In spoedeisende vergadering Zonnige bejaardenreis Raad benoemd L. Smit tot hoofd Jan Ligthartschool Ik werd gewoon Cor Breda genoemd Lezers schrijven i 17- I Wiertsema ’’BETREURENSWAARDIGE WIJZE VAN BESTUREN” SPELLETJES KLEUTERSCHOOL Immanuëlkerk steunt Rus 1|1 F PINKELTJE TALEIXIPRAKTICUM 'doorlopend, talenopleidingen op elk niveau studiecentrum gouda w 1 DONDERDAG 26 JUNI 1975 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN iï Irritatie In polonaise door de bovenzaal van Avifauna in Alphen aan den Rijn. Adoptie Tibetaantje I fiteaoaMiill Een geschenk voor burgemeester C. A. van der Hooft en bloemen voor zijn vrouw van de bejaarden. Een dag vol spelletjes voor de meisjes en jongens van de kleuterschool Pinkeltje. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 4 ’’Compromis” ’O F SB® i:l!i i w F i ,:4. i-' Foto: WvW/Sjaak Noteboom (ADVERTENTIE) - i (ADVERTENTIE) l 8 Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Eigen. H. I. Zeypveld .mnsfiORfi' Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Namens de Kerngroep Vereniging Milieudefensie „Mooi Waddinxveen”, Open brief aan de gemeenteraad van Waddinxveen: De kinderen konden zich de gehele och tend vermaken met ballen gooien, zak- WADDINXVEEN Voor de kinderen van de openbare kleuterschool Pinkel tje was het vorige week donderdag een feestdag. De leidsters en oudercommissie van de school hadden namelijk een spel- letjesdag georganiseerd. Het schoolge bouw en het schoolplein aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan werden voor deze activiteiten benut WADDINXVEEN De hervormde Immanuëlkerkgemeente heeft zich ’t lot aangetrokken van de Russische wiskun- die Leonid Plioesjtsj. Hij verblijft onder onmenselijke omstandigheden in de psy chiatrische afdeling van het gevangenis ziekenhuis in Dnepropetrovsk sinds hij werd veroordeeld wegens „anti-Sovjet- agitatie en propaganda”. Een bezoek van zijn vrouw aan hem leerde dat hij er bijzonder slecht aan toe is. NEL GOLDSTEIN-MEYNEMA, secretariaat Jan Campertlaan 22 pu...F BLOEMTIEK door de heer D. Kool ingezette polo naise en toespraken vol dankbaarheid van de heren H. C. Kooijman (comité- voorzitter) en P. van Helden werd het voor iedereen weer een onvergetelijke bejaardenreis. meenden de christen-democraten. De wet verzet zich daar overigens tegen. Het CDA maakte die opmerking, omdat er onvoldoende op de benoeming betrek king hebbende stukken zouden zijn en er zelfs geen kennis was gemaakt met de vier kandidaten. Drs. W. G. de Meer (Progressieven) had het verbaasd dat de lager onderwijs- inspecteur wel zegt de leerkrachten en de oudercommissie te hebben gehoord, maar niet de schoolraad voor het open baar onderwijs, terwijl dit toch degelijk het geval is geweest. Het progressieve raadslid vroeg de onderwijswethouder voorts de noodzaak van deze spoedeisen de raadsvergadering uit te leggen. loopwedstrijden, was ophangen, snoep happen e.d. Zestien onderdelen stonden op het programma. In de middagpauze bleven de kinderen op schooi om pan- nekoeken te eten die verschillende moe ders gebakken waren. Het weer werkte geweldig mee. Het was een prachtige zomerse dag. De ijscoman met het ijs- karretje vormde dan ook een geweldig zomers slot Op deze feestdag werd ook afscheid ge nomen van juffrouw Els (mevrouw E. M. ’t Mannetje-Muilwijk). Ze kreeg een parasol en een paar tuinstoelen. De kin deren overhandigden haar ook een map met eigen tekeningen en een kunstige feestparasolxmet voeten. Om twee uur kwam een eind aan deze feestdag. Moe en enthousiast gingen de kinderen naar huis. U biedt de jeugd een cultureel en recre atief centrum; daarvoor ontneemt u hen een reeds bestaand cultureel en recrea tief punt in Waddinxveen. Zet De Bon- kelaar met zijn nieuw te planten bomen op de Nesse/Noordkade (ook het cen trum), of ergens anders, bijvoorbeeld bij de sportvelden en scholen in de Sniep; of misschien is de Christelijke MAVO iets wanneer hij vrij is gekomen. Deze historische plek, het voormalige notaris huis met haar achtertuin, is op zich zo waardevol voor de toekomst van de jeugd, dat hij onaangetast moet blijven! Er is voor heel ons volk een taak weg gelegd dat „architectonisch erfgoed” (om de woorden van minister Van Doorn te gebruiken) voor ondergang te behoe den en tot levende monumenten te ma ken. Het is ons uit het hart gegrepen: „Bestuurders van ons dorp. WEES WIJS MET WADDINXVEEN. WADDINXVEEN In de vorige week woensdagavond nog bijna een half uur durende spoedeisende vergadering van de gemeenteraad is de heer L. Smit, hoofd van een lagere school in Den Haag en wonend in Waddinxveen, benoemd tot hoofd van de openbare Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat. Hij volgt schoolhoofd L. A. Koegler op, die per 1 augustus de taak van leraar maatschappelijke begeleiding in Apeldoorn aanvaardt. Op de door het college van Burgemees ter en Wethouders in overeenstemming met de lager onderwijsinspecteur opge stelde voordracht stonden in totaal vier namen: 1. L. Smit (Waddinxveen), 2. P. den Ouden (Waddinxveen3, 3. N. Goed- raad (Waddinxveen) en 4. H. Stel (Gou da). Uit de discussies in de raad bleek dat leerkrachten en oudercommissie van de Jan Ligthartschool in meerderheid voorkeur hadden voor de al op de school werkende Waddinxvener P. den Ouden. Toch stond hij op de voordracht op de tweede plaats, omdat de elders werkende heer L. Smit reeds over de ervaring als schoolhoofd beschikt. WADDINXVEEN „Ik werd gewoon Cor Breda genoemd”. Dat zegt Burgemeester C. A. van der Hooft in een vraaggesprekje over de Tweede Wereldoorlog, dat hij heeft gehad met de zesdeklasleer lingen Jeanette Koekkoek en Ma rina Hoos van de protestants- christelijke Groen van Prinsterer- school aan de Tollenslaan. Dit in terview staat afgedrukt in de schoolkrant „Groenvoer”. De heer Van der Hooft, die in de oorlogs jaren eerst in Chaam en sinds juli 1942 in Breda woonde, heeft meegemaakt dat op 9 maart 1944 zijn Bredase huis werd overvallen door de Sicherheitsdienst (SD). Gelukkig waren hij en zijn vrouw getipt en konden ze vluchten. „De SD bleef drie dagen en ging met foto’s van ons langs de deuren. We zijn nooit teruggekomen”, De heer Van Gent vond ook dat de voordracht niet helemaal het meerder- heidsadvies van de leerkrachten en de oudercommissie van de Jan Ligthart school honoreerde. Hij had graag meer op de benoeming betrekkende stukken op tafel gebracht als daarvoor de tijd en mogelijkheid waren geweest. Burge meester C. A. van der Hooft onder streepte dat. In ieder geval had niemand een veto uitgesproken over nummer één op de voordracht, zodat het nieuwe schoolhoofd zeer acceptabel genoemd zou mogen worden. Met 13 stemmen voor de heer L. Smit en 3 stemmen voor de heer P. den Ouden ging de raad (af wezig waren wethouder P. F- J- van Schie (CDA) en de liberade raadsleden Ph. Kroes en J. C. A. C. de Vogel) ten slotte met de benoeming accoord. vertelt hij de twee meisjes. Over zijn in het verzet gaan: „Dat komt vanzelf. Je praat er met je vrouw over en je voelt dat je moet hel pen. We hebben eerst Franse krijgsgevangenen geholpen om over de grens te komen. In totaal hebben we 120 piloten geholpen. We lieten in ’t geheim ook Trouw- krantjes rondbrengen. Ik heb er ook veel in geschreven. We zorg den natuurlijk ook voor kleding voor de onderduikers. Ik was een zware tegenstander van de zwarte markt”. Burgemeester Van der Hooft vertelt de twee leerlingen van de Groen van Prinsterer- sxhool ook nog de volgende bele venissen: „Ik moest een paar Amerikaanse piloten overbren gen. Eén piloot was een Jood, hij was erg bang. Daarom deden ze net of ze doofstom waren. Ik zei tegen de Duitsers dat ik in de trein een officiers coupé wilde hebben (omdat die nooit gecon troleerd werd). Gelukkig ben ik er gekomen. Op een keer kwam er een Duitse non bij mij. Zij moest berichten overbrengen naar België, in Moens. Ze kwam aan mij vragen of ik haar over de grens wilde brengen, en dat heb ik gedaan. Later bleek zij een gravin te zijn. We hebben in de oorlog veel geleerd, om zuinig te leven en vooral geleerd iets voor andere mensen te doen. De ker ken zaten in die tijd vol. Dan pas wist je wie je echte vrienden wel waren en wie niet, en waar je te recht kon en waar niet”. De kerkeraad van de hervormde Imma- nëlkerkgemeente heeft nu brieven van deelneming verstuurd aan mevrouw Plioestjtsj, alsmede brieven met hand tekeningen aan de Russische autoriteiten waarin wordt verzocht om vrijlating van de wiskundige. De diaconie van dezelfde kerk heeft de financiële adoptie op zich genomen van een zevenjarig Tibetaans jongetje, Ten zing Samphell. Met zijn ouders is hij onder zeer moeilijke omstandigheden uit Tibet weggevlucht naar India. Ze leven daar nu aan de rand van het bestaans minimum. Hun zoontje woont nu in een SOS Kinderdorp, hetgeen door de diaco nie van de hervormde Immanuëlkerk gemeente financieel mogelijk is gewor den. De leden van de kerk is ook ge vraagd zich in te spannen voor de finan ciële adoptie van Zuidvietnamese wees jes. En dat terwijl hun kerk in Waddinx veen nog een schuld heeft af te lossen van 186.400,hoewel de nu gepubli ceerde jaarrekeningen over 1973 en 1974 laten zien dat de baten en lasten over 1973 een nadelig saldo van 4.000,- laten zien en over 1974 een voordelig saldo van 15.700,Dat komt omdat tijdig is gesignaleerd dat de actie „Paard voor de wagen” moest worden gehouden om de financiële touwtjes van het ker kelijk huishoudboekje van de hervormde Immanuëlkerkgemeente stevig in handen te kunnen houden. WADDINXVEEN Het is al twee we ken geleden, maar wij moeten nog aan u kwijt dat de Waddinxveense bejaarden er weer een bijzonder gezellige, uitste kend verlopen en met geweldig zonnig weer gepaard gaande bejaardenreis heb ben opzitten. Zoals ieder jaar gebruike lijk is geworden trokken ditmaal 286 bejaarden (met hun begeleiders zorgend voor een gezelschap van een kleine 320 man) er in 6 touringcarbussen en 3 per sonenauto’s op uit, dank zij de mede door de georganiseerde middenstand in Waddinxveen financieel mogelijk ge maakte en door het Comité Bejarden- reis Waddinxveen uitgestippelde reis, waaraan ook bejaarden en begeleiders meebetaalden. De tocht ging deze keer eerst naar Amerongen, waar in café- restaurant Berghuis koffie werd gedron ken, waarnaar koers werd gezet naar Arnhem. In de Geldere hoofdstad wer den de bejaarden in twee Rijnboten van de Rederij Heijmen ingescheept. Terwijl over de Rijn (Nederrijn) naar Rhenen werd gevaren werd aan boord de lunch gebruikt. Na een mooie bustocht door midden Nederland arriveerde het gezel schap, dat zich een dag lang uitstekend had vermaakt, tegen het eind van de middag in Avifauna in Alphen aan den Rijn, waar werd gedineerd en werd na gepraat over de mooie reis en de ken nismaking vanaf de Nederrijn met het stuw- en sluizencomplex te Driel en het landschap van de Betuwe en de Zuid- Veluwezoom. De bejaardenreis werd voor het grootste gedeelte meegemaakt door burgemeester C. A. van der Hooft en zijn vrouw, die voor het laatst wegens de pensionering van de burgemeester te gast waren bij de bejaarden. Ze boden hem bij wijze van afscheid apparatuur voor zijn fotografie-hobby aan. Met de F'- II 'W*- Tot onze grote spijt, vernamen we dat u, de verantwoordelijke personen voor Waddinxveen, tot het heilloze besluit bent gekomen om de prachtige bomen groep achter de muziekschool te vellen en het niet bij de muziekschool passende jeugd- en jongerencentrum ”De Bonke- laar” toch op deze ongelukkige plaats aan de Stationsstraat neer te zetten. Op betreurenswaardige wijze bestuurt u in dit geval Waddinxveen! Dat Treffers en Polgar NV met zijn voor u zo gun stige renovatierapport voor de muziek school kwam, bevreemdt ons zeer. Ons is ter ore gekomen, dat hij hiervoor 10.000 heeft gekregen. Waarom wendt u zich om advies niet tot een onafhan kelijke deskundige die niets kost? Mo numentenzorg is er zo een, de Bond Heemschut met haar meer dan 60-jarige ervaring is een andere. Nu oordeelt het ene Waddinxveense architectenbureau over het andere (combinatie Ydo-De Bonkelaar-voormalig notarishuis). De verbinding die gelegd moet worden tussen muziekschool en De Bonkelaar is een verzinsel van uzelf. Voor zover ons bekend staat de stichting muziek school hier helemaal niet achter en is zij daar helemaal niet over benaderd, noch in gekend. Wanneer De Bonkelaar tijdens schooluren leeg is, is ook de muziekschool leeg. Het doel, tekort aan lokaliteit opheffen voor de muziek school, is dus irreëel en dus geen reden de relatie te leggen tussen de twee ge bouwen en ze daarom zo dicht bij elkaar te zetten. Bij nieuwbouw zou het func tioneel zijn, een verbinding te leggen tus sen twee culturele gebouwen, dan wordt het echter zo opgezet en architectonisch passend ontworpen. In dit geval is het totaal niet van toepassing; het schaadt alleen de architectuur van beide gebou wen. (Naschrift redactie: Deze open brief van de Kerngroep Vereniging Milieudefensie „Mooi Waddinxveen” is de zoveelste aan de gemeenteraad van Waddinxveen. Alle andere brieven over de plaats van het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bon kelaar, het behoud van de tuin achter de streekmuziekschool en het voor het nageslacht bewaren van het voormalig notarishuis waarin de streekmuziek school is gevestigd hebben niet tot wij ziging van raadsbesluiten met betrekking tot de plaats van De Bonkelaar geleid en werden derhalve, soms zonder discussie, voor kennisgeving aangenomen. Het ge noemde renovatierapport voor de streekmuziekschool is gemaakt in het kader van de strijd tegen de werkloos heid. Afgewacht moet nog worden of de door de regering aan de provincie hier voor beschikbaar gestelde gelden ook voor dit doel aangewend zullen kunnen worden). Wethouder Van Gent vond het spoed eisende karakter van de raadsvergade ring gerechtvaardigd, opdat de benoemde de volgende dag al ontslag zou kunnen nemen. In dat geval zou het nieuwe schoolhoofd vermoedelijk ai per 1 au gustus in dienst kunnen treden. Het prikte de wethouder dat CDA-raadsle- den naar een ander lid van het college waren gestapt voor nadere informatie over de benoeming. Die opmerking zorgde voor onduidelijkheid en irritatie bij CDA-fractievoorzitter drs. Bouwers. Hij veronderstelde op een bepaald mo ment zelfs dat er een spoedeisende raads vergadering moest worden gehouden, omdat de heer Van Gent deze week - er is dan weer een vergadering van de raad gepland - op vakantie is gegaan en hij deze zaak niet zou willen delegeren. „Ik bespoedig alleen maar”, betoogde de onderwijswethouder, die wel toegaf graag dergelijke zaken te behandelen op een moment dat hij er bij kan zijn. „Als je een besluit kimt nemen met de verant woordelijke man er bij, dan doe je dat toch”, sprong drs. De Meer (Progres sieven) voor „zijn” wethouder in de bres. I*”'# Jpljfiig Wethouder A. H. van Gent (Progres sieven) van onderwijs sprak van een „compromis” omdat nu eenmaal geheel rekening gehouden dient te worden met de (doorslaggevende) mening van de lager onderwijsinspecteur. De CDA- fractie, bij monde van de raadsleden P. de Lijster en drs. T. J. Bouwers, trok overigens zowel de benoemingsprocedu re als de noodzaak van een spoedeisende raadsvergadering in twijfel. Misschien zou hét maar beter zijn als de benoe ming van hoofden van openbare scholen aan het college zou worden gedelegeerd, Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2079 •j V .nv-i-ipr! '^74:

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 9