TV-ster Paulus Rondom de hefbrug AF-centrum Dagen slager Compeer geteld Mag je vertrouwen op verkeersspiegels? aan NCVB over molens Kapitale pastorie Stationsstraat te koop Wijkgebouw Victorwijk gaat bijna 2 ton kosten Geen hasj in vrachtwagen uit het Iraanse Teheran I lil in Jaarlijks WADDINXVEENSE IN DE PRIJZEN OP FLEVOHOF Ds. R. H. Kieskamp bedankt Hoe draaien de POLITIENIEUWS WADDINXVEEN exploitatietekort dekt gemeente SECRETARESSE OPLEIDING RECEPTIONISTE Progressieven voor beroep SAHEL-AANDACHT WORDT OOK HIER GEVRAAGD WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 7 MEI 1975 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 I De verkeersspiegel bij de prins Willem-Alexandertunnel. Pastorie Controle WADDINXVEEN Ds. R. H. Kieskamp (39) uit Oud-Alblas komt niet naar Waddinxveen. Vlak voor het weekeinde en vier dagen nadat hij in een extra kerkdienst in de Brugkerk was voorgegaan heeft hij gemeend te moe ten bedanken voor het door de Centrale Hervormde Gemeente van Wad dinxveen op hem uitgebrachte beroep. Ds. Kieskamp, die ook nog een be roep had gekregen uit Voorthuizen, heeft uiteindelijk voor Leerdam ge kozen. DAG-EN AVOND- Ongelijk Jaarlijks tekort Inbraak Voorzichtiger Slepende kwestie WADDINXVEEN Het is tel kens weer uitkijken geblazen als je in Waddinxveen van de Prinses Beatrixlaan de Willem de Zwijger- laan oprijdt. Daarom staat er ook op de Willem de Zwijgerlaan bij de Prins Willem-Alexandertunnel een verkeersspiegel om de onover zichtelijkheid van de wegsituatie een beetje minder te maken. In de spiegel kan de weggebruiker zien - althans moet hij kunnen zien - of er verkeer uit de Prins Willem- Alexandertunnel nadert. WADDINXVEEN Het in de Victorwijk neer te zetten en in te richten wijkgebouwtje gaat 181.500,— kosten. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de vanavond vergaderende gemeenteraad gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen er mee in te stemmen, dat het gebouwtje straks beheerd gaat worden door een nog op te richten stichting. WADDINXVEEN De dagen van slager J. A. Compeer aan de Kerk weg zijn nu echt geteld. Vorige week dinsdag heeft de president van de arrondissementsrechtbank in Rotterdam uitspraak gedaan in het door de gemeente Waddinxveen te gen de slager aangespannen kort geding. worden van moeten en Foto: Weekblad voor WacTdïnxveen/Gijs Kooren (ADVERTENTIE) WESTHAVEN 31-32, GOUDA. «501820-17861. 100200, Den Haag) om in staat te blijven de proble men getroffen Afrikaanse staten te kunnen blijven aanpak ken. Tot nu toe heeft de aktie Sahel zeven en een drag maar nog lang niet voldoende. Want het doel van te was de oorzaak van de evenzeer Intussen gaat de kerkeraad door met het beroepingswerk om zo gauw maar mo gelijk is te kunnen voorzien in de vaca ture die ontstaat na het vertrek van ds. D. van Vliet naar Papendrecht. Zondag middag 25 mei zal hij zich losmaken van de gemeente, die hij sinds 15 maart 1970 dient. Ds. van Vliet zal woensdag avond 21 mei in De Hoeksteen een af scheidsavond worden aangeboden. Ds. Kieskamp uit Oud-Alblas is in feite de tweede predikant die het wat het ko men naar Waddinxveen betreft laat af weten. Eerder liet ds. H. Jongerden uit Veenendaal de Centrale Hervormde Ge meente van Waddinxveen weten geen belangstelling te hebben, omdat hij met zijn kerkelijk en pastoraal werk in deze drie vacatures tellende gemeente nog lang niet klaar zou zijn. Een officieel beroep is er om die reden dan ook niet worden Bovendien nen om het leven zijn ge komen en dat de laatste droogteperiade van 1940- 1946 een derde deel van de De kerkvoogdij van de Centrale Her vormde Gemeente heeft besloten het door de vertrekkende predikant van wijk Oost bewoonde huis aan de Stations straat te verkopen. In makelaarskringen wordt het voor mogelijk gehouden dat deze woning wel eens 400.000,zou kunnen opbrengen. Om de te benoemen predikant huisvesting te kunnen waar borgen hebben de kerkvoogden onder voorzitterschap van de heer G. van Rin- gelenstein er mee ingestemd het pand Prins Bernhardlaan 31 voor dit doel aan te kopen. inrichting ervan haalt het gemeente bestuur uit het zogenaamde fonds stads uitleg, een reservepotje voor dit soort zaken. Het mocht de bestuurder echter niet baten. Wij laten hieronder letterlijk de reactie van de Hoge Raad op dit ver weer volgen: „Dat echter, in het licht van hetgeen de algemene ervaring nopens de op stelling van zogenaamde verkeersspie gels leert, een zodanig vertrouwen als niet gerechtvaardigd moet worden aan gemerkt en evenvermelde stelling dan ook, als niet te rijmen met de voor zichtigheid welke van elke, verkeers deelnemer moet worden gevergd, niet als juist kan worden aanvaard”. Het is de bedoeling het wijkgebouwje, waarvoor al vergevorderde bouwplannen bestaan, een plaats te geven in de direc te omgeving van de speeltuinvereniging „Zonnig Zuid”. Het voor de bouw be nodigde geld 143.000,voor het wijkgebouwtje en 38.500,voor de De bestuurder ging in cassatie bij de Hoge Raad. Hij stelde daarbij, dat men naar zijn mening er op mag vertrou wen dat een zogenaamde verkeersspie gel, geplaatst zoals in het onderhavige geval, niet zodanig geplaatst is dat men verkeer dat over de weg de uitrit tot op korte afstand genaderd is, niet zou kunnen zien. op hem uitgebracht, nadat hij Waddinx- veense kerkeraadsleden die met hem kwamen praten dit dringend had afge raden. Bij een inbraak in een bouwkeet van de firma Ruygrok en Lansbergen aan de Mercuriusweg in Waddinxveen zijn gereedschappen ter waarde van vierdui zend gulden gestolen. De daders ver schaften zich toegang tot de keet door een deur te verbreken. De inbrekers na men een drilboor, een cirkelzaag en een schiethamer mee. Verder overwoog het Hof dat de be stuurder ook geen beroep kon doen op het in de spiegel kijken, nu uit de verklaringen van een getüige-deskun- dige gebleken was, dat verkeer dat op minder dan 40 meter afstand van de uitrit was, in de spiegel niet gezien kon worden en dat in die spiegel een grijze stang werd weergegeven - af komstig van de aanduiding „camping” - waardoor het beeld in de spiegel minder duidelijk werd. Tenslotte overwoog het Hof nog dat het ook verwarring kan wekken, dat men in een dergelijke spiegel het spie gelbeeld van de werkelijke situatie ziet. Politieagenten hebben vorige week in de nacht van vrijdag op zaterdag in het kader van een landelijke alcoholcontrole gestaan aan de Beijerincklaan. Eén auto mobilist kreeg een proces-verbaal we gens het rijden onder invloed en één maal moest een rijverbod worden op gelegd. Daarnaast constateerde de politie nog 19 andere overtredingen, zoals man kementen aan de auto en het ontbreken van autopapieren. Landelijk werden 27.008 voertuigen aangehouden en 123 processen-verbaal opgemaakt. Aan 234 bestuurders werd het verboden verder te rijden. 10 maanden, aanvang september. •AVONDOPLEIDING (duur ca. 22 maanden, aanvang januari en september). Wel is het zo dat er geen sluitende ex- ploitatie-opzet te maken blijkt. Op dit moment wordt een jaarlijkt tekort ver wacht van 1.900,B. en W. vragen de raadsleden dit nadelig exploitatie saldo voor rekening van de gemeente te laten komen. In een in juli te houden gemeenteraadsvergadering zouden de statuten voor de in het leven te roepen stichting, die het wijkgebouwtje gaat beheren, besproken en vastgesteld kun nen worden. Omdat de bouw ervan in strijd is met het geldende bestemmings plan is zoals bekend het provinciaal be stuur middels een raadsbesluit om een verklaring van geen bezwaar gevraagd. kend dat de bevolking aan chronische ondervoeding leidde en momenteel ge- is aangewezen op WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie heeft attent gereageerd op een tip van een Utrechtse politieman, die over rijksweg 12 naar Rotterdam een vracht auto uit het Iraanse Teheran zag rijden. In twee van dergelijke vrachtwagens ble ken kortgeleden aanzienlijke hoeveelheden hasj te zijn verborgen. De uitspraak komt er globaal op neer, dat de Waddinxveense slager Compeer wordt gedwongen de panden aan de Kerkweg, waar het Passage-winkel- centrum in aanbouw is, te ontruimen en wel de (reeds leegstaande) woning vóór 1 mei 1975 en de slagerij vóór 1 mei 1976. De gemeente, die deze maand 100.000,op de bankrekening van de slager als schadevergoeding moet overmaken, is door de rechtbank ge machtigd de heer Compeer ’’met be hulp van de sterke arm van justitie en politie” tot ontruiming te dwingen, mocht hij de in het vonnis genoemde data overschrijden. De chauffeur werd tot stoppen gedwon gen, waarna de vrachtwagencombinatie aan een scherpe controle werd onder worpen. Hierbij werd ook nog een hasj- hond ingezet. Verdovende middelen werden evenwel niet gevonden. De la ding bestond uit machine-onderdelen. 'kleine groepen 'persoonlijke begeleiding 'landelijk diploma 'in tentamen systeem 'DAGOPLEIDING (duur ca. WADDINXVEEN Op een vorige week dinsdagavond in café-restaurant De Unie gehouden discussieavond heb ben de leden van PvdA, D’66, PPR en PSP in Waddinxveen het intern func tioneren van de raadsfractie van de Pro- gressieven, het functioneren van de be geleidingsgroepen en het samenspel van de fractie en de achterban kritisch door genomen. Op de avond, die onder lei ding stond van oud-D’66-raadslid H. P. Barth en een besloten karakter had, werd aan de hand van een aantal op schrift gestelde punten harde noten ge kraakt. Gebleken is dat de ’’achterban” meningen heeft en verkondigt die naar wordt gezegd onvoldoende vorm hebben gekregen in de stellingname van de pro gressieve raadsfractie. Het onderwerp van de relatie tussen de Progressieven en actiegroepen komt op een binnen een maand te beleggen nieuwe discussie avond uitvoerig aan de orde. Die vraag behandelt mr. A. de Jong in zijn rubriek Rechthoek in het mei nummer van het door Veilig Verkeer Nederland (WN) uitgegeven maand blad Wegwijs. Hij herinnert eraan dat dezelfde vraag enkele jaren geleden werd voorgelegd aan de Hoge Raad. De situatie waar het om ging was de volgende: De bestuurder van een per sonenauto wilde een uitrit uitrijden. Op de hoek van de uitrit was een ver keersspiegel geplaatst om het verkeer waar te nemen op de weg, waarop de uitrit uitkwam. De bestuurder liet een auto passeren, die hij in de spiegel waarnam. Aangezien hij vervolgens geen verkeer meer in de spiegel zag, reed hij de weg op. Daarbij kwam hij echter in aanrijding met een bromfiet ser, die tengevolge hiervan overleed. In de strafzaak die tegen hem aanhan gig gemaakt werd, stelde de automo bilist dat hem geen verwijt gemaakt kon worden, omdat hij er zich via de spiegel terdege van overtuigd had of de weg voldoende vrij was en deze ver volgens voorzichtig was opgereden. Het Gerechtshof accepteerde dit ver weer niet. De bestuurder was, aldus het Hof, de vorige dag op de bij de uitrit horende camping aangekomen en ter plaatse onbekend. Hij had mede daarom des te voorzichtiger moeten zijn, bijv, door iemand te laten uit kijken alvorens de weg op te rijden of in ieder geval nog behoedzamer en met gebruikmaking van een geluidsignaal de weg op moeten rijden. WADDINXVEEN De laatste verga dering van dit seizoen houdt de Neder landse Christen Vrouwen Bond (NCVB) volgende week woensdagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Er wordt om kwart voor acht begonnen. Op het programma staat een lezing met dia’s over de ge lukkig nog talrijke molens in ons land. Iedereen is welkom. groep Oceaan ligt in de Sahel- zone en is evenzeer getrof fen door de langdurige dertje in het geheel van de droogte die de veestapel golf van Het college van Burgemeester en Wet houders heeft de gemeenteraad vorige week schriftelijk van de uitspraak in kort geding op de hoogte gesteld. Met de beslissing van de rechtbank is een einde gekomen aan een dikke acht jaar slepende kwestie, die in 1967 was be- bonnen met het onteigenen door de gemeente van slagerij Compeer. Elders in dit Weekblad voor Waddinxveen meer informatie over deze Waddinx veen in beroering houdende zaak. De raadsleden vinden het een wenselijke zaak dat in Waddinxveens zuidelijkste woonwijk een gebouwtje komt waarin de buurt activiteiten kan ontplooien. Het is de raadsfractie van de Progres sieven geweest, die over deze zaak in een eerder gehouden raadsvergadering is be gonnen. Mag een weggebruiker nu eigenlijk afgaan op het beeld dat hij in een der gelijke verkeersspiegel ziet en er op vertrouwen, dat de situatie die hij waarneemt de juiste is? Met andere woorden: als hij bijvoorbeeld in de spiegel over de andere weg geen ver keer ziet naderen, mag hij er dan van uit gaan dat er geen verkeer is en dien overeenkomstig handelen? WADDINXVEEN Paulus de Boskabouter komt in eigen per soon volgende week woensdag middag 14 mei naar Waddinx veen en zal voor de kinderen een voorstelling verzorgen in het An ne F rank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Voor de Waddinx veense meisjes en jongens een unieke gelegenheid om met deze sympathieke tv-ster nader kennis te maken. Het initiatief voor de ze prachtige kindermiddag is ge nomen door VlVO-supermarkt- eigenaar A. van der Sluijs. In diverse advertenties in het Week blad voor Waddinxveen is ver teld hoe de toegangsbewijzen voor deze voorstelling van Paulus de Boskabouter bij elkaar gespaard konden worden. In feite kon een gratis entreebewijs verkregen worden bij het besteden 150.- aan boodschappen. Inmiddels is er weer een komen dat in de toekomst nieuw Sahelland bijgeko- bevolking het leven kostte, een langere droogteperiode men, de Kaap Verdische De ernstige ondervoeding weer tot een catastrofe uit- eilanden. Deze eilanden- gaat gepaard met vele groeit. De schokkende fo- groep in de Atlantische ziekten die eveneens het le- to’s en alarmerende be- Oceaan ligt in de Sahel- ven van velen kosten. Door richten zijn nu minder ge- zone en is evenzeer getrof- in de nieuwe voorjaarsac- worden omdat wij, als ra- fen door de langdurige tie het accent te leggen op de Kaap Verdische Eilan- internationale heeft verwoest en oogsten den kan worden bijgedra- hulp, hebben kunnen bij- onmogelijk heeft gemaakt, gen aan de directe hulp en dragen tot het succesvol De situatie op de eilanden, aan de ontwikkelingsplan- bestrijden van de honger- met in totaal ongeveer nen van de PAIGC die snood. 250.000 inwoners, kon lan- over een goed bestuurlijk apparaat beschikt alsmede het kader die plannen uit te werken. Begin deze maand starten gemakkelijk vergeleken voorkomen wisten. Pas na Novib, HIVOS, Mensen in met de opgaven die we nu de beslissing de eilanden Nood, Stichting Oecumeni- moeten verwezenlijken, op 5 juli a.s. onafhanke- sche Hulp, Algemeen Dia- Want niet alleen de droog- lijkheid te verlenen en de konaal Buro, Unicef, U- te was de oorzaak van de macht over te dragen aan nesco en de Sektie Inter- hongersnood; evenzeer de bevrijdingsbeweging nationale Hulpverlening de speelden de wereldecono- PAIGC, die ook in Guinee voorjaarsactie Sahel (giro mie, het op te grote schaal Bissau de politieke leiding verbouwen van handelsge- in handen heeft, werd be wassen, het zwakke be- in de door de droogte stuursapparaat en de Fran se koloniale erfenis een grote rol. De bestrijding heel van de onderliggende fak- noodhulp. Dat bij onvol- toren vraagt méér dan het doende directe hulp een half miljoen gulden opge- inzetten van vliegtuigen, ramp niet mag worden uit bracht, een respectabel be; kamelentransporten en gesloten bewijst wel het trucks om het voedsel te feit dat alleen al in deze vervoeren. Het betekent eeuw bij acht hongersno de actie voor de Sahel- werken aan strukturele den 210.000 Kaapverdia- landen was niet alleen de veranderingen die tijd en hongersnood op te heffen geld kosten, maar om een bijdrage te kunnen leveren om te voor ren. Mevrouw A. Ciereuit Waddinxveen won nu een georgani- week geleden op Flevohof seerd. Ook de jeugd komt een grote Flevopuzzel met aan haar trekken; ieder haar zelfgemaakte bloem- mee naar huis nemen. De feestweekend zijn er leuke stuk (8e prijs). creatieve bezoeksters, die prijzen beschikbaar voor met in totaal ongeveer 250.000 inwoners, kon lan ger verborgen blijven om- Die eerste slag was belang- dat de Portugese macht rijk maar in verhouding hebbers alle informatie te Naast de jonge biggetjes, een bloem van stof, papier een meegebracht „huisje, verse tomaten en paprika’s of klei hadden gemaakt, boompje of beestje”, die in de kassen en een pasge- dongen mee naar fantasti- op een grote landkaart van boren veulentje in het kin- sche prijzen zoals een vol- Nederland geplaatst kun- derdorp, bood de land- ledig verzorgd weekend nen worden. Op 3 en 4 mei bouwmanifestatie in Oos- voor 2 personen in Lon- kunnen er zelfgemaakte telijk Flevoland, Flevohof, den of Amsterdam. Dit al- monumentjes meegebracht haar bezoekers tijdens het les in het kader van de worden naar Flevohof. afgelopen weekend vooral feestweekenden op Flevo- Bovendien mag iedereen veel bloemen. Niet alleen hof, die tot en met 24/25 dan lekker gratis bpetse- de duizenden bloeiende mei a.s. in samenwerking narcissen en tulpen, maar met het vrouwenblad Mar- bovendien mocht iedereen griet gratis naar hartelust bloem schikken en het werkstuk

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 9