en Laten we een culturele commissie De Bruin schrijft wederom Lezers schrijven 7 Waddinxveners protesteren in Den Haag tegen plannen gaan vormen ook de theaterzaal in het Anne Frank- centrum kan veel intensiever geëxploi teerd worden. Menig dorp of stad zou dergelijke zalen tot hun beschikking wil len hebben. Wij in Waddinxveen bezit ten ze en nu is het woord aan u. Uw reacties worden gaarne tegemoet gezien. ”De Bruin’s conclusies kwetsend onjuist Als „Klein Duimpje” geen 3 lokalen krijgt worden 25 kleuters „dakloos” Katholiek schoolbestuur stelt gemeente verantwoordelijk Stellingname A. A. de Bruin ongeloofwaardig Turndiploma’s Diploma- zwemmen Scheidsrechters zijn 40 jaar georganiseerd WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 2 JANUARI 1975 Van Leeuwen BV Grote toename EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! ii w Prognose Praktijk J. VAN GENT, Bosboom Toussaintsingel 62 C. DIJKSHOORN, Beethovenlaan 10 M. MOS, Da Costaweg 15, tel. 4882 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Herkerstening? WADDINXVEEN Mocht de gemeenteraad er niet mee instemmen dat de straks aan de Kanaalweg in de St. Victorwijk te bouwen rooms-katho lieke kleuterschool Klein Duimpje drie in plaats van twee lokalen omvat dan gaat de Stichting voor Katholiek Onderwijs „St. Victor” door tot in de hoogste instanties om dat wel te bereiken. Het stichtingsbestuur beschikt al over een urgentieverklaring voor het derde lokaal. WADDINXVEEN/DEN HAAG Zeven Waddinxveners hebben in Den Haag op hoorzittingen in het Provinciehuis bezwaren tegen bestemmings plannen laten horen. Vijf inwoners tekenden protest aan tegen het plan Brugweg, twee inwoners lieten bezwaren horen tegen de door de Waddinx veense gemeenteraad gewijzigde voorschriften in enkele bestemmingsplan nen met betrekking tot de vestiging van detailhandelszaken. Onrust weggenomen BB Er werd door het schoolbestuur contact Ook met het gemeentebestuur werd overlegd. Van die kant kwam echter een prognose op tafel die verschilde met die van het Centraal Bureau voor Katholiek Onderwijs. Die prognose zou noch op een samenwerkingsschool noch op een rooms-katholieke school zijn gebaseerd, terwijl bovendien geen rekening is ge houden met de door de minister van onderwijs aangekondigde verlagingen van de leerlingenschalen. Uitvoerig over leg tussen de partijen heeft echter niet Ik vraag mij af, of de manier waarop de heer De Bruin de plannen van de prote stantse stichting meent te moeten af breken, wel de juiste is, en of de situatie inderdaad zo verontrustend is als hij be weert. In de praktijk blijkt immers, dat op de overgrote meerderheid van de protestants-chirstelijke scholen van een dergelijke vorm van beïnvloeding niet kan worden gesproken. Natuurlijk, de christelijke school is gegrondvest op de bijbel als Gods Woord, maar dat is toch niet zo’n slechte grondslag. Ongetwijfeld zal de protestantse stich ting voldoende waarborgen bieden dat de toekomstige scholieren (zowel de pro testantse als de eventuele niet-protestant se) zullen worden geïndoctrineerd met extreem-orthodoxe beginselen. Er dreigt in ons goede dorp kerstening te gaan plaatsvinden op rijkskosten! Arme Wad- dinxveense kinderen! Het woord extreem wekt de indruk, in het artikel te zijn vermeld om de gematigd-protestanten af te schrikken. En het woord „discrimine rend” kan moeilijkheden opleveren voor de eenvoudige lezer, dacht de heer De Bruin, en hij was daarom zo vriendelijk om uiteen te zetten dat het woord uit het Latijn afkomstig is en betekent: het maken van onderscheid. Alleen rijst na lezing van zijn van weinig verdraag zaamheid getuigende artikel de vraag, wie met dat maken van onderscheid de meeste moeite heeft. tot de gewenste overeenstemming leid. Het schoolbestuur acht het onbegrijpelijke zaak en betreurde Rond de kerstdagen hebben de inwoners van Waddinxveen weer de plaatselijke koren kunnen beluisteren. Aan belang stelling daarvoor was geen gebrek. Er was op Eerste Kerstdag zelfs een koor uit Bodegraven en wel het Christelijk Mannenkoor „Die Rhijnse Sangers”. Jongens A: Elbert Jan de Jong 38,8; Hans Winkel 38,5; Peter Maas 37,7. Uit de selectiegroep deden mee: Siebe Ver- wey 41,6; Erwin de Ruyter 39,6; Martin Dekker 38,3. Jongens B: Jhonnie de Bruin 39,5; Jeroen Thé 39,3; Chris Boer 39,2. Jongens C: Roald van Mastrigt 40,9. Selectie: Pim Spetter 47,8; André Dekker 46,0. Jongens A: Robert Gosse- laar 38,9; Gerben van Veen 37,7; Mi chel Belvroy 37,3. Meisjes A: Marina van Luinen 39,6; Francisca Overdam 39,0; Greetje Boom 38,7; Ann May Veenstra 38,6; Karin Sekeris 38,4; Marjo Versluis 38,2. Selec tie: Nelleke den Boon 40,9; Jolanda Dul- lemeyer 40,6; Yvonne Sirre 39,8; Ma rieke van Weelden 38,2; Carola Dulle- meyer 37,8; Karin v.d. Krans 37,6. Meis jes B: Jacquelien v.d. Klauw 39,7; Caro- lien Hamming 39,6; Jacquelien v.d. Berg 38,7; Angelique Simdorn 38,5; Caroliene Schildt 38,3; Petra Ligten 38,2; Anita Engelsma 38,2; Henny Winters 38,1; Re gina Overdam 38,1. Selectie: Petra Ver hagen 41,1; Anneke Korengevel 38,4. Meisjes C: Cathy Boer 40,9; Truus Me- kenkamp 40,6; Jolanda Hendriksen 40,4; Magda Merkensteyn 39,0. Selectie: In grid Bergwerf 41,6. Van alle 113 deelnemers werd geen af gewezen en kregen zij allen een diploma. BESTUUR VAN DE STICHTING VOOR PROTESTANTS-CHRISTE- LIJKE STICHTING VOOR VOORT GEZET ONDERWIJS TE WADDINXVEEN Secretariaat: Vijverlaan 44, W’veen. WADDINXVEEN Onder grote be langstelling hield de gymnastiekvereni ging TOOS de jaarlijkse onderlinge wed strijden. Uitgevoerd werden oefeningen aan de ringen, ongelijke brug, lange mat, evenwichtsbalk etc. Er namen ongeveer vierhonderd TOOS-leden, waaronder de selectiegroepen, deel. De Waddinxveen- se club kan op geslaagde kampioen schappen terugzien. Uit hoofde van mijn beroep (beroeps- keuze-adviseur, redactie) heb ik contact met vele scholen voor voortgezet onder wijs in Midden-Holland, maar mij is niet gebleken dat op de christelijke scholen leerlingen worden geïndoctrineerd met „extreem-christelijke opvattingen”. Ook uit vele gesprekken met leerlingen en ouders heb ik niet de indruk gekregen dat extreme beginselen worden opge drongen. Ik zou zelfs enige christelijke scholen kunnen noemen waaraan ouders van niet-christelijke huize de voorkeur geven boven de in dezelfde streek aan wezige openbare scholen. vesteerder, die bij de bouw van het nieuwe winkelcentrum Kerkweg betrok ken is. De gewijzigde regels zouden niet mogen gelden voor bebouwing, die er al was toen de verordening van kracht werd. Volgens de heer Oudijk is de ver ordening in strijd met de Grondwet, die alle burgers gelijke bescherming door de overheid garandeert. Hoewel van mening dat de tot nu toe verschenen kritische artikelen van de heer A. A. de Bruin inhoudelijk een ongekend felle en kwetsende aanval op het confessioneel onderwijs in zijn al gemeenheid en in het bijzonder op onze stichting eigenlijk geen verweer nodig hebben, en de schrijver juist door de afgifte van dit duidelijke visitekaartje zich een uiterst slecht pleitbezorger heeft getoond van de samenwerkingsschool- gedachten, zullen wij na afsluiting van zijn artikelenserie, terwille van hen die moeite hebben met de mogelijk ontstane verwarring, middels dit Weekblad voor Waddinxveen, de schrijver van repliek dienen. Dit naar aanleiding van de ver zoeken om onmiddellijke reactiegeving. het artikel van de heer De Bruin is daar door overbodig geworden. Voorts dacht ik, dat met dit geschrijf geen dienst wordt bewezen aan de sa menwerkingsschool HAVO/Atheneum te Waddinxveen, maar dat zal nog verder moeten blijken. Christenen van Wad dinxveen, let op uw zaak! In het weekblad voor Waddinxveen van 19 december j.l. is een artikel opgeno men van A. A. de Bruin waarin de plan nen van de protestantse stichting op een dusdanige wijze worden benaderd, dat ik mij kan voorstellen dat niet alle leden van drie verenigingen voor voortgezet onderwijs in samenwerkingsverband zich daar achter kunnen stellen. De schrijver van het artikel is, zo lezen wij, een his torisch doctorandus, dus een weten schappelijk beroepsbeoefenaar, waarvan wij zouden mogen verwachten dat hij van het onderwerp dat hij bestudeert voldoende afstand weet te nemen om tot een objectief oordeel te komen, en niet komt tot zulke onjuiste en bijna kwet sende conclusies als in zijn artikel over de protestantse plannen. Met grote speurzin - het ministerie van justitie werd zelfs ingeschakeld - is de heer De Bruin in de historie gedoken en deed toen de schokkende ontdekking dat wij voor de grondslagen van de christelijke scholen terug moeten gaan tot het Jaar onzes Heren 1619! Na een diepgaande analyse van de diverse ak ten komt hij tot het volgende „vernie tigende commentaar”: de nieuwe stich ting geeft misleidende voorlichting, zij is anti-democratisch en discriminerend; Toen de gemeenteraad in 1963 door de Stichting voor Katholiek Onderwijs „St. Victor” in principe werd gevraagd te zijner tijd medewerking te verlenen aan de bouw van een tweeklassige kleuter school aan de Kanaalweg waren de kleuters ondergebracht in enkele lokalen van het in de Burgemeester Trooststraat gelegen verenigingsgebouw van het ka tholiek kerkbestuur. In februari 1970 verhuisden de meisjes en jongens naar de St. Jozefschool, waar nu al twee lo kalen door de kleuters in beslag worden genomen. In augustus van het vorig jaar werd het schoolbestuur geconfronteerd met een onverwacht grote toename van kinderen uit niet-katholieke gezinnen naar de kleuterschool Klein Duimpje. Een direct ingesteld onderzoek leerde, dat in de loop van dit schooljaar het totaal aantal kleuters zal stijgen tot 89. De kleuters zijn nu gehuisvest in 30 pro cent te kleine ruimten, waar maximaal 68 kleuters kunnen worden onderge bracht. Bovendien zal de St. Jozefschool binnen afzienbare tijd geen toestemming meer verkrijgen om het zolderlokaal langer te gebruiken als leslokaal, zoals nu het geval is. Dit heeft tot gevolg dat de kleuterschool één lokaal zou moeten ontruimen ten behoeve van de basis school, hetgeen weer tot gevolg heeft dat ongeveer 55 kleuters niet of niet langer geplaatst zouden kunnen worden. gezocht met het Centraal Bureau voor Katholiek Onderwijs (CBKO) om de ontstane noodsituatie te bespreken. Daarna werd afgesproken van de school een rooms-katholieke open school te maken en overleg te openen over het stichten van een samenwerkingschool. Op basis van die gedachte zijn een twee tal prognoses opgesteld die er in voor zien dat er direct behoefte is aan drie lokalen voor het kleuteronderwijs en aan 6 7 lokalen voor het basisonderwijs (exclusief gemeenschapsruimte en han- denarbeidlokaal). De school beschikt nu over zes lokalen van minimale afmetin gen. De heer W. A. den Boer pleitte voor het al sinds 1932 bestaande autobedrijf en oliehandel Van Leeuwen, dat gevestigd is in gebied, waar volgens de nieuwe voorschriften geen detailhandel mag zijn. Het gaat om de belangen van 25 werknemers en hun gezinnen. Als de oliehandel niet langer rendabel is, moet er gelegenheid zijn iets anders te begin nen, aldus de heer Den Boer. Volgens de gemeente kon het bedrijf zich destijds vestigen omdat er toen nog geen be- stemmingplan voor het landelijk gebied was. Zelf lid zijnde van dit koor mocht ik diverse positieve reacties op het optre den van dit koor ontvangen. Men vond het jammer dat er niet meer mensen in de Ontmoetingskerk waren. In verband met het 15-jarig bestaan van „Die Rhijnse Sangers” wordt er in februari in Bodegraven een groot concert gegeven met orkest. De concerten die jaarlijks gegeven worden trekken altijd een groot publiek. Een heel jaar is aan dit concert gewerkt om een zo goed mogelijk resul taat te bereiken. Nu is het jammer dat een dergelijk concert maar éénmaal ten gehore gebracht kan worden. Overwogen wordt het concert ook in Waddinxveen te geven. Dit moet natuurlijk een haal bare kaart zijn. Er wordt in ons goede dorp op cultureel gebied te weinig ge bracht. Behoudens de concerten van de plaatselijke koren, die gelukkig goed be zocht worden en van goed gehalte zijn, is er te weinig te beleven. i Twee mogelijkheden wil ik gaarne op deze wijze onder uw aandacht brengen. De eerste is dat u reageert als u een eventueel optreden van het uit 85 leden bestaande mannenkoor uit Bodegraven zult willen bezoeken en de tweede is dat met mij mogelijk een culturele commis sie wilt vormen om een dergelijk evene ment te organiseren en dit, zo dit aan slaat, jaarlijks te continueren, ook op ander cultureel gebied. Waddinxveen heeft prachtige ruimten die naar mijn smaak veel te weinig in gebruik zijn. Diverse kerkgebouwen lenen zich uit stekend voor culturele manifestaties en Ik zou niet willen beweren, dat het bo venstaande ook in zijn geheel van toe passing is op de Waddinxveense dorps gemeenschap, maar toen ik het artikel las moest ik wel denken aan de contro verse die is ontstaan over een op te rich ten school voor lager beroepsonderwijs. Bij het christelijk onderwijs bestonden reeds plannen om te komen tot een christelijke LTS te Waddinxveen. Maar in september 1974 kwam toen de brief met enquetteformulier vanuit een andere hoek, namelijk van een werkgroep die een samenwerkingsschool voor LBO voorstaat, aangemoedigd door het suc ces van de samenwerkingsschool voor HAV O/Atheneum. Hoewel ik geen tegenstander ben van de samenwerkingsgedachte, ben ik toch van mening dat de protestants-christelijke stichting volkomen terecht aanspraak maakt op het oprichten van zo’n school. Het protestants-christelijk deel van de bevolking van Waddinxveen en omstre ken is nog steeds een belangrijk percen tage van de totale bevolking van dat ge bied. Wanneer vanuit deze bevolkings groep het plan komt tot oprichting van een christelijke LTS ener blijken daar voldoende leerlingen voor aanwezig te zijn, dan lijkt mij de oprichting van zo’n school gerechtvaardigd. De werkgroep van de verenigingen voor voortgezet on derwijs in samenwerkingsverband noemt als voorbeeld de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. De vergelijking gaat echter niet op. Omdat immers des tijds de „zuilen” afzonderlijk niet tot de Intussen wil men zo gauw mogelijk een tweeklassige kleuterschool aan de St. Jozefschool gaan bouwen. Voor deze bouw stelde de gemeenteraad in maart van het vorige jaar al rond een half miljoen gulden beschikbaar op basis van een uit 1963 stammend principebesluit tot medewerking. Deze school zal dan maximaal 68 kinderen kunnen huisves ten. oprichting van een HAVO/Atheneum konden komen wegens het ontbreken van voldoende leerlingen, was samen werking toen zonder meer noodzakelijk. Het feit dat volgens de enquette het per centage voorstanders van een protestants christelijke LTS niet zo ver onder de 50 ligt, zegt toch wel iets. Het antrekkelijke van de protestantse plannen is, dat er waarschijnlijk een scholengemeenschap komt waarin be halve een lagere technische school ook een school voor lager huishoud- en nij verheidsonderwijs èn een MAVO zal worden opgenomen. Hierdoor kan een leerling, met name in de lagere klassen, gemakkelijk overschakelen van LBO naar MAVO en omgekeerd, zodat een verkeerde schoolkeuze beter kan worden gecorrigeerd. Op zo’n manier kan de Mammoetwet beter functioneren (dit verdient m.i. de voorkeur boven invoe ring van de Middenschool, een school type dat niet los is te zien van bepaalde partij-politieke doelstellingen en dat bovendien moeilijk praktisch zal zijn te realiseren). ge- een het ook ten zeerste dat wethouder A. H. van Gent (Progressieven) van onderwijs in een in november gehouden vergadering van de onderwijscommissie al heeft ge zegd dat B. en W. niet aan de totstand koming van dat derde lokaal van Klein Duimpje zou meewerken. De heer A. A. de Bruin schrijft weer. Hij gaat het christelijk onderwijs weder om te lijf met een artikelenserie; thans in het Weekblad voor Waddinxveen. Er moet maar één school komen en die is naar het type van de heer De Bruin. Al le overige typen zijn ondemocratisch. Ik ben geen onderwijsexpert, noch theoloog, maar ik dacht toch dat een en ander rammelt aan het betoog van de heer De Bruin; vooral in zijn uitgangspunten m.b.t. de statuten. De 3 Formulieren van het onderwijs op de te stichten school niet strijdig is met de vrijheid van on derwijs. Schoolbesturen zoals door de heer De Bruin bedoeld, komen nog wel voor op de Veluwe of op de Zuidhol- landse eilanden, maar in Waddinxveen is dat niet te verwachten. De heer De Bruin kan nóg zo ver terug gaan in onze vaderlandse geschiedenis (welke jaartallen staan ons in zijn vol gende artikelen nog te wachten?), hij heeft mij niet overtuigd van de anti democratische en discriminerende be doelingen van de nieuwe christelijke stichting. Nogmaals, ik heb niets tegen samenwerkingsscholen in het algemeen - samenwerking is soms de enige manier om een bepaald type school in een streek te krijgen, bijv, het Waddinxveense HAVO/Atheneum - maar ik heb be zwaar tegen de wijze waarop in Wad dinxveen de laatste maanden getracht wordt, de oprichting van een protes tants-christelijke scholengemeenschap te verhinderen. De provinciale planologische commissie die GS van advies dient, is het in twee gevallen met de appellanten eens. Om te beginnen is dat de heer G. Th. Steen- land, die vindt dat de door hem gepach te grond, waarop hij een tuinderij heeft, een agrarische bestemming moet hou den. B. en W. beroepen zich op het standpunt van de gemeenteraad, die wo ningbouw nodig vindt; de PPC noemt echter lintbebouwing in landelijke ge bieden onaanvaardbaar. Gegrond is ook het bezwaar van de heer H. Ooms, al heeft die verzuimd het in een eerder stadium bij de gemeenteraad in te die nen. Het gaat hier om het bebouwde oppervlak van zijn woning, dat op de kaart onjuist is aangegeven omdat geen rekening werd gehouden met een uit breiding, waarvoor de heer Ooms een bouwvergunning kreeg. Enigheid komen in de mavo-statuten niet meer voor. Niet alleen de N.H.- kerk, doch ook de Gereformeerde Ker ken hebben de belijdenisgeschriften op de helling. Zie voor wat betreft de laat ste naar het boekje „Geloofsgetuigenis”, waarover kerkeraden voor 1 maart 1975 moeten rapporteren aan de Generale Synode der Gereformeerde Kerken. Daarna volgt de behandeling op de sy nodevergaderingen. Het eerste deel van Zolang de nieuwbouw nog niet is gerea liseerd zullen de kleuters kunnen blijven „logeren” in de lagere St. Jozefschool. Staat de kleuterschool er dan zullen er in de basisschool geen kleuters meer ondergebracht kunnen worden, opdat de school eindelijk de mogelijkheid krijgt over een handenarbeidlokaal annex ge meenschapsruimte en een juist voor de ze school zo nodig overblijflokaal te kunnen beschikken. Komt dat derde lo kaal voor de kleuterschool Klein Duim pje er niet dan zullen ongeveer 25 kin deren niet kunnen worden geplaatst. spoedig mogelijk een oudervereniging worden opgericht waarvan de samen stelling een zo nauwkeurig mogelijke afspiegeling zal geven van de gezindte van de kinderen die Klein Duimpje en de St. Jozefschool bevolken. Deze ver eniging zal zich aansluiten bij een lan delijke oudervereniging, waardoor zij verzekerd kan zijn van deskundige be geleiding. WADDINXVEEN GOUDA De scheidsrechtsvereniging Gouda en om streken viert haar 40-jarig bestaan. Dat gaat gebeuren met een buitengewone le denvergadering in het Goudse KNVB- gebouw op dinsdag 7 januari, een krans* legging ter herdenking van overleden leden op zaterdagdag 18 januari, een jubileumreceptie in Reeuwijk op dezelf de dag, een feestavond in het Goudse Kunstmin op zaterdag 15 februari, een zaalvoetbaltoumooi in Gouda op zater dag 5 april en met de finale van de lan delijke spelregelwedstrijden COVS in het Goudse Concordia op zaterdag 12 april. WADDINXVEEN In het overdekte zwembad De Sniep zijn 34 jongens en meisjes een B-diploma rijker geworden. Eén meisje moest worden afgewezen. De geslaagden zijn: Meriam Kaptein, Sylvia Vink, Marcel Derkcen, Leonard Ebens, Michel Brinkgreve, Marco Schild, Hans Möhle, Kors van Tilburg, Luuk Schouten, Gerben Rutger van Veen, Manuel van Dijck, Boudewijn van Dijck, Anita de Heer, Cees Captein, Ir ma Oudijk, Martin Vis, Frank Picard, Kristel Perreijn, Ciska Doomebal, Anita Rooks, Ansje van Leeuwen, Andrea Kers, Onno Schuurman, Theo Klomp, Robert Ritter, Agnes de Bruin, Marlies v.d. Geer, Rudy Overwater, Roeland Voerman, Allard Schram, José Verwey, Willemien Venema. De heren J. Verwey en J. H. R. Wubben protesteerden tegen het bestmemingsplan omdat hun bedrijven er zo door worden aangetast, dat voortzetting onmogelijk wordt. B. en W. achten dit onvermijde lijk en wijzen op de schadevergoedings- regeling, die in de wet is opgenomen. Dat doet ook de PPC, die vindt dat de betrokken grond onmisbaar is om het bestemmingsplan uit te voeren. De hui dige situatie zal echter tenminste tot 1 november 1978 gehandhaafd blijven en daarna kunnen de bedrijven nog blijven tot de grond wordt gekocht of ontei gend. De heer G. van Wageningen maakte bezwaar omdat hij vreesde dat zijn woning schade zou lijden door toe neming van het verkeer, wat te verwach ten valt bij verbreding van de weg en het dempen van de sloot langs zijn huis. Aan dit bezwaar zijn B. en W. tegemoet gekomen door in het plan opnieuw een sloot langs de zuidkant van de Brugweg op te nemen. In de door de gemeenteraad gewijzigde voorschriften in enkele bestemmings plannen met betrekking tot de vestiging van detailhandelszaken (het weren van cash-and-carrybedrijven) zag de heer D. J. Oudijk als een aantasting van de rechtszekerheid, omdat te veel is over gelaten aan de inzichten van het ge meentebestuur; er zouden objectieve normen gesteld moeten worden. De nieuwe verordening dient vooral om de belangen te behartigen van de grote in- Onlangs werd in Elseviers Magazine het proefschrift besproken van dr. L. Brunt, „Stedeling op het platteland”. Het gaat over de ontzuiling van een dorpsgemeen schap. Dr. Bunt vertelt o.a. over de nei ging van de nieuwe bewoners om het dorp aan hen aan te passen. In Elsevier lezen wij hierover: „Zij (de nieuwe be woners) scheppen met name verwarring in het dorp omdat zij zich niet houden aan de ongeschreven spelregels van de verzuiling, verdraagzaamheid, even redigheid en zakelijke politiek. Zij spe len in de gemeenteraad op de man, pro beren het evenwicht in de zetelverdeling van de gemengde Groene Kruis-bestuur te veranderen en schieten onder de dui ven van het gereformeerde volksdeel door een campagne voor een dorpscen trum op het ogenblik dat een nieuwe kerk wordt gebouwd met een groot zalencomplex.” Dit alles is overeengekomen op een in december door de Stichting voor Katho liek Onderwijs „St. Victor” belegde ver gadering, die werd bijgewoond door pastoor P. M. Olsthoorn en vertegen woordigers van de oudercommissie, niet- katholieke ouders, het onderwijsteam van het basis- en kleuteronderwijs en van het schoolbestuur. Daarmee kon de in de St. Victorwijk gerezen onrust over de toekomst van met name de kleuter school bij onvoldoende uitbreiding vol ledig worden weggenomen. Het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders om de niet op de school geplaatste kinderen in busjes naar an dere kleuterscholen in Waddinxveen te vervoeren wordt door de ouders una niem afgewezen. Om een goede ontwikkeling van het kleuter- en basisonderwijs in Waddinx- veen-Zuid voor kinderen van alle ge- zindten te waarborgen zal voorts zo

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 7