Automobilisten, wees niet langer hefbrug de Rondom eigenwijs: Gebruik Beyerincklaan bioscopen congresseren in Agenda Goudse 120 Jehova’s Getuigen Utrecht h VAKANTIE REGELING Wiertsema Prinses Irene 36 OMWEG VAN 4 KILOMETER M. Kievits trainer van Be Fair-jeugd Of Rond Kerkweg en hefbrug ingewikkelde reconstructies WADDINXVENER MAAKT HET HELEMAAL IN CANADA BEJAARDENPAS OOK VOOR W'VEENSE 65-PLUSSERS „ROUWSTOET BEWEES DAT AANTAL OMWONENDEN DOOR WEEKMARKT PRIVACY KWIJT ZIJN” Scandinavisch vakantiefeest in Zevenhuizen Groentehandel Bakkers Slagers WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 31 JULI 1975 ï- Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 De riante uit- en invalsweg Beyerincklaan. Dit weekeinde in W’veen geen bijeenkomsten - THALIA REUNIE SCHOUWBURG Hoogtepunt ’^RECEPTIONISTE opleidingen. ®pont GOUDA Aan de andere kant blijkt pas. (ADVERTENTIE) Eigen. H. J. Zeypveld mogen gaan. JNTfRFlOffl’ mannen van 30 tot 34 jaar. Ongehuwde mensen tussen 60 en 65 jaar moeten wach- De bakkers gaan met vakantie Van maandag 14 juli t/m zaterdag 2 augustus: J. de Graaf, Zuidkade T. Broer, Dorpstraat Markus, leplaan H. van der Loo, Noordkade 51 Voor de groentewinkels geldt de volgende regeling: W. Sekeris, Dorpstraat, van maandag 14 juli t/m maandag 4 augustus T. de Vos, Stationsstraat, van maandag 11 augustus t/m donderdag 28 augustus. WADDINXVEEN In de komende weken zijn uiteraard ook verschillende winkels wegens vakantie gesloten. Iedere avond (behalve Ma.), Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur: RUFUS. Kleur, 18 jaar. Iedere middag half twee en half vier: ROBIN HOOD. Alle leeft. Za. 11.30 uur (nachtvoorst.) en maandagcyclus 8 uur: STRAW- DOGS. 18 jaar. BLOEMTTEK De slagerijen zijn de volgende sluitings tijden overeengekomen: van maandag 14 juli t/m zaterdag 2 aug. Kerver, Dorpstraat Wijnjeterp, Zuidkade van maandag 14 juli t/m maandag 4 aug. Van Tilburg, Oranjegalerij Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo.3, 5 en 7 uur: DE DUI VELSE RITUELEN VAN DRACULA. 18 jaar. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtvoorst.), Ma. t/m Wo. 8.15 uur, Zo. 9.15 uur: TIROLER SEXFESTIJN. 18 jr. Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 3, 7 en 9.15 uur, Zo. 3, 5, 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur: BEROEP: REPORTER. In kleur, 14 jaar. Zaterdagavond 11.30 uur: DER LETZTE TANGO IN HAM BURG. In kleur, 18 jaar. vestigd in twee panden in het centrum van Montreal. - Op zondagmiddag om 3 uur zal het hoogtepunt gevormd worden door de openbare toespraak. Verwacht wordt dat drie opeenvolgende bijeenkomsten met hetzelfde programma ruim 40.000 mensen zullen trekken. In deze weken zullen Jehovah’s Getuigen o.a. door mid del van 250.000 strooibiljetten de be volking van Utrecht en omstreken uit nodigen deze landelijke vergaderingen bij te wonen. Ze zijn geheel gratis toe gankelijk. gen en dat in gezamenlijk overleg aan de wensen en van iedereen WADDINXVEEN Prinses Irene viert op dinsdag 5 augustus haar 36-ste verjaardag. We zien de charmante Oranje-telg vaak binnen onze grenzen, ofschoon zij een prachtig huis bezit in het zuiden van Frankrijk. Op het ogenblik houdt zij met de rest van de familie vakantie in het buiten verblijf van de koninklijke familie in het Italiaanse Porto Ercolo. Wij wensen de prinses veel geluk voor het komende jaar toe. zullen er naar schatting 700- tot 800.000 mensen met een „Pas-65” op zak Loosduinen schoonvader Albert Jaco bus van Os, die aan de maken, weet je dat het over heel Canada wordt WADDINXVEEN De Rotterdammer M. Kievits gaat de jeugd van de voet balvereniging Be Fair trainen. Hij werd uit meerdere kandidaten door het be stuur gekozen. Kievits trainde eerder de jeugd van het Boskoopse Floreant. Hoofdtrainer Arend van Bommel houdt zich voortaan alleen met de senioren bezig, waarvoor een A- en een B-selectie is gevormd. Dinsdagavond zijn de seni oren weer begonnen met hun training op het niéuwe verharde veld aan de IJsermanweg. Volgende week maandag beginnen de junioren aan hun conditie te werken. (naar Den Haag) en 20 (naar Rotterdam) door de bewegwijzering van de ANWB (die zulks doet zoals de Rijkswaterstaat dat wil) op zeer onvoldoende wijze het naar Waddinxveen komende verkeer over de Beyerincklaan wordt geleid. Het progressieve raadslid ML Boere heeft in de Waddinxveense gemeenteraad wel eens gekscherend, maar niet minder se rieus, gezegd het ANWB-bord bij de Goudsebrug te willen kraken om het uit Utrecht komende verkeer duidelijk te maken dat het beter via de Beyerinck laan dan via de Henegouwerweg naar ons dorp kan rijden. Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2079 beroep gedaan een intensiever gebruik van de Beyerincklaan te maken. Die ligt er tenslotte niet voor niets al jaren zo uitnodigend bij. U moet namelijk weten dat er een groeiend aantal automobilis ten is die dat al hebben ontdekt. En om dat u nu voortaan allemaal gebruik gaat maken van de Beyerincklaan vertellen wij u, evenals in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week is ge beurd, wat er allemaal aan de Kerkweg- Oost en bij de hefbrug wordt gedaan als u van de Beyerincklaan gebruik maakt. Vanaf komende maandag zal t/m 28 augustus het gedeelte tussen Oranjelaan In het voorjaar van 1974 vertrok de Waddinxveense grafisch-ontwerper en illu strator plotsklaps naar Canada. De En dat blijkt een pas van de Academie voor Beeldende Kunsten in Rot- WADDINXVEEN/UTRECHT Uit Waddinxveen zullen 120 Jehovah’s Getuigen en belangstellenden van vandaag (donderdag) tot en met zondag aanwezig zijn op het jaarlijks congres van deze groepering in de Utrechtse Jaarbeurshallen. Het the ma van die meerdaagse vergadering is „Goddelijke Soevereiniteit”, terwijl de open bare toespraak van zondagmiddag „Eén wereld, één regering, onder Gods Soeve reiniteit” is getiteld. In verband hiermee zullen er in de Koninkrijkszaal van de Jehovah’s Getuigen in Waddinxveen aan de Burgemeester Trooststraat geen bijeen komsten worden gehouden in het komend weekeinde. De Getuigen van Jehovah tekenen bij hun congres in Utrecht het volgende aan: „Wisselende successen in het top- overleg tussen wereldleiders met betrek king tot het Midden Oosten en in de Oost-West verhoudingen doen bij velen de vraag rijzen: Waarom falen mense lijke leiders zo jammerlijk bij het op lossen van wereldproblemen, zoals vrede en zekerheid, groeiende honger en ar moede? Liggen deze problemen buiten het bereik van menselijke oplossingen? Velen zien met verbijstering de wantoe standen op het sociale vlak toenemen. Hierdoor hebben in vele landen de militaire machthebbers de soevereiniteit aan zich getrokken. Jehovah’s getuigen wijzen op bovenmenselijke hulp bij het oplossen van deze problematiek. Het congres zal duidelijk maken hoe deze soevereiniteit op elk mens van invloed is. De geboden bijbelse inlichtingen zul len de aanwezigen helpen zich voor te bereiden op het snel naderende einde van de huidige maatschappij en de dan te verwachten nieuwe ordening van God”. en de oprit naar de hefbrug in twee gedeelten worden gereconstrueerd. De wegsplitsing met de Julianastraat en de Kerkweg-onderlangs-de-oprit zal op maandag 11 en dinsdag 12 augustus ge heel zijn afgesloten. Van 1 september tot 15 oktober zal het gedeelte Kerkweg -Oost tussen Kanaalstraat/Juliana van Stolberglaan en de Oranjelaan voor het doorgaande verkeer zijn afgesloten. Tus sen 15 oktober en 1 november zal de wegsplitsing Juliana van Stolberglaan/ Kanaalstraat en Kerkweg-Oost worden aangepast. Tot slot nog een opmerking: Het is jammer dat op de rijkswegen 12 Montreal aangekomen te zijn, zwierf hij eerst een tijdlang door Canada en streek uiteindelijk weer in Montreal neer om er sa- Twee maanden heeft de WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN Al een paar weken wordt de aandacht en belangstelling van de Waddinxveense bevolking gevraagd voor de komende zaterdag in Zevenhuizen te houden Scandinavische feestdag, die door het recreatieschap Rottemeren als afsluiting van het hoogseizoen op touw is gezet Op die dag vaart een Vikingschip op de Rottemeren. Berggeiten, plaggehutten, fonteinen en sauna’s zullen het landschap in Zeven huizen een Noord-Europees tintje geven. Enkele activiteiten zijn: Steltlopen, stok vis Trappen, touwtrekken en een viswed strijd (hengels moeten thuisblijven). Ver der zal er in het zwembad De Koom- molen elk uur een film over Noorwegen worden gedraaid, ’s Avonds zal VARA’s drive-in discotheek op de ligweide voor een muzikaal festijn zorgen. Op het ter rein van camping Zevenhuizen begint om 15 uur een kinderkennis. Verder wordt daar een zeskamp gehouden en een dansavond georganiseerd. Het vi kingschip is vanaf 12 uur te vinden bij Jachthaven De Eendragt. WADDINXVEEN Het Waddinx veense gemeentebestuur en de plaatselij ke rijkspolitie hebben er weliswaar een zwaar hoofd in, maar ze hebben niette min in deze dagen van alles geprobeerd om de automobilisten in ons dorp in te prenten dat iedereen er mee gediend is dat ze in de komende maanden de Kerkweg-Oost en de hefbrug over de Gouwe mijden. Tot 1 november wordt, zoals we allemaal weten, deze belangrijk ste verkeersader in ons dorp (dagelijks plegen er zo’n 9.000 motorvoertuigen op dit weggedeelte te passeren) behoorlijk opgeknapt en dat gaat gepaard met ver keersstremmingen en -opstoppingen, ten minste als de Waddinxveense automo bilisten hardnekkig van de Kerkweg- Oost en de hefbrug gebruik blijven ma ken om ons dorp uit en in te gaan. Vandaar dat in persberichten en in een in elk huis in Waddinxveen bezorgde brief door het Waddinxveense gemeen tebestuur en de plaatselijke rijkspolitie wordt gewezen op zeer aanvaardbare en eigenlijk voor altijd wel te verkiezen al ternatieve routes. Met andere woorden: Automobilisten, maak nu eindelijk eens gebruik van de Beyerincklaan als u uw woonplaats verlaat of binnenkomt. U weet niet wat u mist als u deze een aan tal jaren geleden aangelegde magnifieke uit- en invalsweg links laat liggen. Want dezelfde Beyerincklaan brengt u overal waar u wezen moet: Gouda, Utrecht en Den Haag (Sniepweg-Beijerincklaan) en Rotterdam (Sniepweg-Beyerincklaan- Bredeweg). En als u weer terugkomt volgt u dezelfde snelle en comfortabele route, omdat u door die ingewikkelde reconstructiewerkzaamheden aan de Kerkweg-Oost en bij de hefbrug alleen maar vertragingen en irritaties oploopt als u tegen beter weten in de in feite altijd al niet meer te verkiezen ’’oude” route blijft verkiezen. Er is wel een klein nadeel: De nieuwe route is een klein beetje om, althans als u naar of van Gouda en Utrecht gaat of komt. Vier kilometer om precies te zijn. Maar daarmee omzeilt u wel veel ongemak en ongenoegen. Daarom wordt op alle auto mobilisten naar onze mening terecht het I I A. van Hooft weer in de paaltjes teruggeslagen, toen kortgeleden de markt be zocht. delijke en zuidelijke rij- Geen openlijke protesten tigheid heeft moeten dus meer van de (ook in het gemeentehuis ge tekend dat ook het pro- neerleggen. Vooral als ze op een dag als die vrijdag vinciaal bestuur van Zuid- zich bedenken hoe moei- toen we mijn schoonvader Holland het daarmee eens lijk hun huizen in feite van 78 jaar gingen cre- ‘s- elke vrijdag bereikbaar zijn meren”, aldus de heer Maar de aan- en omwo- geworden voor rouw- en Heus. Ook gemeentebe- nenden van de zuidelijke trouwauto’s, ambulance en stuur, rijkspolitie en de Willem de brandweerwagen. Intussen marktmeester zijn het met t hem eens dat een andere zou verminderde prijzen. Concertzalen en Schouw burgen doen niet mee; hoe wel zij best willen zien zij man wél de film voor half de 1,4 miljoen bejaarden financieel geen mogelijk- geld kan zien en de vrouw zullen er naar heid het verlies dat op- niet. Alle andere organisa- treedt als zij prijzen ver- ties, waarmee CRM over lagen te compenseren. Dit eenstemming heeft bereikt lopen, geldt ook voor de amuse- aanvaarden het leeftijds- ven), cursussen aan volks hogescholen en enkele re creatieve gemeenten, het Deze uitzondering heeft gebreken, dolfinarium in Harderwijk crm gemaakt nadat was ge en sommige vakantiehuis- bleken dat het leeftijdsver- jes toegankelijk tegen sterk schil in veel huwelijken het meest achterop komt in vier jaar is. De moeilijk- vergelijking met andere heid is nu dat wanneer de groepen zoals gehandicap- man 65 en de vrouw 61 de ten, werklozen enz. Van men met een Amerikaan atelier in te richten „om er aan de drukke Crescent- heerlijk te kunnen schil- street de Tehachapi-studio deren”. De Waddinxvener Pim Sekeris (25) op te zetten en te drijven, heeft het voor elkaar ge- succes- kregen te kunnen werken volle zaak te zijn, zo is voor de grootste bedrijven Laura Jansen voor de Sijt- in Canada. „Zodra we iets terdam afgestudeerde jon- hoffpers aan de weet ge- geman, die aan de Goudse komen. Zij bracht kort- Hoge Gouwe 72 een kleine geleden een bezoek aan de verspreid. En daarbij te eenpersoons reclamestudio Waddinxveense grafisch- bedenken dat het hier eco- bezat, ontweek op die ma- ontwerper en illustrator nomisch helemaal niet zo nier de Nederlandse mili- Pim Sekeris en vertelt best gaat. Dat veel recla- taire dienstplicht en kon daarover in een zelfge- mebureaus sluiten of maar een veel avontuurlijker Ie- schreven verhaal. Sekeris, vier dagen per week wer ven tegemoet gaan. Na die destijds met succes te- ken”. De Tehachapi-studio ruim een jaar geleden in kende voor het (Alphense) van Pim Sekeris en zijn Dagblad van Rijn en Gou- Amerikaanse collega is ge- we, zegt de wens te hebben als de zaken zo goed blij ven floreren in de Rocky Mountains een huis en Eind dit jaar kunnen ook mentsgelegenheden zoals verschil van 4 jaar wel. de Waddinxveense bejaar- de Efteling, Madurodam, Het onderzoek naar leef den in het bezit komen het Evoluon enz. De Bios- tijdsverschillen leert dat elf van de oranje-bruine ”Pas- coopbond werkt alleen vrouwen in Nederland tus- 65”. Uit een bericht in het mee op voorwaarde dat sen de 20 en 24 jaar zijn Weekblad voor Waddinx- een ieder, die tegen een af- getrouwd met een man van veen van vorige week - baan van de Willem de Zwijgerlaan (gelegen ten het gemeentehuis oosten van het Koningin hoorde) bewoners van r Wilhelminaplein) verplaat- zuidelijke rijbaan van de dag met al die kramen ste weekmarkt daar defini- Willem de Zwijgerlaan, voor de deur en heen en tief mag blijven staan. Juist hoewel ze zich maar moei- weer lopende mensen je- vorige vorige week werd lijk bij de situatie blijven zelf niet meer. Zeker niet neerleggen. Vooral als ze zich bedenken hoe moei lijk hun huizen in feite van 78 jaar gingen elke vrijdag bereikbaar zijn meren”, aldus de rouw- en Heus, en stuur, werkt mee op voorwaarde dat een ieder, die tegen een af geprijsd kaartje binnen- 75 jaar en ouder en dat I naar aanleiding van de gis- komt ook werkelijk 65 jaar 113 vrouwen van 40 tot en teravond door de gemeen- is. Daarmee duikt het eer- met 44 een echtgenoot van I teraad vastgestelde leges- ste probleem op voor het 75 jaar en ouder kozen. i verordening ’75 - weet u dat ministerie van cultuur, re- deze pas 6,50 kost. Het creatie en maatschappelijk dat 59 vrouwen van 65 tot I document, dat borg staat werk. In veel gevallen is de 69 jaar een huwelijkspart- voor vele kortingen, be- man 65 jaar en de vrouw ner vonden in de leeftijd hoeft maar één keer te jonger (andersom komt van 30 tot 34 jaar en dat er worden aangevraagd. De ook voor, maar minder). In 97 vrouwen zijn van 50 tot I voornaamste trekker is de totaal zijn van de 1,4 mil- 59 jaar die trouwden met I reductie (halve prijs) op joen bejaarden, die ons I het openbaar vervoer, be- land telt er 125.000 ge- I halve op de trein, dat zijn trouwd met een partner, 1 eigen, bestaande systeem die jonger is. Wanneer dat ten tot hun 65ste voor een I aanhoudt. Verder zijn bios- maar vijf jaar scheelt, dus pas. De gedachte oude I copen, bibliotheken, dans- vanaf 60 jaar mag de jan- mensen tegemoet te komen I scholen (er bestaan zestig dere helft ook profiteren is niet alleen gestoeld op I instituten die speciaal aan van het paspoort. Die een financiële achterstand, ouderen dansonderricht ge- groep „jongeren van 60- die men bij het ouder wor- tot 64 jaar” omvat nog al- den vaak oploopt, ook tijd 100.000 mensen. lichamelijk en of geestelijk verminderde contacten en dergelijke lei den er toe dat de bejaarde I Eigenlijk kunnen de bewo- bericht, maakte een bewo- I ners van de eengezinshui- ner van een koophuis aan Gemeentebestuur, rijkspo- I zen aan de zuidelijke rij- de Willem de Zwijgerlaan litie en marktmeester zorg- I baan van de Willem de zich zo kwaad over de de- den ervoor dat er alles aan I Zwijgerlaan er zich nog finitieve plaats van de gedaan was om de vertrek- I maar moeilijk bij neerleg- weekmarkt dat hij de afras- kende en een paar uur la- I gen dat de wekelijkse wa- teringsplaatjes in zijn ter weer terugkerende I renmarkt elke vrijdag voor voortuin voorzag van ver- rouwstoet op gepaste wijze I hun neus wordt opgesteld, vaarlijk afgezaagde spij- doorgang te verlenen. Ook geleden kers. Die werden hoogst- marktkooplieden verleen- Waddinxveense persoonlijk door burge- den hieraan medewerking, gemeenteraad er unaniem meester C. A. van der Maar de heer Heus en de mee ingestemd dat de be- Hooft weer in de paaltjes bewoners van de eenge- gin dit jaar bij wijze van teruggeslagen, toen hij zinswoningen aan de Wil- proef van de Juliana van kortgeleden de markt be- lem de Zwijgerlaan menen Stolberglaan naar de noor- zocht. dat juist deze rouwplech- t aan tonen dat het met de pri vacy op vrijdag volkomen de is gedaan. „Je bent op die I rijbaan van c_ 2_ 2oI I Zwijgerlaan blijven protes- is er al sprake geweest I teren tegen de inbreuk op van één rouwstoet. De entourage wenselijk I te privacy, waar elke vrij- Waddinxvener A. Heus kunnen zijn, maar wijzen I teg weer sprake van zou heeft ons een maand gele- erop dat je buitenshuis nu I zijn. Opvallend is dat je de den al op de hoogte gesteld eenmaal niets kunt afdwin- I tev.oners van de meerge- van de naar zijn mening I zinshuizen aan de overkant weinig fraaie gang van za- I 'a: de Willem de Zwijger- ken rond zijn op vrijdag 27 verlangens van iedereen I kan in dit opzicht hele- juni in het crematorium altijd nog zoveel mogelijk I maal niet hoort. Ook zij Ockenburgh in Den Haag- tegemoet gekomen kan I hebben de weekmarkt voor Loosduinen gecremeerde worden. En de Waddinx- hun deur en moeten bij- schoonvader Albert Jaco- veense praktijk bewijst dat 'oorbeeld hun auto elke bus van Os, die aan de daar gelukkig sprake van 'rijdag een dag lang uit het Willem de Zwijgerlaan is. Ook al zouden we het gtticht parkeren. Maar, woonde en wiens wens het allemaal wel eens anders zoals we in het Weekblad was uit zijn eigen huis naar gehad willen hebben. or Waddinxveen hebben zijn laatste rustplaats te en Pim Sekeris en daarover in een

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 5