met bewoners Gemeente praat er over In Zeeheldenbuurt komt onze eerste woonstraat Wethouder Anne v. Gent belpt Miss Lente kiezen Woonwijk- idee van ’t Weekblad ZO ZOU DE PIET HEINSTRAAT BIJVOORBEELD KUNNEN WORDEN I Een stuk gezelliger Een heel andere straat Het nodigt uit tot spelen 9 ff ZO IS DE PIET HEINSTRAAT NU Open dag glastuinbouw MOBILOFOON OP ALLE BUSSEN WESTNEDERL. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 20 MAART 1975 De Piet Heinstraat van vandaag mag je echt wel fantasieloos en saai noemen. Laatste hand GEMEENTE STELT WISSELBEKER BESCHIKBAAR Hier staan gekleurde lijnen op de weg en op de muur. Oprit, paal tjes en bomen in de weg ontbreken opnieuw niet. Bomen en gresbui- zen, waar de bewoners zelf planten in kunnen zetten, geven het ge heel een veel levendiger aanzien. En ook hier zijn de auto’s niet ge weerd. Voor al deze ideeën geldt, dat als de auto overdag weg is er geen lege parkeerplaats, maar een bruikbare speelplaats voor kinde ren overblijft. En wat belangrijker is een plek die uitnodigt tot spelen. 9 Een heel andere straat is de Piet Heinstraat op deze manier. Er zijn hobbelkeien gemaakt tussen de andere stenen. Dat is èn voor de afwisseling èn voor het verkeer gedaan, dat ook in de opzet van deze Piet Heinstraat daar mag komen. Ook de bomen zijn weer niet ver geten. Zo zou de Piet Heinstraat in de Zeeheldenbuurt er uit kunnen gaan zien. Een oprit (drempel), paaltjes, verschillende vakken in de weg, die gemaakt kunnen zijn van verschillende soorten en kleuren stenen, tegels en keien. De snelheid van de auto’s, die in deze opzet van de Piet Heinstraat daar mogen komen, is op deze manier behoorlijk af te remmen. Er wordt van uitgegaan dat er in de Piet Heinstraat van éénrichtingsverkeer sprake is. En natuurlijk worden er de nodige bo men geplant, waardoor het allemaal een stuk gezelliger wordt. WADDINXVEEN In de Zeeheldenbuurt (Trompstraat/Piet Heinstraat/ De Ruyterstraat) komen Waddinxveens eerste woon- en speelstraten. Het gesprek daarover tussen het gemeentebestuur en bewoners van dit voor oorlogse woonwijkje over de Gouwe is volop aan de gang. Een verbetering van de woonomgeving zit er in dank zij een nieuwe rijkssubsidieregeling, waardoor het mogelijk wordt in combinatie met herstraatwerkzaamheden verbeteringen aan te brengen in het straatbeeld. Mogelijkheden Ja of nee ■A i Jj Foto: WvW/Gijs Kooren WADDINXVEEN Een door wethouder Anne van Gent (Progressieven) voor gezeten jury gaat komende zaterdagavond in Waddinxveen Miss Lente 1975 kiezen. Dat gebeurt tijdens de in het Anne Frank-centrum te houden dansavond van de Waddinxveense dansvereniging „The Old Classics”. Miss Lente 1975 zal die jonge vrouw zijn, die met behulp van naald en draad, fantasie en creativiteit op de meest originele manier de ontluikende lente weet uit te beelden. Ze zal tevens de.eerste zijn die voor deze „prestatie” de door burgemeester en wethouders beschikbaar ge stelde wisselbeker in ontvangst mag nemen. De organisatie van deze open dag be rust bij de tuinbouwstudieclubs, die in de aangegeven gebieden op de open dag nadere informaties verstrekken en de bezoekers begeleiden. Het initiatief voor deze algemene open dag is genomen door het proefstation voor de Groenten en Fruitteelt onder Glas te Naaldwijk, als één van de activiteiten ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan. Ter ge legenheid hiervan wordt op 29 maart ook het Proefstation (ruim 5 ha) voor bezoekers opengesteld. Men kan er op die dag gratis worden rondgeleid tussen 9.30 en 16.00 uur. WADDINXVEEN Paaszaterdag 29 maart zal de Zuidhollandse Glastuin bouw de deuren wagenwijd openzetten voor belangstellenden. Het doel hiervan is niet-agnariërs in kennis te brengen met de glastuinbouw. Belangstellenden kunnen één of meer bedrijven bezoeken en zien hoe de gewassen worden geteeld. De tuinders van de bedrijven die worden bezocht zullen hun gasten zelf rondlei den en hen iets vertellen over de diverse teeltprobiemen, de bedrijfsinrichting en alles waarvoor in dit verband van de zijde van de bezoekers belangstelling bestaat. WADDINXVEEN Alle 422 bussen van de N.V. Verenigd Streekvervoer Westnederland worden in de loop van dit jaar van mobilofoon voorzien. De zes vestigingen Den Haag, Waddinx veen, Krimpen a.d. IJssel, Ridderkerk, Sliedrecht en Vreeswijk zullen met een centrale post worden uitgerust. kritieken van de bewoners. Er zijn door de bewonerscommissie al wat plannetjes gemaakt. Het Weekblad voor Waddinx veen wil met de mensen van de Zeehel denbuurt meedenken en heeft van het Nijmeegse gemeentebestuur een aantal tekeningetjes ontvangen, die heel goed op bijvoorbeeld de Piet Heinstraat ge projecteerd kunrfen worden. Een Piet Heinstraat die door een aantal lang niet altijd ingrijpende wijzigingen een stuk leefbaarder wordt. En dat mag ook wel want de straten in deze buurt zijn vrij wel zonder groen (alleen in de Piet Heinstraat staan jonge bomen) en daar worden ze ook niet mooier van. De be strating is gewoonweg saai te noemen. En het blijft natuurlijk net als in andere straten opletten met het verkeer, al le vert op dit moment het verkeer in de Zeeheldenbuurt nauwelijks moeilijkhe den op. Voor dit doel wordt een groot aantal bedrijven ingeschakeld, zowel groente teelt als bloemenbedrijven. Deze zijn in gedeeld in een zevental gebieden, waar de bezoekers centraal worden ontvan gen. Daar wordt documentatiemateriaal verstrekt en de adressen van de bedrij ven die men in de onmiddellijke omge ving kan bezoeken. De betreffende ge bieden zijn: Bleiswijk: Het tuinbouw gebied aansluitend op het veilingterrein. Delft: Het tuinbouwgebied „Sion”, tus sen Delft en Rijswijk. Pijnacker: Nieuw tuinbouwgebied aan de Molenlaan, tus sen Pijnacker en Zoetermeer. Stompwijk: Tuinbouwgebied aan de Huysitterweg en veilingweg. De Lier: Tuinbouwge bied rondom Westerlee. Loosduinen: Tuinbouwgebied „Madestein”. ’s-Gra- venzande: Tuinbouwgebied bij de krui singen: Noordlandseweg - Aaksterlaan en Noordlandseweg - Maasdijk. straat met als vervangende route het aanleggen van een weg over het huidige voetpad aan de Kromme Esse of hand having van de Kromme Esse als voetpad met aanbrenging van recreatieve voor zieningen, het aanleggen van alternatie ve parkeerruimte, bestrating met of zon der afzonderlijke voetpaden, het maken van verkeersdrempels of andere obsta- kelster vermindering van het gebruik van deze wegen door motorvoertuigen, het aanbrengen van straatbeplantingen, straatmeubilair, speelgelegenheden en dergelijke. In ieder geval verkeersvoor- zieningen die onmiskenbaar tot verbete ring van de woonomgeving kunnen lei den. Maar wat financieel en technisch allemaal mogelijk is moet nog goed uit geknobbeld worden. Natuurlijk moeten de eigenaren en gebruikers van gronden in de buurt aan de uitvoering willen meewerken. Iedereen die aan deze Miss Lente-verkiezing, waarvoor schoonheid niet direct be palend is, mee wil doen kan zich opgeven bij de ingang van de zaal of kan contact opnemen met de penningmeester J. van der Klauw, Kanaalstraat 13, telefoon 2691. Een kleedruimte is er bij de zaal aanwezig. Naast deze Miss Lente-verkiezing zal er door een tweetal dansparen, die zich gespecialiseerd hebben in showdansen, een demonstratie worden gegeven van diverse dansen. Kaarten zijn telefonisch te bestel len op zaterdag 22 maart tussen 10.00 en 12.00 uur bij J. van der Klauw, telefoon 2691. De kaartverkoop aan de zaal van het Anne Frank-centrum is vanaf 19.30 uur. De avond begint om acht uur. De muzikale begeleiding is in handen van de eigen discotheek. Zoals bekend wordt in de Zeehelden buurt de laatste hand gelegd aan een uniek project tot renovatie van in totaal 51 vooroorlogse woningen voor een ter mijn van 25 jaar. De 18 overige wonin gen in deze buurt zullen voor een ter mijn van 10 jaar in stand worden ge houden. De totale kosten van dit pro ject, waarvoor staatssecretaris J. L. N. Schaefer al tweemaal belangstelling heeft getoond, zullen neerkomen op rond de twee miljoen gulden, dus gemiddeld 30.000,per huis. De bewoners van de onder handen genomen huizen wer den tijdelijk in vier flatwoningen aan de Henegouwerweg ondergebracht en ont vingen bij terugkeer in hun opgeknapte huis, die desgewenst van centrale verwar ming werd voorzien, 2500,- als tege moetkoming in de te maken kosten. Het verbeteren van de woonomgeving is een door alle fracties in de Waddinx veense gemeenteraad gewenste en be pleite zaak. Dat geldt voor de Zeehel denbuurt, maar ook voor andere woon wijken in ons dorp, zoals bijvoorbeeld de Sniep (Bomenwijk). Intussen luistert het gemeentebestuur in het woonwijkje over de Gouwe naar wensen, ideeën en Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren In de Zeeheldenbuurt komt de vraag aan de orde of er een vervangende) weg moet worden aangelegd over het huidige voetpad aan de Kromme Esse of dat de Kromme Esse juist gehandhaafd moet worden als voetpad 'net aanbrenging van recreatieve voorzieningen. De controleurs krijgen een portofoon. De mobilofoonapparatuur zal volledig uitwisselbaar zijn. Dit wordt bereikt door de mobilofoons geschikt te maken voor ontvangen en uitzenden op meer dere frekwentiekanalen. Door de in bouw van mobilofoons zal het mogelijk zijn onverwachte situaties beter het hoofd te bieden. Storingen kunnen di- rekt worden gesignaleerd, bij plotselinge reizigersdrukte kan een extra bus wor den ’besteld’, op vertragingen kan tijdig worden ingesprongen en wanneer de chauffeur of passagiers in moeilijkheden komen is hulp onmiddellijk in te roepen. Enige weken geleden werd het ontvan gen en uitzenden op meerdere frekwen tiekanalen beproefd tijdens de presen tatie van de nieuwe stadsbussen in Gouda. WADDINXVEEN Een woon wijk van vandaag is het woonerf van vroeger. Auto’s hebben dat erf-karakter en die erf-sfeer aan getast. Daarom wordt het hoog tijd dat wordt benadrukt dat de automobilist met zijn auto slechts te gast is in een gebied waar wonen en leven voorgaan, vindt het Weekblad voor Wad dinxveen, dat uit Nijmegen - door Publieke Werken van de gemeen te daar gemaakte - tekeningen heeft gehaald om duidelijk te ma ken wat er met name in de Wad dinxveense Zeeheldenbuurt kan gebeuren om van deze buurt eerst en vooral een leefbare plek te maken, waar onder andere kin deren veilig en ongestoord kun nen spelen. Zonder dat de auto helemaal inoet worden geweerd. Het gemeentebestuur heeft de bewoners van de Zeeheldenbuurt alle kans gege ven om mee te praten en zo mogelijk mee te beslissen over de herinrichting van een stuk woonomgeving. Om de zaak „bespreekbaar” te houden staat men op het gemeentehuis in contact met de eertijds uit bewoners gevormde „re- uovatiecommissie”, die bestaat uit me vrouw H. A. P. Kleiweg-de Waal (He negouwerweg 85), en de heren L. P. Swijnenburg (Piet Heinstraat 18), G. Roos (Piet Heinstraat 32), W. de Leeuw (De Ruyterstraat 9) en J. van den Hoek (De Ruyterstraat 11). Maar alles goed en wel, wij vinden het hier ook een fantasieloos geheel, maar we moeten wel onze auto kwijt kunnen en het liefst niet zo ver van de deur, zeggen de bewoners. Zij zien zich ook nog geconfronteerd met het probleem dat te zijner tijd niet meer geparkeerd zal mogen worden op de Henegouwer weg, zodat ook de flatbewoners-met-een auto waarschijnlijk in de Zeeheldenbuurt naar een parkeerplaats op zoek zullen moeten gaan. Niettemin heeft het ge meentebestuur eind vorig jaar alle be woners van deze buurt al een aantal mo gelijkheden in overweging gegeven om met name het verkeer een beetje te stroomlijnen. Dat kan door het al genoemde parkeer verbod aan de Henegouwerweg, het in stellen van éénrichtingverkeer voor de De Ruyterstraat en Piet Heinstraat, of het verkeervrij maken van de Piet Hein- Met de bij dit artikel geplaatste teke ningetjes krijgt de discussie over de her inrichting van een stuk woonomgeving in de Zeeheldenbuurt misschien meer vorm. Je kunt nu tenminste duidelijk zeggen: Ja, zo willen we het of zo wil len we het zeker niet. Maar één ding is zeker, met beide handen moeten de mo gelijkheden aangegrepen worden om van grauwe straten groene straten te maken. Dat kunnen de bewoners zelf ook doen door bomen, struiken en bloeiende plan ten in kuipen en potten te zetten en klimplanten langs de gevels te laten groeien. Wij zouden willen zeggen: Maak van een stoep een vrolijke stoep, van een sombere straat een groene straat en van een buurt een versierde buurt. Met z’n allen weten we toch dat het een leuk en mooi gezicht is om allerlei plan ten, struiken en bloemen in de straat en tegen muren te zien groeien en bloeien op plaatsen waar de kinderen nog veilig en ongestoord kunnen spelen ook. Nou dan! rc ju

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 5