Burgemeester opent manege Gelijk spel maakt „kunst zonder poeha bij schaken Waddinxveen praat over een regio-regeling muziekschool in Vrouwen over de werkgelegenheid Wethouder: Theo den Boon Welzijnswerkers gaan AF-centrum samen praten g »c. 1 Open deur-dienst Zaterdag Meer vrouwen dan ooit doen 15 februari mee aan Moeders voor Moeders WSV-tournooi KEES BUURMAN STERKSTE Ruilbeurs in Waddinxveen OPENBARE COMMISSIE VERGADERING Prin ses jarig Bea trix S||® WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 30 JANUARI 1975 Pagina 13 Met een door een amazone aangereikte sleutel verklaarde burgemeester C. A. van der Hooft vorige week donderdagavond de herbouwde manege Reigersburgh” voor geopend. 380 Leerlingen Theo den Boon overhandigde wethouder Van Gent een tekening als aandenken aan de opening van zijn tentoonstelling. Jeugdschaak WADDINXVEEN -Eindelijk is het er van gekomen dat Theo den Boon, de man van het gezelige, rommelige galerietje aan de Dorpstraat, exposeert in de mooie tentoonstellingszaal van de Rabobank. Voor de liefhebbers zijn er 29 tekeningen, één ets en 50 gouaches van onze dorpsgenoot te bezich tigen. WADDINXVEEN/DEN HAAG Het gemeentebestuur van Waddinx veen voert besprekingen met de gemeentebesturen van Gouda, Capelle aan den IJssel en Berkel/Bergschenhoek over een gemeenschappelijke regeling voor de in deze gemeenten gevestigde muziekscholen. Opening WADDINXVEEN Om de hulpverlening in Waddinxveen een gezicht te geven en waar mogelijk beter te stroomlijnen heeft de in het Anne Frank-centrum zetelende en nu ruim een jaar draaiende Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Zuidplas het initiatief genomen voor een eer ste gezamenlijke bijeenkomst voor die mensen en instanties die zich inzet ten voor het zich welbevinden van de Waddinxveense bevolking. Öli- i 3 ■r Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom 9. r''>- Zoals bekend wordt op gemeentelijk niveau alles in het werk gesteld om de muziekschool aan de Kerkweg - gehuis vest in het in 1859 gebouwde notaris huis „Genot en Zorg”, dat later werd omgedoopt in „Ameborch”, welk pand op het ogenblik in fasen wordt opge knapt - voor opheffing te behoeden. Extra financieel helpende handen zijn tijdens de begrotingsdebatten in decem ber al uitgestoken door de Waddinx- veense gemeenteraad. De muziekschool telt rond de 380 leerlingen. Duinen, telefoon (01828)6044. Voordat de Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Zuidplas, dat zich op het ter rein van het maatschappelijk werk en de gezinsverzorging beweegt in Boskoop, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJs- sel, Zevenhuizen en Waddinxveen, het initiatief nam tot een bijeenkomst met welzijnswerkers is er eerst overleg ge weest met anderen. WADDINXVEEN Zaterdag 15 fe bruari houdt de Waddinx' eense Schaak vereniging (WSV) in samenwerking met het Sportweekcomité in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat het 21e schaaktournooi. Er wordt gespeeld in de hoofdklasse, le, 2e en 3e klasse. Het inschrijfgeld bedraagt vier gulden per persoon; voor jeugdleden tot en met 16 jaar is het inschrijfgeld op drie gulden bepaald. Er kan tot vol gende week zaterdag 8 februari worden ingeschreven voor dit schaaktournooi bij de heer A. Versluis, Noordkade 104, telefoon 2358. WADDINXVEEN Een enthousiaste burgemeester C. A. van der Hooft heeft vorige week donderdagavond manege ’’Reigersburgh” aan de Piasweg officieel her opend. Het complex is mooier dan voorheen uit de as (of liever de brand van 8 april 1974) verrezen, zo schreven wij in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week al. ’s Is een mooi spul, zei iedereen die aanwezig is geweest bij de door eige naren Arie en Connie van der Breggen-GIasbeek opgezette openingsactiviteiten, die twee en een half uur in beslag namen. Voor het uitvoeren van het sprookje „Koning Merelbaard” kwamen maar liefst 110 mensen „opdraven”. Daarna volgde nog een drukbezochte receptie. WADDINXVEEN Kees Buurman heeft tijdens de derde wedstrijd van de zwemvierkamp, waaraan naast het Wad- dinxveense De Gouwe, ook het Alphense AZC en Koudekerk deelnamen, de 200 meter wisselslag gewonnen. Hij liet een tijd van 2.38.6 noteren. Ook de volgende plaatsen waren voor de Gouwe-zwem- mers. Henry Verwey werd tweede in 2.55 en Jan Both derde in drie minuten precies. Ook de 100 meter schoolslag jongens onder 16 jaar werd een Wad- dinxveense zege. Arno Janmaat won in 1.26.2. Op de 100 meter vlinderslag werd hij derde in 1.29. Rietje Verwey greep de tweede plaats op de 50 meter rugslag meisjes onder 14 jaar. Zij liet een tijd van 38.6 seconden afdrukken. De stand in de promotieklasse der RSB: 1. Charlois 2 5 - 10 36% bordpt 2 afg. 2. NRSG W.St. 1 5-9 29% bordpt 3. Europoort 2 6 - 8 35 bordpt 4. Het Westen Regina 1 6-7 28% 2 5. Messemaker 1 5-6 29% bordpt 6. Schiebroek 1 6 - 7 27 bordpt 7. Schiedam 1 6 - 5 29 bordpt 3 afg. 8. Groenoord 1 5 -4 24% bordpt 2 9. Rotterdam 2 5-419 bordpt 10. WSV 1 7 - 3 21% bordpt 11. Charlois 3 6-0 18 bordpt 2 afg. De Waddinxveense Schaak Vereniging heeft ook een bloeiende jeugdafdeling. Meer dan twintig jongens en meisjes strijden iedere donderdagavond enthou siast in een spannende competitie. Er is in het ketelhuis plaats genoeg voor nog meer jeugdleden. Er wordt gespeeld van 18.45 tot 20.00 uur. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de jeugdleider de heer G. L. Torenbeek, Berkengaarde 34, telefoon 4774. WADDINXVEEN De Gereformeer de Kerk en de hervormde Immanuël- kerkgemeente beleggen komende zondag middag samen een open deur-dienst in de Ontmoetingskerk. Deze dienst, die om half vijf begint, wordt geleid door de Haagse ds. J. Heule. Hij spreekt over het onderwerp „Alleen of samen bidden”. Muziek en zang wordt tijdens deze open deur-dienst verzorgd door Happy Com munications, onder leiding van Pim de Koning. Het orgel wordt bespeeld door 1 asper Groen. Deze „werkbespreking” wordt volgende week woensdagmiddag 5 februari om kwart over vier in één van de zalen van het Anne Frank-centrum gehouden. Er voor zijn uitgenodigd huisartsen, gees telijken, politie, wijkverpleegsters, be jaardenwerkers, vertegenwoordigers van de gemeentelijke sociale dienst en de voor het sociale beleid van de gemeente Waddinxveen verantwoordelijke wethou der H. Huizer. Theo den Boon het land heeft aan offi- ieel gedoe. De heer Van Gent vond, dat de Rabobank wat dat betreft de juiste formule heeft gevonden. Inplaats van een „verpletterende ernst” vindt men hier een drankje, aldus de wethouder. Hij vond het een trieste zaak dat het be zoekersaantal van de tentoonstellingen in het zaaltje laag blijft en stelde vast dat juist de jeugd wordt gemist. In zijn dub bele functie als wethouder zowel van cultuur als van onderwijs zegde hij toe de scholen te zullen benaderen om daar door de jeugd meer belangstelling bij te brengen voor de kunst in het algemeen. Als vertegenwoordiger van de overheid achtte Anne van Gent zich ontslagen van de verplichting de kunst van Theo den Boon te gaan beoordelen maar gaf toch een kwalifikatie van het gebodene, dat hij „kunst zonder poeha” noemde. Een andere activiteit van de dit jaar 40 jaar bestaande Waddinxveense Schaak Vereniging is de organisatie van een schaaksimultaanseance waarvoor wordt geprobeerd een grootmeester van het Hoogovenschaaktournooi naar Waddinx veen te halen. Op de 5 x 50 meter vrije slag estafette heren werd De Gouwe eerste in 2.24.7 en op de 4 x 50 meter wisselslag dames derde in 2.34.6. Meeste overwiningen in de vierkamp gingen naar de zwem meesters) van het Alphense AZC. De laatste vierkamp wordt 15 februari ge houden. WADDINXVEEN Een aantal belang rijke punten zullen worden behandeld door de volgende week dinsdagavond om half acht in het Waddinxveense gemeen tehuis vergaderende raadscommissie ad hoe ter voorbereiding van de aanleg van een centrale antenne-inrichting voor de gehele gemeente Waddinxveen. De agen da ziet er als volgt uit: Op vragen van de Zuidhollandse staten fractie van de PPR hebben Gedeputeer de Staten mecgedeeld, dat van deze vier muziekscholen slechts die in Gouda voor provinciale subsidie in aanmerking kan komen, aangezien deze muziekschool een streckfunctie vervult en binnenkort ook van rijkswege gesubsidieerd zal worden. Waddinxveen, Capelle aan den IJssel en Berkel/Bergschenhoek kunnen niet als streekmuziekscholen worden aan gemerkt. Wethouder Anne van Gent opende vrij dagavond de tentoonstelling en zag zich daarbij geplaatst voor het probleem dat WADDINXVEEN In Waddinxveen hebben in 1974 twee en twintig vrouwen meer meegedaan aan de actie „Moeders voor Moeders” dan in het jaar daarvoor. Waren het er vorig jaar 199, in 1973 waren het er 167. Van die 199 vrouwen deden er 144 dames voor de eerste keer mee (167 in het jaar daarvoor) de overigen hadden al één of meerdere malen meegewerkt. Deze groei is voor plaatselijk vertegenwoor digster mevrouw J. J. Rietveld-Bus zéér verheugend. In geen enkel voorafgaand jaar kon zo’n hoog aantal deelneemsters worden vermeld. Desalniettemin blijft de nood zaak van deelname bestaan en wordt ook in 1975 weer gehoopt op de spontane me dewerking van de aanstaande moeders. WADDINXVEEN De dinsdagavond gehouden politieke scholingscursus voor de vrouw stond voor deze eerste maal in het teken van het onderwerp werk gelegenheid. In het Gereformeerd Ver enigingsgebouw boeiden de Goudse GAB-directeur P. Hylarides en het pro gressieve raadslid drs. W. C. Verbaan met hun heldere uiteenzettingen hun uit 50 vrouwen bestaand gehoor. Er ont stond daarna een bijzonder levendige discussie. ken, wordt men verzocht contact op te nemen met Zuidplas-directeur J. van Op 11 febr. zullen de deelneemsters aan deze politieke scholingscursus voor de vrouw, georganiseerd door negen lande lijk samenwerkende vrouwenverenigin gen, het gaan hebben over de defensie. Uitgenodigd zijn te komen spreken een voorlichter van het ministerie van de fensie en de Waddinxveense PSP-be- stuurder Wim van Breemen. Voorts ligt het in de bedoeling op dinsdag 25 febru ari met elkaar van gedachten te wisselen over het onderwijs, waarover inleidingen gehouden zullen worden door de Bos- koopse oud-wethouder J. Booy en oud- onderwijsinspecteur J. K. de Vries uit Gouda. WADDINXVEEN Op initiatief van enige leden in Waddinxveen van de Ver eniging van Postzegelverzamelaars „Gouda” zal dit jaar vijf maal een ruil beurs worden gehouden. De eerste maal op donderdagavond 6 februari in het Gereformeerd Verenigingsgbouw, Stati onsstraat 18. De zaal gaat open om 19.00 uur. Omstreeks 20.00 uur wordt er een veiling van circa 50 kavels gehouden. De andere ruilavonden zijn vastgesteld op 3 april, 5 juni, 4 september en 6 novem ber in dezelfde zaal. Het is geen overzichtstentoonstelling van het verzamelde werk van Theo den Boon, het zijn producten van de laatste twee jaar en zijn als zodanig representatief voor de huidige stijl van Den Boon. Hij laat zich niet in een bepaald hokje wrin gen en laat zijn toeschouwers vrij van zijn werk te denken wat ze willen. De verklaring erbij geeft hij niet, die mag iedereen zelf zoeken. WADDINXVEEN De afgebroken schaakwedstrijd tussen Schiebroek 1 en WSV 1 is afgelopen donderdag uitge speeld. Na de eerste avond was de voor lopige stand 33. Doordat Borst zonder verder spelen met zijn tegenstander remise overeenkwam, werden de partijen hervat bij een stand van 3%;3%. Voor Waddinxveen verschenen achter de bor den Kardol, Breeman en Ellers. Breeman slaagde er niet in om stand te houden en moest al spoedig het punt aan zijn te genstander laten. Kardol wist een paard tegen twee pionnen voor te komen. Te gen het eind van de avond resulteerde dit voordeel in de volle winst. In de par tij van Ellers ontstond een eindspel met ongelijke lopers, derhalve remise. De totaal uitslag Schiebroek-WSV werd hierdoor 55. Reeds tijdens de begrotingsdebatten in de Waddinxveense gemeenteraad van de cember is reeds gesproken over de nood zaak van een duidelijke presentatie van een stuk hulpverlening in Waddinxveen en meer overleg tussen de hulpverleners onderling. Omdat het niet onmogelijk is dat voor de bijeenkomst van volgende week woensdag een of andere geen uit nodiging heeft ontvangen en toch heel duidelijk bij het welzijnswerk is betrok- 1Gelegenheid tot het bespreken van het inventariesatie-rapport van 4 novem ber 1974 van de N.V. Casema te Bre da inzake de aanwezige gemeenschap pelijke antenne-inrichtingen. 2. Ingekomen stukken correspondentie m.b.t. het maken van een offerte voor aanleg, financiering, onderhoud en exploitatie van de bedrijven welke daartoe in de gelegenheid zijn ge steld. 2a.Nader ingekomen toelichting c.q. me dedelingen. 3. Bespreking van de ontvangen aanbie dingen van een tweetal bedrijven in zake de aanleg enz. van een centrale antenneinrichting t.w.: a. Gebr. van den Berg B.V., Reeuwijk. b. Multivisie B.V. te Rotterdam. 4. Het bespreken van de in de offerte’s opgenomen alternatieven voor het la ten wegvallen van evt. onrendabele gebieden: a. woningen oostzijde Gouwe, b. gebied Wilhelminakade, c. Noordeinde. 5. Het bespreken van de in de offerte’s opgenomen ’’extra’s” (meerdere kana len, dubbele uitvoering etc.). 6. De financiële consequenties van reno vatie van de bestaande gemeentelijke antenne-inrichting n.a.v. een raming van de kosten van verbetering. 7. Voorlopige standpuntbepaling van de commissie adhoc over voorkeur voor CAI of renovatie, n.a.v. technische en financiële gegevens hiervoor genoemd. 7a Advies van commissie over keuze van exploitant CAI (afhankelijk van stand punt bij punt 7). 8. Advies van de commissie inzake het al of niet houden van een hearing of enquete onder de bevolking inzake een centrale antenne-inrichting. Afhankelijk van uitslag punt 7: Juridische aspecten en het treffen van maatregelen ter zake van: a. overeenkomst gemeente Waddinx veen (machtiginghouder) en exploi tant, b. het regelen en wijzigen van de al gemeen geldende en gebruikelijke be palingen en bedingen opgenomen in de raadsbesluiten betreffende grond- verkopen en de daartoe opgenomen bepalingen in de akten van grond- verkoop tussen gemeente Waddinx veen en koper. c. regeling inzake ontvangen eenma lige bijdragen in de aanlegkosten, en terzake van de bestaande systemen, welke niet door de gemeente geëxploi teerd worden. d. ontbinding onderhouds-overeen- komsten met de fa. Willemsen te Gouda. e. ontbinding overeenkomsten inzake aansluiting op de gemeentelijke syste men met woningbouwverenigingen en beleggers, f. bepalingen in de bouwverordening inzake antenne-masten bij aanleg CAI. 10. Rondvraag. A Mor gen (vrij dag) zal onze kroon prinses Beatrix haar 37e verjaar dag vie ren. Wij wensen haar toe, dat zij te midden van haar opgroei ende peu ters een zeer sfeer volle dag zal bele ven. F

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 13