Circus compleet dorp met 300 man hefbrug Rondom de Circus T oni Bolt ini in Waddinxveen Orgelconcert Ben v. Oosten in Brugkerk I VADERABRAHAM INDEPISTE MET NAT. TALENTENJACHT COGNAC VOOR COLA DRINKER BIKKER BURGEMEESTER RIJDT OP VEEGMACHINE BEDRIJF OPEN I I I 1 Nieuw hoofd voor Hervormde Rehobothschool IR I |.*R DE ARP EN HET JAAR VAN DE VROUW WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 10 APRIL 1975 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 "ISiïï Vrijwel non-stop Vox Jubilans-voorzitter A. Kooijman (links) reikt jubilaris J. Bikker een fles cognac aan. Circuseigenaar Toni Boltini is herstellende van een hartaanval, die hij eind vorige week heeft opgelopen. De circusvoorstellingen gaan gewoon door. WADDINXVEEN Waddinxveners, die vroeg opstaan of laat thuisko men kunnen in de nacht van dinsdag 15 op woensdag 16 april een wonder lijke optocht de gemeente zien binnenrijden. Het is de circuskaravaan van Toni Boltini, bestaande uit ruim tweehonderd voertuigen, bontgekleurd en soms vreemd van vorm. ■Hf 'tal anderen Positief en ■i 33, 3 Foto: WvW/Sjaak Noteboom -'-i ■if Jiiiii- Het leven van de circusmensen bestaat Foto: Weekblad voor Waddinxveen,'Gijs Kooren Visie op totaalbeleid; al gemene ontwikkeling, per- WADDINXVEEN Zaterdag wordt het laatste orgelconcert van dit winter seizoen in de hervormde Brugkerk ge geven. Het in 1817 gebouwde Schmidt- orgel zal worden bespeeld door organist Ben van Oosten. uit een vrijwel constante activiteit. Im mers, diezelfde stoet die nu Waddinx veen komt binnenrijden was de vorige avond nog actief in Bilthoven. Daar stond toen de prachtige nieuwe circus tent, plaats biedend aan ruim 7000 be zoekers nog in volle glorie opgesteld. WADDINXVEEN Rhowax Interieur Hygiëne B.V. heeft aan de Dorpstraat haar nieuwe bedrijfsruimte geopend. Rhowax beweegt zich op het gebied van professioneel schoonmaakonderhoud voor grote oppervlakken, zoals in ziekenhuizen, bedrijven en bejaardeninstellingen. Het service-pakket strekt zich uit van via de Verenigde Staten geimporteerde schrob-dweilautomaten, werkwagen voor afvalverzameling en machines om tapijt te onderhouden, tot en met een grote verscheidenheid in algemene reinigingsmiddelen. Bij de nieuwe bedrijfsruimte heeft Rhowax thans een showroom, waarin een keur van tijdsbesparende schoonmaakmachines te vinden zijn. Directeur U. F. Bierma (36) begoii de onderneming in 1968 op kleine schaal met eenvou dige artikelen. Thans biedt het bedrijf werkgelegenheid aan twaalf mensen. Na zijn openingstoespraak reed burgemeester C. A. van der Hooft, onder toetergeweld, op en automatische veegma chine door een papieren deur heen. Door deze handeling werd de nieuwe werkruimte officieel in gebruik gesteld. S: WADDINXVEEN Tentmeester „Ome Piet”, hoed achter op het hoofd en dikke bolknak in de mbnd hoefde nauwelijks in actie te komen want een ieder kent bij het circus zijn taak. Immers dit seizoen heeft men al ettelijke verhuizingen achter de rug. Alles wordt volgens een vast systeem ingeladen - ook de meer dan anderhalve kilometer lange hekken - teneinde op de volgende standplaats de opbouw even efficiënt te doen verlopen als hier de afbraak. Het gaat snel maar zonder een spoor van gejaagdheid. Voorzichtig worden de lange snoeren lampen ingeladen, de pistekleden opgevouwen, kortom alles loopt bij zo’n afbraak als een goed geoliede machine. Zowel het opbouwen als afbreken van dit circus is de moeite waard om te gaan kijken! De bezoeker die zo’n twee en half uur later de plek toevallig passeert ziet tot zijn grote verbazing nagenoeg niets meer van het hele circus. Alleen rijdt er een eigen vuilniswagen van het circus dan nog over het terrein, want de eigen schoonmaak dienst zorgt er voor dat ieder veld even schoon wordt opgeleverd als het voorheen was. Het circus is op dat moment al onderweg naar de volgende gemeente en het personeel denkt al weer aan de nieuwe dag. Een maal aangekomen gaan artiesten en personeel nog even in de kantine om wat te drinken of iets te eten. Luid klinken dan de gesprekken in vele talen of hoort men vreemde muziek uit de jukebox. Maar lang duurt dit niet want iedereen gaat naar bed, want de volgende morgen is het voor velen om zeven uur al reveille. Terwijl de chauffeurs dan de wagens op de goede plaatsen zetten, aangegeven door de tentmeester, heeft het tentpersoneel even tijd voor wassen en ontbijt. Om acht uur begint dan de op bouw en als om tien uur de circuscassa’s open gaan, staat de tent al overeind. Het is een machtig gezicht om ca 9 uur de masten met het grote tentzeil hydraulisch omhoog te zien gaan. Sommige mensen leggen dit vast met een filmtoestel. Ondertussen zijn de artiesten in de tent gekomen om hun apparatuur op te bouwen. Dat laten zijn aan niemand anders over want dikwijls hangt hun leven er van af. Tegen twaalf uur des middags is echter alles gereed voor de middagvoorstelling. Het kantoorpersoneel heeft ondertussen reeds onderhandeld met leveranciers, ambtenaren, brandweermensen, bouwpolitie, en alles is administratief geregeld en als de cassa dan nog goed loopt is iedereen tevreden, eigenlijk zou iedereen dit laatste grote nederlandse circus moe ten bezoeken om het voortbestaan te garanderen. Als het publiek dan des middags of des avonds binnenstroomt wordt alle moeheid vergeten en geeft de hele cireusbevolking (300 man totaal, een compleet dorp) zich voor de volle honderd procent om een sensationele en genoeglijke veoorstelling te geven. Ineens is dan de bevolking ’’hooggeëerd” en laait het enthousiasme op. Zo zal het ook zijn in Waddinxveen, Sportpark De Sniep op woensdag 16 april bij de openingsvoorstelling des middags om 3 uur en des avonds om 19.30 uur. Voor de natio nale talentenjacht kan men zich opgeven tot uiterlijk woensdagmorgen 12 uur bij het circus. Van Oosten heeft een opleiding genoten bij onder meer Wim van der Panne en studeert op het ogenblik orgel aan het Amsterdams conservatorium bij Albert de Klerk, organist van de St. Bavokerk te Haarlem. Komende zaterdag speelt hij ueze werken: Ciacona in de-moll (Joh. Pachelbel), Twee Choralvorspiele (Joh. Seb. Bach) a. Der Tag, der jist só freudenreich, b. Ich ruf’ zu dir, Herr Jesu Crist; Concerto del Sigr. Meck (Joh. Gottfr. Walther) en Sonate nr. 5 in c-mineur, opus 80 (Alex. Guilmant). De Sonate van Guilmant wordt zelden integraal uitgevoerd en dus is dit voor liefhebbers van Franse orgelmuziek uit de negentiende eeuw een unieke gelegen heid dit werk te kunnen beluisteren. De programma’s zijn aan de kerk te koop voor 2,50 (kinderen tot 14 jaar 1,00) en de kerk is open om half acht. Het concert begint om acht uur. WADDINXVEEN/RENSWOUDE In juli bestaat de Hervormde Gemeng de Zangvereniging „Vox Jubilans” dertig jaar. Na twee geslaagde Paascon- certen heeft het bestuur daarom aan alle leden een maaltijd aangeboden, die werd genuttigd in restaurant „De Dennen” te Renswoude. Het hele gezel schap werd vervoerd door bussen van het Touringcarbedrijf Gebroeders G. en W. Buitelaar en één van de chauffeurs was op Tweede Paasdag de heer J. Bikker. De dag daarop, 1 april, zou het feit worden herdacht dat hij veer tig jaar geleden in dienst kwam bij Gebr. Buitelaar. Vox Jubilans-voorzitter A. Kooijman, links op de foto, liet zich de kans niet ontgaan om als eerste de heer Bikker geluk te wensen met zijn jubileum. J. Bikker rijdt al twintig jaar met Vox Jubilans door Nederland en heeft al die tijd slechts cola gedronken als hem iets werd aangeboden. Toch was de heer Kooijman er achter geko men dat de heer Bikker ook nog wel wat anders lust. In een geestige toe spraak, waarin de heer Kooijman onder andere zei dat men bij Buitelaar ken nelijk zo economisch te werk ging dat men zowel met chauffeurs als met bus- sen veertig jaar toekon, bood hij de jubilaris een fles echte Frans cognac aan. len van de huidige gezins structuur. Visie op plaatsbepaling van het ge- Bij het licht van de straatlantaarns of in de grijze ochtendschemer herkent men ongetwijfeld de grote luxe wooncaravan van de Boltini’s zelf, een paleisje op wielen, maar het zal dikwijls moeilijk zijn om de andere wagens thuis te bren gen. Gesnuif, geblaat, gehinnik en ge brul begeleidt echter de stoet en dat maakt duidelijk dat zich in de wagens niet alleen mensen, maar ook vele die ren als olifanten, paarden, kamelen, tij gers en beren bevinden. Men ziet een rijdend restaurant, de keukenwagens, de enorme trailers met de hydraulisch op- zetbare masten en de uitklepbare piste, de wagens met de zitinstallaties, tent doek en lichtmachines en daar tussen door de caravans van artiesten uit meer dan tien landen met alle mogelijke bui tenlandse nummerplaten. Een compleet dorp met ruim driehonderd bewoners is op weg naar de standplaats in het sport park „De Sniep”. In de stoet ziet men ook de opvouwbare frontzijde van het circus die ’s avonds een zee van licht zal verspreiden en de bezoekers zal aan trekken. Wat nu een antenne op de cas- sawagen? Ja voor de dagelijkse telefoon aansluitingen. Als laatste arriveert de kraanwagen met de monteurs, de „be- zemwagen” vol materiaal om eventueel gestrande voertuigen weer op gang te brengen. werk. Al deze punten toe gespitst op de vrouw en de man. - Visie op de relatie tus sen „recht op arbeid”, ook van de vrouw en de werk- loosheidsproblematiek. - Visie op de emancipatie van man zowel als vrouw en de relatie daar tussen. Mede gelet op het veran derend beeld van de vrouw - Extra aandacht voor de WADDINXVEEN De heer R. Bar tels, hoofd van de hervormde Rehoboth school aan de Onderweg, gaat aan het eind van dit cursusjaar het onderwijs verlaten. Hij is benoemd tot provinciaal jeugdwerkleider van de Hervormd- Gereformeerde Jeugdbond in de provin cie Overijssel. De heer Bartels is dan vier jaar in Waddinxveen werkzaam geweest. Met ingang van 1 augustus a.s. is als nieuwe schoolleider door het be stuur benoemd de heer G. Kunst uit Groenekan. De 45-jarige heer Kunst is thans werkzaam als hoofd van een chris telijke basisschool in zijn woonplaats. Per 1 augustus werd aan de hervormde Eben Haëzerschool benoemd als onder wijzeres mejuffrouw M. Bezemer uit Gouda, thans haar studie voltooiend aan De Driestar te Gouda. Met ingang van dezelfde datum is als derde leerkracht aan de hervormde Bethelschool be noemd de heer F. L. Molendijk uit Wad dinxveen, momenteel als onderwijzer verbonden aan een school in Rotterdam. nemen om tussen mannen en vrouwen te bevorderen. Het wil in 1975 komen tot een algemene, volledi ge visie op emancipatie. Het jaar van de vrouw vormt voor de christen- komen we hopelijk tot een de vruchtbare discussie en tot een creatief en zakelijk verantwoord beleid.” herscholing, open school, enz. Alles toege spitst op extra kansen voor gevraagd de vrouw. ten tot hun recht kunnen komen: je naaste liefheb ben als jezelf en alle ont plooiingskansen aangrij pen, het ontwikkelen van Het grote circusorkest van Frans Seuren blies zich de wangen bol, gracieus lap ten de trapeze-artiêsten de wetten van de zwaartekracht aan hun sierlijke laarzen en klaterde het applaus op voor dan sende honden, steigerende paarden, bui telende clowns. Een wereldje van klater goud en glamour, de verenigde naties van Toni Boltini, waarin nu ook Vader Abraham zijn plaats heeft gevonden met een eigen optreden en de Nationale Ta lentenjacht. Nauwelijks was echter de voorstelling afgelopen of het decor ver anderde. De musici sleepten hun instru menten mee, artiesten - nu in hun werk- kloffie - begonnen hun soms ingewik kelde apparatuur af te breken en een legertje tentjongens stroomden de tent binnen om banken en stoelen op te rui men. Belangrijk is dat we een eigentijdse en toekomstge richte visie ontwikkelen ook in onze partijen. Vruchtbaar zal de discus sie slechts zijn als we el kaar niet een bepaald ge- leving. Het gezin in relatie tot andere samenlevings vormen, alleenstaanden, enz. - Standpunten t.a.v. peu- - De relatie man/vrouw. Wanneer de beide aspec- nen.” Er staat niet gelijke het huwelijk. De andere re- deelname, maar maximale, laties waarmee we in onze - In een aantal landen ter samenleving worden ge- wereld hebben we te ma- confronteerd. ken met duidelijke discri- - De samenlevingsvorm: minatie van de vrouw. De het gezin. Voor- en nade- de aanwezige talenten, dan V.N. roept alle lidstaten op nu - in 1975 - stappen te ondernemen om uitvoe ring te geven aan de ”De- zin in de moderne samen- Onder de indringende titel clamatie betreffende het ”Het jaar van de vrouw... uitbannen van discrimina- ons een zorg?” schreef het tie jegens vrouwen”. ARP-Tweede Kamerlid - De aangesloten landen mevrouw J. G. Kraaije- zullen extra akties onder- veld-Wouters een artikel nemen om de gelijkheid terspeelzalen en creches. Al in het AR-partijblad ”Ne- tussen mannen en vrouwen of niet gewenste plaats in derlandse Gedachten”, te bevorderen. maatschappelijk bestel, in- waarin zij aandacht vroeg Het wil in 1975 komen vloed op de kinderen, enz. voor de emancipatie. In tot een algemene, volledi- - Visie op arbeid. Relatie een rondschrijven ter uit- ge visie op emancipatie. betaalde- en niet betaalde nodiging van de jaarver- Het jaar van de vrouw arbeid. Waardering van ar- gadering van de ARP- vormt voor de christen- beid binnen het gezin en Kiesvereniging ’’Nederland democratische partijen een daar buiten. Waardering en Oranje” op maandag uitdaging. Er zal stelling en functie van vrijwilligers 14 april in het Gerefor- genomen moeten worden, meerd Verenigingsgebouw een visie op tafel worden haalt kiesverenigingvoor- gelegd t.a.v. de gehele zitter C. van ’t Hoog nog emancipatie-problematiek eens naar voren waar het en t.a.v. vele zaken die nu eigenlijk precies om- daar direkt verband mee gaat. Dit is zijn samenvat- houden. ting van het stuk van het Vanuit onze uitgangspun- vrouwelijke ARP-Tweede- ten, die wij heel bewust Kamerlid J. G. Kraaije- willen relateren aan het veld-Wouters: Evangelie, vanuit onze ”De Verenigde Naties heb- mens- en maatschappijbe- ben 1975 uitgeroepen tot schouwing zullen wij el- het internationale jaar van kaar en anderen iets te ontwikkeling van de vrouw de vrouw. Het heeft zijn zeggen moeten hebben in schaduwenval vooruit ge worpen. het jaar van de vrouw. Ongewoon felle Vele onderwerpen hebben manente educatie, bijscho- reacties zijn reeds losge- een direkte relatie met het ling, brand. Positief en nega- emancipatie vraagstuk, tief. Duidelijk zicht en stand- Voor wij ons ook in de punten worden dikwijls emotionele dis- ook binnen de ARP en het cussie storten - soms opge- CDA. Hier slechts een eer- wekt, vaak ook grimmig ste inventarisatie van on- van karakter - is het goed derwerpen die aan de orde ons eerst de opzet van de zouden moeten komen: Verenigde Naties voor - Visie op het gemeen- ogen te stellen. schappelijke en het eigene, - In 1968 werd door de het specifieke van man en V.N. de volgende resolutie vrouw. De Bijbelse bood- drag op willen dringen. Als aangenomen: schap over de mens, de we elkaar - over en weer!- ”De gehele en volledige man, de vrouw, o.a. in de geen schuldgevoelens aan- ontwikkeling van een land, het welzijn van de wereld en vereisen maximale deelna me van de vrouwen zowel waardigheid, als mannen op alle terrei- - De relatie schap over de mens, de volledige man, de vrouw, o.a. in de scheppingsverhalen en het praten. Het is wel gezond Nieuwe Testament. Vul- elkaar te stimuleren kri- de zaak van de vrede ling en verschil van begrip- tisch te zijn op eigen leef- pen gelijkheid en gelijk- situatie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 9