Enorme papierstapel in anderhalf jaar tijd Politieke besluitvorming in beslissend stadium B. aan en Bouwketen voor P. Tamerus kwart bij gemeente H A V O-onder w ij s eeuw Consumenten bond: Ontvangst CAI valt tegen Motie voor jaarlijkse ’Mooi Waddinxveen” ziet bestemming van Nesse zo Raad Waddinx veen kiest woensdag wel of niet voor kabeltelevisie Wiertsema W. dringen aan op Cai-aanleg door Multivisie WADDINXVEEN De politieke besluitvorming over de aanleg van een Centrale Antenne-Inrichting (CAI) in nagenoeg heel Waddinxveen komt volgende week woensdag in een beslissend stadium. De op die avond extra deze maand vergaderende gemeenteraad spreekt zich dan definitief uit over wel of geen kabeltelevisie en alles wat daar mee te maken heeft. k - Lezers schrijven bulp aan Derde Wereld J School heeft 17 lokalen nodig OPENBARE COMMISSIE VERGADERING Raad praat woensdag over CAI WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 17 APRIL 1975 300 Huizen niet Voorwaarde Tweede fase nieuwbouw WADDINXVEEN In het in augustus van start gaande derde school jaar van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum heeft deze school 17 lokalen nodig. Dat zijn er 7 meer dan 10 die op dit moment in gebruik zijn. Aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad hebben Burgemeester en Wethouders een plannetje voorgelegd om de te verwachten lokalennood te lenigen. Jubilaris B. Tamerus kreeg van burgemeester C. A. van der Hooft een boekenbon aangeboden. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. IK (ADVERTENTIE) BLOEMTIEK INTWlOffl’ WADDINXVEEN In het bijzijn van vrouw, kinderen en talrijke collegae is de heer P. Tamerus, opzichter B bij de plantsoenendienst, gehuldig omdat hij 25 jaar in dienst van de gemeente Waddinxveen is. Op een feestelijke bijeenkomst in het raadhuis vertelde burgemeester C. A. van der Hooft hoe de heer Tamerus in 1950 in dienst van de gemeente trad als opperman. Dank zij zijn liefde voor de plant soenen en studie werd hij overgeplaatst naar de plantsoenendienst met de daaraan verbonden bevorderingen. Hij noemde de heer Tamerus een uitstekend begeleider van de mensen. Als blijk van waardering bood hij de jubilaris een boekenbon aan. Coliega-opzichter H. J. A. van de Water sprak namens de mannen van de plant soenendienst. Hij noemde de fijne collegialiteit van de jubilaris als één van zijn bijzondere eigenschappen, waarmee het voor een ieder van hoog tot laag goed wer ken is. Hij bood mevrouw Tamerus een fraaie plant en de heer Tamerus een koffer aan. De directeur van openbare werken, de heer A. M. Zwamborn, wees eveneens op de goede kwaliteiten van de jubilaris. „Het feit dat ik de opzichters bij hun voornamen noem is al een bewijs dat er uitstekende verhoudingen bestaan”, aldus de directeur. Namens het gemeentebestuur bood hij een verrekijker aan. De jubi laris bedankte allen voor de cadeaus, de gesproken woorden en de fijne dag die zijn gezin en hem was bezorgd. Hij vertelde verschillende voorvallen uit zijn loopbaan en de manier hoe hij in 1950 in dienst van Waddinxveen is gekomen. Mededelingen en ingekomen stukken. Voorstel tot het nemen van principe-besluiten inzake de tot standkoming van de Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) voor de gemeente Waddinxveen. Behandeling van de ingediende motie naar aanleiding van het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van ontwikkelingswerk. Voorstel tot wijziging gemeen schappelijke regelingen Genees kundig schooltoezicht en Logopedie. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor huur en opknappen van een tweetal bouwketen ten behoeve van het Havo/ Atheneum. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het gereed maken van het bestek voor de 2e fase van de bouw van het Havo/Atheneum. Voorstel tot het garanderen van de kosten van het maken van een restauratieplan voor de Ned. Herv. ’’Brugkerk”. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet in verband met de 30-jarige herdenking van de bevrijding op 5 mei 1975. Voorstel tot het nemen van een aantal besluiten met betrekking tot de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum „Waddinveen”. Voorstel tot inbreng van het perceel Kerkweg 155 in het grondbedrijf. Begrotingswijzigingen. Rondvraag. WADDINXVEEN Over de nu voor de deur staande definitieve beslissing Waddinxveen aan een Centrale Antenne- Inrichting (CAI) te helpen is anderhalf jaar gedaan. In 1973 begon het college van Burgemeester en Wethouders met het informatief benaderen van een aan tal met de CAI-problematiek bekende installateurs/exploitanten. Vorig jaar fe bruari besloot de gemeenteraad een bij zondere commissie in te stellen om de komst van de kabeltelevisie grondig voor te bereiden. Van die commissie maken deel uit wethouder P. F. J. van Schie (voorzitter), M. Boere, Ph. Kroes, ir. W. Stuulen, D. Uitbeijerse, H. P. Barth (adviseur), mr. P. Rolff (advi seur), A. M. Zwamborn (adviseur) en Vandaar die 142.000,- om met het voorbereidende werk door te kunnen gaan. Burgemeester en Wethouders stellen na anderhalf jaar studie de gemeenteraads leden voor vier besluiten te nemen: Leg één Centrale Antennc-Inrichting (CAI) aan, waarop 5800 van de 6100 huizen kunnen worden aangesloten. Aan het geldverslindende opknappen en aan passen van de bestaande Gemeenschap pelijke Antenne-Inrichtingen (GAI’en) is namelijk geen beginnen meer aan. voor de (financiële) hulp die Wad dinxveen in arme landen wil gaan ver strekken. Haal geen geld uit de gemeentekas om de hoog uitgevallen tarieven te kunnen drukken. Daarmee is te veel geld ge moeid (zo vergt één gulden ’’subsidie” per maand jaarlijks al 56.000,en nog meer zou ongetwijfeld ongewenste belastingverhoging tot gevolg hebben. Bekijk pas in een later stadium of de gemeente toch niet in het begin dalende financiële bijdragen moet geven, die zul len leiden tot een lager aanvangstarief, dat dan evenwel sneller zal tsijgen. Een gcwenningstarief heet dat. missie niet worden gehonoreerd. De commissieleden bleven overigens bij hun unaniem op technische gronden geno men besluit tot de aanleg van één Cen trale Antenne-Inrichting voor nagenoeg heel het dorp. In meerderheid werd er tevens mee ingestemd de bij de rond de jaarwisseling gehouden openbare aan besteding als laagste inschrijver uit de bus gekomen Multivisie BV te Rotter dam te belasten met het financieren, aanleggen, exploiteren en beheren van een CAI. Daarna verschenen over de antenne-problematiek nog nota’s van de progressieve raadsleden M. Boere en drs W. C. Verbaan en CDA-wethouder P. F. J. van Schie, voorzitter van de bijzon dere commissie voor de aanleg van een WADDINXVEEN Vanavond (don derdag) vergadert in het gemeentehuis in het openbaar vanaf acht uur de com missie openbare werken en -bedrijven uit de gemeenteraad over deze agenda: uur de commissie openbare werken en -bedrijven uit de gemeenteraad over deze agenda: Verslag van de vergadering van 20 maart 1975. Huur, verbetering en het beschikbaar stellen van houten gebouwen van Reijm B.V., welke zich bevinden nabij de Wingerdflat in Groenswaard III t.b.v. HAVO/Atheneum. Garantie voor een restauratieplan Brugkerk t.b.v. de handhaving van het gebouw als monument voor Waddinx veen, en ter verkrijging van subsidie evt. met inpassing van het werk in DACW-verband. Voorstel m.b.t. het beschikbaar stellen van gronden t.b.v. de bouw van De Bonkelaar en Muziekschool resp. aan de Stationsstraat en de Kerkweg. Opmerkingen m.b.t. kaart ’’groene gebieden” in de gemeente. Mededelingen en nader ingekomen stukken. Rondvraag. WADDINXVEEN De Wad- dinxveense gemeenteraad komt volgende week woensdagavond om half acht in extra vergadering bijeen, vooral om een aantal prin cipe-besluiten over de aanleg van een Centrale Antennc-Inrichting (CAI) te nemen, maar ook voor het nemen van andere belangrijke besluiten. De agenda luidt: Eigen. H. J. Zeypveld WADDINXVEEN/DEN HAAG HAAG In veel gemeenten valt de ontvangst van radio- en tele visiezenders via Centrale Anten ne-Inrichtingen (CAI) tegen. Dit schrijft de Consumentenbond in het aprilnummer van de Consu mentengids. Bovendien, aldus de bond, stijgen de kosten voort durend, veroudert de installatie en is de weg terug naar een eigen antenne door de gemeente afge sneden. Volgens de huidige con tracten mag de beheerder of ex ploitant van Centrale Antenne- Inrichtingen alles en de aangeslo tene weinig of niets, meent de Consumentenbond. Daarom stelt men voor om met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de PTT en de Nationale Woning raad een landelijk standaardcon tract te maken voor alle gemeen ten, waarin de rechten van de aangeslotenen wat betreft de kwa liteit van de ontvangst, kosten, schade, overneming door nieuwe bewoners en dergelijke goed vast gelegd zouden moeten worden. Ook in de Waddinxveense situa tie is het zo dat bij de aanleg van een kabelnet met één grote cen trale antenne (misschien neer te zetten op het Anne Frank-cen- trum of één der flatgebouwen in Groenswaard 3) geen antennes meer op het dak mogen staan. De bewoners worden hierdoor verplicht gebruik te gaan maken van een CAI. Gezegd is dat de PTT op de ontvangstkwaliteit let. In de praktijk blijkt dit alleen te gelden voor de Nederlandse zen ders. Wie bij de PTT over de ont- vangs van buitenlandse zenders klaagt krijgt ten antwoord: „Daar doen we niets aan”. De tekst van deze een week geleden ingediende motie luidt: „De raad der gemeente Waddinxveen op 9 april 1975 in vergadering bijeen; kennis ge- lomen hebbende van het voorstel tot iet beschikbaarstellen van een krediet ;n behoeve van ontwikkelingswerk; overwegend, dat er een meer duurzame en inhoudsvolle band tussen de ge meente Waddinxveen en de in 't voor stel genoemde plaats in Kameroen ge schapen moet worden; dat de burgers der gemeente Waddinxveen meer be trokken dienen te worden bij het ont wikkelingswerk; spreekt als zijn me ning uit dat dit project door andere projecten gevolgd zal dienen te wor den; en besluit in komende begrotin gen daartoe een bedrag op te nemen; en besluit deze motie te hechten aan het raadsbesluit van 9 april 1975.” sidie” aan de algemene middelen ont trekken om hiermee het CAI-tarief te verlagen. Een bijdrage van één gulden per maand betekent voor de gemeentekas jaarlijks al 56.000,Moet er sprake zijn van een werkelijk ingrijpende ver laging van de tarieven, dan zal aan be lastingverhogingen nauwelijks meer te ontkomen zijn want het geld moet toch ergens vandaan komen. Niet vergeten mag overigens worden dat het huidige tarief van twee gulden per maand voor de aangeslotenen op de Gemeenschappe lijke Antenne-Inrichtingen (GAI’en) ’on evenredig laag’ genoemd moet worden. Bij het opknappen en aanpassen van de ze GAI’en zal onherroepelijk al een tariefstijging tot 7,50 a 9,het ge volg zijn. Het college wijst er nog op dat slechts een deel van het vast te stellen CAI-tarief (40 procent) aan indexering onderhevig zal zijn, zodat de „druk” welke het tarief op het gezinsbudget legt in de loop der jaren geleidelijk zal af nemen. Voor het nemen van deze belangrijke besluiten beschikken de raadsleden over een enorme stapel paperassen. Het voor stel van Burgemeester en Wethouders komt overeen met de unanieme en meer derheids adviezen van de bijzondere commissie, die de raad in februari 1974 voor het bestuderen van de CAI-proble- matiek in het leven riep. Het was een teleurstelling voor de commissieleden geen lagere prijs dan die 10,95 per maand van Multivisie BV op tafel te hebben kunnen krijgen. Vandaar ook dat het college de raad voorstelt dan pas met dit Rotterdamse bedrijf, een onder neming waarvan Polyzathe (Ned. Heide Mij, Pakhoed, Nederhorst) en de VNU (uitgeversmaatschappij) aandeelhouders zijn, in zee te gaan ’’wanneer met deze inschrijver een door uw raad aanvaard bare overeenkomst kan worden gesloten en de tarieven voor uw raad aanvaard baar zullen zijn”. In principe willen B. en W. geen ”sub- CDA-fractievoorzitter drs. T. J. Bou wers legde daartoe een door P. de Lijs ter (CDA), M. Boere (Progressieven), W. L. M. Kruijk (CDA) en mr. R. H. Holl (Progressieven) mede-onderteken- de motie op tafel, die, zoals bericht, in de vergadering van komende woens dagavond behandeld zal worden. Intus sen zou burgemeester C. A. van der Hooft met het provinciaal bestuur con tact opnemen in hoeverre een derge lijke motie een ondersteuning kan zijn voor het verkrijgen van goedkeuring Het gebied van de kabeltelevisie omvat globaal de bebouwde kom met de oost zijde van de Gouwe. De 300 niet op de Centrale Antenne-Inrichting (CAI) aan te sluiten huizen staan in Waddinxveen in wat dit betreft onrendabele gebieden als Wilhelminakade, Noordeinde en an dere buiten de bebouwde kom gelegen wegen. Door Multivisie BV wordt bij aanleg van de CAI een goede ontvangst van d etwee Nederlandse tv-zenders, drie buitenlandse tv-zenders (Duitsland 1, Duitsland 2, België Nederlands) en een reeks FM-radiozenders gegarandeerd. Met de aanleg is 14 maanden gemoeid. C. C. van der Klauw (secretaris). Op een aantal vergaderingen na werd tel kens in het openbaar vergaderd over de uiteindelijk op te stellen overeenkomst met de installateur/exploitant, die na tuurlijk zo waterdicht mogelijk moet zijn. Ook werden er door de commissie gesprekken gevoerd met bestuurders van woningbouwverenigingen en enkele be leggers, die ronduit lieten weten een CAI op grond van de te verwachten ta rieven niet te zien zitten. Deze tarieven waren ook al onderwerp van forse kri tiek op de op 27 februari van dit jaar in het Anne Frank-centrum gehouden hearing voor de bevolking. De daar geuite wens een enquete over de hele zaak te houden zou later door de com- De raad wordt in dezelfde vergadering van volgende week woensdag nog het voorstel gedaan 142.000,- beschikbaar te stellen voor het gereed maken van het bestek voor de tweede (nog niet door het rijk goedgekeurde) fase van de nieuw aan de Sniepweg te bouwen HAVO/ Atheneum. Hierdoor wordt voorkomen dat mögelijke realisering van het school gebouw in één fase (inclusief de sport accommodaties) wordt vertraagd. Het architectenbureau Stuurman BV heeft voor het bestekklaarmaken van die twee de fase drie maanden nodig. Burgemees ter en Wethouders zijn er dus duidelijk op uit geen tijd verloren te laten gaan waar het de bouw van de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum betreft. Belast het Rotterdamse Multivisie BV met de financiering, aanleg, exploitatie en het beheer van de kabeltelevisie. Dit bedrijf kwam begin dit jaar bij een openbare aanbesteding met een abonne mentsprijs van 10,95 (’kaal’ per maand zonder entreegeldstorting) als laagste in schrijver uit de bus. Over dit tarief wordt nog onderhandeld. voor iedereen, onder voorwaarde van punt 3: 3. rehabilitatie van het dorpsgezicht in overleg met de Bond Heemschut, waardoor extra subsidie verkregen kan worden.” Wanneer „Mooi Waddinxveen” niet zou vechten voor het behoud van de tuin met met oude bomen, behorend bij de muziekschool, zou dat niet in overeen komst zijn met één van haar doelstel lingen. KERNGROEP VERENIGING MILIEUDEFENSIE „MOOI WADDINXVEEN”, secretariaat: Jan Campertlaan 22 ||||nL 7 Centrale Antenne-Inrichting. Op ver zoek van deze commissie stelde de com missie voor de financiën uit de gemeen teraad vorige maand een onderzoek in naar de juistheid van het door Multi visie BV op tafel gelegde tarief van 10,95 (’’kaal” per maand, zonder en treegeldstorting). Ook de dienst Open bare Werken en -Bedrijven produceerde een financiële analyse op grond waar van directeur A. M. Zwamborn en ad ministrateur C. C. van der Klauw met een advies aan het college van B. en W. kwamen. Nu er dus sprake is van een enorme papierstapel moet de Wad dinxveense gemeenteraad na zes nacht jes slapen wel tot een oordeel kunnen komen. Dat kan gebeuren door naast de 5 loka len in de De Savornin Lohmanschool, de 4 schoollokalen aan de Staringlaan en het voormalige ketelhuis aan de Tol lenslaan het HAVO/Atheneum gebruik te laten maken van 3 schoollokalen aan de Mozartlaan, het 2-klassige houten noodgebouwtje aan de C. Huygenslaan waar nu nog de kleuterschool Pinkelotje is ondergebracht en de voor het onder wijs geschikt te maken twee bouwketen aan de Groensvoorde. Eén klas van Pinkelotje zou in de Klaas de Vries- school ondergebracht kunnen worden. Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2079 Voor diegenen, die na de gemeente raadsvergadering van vorige week niet meer goed weten, welke de voorstellen waren, die de 100 bezwaarden tegen de Nesse/Noordkade in hun bezwaarschrift zetten, nogmaals de volledige tekst daarvan: „Ondergetekende beveelt aan, dat het bestemmingsplan zodanig gewij zigd wordt, dat daardoor één van de volgende voorstellen gerealiseerd kan worden: 1. Dit gedeelte groen houden, mede ge zien als uitloper van het centrum, of 2. geconcentreerde, eventueel gemengde bouw, voor alle groeperingen met toegankelijkheid van de Gouwekade De bouwketen zijn van het aannemings bedrijf Reym BV en zijn gebruikt voor het neerzetten van de Wingerdflat. Reym BV is bereid deze keten aan de gemeente te huren of te verkopen. B. en W. schrijven in hun voorstel de bouw keten liever te willen huren. De huur voor een jaar bedraagt afgerond 9.500. Omdat met het opknappen van de ke ten, die staan op de plaats waar de ge meente een sportzaal wil neerzetten, en wat dies meer zij 23.000 is gemoeid wordt de raad gevraagd in totaal J 32.500 beschikbaar te stellen om de samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum de benodigde ruimte te ge ven. De afbraak van de bouwketen komt te zijner tijd vanzelfsprekend voor rekening van Reym BV. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Bij het beschik baar slellen van f 35.000,- voor de ge deeltelijke aanleg en het herstel van de waterleiding in een overheidshospitaal met 80 bedden in de stad Bertua in het oosten van de Afrikaanse republiek Kameroen hebben de Progressieven en het CDA in de raad de intensie uit gesproken jaarlijks de gemeentekas te willen aanspreken voor het helpen van arme landen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 9