze groep eindigde Theo Merkesteyn als twaalfde. Bij de jongens C was Peter Kobrua steeds op kop te vinden, maar een valpartij vlak voor de finish wierp hem terug naar de derde plaats, met dicht daarachter Jaap Honkoop als zes de. Bij de dames wist Corry Burghoorn na een spannende strijd de tweede Wad dinxveense overwinning binnen te slepen. Bij de B-jongens wist Roger van Geeren- steyn in een onderlinge strijd vlak voor de finish clubgenoot Rinus Slingerland voorbij te streven en eindigde nu als vijfde met Rinus als zesde. Een duide lijke overwinning was er nog voor Peter v.d. Lans bij de jongens A die meteen de kop nam en die het alleen maar in teresseerde hoe groot zijn voorsprong bij de finish zou zijn. Wegens diverse omstandigheden konden geen Waddinx veense senioren aan de start verschijnen. Tijdens de volgende cross, die op 11 ja nuari in Waddinxveen zal worden ge houden, zullen ook zij zeker van de partij zijn. Het spelers-honk wordt ook gebruikt voor commissie-bijeenkomsten. Zelf werkzaamheid staat voorop bij de Be Fair-bouwerij. Eenmaal voltooid zal de Waddinxveense club kunen beschikken over een aan de eisen des tijds aangepast home, waarin Be Fair zijn recreatieve funktie volledig kan vervullen. Reeds zijn er plannen ge- aakt om meer ontspanningsactiviteiten te gaan ontplooien. 10—10 Uitslagen Boskoop 2-Excelsior 2: G. Luiten-J. Slappendel W. van Rijswijk-J. de Heer T. den Bruin-B- van Eijk J. van Osnabrugge-J. Both Chr. Boer-Th. van Bueren SVC begon sterk, maar zakte verder in de wedstrijd steeds dieper weg. De set standen waren: 15-6, 12-15, 15-7 en 15-4. Beter ging het met de Be Fair-dames, al verloren ook zij weer onnodig een pun tje. Net als Lekkerkerk kon ook Gemini/Kangaroes profiteren van het wisselvallige spel van de dames. In Voorschoten was het al in de eerste set pure sensatie. Vier keer kwamen de Uniekaas-meisjes op setpoint, maar ten slotte was het toch Gemini dat aan het langste eind trok: 2018. De dames, nu toch erg positief aangeslagen, sloegen erg hard terug (415), maar in de der de ronde was het toch weer wisselvallig heid, die de klok sloeg: 1511. Een punt verlies dus, want Be Fair kwam weer terug en definitief liet het Gemini zien, wat haar kunnen was. Dit liep ten slotte uit op een voor Be Fair geflat teerde zege in negatieve zin, want er werd een 23 overwinning behaald. Gemini werd volkomen gedeklasseerd in punten: 5274 WADDINXVEEN De gym nastiekvereniging TOOS start ook in het nieuwe jaar nieuwe series met recreatieve lessen „huis- vrouw-gymnastick”. Deze lessen, die speciaal voor huisvrouwen en moeders met kleine kinderen wor den gehouden in de ochtenduren, bieden een unieke gelegenheid de lichaamsconditie op peil te hou den cq. te verbeteren. Al naar ge lang de belangstelling kan geko zen worden uit: dinsdagmorgen 9-10 uur (moeder- en kindgym- nastiek); dinsdagmorgen 10-11 u (dames- en rythmisch gymnas tiek); donderdagmorgen 9.30- 10.30 uur (dames-gymnastiek en volkdans); donderdagmorgen 10.30-11.30 uur (dames - ook wat oudere - met aangepaste oefen stof). Voor de onderlinge competitie werd slechts één wedstrijd gespeeld: W. van der Heijden-T. den Ouden 02. Voor het persoonlijk kampioenschap van het Goudse Damdistrict nemen vijf spelers van Excelsior deel. In de hoofdklasse P. Swart, in de eerste klasse J. de Heer, Th. van Bueren en J. Both en in de jeugdklasse G. Dankers. Een fel en inventief strijdend Waddinx veen is er zondagmiddag niet in ge slaagd Moordrecht op de knieën te krij gen. Het duel om de koppositie eindigde onbeslist (00). Feit was wel dat het talrijke publiek in De Sniep een aanval lend Waddinxveen aan het werk zag, zonder dat het team echt gevaarlijk kon worden. Ook de uitvallen van Moor drecht hadden weinig inhoud. Pas in de tweede helft durfden de Waddinxveners meer risico’s te nemen, maar dit mocht niet baten op een goede kans vlak voor het einde van de wedstrijd na. Hoewel Adriaan Hoogervorst Moordrecht-doel- man Bert Linge was gepasseerd, wist nog redding te Het uit spelende team van WSE verloor met 10 van een weinig overtuigend spelend Haastrecht, dat even voor rust de enige treffer zou maken. De spelers van WSE hadden meermalen tijdens de wedstrijd het heft in handen, maar lieten mooie kansen onbenut. Leo Tange werd door arbiter Stevens de gele kaart voor gehouden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1974 | | pagina 2