noteboom Be Fair won in harde rommelige wedstrijd en DIT SEIZOEN AL MEER DAN 500 ZWEMDIPLOMA’S Fraaie overwinning A. Noorlandt heren basketballers winnaar WSV- schaaktournooi Waddinxveense sportspetters foto SCHUTTERS MET BURGEMEESTER NAAR WILLEMSTAD DE GOUWE SIMPEL LANGS DE RIJN Hengelsportvereniging Toeloop nieuwe leden ^1 ^B &B SCHEIDSRECHTER BELAAGD BRANDT LOS STRIJD OM DAMTITEL Maandag algemene ledenvergadering Maakt naast de nog steeds de gewone z.g. nette pasfoto. Passage 143 Tel. 2477 Vier teams Kwiek winnen 145 Maatvissen „Direkt Klaar” Pasfoto WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 20 FEBRUARI 1975 Be Fair Stand Waddinxveen W addinxveen-za WADDINXVEEN In een rommelige, maar niettemin harde wedstrijd tegen het thuisspelende Piershil heeft Be Fair de volle winst weten te be halen (13), zodat de Waddinxveners de leiderspositie van de 3de klasse B met concurrent Nieuw Lekkerland voorlopig blijven delen. De wedstrij den die Waddinxveen thuis tegen Unio en WSE uit tegen RKNSV zouden spelen werden afgelast. WADDINXVEEN Volgende week maandagavond belegt de hengel sportvereniging Waddinxveen in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat haar algemene ledenvergadering. Naast de bespre king van een aantal jaarverslagen staat onder meer een bestuursverkiezing op de agenda. Programma Uitslagen Jeugd jpï' •w kA Stand ^F ^F ^F ^F ^F ^F sjaak In dezelfde wedstrijd NAC-Sparta speelde de binnenkort Waddinxveen ver latende Stef Walbeek met een stevig in gepakte knie. Na een minuut liep hij al te hinken, maar hij zou niettemin de negentig minuten tot een goed einde brengen. Walbeek werd die middag ook nog het slachtoffer van verbolgen NAC- supporters, die hem met drie anderen in de kleedkamer opsloten. Na vijf minu ten stevig bonken konden ze uit hun benarde positie worden bevrijd. Nog een opmerking, of liever gezegd suggestie, uit het WSE-clubblad De Vol treffer: Misschien is het mogelijk een ingang te maken aan de andere kant van het sportcomplex in de Oranjewijk, dat alleen op zondag open is. Zo kan de grote parkeerplaats bij Albert Heijn ge bruikt worden en hebben de mensen in de buurt van de huidige ingang geen last meer van de vele auto’s op zondag in hun straat. Ongewild heeft de Waddinxveense N AC-voetballer Wim Bron er voor ge zorgd dat Sparta’s Nol Heijerman zon dag - na de verwondingen aan het juk been, die hem vorige week de slotfase Sparta-Utrecht kostte - maar vijf minu ten heeft kunnen spelen. Een te hoog trappende schoen van NAC-middenvel- der Bron trof Heijerman vol in het ge zicht. „Mijn voet deed er pijn van”, zou de Waddinxvener later tegen een krant zeggen. „Ik wilde die bal omhalen, maar ik had helemaal geen erg in Nol. Ik schrok me rot toen ik ’m raakte”. De Waddinxveense kortebaanschaat- ser Klaas de Redelijkheid weet nog niet waar hij aan toe is want hij heeft met drie andere halve finalisten de wedstrij den op de Heerenveense Thialfbaan niet kunnen afmaken. De toestand van de baan maakte het noodzakelijk dat de wedstrijd voortijdig werd gestopt. Na tuurlijk wel een zaak om humeurig van te worden. De in het overdekte zwembad in het sportpark „De Sniep” gespeelde water- polowedstrijd tussen het Goudse GZH en SVH is door scheidsrechter Veldman in het tweede part gestaakt. GZC leidde op dat moment met 21Dat de water- polowedstrijd werd gestaakt zou te ma ken hebben gehad met ’n tenonrechte buiten het bad blijvende SVH-speler. De Waddinxveense polsstokspringer Bert Koetsier staat met 14,79 meter op de veertiende plaats van de door de polsstokclub De Vlist over het afgelopen seizoen opgestelde „top-honderd-lijst”. Fierljepper Aart de With uit Benschop staat met zijn 17,01 meter eerste. Burgemeester C. A. van der Hooft is zaterdag ook anwezig geweest bij de in gebruikname van de nieuwe kantine van de Boskoopse voetbalvereniging Flore- ant. Het spul werd geopend door burge meester G. W. Baron van Dedem, die die dag precies tien jaar burgemeester van Boskoop was. De heer Van der Hooft was in Boskoop omdat het com plex van Floreant op Waddinxveens grondgebied ligt. Ja, zo lopen nog altijd die gemeentegrenzen Be Fair houdt zaterdagavond een disco-avond met medewerking van Fire ball in kantine Wamaarplantsoen. Toe gang voor leden, donateurs en introdu cé. Aanvang 19.30 uur. 14 14 13 12 13 13 13 12 13 13 12 17 17 16 16 17 17 16 15 16 18 16 18 9 8 7 6 5 6 5 3 3 3 1 8 6 6 6 7 6 5 5 4 3 3 4 2 4 5 2 4 2 2 4 4 2 0 4 3 3 3 5 6 5 6 5 7 6 10 20 20 19 14 14 14 12 10 10 8 2 21 20 19 19 19 17 16 14 14 14 13 12 Zaterdag 1 maart a.s. wordt de laatste wedstrijd van de wintercompetitie gevist in de Leidle Vaart. Het vertrek vanaf het station is om 07.00 uur. WADDINXVEEN Opnieuw is er in het overdekte zwembad „De Sniep” met succes het KNZB A-diploma verzwom- men. Van de 79 kandidaten behaalden 78 zwemmertjes hun diploma, terwijl er één door ziekte niet kon komen. Er zijn nu al meer dan 500 KNZB-diploma’s (A en B) uitgereikt sinds september ’74. Dit zijn bijna 200 diploma’s meer dan in het winterseizoen ’73-’74. Hier is een pluim voor het actieve zwembadperso neel dan wel op zijn plaats. In de exa mencommissie zaten ditmaal de heren A. J. Troost en W. van Minnen. De heer Maris, oprichter van de schut tersvereniging Waddinxveen, behaalde met 41 punten de derde plaats in de competitie. De heer Zandbergen, secre taris van de Waddinxveense schutters, verloor zijn verleden jaar behaalde titel „kampioen van Willemstad”. Naast de competitie werd er prijsschieten met ve le waardevolle prijzen gehouden. De Waddinxveense delegatie veroverde heel wat van deze prijzen. De schuttersvereniging maakt op het moment een periode van groei door. Er wordt iedere dinsdagavond een schiet- avond gehouden in het voormalige ke telhuis in de Busken Huetlaan. 3 2 1 4 4 6 6 5 6 8 11 4e klas E KVNB: Waddinxveen Groeneweg Moordrecht Moerkapelle Unio Donk Stolwijk St. Lodewijk NSV Haastrecht WSE Nieuwerkerk 3e klas B KNVB: Nw. Lekkerland Be Fair Barendrecht Rozenburg Gr. Lindt Spirit Excelsior Hoogvliet HVO Piershil Melissant 5 8 7 7 5 4 6 4 6 8 7 4 Dat de voetbalvereniging WSE last heeft van eenden, die het sportcomplex in de Oranjewijk vernielen weten we uit het WSE-clubblad De Voltreffer, de krant en de gemeenteraad. Volgens Huug van den Dool uit Vinkeveen staat WSE tegenwoordig dan ook voor Wij Schie ten Eenden. De Waddinxveense Spartaan Stef Walbeek wil geld zien van zijn club en zo niet dan stopt hij met het semi-prof- voetbal. Walbeek legde twee weken ge leden het aanvoerderschap van Sparta neer, omdat met deze Rotterdamse club niet te communiceren zou zijn. Het gaat bij de Waddinxveense voetballer enkel en alleen om een reëele loonsverhoging. Maar Walbeek gelooft er zelf niet meer in dat hij het dit seizoen op dit punt nog eens zal worden met zijn broodheer. Groepswinnaars zijn: Groep 1: A. Noor landt 2 pt; Groep II: 1. E. Karstan V/z pt; Groep 3: 1. F. Glasbergen 2 pt; Groep 4: 1. J. Breur V/z pt; Groep 5: 1. F. Cayaux 3 pt; Groep 6: 1. J. van der Wijngaard 2J4 pt; Groep 7: 1. G. Lam- booy V/z pt; Groep 8: 1. A. Broekhui zen 3 pt; Groep 9: LA. Timmerman 2 pt; Groep 10: 1. F. Roodzant 3 pt; Groep 11: LP. Perdijk 2 pt; Groep 12: A. Vakian V/z pt; Groep 13: 1. Michels 2 pt; Groep 14: 1. D. Poldermans 3 pt; Groep 15: 1. P. Vuyck 2 pt; Groep 16: 1. M. Strijdhorst 2% pt; Groep 17: 1. C. Kayser 1/ pt; Groep 18: LP. Wijn beek 2 pt; Groep 19: 1. G. Torenbeek 3 pt; Groep 20: 1. A. Peters 2 pt; Groep 21: 1. Chr. Kraayeveld 2 pt; Groep 22: 1. Boogerd 3 pt; Groep 23: 1. K. Breg- man 3 pt; Groep 24: 1. A. Bax 3 pt; Groep 25: 1. A. Verhoef 3 pt; Groep 26: 1. R. Hopman 3 pt; Groep 27: 1. R. v.d. Plaat V/z pt; Groep 28: 1. L. Ver voert 2j4 PL Groep 29: 1. D. Blonet 2% pt. Op het terrein van de voetbalvereni ging Waddinxveen zorgde de jeugd za terdag voor de volgende uitslagen: W’ veen Al-Zwervers Al 31, W’veen A2- Nieuwkoop A2 03, W’veen Bl-Gouda BI 00, W’veen B2-Soccer Boys B2 16—1, W’veen C2-Gouda C3 10—0, W’ veen C4-Be Fair C4 05. De uitslag was als volgt: 1. M. Hooger- dijk 487 cm 28 st; 2. L. Engels 444 cm 24 cm; 3. M. Reichard 443 cm 26 st; 4. I. van Egdom 407 cm 23 st; 5. C. Broer 235 cm 14 stuks. P. Exel ving een ruis voorn van 37 cm, de grootste vis van deze wedstrijd. Piershil-Be Fair was voor beide partijen een belangrijke wedstrijd. Piershil had de punten hard nodig om dreigend de- gradatiegevaar te ontlopen. Voor Be Fair waren de punten eveneens belang rijk om in de kopgroep te blijven. Wel nu, Be Fair is in z’n opzet geslaagd. Reeds na tien minuten spelen namen de Waddinxveners de leiding toen Jan van Rijn een prima doorloopbal aan Chris Voerman gaf, die beheerst scoorde (0-1). In deze eerste helft kreeg Piershil ver schillende cornefballen te nemen die echter alle voldoende weggewerkt wer den. vrijdag 21 febr. te Boskoop: Donk 1- Gouwe 2 heren; zaterdag 22 febr. te Waddinxveen: Gouwe 1-DWT 1 heren; idem: Gouwe b-Donk c meisjes; idem: Gouwe 1-de Zijl/LGB 1 dames; idem: Gouwe 3-LZ ’86 3 heren; idem te Gou da: GZC b-Gouwe b jongens; idem te Bodegraven: BZPC 5-Gouwe 4 heren; idem te Leiderdorp: DKD a-Gouwe a meisjes, idem: DKD a-Gouwe a jongens. Reglementair zijn de heren G. Rijnsbur- ger en P. Dijkstra aftredend. Beiden he ren stellen zich herkiesbaar. De heer D. P. Verhoef heeft, na 6 jaar in het be stuur zitting gehad te hebben, de wens te kennen gegeven zijn bestuursfunctie te willen neerleggen. Het bestuur stelt de leden voor de heer M. Reichard in de ontstane vacature te benoemen. Het zal de leden op de algemene leden vergadering van de hengelsportvereni ging Waddinxveen duidelijk worden dat de visclub ook in 1974 weer een grote toeloop van nieuwe leden te verwerken kreeg. Het ledental steeg namelijk van 536 tot 674, waarvan er 45 buiten Wad dinxveen woonachtig zijn. De leden zijn door het bestuur aangeraden de verga dering van volgende week bij te wonen, omdat de stormachtige ontwikkelingen in de Nederlandse hengelsportwereld ieders belangstelling ruimschoots waard is. „Door uw aanwezigheid kunt u te vens uw steentje bijdragen tot de bepa ling van het toekomstig beleid van de hengelsportvereniging Waddinxveen’^ al dus de bestuursleden. WADDINXVEEN Zaterdag werd in de Drecht bij Leimuiden de negende wintercompetitiewedstrijd van de hen gelsportvereniging ’’Waddinxveen” ge houden. Twaalf deelnemers vingen 145 maatvissen met een totale lengte van 2562 cm, hetgeen een goede vangst mag worden genoemd. WADDINXVEEN De drie bovenste teams van de tafeltennisvereniging Kwiek hebben afgelopen week gewon nen. Kwiek 1 versloeg TTVN 3 met liefst 91. Alleen het dubbel werd ver loren. Het team heeft nu 6 punten uit 4 wedstrijden en zit nog volop in de strijd voor het kampioenschap. Kwiek 2 behaalde tegen NTTC 2 de eer ste overwinning met 64. Indien ook tegen TTVN gewonnen wordt dan houdt het de kans voor handhaving in de 2e klas in eigen hand. Gerard Venmans speelde tegen NTTC de hoofdrol. In een ouderwetse schuifpartij van circa drie kwartier versloeg hij P. Scholte in drie sets met 21-17, 18-21 en 21-18. De ver nietigende backhand van Gerard gaf in deze partij de doorslag. L. Buurman won twee en H. Simons één partij. Het dubbel ging na een voorsprong van 20- 15 in de derde set nog verloren. On begrijpelijk. Ook Kwiek 3 behaalde de eerste overwinning met 6-4 op Flamin go’s 4. P. van Es en J. Remmers won nen ieder twee partijen en het dubbel W. de Wit bracht één wedstrijd op zijn naam. De geslaagden zijn: Leonie Nieuwen- huyzen, Amanda v.d. Berg, Gerda Ver sluis, Renée Klatten, Robbert Kaufman, Johnny Zijderhand, Cora Bos, Ellen Klop, Julian Oggel, Jacqueline Slob, Taco Schram, Raymond v.d. Wijngaard, Renske Dijkema, Miranda Muit, Renata v.d. Kraats, Jolanda Kerver, Jaco Spits baard, Jaqueline Eggermont, Constan- tijn Schwencke, Temmy Muys, Oscar Brinkgreve, Annemarie Möhle, Frank Langbein, Katja v.d. Nieuwendijk, Nan cy de Gelder, Diana Bey, André Moons, Jan Paul Favier, Carla van Kersbergen, Caroline v.d. Bosch, Marjolein Oggel, Hanneke Crielaard, Aans Broer, Vivian Dulmijn, Anita Ciere, Gefton Groenen dijk, Henno Muit, Yasemin Ruzucuóglu, Marja Bremmer, Marien Schroten, Roe lof van Eist, Hans van Woudenberg, Edo van Vliet, Hanneke v.d. Werken, Annemarie Havenaar, Sander Havenaar, Gert v.d. Graaf, Rienie Versluis, Joost Evers, Patrick Wempe, Yvonne Driesse, Ina Soeteman, Gertjan van Wijk, Nicole Honkoop, Julia Siebrecht, Marcel Mey er, Ronald Verlooy, Karin v.d. Post, Johnny van Rijn, Ad Tol, Rob Ver- kley, Arie de Mik, Ronny van Berkel, Erik de Rooy, Bea Staal, Martin van der Vaart, Wilma Tol, Jan Willem Oort- man, Arjen van der Horst, Pieter van Dijk, Tjerk Pier v.d. Schaaf, Sharmaline Attygalle, Leon Koetsier, Caroline Ka reis, Heidi Vis, Bianca Kortlever, Itziar van Breemen, Rudi Kersbergen. 2e klas A KNZB: DSZ 14 -28; De Gouwe 15-22; DWT 15-19; BZPC 14-18; DWR 15-17; HZPC 15-11; Die Haghe 14-11; Kroosduikers 14-10; RZV 14-10; De Rijn 15 - 10; Nayade 15 - 4. Notaris J. in ’t Hol heeft nu de defi nitieve statuten en huishoudelijk regle ment van de christelijke sportvereniging Be Fair nieuwe stijl de deur uit gedaan. De afdeling voetbal is reeds met deze stukken accoord gegaan. Uiteindelijk zullen de statuten en huishoudelijk reg lement op een gecombineerde vergade ring van de afdelingen voetbal, tennis en volleybal behandeld en goedgekeurd moeten worden. Morgen (vrijdag) is er in het ver nieuwde clubhuis van de voetbalvereni ging Be Fair, waar na het maken van de toiletgroep en het aanleggen van diverse verlichtingen een open huis gehouden zal worden, weer een avond voor de B en C-junioren. Met het programma wordt om zeven uur begonnen. WADDINXVEEN In een matige wedstrijd zijn de meisjes junioren van de basketbalvereniging Toos er in ge slaagd om de winst in Waddinxveen te houden. Toos ging er stevig tegen aan en de meisjes van Voorburg konden hier maar weinig tegen over stellen. En bij de rust hadden de Toosmeisjes al een grote voorsprong n.l. 22-7 voor Toos. Na de rust hetzelfde spelbeeld, alleen probeerde Toos met lange passes de verdediging van Voorburg te passeren, wat nogal eens misging. Toch kwam Toos in deze tweede helft nog tot 22 treffers tegen Voorburg 13. Eindstand 44-20 voor Toos. Topscoorsters Lia Mourits met 16 en Addy Ruts met 10 treffers. Voor de dames senioren zat er tegen het bezoekende Grashoppers geen winst in. Want ook nu toonden de dames uit Katwijk zich de meerdere van Toos. Al bedroeg de achterstand van Toos bij rust maar 2 punten, nl. 17-15 voor Gras hoppers. Na de rust kwam Toos er ei genlijk niet meer aan te pas. Toos scoorde maar 10 punten meer, waar Grashoppers nog 22 tegenover kon stel len. Eindstand 37-27 voor Grashoppers. Topscoorster Grietje Pi ris met 8 treffers. Beter ging het zaterdagavond met de Toosdames in Alphen a.d. Rijn tegen BVO. Al kwam er wel een verlenging aan te pas om tot een beslissing te ko men. De ploegen deden niet voor elkaar onder en na 2 x 20 minuten spelen was de eindstand 25-25. Dus was een verlen ging noodzakelijk. In deze verlenging kreeg BVO kans genoeg om de wedstrijd te winnen. Want van de 8 vrije worpen die BVO mocht nemen, wisten ze er mara twee te benutten. Toos scoorde nog 6 „normale” treffers. Zodoende een 31- 29 overwinning yoor Toos. Topscoorster Grietje Piris met 18 punten. Ook de heren konden eindelijk weer eens het zoet van de overwinning proeven. En hoe. Zonder wisselspelers gingen de Toosheren naar Rijnsburg om daar de strijd aan te binden tegen Rijnvalken. Toos had de thuiswedstrijd tegen Rijn valken verloren en de Toosheren waren er erg op gebrand om deze thuiswed strijd te winnen. In de eerste helft bleef de score aardig in evenwicht. Maar in de negentiende minuut nam Toos de voorsprong van Rijnvalken over en werd de eerste helft met een 36-32 voorsprong voor Toos afgesloten. In de tweede helft een uitstekend draaiende Toos-ploeg, die steeds een paar punten op Rijnvalken voorbleef. Maar tussen de tiende en vijf tiende minuut slaagde Toos er in om een beslissende voorsprong van 13 punten te nemen en deze niet meer af te slaan. Eindstand 76-63 voor Toos en voor Toos tevens de grootste score voor dit sei zoen. Tópscoorer Theo Domen met 26 punten. WADDINXVEEN A. Noorlandt is in groep 1 winnaar geworden van het 21e schaaktournooi dat zaterdag door de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV in samenwerking met het Sportweek- comité in het Gereformeerd Verenigings gebouw is gehouden en waarvan burge meester C. A. van der Hooft de ope ningszet verrichtte. In dezelfde groep versloeg W. van Vuuren op de aandacht trekkende wijze van J. van Baarle. Er werd in totaal in 29 groepen gespeeld. De zaterdagvoetballers van Waddinx veen wonnen uit tegen Soccer Boys met De overige uitslagen zijn: Kwiek 4- NTTC 4—6; Kwiek 6-S. Boys 3 6—4; Kwiek 7-Gouda 8 1—9; UE 3-Kwiek 8 55; Kwiek 9-Vriendenschaar 18 010; BOK 6-Kwiek 10 5—5. Het eerste jeugdteam is nog ongeslagen. Het won deze keer met 82 van Vrien denschaar 3. WADDINXVEEN Op uitnodiging van de een kwart eeuw bestaande schiet vereniging Prins Maurits in het Noord- brabantse Willemstad zijn de leden van de schuttersvereniging Waddinxveen naar de vorige gemeente van burgemees ter C. A. van der Hooft getogen. De heer Van der Hooft maakte de reis en in Willemstad de een feestelijk tintje dragende schietwedstrijden mee. WADDINXVEEN Het eerste zeven tal van De Gouwe is zonder moeite langs het Wageningse De Rijn gegaan. De Waddinxveners namen in het eerste speldeel vrij gemakkelijk de leiding met 02. De veel en graag schietende Wa- geningers troffen het niet, dat hun scho ten de juiste richting misten. Ook von den zij doelman Henk van Erk op hun weg. De Gouwe liep regelmatig verder uit en zonder uiterste krachtsinspanning werd het 25. De Waddinxveense poloërs kwamen al snel met een man meer in het water te liggen, waarvan Dick Russner gebruik maakte: 01. Even later veranderde Eef Overdam een schot van Leo Nieuwen- huyzen van richting, waardoor de bal in het Rijndoel belandde: 02. In het twee de part maakte De Gouwe twee goals uit een numerieke meerderheid. Henny van de Bosch en Leo Nieuwenhuyzen waren de schutters. Hier tussendoor zag de fel le Peter van Amerongen zijn doorzetten beloond en zorgde voor een Wagenin- gen-goal: 14. In de derde periode liet De Rijn een mogelijkheid liggen om de achterstand wat te verkleinen. Het zag echter geen kans om met een man meer aan de bal te komen. Wel schoot Leo Nieuwenhuyzen van grote afstand nog een keer raak: 15. Ondanks dat Henk van Leersum in het laatste kwart nog 25 maakte, speelde De Gouwe zonder al te veel problemen de wedstrijd uit. 3-9. Nadat de twee ploegen matig waren gestart, kreeg Waddinxveen al gauw vat op het spel. Twenhoven kopte Waddinx veen naar 0-1. Even later een vrije trap die ook door Twenhoven tussen de pa len werd gewerkt: 02. Toen De Bruin via een doelworsteling er 03 van maakte, Streefkerk 04 en R. van Hoek 05, leek het er op dat Waddinxveen met forse cijfers zou gaan winnen. Maar Soccer Boys kwam terug en maakte er 15 van. Daarop had Waddinxveen ge lijk een goed antwoord, want Van der Stelt begon aan een solo die eindigde tegen het net: 16. Met deze stand ging ook de rust in. De thee had Soccer Boys goed gedaan, want binnen een kwartier werd het 36. Op dat moment gooide Waddinxveen er een schepje bovenop, en het was Streefkerk die er 37 van maakte. De Waddinxveners speelden steeds beter voetbal, wat tot uiting kwam door nog twee doelpunten van Twenhoven en R. van Hoek (39). Voor de aspirantencompetitie van Zuid- Holland heeft de damjeugd van Excel sior de laatste vier wedstrijden gespeeld Tegen de kampioen ’Samen Sterk’ uit Hazerswoude werd éénmaal gewonnen en éénmaal verloren. Het was de eerste nederlaag van Hazerswoude. Voorwaar een uitstekende prestatie van de Excel sior jeugd. Tegen de damjeugd van Dam lust ging het er om of de goede positie op de ranglijst gehandhaafd kon wor den. Misschien door de ziekte van Dirk Heeren I werd juist deze wedstrijd een grote fiasco. Tweemaal ging Excelsior ten ónder. WADDINXVEEN De damclub Ex celsior heeft in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw voor de onderlinge com petitie de 23e ronde gespeeld. Het waren maar een aantal partijen, omdat de meeste dammers uitgespeeld zijn. Van avond is de laatste voorronde. Volgende week donderdag 27 februari wordt met de finale begonnen. De eerste zeven spelers gaan dan uitmaken wie zich dit jaar clubkampioen mag noemen. Deze spelers zijn: C. H. Kramp, H. Boele, G. Heeren, A. Blom, T. den Ouden, P. Swart en D. Zwanenburg. In de tweede groep is nog niet bekend welke zeven spelers in de finale verder gaan. Hier van kunnen zich drie spelers nog in het eerste team plaatsen. Twee spelers, T. Driesse en A. Zwanenburg, hebben zich geplaatst voor de tweede finalegroep. De spelers die nog een kans maken zich te plaatsen zijn J. de Heer, G. van der Zijden, I. Slappendel, J. Both, Th. van Bueren en B. van Eijk. Van deze spelers moet er een afvallen. In de derde finale groep zitten A. A. Rietveld, I. J. C. ten Toom, J. de Wit, J. Vermeulen, W. van der Heijden, L. Verheij, G. Dankers en C. Blonk. De uitslagen van de 23e ronde waren: A. A. Rietveld-W. van der Heiden 20; I. J. C. den Toom-J. Vermeulen 20; Th. van Bueren-G. van der Zijden 2—0; H. Boele-A. Zwanenburg 20; J. Both- J. Slappendel 11 Reserve 2e klas B KNVB: Barendrecht 2 14-22; Noordwijk 2 15- 22; SSS 2 15-18; Excelsior 2 14-16; Katwijk 2 14 -16; Quick Boys 3 15-13; Unicum 2 12-12; CSVD 2 15-12; Vlaardingen 2 14-11; Koudekerk 2 14 - 11; Be Fair 2 14-9; Maasdijk 2 14-8. De uitgangspositie van het niet-spelende Waddinxveen werd beter doordat Groe neweg bij Stolwijk een punt verspeelde (0-0). De stand ziet er nu zo uit: In de tweede helft werd het allemaal on plezieriger. Vooral voor scheidsrechter Korstanje die provocerend optreden van Piershil-spelers kreeg te verduren en niet in het minst toen Chris Voerman 0-2 aantekende door een ingeschoten bal te gen de Piershil-keeper in het doel te werken. De tegenpartij protesteerde he vig als zou daarbij hands gemaakt zijn. De scheidsrechter wilde hier echter niets van weten en de bal ging op de midden stip. Toch zou Piershil de achterstand nog verkleinen. Bij een onvoldoende weggewerkte cornerbal zou Kees de Knegt hands gemaakt hebben (volgens deze speler kwam de bal op z’n borst), de scheidsrechter besliste penalty. Aan voerder Achterberg had geen moeite om keeper Kees Verhoef te passeren (1-2). Hieruit putten de Piershilspelers op nieuw moed. Massaal trokken ze nu ten aanval. Het was eigenlijk al te voorzien dat daarbij de dekking achterin verwaar loosd werd. Toen dan ook Jan van Rijn een verre bal binnen de lijnen hield (de Piershil spelers bleven staan omdat die van mening waren dat er wel ingegooid moest worden) kon deze razendsnel op rukken. Piet Oskam sprintte mee, kreeg de bal op tijd en doelpuntte toen heel gemakkelijk (1-3). Piershil was definitief verslagen. Spelers en publiek konden dit echter moeilijk verkroppen, zodat scheidsrechter Korstanje nog onder po litiebewaking het veld kon verlaten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 10