in niet te Serenade voor gouden paar vervangen polder Bloemendaal Brugweg midden CONCORDIA KOMT MET C. A. v. d. HOOFT-MARS OP EIGEN UITVOERING ER KOMT EEN CARNAVALSVERENIGING WERELDGEBEDSDAG IN WADDINXVEEN Plattelandsvrouwen: „Hoe wonen wij?,, van de kinderen” Voor de zandbak WSV-2 staat met 4-2 voor POLITIENIEUWS WADDINXVEEN WIE SPOOR HEET MAG DAG LANG GRATIS REIZEN Kwalitatief woningonderzoek Midden Holland I S fij WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 20 FEBRUARI 1975 Het gouden paar B. P. Verwey-Oskam. W ADD1NXVEEN Op de receptie van het echtpaar B. P. Verwey en A. M. Verwey-Oskam, dat zaterdag in het Anne Frankcentrum zijn 50-jarig huwelijksjubileum vierde, kwam als grote verrassing het muziekcorps Con cordia opmarcheren. De heer Verwey is jarenlang lid geweest en dat was het bestuur van Concordia nog niet vergeten. Terwijl de muzikanten de zaal en het podium vulden, overhandigde voorzitter J. van Hoven aan het echtpaar een kleine attentie. vans die het fraaie landschap be derven, verder worden geweerd. Het oorspronkelijke polderland ten zui den van de Brugweg-Zwarteweg zal zo blijven. Misschien zullen er nog wat wandel- en fietspaden worden aangelegd in deze polder Bloemen daal waarover iedereen het eens is dat deze voor het milieu langzamer hand onvervangbaar is geworden. De polder is trouwens ook historisch van belang. WADDINXVEEN Zo zullen weinig Waddinxveners de Brugweg gezien hebben. Fotograaf Sjaak Noteboom ging voor het maken van deze foto met de hefbrug naar bo ven. Het is al weer 16 maanden ge leden - 1 november 1973 - dat de gemeenteraad een bestemmingsplan vaststelde dat geldt voor de Brugweg en de Zeeheldenbuurt, welke woon wijk niet op de foto te zien is. Dit bestemmingsplan omvat nagenoeg uitsluitend de bestaande bebouwing. den. De grond ten noorden van de veeteelt en in mindere mate sierteelt - wel gehandhaafd blijven. In ieder geval zal het uitbreiden van terrei nen voor verblijfsrecreatie in cara- Brugweg is reeds aangewezen voor de sierteelt, maar gezien de bodem kwaliteit zal het huidige gebruik - Voorts is enige hoogbouw opgeno men langs de Henegouwerweg ten noorden van de Brugweg, alsmede de bouw van enige bungalows tegen over het architectenbureau Stuur man. Mede naar aanleiding van tal van bezwaarschriften heeft de ge meenteraad, overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wet houders, besloten de sloot, gelegen aan de zuidzijde van de Brugweg, voorshands te handhaven. Het plan „Brugweg”zoals dit door de ge meenteraad is vastgesteld, is gedeel telijk goedgekeurd door gedeputeer de staten van Zuidhollond. Het ge bied ten noorden en zuiden van de bestaande bebouwing aan de Brug weg zal worden opgenomen in een in voorbereiding zijnd bestem mingsplan voor het landelijk gebied ten oosten van de Gouwe. In dit plan zal dus de toekomst van de polder Bloemendaal vastgelegd wor- WADDINXVEEN Vrijdagavond 7 maart staat de Gereformeerde Kruiskerk aan de Kerkweg in het teken van Wereldgebedsdag. 1 dag 1 is ook in Waddinxveen het motto op die eerste vrijdag in maart. „Eén dag in het jaar willen we, kunnen we, moeten we één zijn. Mensen over heel de wereld. Eén dag in het jaar vieren we - dat mogen we rustig zeggen - wereld gebedsdag. Verschillen tellen niet mee. Verscheidenheid wordt over brugd. Door het gebed. Miljoenen mensen in meer dan 150 landen bidden, elk in hun eigen taal, dezelfde gebeden. Misschien dat het gebed van die eerste vrijdag in maart zich vast haakt in de harten, oproept tot bezinning, de woorden doet ontdek ken waarvan de bijbel vol is, woorden die de hele wereld en de hele mensheid omvatten en niet halt houden bij eigen grenzen. Vroeger lazen we daar meestal overheen. Nu kijken we verder en leren we iets meer begrijpen van ons geloof in de ENE Heer. Op wereldgebedsdag zijn we samen met mensen uit andere kerken en kringen dan we gewoonlijk ontmoeten. 1 dag 1 Laten we die dag als een kostbaar kleinood beschouwen en bescher men. Want die dag kan een kiem zijn van rijpe contacten in de toe komst, van een toenadering die kerkelijke grenzen overschrijdt. Ons gebed kan de schuld van eeuwen verdeeldheid overwinnen. Neem deel aan de wereldgebedsdag op de eerste vrijdag in maart. VRIJDAG 7 MAART 1975 KRUISKERK Aanvang 8 uur”. WADDINXVEEN De C. A. van der Hooft-mars zal volgende week vrijdagavond voor de eerste maal door het fanfarekorps Concordia in het openbaar gespeeld worden. Dat zal gaan gebeuren aan het slot van de in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat te houden mu- ziekgedeelte van de jaarlijkse uitvoering van deze Waddinxveense muziek vereniging. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren N. Dillenburgstraat samen met alle andere Nederlan- In de huishoudelijke competitie werd de afgebroken partij tussen Kraan en Van Vuuren gewonnen door Kraan. De uit slagen van de 21e ronde zijn: Bloem- Kardol 01; Versluis-v.d. Hoek 10; J. van Oort-A. Littooy 10; De Vries- Van Grieken 01; v.d. Ree-Schoemaker 01; v.d. Heijden-Kleiweg 10; Ver- stoep-Torenbeek Vi-Vi', Boolman-Peek 10; Bernard-van Bockom Maas 1-0. De stand aan de kop luidt nu: 1. Van Vuuren, 2. Kardol, 3. Kraan, 4. Broer, 5. Ellers. Kijkend in het telefoon- derlandse Spoorwegen deze groepen populair te ma- boek mogen uit Waddinx- gezinnen in een landelijk ken. Een mevrouw M. J. Spoor geplaatste advertentie uit daartoe de P.C. Hooftstraat, voor een ’gratis proefrit’. STER-reclamespots, WADDINXVEEN Het tweede team van de Waddinxveense Schaak Vereni ging (WSV) staat in de afgebroken strijd tegen RSV Ivoren Toren II met 42 voor. Uit de resterende twee afgebroken partijen moet nog een half punt worden gehaald voor de uiteindelijke overwin ning. Winst werd behaald door W. van Dort en Smitskamp. Remise speelden Hamming, Perdijk, v.d. Starre en A. N. Littooy. Afgebroken werden de partijen van Van Amerongen en Ellers. - -t aan de hand van alle be- telefoonboeken dat Nederland ongeveer zevenhonderd fa- met zand in de auto geladen. Op het Noordeinde is door de politie een totaal uitgebrande personenauto aangetroffen. Uit het onderzoek bleek dat het een in Boskoop gestolen auto betrof. De dief heeft geen sporen achter gelaten. Maar voordat het zover is treedt in het Gereformeerd Verenigingsgebouw eerst de afdeling muziek van Concordia on der leiding van de heer G. de Knegt op. Het programma vermeldt een negental muziekstukken. Voordat de majorettes en tamboers hun opwachting maken geeft de leerlingengroep muziek van het Waddinxveense fanfarekorps een staal tje van zijn kunnen weg. Na de pauze met verloting voert de to neelgroep van Concordia de klucht „Kleren maken de man” op. Onder regie van de de heer R. H. Bezoen spelen daarin mee Frank Alblas, Wim Kool- WADDINXVEEN Vanavond (don derdag) verzorgt de Ploegstoffenfabriek onder het motto „Hoe wonen wij?” een interessante avond voor de afdeling .Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Deze avond wordt gehouden in het Gereformeerd Verenigingsgebouw en begint om acht uur. veen van het gezin van haar broer H. W. Spoor van de Prin ses Margrietstraat, WADDINXVEEN De vorige week donderdagmiddag in het Waddinxveense gemeentehuis vergaderende commissie voor de woningbouw van het interge meentelijk overlegorgaan Midden Hol land heeft er mee ingestemd dat het overlegorgaan wordt voorgesteld de deelnemende gemeenten te adviseren mee te doen aan een regionaal onderzoek naar de omvang en kwaliteit van de wo ningvoorraad in Midden Holland. WADDINXVEEN Een heuse, gezellige en sfeervolle carnavalsvereniging. Die willen Marian de Wlt-Lenselink (22) en Kees Niemands (37) in Waddinxveen gaan oprichten. Ze zijn bewust nu na het pas afgelopen carnavalsfeest van dit jaar met het treffen van de nodige voorbereidingen daarvoor begonnen om straks op de elfde van de elfde zo goed mogelijk voor de dag te kunnen komen. Marian de Wit-Lense- link en Kees Niemands, beiden werkzaam bij NV Verenigd Streekvervoer West- nederland, hebben vastgesteld dat er in ons dorp behoefte is aan een echte carna valsvereniging en in een gesprek met burgemeester C. A. van der Hooft zijn ze in die mening gesterkt. In de komende maanden willen de twee Waddinxveners organi satorisch veel werk gaan verzetten om die carnavalsvereniging er te laten komen. Een naam is nog niet voorhanden, maar die zal er zeker komen, evenals de Wad dinxveners die Marian de Wit-Lenselink (Peter Zuidlaan 31, telefoon 7794) en Kees Niemands (Peppelhorst 70, telefoon 4694) kunnen laten weten dat ze het toejuichen dat er in ons dorp pogingen worden ondernomen een carnavalsvereniging op te rich ten, waarvan ze tegen een later te bepalen bedrag enthousiast lid willen worden. „Voorlopig hebben we het ledental bepaald op 200”, zegt een optimistische Kees Niemands. mees, Jan Langedam, mevrouw De Bruin, Roelie Koolmees en Hetty Mon ster. Na afloop van dit toneelgedeelte is er gezellige balmuziek met „The Sun ny Side” uit Boskoop. Het onderzoek zal worden verricht door de Nationale Woningraad. Deze zal eerst - op basis van de uitkomsten van de volkstelling 1971 en de aanvullende ge gevens van de gemeenten, een rapport uitbrengen over de woningvoorraad. Het tweede deel van het onderzoek betreft de kwaliteit van de woningvoorraad, waarbij woningen ria 1960 gebouwd bui ten beschouwing worden gelaten. Dat is ongeveer 40% van het totale aantal wo ningen in Midden Holland, dat op 60.00 wordt geraamd. Men zal zich in hoofdzaak bepalen tot een inderzoek naar de kwaliteit van de huurwoningen (18.000). Dat zal steekproefsgewijze wor den uitgevoerd in de verhouding 1 op 10. Een dergelijk inzicht in voorraad en kwaliteit is nodig voor het vormen van een intergemeentelijk woningbouw beleid. eerste is een WADDINXVEEN Twee Waddinx veners trokken zondagmorgen de aan dacht van de Boskoopse politie. Ze ston den in onze buurgemeente zand in plas tic zakken te scheppen. „Voor de zand bak van de kinderen”, gaf het tweetal later laconiek toe. Bij de aanhouding hadden de mannen al vijf plastic zakken De naar de burgemeester genoemde mars werd gecomponeerd door de Wad- dinxvener J. Alblas ter gelegenheid van het midden vorig jaar door de heer Van der Hooft gevierd 25-jarig ambts jubileum. aanzet aantal die sinds vorige week worden Deze advertentie wordt op- uitgezonden. De NS heeft haar gesierd door een familie- moeder A. H. Spoor-van portret van een gefingeer- schikbare Beekum van de Vijverlaan de familie Spoor, waarvan becijferd en het geen familie zijnde de studerende zoon lach- gezin C. A. Spoor van de end uitroept: ,’t Is maar milies Spoor telt. Op ver goed dat ’t spoor geen Jan- toon van een geldig legiti- sen heet’. Deze familie matiebewijs of een trouw- ders met de familienaam Spoor zal de komende boekje kan elk gezinslid op Spoor komende zaterdag maanden centraal staan in 22 februari aan een wille- 22 februari een dag gratis een nieuwe advertentie- keurig spoorwegloket een met de trein reizen. Bij campagne, die tot doel kaartje ontvangen waarop wijze van introductiestunt heeft het openbaar vervoer die dag geheel gratis mag voor een nieuwe reclame- en in het bijzonder de worden gereisd. campagne nodigt de Ne- trein bijna alle leeftijds- I

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 2