21W addinx veners hefbrug de Rondom voor SOOSIE Uitslaande brand SUCCES: OVER- Wijk BV van VOL I Ook Amnesty W’veen voert Indonesië-actie iegt geheel in de gevraagd afscheidscomité I modebrillen met de beste glazen Cadeau voor vertrekkende burgemeester Wiertsema Mr. Opticien JGrit optiek rit 4» vrouwen starten nieuw seizoen Christelijke Plattelands- BOUW GESTART PROFICIAT GOUDSCHE COURANT, MAAR(2) WIJKGEBOUWTJE PROFICIAT GOUDSCHE COURANT, MAAR(3) PROFICIAT GOUDSCHE COURANT, MAAR(1) WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 11 SEPTEMBER ’75 Leden Brieven en kaarten Met acht stralen ging de Waddinxveense vrijwillige brandweer de brandende meubelspuiterij Van Wijk BV te lijf. Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 WADDINXVEEN Nog slechts een kleine vier maanden is burgemees ter C. A. van der Hooft verwijderd van de dag waarop hij en zijn echtge note definitief afscheid zullen nemen van Waddinxveen. De vaak door hem genoemde „parel aan de Gouwe” zal het na zijn pensionering op 1 januari 1976 zonder hem verder moeten doen. Op dat moment wordt een tijdperk van een dikke 17 jaar afgesloten. r HUISWERKSTUDID 31 dagelijkse huiswerkbegeleiding k studiecentrum gouda Contactlensspecialist ANVC-Optometrist OV Korte Tiendeweg 12 Gouda, tel. 01820 - 13033 Kleiweg 108 Gouda, tel. 01820 -16033 Kerkweg 189 Waddinxveen, tel. 01828 - 4303 Vestigingen in Gouda, Waddinxveen, Zwijndrecht, Nieuwerkerk a/d IJssel en IJmuiden (ADVERTENTIE) •ui - (ADVERTENTIE) BLOEMTIEK •- BRILPINN” uuuiuiiiültöfflliifHM JflURttORfl1 Eerst iets over het zwem bad: Het zwembad is een mooi groot zwembad. Er van zaken van een bepaal de zaak geschilderd kan worden. (Je leest niet in een coliega-krant dat het het Dagblad van Rijn en Gou we was dat als eerste de voorgenomen fusie tussen de Goudse Sint Jozef- en Bleulandziekenhuizen „De verdiensten van burgemeester Van der Hooft voor de gemeente Waddinx veen zijn zodanig geweest, dan het van zelfsprekend is, dat het afscheid van de heer en mevrouw Van der Hooft niet ongemerkt voorbij mag gaan”, vindt loco-burgemeester H. Huizer, die het initiatief heeft genomen tot de oprich ting van een comité, dat tot voornaam ste taak krijgt zich te beraden over het ter gelegenheid van dit afscheid namens de bevolking aan te bieden cadeau. W. C. Slob (Noordkade 199), T. W. Ver- weij (Stationsstraat 49), P. Lips (Oltman- straat 1), T. Drost (Vijverlaan 48), me juffrouw C. C. Blonk (Mauritslaan 17), H. Jenné, Kanaalstraat 16. Om ongeveer half vijf kon bevelvoerder Baan het sein ’brand meester’ geven, doch het nablussingswerk duurde nog tot ongeveer zes uur in de namiddag. De brand is vermoedelijk ontstaan in de spuitcabine waar op het moment van het uitbreken van de brand schoonmaak- werkzaamheden werden verricht. Waar schijnlijk is bij het met behulp van een schop afsteken van aangekoekte verf een vonk ontstaan, die is overgeslagen op de aanwezige ventilator-motor, waarop de aanwezige verfresten vlam vatten. Foto WvW/Sjaak Noteboom Eigen. H. J. Zeypveld WADDJNXVEEN Met het nieuwe vergaderseizoen voor de boeg nodigt de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond (CPB) in Waddinxveen iedere vrouw en elk jong meisje met een christelijke levensovertuiging uit eens kennis te ko men maken met een van de CPB-ont- moetingsavonden. Het bestuur heeft ge tracht een aantrekkelijk en gevarieerd programma samen te stellen. De eerste vergadering wordt gehouden volgende week woensdagavond 17 sep tember in een der lokalen van de Chr. Huishoudschool ’De Rank’, Esdoomlaan 26. Spreker op deze avond zal zijn ds. D. J. Modderaar over het onderwerp: „Wat doen we met de bijbel?” Aanvang 19.45 uur. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot mevrouw Koet sier, telefoon 2334. Sterker: Het economisch belang voor het uitgeven van een krant van deze groep lezers komt in de extra (feestuitgave (22 pa gina’s: 14 pagina’s adver tenties, 8 pagina’s tekst) in het geheel niet ter sprake. „Moge de Goudsche Cou- Dinsdagavond vergaderde dit „Comité Afscheid Burgemeester” voor het eerst op het gemeentehuis. Er hebben de vol gende 21 Waddinxveners op uitnodiging in zitting: P. de Bruijn (Eikenlaan 50), mevrouw J. A. van Dort Kroon-van der Stoel (Noordeinde 50), H. van Gelooven (Chopinlaan 12), J. in ’t Hol (Prinses Beatrixlaan 108), H. Huizer (Brugweg 55), C. G. Keij (Zuidkade 22), B.F. Lan- gendam (Acaciastraat 77), mevrouw L. C. Meijer-Quist (de Genestetlaan 26), D. J. Modderaar (Souburghlaan 12), Th. B. Mourits (St. Victorstraat 12), G. J. C. Okkerse (Diederik van Schagenplant- soen 9), S. Pil'le (Jan Dorrekenskade- Oost 78), G. van Ringelenstein (Beet hovenlaan 31), M. A. Ruissen (Hegge- winde 49), G. Siemens (Mozartlaan 2), WADDINXVEEN Vorige week zijn de palen geheid voor het aan de St. Victorstraat, nabij de speeltuin „Zonnig Zuid”, neer te zetten wijkgebouwtje voor de bevolking van Waddinxveen-zuid. De bouw- en inrichtingskosten hiervan benaderen de twee ton, welk bedrag vier maanden gele den door de Waddinxveense ge meenteraad beschikbaar werd ge steld. De raadsleden zijn van me ning dat in de St. Victorwijk een gebouwtje moet komen waarin de buurt activiteiten kan ontplooien. Het is de raadsfractie van de Pro- gressieven geweest, die deze zaak dit voorjaar in de gemeenteraad heeft bepleit. Uit mededelingen van Burgemeester en Wethouders In de extra (feestuitgave van de Goudsche Courant ter gelegenheid van het in schrijven van de 20.000e (Goudse) abonnee komt Waddinxveen op een twee tal plaatsen ter sprake. Op de derde pagina vertelt mevrouw J. C. van Geloo- ven-Reicherd (29) van de leplaan dat ze al vanaf haar trouwen tien jaar ge leden deze krant leest en bijzonder geïnteresseerd is een bril van grit...die staat...die zit! ”Nu ook winkelcentrum Bloemendaal 41, Gouda, telefoon 01820 - 18492." WADDINXVEEN Een felle brand heeft vorige week vrijdagmiddag de meubel spuiterij Van Wijk BV aan de Kromme Esse volledig in de as gelegd. Het fabrieks gebouw en de gehele inrichting hiervan met de aanwezige partijen afgewerkte meu belen moeten als verloren worden beschouwd. Naar de juiste oorzaak van de brand, waarvan de preciese schade zich nog moeilijk laat vaststellen, is door de rijkspolitie en de arbeidsinspectie een onderzoek ingesteld. WADDINXVEEN Dezer dagen is er een rapport uitgekomen van Amnesty In ternational over Indonesië. Dit rapport is uitgegeven in verband met een door de Nederlandse afdeling van Amnesty te voeren en ook in Waddinxveen te ondersteu nen actie voor de politieke gevangenen in dat land. De actie loopt van 16 september tot 5 oktober. Op 1 oktober is het namelijk 10 jaar geleden dat een mislukte staats greep plaatsvond. Als gevolg hiervan werden honderdduizenden mensen gedood, ge vangen gezet of uit hun werkkring ontslagen. De Waddinxveense vrijwillige brand weer werd vrijdagmiddag omstreeks half vier gealarmeerd voor deze brand. De onmiddellijk hierop uitgerukte eerste eenheid, onder bevelvoering van brand meester P. Baan, werd bij aankomst ge confronteerd met een felle uitslaande brand, zodat de brandmeester direct na aankomst de tweede eenheid met de be nodigde manschappen ter assistentie op riep. Inmiddels bond de aanwezige blus- eenheid de strijd met het vuur aan, maar dit greep, mede teengevolge van de in de fabriek aanwezige verf en meubel- lakken, zo snel om zich heen, dat on danks het feit dat de brandweer het vuur met acht stralen bestreed, aan be houd van het fabrieksgebouw niet te denken viel, zodat dit dan ook geheel uitbrandde. De bril gaat tegenwoordig steeds meer met de mode mee. Een goede zaak, want de bril bepaalt mede uw uiterlijk. Maar wat is nu ei genlijk een echte bril? Een rek vol monturen is nog geen rek vol brillen. Alleen de vakkundige opticien is in staat in het door u gekozen montuur op de juiste wijze 2 glazen te slijpen. Daarvoor moet hij grondig zijn opgeleid. MBIMK onze gemeente meehelpen in werk- of adoptiegroep, meldt u zich dan aan bij mevrouw J. C. Groenewegen-Hensen, Groens voorde 110, tei. 3251. L-flW Dat is één kant van de zaak. De andere is dat de Goudsche Courant het waarschijnlijk niet had ge red een volwaardige krant voor de Gouwenaars te makfen als de aanpalende regio niet voor een vol doende aantal abonnees had gezorgd. Nu is het wat jammer dat de Goudsche Courant-lezers in Waddinx veen, Boskoop, Reeuwijk, Bodegraven, Oudewater en Haastrecht - om een hand vol gemeenten in de regio te noemen - bij de .festivi teiten rond het behalen van de 20.000e GC-abon- nee eigenlijk zijn vergeten. zijn twee duikplanken. Er worden zwemwedstrijden gehouden en ook water- polowedstrijden. Afgezien van het zwembad is er ook een sportpark, tennisbanen en voetbalvelden. Eén er van is tennisvereniging Waddinxveen. Deze heeft 4 banen, een gezellig club huis en een goede (oefen)- muur. Breng eens een be zoek aan Waddinxveen”. Ter ondersteuning van de druk die mo menteel internationaal wordt uitgeoefend op de Indonesische autoriteiten om de mensenrechten te herstellen vraagt Am nesty- massaal verzoeken om vrijlating van de politieke gevangenen te verzen den. Daartoe zijn voorgedrukte kaarten (a 15 cent) en concept-brieven verkrijg baar. In Waddinxveen kunt u de kaar ten vanaf maandag 15 september kopen bij de adressen waar de Indonesië-affi- che hangen. Hebt u interesse voor Am nesty International en wlit u hier in sche Courant (in deze streek mét Rijnlandsche Courant uitgeeft) volgde. WADDINXVEEN Soosie, een door ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan opgezette sociëteit voor meisjes en jon gens van ongeveer 14 tot en met onge veer 17 jaar, kan geen nieuwe leden meer ontvangen. Deze sociëteit, die op 16 april van dit jaar startte met zo’n 35 leden telt nu 125 leden, na 7 avonden. Wegens ruimte gebrek heeft de werk groep van ’t Ketelhuis besloten met in gang van de volgende Soosie-avond (vrijdag 19 september) geen nieuwe le den meer aan te nemen. Uitsluitend diegenen welke in het bezit zijn van een geldig lidmaatschap - of al staan in geschreven en hun pasfoto’s nog moeten inleveren - kunnen in het vervolg bin nen komen. Inschrijven van nieuwe le den zal pas weer gébeuren wanneer het jeugd- en vrijetijdscentrum „De Bon- kelaar” klaar is. Ook introducees kun nen helaas niet meer worden toegelaten. grit opt Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2079 Kranten schrijven over alles wat los en vast zit, behalve - en dat is een eigenaardige gewoonte - als het gaat over een coliega- krant. De naam van dat blad wordt dan als het maar even kan doodgezwe gen. Raar natuurlijk, want nieuws behoort nieuws te zijn zonder aanziens des persoons, Nou, dat is het niet. Zo gebeurt het anno 1975 dat het Dagblad van Rijn en Gouwe - welk och tend blad dit jaarde 25.000e (Waddinxveense) abonnee kon inschrijven - wel schrijft over het door „on ze collega’s van de Goud- Vorige week heeft de Goudsche Courant er een week lang bij stil gestaan dat zij er een dikke 113 jaar over heeft gedaan om de 20.000e abonnee te kun nen inschrijven. Het avondblad, dat in het be- gin voornamelijk werd ge vuld met advertenties en ook nu nog de advertenties niet kan missen, verscheen op 3 april 1862 voor het eerst bij Adrianus Brink man aan de Goudse Oost- haven. De kaas- en kaar senstad telde toen 15.000 inwoners. Het zijn er nu (1 augustus) 54.765. Groot genoeg voor een eigen ’on afhankelijk dagblad' zou je zeggen. Toch niet als we kijken naar de tijd waarin we leven en waarin de dag bladpers in Nederland het in het algemeen niet voor de wind gaat De Goudsche Courant heeft het hoofd boven water kunnen hou den via overneming door het Rotterdamsch Nieuws blad, waarop toetreding tot het Sijthoff-concern (dat onder andere ook de Haag- Een ruwe schatting stelt dat 5 procent van de totale bevolking direct of indi rect slachtoffer is geworden van de z.g. zuiveringen. Het rapport bevat o.a. en kele brieven van gevangenen. Uit één daarvan een kort fragment: „Lieve vrienden laat ik maar van alles wat ver tellen. Mijn gezondheid is erg achteruit gegaan. Toen ik in dit kamp aankwam was mijn gewicht nog redelijk, maar nu ben ik meer dan 20 kilo afgevallen. Hoe kan het ook anders? Het voedsel is erg karig en soms niet eens genoeg voor één maaltijd. Het eerste jaar kregen we nog een ontbijt, bestaande uit zoete aard appelen, maar vanaf het tweede jaar krijgen we alleen nog anderhalf ons rijst per dag met soms wat sojabonén of een stukje zoute Vis, niet groter dan een pink Van de bijna vierhonderd' ge vangenen in dit kamp krijgen er maar ongeveer dertig af en toe wat eten van thuis gestuurd. In de twee jaar dat ik hier nu zit heb ik één keer een pakje gekregen en één keer wat geld. Maar ze hebben het thuis ook erg moeilijk, dus moet ik maar geduld hebben De af gelopen twee jaar heb ik twee brieven van mijn kinderen gekregen en vijf van mijn man, die in een andere gevangenis zit. Mijn kleren zijn tot op de draad versleten en de enige hulp die we krijgen is van kerkelijke zijde. Zij geven eten en kleding, maar kunnen ook niet zoveel doen en het meeste pikken de bewakers nog in Ik weet niet bij wie mijn kin deren zijn ondergebracht, maar zij kun nen mij toch ook niet helpen.” sche Courant” georgani seerde parachutespringen op de Markt in Gouda, maar de mond houdt over de aanleiding van deze feestsprongen. Het Vrije Volk heeft het alleen maar over het parachutespringen rond het historische stad huis, zonder ditmaal meer informatie te verstrekken, hoewel - en dat moet toch worden gezegd - het HW doorgaans niét karig is met het in haar kolommen noemen van de namen van collega-kranten. Maar on bevredigend is het natuur lijk wel dat hierdoor lang niet altijd de juiste gang Foto WvW/Sjaak Noteboom De palen voor het wijkgebouwtje in de St. Victorwijk zijn geheid. blijkt dat voor het wijkgebouwtje geen sluitende exploitatieopzet te maken valt. Op dit moment wordt een jaarlijks tekort verwacht van rond de tweeduizend gulden. Dit nadelig exploitatie-saldo zal voor rekening van de gemeente komen. In een volgende gemeenteraads vergadering zal een besluit geno men kunnen worden over het be heer van dit gebouwtje. De stich tingsvorm .is destijds al afgewezen. Gedacht wordt nu aan een bij zondere commissie, waarin de be volking van Waddinxveen-Zuid vertegenwoordigd zal zijn. In het wijkgebouwtje zal ook het filiaal van de Christelijke Openbare Bi bliotheek en Leeszaal kunnen worden ondergebracht. in ongelukken, sport- en streeknieuws en op pagina 15 schrijven leerlingen van de vijfde klas van de Goudse Professor Casimir- school voor bijzonder neu traal onderwijs „sportief gezien” over de buurge meente Waddinxveen: „Er zijn vele leuke dingen. rant in lengte van jaren voor Gouda en de Gouwe naars onontbeerlijk blij ven”, schrijft de hoofdarti kelenschrijver in die uit gave van de krant, die vooral in de laatste drie jaar het sterkst is gegroeid. Proficiat Goudsche Cou rant, maar bedenk wel dat zo’n florerende krant voor die tienduizenden Gouwe naars wellicht niet moge lijk was geweest als u niet de steun en het vertrouwen had gehad van de duizen den (hoeveel eigenlijk?) in de regio wonende GC- lezers, die u op voortreffe lijke wijze informeert over Goudse zaken en op de hoogte stelt van het nieuws uit de regio. Hoe overigens die 20.000e abonnee van de Goudsche Courant ons van het Weekblad voor Waddinxveen aan het den ken kan zetten! Maar goed beschouwd is dit natuurlijk eerder een zaak van de GC dan van ons - dit jaar het 30-jarig bestaan gevierd hebbend - onafhankelijk nieuwsblad. openbaar maakte) en za ken buiten een krant kun nen blijven, omdat een coliega-krant er als eerste over schreef. U merkt dat er aan de collegiale ver houdingen in de kranten wereld nog heel wat kan verbeteren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 5