Concept-onderwijsnota eindelijk bespreking m INZENDEN VOOR MAANDAG 2 JUNI Briefkaarten stromen binnen voor foto-prijsvraag jarig Weekblad voor Waddinxveen iedereen in de ban FIETSPADENPLAN LIGT TER INZAGE Kleuren T.V. Heemskerk B.V. BURGEMEESTER IS WEER OP Z’N POST VER MEIJ Sportweek houdt weer Drumband "Voorwaarts” promoveert Cees OvanEs HAARSTYLIST B. en W. zien alleen een LBO op basis van samenwerking zitten Onderwijsvernieuwingen1 als waarde bewezen Dr. K. F. Gunning over abortus in De Hoeksteen GEMEENTERAAD IS Nieuwsblad Onafhankelijk met 100% service FORUMDISCUSSIE MET DS. VERBOOM Tijdens de vakantie van onze hoofdredacteur worden de redac tionele werkzaamheden waarge- nomen door Gijs Kooren. Zijn adres is Wingerd 109 en zijn telefoonnummer is 3499. Radio of T.V. defect 3uweller~c^orl.oger HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN 31e JAARGANG - Nr. 1411 DONDERDAG 29 MEI 1975 Nu met hoge inruil Financiering mogelijk i Modern graveer-, verguld- en verzilverinrichting Telefoon 2495 Waddinxveen Kerkweg 159 i Discussies De zaak met het carrillon, met het sportieve spel der klokken. WADDINXVEEN Het ziet er naar uit dat het college van Burgemees ter en Wethouders gaat kiezen voor een samenwerkingsschool voor Lager Beroeps Onderwijs (LBO), mede omdat het neerzetten van deze school op protestants-christelijke basis alleen niet mogelijk is. Dat staat in de lang verwachte en nu dan eindelijk op het gemeentehuis in bespreking gekomen eoncept-onderwijsnota, voor het schrijven waarvan onderwijswethouder A. H. van Gent (Progressieven) de hulp heeft ingeroepen en gekregen van negen - uit eigen politieke kring afkomstige en in Waddinxveen wonende - onderwijsmensen. Onder leiding van drs. J. H. Smit diende deze onder wijskundige groep de bouwstenen in voor de nu op tafel liggende eoncept- onderwijsnota. Dorpstraat 33, Waddinxveen Bel nu 2218 W ADD1NXVEEN Al direct na het verschijnen van het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week donderdag begonnen de brief kaarten binnen te stromen met oplossingen van de feestelijke foto- prijsvraag, die wordt gehouden omdat het deze maand dertig jaar ge leden is dat het eerste nummer van deze krant verscheen. Voor de goede inzenders en zijn het er veel dan natuurlijk na loting zijn 15 mooie prijzen beschikbaar gesteld, zoals een Polaroid Color Pack 88 Camera voor direct-klaar kleurenfoto’ s (eerste prijs), een Polaroid Zip Camera voor direct-klaar zwart-wit-foto’s (tweede prijs), een slij- terbon van f 25,— (derde prijs), een boekenbon van f 25,(vierde prijs), slijtersbonnen van f 10,(vijfde tot en met negende prijs) en boekenbonnen van f 10,(tiende tot en met vijftiende prijs). Alles wat u te doen hebt is te kijken naar de in onze editie van vorige week geplaatste zeven foto’s en ons te melden wat u ziet en waar u het ziet. ELECTRIC ENGINEERING B.V. Waddinxveen: Dorpstraat 49 telefoon 01828 - 5890 Haastrecht: Hoogstraat 158a telefoon 01821 - 1658 nu iedere vrijdagavond tot 9 uur geopend; zaterdag’s na 1 uur gesloten Bemiddeling Als u het weet schrifft u ons een briefkaartje met daarop kort en krachtig wat u ziet. Bijvoorbeeld (gefantaseerd) 1. Gemeentehuis, 2. Anne Frank-centrum, 3. Passage, enzovoorts, enzovoorts tot u ze alle zeven bij elkaar hebt. De briefkaart moet vóór MAANDAG 2 JUNI 1975 gestuurd worden naar het Weekblad voor Waddinxveen, Post bus 66, Waddinxveen. De trekking zal maandagavond 2 juni om acht uur worden gedaan door de volgende maand 80 jaar wordende heer F. Neldwijk, 30 jaar geleden de oprichter van het Weekblad voor Waddinxveen. Pakt u de krant van vorige week donderdag en doet u mee? Veel succes! Tien hoofdstukken WADDINXVEEN Weekblad voor Waddinxveen WOENSDAG 4 JUNI RAADZAAL GEMEENTEHUIS, 19.30 UUR '4 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERT ENTIE) 24 uur bereikbaar. De concept-onderwijsnota laat duidelijk WADDINXVEEN Een bruingebrande burgemeester C. A. van der Hooft en zijn vrouw zijn gisteren in Waddinxveen teruggekeerd van een vakantie van drie weken op Curacao, Zij hebben daar hun dochter Elly, schoonzoon Rob en kleinkinderen bezocht. De heer Van der Hooft werd tijdens zijn, vakantie, die op woensdag 7 mei was begonnen, vervangen door loco-burgemeester H. Huizer. Bekend is dat er in dit dorp twee groe peringen onafhankelijk van elkaar bezig zijn aan de Sniepweg bij de in aanbouw zijnde samenwerkingsschool voor Havo/ Atheneum een LBO neer te zetten. De ene groep wil een samenwerkingsschool voor Lager Beroeps Onderwijs, de an dere - de Stichting voor Protestants Christelijk Voörtgezet Onderwijs in Waddinxveen - wil er één op levensbe schouwelijke basis. In de concept-onder- wijsnota wordt in dit verband nog ge wezen op de rónd de jaarwisseling door drs. A. A. de Bruin begonnen en in het Weekblad voor Waddinxveen gepubli ceerde uitvoerige discussie over dit On derwerp. begeleidingsdienst en onderwijs aan vol wassenen. W ADDINXVEEN ,-r Burgemees ter C. A. van der Hooft geeft za terdagmiddag om half twee op de terreinen van de voetbalvereni ging Waddinxveen in het sport park De Sniep het startsein voor de 30e editie van de Sportweek Waddinxveen. Een manifestatie, die, zoals gebruikelijk is gewor den, twee weken duurt en Wad dinxveen en de Waddinxveners dus tot en met zaterdag 14 juni in de ban zal houden. ZATERDAG Arts: C. M. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 Apotheek: tot 13.00 uur Van Doorn, Pr. Bernhard- laan 3, tel. 4162, van 13.00-18.00 uur Boskoopse Apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834, van 18.00-24.00 uur Van Doom. ZONDAG Arts: Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 2112 Apotheek: dienstdoende arts zuidkade 16-17 telefoon 01828 - 23 06 groensvoorde 18 telefoon 01828 - 25 22 In het forum, dat vragen over abortus en alles wat daarmee samenhangt zal beantwoorden na de inleiding van de Rotterdamse arts en de vertoning van de film „Levenszaak - Levenstaak”, hebben zitting de inleider van de avond, dr. Gunning, voorzitter van het Koninklijk Nederlands Artsen Verbond dat deel uit maakt van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst, de huisarts W. Vroeginde- weij uit Moerkapelle, mejuffrouw E. Schouten uit Waddinxveen, verpleeg kundige in het Goudse Bleulandzieken- huis, mejuffrouw T. Beukenkamp uit Burgemeester en Wethouders tonen zich bereid tussen de twee groeperingen te bemiddelen, hoewel ze als bestuurders van openbare scholen natuurlijk geen, been hebben om op te staan. In ieder ge val weten ze zich wat betreft hun voor keur voor een samenwerkingsschool voor Lager Beroeps Onderwijs gesteund door een aantal in de nota omschreven prognoses, die duidelijk maken dat zo’n school op basis van één van de drie rich tingen (protestants-christelijke, openbaar of rooms-katholiek) niet mogelijk is. zien dat het onderwijs in beweging is. Het college wil de dynamiek niet alleen registreren, maar ook begeleiden. Van daar dat over allerlei zaken adviezen worden voorbereid. De nota is deze en vorige weck uitvoerig ter sprake geko men in de raadscommissie voor de on derwijszaken, waar nogal wat opmerkin gen zijn gemaakt. Nadat het stuk in de raad is- geweest, zonder dat daar tot een afsluitende discussie wordt gekomen, zal de nota voor advies worden toegezonden aan de schoolraad voor het openbaar onderwijs, de leerkrachten, de oudercom- missies en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Waddinxveen. Daarna be moeien de commissie voor de onderwijs zaken en de gemeenteraad zich er voor het laatst mee. Politiek gezien kan niet ontkend worden dat het werkstuk van onderwijswethouder A. H. van Gent (Progressieven) goed ontvangen is. Moerkapelle, wijkverpleegkundige en de hervormde predikant ds. W. Verboom uit Waddinxveen. Het heeft de Waddinxveense werkgroep „Redt het ongeboren kind” getroffen dat van de benaderde geestelijken in Wad dinxveen alleen de Centrale Hervormde Gemeente in de persoon van ds. Ver boom bereid bleek van het forum deel uit te maken. De voorlichtingsavond in De Hoeksteen begint vanavond om acht uur en is vrij toegankelijk. Wel wordt er aan het eind ervan een collecte ge houden om de gemaakte kosten te kun nen bestrijden. WADDINXVEEN Vanavond (donderdag) wordt zoals gemeld in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een voorlichtingsavond over abortus gehouden. Op deze avond, die is georganiseerd door de Waddinxveense werkgroep „Redt het on geboren kind”, spreekt de Rotterdamse arts dr. K. F. Gunning. Voorts wordt er een informatieve film vertoond en is er een forumdiscussie. WADDINXVEEN Op 24 mei heeft de drumband „Voorwaarts” o.l.v. in structeur H. Henssen en maïtre K. van Vliet, deelgenomen aan een concours te Alphen a.d. Rijn, georganiseerd door drumband Con-Brio. Zij behaalde daar in de le afdeling met 208J punt de eer- Het meer betrekken van de ouders bij het onderwijs heeft in de concept-onder- wijsnota van het college van Burgemees ter en Wethouders voorrang gekregen. Voor het opzetten hiervan zullen advie zen worden gevraagd bij de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs. Voor wat het doorvoeren van de partiële leer plicht zullen B. en W. hun invloed aan wenden - zowel bij de ouders als bij de werkgevers - dat hieraan wordt voldaan. De 21 getikte pagina’s tellende eoncept- onderwijsnota omvat tien hoofdstukken. Daarin komen het kleuter-, basis- en voortgezet onderwijs en alles wat daar mee te maken heeft uitvoerig aan de orde. Het college wil een soepele over- gang van de kleuters van de kleuter school naar de basisschool. Bij het kleu teronderwijs moet de sociale, creatieve en ludieke vorming de boventoon blij ven voeren. Gewaakt moet worden voor het gevaar van de kleuterschool een op leidingsschool voor het basisonderwijs te maken. Op de basisscholen moeten naast de intellectuele- ook de sociale en crea tieve vorming meer aandacht krijgen. Nagegaan moet worden hoe in Waddinx veen de overgang van het basisonder= wijs naar het voortgezet onderwijs ver beterd kan worden. Apart besproken worden verder de situatie bij het voort gezet onderwijs (hier liggen verschillen de verantwoordelijkheden voor het col lege - opvallend is dat er geen contacten bestaan met scholen in Gouda waarop Waddinxveense leerlingen zitten), het onderwijs aan niet in ons land opge groeide inwoners, ouders en school (om dat onderwijs een veel te belangrijke zaka is om zonder meer aan pedagogen overgelaten te worden wordt van school hoofden en klasseonderwijzers verwacht dat ze de ouders ook te woord staan als het gait om onderwijsmethoden), school- De rode draad in de nota is dat het on derwijs moet worden gezien als één van de belangrijkste middelen om kennis, macht en inkomen te spreiden. Wil dit enige kennis van slagen maken, dan zullen met name de in sociaal, econo misch of cultureel opzicht achtergestelde groepen extra begeleiding dienen te krij gen. Het scheppen van gelijke kansen voor ieder kind, het centraal stellen van de leerling, het bij het onderwijs betrek ken van de ouders en het op elkaar af stemmen van de onderwijsvoorzieningen moet de uitgangspunten zijn voor een voor elk van de typen van openbaar on derwijs op te stellen leerplan, welk plan uiteindelijk een geïntegreerd schoolwerk plan voor de onderwijsgemeenschappen moet worden. WADDINXVEEN Van 2 juni tot 15 augustus 1975 zal op het Waddinxveen se gemeentehuis een ontwerp ter inzage liggen van een nieuw provinciaal fiets padenplan. Tot 1 september a.s. kan iedereen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn reacties indienen. Daarna zal het plan via de geijkte pro cedure worden vastgesteld en zal de uitvoering in gedeelten ter hand worden genomen. De eoncept-onderwijsnota van het ge meentebestuur is bedoeld voor het openbaar onderwijs. Erin wordt een schets van het onderwijsbeleid in kwali tatieve zin gegeven, terwijl erin maat regelen worden aangekondigd, die mo gelijk kunnen leiden tot het beheersen van de huidige en toekomstige onder wijssituatie. Gesteld wordt in de nota dta onderwijskundige vernieuwingen pas van gemeentewege zullen worden inge voerd, als zij hun waarde hebben bewe zen. „Dit is niet bedoeld als een rem op de vemieuwingsijver aan de afzonderlij ke scholen”, wordt er in het stuk haastig bijgeschreven. Benadrukt wordt dat ex perimenten zijn toe te juichen, maar pas na overleg met B. en W. tot stand zul len komen. De organisatie van de Sportweek Waddinxveen is in handen van het Sportweekcomité onder voor zitterschap van de heer H. van Geloven., Maandenlang zijn de cofnité-leden druk in de weer en aan het verga4eren geweest om met een aantrekkelijk programma voor de dag te kunnen komen. Mede dank zij een subsidie van drieduizend gulden van het ge meentebestuur is dit dan ook ten volle gelukt. Het programma kent, talrijke hoogtepunten. Ge hoopt wordt dat velen in Wad dinxveen én daarbuiten zullen deelnemen aan én kijken naar de diverse programma-onderdelen. De sportiviteit zal in deze twee weken - zoals altijd al - opnieuw in onze gemeente grenzen kennen. Voor een aantal programma- Voor een aantal programma onderdelen zijn de bezoekers toe gangsprijzen verschuldigd. Even= als vorig jaar maken de organi satoren van de 30e Sportweek Waddinxveen een uitzondering voor de bejaarden. Zij kunnen zich gratis toegang verschaffen. In de bejaardencentra zijn door lopende toegangsbewijzen ver krijgbaar. Elders in dit Weekblad voor Waddinxveen wordt uitvoe rig verteld wat er allemaal tussen 31 mei tot en met 14 juni in Wad dinxveen te doen is. ste prijs en tevens het hoogste aantal punten van het gehele concours. Dit houdt ook in dat „Voorwaarts” promo veert naar de hoogste afdeling waarin een drumband kan worden gèplaatst, namelijk de ere-afdeling. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 1