Petteplas worden opnieuw bekeken Hagoort Boskoop Brassband Voorwaarts 45 jaar geleden opgericht Op verzoek van CDA en SGP/Herv. Kiesvereniging Voor- en nadelen nieuw raadhuis Muziekkorpsen zijn onmisbaar MISSIE-AVOND NOG GEEN ZEKERHEID OVER DATUM EERSTE PAAL GROENS- WAARD I Nieuwsblad Onafhankelijk defect Radio of T.V. 77 77 KAMERLEDEN VAREND OVER DE GOUWE I EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG 24 uur bereikbaar. Maandenlang gesleuteld voor 'i Trouw lid I 60 Leden van 108.- ELECTRIC ENGINEERING B.V. WADDINXVEEN De fracties van het CDA en de SGP/Hervormde Kiesvereniging in de Waddinxveense gemeenteraad willen van wethou der P. F. J. van Schie (CDA) van openbare werken en -bedrijven, ruim telijke ordening, woningbouw, verkeer en milieuzaken toch nog eens de voor- en nadelen van het bouwen van een nieuw gemeentekantoor aan de Petteplas keurig op een rijtje gezet zien. De raadsleden W. L. M. Kruijk (CDA) en D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kiesvereniging) heb ben dat in de vorige week dinsdagmiddag gehouden vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw gezegd. Z 0 Bijkantoren :Kon.Wilhelminaplein2 Rabobank SI RABOBANK WADDINXVEEN Hoofdkantoor: Kerkweg 161 Groensvoorde 14 Telefoon alle kantoren 4566*1 <Ie bank voor iedereen Kwart miljoen gereserveerd WADDINXVEEN Nog altijd is er geen definitieve datum te noemen waarop de eerste paal ge slagen kan worden voor de voort gezétte woningbouw in Groens- waard 3. Deze foto van de toen nog arbeidersmuziekvereniging Voorwaarts is genomen omstreeks 1932. De vereniging werd op 26 september 1930 opgericht door oud-leden van Concordia. U ziet op de eerste rij van links naar recht: Teun v.d. Berg, Lowie v.d. Berg, Arie Oppelaar, Wim La Garnd, Adriaan v.d. Berg, Kees Bosloper en Wim Degenhard. Daarachter zittend op een stoel: Jasper v.d. Zijden, Han La Grand, Arie v.d. Berg, dirigent Van Leeuwen, Manus van Egdom, Frans Rincheval. Staande van links naar rechts: Arie Geers, Dirk Koster, Jan Droog, Niek Geers, Henk Verburg, Leen Heere, K ersbergen en Bertus Versluis. Op de tweede rij staan van links naar rechts mevrouw Koster, mevrouw v.d. Berg, Arie v.d. Berg, Maarten Schouten, mevrouw Schouten, Adrie Geers, Jan v.d. Plaat, Floor Rincheval, Leendert van Rhijn en de laatste muzikant is onbekend. Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG H SEPTEMBER, Ontmoetingskerk, 20.00 uur 31e JAARGANG - Nr 1425 DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1975 (ADVERTENTIE) Overslag 1 - Gouwestraat 20 Phllishaver ”3 de luxe” HP 1119. Voorzien van uitklap bare tondeuse. Kompleet met cassette. Expertprijs architectenbureau Stuurman BV is ge tekend, niet vastgebakken zit aan het Brugcentrum, voor welke plaats alle raadsleden uiteindelijk wel zullen kie zen als uitgemaakt is dat de Petteplas niet als bouwlokatie valt te verkiezen. Petruskapel aan de Jan Willem Friso- weg. Daar bereidt men zich voor op de diverse openbare optredens in Wad dinxveen en de deelname aan de carna valsoptochten in ’-Heerenberg en Em merich. „Het is jammer dat de mensen vroeger meer bereid waren met de muziek mee te gaan, dan nu het geval is”, zegt voorzitter F. L. Rincheval, maar voegt er gelijk aan toe dat de in de kleuren 9. Alleen vrijdag en zaterdag De heer J. C. A. C. de Vogel (lib.) en mr. R. H. Holl (Progressieven) hebben laten weten tegen het bouwen van een nieuw gemeentekantoor aan de Pette plas te zijn. De achter het huidige raadhuis aan de Zuidkade gedachte bouwplaats noemde de heer D. Uit- beijerse (SGP/Hervormde Kiesvereni ging) „ongelukkig” en wethouder P. F. J. van Schie (CDA) „planologisch moeilijk”. Wel is het zo dat het nieuwe gemeentekantoor, zoals het nu door het Waddinxveen: Dorpstraat 49 telefoon 01828 - 5890 Haastrecht: Hoogstraat 158a telefoon 01821 - 1658 ZATERDAG Arts: Th. G. Blom, Jacob Catslaan 1, tel. 2112 Apoiheek: dienstdoende arts ZONDAG Arts: P. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100 Apotheek: Van Doorn, Pi. Bernhardlaan 3, tel. 4162 Weekend verloskundige: A. Voss-Becks, tel. 6801 POLITIE 3000 BRANDWEER 2222 Veel uit de begintijd van Voorwaarts is niet meer te achterhalen. In de oor logsjaren heeft de toenmalige penning meester de administratie en de leden lijst in vlammen doen opgaan, opdat deze gegevens niet in verkeerde han den zouden komen. Onuitwisbaar is echter dat de huidige brassband werd opgericht door oud-leden van de in 1897 van start gegane harmonie Con cordia. Het toen bestaande menings verschil was er kennelijk belangrijk ge noeg voor om met Voorwaarts te gaan beginnen. In deze tijd is iedereen er echter mee ingenomen dat Waddinx veen over drie muziekkorpsen (met de drumband De Cormula’s erbij) be schikt, al is het te begrijpen dat 45 jaar geleden die waardering ver was te zoeken. De goede verstandhouding tus sen de korpsen draagt er toe bij dat er in het geheel geen behoefte meer wordt gevoeld "oude koeien uit de sloot te halen”. gen bestaat, komen (deels wat lager gelegen) parkeervoorzieningen, plant soenen en wandelgebieden. Stedebouw- kundige ir. A. P. M. Franken heeft toegelicht dat in het bouwplan gebruik wordt gemaakt van de ter plaatse be staande niveauverschillen. Hieruit blijkt dat het reeds uit 1961 daterende plan om aan de westoever van de Petteplas een nieuw raadhuis te bouwen nog steeds niet definitief van de baan is. Overigens is men het er op het gemeentehuis nu wel over eens dat er in Waddinxveen nog maar twee plekken zijn aan te wijzen voor de bouw van een nieuw gemeentekan toor: aan de Petteplas en achter het bestaande raadhuis aan de Zuidkade. WADDINXVEEN DEN HAAG Vaend over de Gouwe zullen de in deze provincie wonende Eerste en Tweede Kamerleden een koffiemaaltijd gebruiken. De volksvertegenwoordigers doen dat vrijdag (morgen) aan boord van het motorschip Stad Rotterdam op uitnodiging van het provinciaal be stuur van Zuid-Holland. Aan boord zullen zich ook de fractieleiders van de provinciale staten bevinden. De vaartocht is een onderdeel van een werkbezoek aan de provincie, dat ’s morgens op het provinciehuis in Den Haag begint, waarna een bustocht naar Alphen aan den Rijn wordt gemaakt. Daar scheept men in voor een vaar tocht naar Gouda. Met een bus gaat het dan weer naar Den Haag, via het recreatiegebied Rottemeren. huis uitgegaan. Dat heeft in de ge meenteraad al geleid tot het zoeken naar een nieuwe bestemming voor dit in 1911 gebouwde raadhuis. Drs. T. J. Bouwers (CDA) denkt bijvoorbeeld aan een nieuwe huisvestingsmogelkheid voor de nu nog aan de Kerkweg in het oud-notarishuis gevestigde streekmu- ziekschool. Voor bouw van het nieuwe gemeentekantoor is door de raad anderhalve maand geleden driekwart miljoen gulden gereserveerd. Dit geld is over gebleven van het „miljoenen plan”, waarvoor naar nu blijkt destijds eigenlijk de belastingen niet verhoogd behoefden te worden, omdat de uit voering trager zou verlopen. Over dit financieel beleid zijn zowel binnen het college van Burgemeester en Wethou ders als in de gemeenteraad harde woorden gevallen. h h rood en zwart gestoken leden van Voorwaarts het grootste plezier in mu siceren hebben en dat dat in feite toch aanstekelijk moet werken voor ieder een die het hoort. De heer Rincheval is een trouw lid van Voorwaarts. In 1932 - de juiste maand is niet meer na te gaan - trad hij toe tot de arbeiders- muziekvereniging. De heer Rincheval bekleedde van 1951-1953 de functie van tweede voorzitter. In 1953 werd hij eer ste voorzitter en vervult deze functie nu dus al 22 jaar. De heer Rncheval is een ambitieus man, die door alle leden zeer wordt gewaardeerd en gerespec teerd. Mede door zijn toedoen is er bij de door dirigent A. Bosch geleide re petities steeds weinig verzuim. Zelf bespeelt hij voortreffelijk de cornet. Bij - gelukkig weinig voorkomende - on enigheden binnen de gelederen van Voorwaarts is hij een goed bemidde laar, die de gemoederen snel en diplo matiek tot bedaren weet te brengen. Voor zijn verenigingswerk kreeg de heer Rincheval vorig jaar ter gelegen heid van de verjaardag van koningin Juliana de zilveren ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau opgespeld. „Als we onze muziek korpsen op straat zien en horen, dan beseffen alle Waddinxveners dat jullie onmisbaar zijn”, zei burgemeester C. A. van der Hooft bij die gelegenheid. De brassband Voorwaarts heeft een zestigtal spelende leden. Het blijkt dat tegen het eind van de zestiger jaren tijdig de bakens werden verzet, want sindsdien meldden zich meer jeugd leden aan als lid van de aloude arbeideremuziekvereniging. De majo rettes kwamen er zo’n vier jaar geleden bij. Muzikaal gezien staat Voorwaarts op een kwalitatief hoog peil, hetgeen jaarlijks wordt gedemonstreerd tijdens het Najaarsmuziekfeest in de Stadsge hoorzaal in Leiden. Op het in maart van dit jaar in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw gehouden concert De jubilerende muziekvereniging wordt voorgezeten door de nu in Gou da wonende heer F. L. Rincheval. Sec retaris is de heer J. C. La Grand en penningmeester de heer C. F. van der Graaf. Bestuurslid zijn verder de heren H. van Dijk, W. D. H. La Grand, M. Theussen en K. van Vliet. Wekelijks wordt gerepeteerd in de voormalige Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) heeft tot tweemaal toe in vergaderin gen van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw WD’er J. C. A. C. de Vogel niet meer kunnen zeggen dan er „re delijk optimistisch” over te zijn dat nog voor het eind van dit jaar die langverwachte eerste paal geslagen zal kunnen woden. Voor de woningbouw wordt alles in gereedheid gebracht. Op dit moment buigt het provinciaal bestuur van Zuid- Holland zich over de tweede herzie ning van het bestemmingsplan Groens- I waard 3, die door de raad werd vast- I gesteld omdat er geen flatbouw meer I in deze woonwijk gepleegd zal worden. I Voorts zijn de tegen het plan binnen- I gekomen bezwaarschriften weer inge trokken. De kersverse „Stichting Be vordering Eigen Woningbezit Groens- I waard” staat klaar om - na een deze Imaand te houden tweede voorlichtings avond - 74 premie-koopwoningen in Groenswaard 3 te gaan bouwen. Op Ihet gemeentehuis is een tweede ge- pprek gevoerd met 25 Waddinxveners bie belangstelling hebben voor een huis in de vrije sector. Dertien van hen hebben te kennen gegeven in Groens waard 3 te willen gaan bouwen. Er zijn veertien kavels, waarop de gewenste vrije sector - hoekhuizen (dubbelwo- n'ugen) neergezet kunnen worden. De gemeente is nu aan het bekijken of met deze Waddinxveners een voorlopig koopcontract kan worden opgemaakt. Het nieuwe gemeentekantoor, waar over de gemeentelijke hoofden van dienst hun mening hebben kunnen ge ven, moet een einde maken aan het bestaande ruimtetekort. In het te stich ten gebouw zullen worden onderge bracht: de administratieve diensten van openbare werken en -bedrijven (thans gehuisvest in enkele woningen en noodgebouwen aan de Henegouwer- weg), het kantoor van de gemeente ontvanger (lijdelijk gehuisvest in de woning Zuidkade 12), verschillende af delingen van de gemeentesecretarie (thans ondergebracht in het raadhuis en de aangrenzende noodlokaliteiten), kamers voor de burgemeester en de gemeentesecretaris, vergaderruimte voor de gemeenteraad, commissies, fractieberaad en voor de huwelijksvol trekkingen. Aanvankelijk werd alleen aan een nieuw administratiegebouw gedacht, zodat het bestaande raadhuis aan de Zuidkade dienst zou kunnen blijven doen als representatieve ruimte en plek voor vergaderingen. Dat is nu niet meer het geval, in de nieuwe opzet wordt ook van een ontruiming van het raad- Maandenlang hebben het architecten bureau Stuurman BV en Stad en Land- schap BV, adviesbureau voor de ruim telijke ordening en vormgeving uit Rotterdam, gesleuteld aan het ontwerp om aan het eind van de Stationsstraat bij het huidige raadhuis tot een zo goed mogelijke situering te komen. Op die plek stonden eens winkels gepland, maar daar is al lang geen sprake meer van nu er een Passage-winkelcentrum komt. Op een heel klein stukje na is alle voor het gemeentekantoor beno digde grond eigendom van de gemeen te. Rond het gebouw, dat uit twee la- WADDINXVEEN „Met zingen en spelen maak je de mens beter. Zijn geest wordt er door verrijkt”. Deze woorden van burgemeester C. A. van der Hooft, die hij bijna altijd gebruikt om uit te drukken hoe fijn hij het vindt dat er in Waddinxveen velen aan muziek en zang doen, zijn deze maand goed van toepas sing op de brassband Voorwaarts. Op 27 september 1930 begonnen als arbeiders- muziekvereniging, sinds 1966 optredend als muziekvereniging en tegen het eind van de zestiger jaren omgevormd tot brassband staat Voorwaarts aan de voor avond van het 45-jarig bestaan. Dat feest gaat woensdagavond 24 september in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde gevierd worden met een groot jubi leumconcert, waaraan meedoen Wim van Boven uit Kloetinge (wereldkampioen cornet), Wim Koolmees uit Waddinxveen (althoom), het dameskoor Vox Jubi- lans uit Zevenhuizen en natuurlijk de jarige brassband Voorwaarts zelf onder leiding van dirigent A. Bosch. sprak onze resencent zelfs van een on gekend ritmefeest toen hij de tamboers van Voorwaarts aan het werk had ge hoord. srj r

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 1