Weekblad toont als eerste bet nieuwe buis van echtpaar Van der Hooft BURGEMEESTER NAAR DOOR WERTH Aan de Beetbovenlaan wordt buis gebouwd dat geheel aan smaak van burgemeesterspaar voldoet RECEPTIE-ALBUMS Vóór de Pasen een Ref lexcamera sjaak noteboom 1 Kerken deden toch ook te Hervormde jeugd aan het werk voor de zending I I Lezers schrijven 8 H Uitwassen van het hockey competitiereglement - I Wiertsema 1 oorlog weimg? GIJS KOOREN in Foto’s: Tel. 2477 I lii I Ifti CARNAVALLENS VERGADEREN A.S. MAANDAG LENTEBAL TOOS BIJ ONS F. 299,- Passage 143 Canon FTb 1.8/50 Adviesprijs F. 101 5,- BIJ ONS F. 795,- Maymia 500 MSX F 2/50 Adviesprijs F. 668,- BIJ ONS F. 590,- H BS ■I fe B ff - J Praktica Super TL met Jena T 2.8/50 Adviesprijs F. 399,- Olympus OMI 1.8/50 Adviesprijs F. 1 298,- BIJ ONS F. 995,- ■i b-B| f f A dl Héb SS weekblad voor waddinxveen DONDERDAG 20 MAART 1975 1/ SB S® Keuze Beethovenlaan Boekhandel Veldwijk BV II s- zieningen zoals centrale verwar ming, een huis laten bouwen dat geheel is aangepast aan de persoon lijke smaak van de eigenaar. Asslll lilll fcr BBS Dat de keus op Doorwerth is geval len is toe te schrijven aan de om standigheden dat mevrouw Van der Hooft in die omgeving familie heeft wonen en dat de daar gebouwde huizen na een vergelijking met een keur van andere aanbiedingen het best pasten in de ideeën die de heer en mevrouw Van der Hooft hadden over de wijze waarop zij na de pen sionering van onze burgemeester wilden wonen. De heer De Graaf, medewerker van het architectenbureau Stuurman, heeft de heer en mevrouw Van der Hooft geadviseerd bij de bouw van het inwendige van de nieuwe wo ning. Mevrouw Van der Hooft heeft gekozen voor een zeer ruime ’living’ met een open haard. Het dakterras en het stuk bos achter het huis zor gen samen voor voldoende frisse lucht. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 5*4 I -- Langs de Doorwerthse Beethoven laan verrijst een project woningen die door de originele wijze waarop ze zijn gegroepeerd een leuke aan blik bieden. De voorzijde en de hoogte van het grondvlak zijn ten opzichte van elkaar versprongen, zo dat men niet de indruk krijgt tegen een rij huizen aan te kijken, terwijl er wel degelijk sprake is van een soort hofje. De kopers zijn vrij om de inrichting naar eigen keuze te wijzigen en dus kan men, uitgaande van de buiten muren en een paar algemene voor- De drie foto’s tonen dat er nog niet veel is te zien, maar we zullen u re gelmatig op de hoogte houden van de vorderingen. Waddinxveen! Doorwerth Terwijl de gemeenteraad zich gaat bezig houden met de profielschets van onze nieuwe burgemeester heeft burgemeester C. A. van der Hooft de profielschets van de woning die hij met zijn echtgenote gaat betrek ken na zijn Waddinxveense periode, al klaar. Vorige week zijn we met de heer Van der Hooft en architect A. de Graaf naar Doorwerth gereisd om een kijkje te nemen op de bouw plaats. Want de burgemeester heeft samen met zijn vrouw besloten daar na zijn pensionering eind dit jaar te gaan wonen. Huizen in andere plaat se vielen af. «B- 1 h SU’ BB Il iHiii ‘.jij HÜinr-riwr.-mi duüuüii. ffl i%:. rWW *j. JflTERFLORR1 •iB- ai i 'fd'EÜvSd/ Kerkweg, Waddi kerken bijzondere aandacht geschonken worden aan deze herdenkingsdag. Of is men van gedachte dat de kerken in de oorlogstijd toch te weinig gedaan heb ben voor het Nederlandse volk in de strijd tegen de Duitse overheersing en wil men dat juist op zondag niet meer in herinnering brengen? G. H. VAN LOCHEM, Jan Luykenstraat 14 Op deze vergadering van carnavallende plaatsgenoten, die in bar-bodega Royal Inn wordt gehouden en om acht uur be gint, zal gepraat worden over de naam van de op te richten Waddinxveense Carnavalsvereniging, wil men komen tot het kiezen van een bestuur, moet er een besluit genomen worden over de con tributie van het lidmaatschap en zal ge sproken worden over de „leutige” plan nen voor dit jaar. „uit” gespeeld moet worden indien het eigen terrein onbespeelbaar is doch dat van de tegenpartij niet. Een zinnig voorschrift om achterstanden in de com petitie te voorkomen. Een regel echter IBB: I WADDINXVEEN De evangelisatie- commissie van de Centrale Hervormde Gemeente gaat met de jeugdvereniging „Maranatha” en enthousiast geassisteerd door de meisjesclub „Het Mosterdzaad je”, de jongensclub „De Ankerketting” en de jeugdclub „De Ankerlier” op za terdag 19 april a.s. een grandioze rom melmarkt organiseren. Deze zal gehou den worden in of om „De Hoeksteen”. Natuurlijk zijn er ook allerlei attracties zoals: ballen gooien, grabbelen, kracht- patsen enz. Ook de verzorging van de inwendige mens zal niet worden verge ten. De opbrengst van deze actie is voor een tweeledig doel n.l. Ie De landelijke actie van de Inwendige Zendingsbond „Actie Noodzaak” en 2e De landelijke actie van de Hervormd Gereformeerde Jeugd Bonden „Steun Voor Peru”. Mocht u op uw zolder of in uw schuur afgedankte spullen hebben staan, wij houden ons graag aanbevolen. Wanneer u één van hier volgende adressen belt of op een andere manier waarschuwt, wordt uw overtollig huisraad gratis en met de meeste zorg weggehaald. De adressen zijn: C. Ha velaar, Lindegaarde 51, tel. 7003; P. Hardendood, Koningin Wilhelminaplein 36, tel. 6119; C. de Hek, Swelinkhof 21, tel. 4503; D. van Vliet, Peppelhorst 75, tel. 7969. Tenslotte nodigen wij iedereen uit om op de 19e april zijn eigen of andere waardevolle spullen te komen kopen te gen redelijke prijzen. Uiteraard geven wij geen garantie. Men zal verder op de hoogte gehouden worden door raambil jetten die overal in de gemeente achter de ramen zullen verschijnen en d.m.v. folders die t.z.t. zullen worden verspreid. De rommelcommissie zal u graag ont moeten op onze rommelmarkt op 19 april a.s. WADDINXVEEN De gymnastiek vereniging TOOS houdt komende zater dagavond in de voormalige Bethelkerk aan de Jan Willem Frisoweg om dergebrachte Toosoos een lentebal, waar voor alle TOOS-leden worden uitgeno digd. Jeugdleden onder de 14 jaar heb ben toegang onder geleide. Op die ma nier kan het hele gezin door de (jeugd)- leden worden geïntroduceerd, zodat een oppas niet nodig is. Het lentebal - een groot woord, dat wil zeggen: er is voor elk wat wils - is toegankelijk tegen be taling van twee kwartjes (jeugdleden) of een gulden (ouderen). De muziek is van af acht uur in handen van Havé--produc- tions. wel eens thuis spelen. En de bevolking van Waddinxveen - om van de eigen leden nog maar te zwijgen - wil ook wel eens weten wat die hockeyclub presteert. En de hockeyclub Waddinxveen wil ook graag eens als gastheer optreden en scheidsrechters en tegenstanders laten kennismaken met onze vereniging. De vertoning van j.l. zondag was een uitwas van het competitiereglement dat hier voor bepalad niet is opgesteld. dr. H. ZWENK Nic. Beetslaan 37 ook, die nogal eens misbruikt wordt I door tegenstanders, die in de running zijn en dat willen blijven en daartoe maar al te graag hun oorspronkelijke uitwedstrijd naar het eigen terrein wil len verplaatsen, ook als dat in feite niet kan. Zo zag ons Dames I haar thuis wedstrijd afgelast maar verplaatst naar Noordwijk om 14.30 uur waar op dat moment in het geheel geen veld beschik baar was, zodat onze dames tot kwart over drie hebben moeten wachten. Erger nog was de situatie voor Heren I dat na lange tijd weer eens thuis in het strijd perk zou treden tegen tempo ’34. Ook deze wedstrijd werd thuis afgelast. Het veld van de tegenstander bleek op dat moment eveneens onbespeelbaar, maar men zou proberen het op te knappen, aldus de telefonische informatie. Het geen geschiedde, zodat onze heren ge dwongen waren naar Rotterdam te gaan. Een wat stille tocht langs verlaten sport terreinen, want de K.N.V.B. had alle wedstrijden in Rotterdam afgelast. Bij aankomst een eveneens verlaten hockey- terrein, waar om kwart over twee de vlaggen in de drassige grond werden gestopt. Wel was men zo listig om om half drie ook een dameswedstrijd te la ten doorgaan, zodat een Tempo official mij desgevraagd met een gerust geweten kon zeggen, dat „alles normaal door ging!” Ik ben niet boos geworden, maar heb hem wel mijn teleurstelling geuit over de gang van zaken. Zijn antwoord was slechts: „Ach meneer, u zou toch hetzelfde doen met een elftal in de run ning.” Toegegeven, achteraf was er rede lijk op het veld te spelen en „die kerels willen toch zo graag hockeyen”. Alle maal waar, maar die kerels willen ook H. J. ZeypveW >en, tel. 2097 Dit weekeinde werden onze eerste hoc- key-elftallen - overigens niet voor de eerste keer - geconfronteerd met de uit wassen van het competitiereglement. Dit schrijft voor, dat een „thuis”wedstrijd Het stuk „Dodenherdenking op een an dere dag?” in het Weekblad voor Wad dinxveen van vorige week is mij uit het hart gegrepen. Met grote ergernis en ver wondering las ik enige weken geleden de motivering van onze burgemeester. Juist °P een dag dat een niet onbelangrijk deel van onze plaatselijke bevolking ter kerke gaat, lijkt mij een dodenherden king zeer zinvol en kan inderdaad in de WADDINXVEEN De Waddinxve- ners Marian de Wit-Lenselink (Peter Zuidlaan 31, tel. 7794) en Cees Niemans (Peppelhorst 70, tel. 4694), die in onze gemeente bezig zijn met het oprichten van een heuse carnavalsvereniging, heb ben voor volgende week maandagavond 24 maart een eerste vergadering uitge schreven. (A D V E ,ffi b-* .4»' nd,

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 9