Wiertsema Rondom hefbrug de I Twee jubilerende werknemers van Okkerse BV voelden koninklijk schouderklopje fMr. Opticien J.Grrll I lorit 111 Damesbril in multi-colour k LUL-J1 KT 40,- J. J Woordmeijer kreeg brons in bet ziekenbuis H Groeneveld ontving bronzen onderscheiding RECEPTIE-ALBUMS k Slager Compeer kan niet blijven zitten waar hij nu zit Gemeente zet haast achter 8 jaar oude kwestie Verdeelsleutel 5Q?5 195?5 MMMMMi is nog hetzelfde BEROEP VOOR DS. D. VAN VLIET Het jaar is nooit oud L genoeg voor een goede daad. Wordt abonnee op het Weekblad voor Waddinxveen ■Hf '1® ws fJ WAAROM VROUW VIOOL IN DE KEUKEN MOET SPELEN EIGEN GROEP VOOR ZANGERES MARINA NOORLANDER AMRO-BANK KOMT MET WOONIDEEËN-WEDSTRIJD WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 30 JANUARI 1975 Pagina 5 I Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Bikkelhard Voorstel L Contactlensspecialist ANVC-Optometrist OV I Korte Tiendeweg 12 Gouda tel. 01820- 13033 1 f J^odel vai I Kleiweg 108 Gouda, tel. 01820 - 16033 I I ChristianDior lu4," I Kerkweg 189 Waddinxveen, tel. 01828-4303 I I voor heren I Vestigingen in Gouda, Waddinxveen, Zwijndrecht, I I Nieuwerkerk a/d I g 1 IJsselenlJmuidenlQ^j^-JlQl^l 1 ”Nu ook winkelcentrum Bloemendaal 41, Gouda, telefoon 01820 -18492.” Brons voor J. J. Woordmeijer in Gouds Bleulandziekenhuis. Begin 1967 Huldeblijken Allereerst de prijs. Het Weekblad voor Waddinxveen kost zo’n drie dubbeltjes per nummer. Oftewel 4,per drie maanden. En dan de inhoud: alleen al voor de doktersdiensten en de advertenties van de plaatselijke middenstand en het bedrijfsleven is het Weekblad een abonnement waard. Maar er is meer. Veel meer. Onze krant ontleent zijn waarde aan het feit dat zij speciaal voor u wordt geschreven. Een Waddinxvener die echt geïnformeerd wil zijn en van alles op de hoogte gesteld wil worden leest naast zijn dagblad het Weekblad voor Waddinxveen. Da’s als het ware gewoon een huisvriend. Boekhandel Veldwijk BV Brons voor H. Groeneveld in de kantine van Okkerse BV. WADDINXVEEN Terwijl vorige week met de afsluiting van de Kerk weg tussen de Kanaalstraat en het Stationsplein een begin is gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van het Passage-winkel centrum, Zuidhollands gedeputeerde ir. N. Buijsert is „gestrikt” in navol ging van twee reeds eerder door prins Bernhard gegeven startseinen op dinsdag 18 februari daarvoor de eerste paal te slaan en de Commissie Brancheverdeling de laatste winkels aan het verdelen is lijkt slager J. A. Compeer te kunnen blijven zitten waar hij zit. Huldeblijken Ol (niet van grit) (ADVERTENTIE) BLOEMTIEK de inrichting van de wo- landelijke d de woonkamer zoveel mo- eigen t mevrouw t eveneens keuken als haar man over veense zangeres, die zich noemen, r Naam: Adres: Woonplaats: (Doorhalen wat niet gewenst wordt) 1 3 t 2 Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN/GOUDA In kamer 208 van het Goudse Bleulandziekenhuis heeft wethouder H. Huizer de heer J. J. Woordmeijer van de Frederik Hendriklaan in Waddinxveen de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt. e r De deelnemer kan aange ven Tenslotte is het niet voor niets dit jaar het „Jaar van ■s I I I I i i i i i I I I I 1 I I l 1 I Begin 1967 namelijk onteigende de ge meente Compeer voor 115.917,50 en mag zich dus in feite eigenaar van de slagerij noemen. Aan enkele bijkomende voorwaarden die in ’t onteigeningsvon- nis zijn opgenomen heeft de gemeente echter al die tijd de grootste moeite ge had. De gemeente zou bewerkstelligen dat Compeer een nieuw bedrijf zou kun nen kopen in het te bouwen Passage- winkelcentrum. Met zelfs globale maten erbij liet de gemeente in het vonnis op nemen wat Compeer zou kunnen kopen: een winkel, sousterrain en twee boven woningen. Maar al in het volgende jaar, in december 1968, moest de gemeente er kennen dat ze aan die verplichtingen niet kon voldoen. In het nieuwe winkel centrum worden alleen maar panden verhuurd Schriftelijk liet de gemeen te weten dat ze bereid is de schadever goeding te betalen. Daarna volgden moeizame onderhanden lingen over de hoogte van dat telkens oplopende schadebedrag. Na veel en zeer Intussen blijft slager Compeer aan de Kerkweg nog zitten waar hij zit De par tijen staan zo bikkelhard tegenover el kaar, dat het de gemeente niet werd toe gestaan een vervallen schuur alvast af te breken om de achter het nieuwe winkel centrum lopende „ontsluitingsstraatje” wat gemakkelijker te kunnen aanleggen. Het ligt er nu met een later weg te wer ken „knik”. Hoe lang Compeer er nog blijft zitten doet er overigens nauwelijks toe, want het Passage-winkelcentrum met in eerste instantie 2420 vierkante meter bruto-winkelvloeroppervlak, 98 flats en 158 parkeerplaatsen kan zonder moeite om de slagerij heen gebouwd worden. Aan de Juliana van Stolberglaan zal ook de AMRO-bank ongehinderd een nieuwe vestiging kunnen neerzetten. Het door de Waddinxveense architect L. Roggeveen te ontwerpen pand zal grenzen aan de plaats waar nu nog Compeer staat. aanvankelijk tot spuiter te zijn opgeleid. Ook de directie van Okkerse is over de heer Woordmeijer bijzonder tevreden. In de huldeblijken deelden mevrouw J. Woordmeijer-van de Zijden en drie kin deren mee. WADDINXVEEN Ds. D. van Vliet van de Centrale Hervormde Gemeente heeft vorige week een beroep van de Nederlands Hervormde Kerk in Papen- drecht ontvangen. Dit is het tweede be roep dat deze predikant ontvangt sinds hij in Waddinxveen werkzaam is. Tien maanden geleden deden de hervormden van Ede tevergeefs een beroep op hem. Ds. Van Vliet is één van de drie predi kanten van de Centrale Hervormde Ge meente. Hij werd op 7 februari 1922 ge boren. Was evangelist in Wieringer- waard (1949), hulpprediker in Kolham (1961), predikant te Zetten-Andels (1965) en is per 15 maart 1970 in Waddinxveen werkzaam. Herenbril, laag model in fijne uitvoering Ik abonneer mij op het WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN en wens een kwartaal-abonnement 4,excl. incassokosten) re it- in ol e- i WADDINXVEEN/DEN HAAG De uit 1968 stammende verdeelsleutel voor het recreatieschap Reeuwijkse Plassen ziet er nog altijd zo uit: provincie 15%, Gouda 40%, Reeuwijk 30% en Wad= dinxveen 15%. Dit hebben Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland meegedeeld op vragen van de statenfractie van het GPV. Het provinciaal bestuur voegt daar aan toe dat verdeelsleutels als deze - waarover in Waddinxveen bij herhaling al ontevredenheid is betuigd - slechts na moeizaam onderhandelen tussen alle deelnemers tot stand komen. Damesbril in zeer bijzondere vormgeving van Christian Dior De heer Woordmeijer, die een maag operatie heeft ondergaan, stond er bij stil dat hij 40 jaar geleden in dienst was getreden van speelgoederen- en hout- warenfabriek G. Okkerse BV. De 54 jaar geleden in Moordrecht geboren jubilaris nam ongeveer 12 jaar geleden de leiding op zich van de lakgordijnmachine, na Lijkt, want achter de schennen zijn de raadslieden van de gemeente Waddinx veen en van Compeer koortsachtig in de weer de verplaatsing en ontruiming van de slagerij nu eindelijk rond te krijgen. In een vergadering van de raadscommis sie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA) meegedeeld dat het gemeentebestuur haast achter de zaak heeft gezet. Elke dag kan er nu een uit spraak worden verwacht in deze netelige kwestie, die nu al acht jaar sleept. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Notcboom Dat gebeurde in de kantine van de speelgoederen- en houtwarenfabrieken G. Okkerse BV, bij welk bedrijf de heer Groeneveld 40 jaar werkzaam is. De 54 jaar geleden in Moordrecht geboren ju bilaris is sinds zijn aanstelling in 1935 als schuurder werkzama en blijkt zijn werkzaamheden tot volle tevredenheid van 110.000,aan Compeer dat ech ter wordt afgewezen. Daarna komt de zaak op 29 november 1973 opeens in de openbaarheid. De gemeenteraad besluit, zonder enig debat, Burgemeester en Wet houders te machtigen een rechtsgeding tot ontruiming te voeren. Een onduide lijk punt bleef toen hoe een ontruiming zonder meer kan worden geëist zes jaar nadat aansprakelijkheid voor schade schriftelijk is erkend. In de gemeente raadsvergadering die in 1974 zijn gehou den heeft zowel de oude als de nieuwe gemeenteraad nauwelijks iets meer over Compeer gezegd. Wel verscheen in mei een openbare bekendmaking van de ge meente dat er bezwaren zouden kunnen worden ingediend tegen een wijziging van het bestemmingsplan „Stationsstraat le herziening” om het Compeer mogelijk te maken een slagerij met bovenwoning te bouwen aan de Kanaalstraat tussen de panden Kanaalstraat 4 en Kerkweg 151. Daartegen werden inderdaad protesten ingediend. Eigen. H. J. ZeypveM Kerkweg, Waddinxvean, tel. 2097 Betaling: overschrijving op giro 47062 Bank: Rabobank Waddinxveen WADDINXVEEN De heer H. Groeneveld van de Frederik Hendriklaan in Waddinxveen heeft vrijdagmiddag uit handen van wethouder H. Huizer de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau opgespeld gekregen. Oud-D’66-raadslid H. P. Barth kwam toen met het voorstel de slager gratis bouwgrond in plaats van geld te geven, met gratis bouwtekeningen erbij. Die grond, tussen de winkels aan de Kerk weg en de gereformeerde Kruiskerk, was eerder tijdens de onderhandelingen al eens te koop aangeboden aan Compeer. Uiteindelijk stemde alleen oud-wethou- der Ph. Kroes (lib.) voor de regeling, die de raadslieden van beide partijen hadden ontworpen. Nu komen er op die zelfde plaats in de tweede fase van het Passage-winkelcentrum andere winkels. In ieder geval ontstond opnieuw een impasse. Eind 1972 volgt nog een bod van het Wad- i college van Burgemeester en Wethou- langdurig overleg tussen een aantal des kundigen van beide partijen komt er een regeling uit de bus: Compeer zou 185.000,schadevergoeding krijgen; die som zou met terugwerkende kracht vanaf 1 maart 1970 meestijgen met de kosten in de bouw. Die afspraak werd in december 1971 gemaakt. Toen de ge meenteraad op 27 maart 1972 de regeling onder ogen kreeg, was het bedrag door de indexering al opgelopen tot 225.000. De volksvertegenwoordiging telde bij dit bedrag de ruim 115.000,die al bij de onteigening was toegekend en ging als één man in de oppositie. „Dit kunnen we niet tegenover de kiezers, de belas tingbetalers, verantwoorden”, voer de huidige wethouder van openbare werken, Van Schie, toen KVP-aanvoerder uit in een betoog vol verwijten aan het college van Burgemeester en Wethouders en de advocaat van de gemeente. van zijn directie uit te voeren. Op de bijeenkomst bij Okkerse werden in de huldeblijken ook de echtgenote van' de jubilerende Waddinxvener, mevrouw E. Groeneveld-Slaman, en zijn twee dochters betrokken. der P. F. J. van Schie. Zijn meente te wonen. De sinds vrouw speelt niet alleen 1955 bij dit orkest viool de vrouw” en dan knipper dolgraag viool bij de Rijn- spelende mevrouw Van je toch wel even met je landse Orkestvereniging - Schie probeert niet alleen ogen als je mevrouw A. M. bijna drie weken geleden meer violisten van het or- van Schie-Busch uit Wad- hebt u dat in een concert in kest deel te laten uitmaken, dinxveen in een krant hoort de Ontmoetingskerk met maar schuwt ook de pogin- zeggen dat zij het viool- eigen oren kunnen horen - gen niet, in de toekomst spelen in de keuken van maar dient dit orkest ook haar huis aan de C. Huy- als secretaresse. Hoewel de dinxveense genslaan beoefent als haar Rijnlandse Orkestvereni- man in de huiskamer ge- ging Alphen aan den Rijn ders subsidie te krijgen. En bogen zit over een stapel als thuishaven heeft blijken zij speelt intussen in de papieren of een lijvig rap- ook de voorzitter en de port! Haar man is wethou- penningmeester in onze ge- gemeentelijke papieren ge bogen zit Marina Noorlander, u weet geleidingsgroep gevonden, ziek en het Conny Francis- wel de 15-jarige zangeres repertoire. In het blad „In- van de Mauritslaan die Het is het Dordrechtse Tel- terpop” heeft de Waddinx- van de huishoud- en nij- startrio, waarmee ze weke- verheidsschool in Gouda is lijks voor een aantal zaal- de Nederlandse Mary Os- gegaan om voor haar loop- optredens op pad gaat. Ma- mond mag noemen, een baan de handen vrij te heb- rina houdt het met dit trio eigen rubriek. ben, heeft nu een vaste be- op country en westernmu- Inhakend op de steeds stij- wensen en budget-mogelijk- nen te zijn, zullen door een gende belangstelling voor heden. Iedereen kan zon- deskundige jury worden der enige verplichting mee- beoordeeld. In deze jury ning, waarbij het familie- doen. Voor deze wedstrijd hebben o.m. zitting: budget een grote rol speelt, worden 25 prijzen van heeft de AMRO bank een 1.000,- ter beschikking - een bestuurslid van de woonideeën- gesteld, alsmede een extra stichting van de Landelijke wedstrijd uitgeschreven. In prijs van 10.000,Contact Vrouwen Advies deze wedstrijd kan een commissies voor de Wo- ieder zijn woonfantasieën Een uitgebreide folder met ningbouw; wat betreft de indeling van de wedstrijd-voorschriften - Benno Premsela, binnen- en het deelnameformulier huisarchitect, b.n.i.; gelijk de vrije loop laten, is verkrijgbaar bij alle kan- - Hans Uylenburg, auteur toren van de AMRO bank, op woongebied, tevens bin- wat hij zich als ideaal De inzendingen, die vóór nenhuisarchitect; voorstelt, afgestemd op de 1 april 1975 in het bezit - Joop van Gennip, hoofd omstandigheden, van de organisatoren die- redacteur (ad.) VT-Wonen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 9