Raad voortaan van Ds. D. van Vliet in afscheidspreek HOUDT GODS WOORD EN ELKAAR VAST Tuin werd natuurgebiedje RECEPTIE-ALBUMS Herv. schoolvereniging stelt oudercommissies in Gaande en komende leerkrachten half acht AVOND-MAVO „Parel aan de Gouwe» verliest glans „Mooi Waddinxveen” krijgt raad weinig adhesie I feite BEVOLKING PRAAT MAAR SUMMIER MEE OVER NIEUWE BURGEMEESTER gS Loterij studiecentrum gouda "De Zonnebloem' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 29 MEI 1975 Doelstelling Verbondenheid Boekhandel Veldwijk BV Nieuwe voorzitter TALEIXIPRAKTICUM doorlopend talenopleidingen op elk niveau studiecentrum gouda Het gebouw aan de Kerkweg waar nu de streekmuziekschool in is gehuisvest werd in 1859 gebouwd door notaris A. N. Molenaar. Het huis kreeg de naam „Genot en Zorg”. Zijn zoon mr. I. Molenaar volgde hem op en was notaris tot 1910. In dat jaar werd het betrok ken door notaris G. Vos, die de naam van het huis veranderde in „Ameborch” (rondom water). In 1937 werd hij opgevolgd door no taris D. B. van der Most, die tot 1967 het ambt bekleedde en het huis daarna verkocht aan de gemeente. De Kerngroep Vereniging Milieu defensie „Mooi Waddinxveen” wil dit ex-notarishuis met daarachter gelegen tuin op de voorlopige monumentenlijst geplaatst zien. De Bond Heemschut ijvert daar ook voor. „Mooi Waddinxveen" wil het achter het ex-notarishuis geplande jeugd- en jongerencentrum op de hoek Nesse-Noordkade neerzetten om de totale bomengroep met een weelderige onderbegroeing aan de Stationsstraat in tact te kunnen laten, ,’t Is daar in de loop der tijd een natuurgebiedje geworden" aldus de kerngroep. Veel van de bomen en struiken daar zullen moe ten worden gesloopt als uitvoering wordt gegeven aan het raadsbe sluit dat de definitieve situering van „De Bonkelaar” regelt. Kompas Bomen gesloopt WADDINXVEEN ,En zij waren volhardende in de leer der apostelen en in de gemeenschap”. Met een prediking over deze tekst uit de Hande lingen der Apostelen 2 42 heeft ds. D. van Vliet zich zondagmiddag in de Brugkerk losgemaakt van de Centrale Hervormde Gemeente, die hij sinds 15 maart 1970 heeft gediend. De predikant is maandag met zijn gezin naar Papendrecht vertrokken, naar welke hervormde gemeente hij dit voorjaar een beroep had aangenomen. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad komt volgende week woens dagavond weer in vergadering bijeen. Om wat meer tijd voor de discussie te hebben en de beraadslagingen telkens om elf uur te kunnen afronden beginnen de raadsleden voor taan al om half acht met de behandeling van de agenda. Bij wijze van proef werd hier mee al in de mei-vergadering mee begonnen. De agenda voor de gemeenteraadsverga dering van volgende week woensdagavond, die dan weer zal worden geleid door de gis teren van vakantie terugge komen burgemeester C. A. van der Hooft, luidt: Leden tevreden over bestuursbeleid WADDINXVEEN De Kern groep Vereniging Milieudefensie „Mooi Waddinxveen” vindt nauwe lijks of in ieder geval onvoldoende gehoor bij de Waddinxveense ge meentebestuurders en andere (ho gere) overheden. Die harde conclu sie dringt zich meer en meer op nu Burgemeester en Wethouders de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad weer schrijven twee deze maand verstuur de protestbrieven van deze groep verontruste Waddinxveners voor kennisgeving aan te nemen. Zo ver ging het ook al een in maart ge schreven brief aan de gemeenteraad Daarnaast overstemt vooralsnog de kritiek de waardering. G (ADVERTENTIE) k WESTHAVEN 31-32. £01820-17861 Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom (ADVERTENTIE) ih „Mooi Waddinxveen” heeft zich in dit voorjaar voorlopig vooral ingespannen om de bouw van drie bungalows op de hoek Nesse-Noordkade tegen te gaan, de drie honderdjarige Compeer-knotlinden niet het slachtoffer te laten worden van de bouw van het Passage-winkelcen- trum en de tuin achter de streekmuziek- school te sparen door het daar te bou wen jeugd- en jongerencentrum „De Bonkelaar” wat anders neer te zetten. Van de Vereniging Milieudefensie is men voor vijf gulden per half jaar lid, terwijl men voor 12,50 per half jaar tevens het blad „Milieudefensie’ ’ont vangt De groep verontruste Waddinxveners met Jan de Bode, Bep Broere, Nel Gold stein, Ed Goldstein, Emka Krösschell en Jos van Rooden is er op uit wat waar- devol voor Waddinxveen is te behouden en uit te breiden en voortdurend aan een mentaliteitsverbetering te werken. Dat betekent dat bepaalde delen van ons dorp „beschermd dorpsgezicht” zullen moeten worden en dat het gemeentelijk beleid kritisch gevolgd zal moeten wor den. Op stapel staan een inventarisatie van mooie stukjes Waddinxveen en een informatiecentrum. De hervormde predikant betoogde dat niet alleen bij het Woord moest worden gebleven, maar ook bij elkaar. Hij doel de daarbij op een verbondenheid, die verder gaat dan kameraadschap en col legialiteit. Geen rechtlijnigheid zonder liefde. „In zeer orthodoxe kringen kan het zeer onchristelijk toegaan op dit punt als er met bijbelteksten alleen men sen om de oren wordt geslagen”. Ds. Van Vliet wees er op dat veel voorbij- Gods Woord ben je je kompas kwijt op de levenszee”. gaat, maar dat gelukkig Gods Woord blijft. En dit Woord zal nooit ledig tot de Heere weekeren. bare leden N. Bakker, J. Boon en J. Dankers werden herkozen en de door het bestuur voorgestelde nieuwe can- didaten, J. Bregman en J. de Visser, in de plaats van de niet herkiesbare heren Ds. D. van Vliet en A. Marchand, kre gen voldoende vertrouwen om in het be stuur zitting te nemen. In verhouding werden de meeste woor den gewijd aan het afscheid van de voor zitter ds. D. van Vliet wegens zijn ver trek naar Papendrecht. Hij werd op har telijke wijze toegesproken en bedankt voor zijn aandeel in het Waddinxveense schoolleven, door de tweede voorzitter ds. W. Verboom. Ook de heren P. de Lijster, namens het personeel, en de heer G. Jansen namens het dagelijks be stuur spraken hun erkentelijkheid uit voor het werk van de scheidende voor zitter. Enkele fraaie cadeaus onder- streepten hun woorden. „Maar kijkt uit. Er worden telkens aan vallen op het Woord van God gedaan. En dat kon nog wel eens erger worden. De kerk moet meer dan ooit op haar hoede zijn. Het afglijden neemt zelfs on rustbarend toe. Ergens op een deurpost in Waddinxveen staat: Aan de deur wordt toch niet gekocht en bekeerd zijn we ook al. In Noord-Holland hebben we een kerk van Satan. Houdt Gods Woord en elkaar vast in het hoofd bie den aan verzoekingen. Wij moeten el kaar veel eerder en vaker vinden om de goede strijd van het geloof te strijden.” Na de dienst werd de inmiddels ver trokken ds. Van Vliet en zijn gezin nog toegesproken door loco-burgemeester H. Huizer, die hem vroeg ook de overheid in het gebed te gedenken. Ds. J. van den Heuvel wenste het gezin Van Vliet Gods zegen toe. Maandagavond kwam het bestuur in haar nieuwe samenstelling bijeen, onder meer voor het verdelen van de bestuurs taken. Tot voorzitter werd benoemd de heer N. Bakker, tweede voorzitter bleef op eigen verzoek ds. W. Verboom en ook secretaris I. Boon en penningmees ter G. J. Jansen continueerden hun func ties. De heer W. van der Werken werd benoemd tot algemeen adjunct. WADDINXVEEN De vorige week donderdag in de Bethelkerk gehouden goed bezochte jaarvergadering van de hervormde schoolvereniging, heeft voor het bestuur geen enkel probleem gege ven. Alle overzichten, verslagen en voor stellen gingen stilzwijgend en zonder op- of aanmerkingen onder de hamer door. Zelfs van de rondvraag werd door nie mand gebruik gemaakt. ‘teel. vla tast 'aanasldlngen v. 1 eept. eerste herziening van het bestem mingsplan Groenswaard III. Voorstel tot vaststelling van de tweede herziening van het bestemmingsplannen Groens waard III. Voorstel tot het instellen van beroep tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland inzake de gedeeltelijke goedkeuring van het bestemmings plan „Zuidkade-Wilhelminakade” Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een toiletgebouwtje alsmede voor het treffen van andere voorzieningen in verband met verplaatsing van de week markt. Toch bevatte de agenda wel enkele har de noten die gekraakt hpdden kunnen worden. Zo deed het bestuur de mede deling dat besloten is tot instelling van drie oudercommissies (per school één commissie in samenhang met één kleu terschool) met ingang van het nieuwe aanstaande cursusjaar. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan het reglement waaraan in nauw overleg met het per soneel is gewerkt. Belangrijk ook was het bestuursbesluit om bij goedkeuring van de aanvraag voor een christelijke lbo-school in Waddinxveen als partici pant in te stemmen met ontbinding van de stichting voor christelijk mavo en de ze vorm van voortgezet onderwijs over te dragen aan de protestants-christelijke stichting voor voortgezet onderwijs in Waddinxveen. Maar, zoals gezegd, de leden hadden kennelijk zoveel vertrou wen in het bestuursbeleid dat niemand behoefte had aan enige toelichting. Ook de bestuursverkiezing verliep naar bestuurswens. De aftredende en herkies- Deze door de raadscommissie voor al gemeen bestuurlijke zaken op touw ge zette inspraakprocedure is afgelopen dinsdagmorgen nog ter sprake gekomen in de vergadering van het college van Burgemeester en Wethouders. Besloten is eventueel in deze dagen nog binnen komende reacties gewoon in handen te stellen van <je raadscommissie, die zich gaat bezig houden met het opstellen van een „proefielschets” namens ons alle maal, zodat dus stilzwijgend de inzend termijn is verlengd. In zijn predikatie besprak hij het in het evangelie beschreven reilen én zeilen van de jonge pinkstergemeente na de uit storting van de Heilige Geest Een ge meente die volhardende was in de‘ leer en bij elkaar bleef. „Dominees komen en dominees gaan. Als met mij ook het Woord van God zou vertrekken, zou dat voor Waddinxveen een ramp zijn. Laten we in het geloof en in het gebed dat Woord van God vasthouden”, aldus ds. Van Vliet WADDINXVEEN Nu het einde van het schooljaar nadert en weer kan wor den uitgezien naar een nieuw schooljaar is er weer sprake van gaande en komen de leerkrachten. Weggaan doet me vrouw E. M. ’t Mannetje-Muilwijk, hoofdleidster van de openbare kleuter school Pinkeltje (Van Mecklenburg Schwerinlaan), wegens vertrek naar Oss, mevrouw H. P. van der Weide-Logman, onderwijzeres van de openbare mr. A. de Roosschool (Wingerd), de aan de open bare Theo Thijssenschool (Kerkweg) verbonden dames G. Janknegt-Zwart en J. Rodenburg-Visser en mejuffrouw L. J. van Huben, leidster van de openbare kleuterschool Pinkeltje (Van Mecklen burg Schwerinlaan). „Mooi Waddinxveen” is aangesloten bij de in Amsterdam zetelende en in no vember 1972 opgerichte Vereniging Milieudefensie. Begin deze maand heeft de Waddinxveense kerngroep zich, na een periode van voorbereiding, offici eel tot de bevolking gericht. De groep poogt een bijdrage te leveren aan het op lossen van milieuproblemen in de meest uitgebreide zin. Om hierbij zoveel mo gelijk mensen te betrekken zijn er in het land kerngroepen gevormd. „Mooi Wad dinxveen” is er zo één. De groep ont stond eind februari-begin maart nadat bekend was geworden dat er op de hoek Nesse-Noordkade drie bungalows zou den worden neergezet. Het secretariaat is in handen van mevrouw Nel Gold- stein-Meynema, Jan Campertlaan 22. WADDINXVEEN Zaterdag is offi cieel een periode van negen dagen afge sloten waarin plaatselijke instellingen, verenigingen en organisaties en boven dien iedere Waddinxvener in de gele genheid werden gesteld met een „wen senpakket” op de proppen te komen voor de man of vrouw die de 31 decem ber van dit jaar met pensioen gaande burgemeester C. A. van der Hooft zou moeten opvolgen. Het aantal binnenge komen brieven met „profielschetsen” valt tegen. Dat de bevolking moet kunnen mee praten over de kwaliteit van de nieuw te benoemen burgemeester is de uit drukkelijke wens van de Waddinxveense gemeenteraad. Het ligt in de bedoeling in een later te houden openbare ver gadering van de gemeenteraad in tegen woordigheid van Zuidhollands commis saris der Koningin, mr. M. Vrolijk, het gezamenlijk standpunt van de bevolking aan hem voor te leggen. Dat is in de laatste jaren gebruikelijk geworden. Overigens wijken de op hét gemeente huis bij gemeentesecretaris H. Jenné binnengekomen brieven vanuit bevol king voor wat betreft het „wensenpak ket” niet opvallend af van de al twee en een halve maand oude profielschets van de Progressieven. De nieuwe eerste burger moet beschikken over tal van menselijke- en bestuurlijke kwaliteiten, moet niet veel ouder dan 50 jaar zijn, telkens het goede voor Waddinxveen en iedere Waddinxvener willen zoeken en democratisch zijn ingesteld. 2-J«rlge cursus gedurende 1 avond per week ter opleiding voor het staatsexamen mavo-4. ‘vakkenpakket naar keuze 'groepen v. max. 10 deelnemers ‘Individuele begeleiding Het heeft niets mogen uithalen want de raad besloot de bungalowbouw op het „mooiste plekje van Waddinxveen” geen strobreed in de weg te leggen (al leen drs. W. C. Verbaan (Progressieven) en de liberale raadsleden mevrouw L. M. OoSterbroek-Waagmeester en Z. van der Houwen stemden tegen de grond- verkoop aan P. Rehorst BV), de hon derdjarige knotlinden werden half maart toch gesloopt omdat een haastig enkele dagen eerder door drs. W. C. Verbaan (Progressieven) in de raad ingediend voorstel de Bomenstichting erbij te ha len om de bomen te trachten te behou den het niet haalde en begin april stel den de raadsleden de plaats van het te bouwen jeugd- en jongerencentrum „De Bonkelaar” definitief vast en werd dus van gemeentewege het sein op groen ge zet heel wat bomen en struiken daar op te ruimen. Intussen heeft „Mooi Waddinxveen” diverse brieven naar hogere overheden Hij wees er op dat de verkondiging van het evangelie ook in de kerken aan het afglijden is. Vooral de eerste hoofdstuk ken van de Bijbel moeten het daarbij ontgelden, terwijl op vele andere blad zijden van de Heilige Schrift vraagte kens worden gezet. „Vele christenen heb ben daardoor maar een klein bijbeltje overgehouden”, vond de afsAeid ne mende predikant. „Wie dé kerk het Woord afneemt snijdt haar de adem af”, is zijn mening. Ds. Van Vliet spoorde de gemeenteleden aan bij dat eeuwigblij- vende Woord van God te blijven en daar niet van af te wijken. „Want zonder Ds. Van Vliet, die vorige week woens dagavond -in De Hoeksteen op infor mele wijze al afscheid had genomen van de gemeenteleden, zei met gemengde ge voelens de kansel te zijn opgegaan. Hij zou immers een streep zetten onder een periode van vijf jaar in Waddinxveen. Een periode waarin hij met vreugde Gods Woord had mogen verkondigen. „Maar hier mag geen emotionaliteit of weemoedigheid de boventoon voeren”, aldus ds. Van Vliet, die niet de mens, maar Gods Woord in de afscheidsdienst centraal stelde. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs door de „Stichting tot bevordering en instandhouding van Gereformeerd onderwijs” te Gouda. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen en meubilair t.b.v. de Bethel- school. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verbeteren van de atletiekbaan aan de Alberdinkg Thijmlaan. Voorstel tot wijziging van hu ren van gemeente-woningen. Voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Stichting voor Chr. MAVO. Voorstel tot voorlopige vast stelling van de gemeenterekening over 1970. Voorstel tot voorlopige vast stelling van de bedrijfsrekeningen over 1972. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1972 en 1975. Rondvraag. Zij die komen zijn: mevrouw L. M. Langedijk uit Spijkenisse (openbare mr. A. de Roosschool, Wingerd), mevrouw A. Kouwenhoven-Paul uit Gouda (chris telijke kleuterschool Hummeltje, J. W. Frisoweg), mevrouw H. Rijnkels-Hol- scher (van de openbare Leo van Gelder- school (Essengaarde) naar de openbare Theo Thijssenschool (Kerkweg), de heer M. Mertens uit Den Haag (openbare Leon van Gelderschool, Essengaarde), mevrouw B. de Bruin-Meister uit Putten (openbare Jan Ligthartschool, Kerk straat) en mevrouw A. A. Bakker uit Dordrecht (openbare Theo Thijssen school, Kerkweg). Vaststelling van de notulen van de vergadering van 9 april 1975. Mededelingen en ingekomen stukken. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor externe kosten van bestemmings plannen. Voorstel tot vaststelling van de gestuurd, omdat die nog een oordeel moeten geven óver de Waddinxveense raadsbesluiten. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland, het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, koningin Juliana: Zij allemaal hebben van de plaatselijke Kerngroep Vereniging Milieudefensie telegrammen en brieven gekregen met het verzoek een stokje te steken voor de uitvoering van de betreffende raadsbesluiten. Het gemeentebestuur kreeg ook nog honder den uit protest neergezette handtekenin gen aangeboden. Onder het motto „Wees wijs met Wad dinxveen” blijft „Mooi Waddinxveen” niettemin in dit dorp activiteiten ont plooien. „Wij hopen nog steeds, dat het gemeentebestuur zijn hart laat spreken en op genomen besluiten terugkomt Het lot van ons dorp ligt in handen van twintig mensen; van hen hangt af of het de mooie plekjes aan de Nesse en achter de streekmuziekschool blijft houden, of dat het ze gaat verliezenDe „Parel aan de Gouwe” is hard bezig haar glans te verliezen en een imitatieparel te wor den met het Pasage-winkelcentrum, een Ydo-gebouw aan de Stationsstraat, een jeugd- en jongerencentrum „De Bonke laar” vlak achter het uit 1859 stammen de ex-notarishuis, geen rehabilitatie van het oude centrum bij de hefbrug en het verdwijnen van de honderdjarige Com peer-knotlinden”, aldus de groep veront ruste Walddinxveners. WADDINXVEEN In de foterij van De Zonnebloem zijn de volgende prijzen gevallen: Eerste prijs: Draagbare tele visie gevallen op nummer 3226; Tweede prijs: Draagbare radio opnr. 2447; Der de prijs: Poppenhuis op nr. 1853; Vierde prijs: poef op nr. 0443; Vijfde prijs: Sprei 3286. Bovendien hebben de hou ders van loten, waarvan hét nummer eindigt op een 0, recht op een troost prijs. De prijzen kunnen worden afge haald in gebouw „De Paddestoel” in de Lijsterbesstraat op maandag 2 en dins dag 3 juni ’s avonds tussen 7 en 9 uur. In ons bericht van vorige week werd ten onrechte de indruk gewekt dat de Wad dinxveense Zonnebloem deel zou uit maken van de landelijke organisatie met dezelfde naam. Dit is niet het .geval. De Waddinxveense Zonnebloem doet wel hetzelfde mooie werk, maar staat geheel op eigen benen. f k .i Jr-■ BTW 1’ nuffig

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 2