hefbrug de Rondom Hondse manieren Oranjewijk (1) in Hondse manieren Oranjewijk (2) Lezers schrijven Rapport VNG wekt veel verbazing Waddinxveen opvangplek voor nog meer Hagenaars? VEERTIEN DANSAVONDEN MET THE OLD CLASSIC Wiertsema HUISVROUWENSOOS TWEEDE SEIZOEN IN FRACTIEBERAAD PROGRESSIEVEN Vijftien mille voor restauratie plan Brugkerk ER MOETEN NOG MEER HANDTEKENINGEN KOMEN OPENBARE COMMISSIE VERGADERING GODSDIENSTLES IS PLOEGEN EN EGGEN Goedkeuringen Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 - WADDINXVEEN De raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw bespreekt volgende week dinsdagmiddag de nota „Schip- hollijn Bouwlokatie en Bollenstreek” van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, in welk stuk niet alleen Gouda en Boskoop, maar ook Wad dinxveen nadrukkelijk wordt genoemd als opvangplek voor nog meer Hagenaars. R. H.HOLL Progressieven WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1975 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Mevrouw Magda Frank, initiatiefneemster van de huisvrouwensoos, Foto: WvW/Gijs Kooren Geen overloop met haar dochter. (Advertentie) B ''M (ADVERTENTIE) BLOEMTIEK 4 Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2079 half a. c. JfinWlORT 'ooral op medisch-techni- ‘■-he gronden. Niet alleen m Gouda, maar ook in te gaan maken en onderste boven te keren. Hij doet dat met het oog op de ziekte is uitgevallen zoekt de heer A. C. Ehlert eerste maand: en priesters, zou men ook kunnen aanduiden met dit even van ouders dit moeizame veel- met zo’n kinderen iets aan kunnen voelen van wat de bijbelse De nota, die gaat over de geconstateer de behoefte aan nieuwe woningen, stelt WADDINXVEEN Om het architec tenbureau Van Dam, Van der Sterre en Van Straten uit Leiderdorp te kunnen betalen voor het gemaakte plan tot res tauratie van de in deplorabele toestand verkerende hervormde Brugkerk aan de Kerkweg wordt de volgende week woens dagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd 15.000,beschikbaar te stel len. Vier maanden geleden gingen de raadsleden er in principe al mee ac- coord een dergelijk bedrag aan de ge meentekas voor dit doel te zullen willen onttrekken. Het wachten is nu op het besluit dat de Brugkerk als restauratie- object door de rijksdienst voor de monu mentenzorg (eventueel in het kader van de werkloosheidsbestrijding) wordt aan vaard. Het ligt in de bedoeling dat die 15 mille te zijner tijd door de kerk voogdij van de Centrale Hervormde Ge meente zal worden terugbetaald indien werkelijk tot restauratie van het Gods huis kan worden overgegaan. overloop-functie (weer) zou moeten heb ben strookt niet met de huidige gedach tengang, waarvan op het gemeentehuis sprake is. Het Waddinxveense gemeen tebestuur meent namelijk te mogen ver onderstellen dat de regio Gouda na 1980 niet meer behoeft te voorzien in de op- van een te veel aan inwoners in de regio Den Haag. Dat zou op het pro vinciehuis in Den Haag gebleken zijn uit gesprekken over het opzetten van het intergemeentelijk structuurplan voor de regio Gouda. Niettemin heeft Waddinx veen het provinciaal bestuur wel ge vraagd voor het einde van dit jaar zwart op wit de preciese taak van Gouda en de randgemeenten omtrent de overloop- functie, zoals die in Den Haag wordt gezien, te omschrijven. verkoop van een perceel grond aan de Stichting voor Christelijk Mavo te Waddinxveen, ten behoeve van de Stich ting van een nieuw schoolgebouw; bezoldiging ambtenaren burgerlijke stand en subsidie Toi-Toi; aanschaffing heetwaterreiniger; alarmeringsapparatuur brandweer; beveiliging voetgangersoversteek- plaatsen; uitbreiding Mgr. Bekkersschool; voorzieningen verplaatsing week markt. lijk zou beëindigen, dan zouden de ge- diciplineerde honden van de fam. Haan geen enkel probleem meer vormen. Wij zouden graag de fam. Haan als voor beeld willen stellen voor de omgang met mens en hond. Vaststelling verslag dd. 12 augustus 1975. Ingekomen stukken en mededelingen. Voortgang woningbouw Groens- waard III: a. vorderingen gegadigden vrije-sector; b. stichting bevordering eigen-woning- bezit; c. intrekking bezwaarschriften inzake wijziging bestemmingsplan. Afronding Centrumplan; bestemming gebouw J. van Stolberglaan tegenover garage Boonstoppel. Nieuwe voorstellen situering stads kantoor naar aanleiding van onderzoek door stedebouwkundigen. Intergemeentelijk Structuurplan. Verslag van bespreking in Gouda dd. 14 augustus 1975. Schrijven van de provoinciale raad voor de ruimtelijke ordening Zuid- Holland inzake inspraak streekplan- voorbereiding Zuid-Holland-West. Behandeling Nota „Schiphollijn Bouwlokatie en Bollenstreek”. Wat verder ter tafel komt. Rondvraag. WADDINXVEEN De raadscommis sie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw komt volgende week dins dagmiddag om half vijf in de raadzaal van het gemeentehuis in het openbaar bijeen voor de afhandeling van deze agenda: C. HEEMSKERK, Van Mecklenburg Schwerinlaan 24 Eigen. H. J. Zeypveld WADDINXVEEN Veertien dansavonden heeft de Waddinxveense dansvereni- ging ’The Old Classic” gepland in haar tweede jaarprogramma 1975 -1976. Het openingsbal is op zaterdagavond 30 augustus, terwijl het eindbal op zaterdagavond 22 mei wordt verwacht. Alle dansavonden worden gehouden in de grote zaal van het Anne Frank-centrum en beginnen om acht uur. ”The Old Classic” beschikt in het nieuwe seizoen over een nieuwe geluidsinstallatie en eigen discotheek. Vanzelf sprekend ziet het bestuur, onder voorzitterschap van de heer J. J. M. v.d. Burg jr., de veertien geplande dansavonden met hoge verwachtingen tegemoet. In het pro gramma heeft de Waddinxveense dansvereniging ”The Old Classic”, een vereniging voor iedereen die van stijldansen houdt en waarvan het jaarlidmaatschap 15, bedraagt, terwijl de entreeprijzen zijn vastgesteld op 3,50 voor leden en 5,— voor niet-leden, veel ruimte opengelaten voor ideeën van de stijldansers. In Wad dinxveen is inmiddels huis-aan-huis het jaarprogramma verspreid. Uitgenodigd voor het komend seizoen zijn onder meer het dansorkest ”De Aviola’s” uit Aalsmeer en het muziekensemble ’’The Westplas Melodeans”, eveneens uit Aalsmeer. In het voor jaar staat de verkiezing van miss Lente 1976 op het programma. Om op alle avon den goed te kunnen stijldansen heeft het bestuur besloten in de grote zaal van het Anne Frank-centrum niet meer dan 140 mensen toe te laten. In de gemeenteraad heeft het progres sieve raadslid mr. R. H. Ho’ll er al zijn verbazing en bevreemding over uitge sproken dat deze zaak in een nota wordt beschreven zonder dat de Vereniging van Nederlandse Gemeenten overleg heeft gepleegd met onder andere het Wad dinxveense gemeentebestuur. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) verzekerde de raadsleden er toen namelijk van over deze kwestie ook niet eerder te hebben gehoord dan via persberichten. dat Voorhout als nieuwe bouwplaats niet overtuigend is. „Een bouwlocatie bij Voorhout betekent een nieuwe ontwik keling op een nieuwe plaats. De situe ring doet vermoeden, dat zij dient voor de opvang van de overloop uit Den Haag. Voorhout en ook Zoeterwoude/- Rijndijk wijken er in zoverre vanaf, dat eerder een functioneren van Leiden te verwachten is”, aldus de VNG. De Ver eniging van Nederlandse Gemeenten wijst bouwplaatsen aan op gelijke af stand van de Haagse agglomeratie, die daarop betrokken zijn: Gouda, Wad dinxveen en Boskoop. Van een bouw plaats bij Voorhout kan worden ver wacht, zo stelt de VNG, dat hij in ster ke mate ook tot de invloedssferen van Haarlem, Amsterdam en Schiphol zal behoren. ven aan de school. Sommigen stellen, op dit punt, op hoge toon een aantal eisen aan de ka tholieke school en mensen die daar werken, ze godsdienstig zout door de Naar aanleiding van het artikel over de honden van de fam. Haan, in het Week blad voor Waddinxveen van vorige week, zouden wij graag, als directe over buren van de fam. Haan het volgende duidelijk willen stellen. Wanneer de buurman van de fam. Haan de reeds jaren durende pesterij, die elke norm van fatsoen overtreedt, onmidde- nen. U kunt mevrouw Pronk bellen onder num mer 3075. mensen, wat zegt het als iemand prikkeldraad gaat op plaatsen, waarom kunnen mensen hun eigen konijn niet op eten? We willen een gevoeligheid kweken voor ”het verhaal Achter de dingen”. „Als we ergens een boer zien ploegen, dan is nie mand daarover verwon derd, dan vraagt niemand terwijl zich af, wat die man be zielt om de grond zo los pap doen. Van zulke men sen zou ik zeggen: ze stu ren hun kinderen ongewas sen naar het zwembad, en gen bloemen in handen van oogst. Wat hij straks gaat klagen dan dat het water zaaien, kan beter in de troebel wordt. losse grond doordringen, Kijk, kan beter wortel schieten, en hij zal dus wel een be tere oogst mogen verwach ten Ploegen, (Naschrift redactie: Het is ons allang duidelijk dat van het Waddinxveense ge meentebestuur veel tact, wijsheid en ge duld wordt gevraagd om de rust in dit deel van de Oranjewijk te laten terug keren ,nu buurtbewoners onder aanvoe ring van de heer en mevrouw P. A. Fondse-Vlasblom (Van Mecklenburg Schwerinlaan 13) al sinds de zomer van 1968 op alle denkbare manieren klachten uiten over de hondenkennel van de Waddinxvener J. G. Haan. Aan de andere kant - het geschrevene in de rubriek „Lezers Schrijven” van vandaag maand: creatieve ochtend, dinsdag van de is daar het bewijs van - zijn er mensen die tegen de hondenhobby van de heer Haan geen bedenkingen hebben. Ja, zelfs de aanwezigheid van de hondenkennel wel op prijs stellen. Dat was het ge meentebestuur zeven jaar geleden na een uitgebreid buurtonderzoek ook al ge bleken. Duidelijk is echter nu wei ge worden dat men nu ook op het gemeen tehuis de gedachte is toegedaan, dat de ze hondenkennel zo gauw mogelijk uit de bebouwde kom moet verdwijnen - een oplossing waaraan de heer Haan van harte wil mcewerken -, getuige de ter- minilogie van CDA-wethouder P. F. J. van Schie in de laatste vergadering van de raadscommissie voor de ririmtelijke ordening en de woningbouw. Hij sprak toen van een ’’ramp voor de buurt”, van een ’’wanhopig wordend college van B. en W.” en van een „stuk milieuvervui ling”. Dat sluit aan bij het door het ge meentebestuur aan de heer Haan ge schrevene dat men daar in de Oranje wijk reeds lang is beland in de situatie, dat van overtreding van het bepaalde in de artikelen 97 en 98 van de Algemene Politie Verordening (dieren mogen geen hinderlijk geluid verwekken en aan an deren geen overlast veroorzaken) gespro ken kan worden. Hem werd gevraagd ervoor zorg te dragen, dat de honden in de avond en nacht binnenshuis wor den gehouden. De heer Haan laat de twee honden niet meer alleen en doet ze ’s avonds in de kooien. Ruim twee maanden geleden heeft het gemeente bestuur de heer Haan geschreven dat als de Overlast niet zou ophouden over wogen zou worden het houden van de honden ingevolge artikel 153 van de Al gemene Politie Verordening te verbie den. Zover is het nog niet gekomen, mede doordat er naast en tegenover de heer Haan wonende buurtbewoners zijn die zeggen geen enkele overlast te on dervinden. Het is aan het gemeentebe stuur om een Saloraonsoordee! te vellen. Wij raken er echter van overtuigd dat met de beoogde verplaatsing van de hon denkennel de in feite contactuele pro blemen - misschien wel de echte oorzaak van alles - in dit deel van de Oranjewijk zullen blijven bestaan. Daarom zouden alle hierbij betrokken buurtbewoners eens met elkaar om de tafel moeten gaan zitten om als volwassenen in feite hun eigen zaak te bespreken en samen - even tueel gesteund door het gemeentebestuur - oplossingen te zoeken, zo daar behoef te aan mocht bestaan. Want met het tot elkaar spreken via het gemeentebestuur en de politic los je natuurlijk niet echt alles op.) WADDINXVEEN De raadsfractie van de Progressieven (PvdA-D’66-PPR- PSP) houdt vanavond (donderdag) open baar beraad over de agendapunten van de volgende week woensdagavond te houden gemeenteraadsvergadering. Dat gebeurt in „De Unie” aan de Kerkweg, vanaf acht uur. Belangstellenden zijn van harte welkom om allerlei proble men op het gemeentelijk vlak bij de Progressieven aan te kaarten of met hen te bespreken. ze week zo. En let u er dan eens op hoe deze priester tussen de regels door de eisende proces Waddinxveense katholie- vlot gemak uit handen ge- ken recht in het hart aan- ven aan de katholieke proberen inzake de tweede spreekt: school. Sommigen stellen, taal. Dat is niet de taal van de feiten, maar dat is de taal waarin de feiten bete- aan de kenis krijgen. Het is niet de tal van informatie, ma thuis bijna geen raai of kennis, maar eerder de taal van informatie, mo- den, symbolen. Welk ver haal vertelt een souvenir van uw vakantie, wat zeg- Waddinxveen zijn hand- van de Koningin Wilhel- l 61 (telefoon 7042) plaatsgenoten hem te -1 helpen met het voortzetten van de hand tekeningenactie. De heer Ehlert is aan de admini stratie van het met ophef- oogsten, - het hoort alle- je hart, als het goed is; het gestencild maal thuis in dat proces, godsdienst geeft richting aan je leven, het geloof raakt een mens helemaal. Godsdienst is er om ge daan te worden. De kennis alleen heeft geen zin. Het ren. is 3796. Bep Faas is mid- wil in de den veertig en staat paraat voor dames die een ge- huishoudelijk terrein contacten tussen dames die sprek met haar willen heb- uit allerlei streken van ons ben over de soos. Mevrouw land naar Waddinxveen Faas is te bereiken onder zijn gekomen, vergemakke- nummer 7739. Tenslotte is half tien lijken. Magda Frank, die er Coby Pronk, die graag vorig jaar november de de dames uit haar eigen moeders dit leeftijdsgroep (achter in de kinderen volop gelegen heid hebben aan dit werk mee te doen. „Er zijn vrou wen die hier vijf jaar wo nen en toch nauwelijks kennissen hebben in hun WADDINXVEEN In da Frank is voor in de der- het tweede seizoen blijft de tig en zal bij voorkeur con- derde huisvrouwensoos in Wad- tacten leggen met de jonge- maand: gezelligheids och- dinxveen trouw aan haar ren. Haar telefoonnummer tend, en vierde dinsdag van devies van het eerste sei- is 3796. Bep Faas is mid- de maand: uitwisselen van zoen. De soos wil in de den veertig en staat paraat kennis en ervaring op het eerste plaats het leggen van voor dames die een ge- huishoudelijk terrein en van andere vrouwelijke za ken. De soos begint steeds om en eindigt om twaalf, zodat ook van schoolgaande godsdienst is school een heel apart ’vak’. Taal en rekenen en aard rijkskunde, dat kan je le- als hij geploegd heeft, ren, dat woont in je hoofd, eggen, zaaien, maar godsdienst woont in Dit standpunt dat Waddinxveen een WADDINXVEEN Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft goed keuring verleend aan de volgende raads besluiten of daar bericht van geen be zwaar voor afgegeven: Victorientje van Waddinx veen is weekblaadje van de Sint het hoort bij elkaar. De Victorparochie waar je eerste drie bezigheden zijn naar blijft grijpen. Dat gericht op de laatste. En komt, denken wij, door de het totaal staat dan altijd nogal originele aanpak van onder de zegen van God, de geestelijke zaken, die afhankelijk daarvan, want gaat niet over’n god, maar in de andere Waddinx- als de Heer de wasdom over onze God en Vader, veense kerkbladen veelal niet geeft, werkt de land- Het gaat niet over Jezus Christus als ’n interessante man -, al is dat al heel wat - maar over Jezus als onze Heelmaker. Ik keer weer terug naar het beeld van de boer. Hij Naar aanleiding van het artikel „Ge meente is druk bezig om hondenkennel uit Oranjewijk te krijgen” in het Week blad voor Waddinxveen van verleden week over de kennel van de heer J. G. Haan, Van Mecklenburg Schwerinlaan 15, het volgende: Menige hondeneigenaar kan een voorbeeld aan de twee afgerichte duitse herders van de familie Haan nemen. Hierbij denk ik aan bijv, een andere wijk in Waddinxveen, waar twee honden de gehele avond tot bij middernacht blaffend in de tuin lo pen, en zodra er iemand passeert aan slaan en blijven blaffen. b. De honden van fam. Haan, slaan aan wanneer er iemand belt, en zijn daar na weer stil. Mochten ze daarna nog maals blaffen, worden zij door hr. of mevr. Haan tot stilte gemaand, en zijn dan ook stil. De buurman naast de fam. Haan, probeert pp alle mogelijke manieren, de honden op te hitsen, zoals door mijzelf verleden jaar is gekonstateerd. Op bezoek bij fam. Haan, bevond ik mij alleen in de huiskamer. De hon den waren stil, en liepen op de bui tenplaats. Wie schetst mijn verbazing, toen de buurman, met afgerukte tak ken van zijn heg, door de rieten af scheiding begon te prikken naar de honden. Dit is treiteren op een ge mene manier, en vragen om ongeluk ken. d. In dezelfde straat wonen nog zeker vier gezinnen met honden, en daar zou men geen last van hebben. Hoe kan dit? e. Tot slot: Gelukkig is iedereen vrij om een dierenvriend te zijn of niet. Maar wanneer u geen dierenvriend bent, treiter anderen die het wel zijn, dan niet. F. VAN DER LEEST Schuberthof 27 G Nu alweer drie maanden geleden heeft het bestuur tekeningenacties gehouden minasingel rn het Goudse Sint Jozef- voor het behoud van een ziekenhuis bekend ge- zelfstandig Sint Jozefzie- willen 'naakt dat het een fusie kenhuis. In ons dorp werd rr>et het Bleulandzieken- daartoe het initiatief ge ruis wenselijk acht. Het is nomen door de heer J. lot deze conclusie gekomen M. Huisman van de Peter Zuidlaan. Omdat hij door fing bedreigde Goudse Sint ver- Jozefziekenhuis verbon den. eerste stoot gaf aan werk, legt er-de nadruk op vijftig) van advies wil die- dat de groep niet leeftijd- nen. U gebonden is. Zo is er spe ciaal gedacht aan moeders die na vertrek van hun kinderen wat verloren in De soos wordt elke dinsdag omgeving. Dat geldt vooral huis achterblijven. Om gehouden in de recreatie- voor vrouwen die uit de iedereen een gemakkelijk zaal van het Anne Frank- jonge kinderen zijn. Bij eerste contact te bieden centrum en met ingang van hen bestaat duidelijk de zijn er drie dames, in ver- september a.s. ziet het pro- behoefte de eenzaamheid schillende leeftijden, die gramma er als volgt uit: van overdag te doorbre- klaar staan om alle belang- eerste dinsdag van de ken”, aldus nogmaals Mag- stellenden de nodige infor- maand: bingo-ochtend, da Frank over het waarom matie te verschaffen. Mag- tweede dinsdag van de van de huisvrouwensoos. als de Heer de wasdom kerkbladen veelal niet geeft, werkt de land- zwaarder plegen te worden man tevergeefs. aangepakt. Neem nu het verhaaltje over de gods- De godsdienstlessen op dienstlessen op de rooms- school, door leerkrachten katholieke scholen in Wad dinxveen, dat - nemen we aan, er staat geen naam bij agrarische beeld. De op- ploegde voort. Willen de - is geschreven door pas- voeding van kleine gelovi- toor P. M. Olsthoorn. In gen is natuurlijk een ris- Victorientje zegt hij het de- kante zaak, en het moet me verhalen proberen te zeg hel hart, dat veel gen, dan moet de grond te voren bewerkt worden. We stellen ons dan voor, om dit jaar op school iets te

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 5