Speeltuinvereniging ’’Oranjewijk” van start Amerikaanse ambassadeur Raad woensdag ven BOUMA Paarden voor bejaarden 9 mei op Reigersburgh lil komt naar bezinningsuur 5 mei in Ontmoetingskerk Touch &Glow van Revlon, de meest persoonlijke makeup ter wereld NIEUWE JASSEN VOOR VERKEERSBRIGADIERS ATLETIEK- WEDSTRIJD OPBRENGST van f 10,95 voor f 2,50 COLLECTEN Nu bij ieder huidverzorgings produkt een masker Wiertsema WEDSTRIJD GAAT NIET DOOR IB DONDERDAG 1 MEI 1975 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ’l5SS NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN DIRK POLDERMAN ■0 drogisterij - parfurmerie groensvoorde 10 waddinxveen I ■I C XS'*? WADDINXVEEN Maandag 5 mei wordt in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde het laatste concert van het seizoen 1974-1975 georgani seerd door de Hervormde Orgelcommissie. Al een aantal jaren houdt deze commissie op of rond de vijfde mei een bevrijdingsconcert en dit jaar wordt - bij het zesde lustrum van onze bevrijding - aan het concert een bijzonder karakter gegeven. A y i E f. J® Foto: WvW/Sjaak Noteboom jHip iijii (ADVERTENTIE) BLOEMTIEK Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2079 017101 en IHTERFlORfl' WADDINXVEEN Het sportweek- comité is genoodzaakt de wedstrijd Be Fair-Waddinxveen om de C. A. van der Hooft-bokaal - welke was vastgeseld op 10 mei a.s. - te verschuiven i.v.m. com petitiewedstrijden. De nieuwe datum zal t.z.t. via het Weekblad voor Waddinx veen worden bekend gemaakt. Ditmaal vond het feestelijk ge beuren plaats in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de WADDINXVEEN De Simavi-collec- te heeft in Waddinxveen 5.550,60 op gebracht. Dit is 900,meer dan vorig jaar. Voor Sakor (kinderbescherming) werd in ons dorp 3.262,50 opgehaald. Bijna tweeduizend gulden meer dan in 1974 mocht de hier gecollecteerd heb bende Nederlandse Hartstichting tege moet zien: 6.680,13. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 12 februari en 13 maart 1975. Mededelingen en ingekomen stukken. Voorstel met betrekking tot de beslissing van Gedeputeerde Staten, inzake het bestemmings plan Brugweg. Behandeling beroepschrift van de heer A. P. M. van den Berg tegen een besluit tot weigering van een bouwvergunning. Voorstel tot aanwijzing van vertegenwoordigers ter verkiezing van hoofdingelanden c.a. van Rijnland. Voorstel tot wijziging van de verordening op het marktwezen. Voorstel tot voorziening in een vacature ontstaan door het tussentijds aftreden van een plaatsvervangend lid van de com missie van bestuur voor de Samenwerkingsschool voor Havo/ Atheneum te Waddinxveen. Voorstel tot de bouw van een wijkgebouw in de Victorwijk. Voorstel tot aan- en verkoop van een perceel grond gelegen aan de Kerkstraat. Voorstel tot het aanvaarden van een schenking van de Vrienden van de Hartstichting. Voorstel tot een voorlopige standpuntbepaling naar aan leiding van de concept-structuur- schets voor de bestuurlijke indeling. Voorstel tot delegatie van een aantal bevoegdheden aan burgemeester en wethouders. Voorstel inzake subsidies. Begrotingswijzigingen. Rondvraag. De koorzang wordt verzorgd door de Hervormde gemengde zangvereniging Vox Jubilans o.l.v. Jan Bonefaas en het Jeugdkoor o.l.v. Henny Brinkhorst. Fei- ke Asma begeleidt de koren en speelt twee orgel-soli. Stationsstraat. Nadat de voorzit ter Chr. Tamerus, het openings woord had gesproken, trad de be kende goochelaar en buikspreker, de heer Driessen uit Rijswijk op. In de pauze werd de ouders en kinderen een consumptie aange boden. Daarna vervolgde de heer Heden is van ons heengegaan, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve man, vader en opa Ijffl H ‘Éi::.. Eigen. H. J. Zeypveld WADDINXVEEN Hoewel anderhalf jaar geleden al beloofd was op een vergadering op het politiebureau, dat de jeugdverkeersbrigadiers van de her vormde Rehobothschool nieuwe jassen zouden krijgen, stonden ze nog steeds in de oude gele jassen op een druk en gevaarlijk punt van de Dorpstraat. Kortgeleden belde het hoofd van de Rehobothschool, de heer R. Bartels, daarom burgemeester C. A. van der Hooft op. Die liet de brigadiers met de verouderde en gescheurde jassen op het gemeentehuis komen en beloofde met spoed nieuwe jassen. En de heer Van der Hooft is gewend snel te werken. Een paar dagen later haalde de gemeentebode de brigadiers en het hoofd der school naar het gemeentehuis, waar de goede buurman van de Rehoboth school de brigadiers eigenhandig in het nieuw zette. Stralend staan ze nu weer op de Dorpstraat om de veiligheid van de Waddinxveense kinderen te dienen. Zij het dat de jeugdverkeersbrigadiers daar - en dat is een punt van discussie - hun belangrijk werk doen in afwezigheid van een zebrapad. Maar waarschijnlijk komt daarin spoedig verandering. Daarnaast vermeldt het programma het optreden van de gitarist Greg Bonenber ger die 2 werken zal spelen. Het eerste is het Menuet voor luit uit de vierde Suite van Joh. Seb. Bach en het tweede werk is La Maya de Goya van Enrique Granados. Deze componist was in Span je een bekend pianist die veel optrad met de even bekende cellist Pablo Ca sals. Het muziekstuk dat maandag wordt gespeeld is één van de „Goyescas”, die werden geschreven naar impressies van schilderijen van de schilder Goya. Gita rist Greg Bonenberger is een vriend van de Amerikaanse ambassadeur in Neder land, Kingdom Gould. De ambassadeur zal met zijn echtgenote dit concert bij wonen. Aangezien het spel van Greg Bonenberger ook in Hilversum de aan dacht heeft getrokken, zal Jos Cleber eveneens in de Ontmoetingskerk aan wezig zijn om naar het gitaarspel te luis teren. Het concert begint om acht uur en de toegang is vrij. Volledige pro gramma’s zijn aan de kerk te koop voor 2,50. Kinderen tot 14 jaar betalen voor hun programma 1, WADDINXVEEN Zaterdag opende de speeltuinvereniging „Oranjewijk” wederom haar hek ken voor het nieuwe seizoen. op de leeftijd van 67 jaar. Wij hebben een fijne man, vader en opa verloren. K. Polderman-van Harskamp E. Veldwijk-Polderman J. B. Veldwijk Freddy, Berend, Karin A. Eegdeman-Polderman M. Eegdeman Anke, Els Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom R. Bartels, hoofd van de hervormde Rehobothschool, laat onze fotograaf trots de in het nieuw gestoken jeugd verkeersbrigadiertjes van zijn school zien. Waddinxveen, 1 mei 1975 Peter Zuidlaan 123 Gelegenheid tot condoleren: vrijdag 2 mei en zaterdag 3 mei tussen 19.00 en 20.00 uur aan de Peter Zuidlaan 123, Waddinxveen. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 6 mei a.s. op de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan te Waddinxveen tussen 13.00 en 14.00 uur. WADDINXVEEN Vrijdagmiddag 9 mei. om 2 uur zal de heer A. van der Breggen, directeur van de manege Reigersburgh” een groot aantal be jaarden uit Waddinxveen, Gouda en omgeving ontvangen op zijn terrein, waar hen een rijkunstig- en kunstzin nig programma zal worden aangebo den, uit te voeren door 130 leerlingen. Het programma ziet er zo uit. 1. Pas de deux, gepresenteerd door de heer en mevrouw A. van der Breg- gen-Glasbeek. 2. Een caroussel; strak gereden figu ren, waarin een even aantal ruiters, in dit geval 8 meisjes, geconcentreerd streeft naar één beweging voor alle ruiters samen. 3. Een Campagnemanoeuvre, gereden door 4 heren. Hierin worden de verschillende gan gen van het paard absoluut getoond. Deze onderdelen worden geleid en zijn ingestudeerd door de heer H. J. Kloos terman. 4. Een sprookje van Grimm, KONING WADDINXVEEN Volgende week woensdagavond om acht uur komt in het gemeentehuis de Waddinxveense gemeenteraad weer in vergadering bijeen. De bijeenkomst zal onder leiding staan van ioco-burgemeester H. Huizer, omdat burgemeester C. A. van der Hooft dan met zijn vrouw op Curacau verblijft. De agenda die de raadsleden krijgen te behandelen luidt: Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Gehavende jeugdverkeersbrigadiertjes moesten zo het verkeer regelen. WADDINXVEEN Onder zeer slechte weersomstandigheden gingen op 19 april de eerste atletiek-competitiewed- strijden van start. Op een doorweekte baan traden in Leiden de CD-meisjes aan voor hun eerste treffen met hun tegenstanders, uit voornamelijk Leiden, Lisse en Den Haag. De D-meisjes in de ze wedstrijd kwamen nog duidelijk iets te kort en moesten zich tevreden stellen met bescheiden klasseringen. De C- meisjes kwamen hier met o.a. een overwinning voor Rieneke van Vliet bij het hoogspringen beter voor de dag. Bij het kogelstoten nestelde Anne- lies Hogenelst zich in de bovenste re gionen en wist Eveline Slyngard haar serie op de 80 mtr. te winnen, terwijl José Weck in haar serie 2e werd. Dit kwartet wist bij de estafette beslag te leggen op de 2e plaats. ifflW fa W L In Lisse traden de CD-jongens in het strijdperk voor hun eerste competitie- treffen. Hier was bij de D-jongens Jan Willem Polfliet de grote man met een overwinning op het kogelstoten en een 2e plaats bij het hoogspringen. Bij de C-jongens wisten Jaap Honkoop en Eddy van Gemeren beiden hun se rie 800 mtr. als 2e af te sluiten. Het hoogspringen werd een ruime over winning voor Jaap, terwijl Eddy bij het kogelstoten 2e werd. In Zoetermeer behaalde Rinus Slin gerland een 2e plaats bij het speer werpen jongens A en een dag eerder legde Piet van Herk een 10 Engelse mijlenloop af in 59.05 min., wat hem een 70e plaats opleverde uit een veld van ruim 200 deelnemers. Op het programma voor komende za terdag staan de Goudse Jeugdkam pioenschappen in Schoonhoven (jon gens) en Reeuwijk (meisjes) en voor zondag het eerste landelijke compe- titiegeweld voor AB-junioren waaraan door de S.C. Antilope zal worden deelgenomen met een jongens- meisjesplotz in de 2e klasse. MEREBAARD, een Oud-Germaans over leveringsverhaal, afkomstig uit de streek Hessen. Het vertelt het verhaal van een nobele jonge kqping die een bedelaar werd, 5 vernederde vrijers, een stugge- en hooghartige prinses en een bezorgd vorstenpaar. In 8 taferelen zullen prin sessen, edellieden, jonkvrouwen, pa ges, heksenmeesters, toverkollen, boos aardige dwergen, nieuwsgierige boe renbevolking, minstreel en een dan sende hofnar de geschiedenis rijdend en in spelvorm uitbeelden. Lieftallige feeën, geleid door hun meesteres, (Mevrouw A. Salverda-van der Breg gen), onderstrepen de romantiek en in het slottafereel zal, de geestelijke het verbond bezegelen tussen de jonge ko- ning Merelbaard (Johan van der Breg gen) en de gelouterde Prinses Joanna (Joke den Os) en is er vreugde in ieders hart. De Stichting Manege Reigersburgh en de heer en mevrouw van der Breggen hopen hun bejaarde gasten een onver getelijke middag te bezorgen. Driessen, geassisteerd door zijn vrouw, het programma met een poppenkastvoorstelling met o.a. de t.v.-poppen Jan Klaassen, Ka- trijntje, Agent Knipperbol, de heks en de dief. Een geslaagde middag! ju ,,r T

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 4