WADDINXVENER De levende have van het Warnaarplantsoen DORDRECHT? Tarieven legesverordening 20 pet. omhoog voor f. 70,- tot f. 300, RAAD Waddinxveen wil toch WEER meedoen aan regioplan bioscopen Trouwen in Waddinxveen Agenda Goudse BIJEEN Wiertsema STRAKS NAAR ’’HOOFDSTAD” Eis: Betalen voor eigen studie Evangelisatie- tent bij het station Noord Overloopfunctie ’’Gouda” voorbij MARINA ZINGT MET DE REKELS ■I ■F WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Dordrecht-Gouda Gemeenten WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Waddinxveners en het gemeente bestuur zullen straks voor het regelen van tal van zaken niet langer meer in Zuid-hollands provinciehoofdstad Den Haag terecht kunnen, maar zul len moeten uitwijken naar Dordrecht, de hoofdstad van de nieuwe pro vincie „Dordrecht-Gouda”. Dat wil zeggen in de opvattting van minister mr. W. F. de Gaay Fortman van binnenlandse zaken en zijn staatssecreta ris W. Polak. Thalia Schouwburg Reunie I Politiek gezien Hoogste tijd WADDINXVEEN Trouwen in Waddinxveen gaat voortaan op maan dag en dinsdag 40,- kosten, op woensdag en donderdag 70,-, op vrijdag en op andere dan de gebruikelijke tijdstippen doordeweeks 90,- en op zaterdag 300,- (welk tarief ook geldt voor de als trouwdag uitermate zeldzame zondag). Wordt het huwelijk om een of andere dwingende reden niet in het gemeentehuis gesloten, dan vloeit er 120,- in de gemeentekas. Maar gratis trouwen blijft natuurlijk mogelijk. Stijging 20% Nog meer verordeningen DONDERDAG 24 JULI 1975 8 9BMI (ADVERTENTIE) BLOEMTIEK (ADVERTENTIE) uroS- Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2079 JflTfRFlORfl’ WADDINXVEEN Regelmatige wandelaars in ons dorp weten dat er telkens heel wat te zien en te bewonderen valt in het Warnaarplantsoen. Maar het is natuurlijk best mogelijk dat u niet altijd precies weet wat u ziet in het naar de voorganger van de huidige burgemeester C. A. van der Hooft genoemde park, dat in de jaren 1957- 1958 als plantsoen werd aangelegd. Het eigenlijke hertekamp, waarin succssievelijk de levende have is gekomen, dateert uit 1962-1963. Het hertengebouwtje was des tijds een geschenk van bouw- en aannemingsmaatschappij P. Rehorst BV. Tot zover dit stukje geschiedenis. Welke dieren u in het Warnaarplantsoen kunt aantreffen leest u nu: 2 ezels, 5 geiten, 2 hangbuikzwijntjes, 5 herten (3 oudere hinden (waarvan twee in blijde verwachting), 1 oudere bok en 1 jong bokje), 1 kalkoen, 2 pauwen, peking-eenden, manda rijn-eenden, berg-eendeu, geelbek-eenden, parelhoenders, brand-gansjes, Chinese knobbelganzen, diverse soorten kippen en konijnen, fazanten, parkieten en diverse andere soorten tropische vogels. Beide bewindslieden hebben vorige week het reeds in het Weekblad voor Wad dinxveen van twee weken geleden be schreven regeringsplannen met betrek king tot de gewestvorming en meer in het algemeen met betrekking tot de be stuurlijke reorganisatie gepubliceerd. Het gaat in deze plannen om een diep ingrijpende hervorming van de be stuurlijke organisatie, waarbij zowel het rijk als de provincies en de gemeenten zijn betrokken. Het ligt in de bedoeling van de regering provincies en gewesten te laten samen vallen en daartoe het aantal provincies uit te breiden tot 26. Aan deze nieuwe provincies zullen dan in de toekomst belangrijke taken wor den toevertrouwd. Onder die taken zullen er vele zijn die thans nog bij het rijk berusten en vele, die thans door gemeenten of door ge meenschappelijke regelingen van een aantal gemeenten te zamen, worden uit geoefend. Daarnaast zullen de provincies-nieuwe- stijl de huidige provinciale taken, glo baal genomen, behouden. In deze opzet van provincies-nieuwe- stijl zijn de eerst gedachte 44 gewesten komen te vervallen. De nieuwe provincie Dordrecht-Gouda zal bestaan uit deze gemeenten: Alblasserdam, Ameide, Ammerstol, Ar- kel, Asperen, Benschop, Bergambacht, Berkenwoude, Bleskensgraaf en Hofwe gen, Bodegraven, Boskoop, Brandwijk, Dordrecht, Driebruggen, Everdingen, Giessenburg, Gorkum, Gouda, Goude- rak, Goudriaan, ’s-Gravendeel, Groot- Ammers, Haastrecht, Hagestein, Har- dinxveld-Giessendam, Hei- en Boeicop, Hendrik-Ido-Ambacht, Herwijnen, Heu- kelum, Hoogblokland, Hoornaar, Kame- rik, Kedichem, Krimpen aan den Lek, Krimpen aan den IJssel, Langerak, Leer broek, Leerdam, Lekkerkerk, Lexmond, Linchoten, Lopik, Meerkerk, Moerka- pelle, Molenaarsgraaf, Montfoort, Moor drecht, Nieuwland, Nieuw-Lekkerland, Nieuwpoort, Noordeloos, Ottoland, Oud- Alblas, Ouderkerk aan den IJssel, Oude- water, Papendrecht, Polsbroek, Putters- hoek, Reeuwijk, Schel'luinen, Schoonho ven, Schoonrewoerd, Sliedrecht, Snelre- waard, Stolwijk, Streefkerk, Tienhoven, Vianen, Vlist, Vuren, Waddinxveen, Werkendam, Willeskop, Woerden, Wou- drichem, Wijngaarden, Zegveld, Zeven huizen, Zwijndrecht. WADDINXVEEN Het Waddinxveen- se gemeentebestuur meent te mogen ver onderstellen dat de regio Gouda na 1980 niet meer behoeft te voorzien in de op vang van een te veel aan inwoners in de regio Den Haag. Dat zou op het pro vinciehuis in Den Haag gebleken zijn uit gesprekken over het opzetten van het intergemeentelijk structuurplan voor de regio Gouda. Niettemin heeft Wad dinxveen het provinciaal bestuur wel ge vraagd voor het einde van dit jaar zwart op wit de precies taak van Gouda en de randgemeenten omtrent de overloop- functie, zols die in Den Haag wordt ge zien, te omschrijven. Voor de afgifte van een landelijk pas poort voor bejaarden, Pas-65, afgegeven in overeenstemming met de landelijke voorschriften rekent men straks op het gemeentehuis 6,50. Een vergunning tot het mogen scheppen van waterluis en dergelijke kost voor een maand of kor ter 3,50 en voor een jaar 18,-. Be halve deze „door of vanwege de ge meente te verlenen diensten” worden er in de legesverordening 1975 vanzelf sprekend nog zeer vele andere genoemd, bijvoorbeeld op het gebied van de hin derwet, de ruimtelijke ordening en de Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Gijs Kooren Onze fotograaf pikte” in het Warnaarplantsoen twee dieren voor een plaatje. Het duurder worden van huwelijksvol trekkingen is één van de vele in de nieu we gemeentelijke legesverordening 1975 geregelde (administratieve) zaken waar voor op het gemeentehuis geld kan en mag worden gevraagd. De volgende week woensdagavond vergaderende gemeente raad is door Burgemeester en Wethou ders voorgesteld de herziene verordening aan te passen, omdat de huidige al een dikke acht jaar oud is. En daarbij komt nog dat sinds 1967 alleen de tarieven voor de leges van de bouwvergunningen werden aangepast. Iedere middag half twee en half vier, bovendien ’s avonds: Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur: ROBIN HOOD. Alle leeft. (nacht-) Do. en Vr. 11 uur, Za. 11.30 uur, Di. en Wo. 11 uur en Ma. 8 uur: THE CANTER BURY TALES. 18 jaar. Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 3, 7 en 9.15 uur, Zo. 3, 5 en 7 uur, Di. en Wo. 8.15 uur: BREAKOUT. In kleur, 18 jaar. Zaterdagavond 11.30 uur, Zo. 9.15 uur, Ma. 8.15 uur: MOOI EN BEREGOED IN BED. In kleur, 18 jaar. Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3, 5 en 7 uur: HET MYSTERIE VAN DE7 GOU DEN VAMPIERS. 18 jr. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtvoor- stelling), Ma. t/m Wo. 8.15 uur, Zo. 9.15 uur: POESJES, DIE MEN PAKKEN KAN. Kleur, 18 jr. WADDINXVEEN Na een kort zomerreces komt de Wad- dinxveense gemeenteraad volgen de week woensdagavond om half acht weer in de raadzaal van het gemeentehuis in openbare verga dering bijeen voor de afhandeling van de volgende agenda: B Mededelingen en ingekomen stukken. B Voorstel tot vaststelling van een herziene legesverordening. B Voorstel tot vaststelling van een lozingsverordening riolering. B Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gebiedje ter weerszijden van de Winterdijk. B Voorstel tot verhoging van de tarieven voor het overdekte zwembad én invoering jaar abonnementen. B Voorstel tot vaststelling van een brandbeveiligingsverordening. B Voorstel tot het nemen van verkeersmaatregelen (eenzijdig parkeerverbod Alberdingk Thijmlaan). B Mededelingen inzake de bouw van de sporthal. B Voorstel tot het nemen van een principe-besluit inzake deel name aan de opstelling van een intergemeentelijk structuurplan. B Voorstel inzake straatnaam- geving Centrumplan. B Voorstel tot aankoop van enkele huizen. B Voorstel inzake het miljoenen plan 1970. B Voorstel tot oninbaarverkla- ring van een verordening. B Voorstel tot wijziging van de Verplaatsingskostenverordening. B Begrotingswijzigingen. B Rondvraag. Eigen. H. J. Zeypveld De staten van deze provincie-nieuwe-stijl met Dordrecht als provincie-hoofdstad zullen 55 zetels tellen. De verkiezings- dienst van het ANP heeft berekend hoe de politieke samenstelling van de staten van Dordrecht-Gouda zou zijn als het resultaat van de statenverkiezing van vorig jaar voor de samenstelling van dit college zou hebben gegolden. Men krijgt dan de volgende zetelverdeling: PvdA 19 (32,3%), PPR 2 (4%), PSP 0 (0,8%), D’66 0 (l°/o), CDA 16 (26,8%), VVD 11 (19,1%), DS’70 0 (1,3%), BP 1 (2%), CPN 0 (1,6%), SGP 5 (9%), GPV 1 (2,1%) en RKPN 0 (0,1%). Het provinciaal bestuur heeft al toege zegd dat de financiële verdeelsleutel en de financiële waardering van de door Waddinxveen ingebrachte gegevens be sproken zullen worden in de commissie die de voorbereiding van het interge meentelijk structuurplan op zich gaat nemen. Deze commissie met de beheer ders van de portefeuille ruimtelijke orde ning uit Gouda, Moordrecht, Waddinx veen, Reeuwijk, Haastrecht, Stolwijk en Gouderak moet het werk in anderhalf jaar geklaard hebben. WADDINXVEEN De Waddinxveen- se zangeres Marina, die eind vorig jaar werd gekozen tot de Nederlandse Mary Osmond, treedt morgenavond (vrijdag) in Dordrecht op. Onder begeleiding van ”De Rekels” weet wel van Hannie en de Rekels) zingt ze op een in de grote zaal van Americain te houden dans- en muziekavond vier liedjes. Deze avond begint om half acht. Reeds in februari van het vorig jaar gaf de Provinciale Planologische Commissie (PPC) in een commentaar op de discus sienota structuurplan Waddinxveen te kennen dat het de hoogste tijd werd voor een intergemeentelijke structuurstudie voor Gouda en omgeving. De PPC meende dat dit geen zaak was voor het intergemeentelijk overlegorgaan Midden Holland, maar voor de betrokken ge meenten. Waddinxveen probeerde toen in reactie op dit standpunt tevergeefs Moerkapelle, Zevenhuizen, Moordrecht, Boskoop en Gouda om de tafel te krij gen, opdat zo’n regio-studie kon worden opgezet. Vandaar dat in ons dorp maar werd doorgegaan met de afronding van de eigen structuurplanstudie, waaruit zo verrassend bleek dat iedereen het er over eens is dat Waddinxveen niet gro ter hoeft te worden en dat de noodzake lijke woningbouw voor de eigen inwo ners alleen naar het zuiden moet worden gepleegd. Op verzoek van de provincie zijn on danks alles de gemeente Gouda, Goude rak, Moordrecht, Waddinxveen, Reeu- Dordrecht-Gouda is zo’n nieuwe pro vincie en met 79 gemeenten gelijk de grootste ook. In ieder geval is er in deze Streek en zal er ook in Waddinx- ven protest worden aangetekend tegen de voorgestelde samenvoeging van het gebied rondom Dordrecht en de streek rond Gouda (Midden Holland) twee plekken die niets met elkaar gemeen zouden hebben. Volgens minister De Gaay Fortman zal het zeker tot 1979 duren voordat een begin kan worden gemaakt met de in stelling van nieuwe provincies. Tot die tijd zou er nog volop inspraak worden geboden. In het begin zou er nog wel ruimte zijn geweest voor een gewest Gouda, maar daar blijkt nu helemaal geen plaats meer voor te zijn. In de nieuwe provin cie Dordrecht-Gouda zijn de Krimpe- nerwaard, Vijfheerenlanden, Lopiker- waard, Alblasserwaard, Dordrecht eft omgeving, de noordelijke rand van het Land van Heusden en Altena, Gouda en omgeving en een deel van het Utrechtse weidegebied (Woerden) ondergebracht. Waddnnxveen is in dit gebied één van de groter gemeenten. WADDINXVEEN Burgemeester en Wethouders menen dat Waddinxveen toch maar moet meedoen aan het opstellen van het intergemeentelijk structuurplan voor Gouda en zes aangrenzende gemeenten. De volgende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad wordt dan ook voorgesteld daartoe het principe-besluit te ne men. Het college stelt overigens wel als eis dat de resultaten en kosten van de eigen structuurplanstudie 250.000,-) moeten kunnen worden ingebracht. volkshuisvesting, verkeer en vervoer, jachtacten en visserijwet. Bepaald is nu ook dat de gemeente in sommige geval len het plakken van postzegels of het maken van andere kosten kan door berekenen. Gevolg van dit alles is natuurlijk wel dat de prijzen op het gemeentehuis voor andere diensten beneden het niveau lig gen van datgene wat ze op de ons om ringende gemeentehuizen vragen. Hoe wel het college er de voorkeur aan zou geven de Waddinxveense tarieven gelijk te trekken met elders gebruikelijke be dragen, blijkt de gemeente dat daarvoor geen goedkeuring zal worden verleend. Vandaar dat in de nieuwe legesverorde ning 1975 de tarieven in het algemeen met ongeveer 20 procent zijn verhoogd, uitgezonderd de leges voor de bouw vergunningen, die op Nieuwjaarsdag voor het laatst omhoog ging. Zoals gezegd wordt er in de legesveror dening geregeld wat iemand voor be paalde diensten en het verkrijgen van afschriften, uittreksels en kopieën van alle mogelijke zaken moet betalen. Zo gaat een uittreksel uit het kiezersregister per kiezer een kwartje kosten (politieke partijen zijn een dubbeltje per kiezer kwijt), kosten kaarten en tekeningen minstens f 3,50, bedraagt een abonne ment op de raadsvoorstellen per jaar 25,-, welk bedrag ook is gemoeid met een abonnement op de raadsnotulen per jaar, is men voor een ventvergunning of opkopersvergunning per dag 1,25 kwijt en kost een muziekvergunning voor één dag f 2,50. Gaat het om vergunningen om meerdere dagen, dan stijgt natuurlijk het bedrag. Behalve het vaststellen van een nieuwe legesverordening 1975 wordt de gemeen teraad door Burgemeester en Wethou ders ook gevraagd een lozingsverorde ning riolering vast te stellen als gevolg van het inwerkingtreden van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren. Vol gens deze nieuwe wet moeten de ge meenten maatregelen nemen de vervui ling van het oppervlaktewater met kracht te bestrijden en deze door de hoogheem raadschappen opgestelde lozingsverorde ning riolering is daar een prima instru ment voor. De derde verordening die de raadsleden in hun vergadering van vol gende week woensdagavond kunnen vaststellen heeft te maken met de brand beveiliging. wijk, Haastrecht en Stolwijk met elkaar gaan praten over het intergemeentelijk structuurplan voor de Goudse regio. Dit omdat er een streekplan Zuid-Holland- Oost wordt voorbereid. En daarop moet de structuurplanstudie worden afge stemd. Door dit alles heen speelt nog dat het intergemeentelijk overlegorgaan Midden Holland - die over de hele zaak al schriftelijke vragen van de Nieuwer- kerker J. A. Scholten kreeg te beant woorden - dit hele werk maar een dou blure vindt, alhoewel het overlegorgaan wel vanaf het begin bij deze studie be trokken wil worden. De provincie ziet dat niet zitten, medé omdat het aantal deelnemers beperkt moet worden. WADDINXVEEN De Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen bedrijft volgende week van maandag tot en met donderdag, zoals eerder bericht, tentevangelisatie voor ouderen en jon geren. Het evangelie zal worden verkon digd onder het linnen dak van een bij het station Waddinxveen-Noord op te zetten grote tent. Onder het motto ’Kom in de tent’ wordt iedereen, vooral jon geren, gevraagd deel te nemen aan een reeks activiteiten zoals een puzzeltocht op maandagmiddag, een bijbelvertellin- gen en creativiteiten op dinsdagmorgen, een zeskamp op dinsdagmiddag, een evangelisatieavond met het Hervormd Jeugdkoor en ds. W. Verboom - de wijk- predikant - op dinsdagavond, een crea tief programma op woensdagmorgen en -middag, een avond voor jongeren boven de 14 jaar op woensdagavond, weer veel creatieve activiteiten op donderdagmor gen, een songfestival op donderdagmid dag en een slotavond voor oud en jong met lampionnenoptocht op donderdag avond. De het karakter van een vakan tieweek dragende tentevangelisatieweek gaat maandagmiddag om twee uur offi cieel van start. 3. L.. to A Jl w

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 3