Provincie tot gemeentebestuur: Drs. Willem de Meer voorzitter schoolraad aan van ons Ereburger Bernbard jarig Agenda Goudse Kerkweg dorp bioscopen j1r Diploma van de burgemeester Voormalig notarishuis bepaalt mede identiteit Bewandel met bouwplan Nesse een andere weg Treffers en Polgar komen met renovatie-advies r OPVOLGER VAN C.H.DE RUIJG B Eerste schooldag maandag 4 aug. ■SP IM ■F Bp - w II..0 i fSSI V DONDERDAG 26 JUNI 1975 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN di Identiteit 'li week gehouden vergadering van de ordening en de woningbouw. Burgemeester C. Avan der Hooft reikt op de Prof. Kohnstamm- school voor MAVO de diploma’s uit terwijl directeur J. M. van Hofweegen toekijkt. Links: Een (lege) schooltas en een Nederlandse vlag ergens langs de Da Costaweg. Op de school aan de Mauritslaan vond de diploma-uitreiking in twee bijeenkomsten plaats. Het aantal geslaagde kandidaten op deze school bedroeg 92 procent. THALIA SCHOUWBURG REUNIE WADDINXVEEN Voor de streekmuziekschool aan de Kerkweg, ge huisvest in het in 1859 door notaris A. N. Molenaar gebouwde notarishuis dat in het begin de naam „Genot en Zorg” had en later „Ameborch” (ron dom water) werd genoemd, bestaat al een vijfjarenplan voor wat betreft het opknappen van het interieur. Met de uitvoering van dat plan is men van gemeentewege bijna halverwege: de centrale verwarming is vernieuwd, de electrische leidingen zijn verbeterd en het dak en de muren zijn opge knapt. WADD1NXVEEN Vele tientallen meisjes en jongens uit Waddinxveen sluiten bij het begin van deze zomer met het behalen van een diploma een belangrijke periode in hun nog jonge leven af. Het Weekblad voor Wad dinxveen voegt zich gaarne in de rij van mensen, die felicitaties aanbieden aan hen die in deze dagen met recht de Nederlandse driekleur kunnen uit steken, met in plaats van de wimpel een (lege) schooltas. Zo zetten heel wat jonge mensen een dikke punt achter een periode, waarin door de een wat meer en door de ander wat minder geblokt moest worden voor een goed resultaat. De lanterfanters en de lijntrekkers overwegen het nog een jaartje over te doen. Directeur J. M. van Hofweegen van de Prof. Kohnstamm- school voor openbaar mavo aan de Mauritslaan haalde opgelucht adem toen bekend werd dat het aantal kandidaten op ’’zijn” school dat slaagde 92 procent bedroeg. Onder het motto „eind goed, al goed” vroeg hij de aanwezige burgemeester C. A. van der Hooft vrijdagavond in de aula van de school over te gaan tot het uit reiken van diploma’s. Hij deed dat op amusante wijze, sprak de geslaagden soms onderhoudend toe en had ook nog een opvoedend woord voor de ouders. „Laten we niet vergeten dat er nu pas een basis is gelegd”, sprak hij met directeur Van Hofweegen tot iedereen. De burgemeester hoopte dat iedereen later zingend naar het werk zou gaan, want zij die dat kunnen doen zijn volgens hem gelukkige mensen. Vergeefse bouwplannen Enquete ouderparticipatie Gangverbinding Reparaties WADDINXVEEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben ge weigerd de noodzakelijke verklaring van geen bezwaar af te geven voor de bouw van drie bungalows „op het mooiste plekje van Waddinxveen” aan de Nesse. Dit heeft wethouder P. F. J. van Schie meegedeeld in de vorige raadscommissie voor de ruimtelijke Verpauperd Sc cjjll - Foto: WvW/Sjaak Noteboom Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom z&ér goede verjaardag Wat later zouden bij de grondverkoop in totaal drie raadsleden (drs. W. C. Verbaan (Progressieven), mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester en Z. van der Houwen, beiden liberaal) tegen stemmen. Over dit raadsbesluit om P. Rehorst BV voor 225.000 (exclusief btw) het benodigde stuk grond van on geveer 1500 vierkante meter te verkopen hebben Gedeputeerde Staten zich nog niet uitgesproken. Als dit gebeurt zal De aan de Da Costaweg wonende Wil lem de Meer (44) werkt in zijn geboorte plaats Rotterdam als onderwijskundige. Hij woont sinds augustus 1963 in Wad- dinxveen en is sinds november 1972 als socialist lid van de raadsfractie van de Progressieven. Zijn voorganger De Ruijg stapte op, omdat hij het gevoel had te solistisch te moeten optreden omdat er te weinig wezenlijk contact zou zijn met het schoolse gebeuren. Hij is zes jaar voorzitter van de schoolraad geweest. moeten blijken hoe de provincie de financiële aspecten rond de braakliggen de Nesse bekijkt. Het elf jaar oude be stemmingsplannen voorziet in de be stemmingen: restaurant, gemengde be bouwing, bedrijfserf, tuin. Maar telkens werd tevergeefs geprobeerd voor de Nes se een bouwplan in zowel de horeca- als woonsector te ontwikkelen. historische bete- een subjectieve Do. en Vr. 8 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur: ROOIE SIEN. Kleur, 14 jr. Iedere midddag half twee de leuke tekenfilm: ASTERIX EN CLEOPATRA. Kleur. A.L. Iedere middag half vier (behalve Zo.): ZEG MAAR JA TEGEN HET LEGER, a.l. Za. 11.30 uur (nachtvoorst.) en maandagcyclus 8 uur: ROY BEAN THE HAN GING JUDGE. 14 jr. I Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 3, 7 en I 9.15 uur, Zo. 3, 5, 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur: RANSOM (Losprijs). In kleur, 14,jr. I Zaterdagavond (nachtvoorst) 1130 uurBLIJF VAN DE MAAGDEN AF, 1 In kleur, 18 jr. Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zoa 5 en 7 uur VROUWELIJKE KUNG FU KILLERS VAN DE ORIENT. In kleur, 18 jr. Zo. 3 uur: TARZAN’S JUNGLE AVONTUREN. 14 jr. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtvoorst.), Zo. 9.15 i uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur: MEISJES, DIE JE OM JE „VINGER” KUNT WINDEN. In 'kleur, 18 jr. Na gedane taak, die niet zoveel proble men gaf, wenst de schoolraad voor het openbaar onderwijs in Waddinxveen de noodzaak en juistheid na te gaan van het functioneren van een leerlingenver- delingscommissie. Deze zaak zal in één van de volgende vergaderingen van de schoolraad ter discussie worden gesteld. WADDINXVEEN Drs. W. G. de Meer is met algemene stemmen gekozen tot voorzitter van de schoolraad voor het openbaar onderwijs in Waddinxveen. Hij volgt de dit voorjaar afgetreden heer C. H. de Ruijg op. Het speet de schoolraad dat de afgevaardigde van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) deze functie niet kon vervullen. Oorspronkelijk stond voor deze functie kandidaat de heer J. H. Ruiter. kennelijk een latere uitbreiding en gro tesk van vormgeving. „Het is storend voor het karakter van het oorspronke lijke huis en vertoont sterke scheuren bij de aansluiting erop. Bijzonder sto rend zijn de latere toevoegsels zoals ga rage en berging annex keuken (zuid- gevel), de nieuwe deur in de westgevel en de gasafvoerpijpen op het dak. De vormgeving van het niveauverschil bij de hoofd ingang is verwaarloosd en vorm loos geworden, in het algemeen de ge hele ontmoeting van het gebouw van de directe omgeving”, aldus het rapport. Geadviseerd wordt dan ook de uitbrei ding aan de oostkant, de garage met berging af te breken. De nieuwe deur in de westgevel, toiletraam in de zuidgevel moeten eveneens worden verwijderd. Ook de beschadigde gevellijsten, de om lijsting van de hoofdingang en de rand en het hek van het balkon moeten stevig onder handen worden genomen. In de oostgevel zal ten behoeve van een nood uitgang voor zolder en eerste verdieping een omsloten trap met eigentijds karak ter moeten worden gebouwd. Voor de hoofdentree en voor de dubbele buiten deuren van de administratie zijn nieuwe trapbordessen nodig. Het is nu zeer de vraag geworden of het Waddinxveense gemeentebestuur alsnog zal besluiten de bungalowbouw op die plaats door te zetten nu door de beslis sing van de provincie een geheel nieuwe en tijdrovende inspraakprocedure op gezet moet worden. Bekend is bovendien dat de raadsleden dit voorjaar al met tegenzin accoord gingen met de door Burgemeester en Wethouders gevraagde bestemmingsplanwijziging en grondver koop aan bouw- en aannemingsmaat- schappij P. Rehorst BV. Fel verzet tegen de bungalowbouw kwam voorts van om wonenden en Kerngroep Vereniging Milieudefensie „Mooi Waddinxveen”. aangebracht (lage rododendrons, conife ren). Het 'looppad tussen Kerkweg en Stationsstraat moet een knik krijgen ten behoeve van een beslotener karakter. De groene vlakken tussen looppad en par keerterrein moet met dichtgroeiend struikgewas worden beplant en zullen van bielzen randen moeten worden voorzien. De geplande parkeerstrook langs de Stationsstraat - bedoeld voor De Bonkelaar - acht het architecten- en ingenieursbureau logischer en ruimtelijk ook plezieriger langs deontsluitingsweg van het parkeerterrein, begrensd met een rij sierbomen. De waardeschaal van kenis op zichzelf is schaal”, gaat het rapport van Treffers en Polgar verder. „Wij zijn echter van me ning, dat het behoud van karakteristieke gebouwen in nederzettingen op zichzelf waardevol is. Het gebouw is in elk ge val een onderdeel van de identiteit van een nederzetting als Waddinxveen met zijn karakter van individualistische groei. Het gebouw heeft geen waarde uit het oogpunt van monumentenzorg, wel uit het oogpunt van identiteit”. Dat het plan bestond aan de Nesse drie bungalows neer te zetten bleek de be volking uit een bericht in het Weekblad voor Waddinxveen. Midden februari be sloten de raadsleden de weg voor deze huizenbouw - naar een ontwerp van de Waddinxveense architect L. Roggeveen - te effenen door accoord te gaan met de benodigde wijziging van het be stemmingsplan „Regeling kom bij de brug”. Gekozen werd voor de tegelijker tijd de inspraak wat omzeilende artikel 19-procedure. De raadsleden betoogden ook graag dat mooie plekje aan de Nesse groen te hebben willen houden, maar onder de bungalowbouw om een aantal financiële redenen toch niet uit te kun nen komen. Zonder interpretaties, conclusies en wen sen door de gemeente Waddinxveen toe gevoegd zijn met betrekking tot de en quete ouderparticipatie zijn zuivere uit slagen voor de schoolraad van weinig., nut, zo bleek op de laatst gehouden- schoolraadsvergadering. De raad zond, de enquêteresultaten aan de gemeente terug om desgevraagd met steun van de schoolraad het onderzoek wel van inter- WADDINXVEEN Zondag 29 juni wordt prins Bemhard, sinds 1962 ereburger van Waddinxveen en zeven maanden geleden nog op werkbezoek in ons dorp, 64 jaar. De feestelijkheden die bij zo’n dag behoren zullen ongetwijfeld in ’t niet vallen door het huwelijk van zijn jongste dochter prinses Christina, dat de dag daarvoor in Utrecht zal worden gesloten. Van de prins is bekend dat hij voor zijn vier doch ters altijd een uitstekend vader is geweest en hen bij alle voor- en tegenspoed ter zijde heeft gestaan. Hij is er ook altijd ’n voorstander van geweest dat zijn dochters de man van hun hart zouden krijgen. Toen in het verleden daarover weleens moei lijkheden waren, heeft de prins zich volledig ingezet om de Nederlanders zo spoedig mogelijk ervan te overtuigen dat de betrokken dochter een goede keuze had ge maakt. Het zal zowel Hare Majesteit als de Prins veel goed doen, dat nu ook het kind waarmee zij toch vele tegenslagen te verwerken kregen een levensgezel gevon den heeft. Wanneer we het stralende paar bezien dan ontdekken we dat prinses Christina aan de zijde van de bescheiden Jorge Guillermo opbloeit tot een charman te jonge vrouw. Wij wensen prins Bemhard. temidden van zijn steeds groter worden de familie en waarvan alle leden aanwezig iullen zijn, een zèier goede verjaardag I WADDINXVEEN De eerste school dag van de scholen voor openbaar on derwijs voor het komend schooljaar is bepaald op maandag 4 augustus. Dat blijkt uit de vakantieregeling voor de openbare scholen voor kleuter- en basis onderwijs voor het schooljaar 1975/’76, zoals deze door het college van Burge meester en Wethouders na overleg met de hoofden der openbare en bijzondere scholen voor basisonderwijs is vastge steld. Schoolbesturen en schoolleiders van de bijzondere scholen zijn gevraagd de vakanties voor hun scholen zoveel mogelijk vast te stellen overeenkomstig de vakantieregeling voor de Openbare scholen voor kleuter- en basisonderwijs. Met een za uniform mogelijke regeling voor deze gemeente en de regio zijn met name ouders die kinderen op ver schillende scholen hebben gediend. te accentueren. De grens tegenover het verbouwde zuivelbedrijf van Van Leeu wen zal met een rij sierbomen benadrukt kunnen worden. Deze rij zal in de ralatie tot de gemeenschappelijke tuin met De Bonkelaar bomen van gelijke omvang moeten bevatten, om ten aanzien van de genoemde bebouwingen de streekmuziek school zijn eigen ruimte te geven. Om dezelfde reden vindt Treffers en Pol gar dat de bomenrij, die langs het par keerterrein reeds aanwezig is, uitgebreid moet worden, liefst met volgroeide bo- men. Aan de oost-, noord- en westzijde moet tussen bestrating en het gebouw een groenblijvende beplanting worden De voorgestelde verbeteringen van het voormalig notarishuis met de daarin ge huisveste streekmuziekschool en de om geving van dit pand zullen naar de me ning van Treffers en Polgar kunnen be vorderen, dat het gebouw voor het cultu reel leven dienstbaar wordt, vooral op het gebied van muziek, zang en litera tuur. „Om een maximaal functioneel rendement te bereiken zal een overdekte verbinding met De Bonkelaar zinvol zijn”, stelt het rapport tenslotte, dat nog met het advies komt de suitekamers op de begane grond en op de eerste ver dieping samen te voegen tot kleine zalen, nieuwe toiletgroepen voor het gehele gebouw te maken, de akoestiek te ver beteren en een gangverbinding via de bestaande keukendeur tusen de streek muziekschool en het te bouwen jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar te maken. Op tafel van het college van Burgemees ter en Wethouders ligt nu ook een door het in Waddinxveen en Voorburg geves- Treffers en Polgar NV opgesteld reno- tigde architecten- en ingenieursbureau vatie-advies voor de streekmuziekschool. Dit advies, dat al besproken is geweest door de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven, gaat over het in oude luister herstellen van de gevels van het voormalige notarishuis en de vorm geving van de omgeving van het gebouw. De opdracht tot het opstellen van dit renovatie-advies kreeg Treffers en Pol gar in januari van dit jaar in het kader van het van rijkswege bestrijden van de werkloosheid. Alleen besteksklare plan nen komen namelijk daarvoor in aan merking. pretaties, conclusies en wensen te voor zien. De schoolraad wil ook weten waarom één van de scholen medewer king aan de enquete weigerde. In ieder geval zullen Burgemeester en Wethouders de gemeenteraad van Wad dinxveen voorstellen doen toekomen om alvast de noodzakelijkste reparaties te laten verrichten en enkele veiligheids voorzieningen te treffen. Uitgangspunt daarvoor is het renovatie-advies van Treffers en Polgar, dat de bouwkundige staat van de gevels, de architectonische waarde, de historische waarde, de om geving en mogelijke functies van het voormalige notarishuis onderzocht. Gaat het hier dus voornamelijk over de bui tenkant, het architecten- en ingenieurs bureau moet toch ook kwijt dat de toe stand van de binnenkant ook te wensen overlaat. Bedoeld worden de vloercon structie op de begane grond, de plafonds en de wandafwerkingen. Het architecten- en ingenieursbureau meent dat als het jongeren- en vrijetijds centrum De Bonkelaar en het kantoor gebouw van Ydo BV zullen zijn gereali seerd er een ruimtelijke omgeving van zeer divigerend karakter ontstaat. Daar om wordt het noodzakelijk geacht om het karakter van de streekmuziekschool in het straatbeeld van de Ketkweg mee ie laten spelen. Dat holidt in de eerste plaats een bestrating van hel voorterrein van het gebouw in. Langs het trottoir van de Kerkweg kunnen Uitgewassen betonpalen komen om het eigen gebied Omdat de stenen buitenmuren niet wa terdicht zijn wordt geadviseerd deze mu ren met waterkerende verf te behande len. Deuren en vele ondertiorpels van de gevelkozijnen blijken ernstig te zijn aan getast. Omlijstingen, sierkonsoles en ge vellijsten zijn slechts incidenteel aange tast, vooral rondom de hoofdingang. Al gehele vernieuwing van de hemelwater- afvoeren blijken eveneens hard nodig te zijn, inclusief aansluiting op de riolering. Treffers en Polgar vinden het voor malige notarishuis in zijn huidige vorm een verpauperd overblijfsel van 19e eeuwse' status-architsctuur van buiten plaatsen en villa’s. De aanbouw ‘aan de oostkant - met de hoekige voorgevel - is A A SF l/j VJ

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 7