Waddinxveen: Sluiting 30e Sportweek Waddinxveen Zuidkade boulevard met vele duizenden mensen Tweekamp Zegveldse en W’veense vissers Waddinxveense sportspetters geen tennis kampioenen PROGRAMMA DE GOUWE M. V. D. BERG VOORZITTER GROOT-BE FAIR AVOND-MAVO 3 Tennisteams Be Fair kampioen DE SPERWER studiecentrum gouda Een van de vaartuigen, die aan de „gondelvaart” in de Gouwe deelnam. Een jeugdige rolschaatser. FOTO’S GIJS KOOREN BW 35 Boten Burgemeester C. A. van der Hoojt schudt schaatskampioene Atje Keulen-Deelstra de hand. Het winnend bedrijf self tal van de middenstand Onder het toeziend oog van de politie konden automobilisten hun behendigheid met hun voertuig tonen. DONDERDAG 19 JUNI 1975 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (ADVERTENTIE) 1 1 WESTHAVEN 31-32. 001820-17861 hengelsportvereniging Waddinxveen - hengelsportvereniging Zegveld gehouden. Het wedstrijdwater is de Oude Meije te verenigingen vissen waddinxveen Het nieuwe aige- ®een bestuur van de christelijke sport vereniging Be Fair wordt geleid door voorzitter M. van den Berg. Vice-voor- ritter is E. J. van Beek. Met de benoe ming van de leden van het algemeen be stuur van groot-Be Fair is de eenwor ding van de afdelingen voetbal, volley bal en tennis een feit geworden. Er is een winterseizoen van vergaderen aan vooraf gegaan. Op een onlangs gehouden ledenvergade ring werd de heer M. van den Berg HEREN II heeft gespeeld tegen TVO uit Oud-Beyeriand en wist ook met een krappe 3-2 overwinning huiswaarts te keren. Ook hier keek de laatste heren dubbel op een gegeven ogenblik tegen een 4-6, 6-3, 3-5 achterstand aan en ook zij hebben dit om kunnen buigen naar een 7-5 winst en de eindoverwinning. HEREN 1 moest spelen tegen Hiaten uit Hendrik Ido Ambacht en wist daar na een 7 uur durende strijd met 32 te winnen. De laatste partij moest de be slissing brengen en hoewel het Be Fair heren dubbel met 4-6, 2-4 achter stond bleken ze toch de langste adem te heb ben en de stand te kunnen veranderen in 4-6, 8-6, 6-1, zodat de promotie ge vierd kon worden. WADDINXVEEN Op de promotie- dag is het het eerste en tweede team van den tennisvereniging Be Fair gelukt om te promoveren. WADDINXVEEN Geen van de eer ste drie teams van Waddinxveen, respec tievelijk spelend in de 2de, 3de en 4de klasse van de landelijke zondagscompe- titie, hebben het dit weekeinde gehaald. Alle eindigden zij op een tweede plaats. Toch is niemand daar erg teleurgesteld over. Trainer Frans van der Sman: „Het uitgangspunt was, dat alle teams zich moesten handhaven. Met een 1ste en 3de team die net gepromoveerd waren, en een 2de team dat bij bijzonder sterke tegenstanders was ingedeeld stelden wij ons dat tot taak. Als je nu het eindresul taat bekijkt, met nog op de laatste zondag kampioenskansen, dan hebben ze zich alle drie fantastisch geweerd.” Zegveld. Er wordt gevist op alle maten. Inschrijfgeld 3,Er zijn mooie prij zen Tot half augustus is de Waddinxveen se Reddingsbrigade op zomerreces ge gaan. De WRB, die 30 januari 1974 op gericht werd, heeft thans opnieuw met een dalend ledenbestand te maken. En dat is natuurlijk niet zo leuk. Gelukkig is er bij de jeugd een groeiende interesse voor het werk van de Waddinxveense Reddingsbrigade waar te nemen. Zo kre gen de waterpadvindsters van de Pieter Maritzgroep instructie in het redden van drenkelingen, evenals leerlingen van de openbare Klaas de Vriesschool (Herman Heijermanslaan). Om er meer leden bij te krijgen houdt de WRB nog deze maand’ en in augustus ’’open huis”. De Waddinxvener H. P. J. Wesseling behoorde tot een groep van acht kan didaten die slaagde voor het D-trainers- diploma van de KNVB. Burgemeester C. A. van der Hooft heeft Be Fair-speler Bram Kraan een brief geschreven waarin hij de Wad dinxveense voetballer een snel herstel toewenst. De brief ging vergezeld van een fles jenever. Bram Kraan raakte in de eerste wedstrijd om de C. A. van der Hooft-bokaal tussen Be Fair en Wad dinxveen behoorlijk geblesseerd. Een ploeg van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) afdeling Gouda neemt komende zaterdag in het Belgische Tienen deel aan een driekamp met Belgen, Fransen en Nederlanders. Van het team maken deel uit de Wad dinxveense Antilope-atleten Addie Post- huma, Peter Kobrua, Ton Versluis, Dick van Vuuren, Rien Slingerland. De Spartaan Stef Walbeek - de nu in Bodegraven wonende oud-Waddinxvener die zich op het laatste moment niet in het aan het begin van de Waddinxveen se Sportweek tegen Waddinxveense ama teurs spelend eredivisie-elftal liet opstel len - heeft zich voor drie jaar verbonden aan de Westduitse Bundesligaclub Her tha BSC. Bij Hertha, getraind door Georg Kessler, heeft Walbeek (27), die reeds geruime tijd met Sparta in onmin leefde, al enige proeftrainingen mee gemaakt In de Goudse regio blijken de tum- resultaten van de Waddinxveense gym nastiekvereniging bijzonder op te vallen. Hoe kan dat anders nu bij de laatste nationale jeugdkampioenschappen drie pupillen van TOOS-trainer Zwijnenburg in de prijzen vielen: Sylvia Dullemeyer, Arno Kleiweg en Wilko de Vogel. Zwij nenburg: „Bij TOOS zijn de prestaties niet leidend. Wij proberen door gezellig trainen een vent van de jongens te ma ken. Er wordt altijd gekeken naar de sportlieden die de top halen, maar niet naar de jongens en meisjes die het net niet halen. Denk er om dat er op Papen dal in Arnhem wat traantjes gevallen zijn”. WADDINXVEEN De zwem- en waterpoloclub De Gouwe heeft dit pro gramma af te werken: vrijdag 20 juni te Stolwijk: ZPS 1-Gouwe 1 dames; idem te Den Haag: HZPC 5-Gouwe 3 heren; dinsdag 24 juni te Waddinxveen: Gouwe 1-Woerden 1 dames; idem: Gouwe 2- DJK 3 heren; donderdag 26 juni te Wad dinxveen: Gouwe 4-Katwijk 3 heren; idem te Gouderak: aBanders 1-Gouwe 7 heren. UITSLAGEN: Gouwe 1-Katwijk 1 dames 42 Gouwe 3-Katwijk 2 heren 42 Brandenburg 3-Gouwe 2 heren 47 Gouwe 4-Gouwe 5 heren 81 Alkemade 1-Gouwe 8 heren 24 ‘toel. vit te«t ‘■•nmeldlngen v. 1 »ept. (voetbal) tot voorzitter gekozen. E. J. van Beek (volleybal) werd benoemd tot vice-voorzitter, terwijl J. van Tol (tennis) tot secretaris werd aangewezen en E. van der Kraats (tennis) tot penning meester. Deze vier heren vormen het dagelijks bestuur van Be Fair. Verder werden in het bestuur gekozen J. de Gier (voetbal), C. Boonstoppel (voetbal), R. Neef (tennis), J. Spaans (volleybal) en J. Teyema (volleybal). Het algemeen bestuur bestaat dus uit negen leden, met drie vertegenwoordigers van iedere af deling. De 20 jaar oude statuten zijn aan de nieuwe situatie en de veranderde om standigheden aangepast. Op die statuten zal koninklijke goedkeuring worden aan gevraagd. Thans gaan de voetballers, volleyballers en tennissers hun eigen huishoudelijke reglementen ontwerpen. Het competitievoetbal zit er voor dit seizoen ook voor de Waddinxveense voetbalelftallen weer op, maar dat bete kent niet dat door de KNVB geen straf fen meer zouden worden uitgedeeld. Zo heeft de strafcommissie van de KNVB afdeling Gouda Waddinxveen-speler P. J. Blok wegens trappen van de scheids rechter tijdens de wedstrijd Moordrecht 2-Waddinxveen 2 van 25 mei uitgesloten voor 6 bindende wedstrijden. Wegens wangedrag in dezelfde wedstrijd weid Waddinxveen-speler J. Toor uitgesloten voor twee bindende wedstrijden. Waddinxveen 1 was de enige van de drie, die een kampioenschap niet in eigen hand hand. Aan het team zelf heeft het dan ook niet gelegen (een 6-2 overwinning op KSW 2), maar doordat Zoetermeer 1 ook won moest men ge noegen nemen met een tweede plaats. Waddinxveen 2 trad tegen mede-kam- pioenskandidaat NMC 2 aan, en zou aan een 4-4 gelijkspel voldoende hebben. Evenzo verging het Waddinxveen 3. Hier moest een 53 overwinning be vochten worden op het sterke ROVS 2. Tot slot moest het twee weken geleden kampioen geworden jeugdteam van Wad dinxveen het voor de promotie opne men tegen Bleiswijk. Het grote leeftijds verschil (Waddinxveen 11-13 jaar en Bleiswijk 16-17 jaar) deed de balans ten gunste van Bleiswijk doorslaan (14). Na de vele winstpartijen tijdens de com petitie kon deze wedstrijd echter als een leerzame ervaring opgevat worden. paar zakelijke mededelingen te doen. Het bedrijfsvoetbaltournooi, waaraan door 26 bedrijfselftallen werd deelge nomen, is door het team van de Mid denstand gewonnen. Vorig jaar legde het ook al beslag op de (ditmaal door het Weekblad voor Waddinxveen be schikbaar gestelde) beker. Het elftal van Van Schaik Berghuis werd tweede. De Jan Ligthartschool heeft het schoolvoetbaltournooi gewonnen, week Waddinxveen - werd de wel ééns De Eben Haëzerschool werd tweede. Het vrouwelijk personeel van Albert Het is in de voetbalwereld weer de tijd van de overschrijvingen. Zo gaat verdediger Ton Eist van Gouda naar WSE. Hij zou het bij de gedegradeerde hoofdklasser niet meer zien zitten. Zo' vertrok vorig seizoen ook al Hans van der Winden van Gouda naar WSE. H. de Bruijn verruilt Be Fair voor het Al pheuse ARC. R. F. Drupsteen komt van OSDO naar Be Fair. F. M. de Graaff van Gouda en R. Bakker van DSO ver trekken naar Waddinxveen. P. Bakker verhuist van RVC naar WSE. J. van Driel verlaat Be Fair voor Groeneweg. A. van Hoven verruilt Be Fair voor Nieuwerkerk. G. H. H. van ’t Klooster komt van Ernst naar WSE. Diezelfde stap deed ook de van RAVA afkom stige P. Baartman. De Bodegraver Arie J. Domburg blijft de waterpoloërs van De Gouwe trainen. Misschien dat hij er in slaagt de Waddinxveners in 1977 over te laten stappen naar de eerste klasse KNZB. Maar dan zal er ook in de zomermaan den stug getraind dienen te worden. „De Voltreffer” het clubblad van de voetbalvereniging WSE, begint bijna op een eenmanszaakje te lijken van redac teur Adrie van Vliet. Onvermoeibaar blijft hij de WSE-leden om kopij, hulp en andere hand- en spandiensten vragen. Nu Theo (tekeningen) en Rita Kleiweg (typewerk) dooi; hun verfiuizing naar Zeist de redactie halveren en hijzelf mo gelijk ook Waddinxveen gaat verlaten is het dus zaak dat meer WSE’ers hun schouders eindelijk eens onder het pro duceren, samenstellen en verspreiden van „De Voltreffer” gaan zetten. Maar misschien denken ze met eenzame Adrie van Vliet wel „dat er belangrijker din gen in het leven zijn dan de voetbal”. Heyn sleepte de eerste prijs weg in het damesyoetbaltournooi. De Koningin Wilhelminaschool en de Prof. Kohn- stammschool hebben het voetbaltour- nooi voor middelbare scholieren ge wonnen. Het waterpoloteam van De Gouwe verslog in een demonstratie- duel het Bodegraafse BZPC met 41. De wedstrijd werd gespeeld na een prestatietocht over 800 meter in het zwembad De Sniep. Alle 68 deelnemers volbrachten de tocht. WADDINXVEEN Uitslag van de postduivenvereniging De Sperwer van de wedvlucht Orleans. Afstand 506 kilo meter. Gelost om 5.30 uur met matige W.N.W. wind. In concours 242 duiven. Aankomst eerste duif 12.31.40 uur, laat ste 13.13.52 uur. Snelheid eerste duif 1201,13 m per min., laatste 1091,46 m. per min. Uitslag: T. H. Twigt en Zn 1 39; Gebr. Anders 2 9 17 21 22 29 31 45; Verkade-de Wit 3; D. Boere 4 56; Troost-Tamerus 5 16 18 32 37 43 58; J. Versloot 6 53; Gebr. Metselaar 7 10 12 19 23 33 40 46 51 59 60; Th. Colla 8 14 52; N. van Tol 11 49; W. Heuvel man 13 26; P. Vink en Zn 15 36 55; P. Steenwinkel 20 54; C. Toor en Zn 24 28 50 57; de Kok-Bijmans 25 42; A. Smith 27; P. Metselaar 30; D. Oskam 34; J. Koren 35; Helsloot-van Gent 38 47 48; H. van Dijk 41; W. Breedijk 44; D. Heeren 61. HEREN 3 moest thuis tegen de Ramme laars spelen en deze rammelden er dus danig op los dat Be Fair met 14 de winst aan de tegenstanders moesten la ten. WADDINXVEEN Zaterdag 28 juni wordt de eerste wedstrijd van de tweekamp i om ëen wisselbéker. Inschrijven bij de wedstrijdcoiilmiSsie vóór dinsdag 24 juni a.s. voor 20.00 uur. te winnen. De korpsen van beide Vertrek station 06.00 uur. De Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV), pas haar 40e jaarvergadering achter de rug, wil in het nieuwe schaak- seizoen betere resultaten zien te berei ken. Ieder team krijgt een teamleider en desnoods een hoofdteamleider, zodat voor een wedstrijd telkens voldoende sterke schakers aan het bord zitten. Zo als bekend is het eerste WSV-team na een jaar in de promotieklasse te hebben gespeeld gedegradeerd naar de eerste klasse van de Rotterdamse Schaakbond (RSB). Het tweede en derde team draai den onstabiel. WSV, in het afgelopen seizoen het 40-jarig jubileum vierend met onder meer een simultaanseance met Sosonko en Langeweg, kent de indeling voor het nieuwe seizoen al. WSV 1 speelt in de le klasse A tegen Spangen 2, HVO 1, Messemaker 2, Hillegersberg 1, Indostromontaza 1, Charlois 4 en Schiedam 2. WSV 2 treft Tediro 2, Uni lever 2, Krimpen 4, Capelle 2, Hillegers berg 2, Onesimus 1 en Schiebroek 3. WSV 3 ontmoet tenslotte Reeuwijk 1, Capelle 3, W. Regina 3, Krimpen 5, Schoonhoven 1, De IJssel 1 en Messe maker 3. In „Gouwepraet”, het blad van de waterpolo- en zwemclub De Gouwe, zegt de in het eerste dameszevental spelende Elly Straver (17) op de vraag wat ze leu ker vindt, zwemmen of poloën: „Ik wil nu zo langzamerhand stoppen met zwem men omdat ik me na wedstrijden altijd misselijk voel en „ik wil de jongeren een kans geven” en mij geheel op het poloën toespitsen. Alleen zou ik graag mijn bes te afstanden blijven zwemmen”. 2-Jarlge cursus gedurende 1 avond per week ter opleiding voor het staatsexamen mavo-4. ‘vakkenpakket naar keuze ‘groepen v. max. 10 deelnemer» ‘Individuele begeleiding WADDINXVEEN De 30e Sport week Waddinxveen is op een grandi oze manier afgesloten. Voor het eerst in de geschiedenis is de sluiting zater dag van het jaarlijkse sportfestijn een waar volksfeest geworden. Het Sport- weekcomité komt alle lof toe voor zo’n programma. Het sluitstuk van twee met veel actief en passief sport- plezier volgestopte weken. Dat de dui zenden belangstellenden zich zatredag- avond niet hebben verveeld is mis- schien wel het duidelijkst te merken geweest aan het weinige geloop langs de oevers van de Gouwe bij de hef- brug. De meeste mensen zijn van het begin tot het eind op hun plaats ge weest en gaven vooral de Zuidkade bij het gemeentehuis een boulevard-achtig karakter. Opmerkelijk was de op de Henegouwerweg toegestane drukte van voetgangers. Maar dat het mogelijk zou blijken vuurwerk op deze verkeers ader af te steken en daarvoor zelfs even het verkeer op deze secundaire weg nr. 25 stil te leggen heeft onze monden doen open vallen. Bestuurders van doorgaande voertui gen zullen waarschijnlijk niet zo en thousiast zijn geweest, want het ver keer zat een aantal keren muurvast, maar ze moeten zich maar troosten met de gedachte dat ze op de autoloze zondagen tijdens de oliecrisis hele maal niet mochten rijden. De drie parachutisten, Mei Maree uit Waddinxveen, Wim Hofman uit Ca pelle a.d. IJssel en Hans Keiler uit Hoevelaken kwamen netjes rond het vlot in de Gouwe terecht en we denken dat ze aan een natte landing de voor keur gaven boyen een harde landing op een wiebelig vlot. Waterfietsen, sprietlopen en waterskieën hielden de belagstelling goed wakker en demon stratie para-sailing van Jan Hogen doorn was zonder meer spectaculair. Uitslagen: Sprietlopen: 1. Cor Hoek, 2. Roel Minnes, 3. F. A. Nieuwets. De eerste prijs voor gekostumeerd spriet lopen ging naar Suzanne Zijlstra. Uit slagen waterfietsen: doordat de wed strijd niet volledig afgemaakt kon wor den eindigde de volgende koppels: Blokland-Roos, A. Qualm-Nieuwets, A. van Ardenne-R. Blom. De prijzen kunnen worden afgehaald bij J. Boer- ma, Jacob Catslaan 43. De gondelvaart met zo’n 35 boten deed het ook goed. We willen niemand te kort doen maar dat gekke vaartuig van Hans v.d Berg was voor ons de mop van de avond. U vindt het dan ook terug tussen de plaatjes die wij schoten en die een verzameling leuke en interessante momenten van de laat ste sportweekdag weergeven. U vindt daartussen ook de begroeting van Atje Keulen-Deelstra door burgemeester C. A. yan der Hooft. Atje luisterde als tijdwaameemster de rolschaatswedstrijd op de Beijerincklaan op. Bij de meis jes greep Jeanette Korteweg de titel en bij de jongens Kees Alblas. Onze Rijkspolitie-groep had weer een behendigheidswedstrijd voor automo bilisten georganiseerd en een van de opgaven voor de 28 deelnemers was het in evenwicht houden van een auto op een wip. Dat het ging, kunt u op de foto zien. Uitslag: 1. A. van ’t Slot 383.5 pnt; 2. H. Schouten 408.9 pnt; 3. P. van Gent 425.1 pnt; 4. E. B. P. Vermey 480.0 pnt; 5. P. Kennepohl 550.7 pnt; 6. J. Markus 501.8 pnt; 7. K. Boersma 528.5 pnt. De poedelprijs ging naar de heer Zijlstra met 922.6 punten. Met vuurwerk - in brandende letters verscheen de tekst „Einde 30e Sport- als „zomerspelen” omschreven mani festatie besloten. Rest ons nog een Het herenteam van de basketbalver- eniging TOOS doet toch weer mee aan de nieuwe competitie. In het afgelopen seizoen degradeerde de basketballers, zodat het opnieuw aan de competitie deelnemen nog even de vraag is geweest. Gehoopt wordt dat het voortaan wel mo gelijk zal blijken telkens een volledige ploeg op de been te brengen. Wel is men nog op zoek naar een nieuwe trai ner nu de heer S. Melis voor die functie heeft bedankt. Zolang het nieuwe gym nastieklokaal aan de Peter Zuidlaan nog niet klaar is zal er voorlopig nog in de late avonduren getraind moeten worden. De hockeyers hebben een „verwaterd” seizoen achter de rug. De hockeyclub Waddinxveen zegt zich geen seizoen te kunnen herinneren dat zo werd geteis terd door afgelastingen, dubbele wed strijden, verplicht uit-spelen en dan nog op vaak nauwelijks bespeelbare velden. Voorzitter A. H. Dassen in het club blad „Stickpraet”: „Wij zitten nu een maal nog steeds met het probleem van dat ene veld. Vandaar ook dat wij het afgelopen seizoen zeer kritisch moesten zijn bij het bepalen van het al of niet doorgaan van de thuiswedstrijden”. De kwaliteit van het veld in de Oranjewijk was soms erbarmelijk. Maar ondanks alles ligt het er nu magnifiek bij en wordt het besproeid met 24 waterkanon netjes De Waddinxvener L. J. G. A. Ver- weij is door de KNVB benoemd tot sec retaris van de scheidsrechterscommissie. Hij volgt in die functie de heer J. M. C. Hoek op. ii-

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 11