een Hnn JJ. 1 DRUKTE IN IMMANUËLKERK Arie J Keijzer speelde erop Organist Immanuëlkerk heeft een huis-pijporgel tt M A SB HUIZEN WORDEN ZO NEERGEZET 2 TYPEN PREMIE-KOOPWONINGEN HIERVAN 20 HUIZEN HIERVAN 54 HUIZEN Wiertsema KARWEI VAN f 1,5 MILJOEN VOOR VAN HERK Openingsbal Instuif voor Gehuwden 1 Jï '•'1 Hand- en spandienst BI •ij «rf - ,a T ±1 doorsnede i i In feite twee orgels 9 Van dit type premie-koopwoningen zet de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard er 20 neer. In deze huizen zonder garage bevinden zich vier slaapkamers. De bouwkosten bedragen afgerond 107.800,terwijl de maandelijkse lasten neerkomen op f 598,(excusief belastingvoordeel). Van dit type premie-koopwoningen zet de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard er ten minste 54neer. In deze huizen met garage bevinden zich drie slaapkamers. De bouwkosten bedragen afgerond f 108.900,—, terwijl de maandelijkse lasten neerkomen op f 533,— (exclusief belastingvoordeel) 'i- I t (ADVFRTFNTIFl BLOEMTÏEK naar i .«IWlOSfl1 - type (4 slaapkamers, geen garage) wor den er 20 neergezet en van het andere tot op heden een huurwoning bewoont, doch de lasten van een eigen huis kan veens woonwijk-in-wording zullen wor den neergezet. Deels daaromheen ligt Foto WvW/Gijs Kooren Arie JKeijzer kon niet van het orgel van Boskoper Hans Ferwerda af blijven. Holpijp 8’, Roerfluit 4’, Prestant 2’ (waarvan 14 pijpen in het front zijn ge plaatst), Quint 1 1/3’ (diskant), Oktaaf 1’ (bas) en een treumülant. Op de foto (met Arie Keijzer) is te zien dat de bovenkant van het orgel kan wor den geopend en dat maakt dat er in feite twee orgels zijn. In gesloten toe stand klinkt het als een echt kabinet- orgel en in geopende toestand klinkt het veel meer als een groot orgel. Vooral in geopende toestand valt de zeer fraaie klank van het pijpwerk op. De meeste registers zijn gedeeld in bas- en diskant en de volledige dispositie luidt als volgt: l Eigen. H. I. Zeypveld I p WADDINXVEEN De Instuif voor Gehuwden heeft voor het komende sei zoen weer een zevental gezellige dans avonden in het Anne Frank-centrum op het programma staan. Zoals bekend worden deze avonden muzikaal verzorgd door goede orkesten. „U kunt rekenen op een gevarieerd dansseizoen en ieder echtpaar is natuurlijk van harte wel kom”, aldus de organisatoren. [donker bru-n me' tuinkast Jan Keijzer vertelde iets over de wor dingsgeschiedenis van dit unieke orgel. Hij bekende dat de kast eigenlijk een jeugdzonde was uit zijn verlovingstijd. Destijds had hij zich voorgenomen om in de fraai gevormde kast voor zichzelf een orgel te bouwen. Hij vertrouwde zijn gehoor toe dat hij blij was het toen niet te hebben gedaan, omdat hij nu, na zoveel jaren ervaring, pas in staat was om dit instrument te bouwen. Door zijn vorm en de voor deze kleine inhoud uitgebreide dispositie is dit orgel uniek. De klankmogelijkheden werden door Arie Keijzer goed gedemonstreerd in een programma dat bestond uit de volgende werken: Vier Magnificat Fugen van Johann Pachelbel, Arietta met negen va riaties, eveneens van Pachelbel, Vijf stukjes voor „Flötenuhr” van Joseph Haydn en een Partita over Psalm 64 van Arie Keijzer. Kerkweg, Waddinxveen. tel. 2070 WADDINXVEEN De hand- en spandiensten in onze gemeente vragen weer alle aandacht. Vooral omdat de bekendheid hiervan voor al bij de nieuwe inwoners te wen sen kan overlaten. De hand- en spandiensten, het kan niet genoeg worden gezegd, zijn er niet alleen voor de ouderen onder ons, maar voor iedereen die tijdelijk door ziekte of wat voor omstandigheden dan ook geholpen wil worden. Voor de mensen achter de hand en spandiensten - en vooral die vrouwen die zich de laatste tijd hebben opgegeven - is er woens dagmorgen 1 oktober om tien uur weer een bijeenkomst in het Anne Frank-centrum. Verdere inlichtin gen kunt u krijgen bij Ineke Ver heul, Peuleyen 174, tel. 5376. donkere j) BOSKOOP/WADDINXVEEN Vrijdag werd er voor een kleine kring vrienden en bekenden een huisconcert gegeven op het huis-pijporgel van Hans Ferwerda in Boskoop. Ferwerda, die als organist van de hervormde Immanuëlkerk voor veel Waddinxveners een goede bekende is, had na langdurig overwegen dit orgel ge kocht bij Leeflang in Apeldoorn en de Waddinxveense organist Arie J. Keijzer werd, als broer van firmant-orgelbouwer Jan Keijzer, bereid gevonden als solist op te treden in het concert ter ere van de in gebruikname van dit orgel. WADDINXVEEN De Stichting Be- (3 slaapkamers, met garage) worden vordering Eigen Woningbezit Groens waard, deze maand opgericht door de Het openingsbal is zaterdag 27 septem ber a.s. (Het Domino Kwartet). De an dere avonden staan gepland als volgt: Herfstbal 25 oktober (What’s New), St. Nicolaasbal 29 november (Danso J. Weg man), Nieuwjaarsbal 3 januari (Free- wheelers), Winterbal 31 januari (Mellow Tones), Boerenkielenbal 21 februari (A- viola’s), Slotbal 27 maart (Opus Four). De toegangsbewijzen zijn steeds telefo nisch te bestellen op de donderdag voor elke dansavond, en wel tussen 19.00 en 91 00 mir Tp-lefnnn O1R9R-S566. WADDINXVEEN De Waddinxveen- se aannemingsmaatschappij Joh. van Herk BV van de Henegouwerweg heeft na openbare aanbesteding de gunning verkregen van de gemeente Maarssen tot het aanleggen van 2300 ml riolering as- bestcementbuizen, 3900 ml riolering p.v.c. buizen en het aanbrengen van 3200 ton asfaltverhardingen. Een en an der voor de aanneemsom van 1.465.776. Als opvolger werd genoteerd Ballast Nedam Groep te Amstelveen. Met de werkzaamheden is inmiddels een aan vang gemaakt. WADDINXVEEN Dc in de Immanuëlkerk gehouden kindcrkledingbeurs heeft de verwachtingen van de organisatrices weer overtroffen. Er werd vrijdag een grote hoeveelheid goed uitziende (gedragen) kinderkleding aangeboden, waarvan zaterdag - in een gezellige drukte - ongeveer tweederd^ werd verkocht. Veel kle ding werd ook gebracht voor de kindertehuizen. De opbrengst van de verkoop van deze gedragen kinderkleding wordt, na aftrek van kosten, bestemd voor de kin deren in Bangla Desh. I gebouwd naar een Waddinxveense architectenbureau Roggeveen van de Tweede Bloksweg. Opnieuw had de kinderkledingbeurs over gebrek aan belangstelling niet te klagen. de Waddinxveense gemeenteraad in fe bruari van dit jaar een aantal principe- huizen). De eerste „hap” huizen wordt besluiten nam inzake het plaatselijk neergezet op het stukje grond tussen de woningbouwprogramma 1974-1979 en Wadde en de Weidezoom, in feite in- neergezet. Op de hierbij afgedrukte daarmee vastlegde dat er in deze vijf geklemd tussen Peuleyen en de kortste situatieschets staat aangegeven hoe de jaar in Waddinxveen per jaar zo’n 130 „poot” van het aan de Wingerd staand eerstvolgende 62 huizen in Waddinx- huizen mogen worden gebouwd voor- flatgebouw. Op deze plek komen 62 namelijk bestemd voor de eigen bevol- huizen te staan: 42 door de rooms- king, omvat tegen de 250 huizen. Hier- katholieke woningbouwvereniging Sint een nog te graven vijver. De auto wordt bij zij nog niet geteld de rond 60 gesta- Joseph neer te zetten woningwetwonin- slechts op bepaalde plaatsen (kijk pelde woningen, die op het braakliggend gen (blokken 6, 7, 8 en 9) en 20 door de de parkeerplaatsen) toegelaten, stukje duur bouwterrein bij het station Stichting Bevordering Eigen Woning- er tenminste 54 neergezet. De wat ruimere 20 huizen kosten afgerond 107.800,veroorloven. Kortom mensen, die zich Waddinxveense woningbouwverenigin- per stuk, terwijl men voor de andere op de vrije markt niet van passende gen Waddinxveen, Sint Joseph en Ons 54 huizen met garage afgerond 108.900 woonruimte kunnen voorzien, omdat dit Begin, gaat in Groenswaard 3 in twee per stuk kwijt is. De lasten van het eer- voor hen financieel gezien geen haalbare jaar tijd tenminste 74 premie-koop- ste type (exclusief belastingvoordeel) kaart is. De kersverse, geen winst be weningen neerzetten. De huizen worden worden geraamd op 598,- en voor het ogende Stichting kan bij het bouwen van ontwerp van het tweede type (eveneens exclusief belas- de gewenste premie-koopwoningen - in L. tingvoordeel) op 533,- per maand. Er Waddinxveen een uniek experiment moet rekening mee worden gehouden warvoor de Nationale Woningraad als dat 100 procent gemeentegarantie wordt adviseur is aangetrokken - kostenbespa- De schetsen zijn voorlopig, omdat het verstrekt, indien de kandidaat-kopers rend werken, volledige en objectieve provinciaal bestuur er nog goedkeuring over een bruto-inkomen van minstens voorlichting geven, aan kwaliteitsbewa- aan moet hechten. De huizen worden 27.000,- per jaar beschikken. Zoals king doen, adspirant-kopers bij haar neergezet in twee typen. Van het ene bekend bouwt de Stichting Bevordering werk betrekken, zich voorzien van des- Eigen Woningbezit Groenswaard huizen kundige begeleiding en individueel ad- voor die categorie van de bevolking, die viseren. WADDINXVEEN De voortgezette Waddinxveen-Noord zullen worden ge- bezit Groenswaard (waarbinnen de drie woningbouw in Groenswaard 3, eigen- böuwd. In Waddinxveens woonwijk-in- Waddinxveense woningbouwverenigin- lijk het hele jaar al in discussie sinds worden staan al 302 woningen (145 flats, gen samenwerken) te bouwen premie- 127 eengezinswoningen, 30 vrije sector- koophuizen (blokken 1, 2, 3, 4 en 5). In totaal zullen er in Groenswaard 3 ten minste 74 van deze koophuizen worden 6 p

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 13