Goedkeuring tweede fase is binnen hefbrug Rondom de nu Gemeente blijft zoeken naar andere plaats voor hondenkennel KWF: nul te weinig Komend weekeinde in kasteel Doorwerth WADDINXVENER WIM VAN DE ZANDT HOUDT REUNIE VOOR MENSEN MET ZAND IN NAAM Samenwerkingsschool HAVO/Atheneum kan in één keer worden neergezet Wiertsema JARIGEN GRATIS CJP VOOR 15- langs het water Bij Pinkelotje een beter hek [N HET HERCULESPAD LIEP NA 25 JAAR KLOKJE frijn niet volledig op de n!e wat Uri Geiler, het r besproken fenomeen I Israël dat kapotte hor- F weer aan de gang zware sleutels, lepel- Samenwerking in zonwering Ton Nennie in koffiebar E COLLECTE VAN VOLGENDE WEEK VAN HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HET WAS EEN ONVERGETELIJKE WERKWEEK” OK WADDINXVEEN GEVRAAGD: HELP ZE 'N HANDJE rechtstreeks uit de fabriek op maat gemaakt Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Eén bouwstroom P houtindustrie de gouwe waddinxveen bv I •H- PRIVE-LESSEN voor alle studierichtingen studiecentrum gouda WADDINXVEEN Zaterdag is in Waddinxveen het bericht ontvangen dat het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen principiële goedkeu ring heeft verleend tot de bouw van de tweede fase van de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg. Voor de eerste fase heb ben vrijdagmorgen 16 mei de ouders-van-het-eerste-uur drs. A. A. de Bruin, ir. H. P. M. Koenen en ir. B. J. van der Toom de eerste paal geslagen. Eigen blad vele typen deuren, kozijnen, plafond- en wandafwerkingen, dakkapellen, hout voor onderconstructies, houtveredelingsprodukten. (ADVERTENTIE) Eigen. H. J. Zeypveld (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) WADDINXVEEN De door JWSFIGW' Of u het nou geloven wil of niet, de Waddinxveense familie beweert bij hoog en laag dat het oude klokje weer begon te lopen. En dit geval blijkt niet op zich zelf te staan. Vijftienhon- Het bedrag dat voor de tweede fase ter beschikking is gesteld bedraagt in totaal 2.084.735,Voor de bouw van één gymnastieklokaal is 335.000,- beschik- werd afgesproken dat hij de coördinatie in Nederland zou doen. In de afgelopen maanden is hard door gewerkt aan de voorbereidende werk zaamheden van de tweede fase. Hoewel de tweede fase eerst in 1978 gerealiseerd zou mogen worden is steeds gehoopt dat het ministerie goedkeuring tot bouw op een eerder tijdstip zou willen verlenen. Immers, wanneer de thans in uitvoering zijnde nieuwbouw volgend jaar gereed is, is het gebouw op dat moment alweer te klein en zou een deel weer in nood gebouwen gehuisvest moeten worden. Nu kan het gehele complex, incl. gymnas- tiekruimten in één bouwstroom gereali seerd worden. Zoals bekend draagt de samenwerkingsschool nog geen naam, maar daarop wordt gestudeerd. Open: dinsdag t/m vrijdag 08.30 - 12.30 en 13.30 -18.00 uur. zaterdag 08.30 -12.30 en 13.30 - 16.00 uur. 's maandags gesloten. Gespecialiseerde showroom. Noordkade 42 (naast kantoor Rehorst) te Waddinxveen. Ook verkoop direct aan particulieren. BLOEMTIEK -f, r WADDINXVEEN Het stond vorige week donderdag in het Weekblad voor Waddinxveen goed in de tekst, maar in de kop van het bericht was een nul weggevallen. Voor de goede orde - maar onze lezers hebben dat wel begrepen - heeft de jaarlijkse collecte voor de kan kerbestrijding in ons dorp niet 1799,54, maar 17099,54 opgebracht. Boven het bericht stond al: Ongelooflijk. En dat is het ook een collecte waarvoor elke Wad- dinxvener gemiddeld bijna negentig cent heeft gegeven. baar getseld. Reeds eerder was goed keuring verleend een bedrag van zeven- honderddduizend gulden voot de bouw van twee gymnastieklokalen, aan te wen den als bijdrage voor de bouw van de sporthal. De hele school gaat in totaal 5.100.000,kosten. Mevrouw Van Sant vertrok daarop naar Nederland en begon te spitten in ar chieven van de Burgerlijke Stand en Scheepvaartregisters. Zo kwam zij in Arnhem te weten dat er in het begin van deze eeuw een familie Van de Zandt vanuit Arnhem naar Den Haag was ver huisd. „En zo kwam zij via mijn ouders bij mij terecht. Ze kwam naar Wadidnx- veen en dat was een zeer hartelijke be groeting, hier op de stoep. „Hello, dear, I’m your cousin!” Dat was in mei 1973.” Terug in Amerika rijpte bij de Ameri kaanse Van Santens het idee om in het jaar 1975 de jaarlijkse reünie in Holland te houden, het land hunner voorvaderen. Met Wim van de Zandt in Waddinxveen 150 namen opgezocht. Die mensen heb ik opgebeld en gevraagd of ze ook op de reünie wilden komen. Een groot deel daarvan vertelde het verder en ik krijg nu tientallen telefoontjes per week. Er komen ook veel brieven en briefkaarten van mensen die zich opgeven voor de reünie of die zomaar een reactie geven.” „Er was een man die mij vroeg wat voor mensen die Amerikanen waren. Ik zei dat ze even drie dagen naar Europa gin gen, dus dat ze wel niet op een steiger zouden staan in de bouw. Toen bleek dat het een zakenman was die dacht dat hij er misschien wat goede contacten aan kon over houden. Maar dat was eigen lijk de enige vervelende reactie. Wat ook een beetje vervelend was, maar dat was mijn schuld, ik belde iemand op en vroeg naar meneer Van de Zandt. De dame die opnam, bleek nogal verbolgen want zij was weduwe.” Een neveneffect van de te houden reünie is dat een aan tal Van Zandten zich is gaan bezig hou den met het uitzoeken van de familie stamboom. Wim Van de Zandt: „Ik ben zelf geko men tot 1720, tot Willem van de Zandt. Daar loopt voor mij het spoor dood. Maar misschien helpt zo’n reünie je weer een stapje verder.” Onderdeel van de reünie zal ook een optreden zijn van de mr. H. M. van de Zandt drumband, ge noemd naar de Velpse notaris die een fonds stichtte waaruit later gelden be schikbaar werden gesteld voor jeugd werk. Een andere (muzikale) bijzonder heid: Ook Johnny Cash behoort, zij het indirect tot de Van Santen-schare. John ny Cash is namelijk getrouwd met June Carter, Country Western zangeres van beroep. De oom van deze June Car ter is Glenmore Carter. En deze Glen- more Carter op zijn beurt is weer ge trouwd met de al eerder genoemde Mrs. Sarah Carter Van Sant. Ingewikkeld, maar waar. WADDINXVEEN Het gemeente bestuur van Waddinxveen blijft met de heer J. G. Haan, eigenaar van een ach ter zijn huis aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan staande hondenkennel, zoeken naar mogelijkheden tot ver plaatsing van deze kennel naar een plek buiten de bebouwde kom. Bij de kennel zou een verzorgingsgebouwtje van 3 bij 4 meter neergezet moeten worden. over. De bus stopte en alle koffers werden uit de bus gehaald. De koffers moch ten onder de bedden lig gen. Maandagmiddag gin gen we de bossen in en daar hielden we een sport middag. Dinsdag gingen we op de fiets naar de Fle- vohof. Dat was een aardig eindje fietsen. Maar ein delijk waren we er dan toch. We aten er eerst ons brood op en daarna gingen we in groepen de tentoon stellingsruimten bezoeken. Toen wel alles gezien had den mochten we tot half vier nog even ons zelf ver maken. Toen vertrokken we en we moesten pal te gen de wind in fietsen. Na een paar keer stoppen wa ren we eindelijk weer bij de Woudstee. ’s Woens dags gingen we een muse- WADDINXVEEN Bij de openbare kleuterschool Pinkelotje aan de Chris tiaan Huygenslaan zijn er door de ge meentelijke dienst openbare werken en -bedrijven voorzieningen getroffen aan de afrastering. Dat is gebeurd direct nadat de 2-jarige Maria Johanna van Doorn van de Justus van Effenlaan spelenderwijs op woensdagmiddag 27 augustus in een achter de school langs de Staringlaan lopende sloot terecht was gekomen en verdronk. Om de nu getroffen voorziening was, blijkens een mededeling aan de gemeenteraad, ge vraagd door de familie L. H. Baars (Justus van Effenlaan 88) en anderen. WADDINXVEEN Wim en Wil van de Zandt, een aan de Heggewinde wonend echtpaar, gaan het komend weekeinde naar een unieke reünie in kasteel Doorwerth - het tot de gemeente Renkum behorende plaatsje waar burgemeester C. A. van der Hooft na zijn pensionering met zijn vrouw gaat wonen. Het wordt een trefpunt waar mensen (mogen) komen met achternamen waarin het woord Zand voorkomt. Van de Zandt, Van Sandt, Van de Zande, Van Santen, Van ’t Sant. En al die namen nog eens verbasterd met al of niet een D of een T, of, nog erger, een DT. Het bij de ministreriële brief, die bete kent dat de school er in één keer kan worden neergezet, ingesloten lokalen plan is gebaseerd op huisvesting van 1000 leerlingen en omvat onder meer 27 algemene theorielokalen, 5 theorie-vak- lokalen, 6 vaklokalen, 3 gymnastieklo kalen, 3 betegelde oefenplaatsen a 800 vierkante meter, rijwielberging met 1000 plaatsen en voorts directie-, administra tie- en doktersruimten. gere formeerde jongeren opgezette koffie bar „De Vonk” in de Ontmoetings- kerk begint komende zaterdag aan een nieuw seizoen. Nieuw is dat deze kof fiebar voortaan elke veertien dagen zal worden gehouden in plaats van elke drie weken. In „De Vonk” treedt zaterdag de zanger-gitarist Ton Nen nie op. Om hem te kunnen horen zin gen en spelen en gezellig met elkaar te praten is iedereen komende zater dagavond vanaf acht uur van harte welkom. De toegang is uiteraard gratis en drankjes zijn ruimschoots aanwezig. Het zijn nog al rijke lieden, die Van Santens. Een van hen heeft een zieken huis geschonken aan de gemeenschap van 25 miljoen. Ze hebben daar zelfs een maandelijks uitkomend blad, „The Van Zandt Record.” De Amerikanen wilden de reünie in de buurt van Arnhem hou den, omdat daar de Van de Zandten vandaan komen. „Ja, er zitten er daar veel. In Arnhem, maar ook in de plaats jes eromheen, tot in Duitsland toe. In Kleef, Kalkar en Xanten. In dat laatste plaatsje gaan de Amerikaanse Van San tens trouwens ook op bezoek. Het moet alleen allemaal erg vlug. Het gezelschap komt vrijdagmorgen om kwart over ze ven aan op Schiphol. Een ontvangst in de VIP-room staat op het programma. „Het zijn toch wel een beetje naieve mensen hoor. Ze waren van plan om dan om acht uur naar de bloemenveiling te gaan en vervolgens om negen uur te gaan lunchen in Marken. Daar heb ik ze vanaf weten te brengen. Ze hebben me ook verschillende keren gevraagd of ik ze niet beneden aan de vliegtuigtrap wilde begroeten in een Volendammer kostuum. Ik zei: „Goed, maar dan moe ten jullie allemaal een cowboypak aan trekken. Toen zagen ze het absurde er wel van in.” Behalve de Amerikanen komen er ook zo’n 180 Nederlandse en Duitse Van de Zandtens. „Ik heb in de telefoonboeken WADDINXVEEN Na overleg en in samenwerking met de gemeente Gouda worden ook op het Waddinxveense ge meentehuis Culturele Jongerenpas poorten (CJP’s) afgegeven. Deze CJP’s stellen de jeugdige houders van 15 tot en met 25 jaar in de gelegenheid om tegen reducties diverse culturele evene menten in het land of ter plaatse te be zoeken en bovendien - veelal aantrek kelijke - kortingen te verkrijgen op abonnementen voor diverse periodie ken en tijdschriften. leend in materiële zin, be droeg in 1974 voor indivi duele hulpverlening ruim 1 miljoen gulden. Terwijl ook voor niet individuele bijdragen ruim 1 miljoen gulden werd uitgegeven. U kent waarschijnlijk de werk wijze van het fonds niet, maar de talloos velen die dank zij dit fonds geholpen zijn, kunnen daarvan ge tuigen. Het werkt snel en doelmatig, want u kent het gezegde: snelle hulp is dubbele hulp. Maar hulp kan alleen geboden worden als de (financiële) midde len daartoe aanwezig zijn. Deze landelijke collecte is daarbij onmisbaar. Helpt u ’t Prinses Beatrix Fonds bij de hulp die anderen niet kunnen ontberen. Stuur de collectanten, die hun vrije tijd opofferen voor deze gehandicapten, dus niet onverrichter zake weg, maar geef dood en 8.633 gewond. Hoewel definitieve cijfers nog ontbreken mag wor den aangenomen, dat ook vorig jaar de meeste jeug dige slachtoffers zijn ge vallen onder de voetgan gers en fietsers. In het ka der van deze campagne verspreidt Veilig Verkeer Nederland via de scholen onder de ouders een folder (oplage 1 miljoen exempla ren) waarin staat hoe het kind NU al geholpen kan worden. In samenwerking met WN hebben de Eu ropese Motel Federatie, de Federatie Wegverzorgende Horecabedrijven en Les Routiers Européen hon derdduizenden place-mats laten vervaardigen waarop het actie thema in woord en beeld onder de aan dacht wordt gebracht. om ze vragen en wat ze nodig hebben is: belang stelling. Gewone menselij ke belangstelling zonder sentimenten. Daarom moe ten wij ons ervan bewust zijn, dat gehandicapte men sen net als alle andere men sen willen leven en geluk kig zijn. Op eigen wijze en naar eigen kunnen. Wij moet ze daarbij helpen. Het gevoel geven dat ze er bij horen. Medeleven houdt ook in de financiële lasten, waarmee onze ge handicapten te kampen hebben, verlichten. Dit is de taak van het Prinses Beatrix Fonds. Het Prin ses Beatrix Fonds zet zich in voor die gehandicapte medemensen die getroffen werden door polio, spasti- citeit, multiple sclerose, spierdystrofie en diverse andere spierziekten. De hulp die door het Prinses Beatrix Fonds werd ver- Kerkweg. Waddinxveen, tel 2079 »r de deur in Waddinx- m staat weer een he ilrijke collecte: die voor I Prinses Beatrix Fonds, ilgende week zullen in gemeente zakjes wor- averspreid, die een paar gen later naar men hoopt raid en wel weer worden gehaald. Het Prinses Be at Fonds (giro 969, Den >ag) vraagt van u: mede- «n. Leest u maar waar- WADDINXVEEN De directies van Pergo Handelmaatschappij BV te Wad dinxveen en Leys Zonwering CV te Gouda en Oldenzaal hebben overeen stemming bereikt over een nauwe sa menwerking tussen beide ondernemin gen. Aanleiding hiertoe vormen de situ atie op de bouw- en de daarmee samen hangende zonweringmarkt en de te ver wachten ontwikkelingen daarin, die een versterking van de marktpositie voor beide bedrijven noodzakelijk maken. Met ingang van 1 oktober a.s. zullen alle aktiviteiten van Leys in Gouda worden geconcentreerd en worden ingebracht in Pergo. De naam van Pergo zal met in gang van dezelfde datum worden gewij zigd in Pergo-Leys B.V. De vakorgani saties hebben geen bezwaar tegen deze samenwerking aangetekend. Het perso neel van Pergo en Leys is ingelicht. In Gouda worden de CJP’s ter intro ductie aan de 15-jarigen kosteloos ver strekt. De 16- tot en met de 25-jarigen betalen voor dit document 4,50. In Waddinxveen bedraagt het aantal 15- jarigen, geboren tussen 1 oktober 1959 en 31 december 1960, ongeveer 450. In onze buurgemeente heeft de prak tijk uitgewezen, dat daar ongeveer 30 procent van de in aanmerking komen de jongeren zich een CJP aanschaft. Uitgaande hiervan zou aangenomen kunnen worden dat in Waddinxveen 150 tot 200 15-jarigen een CJP gaan aanvragen, hetgeen neerkomt op een uitgave van 900,-. De volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad gaat de begroting voor dit jaar wijzigen om de 15-jarigen in ons dorp gratis een Cultureel Jongerenpaspoort aan te bieden. Dat er ook hier CJP’s te verkrijgen zijn zal tevens in de twee maanden geleden vastgestelde leges- verordening 1975 worden geregeld. Maandag 8 september Ertrokken we. Om onge- ter kwart over negen zat Meteen in de bus. Daar ingen we. We reden er sgeveer anderhalf uur De avondkrant Het Vrije Volk is de Waddinxvener Wim van de Zandt (34), werkzaam op een octrooibu/eau in Den Haag en getrouwd met Wil op het spoor gekomen en heeft met dit tweetal ge praat om vervolgens deze week verslag te doen van het hoe en waarom van de komende reünie. In zijn huis aan de Heggewinde zegt Wim tegen die krant: „In Amerika zijn er zo’n driehonderd families die allemaal iets van Zand of Sant in hun achternaam hebben. Die families houden elk jaar een reünie, tel kens in een andere staat. Die reünies worden georganiseerd door Sarah Carter van Sant. Drie jaar geleden begon ze een .onderzoek naar haar stamboom. Zij kwam te weten dat zij afstamde van de scheepskapitein Adam Wesel van Zandt, die in 1657 vanuit Arnhem naar Ame rika was geëmigreerd.” meegemaakt die avond. Wel weten we dat de fami lie N. J. v.d. Trijp van het Herculespad 2 het mee maakte dat het in de hand gehouden horloge van overgrootmoeder het na 25 jaar plotseling weer deed. In de vergadering van de raadscom missie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw zei wethouder P. F. J. van Schie (CDA) dat het hem in ande re gesprekken met de heer Haan was gebleken dat het niet noodzakelijk is dat bij de elders neer te zetten honden kennel een woonhuis wordt gebouwd. Eerder hadden de commissieleden een oplossing om de kennel op een stuk tüindersgrond aan de Zwarteweg neer te zetten afgewezen, omdat daar een woonhuis bij zou moeten worden neer gezet, terwijl in Waddinxveen juist het bouwen van huizen in landelijke ge bieden zoveel als dit maar kan wordt tegengehouden. Over de hondenkennel klagen bewo ners van de Oranjewijk al sinds de zomer van 1968. „We moeten de buurt van een ramp verlossen. Burgemeester en Wethouders worden wanhopig van de stapels brieven, die er over deze zaak al aan het college zijn geschre ven”, argumenteerde wethouder Van Schie (CDA) rim vijf weken geleden voor het eerst in het openbaar de noodzaak tot verplaatsing van deze - op dit moment uit twee Duitse herders bestaande - kennel. Hondeneigenaar Haan wil als het even kan zijn huis aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan blijven bewonen. Stad en Landschap BV bekijkt met het gemeentebestuur de mogelijkheden tot de verplaatsing van de hondenkennel alleen. urn in Nunspeet bekijken en dat was erg mooi. Op de terugweg kwam er een flinke bui regen, dus moes ten we onder de bomen schuilen. Tóch kwamen we drijfnat thuis. Donderdags gingen we naar Harder wijk. We dachten dat we naar het Dolfinarium zou den gaan maar dat deden we niet. Je kreeg papier en werd weer in groepen verdeeld en dan moest je een schetsje maken van oude gebouwen. Vrijdags gingen we weer naar Har derwijk, maar dat werd middag omdat het ’s mor gens regende. Je mocht nu zelf de stad door en in kopen doen, ’s Zaterdags moesten we jammer ge noeg weer naar huis. Het was een onvergetelijke werkweek”. VOOR ONVERWACHTE uitnodigingen b.v. voor verjaardagen tijdens de week- n °f *s avonds als de winkels al gesloten zijn, is een aparte doos in te richten. *nn liggen netjes ingepakt kleine geschenken. B.v. pocketboeken, originele kur- 'tKers, sierschenkers, asbakjes, bijouterieën, make-up artikelen, bier- en wijn- |,n’. zakdoekjes, kleine speelgoedjes voor kinderen e.d. Aan ieder pakje hangt nefje waarop geschreven staat, wat er in zit. Iedere keer als je weer iets origi- ontdekt om kado te doen, wordt het in de doos gelegd. Op die manier vul je 5 snel slinkende voorraad aan. Ook voor ziekenbezoek of als je iemand wilt ver- )(|£ri is deze doos gemakkelijk. Noteert u echter wel aan wie en wat u gegeven iandicapte mensen zijn Ppere mensen. Ze leren met hun handicap. *hten jaren en jaren om ts maar een heel klein Aje van hun verloren tondheid terug te win- Ze zijn een deel van F maatschappij. En wil- I wanneer mogelijk ook F uitmaken van onze FSchappij. Ze hebben ttan, willen geaccep- F’l worden. Maar dan ["ter medelijden. Waar- derd telefoontjes, amper twee uur na de uitzending, leerden de NOS en de KRO (die Uri Geiler op de beeldbuis bracht) dat in het land „tal van kapotte broodroosters, horloges, pick-ups, stofzuigers en ra dio’s het plotseling weer deden”. Sommige kijkers meldden dat tijdens de uit zending messen, vorken, lepels en sleutels waren ge broken. Ja, dat heb je met zo’n fenomeen als Ulri Geiler. Waar of niet waar? Ie leerlingen uit de brug- (assen van de Koningin ,llhelminaschool voor lavo aan de Prinses Bea- ixlaan hebben vorige eek - zoals elders in dit ■eekblad voor Waddinx- len wordt bericht - een erkweek gehouden in het elderse Hierden om el- iar (leerlingen onderling i leerlingen en leraren) 3g beter te leren kennen, let is een week geworden aarin veel is gedaan. En- a, we kregen van Ria van Vendel, leerlinge van las 1c, hiervan een „on- irgetelijke” indruk: ihet kader van een lan- ilijke actie in de maan- september en oktober t bevordering van de vei lheid van het kind op de eg, heeft Veilig Verkeer ederland alle gemeente- sturen (dus ook Wad- nxveen) in een brief 'ingend gevraagd zich ex- 1 in te spannen om met igmeer spoed en op gro- re schaal dan nu reeds :t geval is voorrang te ven aan maatregelen die veiligheid van het kind innen vergroten. In de ief onderstreept WN it niet alleen een gedegen rkeersopvoeding door de iders en goed verkeers- iderwijs op school be- ngrijk bijdragen tot de iligheid van het kind op weg, maar dat ook pla- togische en technische erzieningen daarbij niet Pn spijkers krom ’kijkt’ 1*1 licht in kapotte lam- f Weer kan laten bran- b Precies in Waddinx- f heeft aangericht tij- J’ rijn televisieoptreden V maandagavond, maar ‘°nder ons moeten zich Osen bevinden die iets irs in huis hebben gemist kunnen worden. Dit verzoek aan de gemeenten is een onderdeel van de te voeren campagne, die on der het motto ’’Help ze ’n handje” ook op de gemo toriseerde weggebruikers een beroep doet het kind in het verkeer daadwerke lijk de behulpzame hand toe te steken door onder andere met lage snelheid te rijden op plaatsen waar kinderen verwacht kunnen worden. Ouders, automo bilisten, motorrijders, bromfietsers en uiteraard de overheid moeten en kunnen gezamenlijk mee helpen om het kind te be schermen. In de campagne wordt daar met name op gewezen. En dat dit nodig is blijkt uit de volgende cijfers: In 1974 werden 315 kinderen in de leeftijd van 0-14 jaar in het verkeer ge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 5