Mooi Waddinxveen stuurt koningin telegram naar aan in Reactie van mooi W addinxveen 5-Mei-viering Gouda zit zo Lezers schrijven Open brief ’’Mooi W’veen o ZATERDAG 3 MEI 19.45 - Dodenherdenking MAANDAG 5 MEI 08.00 - Carillonspel 20.00 - Bezinningsuur lU te I IIP zonovergoten Koninginnedag W addinxveen ■H KSjS lil IHIi -al ïW ••r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 MEI 1975 pluim aan De Zangvogels, meester Van der Hooft sp Foto’s Gijs Kooren en Sjaak Noteboom De rijtoer leek op een onofficiële huldiging van ons hurgemeesterspaar. Windhondenrennen in Waddinxveen. Drie Whippets in actie op het WSE-terrein in de Vondelwijk. Bezinningsuur in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde 31), waaraan medewerken: Hervormd koor „Vox Jubilans” o.l.v. Jan Bonefaas. Hervormd jeugdkoor „De Zangvogels" o.l.v. Henny Brinkhorst Feike Asma, orgel, Greg Bonenberger, gitaar. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer C. A. van der Hóóft een toe spraak houden over het thema: „In het verleden ligt het heden In het nu wat worden zal" Herdenking van de in Tweede Wereldoorlog gevallenen bij het monument aan het Stationsplein. Aan deze herdenking gaat een stille tocht vanaf het raadhuis vooraf, vertrek ca. 19.30 uur. Medewerking aan deze herdenking verlenen: De muziekvereniging „Concordia”Het Gereformeerd Zangkoor „Dient den Heer”; de heer 1. D. Geel, declamator. KEES VERMEIJ, Prinses Beatrixlaan 52 5 MEI-COMITE GOUDA, p/a Nieuwe Markt 2, Gouda. Juwelier-horloger Ez. Vermei] van de Kerkweg laat rijn carillon oud-vaderlandse liederen ten gehore brengen. Daarvoor worden alle 18 klokken van het klokkenspel ingeschakeld. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. mevrouw Kruiswijk-Schouten, pia no, de heer J. Akkerhuis, orgel en Simon Groeneboom, trompet, werd een programma van vaderlandse liederen gebracht. Het was een fijn concert en zonder iemand anders te kort te willen doen, geven we de pluim aan De Zangvogels. Burge meester Van der Hooft sprak een slotwoord dat hij liet besluiten met een driewerf hoera voor de konin gin. KERNGROEP VERENIGING MILIEUDEFENSIE „MOOI WADDINXVEEN” Secretariaat: Jan Campertlaan 22 Het jeugdmuziekkorps Na Lang Streven uit Klaaswaal heeft een zeer werkzaam aandeel gehad in de viering van Koninginnedag 1975. WADDINXVEEN Koninginne dag in Waddinxveen is gisteren een zonovergoten festijn geworden. Overal in het dorp heerste een ge zellige drukte en vooral de kinderen waren een hele dag lang in de weer. Er werd ook veel gevlagd. Voor de rest willen we de foto’s laten spre ken. Rest u nog te vertellen dat voor dat het grandioos vuurwerk langs de Petteplas werd afgestoken „Die Rhijnse Sanghers” o.l.v. Dirk v.d. Bosch en „De Zangvogels” o.l.v. Henny Brinkhorst een Oranjecon- cert hebben gegeven in de Ontmoe tingskerk. Met medewerking van p KWX” 4 Sprietlopen op de zonneweide in het sportpark De Sniep. ft De enige die raak schoot was de fotograaf. 1 Tot 5 mei Het is verheugend dat iemand, behorend tot de jeugd, gereageerd heeft op de af faire „Bonkelaar”. Tot nu toe bekroop ons een gevoel van: leeft de „Bonke laar” eigenlijk wel onder de jeugd of zijn het alleen volwassenen die alles bepalen wat dit betreft. „Mooi Waddinxveen” is inmiddels een handtekeningenactie tegen de gemeen telijke plannen gestart. Tot dusver spra ken zich 400 Waddinxveners uit voor behoud van de bomen achter de mu ziekschool. te bouwen en de bestemming van de Nesse te handhaven. De groep dringt er in het telegram op aan de betreffen de besluiten, genomen in de raads vergaderingen van 12 februari (Nesse) en 23 april (bouw De Bonkelaar) te vernietigen. Door middel van deze open brief wilde ik graag enige opmerkingen maken over uw actie voor het behoud van enige bo men op de plaats waar „De Bonkelaar” binnenkort zal worden gebouwd. Het is onaanvaardbaar voor de jeugd van Wad dinxveen dat „De Bonkelaar”, die er al tien jaar geleden had moeten staan, op nieuw in de ijskast in zou gaan als het bezwaarschrift wordt erkent en de bouw daar niet zou mogen starten. Het belang van de inwoners, in casu de jeugd van Waddinxveen. is veel meer gediend bij de bouw van „De Bonke laar” dan bij het behoud van de bomen. Hiermee wil ik de noodzaak van uw a Er wordt een tentoonstelling aange trokken van 30 panelen van Ver. Verzet ’40-’45 over de oorlog. actiegroep niet bestrijden. In het verle den is de prachtige „Beukenhof” ver dwenen voor de nieuwe Rabobank en andere mooie stukjes Waddinxveen. Het is dan ook gewenst in de toekomst bij de planning reeds rekening te houden met de daar aanwezige oude bomen. In dit geval dient men echter het belang van de snelle bouw van „De Bonkelaar” voor de jeugd van Waddinxveen te laten prevaleren boven dat van de bomen. Ik zou u dan ook willen vragen met deze actie tegen „De Bonkelaar” te stoppen. die over zijn) verloren gaat? En dat, omdat verschillende bestuurlijke instan ties bepalen, dat hun „Bonkelaar” alleen maar déér kan worden gebouwd en ner gens anders in Waddinxveen. Wij willen er nog eens duidelijk op wij zen, dat we zeker niet tegen de „Bonke laar” een aktie hebben gehouden, maar tegen het verlies van een stukje natuur midden in het centrum en het schaden van een toekomstig monument. P.S. Er blijkt bij de planning allang re kening te zijn gehouden met de bomen, n.l. dat ze weg moesten. WADDINXVEEN De Kerngroep Vereniging Milieudefensie „Mooi Waddinxveen” heeft een telegram gestuurd aan koningin Juliana, waarin wordt gevraagd twee besluiten van de Waddinxveense raad te vernietigen. Nu de beantwoording van de brief: Wij hebben ervaren, dat heel wat jeugd ge kant is tegen het verdwijnen van de ou de bomengroep. Wij vragen ons af, wat bijvoorbeeld jeugdnatuurwachters, scou ting Waddinxveen, rangers van het jeugd Wereld Natuur Fonds en andere natuur liefhebbers er van vinden, dat er voor hun jeugdgebouw bomen moeten wijken. Is het belang van de jeugd er mee ge diend, dat nu wéér een waardevol stukje oud Waddinxveen (een van de weinige bij deelname aan het 5 mei-comité op voor hun onoverkomelijke en voor het comité onbegrijpelijke bezwaren. Als belangrijkste redenen worden aange voerd dat: le de bevrijding een feest moet zijn en geen politieke aangelegen heid. Als antwoord hierop kunnen wij geven dat 5 mei uiteraard een feestdag moet zijn, maar dat het irreeël zou zijn de ogen te sluiten voor de gebeurtenis sen die hebben plaatsgevonden en nog steeds plaatsvinden. 2e De bevrijding zou niet meer leven onder de bevolking. Wij als 5 mei-comité kunnen alleen maar zeggen dat het erg jammer is dat de grootste ’socialistische’ partij in Gouda niet deelneemt aan zo’n belang rijke gebeurtenis. Overigens wordt in an dere afdelingen van de PvdA wel dege lijk deelgenomen aan de 5 mei-comités. In het kader van het voorafgaande heeft het comité het volgende programma sa mengesteld: b. ’s Avonds zal de toneelgroep Proloog optreden met het stuk „Maak van je hand een vuist”. Deze manifestatie zal plaatsvinden in zaal Kunstmin aan de Boelekade en begin om 19.00 uur. Er zal een minimale entree van 2,50 ge heven worden. Eén dezer dagen zullen nog stencils worden verspreid alsmede affiches en toegangskaarten te koop worden aangeboden. Het 5 mei-comité ontving steun van de volgende twee per sonen: H. J. L. Tettero, Dreef 102, Gou da oud gevangene Buchenwalder Kamp nr. 2205 (4 jaar) lid van het Ver. Verzet, en Jan Snel, Vossenburchkade 121, Gouda, oud gevangene Amersfoort, kamp 63. De groep verzet zich heftig tegen de bouw van het jeugd- en jongerencen trum „De Bonkelaar” in de tuin van de - tot monument te verklaren - streek- muziekschool aan de Kerkweg. Bijna alle bomen in deze tuin zouden daar toe dienen te verdwijnen. „Mooi Wad dinxveen'’ wil dat De Bonkelaar wordt gebouwd aan de Nesse, waarvoor ech ter in de gemeentelijke plannen bun galows zijn ontworpen. De raad verklaarde zich kortgeleden accoord met de voorstellen van b. en w. De Bonkelaar bij de muziekschool Dit jaar is het precies dertig jaar gele den dat Nederland bevrijd is van Nazi- Duitsland. Dertig jaar bevrijding, maar ook dertig jaar waakzaamheid voor het juist nu weer op de loer liggende fascis me. Op dit moment zien we hoe het fas cisme werkelijk verslagen kan worden; door vastberaden en eensgezinde strijd van de bevolking, de Portugezen toon den het ons, en de Vietnamezen laten het ons nu zien. Maar zover is het lang niet overal. De laatste tijd wordt de wereld weer met de neus op de feiten gedrukt. Landen als Chili en Spanje zijn helaas overduidelijke voorbeelden. Ook in West-Duitsland zijn weer duidelijk neo-facsistische tendenzen waarneem baar, en hetzelfde Duitsland heeft rela ties aahgeknoopt met het regime in Chili. Vijf mei a.s. is een officiële vrije dag. Een dag van fiestvieren, maar juist ook een dag vol herinneringen voor de genen die de oorlog bewust hebben mee gemaakt, en een dag om na te denken voor degenen die er niet bij waren. Een groot deel van onze bevolking heeft de oorlogsjaren niet bewust ervaren. Daar om is het erg belangrijk dat er voorlich ting en informatie wordt gegeven over deze jaren en over het fascisme van vóór, tijdens en nó de oorlog. De vijfde mei is daar bij uitstek geschikt voor, want weet men wel waarvoor men feest viert? Op deze gronden is er in Gouda een 5 mei-comité opgericht, bestaande uit drie politieke partijen t.w. PSP, CPN en PPR alsmede het NVV-j.c., het AIC en in eerste instantie ook de PvdA. In eer ste instantie ook de PvdA ja. Maar he laas stuitte het PvdA-bestuur in Gouda «Ei sr '- - -- 'j

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 9