Gemeente gaat niet bij de Kroon beroep en Zó is het begonnen met de samenwerkingsschool Wethouder van Schie: Beheer wijkgebouwtje Victorwijk is nog open Compeer, goede zaken; |öHt jj Provincie wijst bungalows langs de Brugweg en huizen Heneg. weg af in AFSCHEID AMBTENAAR GESLAAGD Nieuwbouw 1 DRAAIORGEL BIJ SLAAN EERSTE PAAL is nieuwe mijlpaal AVOND-MAVO rMr. Opticien JGritl 192,- Waarschijnlijk geen stichting Vallend bureau 40,- 195» raakt vrouw BEJAARDEN GENOTEN VAN studiecentrum gouda ’’PAARDESPUL” bril van grit J h bril van(niet van grit) WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 15 MEI 1975 ”Nu ook winkelcentrum Bloemendaal 41, Gouda, telefoon 01820 -18492.” Bezwaren (ADVERTENTIE) Het woonhuis van slager J. A. Compeer aan de Kerkweg wordt deze week opgeruimd. jW Organisatie WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen gaat niet bij de Kroon in beroep tegen de gedeeltelijke goedkeuring van het op 1 november 1973 door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan Brugweg. De raads leden namen dit besluit in hun vergadering van vorige week woensdag avond op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders. Contactlensspecialist ANVC-Optometrist OV Korte Tiendeweg 12 Gouda, tel. 01820-13033 Kleiweg 108 Gouda, tel. 01820 - 16033 Kerkweg 189 Waddinxveen, tel. 01828 - 4303 Vestigingen in Gouda, Waddinxveen, Zwijndrecht, Nieuwerkerk a/d IJssel en Umuiden OOOtl® IC BRIU’INIM” WADDINXVEEN Een nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van de opbouw van de samenwerkings school. Zo omschrijft voorzitter A. H. van Gent van de commissie van bestuur van de samenwer kingsschool voor HAVO!Athene um het slaan van de eerste paal voor de nieuwe school morgen ochtend half elf aan de Sniepweg. De school, waarvan het bestuur wordt gevormd door een commis sie die voor een belangrijk deel bestaat uit ouders van leerlingen van verschillende godsdienstige en le vensbeschou welijke ach tergrond is nu nog gehuisvest in noodloka- liteiten. Bij de aanvang van het nieuwe cursusjaar 1975/1976 zul len omstreeks 425 leerlingen op de school aanwezig zijn, verdeeld over de eerste drie leerjaren. De samen werkingsschool zal vermoedelijk uitgroeien tot 900 tot 1000 leer lingen. Met de 1.900.000 vergen de nieuwbouw, waarvan de eerste fase 19 lokalen omvat - de rest van de school, gymnastiekaccommoda- tie en sporthal is in de tweede fase begrepen, zal ongeveer 12 maan den gemoeid zijn. fel Mg W. - WESTHAVEN 31-32. 001820-17861 c. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboon, Afscheid van gemeente-ambtenaar L. H. Wiersum. voelen voor een beroepsprocedure, eer der had de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw al geadviseerd geen beroep in te stellen bij de Kroon, welk advies door het col lege van Burgemeester en Wethouders In afwijking van dat voorstel - dat ver der het beschikbaar stellen van 181.500 uit het zogenaamde fonds stadsuitleg Het levensbeschouwelijk onderwijs zal de grootst mogelijke aandacht blijven behouden. De garantie, dat ouders voor hun kinderen op deze Samenwerkings school het door hun gewenste levens beschouwelijke onderwijs kunnen kie zen, wordt verkregen door jaarlijks aan de ouders hieromtrent een schriftelijke (intentie) verklaring te vragen. Van de door de ouders aldus geuite wens kan alleen worden afgeweken, indien voor het onderwijs van hun keuze niet vol doende belangstelling bestaat om een door het rijk gesalarieerde kracht aan te trekken (minimum: 25 leerlingen) uiteraard wordt met de betrokken ou ders in dat geval overlegd. De leer krachten, belast met het levensbeschou welijk onderwijs, nemen met de rector van de school en een aantal door de ouderverenigingen aangewezen ouders van leerlingen zitting in een zgn. vor- mingsteam, dat het levensbeschouwe- lijk onderwijs verder vorm en gestalte moet geven. Er is dus zeer veel werk verzet door een grote groep mensen, die eens ou ders van leerlingen van deze samen werkingsschool hopen te worden. De poort naar dit meeleven met en wer ken voor de school staat, volgens het bestuur open door lid te worden van één der drie verenigingen, t.w.: Prot. Chr. Vereniging voor Voort gezet Onderwijs in Samenwerkingsver band te Waddinxveen. Openbare Vereniging voor Voort gezet Onderwijs in Samenwerkinkings- verband te Waddinxveen. Katholieke Vereniging voor Voort gezet Onderwijs in Samenwerkinkings- verband te Waddinxveen. was overgenomen. In de eerstvolgende, toch al noodzakelijke, herziening van het nu op het gemeentehuis ter inzage liggende bestemmingsplan Brugweg zal met de door de provincie gemaakte op merkingen rekening worden gehouden. Een nieuw model vat Christian Dior voor heren ker en een persoon met een goed ka rakter. Aan de Technische Hogeschool in Delft zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen bouwkundig ingenieur J. H. van Rooden en voor het kandidaatsexamen schei kundig ingenieur I. D. van der Krans. ‘toel. vla test ‘aanmeldingen v. 1 sopt. a.a. Damesbril in multi-colour Damesbril in zeer bijzondere vormgeving van Christian Dior WADDINXVEEN Het slaan van de eerste paal voor de nieuwbouw van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum door ouders die bij de oprichting van de school betrokken waren zal met muziek van het in Gouda bekende draai orgel „De Lekkerkerker” worden opgeluisterd. Het draaiorgel gaat vrijdagmor gen aan het hoofd van een stoet die van de De Savomin Lohmanschool aan de Lindengaarde naar het bouwterrein aan de Sniepweg gaat. In de loop van de dag houdt het draaiorgel zich op bij de weekmarkt in de Willem de Zwijgerlaan. Deze bezwaren betreffen in hoofdzaak de nieuw geprojecteerde woonbebou wing in het bestemingsplan, zoals een 6-tal bungalows langs de Brugweg (tus sen de nummers 92 en 100), flats langs de Henegouwerweg (hoek Kromme Esse en hoek Brugweg) en woningen langs de Henegouwerweg (tussen Henegouwer weg en Kromme Esse). De provincie is van mening, dat de uitbreiding van lint bebouwing en uit landschappelijke over wegingen de bebouwingshoogte van de voorbereidende werkzaamheden. Zo zijn en waren er werkgroepen voor levensbeschouwelijke en onderwijskun dige vraagstukken, voor de technische bouwproblemen, voor het opstellen van een huishoudelijk reglement van het schoolbestuur, voor het aangaan en onderhouden van contacten met alle belanghebbende instanties en groepe ringen in het verzorgingsgebied van de school enz. (een reservepotje van de gemeente) en het voor rekening van de gemeente van de jaarlijkse tekorten omvatte - hebben B. en W. de gemeenteraad vorige week laten weten te zijner tijd nadere voor stellen te zullen doen ten aanzien van het nog op te richten beheersorgaan. De heer M. Boere (Progressieven) liet in de vorige week woensdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering alvast weten dat zijn fractie zich tegen een stichting zou verzetten. Met het neer zetten van het wijkgebouwtje kon het progressieve raadslid zich van harte ver enigen. Wethouder A. H. van Gent (Progressieven) zei op vragen van me vrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (lib.) dat mede in het licht gezien voor de voor rekening van de gemeente ko mende nadedige exploitatie-saldi wel licht tot de oprichting van een functio nele commissie als beheersorgaan zal moeten worden overgegaan. Hij zegde toe de op het beheer van het wijkge bouwtje betrekking hebbende statuten nog te zullen brengen in de raadscom missie algemeen bestuurlijke zaken en de gemeentelijke commissie voor kunst, cultuur, recretie en jeugd. De als administratief/juridisch geken merkte bezwaren van het college van Gedeputeerde Staten betreffen de in de planvoorschriften opgenomen bepalin gen die niet voor alle gebouwen de de tailhandel zouden uitsluiten en zou voor het als „beschermd natuurgebied” op genomen terrein geen „aanlegvergun- ningenstelsel” zijn opgenomen. Tenslotte maakt het provinciaal bestuur bezwaar tegen het verbad tot het plaatsen van caravans, omdat tenminste één caravan per woning getolereerd moet worden. Zei de raad een week geleden niets te Op 8 november 1971 is het bestuur van de school door de burgemeester van Waddinxveen geïnstalleerd. De 10 le den van dit bestuur - te weten drie le den van elk der drie ouderverenigingen onder leiding van de wethouder van onderwijs - worden door de gemeente raad op voordracht dezer verenigingen benoemd. Bovendien zijn er 9 - op overeenkomstige wijze benoemde - plaatsvervangende bestuursleden. Op deze wijze is voldaan aan het eerste flats niet aanvaardbaar zijn. Voorts is men in Den Haag de overtuiging toege daan dat verdere bebouwing ten oosten van de Gouwe planologisch niet ge wenst is en dat daardoor een ongewen ste verhoging van het verkeersaanbod zal ontstaan. WADDINXVEEN Het in de Victorwijk bij de speeltuin Zonnig Zuid aan de St. Victorstraat neer te zetten wijgebouwtje zal waarschijnlijk niet door een op te richten stichting beheerd gaan worden, zoals het college van Burgemeester en Wet houders de raad aanvankelijk had voorgesteld. 2-jarige cursus gedurende 1 avond per week ter opleiding voor het staatsexamen mavo-4. ‘vakkenpakket naar keuze ‘groepen v. max. 10 deelnemers ‘Individuele begeleiding uitgangspunt: het bestuur van de school dient in handen te zijn van de ouders met de mogelijkheid van in spraak door de gemeentelijke overheid. Deze hele benoemingsprocedure en de bestuurlijke bevoegdheden - gelijk aan die van elk schoolbestuur - liggen ver ankerd in de gemeentelijke verordening van 29 juli 1971. Het aldus samenge stelde schoolbestuur laat zich bijstaan door een aantal werkgroepen, bij de WADDINXVEEN Overeenkomstig de uitspraak van de president van de arron dissementsrechtbank in Rotterdam, gedaan in een door de gemeente Waddinxveen aangespannen kort geding, is deze week de (reeds leegstaande) woning van slager J. A. Compeer aan de Kerkweg gesloopt. De slagerij moet voor 1 mei 1976 ontruimd zijn. Naar aanleiding van de vorige week dinsdagavond door de heer Compeer en zijn adviseurs belegde persconferentie vroeg het CDA-raadslid W. L. M. Kruijk of het daar gestelde dat het geschil met de gemeente nog niet uit de wereld was klopte. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) antwoordde dat de heer Compeer inderdaad nog de mogelijkheid heeft tegen de gemeente een procedure aanhangig te maken voor het verkrijgen van een aanvullende schadeloosstelling naast de in totaal reeds uitgekeerde 215.000,— 115.000,— in 1967 en f 100.000,— in 1975), waarop de slager naar zijn mening recht zegt te hebben. De wethouder zei dat op de perscon ferentie niet geheel terecht de indruk was gewekt dat de heer Compeer bijna alles uit vrije wil zou hebben gedaan. „D’er is voor betaald”, betoogde de heer Van Schie, die overigens blij was met de uit de bus gekomen compromissen. Hij wenste de heer Compeer goede zaken toe in zijn nieuw te bouwen slagerij aan de Kanaalstraat Het provinciaal bestuur van Zuid-Hol- land heeft niet met het gehele plan, dat de gebieden ter weerszijden van de Brug weg, alsmede het gebied tussen de Kromme Esse en Henegouwerweg om vat, willen instemmen omdat er onover komelijke planologische- en administra- tief/juridische bezwaren waren. WADDINXVEEN Op 30 januari 1970 werd door een groep van 18 Waddinxveners - voorstanders van protestant, katholiek en openbaar on derwijs - een eerste bespreking gehou den om de mogelijkheden te onder zoeken tot het stichten van een samen werkingsschool voor Havo/Atheneum, geïnspireerd door soortgelijke initia tieven in Amsterdam (Bijlmer) en Zoe- termeer. Voorop stond nl. dat de stich ting van een Havo/Atheneum in Wad dinxveen, gelet op de volgens wettelij ke normen vereiste aantallen leerlin gen, alleen moge lijk zou zijn indien de kinderen van alle levensbeschouwelijke richtingen onder één schooldak bijeen gebracht konden worden. Tijdens deze eerste gesprekken groeide er een on derling vertrouwen, dat uitmondde in de algemene aanvaarding van de vol gende uitgangspunten voor een samen werkingsschool: a. Het bestuur WADDINXVEEN Een groot gezel schap bejaarden uit Waddinxveen en Gouda heeft vrijdagmiddag op de ter reinen van manege Reigersburg aan de Piasweg genoten van de opvoering van Grimm’s sprookje „Koning Merel baard”, dat werd uitgevoerd door 110 ruiters en amazones, 49 paarden en 30 pony’s. Onder het motto „Paarden voor bejaarden” ontving de directeur van Reigersburg, de heer A. van der Breg- gen, de ouderen om hen te laten genie ten van een rijkunstig en kunstzinnig programma, dat kortgeleden bij de her opening van de manege ook al werd uitgevoerd. Voor de uitvoering van het sprookje zagen de bejaarden gasten een „Pas de beux” uitgevoerd door de heer en mevrouw Van der Breggen, een car- roussel en een campagnemanoeuvre, waarbij de verschillende gangen van het paard werden getoond. Het sprookje van Grimm verhaalde van een nobele jonge koning, die bedelaar werd, vijf verneder de vrijers, een stugge hooghartige prin ses en een bezorgd vorstenpaar. Het oud-Germaanse overleveringsverhaal werd knap uitgebeeld. WADDINXVEEN Bij het takelen van een bureau langs de buitenkant van een woning aan de Tesselschadelaan is het touw losgeschoten en werd een buur vrouw door het vallende bureau getrof fen. Het slachtoffer, mevrouw Appel, liep een lichte hersenschudding op. Ze werd ter plaatse door een arts behan deld. van de school dient in handen te zijn van de ouders met de mogelijkheid van inspraak door de gemeentelijke overheid; b. Het onderwijs dient gebaseerd te zijn op onderling respect en ver draagzaamheid van eikaars opvat tingen; Het levensbeschouwelijk onderwijs dient geheel in overeenstemming te zijn met hetgeen elke groep van ou ders voor hun kinderen wenst. WADDINXVEEN In de raadzaal van het gemeentehuis te Waddinxveen is dezer dagen afscheid genomen van de commies A op de afdeling onderwijs van de secretarie, de heer L. H. Wier- sum. Burgemeester C. A. van der Hooft - die aanhaalde dat deze ambtenaar zo snel van klerk naar hoofdcommies (in zijn nieuwe baan te Slochteren) is op geklommen - overhandigde hem een af scheidscadeau. De chef van de afdeling onderwijs, de heer T. van Berkel, schet ste de heer Wiersum als een harde wer- Eind 1970 werd aan de toenmalige ouders van 5e en 6e klas leerlingen van de basisscholen middels een schrifte lijke enquête gevraagd, of men op ba sis van deze uitgangspunten bereid was hun kinderen naar een samenwerkings school voor Havo/Atheneum in Wad dinxveen te sturen. Het positieve ant woord van 80% dezer ouders opende de deur voor verdere actie. Begin 1971 werd een aanvraag ingediend tot plaat sing van deze school op het scholen plan 1973-1975 en werden drie ouder verenigingen opgericht, te weten een Openbare, een Protestants-Christelijke en een Katholieke Vereniging, die on raiddellijk aan het werk togen. Herenbril, laag model in fijne uitvoering - hi r- I Wl I |i-TI HL I 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 9