DANSEND Prominenten in 1974 naar Waddinxveen HET NIEUWE JAAR IN T Rotterdams bisschop dr. A. J. Simonis CDA-leider ARP-fractieleider mr. W. Aantjes Steenkamp Ereburger prins Bernhard Ex-premier prof. dr. J. E. de Quay Onderminister J. L. N. Schaefer JAAROVERZICHT 1974 FOTOS: SAMENSTELLING: Sjaak Noteboom Bert J. Woudenberg ft I Dansend ’t nieuwe jaar ’75 in. Voor het laatst met burgemeester C. A. van der Hooft, want hij hoopt ge zond en wel op 31 december van dit jaar met pensioen te gaan en - zoals hij heeft aangekondigd - Wad dinxveen te verlaten. Terugkijkend op het nu oude jaar moeten we in zijn algemeenheid constateren dat het opnieuw voor onze goede ge meente een druk, bewogen en ook succesvol jaar is geweest. Er waren wat incidenten, zoals het bedanken als lid van de ARP-kiesvereniging door de heer Van der Hooft en zijn opmerkingen aan het CDA-raadslid P. de Lijster, maar het wonen en leven in Waddinxveen werd weer een stuk aantrekkelijker. Dit jaar overzicht 1974 wil daar mede het bewijs van zijn. Het zijn krenten uit een jaar dat voorbij is. Maar zonder omkijken kunnen wij als mensen nu eenmaal niet verder le ven. Daarom een greep uit het nieuws zoals dat door het Weekblad voor Waddinxveen in totaal 710 pagina’s met 380 foto’s werd ge bracht. Apropos: dat zijn weer 61 pagina’s meer dan in het jaar daar voor. en Gijs Kooren ga fel k - 1 iïïtfBffli!! W. Aantjes (op de foto links met naast hem het Tweede I -1 II sJ i Maandag 1 juli bereikte het feest rond het 25-jarig ambtsjubileum van burge meester C. A. van der Hooft met een in het Anne Frank-centrum gehouden re ceptie het hoogtepunt. Daar kwamen zo’n tweeduizend mensen de jubilerende burgemeester en zijn vrouw van harte gelukwensen. Onder hen bevond zich ook oud-ministerpresident prof. dr. J. E. de Quay, in de tijd dat de heer Van der Hooft burgemeester van Willemstad was (1949-1958) commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Onder aanvoering van de fractievoorzitter in de Tweede Kamer, mr. Kamerlid mr. C. G. van Dam en in het midden plaatselijk CDA-leider in de gemeenteraad drs. T. J. Bouwers), kwamen een aan tal ARP-ers op vrijdag 1 maart op werkbezoek in Waddinxveen in het kader van de actie „Wij komen terug”. Landelijk CDA-voorzitter prof. dr. P. A. J. M. Steenkamp kwam donderdag 16 mei op een grote christen-democratische bijeenkomst in het Waddinxveense An- ne-Frankcentrum de gemeenteraden waarschuwen voor het verscherpen van de tegenstellingen. Op de foto staat hij met de CDA-leider in de Waddinxveen se gemeenteraad, drs. T. J. Bouwers. Prof. dr. Steenkamp trad zoals bekend in 1971 succesvol op als informateur van het kabinet-Biesheuvel. Hij is nu de „architect” en de voorman van het lan delijke Christen-Democratisch Appèl. Het derde werkbezoek van Waddinx- veens ereburger prins Bernhard op maandag 25 november ligt iedereen nog vers in het geheugen. Het was ook een onvergetelijke visite van de koninklijke gast aan ons dorp. Bij zijn afscheid liep prins Bernhard in de raadzaal van het gemeentehuis Sint Nicolaas, die even eens op werkbezoek was en het druk had met het uitreiken van middenstands- prijzen tot een totaal van 9.500,te gen het lijf. De Soestdijker vermaakte zich vijf uur lang in een redelijk vlag gend Waddinxveen en keek zich de ogen uit. Opvallend was het grote aantal ge sprekken dat de prins onvermoeibaar voerde. Hij was in feite voor iedereen bereikbaar en aanspreekbaar. Bij zijn afscheid kreeg hij namens de Waddinx veense bevolking in ons dorp gemaakt speelgoed voor zijn kleinkinderen. Staatssecretaris J. L. N. Schaefer, op het ministerie van volkshuisvesting en ruim telijke ordening belast met de porte feuille stadsvernieuwing, kwam woens dag 4 september uitgebreid de door de woningbouwvereniging „Waddinxveen” in de Zeeheldenwijk gepleegde vernieuw bouw van in totaal 51 vooroorlogse wo ningen bekijken. Door deze belangstel ling van regeringszijde kreeg dit in het najaar van 1973 begonnen spectaculaire karwei, waarmee bijna twee miljoen gul den is gemoeid, de aandacht die het ver dient. De Rotterdamse bisschop dr. A. J. Simonis kwam woensdagmorgen 3 april naar Waddinxveen om in de Ontmoetingskerk een pontificale hoogmis te leiden. De mis werd opgedragen ter gelegenheid van het eeuwfeest van het rooms-katholiek onderwijs in Waddinxveen. De Stichting voor Katholiek Onderwijs „St. Victor” liet tijdens de jubileumviering duidelijk merken geloof, hoop en vertrouwen te hebben in de tweede honderd jaar. Op de foto loopt naast de bisschop de in september afscheid nemende pastoor J. A. M. Saulenn. i, nu F'!’"’”' 'Wiiiii

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 13