Stilzwijgen BOUW VAN SPORTHAL KOST NU RUIM ZES TON MEER POLITIE OP HUWELIJK Waddinxveners tekenen grif voor behoud van St. Jozef addinxveense bedrijven ebben ook uitzendkrachten Francaise bemiddelt RECEPTIE-ALBUMS REPRODUCTIES EN POSTERS Zwijgers’ La maison over tijdstip waarop bouw kan beginnen GYMLOKAAL P. ZUIDLAAN IS NU KLAAR HUURSCHULD ONINBAAR Bedrij f snieu ws Zevende lokaal Bekkersschool BRANDWEREN STRIJDEN ACTIE MOEDERS VOOR MOEDERS IN BOSKOOP DONDERDAG 24 JULI 1975 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Historie Boekhandel Veldwijk BV Het pasgetrouwde paar Ton van der Smit en Ria van der Smit-van Os met een motorrijder van de rijkspolitie uit Driebergen. Sportwethouder A. H. van Gent (Progressieven) blijft ook maar wachten op de sporthal. Boekhandel Veldwijk BV Niet spectaculair Honorering Actiegroep 'WADDINXVEEN De bouwkosten van de bij de in aanbouw zijnde samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg neer te Èzetten sporthal zijn nu al opgelopen tot 2.308.000,Dat staat in een mededeling van Burgemeester en Wethouders aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad. De raadsleden stelden ruim 13 maanden geleden 1.700.000,beschikbaar voor de sporthalbouw, die toen nog in het sportpark De Sniep werd gedacht. Andere bouwplaats Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Hans Scholtes commodaties Met de bouw van de sporthal moet er WADDINXVEEN Vorige week vrijdag is de Waddinxvener Ton van der Smit (23), wachtmeester bij de groep motorsurveillance van de Algemene Verkeersdienst der Rijkspolitie (AVD) in Driebergen, getrouwd met Ria van Os (20), verpleegkun dige in Tiel. Nadat het huwelijk in de kerk was ingezegend stond een collega-motor- rijder het jonge paar op te wachten. Ton van der Smit en Ria van der Smit-van Os wisten niet wat hen overkwam toen tijdens de receptie in De Hoeksteen aan de Esdoorniaan nog eens zes motoragenten acte de presence gaven. Het echtpaar, dat in Tiel is gaan wonen omdat Ria daar in het ziekenhuis werkt, toonde zich erg in genomen met deze belangstelling van deze rijkspolitie. bruto-loon worden door het uitzend bureau de wettelijk voorgeschreven in houding afgedragen. Elke week ontvangt de uitzendkracht zijn of haar netto loon. De opdrachtgever (het bedrijf of de in stelling waar de uitzendkracht heeft ge werkt) ontvangt van het uitzendbureau een rekening over het gespecificeerde bruto loon, verhoogd met een service fee voor het bureau, waarin de kosten voor werving, selektie en (loonadmini stratie zijn verwerkt, overeenkomstig de vooraf ingediende schriftelijke offerte. Een aantal bedrijven die reeds geruime tijd met uitzendbureau Luba werken ontdekten dat het uitbesteden van de veel tijd en rompslomp vergende admi nistratie zó veel bespaart, dat zij ook de door hen zelf geworven tijdelijke (sei- zoen)krachten via uitzenbureau Luba laten administreren en uitbetalen. De efficiëntie waarmee uitzenbureau Luba kan werken schuilt vooral in het feit dat zij beschikt over een computer die geheel geprogrammeerd is om uurlonen van diverse funktiegroepen te bereke nen. Uitzendkrachten ontvangen in de regel een honorering die op htezelfde niveau ligt als die van vaste werknemers in de betreffende funktie. Wie als uitzend kracht werkt ontvangt echter een be paalde toeslag op het loon als suppletie- vergoeding voor erkende feestdagen die vaste werknemers normaal doorbetaald krijgen. Ook uitzendkrachten hebben recht op vakantiegeld. Bij de Kamer is vastgelegd dat bij Bakkerijgrondstoffen C. P. Broer BV in Waddinxveen de directie wordt gevormd door de Waddinxveners A. Broer, B. F. Boonstoppel en J. I. M. van Vliet. De Gouwenaar W. Hoogendijk treedt op als commissaris. Bij de aan de Noordkade gevestigde on derneming Air Products Nederland BV zijn de Belg A. Dubuisson (Brussel) en de Engelsman D. Spencer (Guildford) uitgetreden als commissaris. Dezelfde weg ging ook procuratiehouder D. F. J. Webb uit het Engelse Surrey. „De Sniep” en neemt in een andere ver gadering in dezelfde maand augustus 1973 het besluit het gymnastieklokaal in Groenswaard 1 (hoek Peter Zuidlaan- Johannes Postlaan) neer te zetten. Dat gymnastieklokaal staat er nu. Met name de volleybalvereniging Be Fair heeft te vergeefs geprobeerd van dat gymnastiek lokaal een vergroot gymnastieklokaal te maken, om daarmee tegemoet te kunnen komen aan de huidige wensen van de in ruimtenood verkerende zaalsportvereni- gingen. Plaatselijk vertegenwoordigster is mevrouw J. J. Rietveld-Bus, Justus van Effenlaan 5, telefoon (01828) 4138. Moeders Voor Moeders beijvert zich urine van zwangere vrouwen in te zamelen voor strikt medische doeleinden. WADDINXVEEN/BOSKOOP De jaarlijkse brandweerwedstrijd tussen de korpsen uit de gemeenten Bodegraven, Boskoop, Capelle aan den IJssel, Reeu- wijk, Waddinxveen en Zevenhuizen zal worden gehouden op zaterdag 6 septem ber in Boskoop. De algememe leiding van de ontmoeting berust bij de heer H. P. Mooiman, brandweercommandant te Velp. De wedstrijd begint om twee uur. De heer Huisman, die spontaan met andere oud-patiënten in Waddinxveen een handtekeningenactie is begonnen en daarvoor in contact staat met de in onze gemeente wonende St. Jozefadministra- teur A. C. Ehlert van de Koningin Wil- helminasingel 61, is vast van plan ook op de komende weekmarkten met hand tekeningenlijsten rond te gaan. De ver zamelde Waddinxveense handtekenin gen zullen worden gevoegd bij die tien duizend die al door Gouwenaars tegen de ziekenhuisfusie zijn gezet WADDINXVEEN De rooms-katho- lieke Mgr. Bekkersschool aan de Peter Zuidlaan beschikt in het nieuwe school jaar over zeven lokalen. Het school gebouw is kortgeleden met een extra lo kaal uitgebreid. Voor die uitbreiding, waarmee half februari een begin werd gemaakt, stelde de gemeenteraad in april vorig jaar een kleine anderhalve ton be schikbaar. De Mgr. Bekkersschool telde al enkele jaren zeven klassen, waarvan er één was gehuisvest in het 3-klassige houten schoolgebouw aan de Mozart- laan. Het zal duidelijk zijn dat nu ieder een blij is dat aan deze ongewenste situatie een einde is gekomen. WADDINXVEEN In het nieuwe schooljaar zal gebruik gemaakt kunnen worden van de nu klaar gekomen bouw van het gymnastieklokaal aan de Peter Zuidlaan. Voor de bouw van dit lokaal werd in januari van dit jaar door de heer A. P. de Graaff, oud-voorzitter van de gemeentelijke sportcommissie, de eerste paal geslagen. Het gymnastiek lokaal is een ontwerp van architecten bureau Stuurman BV en neergezet door het scholenbouwteam Midden Holland. De bouwkosten liggen rond de zes en een halve ton. De directie van het Bleulandziekenhuis heeft al aangekondigd dat het katholieke ziekenhuisbestuur geen spectaculaire ge volgen moet verwachten van de inte gratie. „Fusie zal niet leiden tot een uitbreiding op medisch wetenschappelijk terrein”, is al meegedeeld door de direc tie van het neutrale hospitaal die zich geen duidelijk voorstander van samen gaan toont. De actiegroep zegt ook andere argumen ten te kunnen ontzenuwen die worden gehanteerd door het St. Jozef bestuur. Het werkgebied, waarin nu 160.000 men sen wonen, zou drastisch worden ver kleind door de voorgestelde bouw van ziekenhuizen in Zoetermeer en in de Alexanderpolder. Volgens de actievoer ders staat achter de bouw in Zoetermeer daarentegen een groot vraagteken en is de realisatie in Rotterdam-Oost op de lange baan geschoven. mocht worden dat met het doorzetten van de sporthalbouw in het sportpark De Sniep de rijkssubsidie in gevaar zou komen. Aan de nieuwe plaats hechtten de bestuurscommissie van de school en het ministerie van onderwijs hun goed keuring. Het ministerie was bereid twee van de drie gymnastieklokalen - omdat die lokalen er toch moesten komen en waarop de samenwerkingsschool aan spraak maakt - in te brengen in de sporthal. De rijkssubsidie van zeven ton is geba seerd op de stichtingskosten versoberde bouw voor twee gymnastieklokalen. Naast de sporthal komt er dus ook nog een gymnastieklokaal in het gebied waar het de bedoeling is ook nog een christe lijke MAVO-school en een school voor Lager Beroeps Onderwijs (LBO) neer te zetten, welke scholen ook nog de be schikking krijgen over eigen gymnastiek- accommodatie. Voor wat de de bouw kosten van de sporthal betreft is geen rekening gehouden met de grondkosten. Het rijk neemt voor de bouw van twee gymnastieklokalen 1500 vierkante meter in aanmerking. Deze oppervlakte is vol doende om de bouw van een door het architectenbureau Stuurman BV in Wad dinxveen ontworpen sporthal te realise ren. Over de juiste stichtings- en ex ploitatiekosten zullen de raadsleden te zijner tijd mededelingen worden gedaan. WADDINXVEEN/GOUDA In Gouda heeft zich nu ook het uitzendbureau Luba gevestigd. Om te voldoen aan een toenemende vraag van de bedrijven uit Wad dinxveen, maken ook uit deze regio naar tijdelijke arbeidskrachten werd aan de Lage Gouwe 12 door dit uitzenbureau, dat zeven jaar geleden met haar activiteiten in Leiden startte en sindsdien ook een vestiging heeft in Alphen aan den Rijn, kort geleden een kantoorpand in gebruik genomen. WADDINXVEEN/GOUDA Op de weekmarkt van vorige week vrijdag heeft de Waddinxvener J. M. Huisman van de Peter Zuidlaan 175 als oud-patiënt rond 360 handtekeningen verzameld van mensen die met hem van mening zijn dat het Goudse St. Jozef ziekenhuis zelfstandig moet blijven. Zoals bekend heeft het ziekenhuis bestuur kortgeleden plannen ontvouwt oin het ’’Paviljoen”, zoals het ziekenhuis nog zo vaak wordt genoemd, op te laten gaan in het Bleulandziekenhuis. De Waddinxveense Bouw- en Aanne- mingsmaatschappij P. Rehorst BV zich opgesplitst in het zojuist genoemde bouwbedrijf en de beheersmaatschappij Rehorst BV. Bouw- en aannemingsmaat- schappij P. Rehorst BV, dat zich bezig houdt met het aannemen, uitvoeren en doen uitvoeren van bouwwerken enz., wordt geleid door de Waddinxveners G. en A. P. C. Rehorst. Het maatschappe lijk kapitaal bedraagt 250.000,-, waar van 75.000,- is gestort. Commissaris van het bouwbedrijf is mr. J. Dutilh uit Rotterdam. De beheermaatschappij Rehorst BV is doende met de verkrijging, vervreemding en exploitatie van vermogenswaarden en het deelnemen in-, steun verlenen aan enz. Het is een misverstand dat uitzendbu reaus ’’verdienen aan het loon dat uit zendkrachten ontvangen”. Sommige uit zendorganisaties die als stichting wer ken schennen dan ook ten onrechte met het idee dat ze goedkoper zouden zijn omdat zij ’’niks verdienen aan wat een uitzendkracht toekomt”. De honorering van uitzendkrachten geschiedt op uur- basis volgens vaste tarieven. Voor som mige funktiegroepen bestaan wettelijk voorgeschreven CAO-regelingen. Een bedrijf blijkt vaak om allerlei re denen een uitzendkracht nodig te kun nen hebben. Wegens ziekte, ontslag op staande voet, plotselinge toename van werk, achterstanden, seizoendrukte e.d. kan er bij een bedrijf een situatie ont staan waarin onmiddellijke hulp door extra personeel noodzakelijk is. In ver band met het tijdelijk karakter van deze situatie zou het onverantwoord zijn om extra vaste krachten in te zetten. Bo vendien neemt de werving en selektie van personeel veel kostbare tijd in be slag. Tijd die niet alleen kostbaar is paar ook gezien de urgentie van het personeelsprobleem, node gemist kan worden. Een uitzendbureau beschikt over een bestand met namen van men sen die twdelijk willen werken en vrij wel onmiddellijk beschikbaar zijn. Dit maakt het mogelijk dat een bedrijf dat zulke mensen nodig heeft vaak nog dezelfde dag geholpen kan worden. De minimum leeftijd voor uitzend krachten is wettelijk vastgesteld op 18 jaar. Dit jaar heeft de minister van So ciale zaken opnieuw toestemming ver leend aan de vergunninghoudende uit zendbureaus voor het uitzenden van scholieren vanaf 16 jaar. Deze groep is vooral aktief bij het seizoenwerk: het binnenhalen en verwerken van oogsten alsmede het opvullen van ar beidsplaatsen die door vakanties zijn open gevallen. Scholieren die via een uitzendbureau gaan werken kunnen er zeker van zijn dat hun rechtspositie, vooral op sociaal gebied, wordt be schermd. Bovendien hoeven ze niet zelf neer ”op baantjesjecht”. Toch werd in november 1973 nog - na een garantieverlening - de „Stichting Zaalsport Waddinxveen” opgericht. Be gin vorig jaar vroeg het stichtingsbestuur aan architectenbureau Stuurman BV voorlopige schetsplannen te maken. Maar- al het werk van mr. R. G. Fierst van Wijnandsbergen (voorzitter), wet houder A. H. van Gent (vice-voorzitter) en E. J. van Beek (secretaris) zou voor niets worden gedaan. In het voorjaar van 1974 werd bekend dat het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland goed keuring onthield aan het Waddinxveense raadsbesluit tot het garanderen van een door de „Stichting Zaalsport Waddinx veen” aan te gane geldlening voor de bouw van een sporthal en een gymnas tieklokaal. In de zomer besloot de ge meenteraad toen maar zelf het gymnas tieklokaal te gaan bouwen en voteerde daarvoor 645.670,-. Noodgedwongen moest de „Stichting Zaalsport Waddinx veen” binnen een jaar na de oprichting er het bijltje bij neerleggen. In oktober vorig jaar kwam men overeen een be stuurscommissie in het leven te roepen om eindelijk die sporthal in „De Sniep” te krijgen. Ook hiervan is dus niets te recht gekomen, omdat in tegenstelling tot eerdere toezeggingen er niet mee ac- coord wordt gegaan dat van de samen werkingsschool voor HAVO/Atheneum geen gymnastiekaccommodatie deel gaat uitmaken. WADDINXVEEN De in Waddinx veen gevestigde In- en Verkoop Kom- binatie Gouda en Omstreken BV is, blijkens een mededeling van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en Omstreken, ontbonden en opgeheven. Dit beslit is door de ver gadering van aandeelhouders kortgele den genomen. Nieuw ingeschreven is ook het Wad dinxveense bedrijf Record Discount *75 BV, dat handelt in grammofoonplaten enz. Het maatschappelijk kapitaal van dit bedrijf, dat geleid wordt door de Waddinxvener A. Beringer, bedraagt 100.000,-, waarvan 20.000,- is ge plaatst. Filialen van Record Discount ’75 BV zijn gevestigd in Moordrecht (Dorpstraat 23) en in Den Haag De actiegroep die in Gouda strijdt voor het behoud van het St. Jozefziekenhuis, waar in 1973 648 plaatsgenoten werden opgenomen, denkt met zoveel handteke ningen wel een been te hebben om op te staan, De groep meent dat tussen het St Jozef- en Bleulandziekenhuis een goede samenwerking kan bestaan zonder dat van een volledige integratie in één ge bouw sprake hoeft te zijn. „Inkopen kunnen gezamenlijk worden verricht; de apparatuur kan over en weer worden ge bruikt, en men kan streven naar een coördinatie in de te treffen voorzienin gen”, vindt de actiegroep, die hierbij aantekent dat dit wordt vergemakkelijkt omdat de twee ziekenhuizen slechts achthonderd meter van elkaar verwijderd liggen. Eerder ziet men een noodzake lijke uitbreiding van de bebedding in de ziekenhuizen. Aktievoerder Sijmen Tol: „De hoeveelheid bejaarden neemt toe. De wetenschap maakt grote vorderin gen, zodat meer ziekten dan voorheen kunnen worden bestreden. Er bestaat al een lange wachtlijst voor diverse speci alisaties.” Deze argumenten worden ook genoemd in een brief aan de gemeente raad van Gouda, waarin het comité een ingrijpen vraagt om de fusie-plannen te beletten. Enige Kamerleden zullen bin nenkort schriftelijke vragen stellen aan de minister van Volksgezondheid over de Goudse situatie. De Kring van Goud se Artsen heeft zich bovendien solidair verklaard met de actie. Als nieuw bedrijf heeft zich verder in laten schrijven Cees Okkerse Agencies BV in Waddinxveen. Directeur van deze onderneming, die handelt in luxe huis houdelijke artikelen enz., is de Wad dinxvener C. E. G. Okkerse. Het maat schappelijk kapitaal van dit bedrijf be draagt 50.000,-, waarvan 15.000,- is geplaatst. WADDINXVEEN ”La maison Francaise” heeft Joh. Zwijgers (23) van de Dorpstraat zijn Wad dinxveense agentschap van een vijftal Franse makelaarskantoren genoemd. Hij fungeert op die ma nier als Nederlands contactper soon, die voor Waddinxveners en anderen kan bemiddelen in het zoeken naar of kopen en huren van huizen, boerderijen en wat dies meer zij in heel Frankrijk. „En dan voor prijzen die een be hoorlijk stuk lager liggen, dan die welke in advertenties in Neder landse kranten of door hier ge vestigde beleggingsmaatschappijen plegen te worden genoemd. Mijn bemiddeling doorbreekt die prijs- opdrijverij”, aldus cafetaria- eigenaar Joh. Zwijgers, die voor zijn „La maison Francaise” vol doende tijd heeft kunnen vrijma ken om iedereen zo uitgebreid mogelijk voorlichting en infor matie te kunnen verstrekken over onroerend goed in heel Frankrijk. Dat hij juist in het land van Marianne is terecht gekomen is niet zo verwonderlijk, omdat hij is getrouwd met een Francaise en dus door haar heg en steg weet in het geboorteland van Tour de France-winnaar Thevenet. Uitzendkrachten ontvangen wekelijks een werkbriefje waarop zij door hun tijde lijke werkgever laten aantekenen hoe- veel uur zij per dag gewerkt hebben. Deze aldus ingevulde en door de perso- neelsfunktionaris bij het betreffende be drijf ondertekende werkbriefjes worden bij het uitzendbureau ingeleverd, waar na wordt uitgerekend wat de uitzend kracht per week heeft verdiend. Van dit eindelijk een einde gaan komen aan een jarenlang gebrek aan voldoende zaal- sportaccommodatie in Waddinxveen. Hoe de plannen op het laatste moment zijn gewijzigd, moge misschien blijken uit het feit dat prins Bernhard tijdens zijn werkbezoek op maandag 25 septem ber van het vorig jaar een door archi tectenbureau Stuurman ontworpen ma quette is getoond die geen werkelijkheid zal gaan worden, omdat toen nog van sporthalbouw in De Sniep werd uitge gaan. Met het werken aan die sporthalbouw is in januari 1973 al begonnen met de vorming van de ’’Studiegroep Sportac- Waddinxveen”, die in april ’73 de ’’Nota Zaalsportaccommo- datie Waddinxveen” het licht deed zien. In het stuk werden twee adviezen ge geven: bouw eerst een sporthal, een gym nastieklokaal en daarna een sporthal of bouw eerst een sportzaal, een gymnas tieklokaal en daarna een sporthal. Bur gemeester en Wethouder komen op hun beurt in juli 1973 met een nota, waarin wordt gesteld in één bouwstroom een sporthal en een gymnastieklokaal te bouwen. De sportzaal komt later wel. Een maand later besluit de gemeente raad tot de bouw van een sporthal in WADDINXVEEN In 1970 is het Waddinxveense gemeentebestuur in de weer geweest om een hier wonend gezin van zeven personen (man, vrouw en 5 kinderen) aan een ander huis te helpen. Een andere woning moest op medische gronden worden betrokken en de eige naar van de oude en de nieuwe woning was slechts tot helpen bereid indien de huurachterstand van 1.555,60 werd be taald. De gemeente was bereid dit te betalen, maar pogingen om iets van dit bedrag terug te zien faalden. Het vrij grote gezin moet overigens ook niet in staat worden geacht enige aflossing te doen. Daarom wordt de volgende week woensdagavond vergaderende gemeente raad maar Voorgesteld deze vijf jaar oud vordering oninbaar te verklaren. Van die ruim 2,3 miljoen gulden die de Waddinxveense sporthal gaat kosten draagt het rijk 700.000,- (inclusief BTW) bij. Dat de bouwkosten met meer dan zes ton zijn gestegen is niet alleen het gevolg van prijsstijgingen in een dik jaar tijd, maar ook omdat de te bouwen sporthal zal worden voorzien van een vaste tribune 288.000,-) en van een extra scheidingswand 40.000,-). B. en W. hullen zich in stilzwijgen over het tijdstip waarop de sporthalbouw zou kunnen beginnen. Oorspronkelijk zou de sporthal in het sportpark De Sniep worden neergezet. Leerlingen van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum zouden dan na melijk dichtbij gymnastiekles in die hal kunnen krijgen, waardoor tevens een ge zonde exploitatie van de sporthal - die ook door zaalsportverenigingen drin gend wordt gewenst - mogelijk werd. De bestuurscommissie van de samen werkingsschool kon zich met deze op lossing verenigen. In een later stadium rees echter bij zowel de onderwijsin spectie als bij de leerkrachten de vrees dat de afstand tussen school en sporthal, die 700 meter bedroeg, ongewenst was. Om de sporthalbouw te redden kwam het gemeentebestuur hieraan rond de jaarwisseling tegemoet door te besluiten de sporthal op het terrein van de samen werkingsschool voor HAVO/Atheneum te bouwen, omdat terecht verwacht

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 9