Rondom de hefbrug Middenstand vervult van sn 100 kinderen hartewensen Weer meer in is verlengd passagiers bussen van Westnederland Expositie over isolatie HET AMBTELIJK VERKEERSOVERLEG Bewoners Zeeheldenwijk praten mee over het opknappen van hun buurt VLIEG REIZEN Br 1 1191 Platendiefstal in Waddinxveen GELDPROBLEMEN O SCHAP REEUWIJK STRAKS VOORBIJ? 3o 75 d! GEVONDEN EN VERLOREN ).m Klaverjassen ).m ).m. d! van ADDINXVEENSE SOCIALISTEN VOEREN ACTIE WADDINXVEENSE GEREFORMEERDEN OVER DR. WIERSINGA WAT ZIET LOUS OOSTERBROEK IN DE VOO WADDINXVENERS: STEEK UW LICHT EENS OP! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 2 JANUARI 1975 LI Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Tel. Met broeder groeten namens de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen, w.g. ds. D. J. Modderaar, praeses w.g. C. Dijkshoorn, alg. scriba." Werzocht wordt dan ook dr. Wiersinga te vragen zich te houden aan de be lijdenis derkerk, overeenkomstig de Heilige Schrift, zoals dit van iedere wnbtsdrager gevraagd wordt. \De kerkeraad is namelijk de mening toegedaan, dat iedere ambtsdrager \zich aan dat belijden dient te houden. \De kerkeraad wil hierbij uitspreken vertrouwen te hebben in de Synode en midden u Gods zegen toe en de leiding van de Heilige Geest bij uw besluit vorming. De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen richt zich tot u in verband met de leer van dr. Wiersinga. De kerkeraad heeft zich diepgaand over genoemde kwestie beraden, waar bij tot uitdrukking is gekomen, dat zij zich ernstig bezorgd maakt over de leer van dr.Wiersinga, die als Gereformeerd predikant de plaatsbekleding van Christus loochent. De raad verzoekt u dringend deze kwestie opnieuw aan de orde te stellen. Grote erkentelijkheid is uitgesproken voor de duidelijke uitspraak van de Synode, dat zij blijft bij de belijdenis der kerk ten aanzien van de aard van yietplaatsbekledende verzoeningswerk van Christus, ook als het dragen van het gericht van God. Bedrijfsplan Overleg WADDINXVEEN Het Waddinxveense gemeentebestuur heeft gesprek ken aangeknoopt met bewoners van de Zeeheldenwijk (Trompstraat/Piet Heinstraat/De Ruyterstraat) om de woonomgeving daar te verbeteren nu de door de woningbouwvereniging „Waddinxveen” ter hand genomen ver nieuwbouw in de eindfase zit. Uniek project WADDINXVEEN Speciaal voor jongens en meisjes tot 16 jaar werd er door de afdeling Waddinxveen van het Koninklijk Verbond van Onder nemers (KVO) de volledige naam van de middenstandsvereniging Wad dinxveen een Sint Nicolaasactie gehouden. De jongelui moesten een speciaal voor hen bij de aan de actie deelnemende middenstanders klaar liggend opplakvel halen en daarop 50 zegels plakken. De prijs die men graag wilde hebben mocht zelf worden uitgezócht. Het ging er om die „hartewens" ter waarde van ongeveer 25 gulden) te omschrijven. Aan deze actie namen ongeveer 2200 kinderen deel, althans er waren zoveel inzen dingen. Honderd ervan kregen in het Anne Frank-centrum een prijs uit gereikt. Daaronder bevonden zich zelfs vier kinderen uit één gezin. 1 (ADVERTENTIE) Spek stilte pk ig het koop. its geht enden Wij zijn -thuis- in uw vakantie! n Texti |R m toek ven es vo» houden. Weleerwaarde en Eerwaarde Broeders, I kwaliteit”, aldus Wielaard. loneel Water lamp, kijk niet op een paar gulden meer, dat is in dit war en ën en kandidaten uitdra- van dinxveen, die wil meewer ken de atie tot een succes rondom zichtbaar zijn, dus niet alleen van de achter kant. En wat zien we hier? worden zich zonder meer aan het belijden te houden. De brief die de deur uit ging luidt als volgt: Verloren: welpensjaal, bos sleutels, don kerbruine schoudertas, een groene zwem broek, jongensarmband naamplaatje ja- cob, bos sleutels, beugel, bruine vier kanten zijden sjaal, bronskleurige step, geblokt tasje met inhoud, een blauwe portemonnee met inhoud, bruine jon- genshandschoen, een gouden oorknop, zilveren staaf armband, ovaal zilver kleurig horloge, bruine bril, blauw KLM koffertje met inhoud, een zaag. Dank zij een rijkssubsidieregeling be staan er namelijk mogelijkheden om in combinatie met herstratingswerkzaam- heden verbeteringen aan te brengen in het straatbeeld, die de woonomgeving ten goede kunnen komen. Het is de wens van het Waddinxveense gemeentebestuur plannen tot verbetering van die woon omgeving in nauwe samenwerking met de buurtbewoners op te stellen. drag van 100.000,opgenomen voor de aanschaf van 65 wachthuisjes. Er zal een inventarisatie worden gemaakt van de belangrijkste knelpunten en kneltra- -Visser Eijk I I I jecten in het vervoersgebied van het Waddinxveense bedrijf. Vrije banen en verkecrslichtenbeinvloeding kunnen het openbaar vervoer sneller laten rijden. p>k de Partij van de Ar- leid in [taakt zich op voor de lan- Een foto die W estnederland goed zal doen. In de bus zitten tijdens het werkbezoek van prins Bernhard (midden) aan Waddinxveen niet alleen de koninklijke gast, maar ook zijn secretaresse mejuffrouw C. M. Gilles (links) en Zuidhollands commissaris mr. M. Vrolijk. Daarachter nog net het grij zende hoofd van burgemeester C. A. van der Hooft. Op de derde bank zit kolonel P. Paul van de rijkspolitie met naast hem iemand van de Rijks- voorlichtingsdienst (RVD). beurt: dan wint door „on en „onwe- tenheid” de ’sterke man’. Toen in Portugal de dicta- financiële en technische mogelijkheden tot realisering van bepaalde plannen en de mate waarin eigenaren en gebruikers van gronden aan de uitvoering willen meewerken. Gevonden: wit met blauw rechter gym schoentje, doublé dameshorloge, blauwe want, bruin/witte portemonnee met in houd, zwarte herenparapluie, bruine le ren dameshandschoen, zwarte hond, een gouden ringetje, gouden schakelarm- bandje, een blauwe atletiekschoen, een gouden broche. WADDINXVEEN Uit het magazijn van de groothandel IRT/Diamco aan de Oranjelaan zijn dit weekeinde twintig tot dertig dozen met elk dertig grammo foonplaten gestolen. De totale waarde wordt geschat op een kleine tweeduizend gulden. De daders hebben zich toegang verschaft tot het magazijn via een raam pje aan de achterzijde van het gebouw. De rijkspolitie heeft maandag op ver denking van inbraak in minstens negen woningen in Waddinxveen de 22-jarige Van der W. uit Den Haag aangehouden. De situatie is in zoverre verbeterd, dat de deelnemende gemeenten Gouda en Reeuwijk hun financiële positie zo heb ben kunnen verbeteren, dat ze niet lan ger als noodlijdend onder speciaal toe zicht staan. Een moeilijkheid ligt nu nog in Waddinxveen waar de gemeenteraad een bijdrage van 15 procent in de kosten van het schap te hoog vindt. Om de las ten te spreiden wordt nu de mogelijk heid onderzocht ook andere gemeenten in het schap te laten meedoen; daarbij wordt met name gedacht aan Bodegra ven en Moordrecht. Verwacht wordt dat gedeputeerde Borgman hierover in het begin van dit nieuwe jaar nadere mede delingen zal kunnen doen. heden in de Zeeheldenwijk werd een aan vang gemaakt met een toch wel uniek project tot renovatie van in totaal 51 vooroorlogse woningen voor een termijn van 25 jaar. De 18 overige woningen in deze wijk zullen voor een termijn van tien jaar in stand worden gehouden. De totale kosten van dit project, waarvoor staatssecretaris J. L. N. Schaefer in sep tember van het vorig jaar belangstelling toonde, zullen neerkomen op rond de twee miljoen gulden, dus gemiddeld 30.000,per woning. De tijdelijk in vier flatwoningen aan de Henegouwer- weg verblijvende bewoners ontvangen bij terugkeer in hun opgeknapte en desge wenst van centrale verwarming voor ziene woning 2500,als tegemoet koming in de te maken kosten. Het ver beteren van de woonomgeving is een door alle fracties in de Waddinxveense gemeenteraad gewenste en bepleite zaak. WADDINXVEEN/DEN HAAG In een vergadering van de provinciale ad viescommissie voor recreatie en natuur bescherming, die ingestemd heeft met het basis-recreatieplan voor de Reeu- wijkse- en Sluipwijkse Plassen, heeft Zuidhollands gedeputeerde drs. J. Borg man, die tevens vice-voorzitter van het recreatieschap is, er op gewezen dat er nu binnen afzienbare tijd een oplossing gevonden moet worden voor de finan ciële problemen van het schap, aange zien anders de zaken danig in het hon derd dreigen te lopen. WADDINXVEEN/GOUDA Er gin gen in 1974 weer meer mensen met de bussen van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland in Waddinxveen. In het jaaroverzicht van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en omstreken wordt gesproken van een lichte stijging (5 procent) van het aantal reizigers. Verwacht wordt dat het passa- giersaanbod in dit nieuwe jaar met 3 procent toeneemt. A.N.V.R. reisorganisaties: - solide - all round - Benelux - scherpe prijz. - volledig - Mallorca - bekend - compleet - specialist - prijsbewust - Spanje Vraag vrijblijvend bij ons deze en meerdere bekende program ma’s. werd betuigd met hetgeen de gerefor meerde synode heeft over- Uit het in het jaaroverzicht van de Ka mer opgenomen totale bedrijfsplan 1975-1976 van Westnederland blijkt dat de tarieven op 1 mei 1975 met gemid deld 10 procent zullen stijgen. Er naar gestreefd wordt in dit nieuwe jaar alle bussen van een mobilofoon te voorzien, om op die manier nog beter op onver wachte situaties te kunnen inspelen. De controleurs zullen zo nodig worden uit gerust met portofoon. Westnederland heeft in de begroting voor 1975 een be- Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Vrijdagavond (morgen) wordt er weer geklaverjast in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark De Sniep. Er wordt begonnen om acht uur. Voor Westnederland, één der grotere bedrijven in het gebied van de Kamer, was het afgelopen jaar er één van de integraties. Van Gog’s Autobusdiensten NV en De Twee Provinciën gingen in het Waddinxveense bedrijf op. Als ge volg daarvan werd de administratie ge stroomlijnd en werd per 1 mei 1974 in het gehele vervoergebied van Westneder land één tarieftabel ingevoerd. Ter ver betering van de werksituatie werd er een nieuw magazijn in Waddinxveen ge bouwd. Gesprekken zijn opgang geko men om het publiek nog vaker de mo gelijkheid te bieden met hetzelfde kaart je de bus, tram en trein te laten nemen. leving I van o| De Waddinxveense politiemensen kon den in samenwerking met de gemeente politie in Ridderkerk en de recherche van de rijkspolitie tot aanhouding over gaan. De Hagenaar, die het op geld en waardepapieren had voorzien, moet in de afgelopen maanden in de omgeving van Waddinxveen in totaal ongeveer 60 woningen hebben „bezocht”. WADDINXVEEN Herhaaldelijk wordt in het Weekblad voor Waddinx veen geschreven over de adviezen van het ambtelijk verkeersoverleg (AVO), dat sinds wethouder P. F. J. van Schie (CDA) achter de coilegetafel zit een voortzetting is van de ambtelijke ver- keerscommissie. Het ambtelijk verkeers overleg adviseert het college van Burge meester en Wethouders over verkeers- aangcledenheden en over alle zaken waarmee verkeersbelangen zijn gemoeid. Van het verkeersoverleg maken vast deel uit wethouder P. F. J. van Schie (voorzitter), J. H. den Boer van open bare werken en bedrijven, adjudant M. A. Ruissen van de rijkspolitie en W. F. Meijer van algemene zaken. Op verzoek van het gemeentebestuur nemen drie inwoners als adviseur deel aan het ambt telijk verkeersoverleg, waardoor gepro fiteerd kan worden van hun deskundig heid op het gebied van verkeerszaken. Die adviseurs zijn ir. H. G. Paar (Stich ting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid), H. Stemmer (KNAC) en B. J. Woudenberg (Veilig Verkeer Nederland). Wethouder P. F. J. van Schie (CDA), enkele leden van het Ambtelijk Ver keersoverleg en de secretaris van de wo ningbouwvereniging „Waddinxveen” hebben al een eerste gesprek gehad met vertegenwoordigers van de „renovatie- commissie”, waarvan de leden destijds door de bewoners werden aangewezen. Deze commissie bestaat uit mevrouw H. A. P. Kleiweg-de Waal (Henegouwer- weg 85) en de heren L. P. Swijnenburg (Piet Heinstraat 18), G. Roos (PietHein- straat 32), W. de Leeuw (De Ruyter- straat 9) en J. van den Hoek (De Ruy- terstraat 11). Het gemeentebestuur van Waddinxveen ziet in deze commissie een vertegenwoordiging van de buurtbewo ners. De leden zijn al wezen rondkijken in Gouda en Delft. In een brief aan alle bewoners van de Zeeheldenwijk hebben Burgemeester en Wethouders een indruk willen geven van de zaken die tot verbetering van de woonomgeving kunnen leiden, zoals een mogelijk parkeerverbod aan de Hene- gouwerweg, het instellen van éénrich- tingverkeer voor de De Ruyterstraat en Piet Heinstraat, of het verkeervrij ma ken van de Piet Heinstraat met als ver vangende route het aanleggen van een weg over het huidige voetpad aan de Kromme Esse, of handhaving van de Kromme Esse als voetpad met aanbren ging van recreatieve voorzieningen, het aanleggen van alternatieve parkeerruim te, bestrating met of zonder afzonder lijke voetpaden, het maken van verkeers drempels of andere obstakels ter vermin dering van het gebruik van deze wegen door motorvoertuigen, het aanbrengen van straatbeplantingen, straatmeubilair, speelgelegenheden en dergelijke en de Reis-en passageburesu Kerkweg 207, Waddinxveen. Tel. 01828-4488 WADDINXVEEN De belangstelling voor de tentoonstelling „Energie bespa ring door thermisch isoleren” in het Bouwvoorlichtingscentrum aan de Sta- ringlaan is zo groot, dat besloten is deze te verlengen tot 1 april. De expositie is maandag 25 november tijdens het werk bezoek van prins Bernhard geopend door stichtingsvoorzitter ir. I. Kremers. Op een oppervlakte van 250 vierkante meter wordt een overzicht gegeven van alle materialen, die op dit moment in ons land voor handen zijn op het gebied van thermisch isoleren, een methodiek die voor subsidiëring in aanmerking komt. Naast de stands van 25 bedrijven zijn ook het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, TNO, het Bouwcentrum, het Houtvoorlichtings- iristituut en de stichting „Skoop” aan wezig. De expositie zelf is in de volgen de onderdelen gesplitst: extra voorzie ningen aan de entrale verwarmingsin- stallatie, dubbele beglazing, voorzetra men, spouwvullingen, isoleren van vloe ren, wanden, plafonds en daken. De openingstijden van de tentoonstelling zijn: dinsdag tot en met vrijdag 10 tot 17 uur, vrijdagavond van 19 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 16 uur. gese socialisten, ingeklemd Daar is geld voor nodig. Waddinxveen tussen de rechtse partijen Geld om een organisatie op te bouwen, geld voor reen ledenblad, geld om een vrij„Dit jaar”, zo ën en kandidaten uitdra- campagne te voeren. De plaatselijke gen? De gang van zaken PvdA en ook de VARA blad in Griekenland heeft dui- hebben hun steun toege- delijk getoond welk gevaar zegd. Vóór en op 25 janu- je loopt als dat niet ge- ari 1975 zal alles in het teken staan van de atie: „Houd Portugal vrij”. Doel: geld in te zamelen voor de partij van Mario tuur verdween kreeg Soa- Soares. Iedereen in Wad- -- res van alle Europese soci- frnd als Portugal in de toe- alisten de mooiste beloften. jernst werkelijke demokra- Beloften; en daar is het op te maken, kan zich opge- een enkele uitzondering bij ven bij Emka Krösschell, gebleven. En met beloften Jan Campertlaan 24, telef. Met het in het najaar van 1973 van start gaan van de vernieuwbouwwerkzaam- de VOO is en wil wordt in een speciaal nummer van het eigen blad „De Blik- maar kan hebben. Dat be- stellen het „waarom opener” uitvoerig uiteen- tekent voor dit onderwijs waarvoor” te bepalen gezet door oud-voorzitter echter wel een duidelijke dit in te passen in A. A. de Bruin, de huidige richtlijn: „Begrip voor el- plaatselijke belangen. kaar”. Een ieder moet zich hebt dan te maken met aantal actieve VOO bij dit soort onderwijs thuis meer dan alleen de scholen voelen. Juist ouders zijn de van je eigen kinderen. Om- personen die van nabij gekeerd heb ik het recht de kunnen toezien of het on- vereniging zo no’dig te wij zen op zaken die naar mijn Binnen de gereformeerde omdat de Stichting Confes- brief te sturen, waarin in kerken is een langdurige sioneel Gereformeerd Be- stemming discussie gaande over de raad alle kerkeraden om leer van de academisch ge- een adhesiebetuiging voor vormde dominee Wiersin- haar bezwaren tegen de wogen en waarin geschre- ga. Niet alleen de gerefor- door dé synode genomen ven wordt dat aan dr. meerde synode, maar ook besluiten had gevraagd. Wiersinga gevraagd moet de kerkeraad van de plaat- Omdat het betuigen van Iselijke gereformeerde ker- adhesie als een te gemak ken blijkt zich met deze kelijk middel werd gezien zaak te hebben bezigge- werd besloten de synode -2Dat moest wel vanuit Waddinxveen een voorzitter W. C. de Bruijn en een -leden. Het liberale ge meenteraadslid Lous Oos- terbroek-Waagmeester ver telt waarom zij. zich als derwijs dat zij voor hun ouder tot deze openbare kinderen wensen, ook in de mening gevaar in kunnen schoolvereniging voelt aan- praktijk gegeven wordt, houden t.a.v. dat openbaar getrokken. Dit is haar ver- V.O.O. is dan ook voor mij onderwijs. Dat is voor mij haal: „Lid worden van de de stuurgroep die op natio- zowel als raadslid en als Vereniging voor Openbaar naai niveau die belangen ouder het belangrijkste, dat Onderwijs was voor mij als behartigt, verbetert of ver- deze onderwijsvorm op ouder een duidelijke zaak, dedigt en die als gespreks- geen enkele wijze geweld Van uit mijn persoonlijke partner op hoog niveau wordt aangedaan.” ■taakt zich op voor de lan- en een sterke, rijke com- Welijke actie „Houd Portu- munistische partij hun ide- Wfll vrii” - i i -.1 Jch rijven de •’cialisten in hun ^Prikbord”, „zullen er in Koitugal verkiezingen ge- ■ouden worden. Voor het iwe,st in 50 jaar. Aan die bekendheid” I tc,kiezingen doet ook een ^■ernoratisch-socialistische Lwart‘j mee; de partij van ■Jario Soares. Of in een |®or- -• He komt hapgt sterk af van |J|e uitslag van die verkie- o ngen. Kunnen de Portu- win je geen verkiezingen. 6267”. De Vereniging voor Open- opvatting sta ik geheel ach- zijn invloed kan doen gel- baar Onderwijs probeert ter het geven van onder- den. De deskundige infor meer leden te krijgen. Wat wijs in optimale vorm aan matie die daarbij zo’n gro- een ieder ongeacht welke te rol speelt moet mij als achtergrond een mens ook raadslid dan weer in staat stellen het „waarom en en onze Je fietsenhandelaar Wielaard licht niet op! En als het ten. Het achterlicht moet [tit de Dorpstraat wil de licht dan wel wordt aan- frVaddinxveners deze keer gezet, dan gebeurt er van Pproepen hun licht eens op alles behalve dan, dat er te steken! „De dagen wor- een behoorlijk lichtschijn- Veel achterlichten die ’pet’ pen korter en meer en sel wordt uitgestraald. De zijn. U kent ze wel, die [neer moeten we het licht plaatselijke politie is zo blikken dingetjes met een Aan doen”, schrijft hij. vriendelijk om van tevoren los fittinkje. Ieder moment LDat geldt voor onze hui- aan te kondigen als er een fitting weg, aansluitsnoer- [en, voor onze bedrijven, strengere controle zal wor- tjes los en ga zo maar maar ook voor onze fiet- den gehouden op de toe- door. Controleer het licht kn! Doen we het licht in stand van puis aan, dan weten we pat de meter weer gaat praaien en de geldbuidel er froeger of later aan te pas komt om de kosten te ver- de verlichting van uw fietsen. Vooral van van de weggebruikers. die van uw kinderen. En als u er aan twijfelt, laat Maar u hebt geen licht op het dan tijdig vernieuwen, uw fiets om een bekeuring En koop vooral een goede te ontlopen, maar voor uw effenen. Bij de fiets kost dit eigen veiligheid en dat van fiets! Daar zit een instal- een ander! Het is bekend geval een verkeerde zui- Batie aangebouwd die door dat er in de omringende nigheid. Bij iedere fietsen- U simpelweg voortbewe- landen (speciaal in Duits- zaak kunt u voor wat meer van de fiets het licht land en Zwitserland) een geld een fietsverlichting Jn werking zet. Maar wat strengere maatstaf wordt kopen van een uitstekende Zien we Men steekt het aangelegd voor achterlich- Per vliegtuig met de bekende D „«io Eurotours Christoffel Sun-Air Marysol Centouri Evenements- reizen Fit Magneet N.R.V. Relax Turavia L -iOIIMIl J Tri

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 5