middags gelden lagere toegangsprijzen Overdekt zwembad in herfstvakantie: Provincie Midden Holla nd 600 MAAL Willem van Hanegem in actie Raak bouwen in het Gouwebos is volgens Waddinxveen niet bij er Wiertsema ’’SPECIAAL Morgens en Week lang zwemfeest voor hele gezin VOOR U” ZATERDAG EXCURSIE GOUWEBOS Het Weekblad feliciteert I I RABOBANK: AANDACHT VOOR MONUMENTEN Zweminstuif Zwemvierdaagse (Advertentie) IP Willem van Hanegem in actie op de luifel van het winkelcentrum Groensvoorde. H 4* 41 41 41 Ht 4t 4t 4» 4t r TALENPRAKTICUM doorlopend talenopleidingen op elk niveau studiecentrum gouda Zwemwedstrijden Vinger WADDINXVEEN Het overdekte zwembad in het sportpark De Sniep taat tijdens de herfstvakantie van volgende week weer in het bijzonder ,pen voor de Waddinxveense schooljeugd. Op het programma staan onder neer een zweminstuif (met diverse spelattributen in en rond het bad), choolzwemwedstrijden (voor leerlingen van de vierde klas) en een zwem- ierdaagse voor het gehele gezin. .Bee*. 5 (j nxvt 4] Loo/ieni Loosdrecktf koek. ''a/Ou.IXu' Nuxo^zkoop Maxxr5$eA kdumcriU B.it 14 Fr ecki^ IMoatvi iBöS^ooo J B»al erg Sbolu^k G ««- 9c) Le.1 Hzxzxj E ro-UcX "Do rolrecht groot be- (ADVERTENTIE) BLOEMTTEK Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2079 voor de rest kan er op de hiervoor be stemde uren weer naar hartelust worden geravot in het water en gebruik worden gemaakt van de in en rond het bad aan wezige spelattributen, terwijl een gezellig muziekje de sfeer zal verhogen. De ontwerper van het bestemmingsplan, ir. A. P. M. Franken van Stad en Land- schap BV, was aanwezig om toelichting te geven. Het gebied is in drie gedeelten gesplitst, waarbij in het open midden gebied praktisch geen bebouwing is ge pland. In de aangrenzende gebieden zal wel enige bebouwing plaatsvinden. In de bij het bestemmingsplan aangegeven voorschriften en bepalingen werd nogal wat geschrapt en veranderd. Voorzitter P. van den Dool had wat moeite met artikel twee dat inhoudt dat de gemeen te Waddinxveen in het Gouwebos kan bouwen wanneer dit nodig geacht wordt. Naast de hiervoor gemelde evenementen zullen de overige uren, welke door het vervallen van de uren voor school- en weg in de toekomst in geen geval door het recreatiegebied mag lopen, mochten de plannen weer opportuun worden; ^angezien de aanleg van bedoelde weg een grote ontlasting van het verkeer in Boskoops dorpskern zou betekenen, wa ren de Boskopers niet geneigd het voor stel van de heer Bokelman te steune'n. N. Tot slot nog iets over de ijsbaan, ge noemd in het ontwerp. Als de water partijen in het Gouwebos bevriezen, zouden dit goede ijsbanen kunnen zijn. Dit werd tegengesproken door de heer Klazinga, die vertelde dat juist ih de Pettepolder het ijs altijd erg onbetrouw baar is vanwege de vele wellen en de bemaling. Geen ijsbaan dus in het Gou webos, maar gezien in de omgeving wa ter genoeg is, zal er bij flinke vorst toch wel schaatsen gereden worden. WADDINXVEEN Voor het A-diplo- ma van de middelbare landbouwschool in Gouda is geslaagd de Waddinxvener A. W. J. van Straalen. Foto WvW/Sjaak Noteboom Uvk l'Vv/CLv-'cr - A Fei - vut* WADDINXVEEN Zoals uit het verslag van de vorige week gehouden vergadering van de re creatieraad Bospark - het orgaan dat ons Gouwebos van de grond brengt - blijkt wordt voor ieder een die daar maar belangstelling voor heeft komende zaterdagmor gen 18 oktober een excursie ge houden naar deze groene long tussen Waddinxveen en Boskoop om nu eens van dichtbij te zien wat er allemaal in het Gouwebos al groeit en bloeit en leeft. De excursie begint om tien uur! Het is de bedoeling te verzamelen bij de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thymlaan in Wad dinxveen. “'t Eigen. H. J. Zeypveld '5 De schoolzwemwedstrijden voor leerlin gen van de vierde klas van de basis scholen worden gehouden op dinsdag 21 oktober tussen negen uur en half één ’s morgens. De door het gemeentebestuur van Waddinxveen hiervoor beschikbaar gestelde wisselbeker werd vorig jaar ge wonnen door de Koningin Julianaschool (Peter Zuidlaan) en zal dus dit jaar door deze school moeten worden verdedigd. Er zal weer op drie onderdelen worden gezwommen, nl. 25 m schoolslag, 25 m rugslag en 25 m vrije slag. Deelname kan naar eigen keus op één of meerdere on derdelen plaatsvinden. De wedstrijden zullen worden gehouden volgens het ’af- valsysteem’, zodat per school en per on derdeel de snelste zwemmer of zwemster overblijft. De drie snelsten van iedere school zullen in de finale op tijd zwem men, waaruit de winnende school over blijft. Naast de wisselbeker voor de win nende school wordt aan de snelste zwem meesters) op de drie onderdelen een medaille uitgereikt. Öarm - WADDINXVEEN Even na twee uur verscheen zaterdagmiddag Feyenoord- voetballer Willem van Hanegem op de luifel van het dezer dagen vanwege het vijf jarig bestaan feestvierende winkelcentrum Groensvoorde. De topsporter was naar Waddinxveen gekomen om een klein kwartier lang zo’n 200 met zijn handtekening voorziene voetballen naar de honderden meisjes en jongens, die zich op het par keerterrein hadden verzameld, te gooien of te schieten. Willem van Hanegem liet verder nog foto’s met handtekeningen verspreiden. Het „optreden” van de Feye- noord-voetballer had zoveel mensen op de been gebracht dat de speaker na het schietfestijn een ieder moest verzoeken van de winkeldeuren weg te gaan om de klanten vrij baan te geven. „De ballen zijn op, de foto’s zijn weg en ook Willem van Hanegem is vertrokken”, riep de microfonist. Maar de niet van het televisie scherm en uit de krantekolommen weg te slane voetballer was nog niet weg en dus bleven een uur lang fans van hem wachten bij zijn op het parkeerterrein voor het winkelcentrum Groensvoorde geparkeerde Rover. Toen Willem van Hanegem dan eindelijk verscheen kreeg hij bloemen en zoenen van wat oudere bewonderaarsters, die hij beloonde met foto’s met handtekening. Vrij snel daarna stoof de topvoetbal - ler uit Waddinxveen, de herfstbladeren achter zich opwaaiend en het rode verkeers licht bij de Waddinxveense hefbrug negerend. Het vijfjarige winkelcentrum Groens voorde houdt verder nog een kleurwedstrijd voor meisjes en jongens van 4 tot en met 12 jaar. Een daarvoor huis-aan-huis verspreide tekening moet voor maandag 20 oktober bij de Rabobank aan de Groensvoorde worden ingeleverd. Er zijn een fototoestel, een lederen voetbal, een vieuwer en 20 andere prijzen mee te winnen. V De vorig jaar tijdens de kerstvakantie voor de eerste maal gehouden zwemvier daagse bleek voor herhaling vatbaar en is eveneens in het programma opgeno men namelijk op dinsdag 21 oktober t/m zaterdag 25 oktober. Teneinde het gehele gezin in de gelegenheid te stellen aan dit evenement deel te nemen, is dit pro- gramma-onderdeel in de vroege avond uren opgenomen nl. van 18.00-20.00 uur en ’s zaterdagsmiddags van 12.30-14.30 uur. De vijfde dag is in het programma opgenomen, om degenen die mogelijk een van de andere dagen verhinderd zijn, toch gelegenheid te geven, gedurende vier dagen hun baantjes te trekken. Ge durende 4 dagen moet per dag een af stand van 500 meter zwemmend worden afgelegd in een naar eigen keuze te be palen slag. Kinderen tot en met 10 jaar kunnen 250 meter zwemmen. Onderweg even rusten is toegestaan. De resultaten van iedere dag worden door het badper- soneel op een deelnemersformulier aan getekend. Door de Koninklijke Neder landse Zwembond worden medailles uit gegeven voor degenen, die deze proef met goed gevolg hebben afgelegd. Zater dagmiddag 25 oktober vindt de finale en medailleuitreiking van deze zwemvier daagse plaats. Inschrijving kan vanaf heden plaatsvinden aan de kassa van het bad of telefonisch (01828) 2570. De voorzitter zei dat dit punt niet aan de orde was, temeer daar niemand kan voorspellen of deze weg ooit zal worden aangelegd. Komt het zover, dan kan nog altijd gereageerd worden. De recreatieraad besloot eensgezind iets te doen aan Boomplantdag in samen werking met de jeugd-natuurwacht voor de gezamenlijke jeugd van Waddinxveen en Boskoop. Verder werd besloten een excursie te maken naar het Gouwebos. Die zal plaatsvinden op zaterdag 18 ok tober. Verzamelplaats bij de begraaf plaats te Waddinxveen. De uitgebreide briefwisseling met een groep belangstel lende particulieren over het Gouwebos, wil de heer Van Nierop doorbreken met een gesprek waarin deze mensen hun visie op de aanleg van het bos uiteen kunnen zetten. Wij moeten hen gewoon positief benaderen en vragen hun ideeën op papier te zetten en toe te lichten. Met heen en weer schrijven bereiken we niets”, aldus de heer Van Nierop. leszwemmen vrijkomen, bestemd worden als „zweminstuif”, dus vrij- en recreatief zwemmen in het bijzonder voor de jeugd. Een volledig programmaoverzicht van dit vakantiezwemfeest is bij de kas sa van het bad stedes verkrijgbaar. WADDINXVEEN/BOSKOOP In de recreatieraad Bospark, dat gaat over het tussen Boskoop en Waddinxveen aan te leggen Gouwebos, is vorige week in het gemeentehuis van Boskoop opnieuw gepraat over het door Stad en Landschap BV in Rotterdam gemaakt ontwerp-bestemmingsplan voor deze groene long, welk plan slechts het juridisch kader wil aangeven om gewenste activiteiten in het gebied te kunnen bevorderen en ongewenste activiteiten te kunnen tegengaan. de gemeenteraad brachten drs. T. J. Bouwers (CDA) en drs. W. C. Verbaan (Pro- gressieven) de miljarden guldens ter sprake die zo’n operatie zal vergen. Drs. Ver baan maakte de opmerking dat niet eerder de reorganisatie van het binnenlands be stuur mag worden aangepakt voordat de totale kosten enigszins betrouwbaar kunnen worden geschat en dat alle bestuurslagen over voldoende middelen moeen blijven beschikken om hun taken redelijk te kunnen vervullen. de in het van acht meter te verlagen tot drie tot vier meter, waarbij de heer H. P. Barth (Waddinx veen) opmerkte dat het pompstation eigenlijk een zaak is van het Hoogheem raadschap Rijnland. De geplande par keerplaatsen worden gehalveeerd en ge situeerd binnen honderd meter vanaf de gebiedsgrenzen. De paden in het Gou webos worden geen vier, maar twee me ter breed, naar het idee van de heer F. Bokelman (Waddinxveen). Een duidelijk verschil van mening kwam naar voren bij het voorstel van de heer Bokelman, over de weg nr. 23 welke aan vankelijk dwars door het recreatiegebied zou worden aangelegd. Deze „Zoeter- meerweg” is. wegens geldgebrek van het Rijkswegenplan geschrapt, maar de heer Bokelman wilde vastgelegd zien dat deze Hl deler - V. (Lor< H ilw«r H Alcrs - WADDINXVEEN „Verhalen uit Mo- numentenland” is het boekje, waarin elf historische verhalen zijn gebundeld, dat onderdeel uitmaakt van de actie die ook de Rabobank Waddinxveen voert ter ge legenheid van de volgende week te hou den Spaarweek. Onder het motto „kleine geschenken onderhouden de vriend schap’ ligt er in die week van 20 tot en met 25 oktober voor spaarders een ex emplaar van deze fraaie uitgave - gratis en zolang de voorraad strekt - klaar. CjOrry In haar activiteiten tracht de Rabobank dit jaar - het monumentenjaar - sterk de aandacht te vestigen op de vele prach tige en indrukwekkende monumenten die ons land rijk is. Het boekje ’Ver halen uit Monumentenland’ is daar één voorbeeld van. Een tweede is de nieuwe uitgave van de bekende kalender, die dit jaar is gevuld met een dertiental uit zonderlijk mooie foto’s van bekende en minder bekende Nederlandse monumen ten, zoals het raadhuis van Willemstad1, het Friese stadje Sloten en de Groningse Mertkemaborg. Bekende beelden in de kalender zijn ver der het raadhuis van Veere, de Vispoort te Elburg en de Delftse grachten, monu menten die reeds een brede bekendheid genieten, maar die mede door de unieke opnamen in deze kalender niet mochten ontbreken. De nieuwe kalender wordt - eveens gratis en voor zover de voor raden dit toelaten - beschikbaar gesteld door de Rabobank, die in Waddinxveen vestigingen heeft aan de Kerkweg, Ko ningin Wilhelminaplein en Groens voorde. concept. Voorzitter Van den Dool was toch wel wat huiverig bij het idee dat de gemeenteraad van Waddinxveen de recreatieraad voor de voeten zou kunnen gaan lopen. De heer Franken merkte op dat het een en ander voornamelijk wat kleinere bebouwing betrof. De heer T. Klazinga, directeur gemeentewerken Boskoop, deelde als deskundige mede dat het pompstation niet zo hoeft te worden. Men besloot uiteindelijk dat ontwerp aangegeven hoogte Dit noopte de heer W. van Nierop (raadslid Boskoop) te zeggen dat als Bos koop een forse financiële bijdrage levert voor de aanleg van het bos, ook een vinger in de pap wil hebben voor wat de bebouwing betreft. Dit mede in ver band met de bouwplannen voor een pompstation ten behoeve van de riole ring van Waddinxveen. De heer A. H. van Gent (wethouder van Waddinxveen) antwoordde dat het beslist niet zo is dat Waddinxveen maar raak kan bouwen. De recreatieraad kan altijd bezwaren maken. Ook dit staat aangegeven in het C Zewi -X. y y\ Fr e<-A f 'trol* ïjdens de herfstvakantie van maandag ;0 toten met zaterdag 25 oktober gelden oor een duik in het overdekte zwembad en het meedoen aan het vakantiezwem- eest zowel 's morgens als ’s middags -erlaagde toegangsprijzen. Vanaf half ijl zijn de tarieven weer normaal. Don- jerdag 23 oktober is het overdekte iwembad tussen half twaalf en half vijf iclaas gesloten in verband met dan te Jouden politiezwemwedstrijden. Maar Pi oor- clrecFiL^ A* WADDINXVEEN „Speciaal voor u”, het muzikale verzoek platenprogramma voor de kerk- telefoon-aangeslotenen van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen, is woensdag middag voor de 600e maal uitge zonden. In het programma, waar vierhonderd bejaarden, alleen staanden en gehandicapten weke lijks naar uitkijken, is op beschei den wijze aandacht aan dit feit besteed. Met het ziekenuurtje „Speciaal voor u” werd woensdag 27 maart 1963 gestart. Mevrouw N.W. Havenaar-Sekeris, de vrouw op wiens schouders de realisatie van het programma grotendeels rust, daarover: „Toen deed zich de behoefte gevoelen iets meer met die kerktelefoon te gaan doen, dan „alleen maar” uitzen den van kerkdiensten uit één van de Waddinxveense hervormde kerken”. Begonnen werd eens in de drie weken rechtstreeks een verzoek platenprogramma uit te zenden. Eerst vanuit „Het Anker” achter de Brugkerk, later het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoomlaan, dat nu De Hoeksteen heet. Het enthousiasme van de door me vrouw Havenaar-Sekeris geleide groep men:en over „Speciaal voor u” kende echter geen grenzen. In 1964 werd al om de veertien dagen uitgezonden, terwijl in ’65 werd besloten het verzoekplaten programma elke woensdagmiddag „de lucht” in te laten gaan. Zij het dat vanaf dat moment het programma op de band werd op genomen, alvorens het werd uit gezonden. Naast het kerktelefoon- programma komt „Speciaal voor u” ook jaarlijks met een aantal ontmoetingsmiddagen voor de vaste luisteraars. En dan worden iedere keer opnieuw lovende woorden geuit aan diegenen die „Speciaal voor u” produceren, samenstellen en presenteren. In de Hervormde Kerkbode staat wekelijks de rijtjes namen van luisteraars die binnenkort jarig zijn en waarvoor verzoekplaten kunnen worden aangevraagd. Er is een platenpot om telkens de discotheek te kunnen uitbreiden. In maart 1973 vierde „Speciaal voor u” het tienjarig bestaan met een extra lange uitzending. Bij die gelegenheid vertelde mevrouw Havenaar-Sekeris een aardig voor val uit de tijd van de rechtstreekse uitzendingen. „Die waren een hele zorg. Het soms niet al te best opzetten van de platen was nog lang niet het allerergste. Een keer zou medewerkster Reiny Oskam Platen meenemen van haar tante. Zij zou die vlak voor de uitzen ding ophalen. Maar wat bleek: Haar tante was niet thuis. Goede zaad was duur. Omdat we uitzon den vanuit „Het Anker” achter de Brugkerk ging Reiny naar de Brugkerkorganist J. van Dijk, die werd overgehaald op het orgel maar wat te gaan spelen om toch maar een beetje een volwaardïg programma te krijgen. We misten tenslotte nogal wat platen. Afge sproken werd dat Reiny Oskam bij het orgelspel zou zingen. Ge- ll*kkig is alles goed gegaan. Maar ‘«pannend was het wel. Want u begrijpt, dat ik tweemaal moest Pauzeren om de apparatuur van „Het Anker” in de Brugkerk op te stellen en van de Brugkerk weer ’n „Het Anker”. Kijk, met die in geblikte uitzendingen van nu be hoort dat nu allemaal tot het ver leden”. WADDINXVEEN De provincie-nieuwe-stijl voor het gehele groene hart van Holland, waarvoor ook de Waddinxveense gemeenteraad in meerderheid heeft ge kozen - u weet uit het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week dat de raads fractie van de Progressieven en CDA-raadslid W. L. M. Kruijk er een andere me ning op na houden -, komt overeen met dit kaartje van het intergemeentelijk over legorgaan Midden Holland. Dit samenwerkingsorgaan van 24 gemeenten met in totaal 215.000 inwoners pleit voor een mini-provincie zonder de Drechtsteden (Dor drecht en omgeving), maar met de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden in het zuiden en het gebied boven Alphen aan den Rijn in het noorden. „Je kunt niet zo maar „graaien” naar deze groene streken rond Dordrecht”, zeggen de progressieve raadsleden, terwijl de meerderheid ze juist voor hun eigen bestwil bij Midden Hol land willen hebben. Voorlopig gaat het college van overleg van het intergemeente lijk overlegorgaan Midden Holland daarover eerst nog eens praten met de overleg organen Drechtsteden en Alblasserwaard en Vijfheerenlanden. Maar voorlopig is ons land nog lang niet opgedeeld in 26 nieuwe provincies zoals de regering wil. In ,/u.TU oorn R W AzAzi srOr - fdouH» Ou-et 8 ‘hu kor U U

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 11