Ziekenhuis wil samensmelten met Bleuland hefbrug de Rondom Gehaktbal van Compeer voor vertrekkende burgemeester Duur flesje.... kraker Bennie E. OOK BETER DRINK WA TER DOOR ZOETWA TERKANAAL PSP-statenlid tot provincie: STOP AANLEG KANAAL! Politie zoekt nog steeds Rabobank- Wiertsema I Waddinxveners gingen in Gouda tekenen voor behoud van St. Jozef GEB-vergadering WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 17 JULI 1975 Kluis vol water Hefbrug Afscheid burgemeester Moeilijk besluit Contactpersoon WADDINXVEEN/GOUDA Het kort geleden van de ene op de andere dag in de openbaarheid gekomen plan om het Goudse Sint Jozefziekenhuis te laten samensmelten met het in dezelfde stad gelegen Bleulandziekenhuis is ook in Waddinxveen ingeslagen als een bom. Vandaar dat het inderhaast door het ziekenhuispersoneel opgericht. ’’Actiecomité anti fusie Sint Jozef ziekenhuis” zich deze week ook tot de Waddinxveense bevolking heeft ge richt om adhesiebetuigingen. ALG. ONTWIKKELING o o - OTffiflVIOcursussen Weekeinde lang Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 (ADVERTENTIE) BLOEMTIEK Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2079 (ADVERTENTIE) ”Ja zeker, het langzame bos.” Heeft het farce-forum nog goede ideeën voor een afscheidscadeau? Weet u, geacht farce-forum, waar de burgemeester straks gaat wonen? Maar toch was er ook een ode aan ons dorp: liedje, op de wijs van ’’Altijd is Geacht farce-forum. Wat vindt u van het idee om in het Gouwebos een camping te vestigen? Om u mee te laten lachen hebben we beslag weten te leggen op de teksten van dit "Farce Majeur”-teatn. Daaruit haalden we de volgende gedeelten: Over het in aanleg zijnde Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop werd op de wijs van ”De paden op, de lanen in” dit liedje gezongen: ”Dat lijkt ons een geschikt en vooral een overzichtelijk terrein. Deze cam ping zou dan naast het herstellingsoord voor overspannen clubleiders kunnen komen te staan.” Natuurlijk werd ook het afscheid van burgemeester C. A. van, der Hooft ’’onder de loep” genomen. Geacht farce-forum. Hebt u reeds vernomen dat er een nieuwe naam is verzonnen voor het Gouwebos? ”Wij gunnen deze ’’hoofdse” man graag zijn pensioen voordat zijn hoofd he lemaal omgelopen is.” Wij hebben vernomen dat het afscheid zal plaatsvinden op gehaktdag en zouden het daarom leuk vinden als de heer Van der Hoofd de laatste ge haktbal van slager Compeer van de Kerkweg krijgt.” ”Ja, in Doorwerth toch. Betrekt hij daar niet de woning van de kantinebe- heerder van de nieuwe sporthal?” Geacht farce-forum. Hebt u reeds vernomen dat door de gemeente Wad dinxveen speciale bouwmachines ontworpen worden? ”Ja, dat klopt. Voor het bouwen in Groenswaard 6. Daar wil men de krom- stafflats mee rechttrekken.” Ook in ons dorp doet men mee, Aan het jaar der vrouwen. Men gaat op elke hoek, Een winkelcentrum bouwen. Maar wij zijn vindingrijk, Dat valt niet te ontkennen. Waarom op de Luifelbaan, Geen nieuw project te plannen. Bijvoorbeeld zouden wij, Alle winkels kunnen kraken, En van dat groot geheel, Een echte sporthal maken, Ons aller Waddinxveen, Die parel aan de Gouwe. Dat is toch wel een plaats, Om heel v^el van te houden. Geen dorp en ook geen stad, Net groot genoeg voor allen. Wat wilt u dan nog meer, Dit moet u toch bevallen. De brillen op, de broeken uit, Vooruit naar ’t Gouwebos. Daar zetten wij ons tentje op, En trimmen er op los. Refrein: Het is hier toch zo’n mooi gebied. Maar bomen zie je nog niet. Daar trekken wij ons niets van aan. We zijn toch naar het Gouwebos gegaan. Retteketet boem, boem. Lang leve ’t Gouwebos. Altijd is de hefbrug op, Midden in de week, maar ’s zondags niet, ’s Zondags staan we in een file, Voor het knalle rode licht. Altijd is de hefbrug op, Maar gelukkig ’s zondags niet. Je vraagt je wel eens af, Hoe dit nu af moet lopen. Groensvoorde - Luifelbaan Kan men nu wel verkopen. een zelfstandig ziekenhuis. Dr. C. A. de Geus zei ons vorige week desgevraagd dat de Waddinxveense huisartsen naar hem bekend was nog geen mening over deze zaak hebben. Het ziekenhuisbestuur meent dat het moeilijke besluit van het Sint Jozefzie- kenhuis weloverwogen en juist is ge weest. Bij alle gesprekken, die over de samenwerking met het Bleulandzieken- huis zijn gevoerd, zouden de belangen van de patiënten en het personeel bij Het zoetwaterkanaal - waarvan de aan- legkosten honderd miljoen gulden be dragen en waarvoor het graafwerk vol gend jaar in volle hevigheid zal kunnen beginnen - is noodzakelijk om recht streeks het water uit het Amsterdam- Rijnkanaal te betrekken. Het kanaal zal moeten aansluiten op een eveneens nog te graven vaart van Maarssen naar Bo degraven. Een aantal voorbereidende werkzaamheden is al verricht. Alleen zijn vanuit Nootdorp totnogtoe steeds bezwaren gemaakt, omdat het nieuwe kanaal dwars over het grondgebied van deze gemeente loopt. Dijkgraaf mr. J. Winsemius heeft betrekkelijk weinig be grip voor deze standpunten: „Een kleine gemeente moet zo’n groot regionaal werk niet tegenhouden”. Hij verwacht niet dat de vanuit Nootdorp gevoerde strijd tegen deze waterstaatkundige plan nen tot succes zal leiden. WADDINXVEEN/DELFT Het Weekblad voor Waddinxveen heeft gemeld dat de eerste spa reeds zonder officieel vertoon in opdracht van het hoogheemraadschap van Delfland in de grond is gegaan voor het zoetwaterkanaal Waddinxveen-Voor- burg. Dat is gebeurd bij de verkeersrotonde Voorburg, waar één van de zestien kunstwerken (bruggen) komt die voor het kanaal nodig zijn. Het 24 kilometer lange, 2 meter diepe en gemiddeld 25 meter brede water doorsnijdt Waddinxveen in oost- westrichting. Het inlaatwerk zal zich bevinden even ten noorden van de Burgemees ter Trooststraat. Tussen de Gouwe en de spoorlijn Gouda-AJphen aan den Rijn zal het ondergronds via kokers worden vervoerd, ten westen van de spoorlijn via een kanaal. In Waddinxveen treedt voor het actie comité, dat slechts door wil gaan met de huidige samenwerking tussen de apart blijvende samenwerking en zich verzet tegen de 50 miljoen gulden kostende in- tegratie-bouwplannen, de heer A. C. Ehlert op als contactpersoon. Hij woont op het adres Koningin Wil'helminasin- gel 61 en is telefonisch bereikbaar on der nummer 7042. In zijn opvatting en die van het actiecomité zou het hartver warmend zijn als ook de Waddinxve- ners zich zouden inzetten voor het be houd van het Sint Jozefziekenhuis, waar in 1973 648 plaatsgenoten werden op genomen. En dat aantal onderging vorig jaar opnieuw een beduidende stijging. Het Goudse Sint Jozefziekenhuis kan worden gezien als een middelgroot hos pitaal met circa 300 bedden. Dit ’’Pavil joen” is een begrip, niet alleen bij de rooms-katholieken voor wie het zieken- trie. Totnogtoe werd water ingenomen uit de Hollandse Ussel nabij Leidschen- dam, maar zelfs de Ussel wordt steeds sterker bedreigd door het zout. De wa- huis oorspronkelijk was gesticht, maar ook voor andersdenkenden. Het is een monument van burgerzin, dat aan het begin van deze eeuw dank zij grote en kleine bedragen van velen werd gesticht. Een ziekenhuis dat met het aantal ver- pleegdagen (het gemiddeld aantal da gen dat een patiënt in het ziekenhuis verblijft) van 13,5 tot 14 dagen; ver on der het landelijk gemiddelde van 16 da gen zit en dat ook in de loop der jaren met de tijd is meegegaan. Vooral in de naoorlogse jaren is het Sint Jozefzie kenhuis in belangrijke mate uitgebreid en gemoderniseerd. •Wat vindt het geachte farce-forum van het vertrek van burgemeester Van der Hooft? WADDINXVEEN/GOUDA De al gemene raad van het Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en omstreken ver gadert woensdagmiddag 20 augustus om half drie in het Stadhuis van Gouda. Eigen. H. J. Zeypveld Op het nieuwe kanaal zal Delfland geen enkele lozing toestaan. Zelfs de vesti ging van een woonwagenterrein langs de toekomstige afwatering zal niet door gaan. Het beste water, dat in dit hele gebied verkrijgbaar is, komt uit het Am- serdam-Rijnkanaal, zo meent mr. Winse mius. Sinds na de aanleg van de Rotter damse Waterweg steeds meer zout water het land binnendrong, moest naar alter natieve bronnen worden gezocht. Vooral was dit nodig omdat het hoogheemraad schap ook de zorg heeft over de toele vering van water aan waterleidingbedrij ven, de land- en tuinbouw en de indus- het verwezenlijken van de na te streven integratie steeds voorop zijn gesteld. Sa mensmelting van de ziekenhuizen in de regio Gouda zou nodig zijn om straks een te veel aan ziekenhuisbedden te voorkomen als er mogelijk ziekenhui zen in de Rotterdamse Alexanderpolder en in Zoetermeer zullen zijn neergezet. Daarnaast kan met een de voorkeur ver diende integratie onder één dak grote kostenstijgingen worden tegengegaan. Er op gewezen wordt dat het streven naar samenwerking tussen ziekenhuizen ook door de overheid en de Nationale Zie kenhuisraad wordt voorgestaan. Overi gens is met de fusie nog wel zo’n vijf tot tien jaar gemoeid. Het actiecomité vertaalt integratie op één lokatie met het bouwen van een vleugel aan het Bleulandziekenhuis voor het Sint Jozefziekenhuis. Op die manier is er geen keus meer voor de patiënt, zal de verpleegprijs per dag enorm moe ten stijgen, hangt 150 tot 200 medewer kers van het ziekenhuis ontslag boven het hoofd en wordt het argument dat in een groter ziekenhuis op medisch ge bied meer kan gebeuren niet steekhou dend genoemd. Het actiecomité meent dat kiezen voor schaalvergroting door opheffing van een goed ziekenhuis voor al in de menselijke sfeer verlies ople vert. Een andere zaak is het dat vooraf gaande aan het principebesluit van het ziekenhuisbestuur geen overleg zou zijn geweest met het ziekenhuispersoneel en de ondernemingsraad van het Sint Jo zefziekenhuis. WADDINXVEEN/GOUD A De Goudse kantonrechter mr. J. H. Land- wehr heeft een 43-jarige fabrieksarbei der uit Waddinxveen veroordeeld tot 150,boete wegens het verboden be zit van een flesje anti-bioticum. Dit flesje-met-inhoud werd verbeurd ver klaard. De Waddinxvener, eigenaar van 86 kalveren, werd ervan verdacht zijn vee met het anti-bioticum te injecteren, hetgeen ingevolge de (dieren)genees- middelenwet niet is toegestaan. De man ontkende van het bestaan van dit flesje af te weten. Niettemin vond de officier van justitie mr. J. D. Copper het - door de verdachte bij hoog en bij laag be twiste - tenlastegelegde bewezen en eis te een boete van 200.Het werd dus nog 50 gulden minder. WADDINXVEEN/BUSSUM/ROTTERDAM Nederlandse rechercheurs en Inter pol speuren nog steeds naar de Haagse inbreker Bennie E. (31), een leerling van meesterkraker Aage M., die ervan wordt verdacht in het weekeinde van 27 en 28 april van het vorig jaar mede de Rabobank aan de Kerkweg voor twee ton te heb ben beroofd. De andere bendeleden, die de meeste grote bankkraken van de afge lopen twee jaar uitvoerden, zitten inmiddels achter slot en grendel. De hefbrug vormde ook aanleiding voor een Kortjakje ziek”. Al direct na het bekend worden van het door het bestuur van de ’’Stichting Sint Jozefziekenhuis” genomen principebe sluit beide ziekenhuizen en het Sint Ja- cobziekenhuis in Oudewater te laten in tegreren gingen er al Waddinxveners naar het ’’Paviljoen”, zoals het zieken huis nog zo vaak wordt genoemd, om met het zetten van een handtekening te protesteren tegen de voorgenomen fusie. Het actiecomité, dat zich gesteund weet door de ondernemingsraad van het Sint Jozefziekenhuis en de Goudse huisart sen, rekent er op dat ook huisartsen uit onze gemeente zullen willen kiezen voor De inbrekers kwamen met een auto naar Waddinxveen en liepen naar de achterzijde van de Rabobank. Op het dak van de garage maakten ze een lichtkoepel stuk om na het doorzagen van twee spijlen in de garage, die voor geldtransporten'' wordt gebruikt, te ko men. Ze konden toen de electrische deur openen en hun auto naar binnen rijden. Later zou de deur onklaar wor den gemaakt, zodat van buitenaf nie mand de garage in kon. Eenmaal in de garage kon men via een niet afgesloten deur in de bank bij de grote kluis ko- tervoorziening wordt van het allergroot ste belang geacht, omdat in het werk gebied van Delfland (globaal begrensd door Hoek van Holland, Leidschendam, Berkel en Schiedam) een tiende deel van de Nederlandse bevolking woont. Voordat er landelijk ook maar over wa terverontreiniging werd gesproken, was het hoogheemraadschap Delfland al be zig met dit probleem, meldt de dijkgraaf niet zonder trots. „Ook al klinkt het ver waand, maar het is een vaststaand feit dat wij de vervuiling bijna onder de knie hebben. Alleen de Rijn, daar kun je niet van slapen. Dat moet ook internationaal geregeld worden.” WADDINXVEEN Een poosje geleden hebben de clubs van het door de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen opgezette evangelisatie-jeugdwerk uit bundig afscheid genomen van het clubseizoen. Dat gebeurde onder meer met een speciaal optreden van "Farce Majeur”, voor welk programmapunt de leiding zich had ingespannen en het toneel op ging om allerlei Waddinx veense zaken, zoals het Gouwebos, het afscheid van burgemeester C. A. van der Hooft, de hefbrug en het leven en werken in ons dorp, op de hak te nemen. «tudiecfitrum qoucto men. Die werd met grote boren aange pakt. |Het zat niet mee, want de ene boor na de andere brak. De apparatuur klemzettend in de anderhalf meter bre de gang en natgehouden door het via aanwezige en verlengde brandslangen aangevoerde water kon de inbrekers niet ten dienste zijn. Er was kennelijk geen doorkomen aan aan de 40 centimeter dikke muur. Ook niet na tweemaal pro beren. Daarna richtte men alle aandacht op de nachtkluis. Die werd van de muur gerukt, zodat men via de ruimte waardoor cassettes in de nachtkluis plegen te vallen een goed zicht had op de reeds aan de bank toevertrouwde cassettes. De nachtkluis werd geledigd doof hem vol water te laten lopen, waardoor de drijvende cassettes met het schepnetje van de heer Slob eruit ge vist konden worden. Zo werd ook doorgegeven dat de Wad dinxveense Rabobank alleen was uit gerust met een overvalalarm en niet met een installatie die het gebouw aan de Kerkweg ook ’s nachts beveiligt. Bennie E. en zijn kornuiten wisten dat ze een weekeinde lang ongestoord zouden kun nen werken omdat de bank EPS een offerte voor een beveiligingssysteem had gevraagd. Uiteindelijk zijn met dit Rot terdamse beveiligingsbedrijf geen zaken gedaan. ’’Gelukkig, achteraf gezien”, zegt bankdirecteur W. C. Slob nu. Zonder dat voorbijgangers, omwonen den, spelende kinderen en langs ko mende politieagenten maar iets merk ten of hoorden werd de bank twee ton lichter gemaakt. Onder het werk door werden in de kantine warme maaltijden klaar gemaakt, sigaretten gerookt (er lagen drie peukjes) en pils en frisdran ken gedronken. Bij zich hadden ze het FM-pistool van bankdirecteur Slob, dat ze uit zijn linkerbureaulade hadden ge haald. Toevallig bracht de heer Slob dat weekeinde tegen zijn gewoonte in geen bezoek aan de bank, omdat hij laat in de middag uit Schiedam was gekomen, waar hij met zijn vrouw de verjaardag van zijn dochter had ge vierd. Wij nodigen u allen uit, Om met ons mee te gaan. Het is niet ver, u bent er zo, En kijkt uw ogen uit. WADDINXVEEN/DEN HAAG Het bericht dat bij de verkeersrotonde in Voorburg al is begonnen met het werk voor de bouw van één van de zes tien viaducten over het zoetwaterkanaal Waddinxveen-Voorburg, terwijl de procedure rond het graven van deze waterweg nog niet is afgerond (het ka- naaltracé is nog niet in alle bestemmingsplannen opgenomen, terwijl er nog bezwaarschriften lopen) is voor het Schiedamse PSP-statenlid mevrouw A. C. M. Blaauw-Rieu aanleiding geweest het provinciaal bestuur te verzoeken de aanleg van het zoetwaterkanaal stop te zetten. Zij dringt aan op een her nieuwde studie over de noodzaak van deze kanaalgraverij. Ze zegt in haar vier schriftelijke vragen dat de verzilting niet in die mate toeneemt als men veronderstelde bij het ontwerpen van de plannen doordat de Gist- en Spiritus fabriek Delft niet meer loost in het boezemwater, de Rijnpoorthaven met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid niet zal worden aangelegd, de commissie-Becht de herverdeling van de waterafvoer van de Rijn bestudeert endoor het afsluiten van de Volkerakdam en het gereed komen van de spui- sluizen in de Haringvlietdam de zouttong naar de zee wordt teruggedrongen. Het PSP-statenlid wil het werk voor het zoetwaterkanaal Waddinxveen-Voor burg direct laten stoppen om straks niet voor het blok gezet te worden dat er al zoveel geinvesteerd is dat dit plan daardoor zou moeten worden doorge drukt. Onder de tot nu toe door de politie ge arresteerde vijf mensen bevindt zich ook Yvonne B. (21), typiste van het Rotterdamse beveiligingsbedrijf Elec tric Protection Service (EPS). Zij gaf de - voornamelijk Haagse bende door welke banken door EPS waren bevei ligd. Een kraak ging niet door als Yvonne meedeelde dat het Rotterdamse bedrijf de beveiliging had geregeld. De brandkastkraken werden opgelost, doordat bij een inbraak in de Algemene Bank Nederland in Dordrecht de bende overhaast het gebouw moest verlaten, met achterlaten van alle werktuigen. Uit het onderzoek van de recherche bleek dat het merendeel van deze ge reedschappen uit Den Haag afkomstig was. Verder werd duidelijk dat bij het Rotterdamse beveiligingsbedrijf EPS een ”lek” zat. Dit bleek de secretaresse Yvonne te zijn, die de bende allerlei informatie doorspeelde over de soorten ëlectronische beveiligingsapparatuur, en op wat voor wijze en waar die geplaatst was.Voor vakmensen als Bennie E. was het toen eenvoudig om achter elkaar grote slagen te slaan. Het meisje was met de bende in contact gekomen tij dens haar bezoeken aan een nachtclub. Ze liet zich inpalmen en verschafte al lerlei gegevens.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 5