i I1 EERSTE PAAL Wethouder A. H. van Gent op glijbaan Burgemeester trouwde dochter Ook in Waddinxveen waren blaaspijpjes I Vondelwijkbewoners protesteren Paal niet geslagen ■11 - S IHL r - f as® ■1 >14 - Mevrouw Th. C. M. Blom-van Dillen was één van de vijf Waddinxveners, die meehielp met het slaan van de eerste paal voor de geintegreerde openbare kleuter- en basisschool in Groenswaard 3 .Dat gebeurde op maandag 11 februari De andere paalslaanders waren onder wijswethouder A. H. van Gent, de heer C. H. de Ruijg, Rosalinde Hildebrand en Ingrid Calis. Het onderwijscomplex zou door mr. A. de Roos in eigen per soon - naar wie de school is genoemd - op vrijdag 20 september officieel wor den geopend. Op het moment dat de secretaris van de woningbouwvereniging „St. Joseph”, de heer A. L. M. Boer, op dinsdag 29 janu ari zijn witte jas zou aandoen voor het slaan van de eerste paal voor de 145 woningen omvattende in de volksmond „kromstafflat” genoemde Wingerdflat wist hij nog niet dat dat karwei niet ge klaard zou kunnen worden. De paal was namelijk niet de grond in te krijgen. De heimachine weigerde dienst. Dus de eer ste paal voor de Wingerdflat is nooit of ficieel geslagen. Glijdend over een glijbaan nam onderwijswethouder A. H. van Gent januari eind een door de ouders getimmerd klim-glijtoestel in de peuterspeelzaal „Pieter Pierebas” officieel in gebruik. De peuterspeelzaal „Pieter Pierebas” is gestart in november 1972 in een lokaal van De Savornin Lohmanschool en bedoeld voor Groenswaard 2. aiafeiffiHsiLtifj-i.il.* Met zo’n slechte ontvangst kunt je je televisietoestel het beste bij de vuilnisemmer neerzetten, dachten de Vondelwijkers. Dit stilleven bouwden we voor u op aan de voet van de gewraakte antennemast en ter verhoging van het effect hebben we er ook het spandoek dat de jeugd midden juni voor het raadhuis opstak, maar achter gehangen. De Vondelwijkbewoners willen snel een goed beeld op de tv en daar wordt door de begin vorig jaar opgerichte commissie ad hoe voor een centraal an- tennesysteem voor de gehele gemeente hard aan gewerkt. :.1: Weet je wetje, laat je rijden is ook in Waddinxveen een bij iedereen bekende aangelegenheid geworden. Al op de eerste de beste 1 november vond er ook langs de Henegouwerweg een politie-verkeerscontrole plaats op onder meer alcoholgebruik door be stuurders. De oogst was matig. Gelukkig was de heer Lagrouw jr. bereid voor fotograaf Gijs Kooren op het veelbesproken blaaspijpje te blazen, waarbij we ons haasten te vertellen dat hij in de verste verte niet van drankgebruik werd verdacht. Adju dant M. A. Ruissen (midden) kijkt vol spanning toe of het allemaal wel volgens de regels gaat. Marlies van der Hooft en Bennie Bloemberg zijn zaterdag 10 augustus in het huwelijk getreden. Vader respectievelijk schoon- vader burgemeester C. A. van der Hooft trad op als ambtenaar van de burgerlijke stand. Mevrouw J. van der Hooft-Lourens nam aan de plectigheid in het gemeentehuis, waarbij alleen familieleden aanwezig waren, deel door de huwelijksacte voor te lezen. Het nu in Haarlem wonende paar liet het huwelijk kerkelijk in de Ontmoetingskerk inzegenen. Waddinxveners zijn in 1974 tweemaal gevraagd naar de stembus te komen. Op woensdag 27 maart om een nieuw provinciaal bestuur te kiezen en op woensdag 29 mei om een nieuwe gemeenteraad samen te stellen. In onze gemeente week de verkie zingsuitslag voor de Zuidhollandse provinciale staten in grote lijnen weinig af van het landelijk beeld. De VVD was de grote winnaar, met in hun kielzog de PvdA. De CHU versterkte zich. D’66, ARP en DS’70 zagen in Waddinxveen bij deze verkiezin gen een belangrijk deel van hun aanhang verloren gaan. Opvallend was de winst van de SGP, die er zelfs in slaagde in onze gemeente de grootste confessionele partij te worden. Werden er toen 10. 128 geldigestemmen uitgebracht (opkomstpercentage 82,2 procent), op woensdag 29 mei brachten 9.535 Waddinxveners een geldige stem uit (opkomstpercentage 76,2 procent). De kie zers zorgden er met elkaar voor dat de nieuwe gemeenteraad naar rechts zou oprukken. De WD-fractie ging van twee naar vier zetels. De SGP/Hcrvormde Kiesvereniging kreeg er een zetel bij en kwam op vier. De Progrcssieven, een samenwerkings orgaan van PvdA/D’66/PPR/PSP, houden er „slechts” 6. Het CDA, waarin ARP/CHU/KVP samenwerken, bezet 5 zetels. Ge meentebelangen en GPV komen er niet aan te pas. Op de foto brengen burgemeester C. A. van der Hooft en zijn vrouw hun stem uit voor het provinciaal bestuur. iiiiiiii S I

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 14