Toekomstvisie W’veen Raad in weer hefbrug de Rondom 'een Arch B V, dochter van architectenbureau Prins 3 BRAUN ELEKTRONEN FLITSER met 2 jaar garantie NU f. 49 noteboom Passage 143 - Tel. 2477 Wij brengen licht in de donkere dagen bij gewerkt structuurplan wordt opnieuw besproken ft I I sjaak 129 REHORST- HUIZEN IN PAPEN- DRECHT DIA-AVOND EN EXCURSIE ST. JANSKERK Christelijk vormingswerk start officieel Pech Onderweg- cursus in Gouda OPENBARE COMMISSIE VERGADERING ONINGIN JULIANASCHOOL OP SCHOOLKAMP HET LERARENKORPS VAN DE SAMENWERKINGSSCHOOL IN MOP VAN MAX TAILLEUR VOORAF WERKWEEK VLIELAND KLAAS DE VRIESSCHOOL Wereldspaardag Nutsspaarbank Tl Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Vele cijfers Ruimtelijke ordening 1 sketches (ADVERTENTIE) :n goed te gebruiken is. daar wat over Tunesië, een ten kreeg een prijsje. Maar komd door ouders die hun kinderen wel degelijk ge namen en de fijne sfeer die de hele werkweek tot een Stad en Landschap heeft vele cijfers op een rij gezet, onderzoekingen gedaan en studie gemaakt van ’t wonen en werken in Waddinxveen, van het verkeer en van het landschap, van de recreatie, van de land- en tuinbouw. Daar zijn aanbeve lingen uit voortgekomen voor wat er in de toekomst allemaal gedaan zou moeten worden. Resultaat van studie en onder zoek was een 140 pagina’s tellende dis cussienota, die twee jaar geleden - in september 1973 - eensgezind de bevol king deed concluderen dat Waddinxveen uit moet groeien tot een dorp met ten hoogste 25.000 inwoners en dat nieuw bouw voor de voornamelijk eigen in woners gepleegd moet worden in het zuiden, tussen spoorlijn en Kanaaldijk. In de nieuwste versie van het gemeente lijk structuurplan, waarvan de kosten nu al een kwart miljoen gulden bedragen, wordt deze toekomstvisie op korte en langere termijn uitgewerkt. Volgende week dinsdagmiddag om half vijf komt de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw in openbare vergadering bijeen. Vaststelling notulen vergadering 12 mei 1975. Opneming van bejaarden in bejaar denoorden. Begroting Stichting Dienstverlening Bejaarden. Bespreking Borstkanker- en baar- moederhalskankeronderzoek. Coördinatie: Het voeren van bouw- besprekingen met opdrachtgever en uit voerders. Coördinatie tussen uitvoerders en toeleveranciers. Van grondonderzoek, funderingen, beton- en staalconstructies tot en met ëlectrische installaties, glas en schilderwerken. Maar ook tussen op drachtgever en energiebedrijf, telefoon dienst, gemeentelijke instanties, enz. Realisatie: Keuze van uitvoerders en toeleveranciers hetzij door de opdracht gever, hetzij door Arch. Supervisie tij dens de uitvoering. Planning, controle en begeleiding. architectuur: Architectuur van bouw en verbouw van kantoorpanden, winkel panden en woonhuizen. Ontwerpen, be stekken en werktekeningen. Interieur- design waarin alle noodzakelijke voor zieningen zijn opgenomen. Keuze van vloerbedekking, stoffering, meubilair, technische outfit, 'beletteringen, deko ratie. drs. G. D. Haas, scheikunde) Alphen a/d Rijn C. Haeck, (lichamelijke oefening) Boskoop H. M. Hollebrand-van Munster (K.G.L. algem.) Woerden drs. W. T. Jansen, dekaan, (biologie) Gouda J. G. Jansen v. Rosendaal, (engels) Boskoop L. Krauwinkel, (tekenen) Bodegraven drs. J. W. N. Livius, (natuurkunde) W’veen G. H. F. v.d. Molen, (duits) Utrecht M. C. G. A. v. Mook-Vonk (aardrijkskunde) Bergambacht Th. Noordermeer, (frans) Zoetermeer R. van Oord, (wiskunde) Waddinxveen P.J.A.A.M. v. Pottelberghe (nederiands) Utrecht P. J. C. Rogier, (nederiands) Rotterdam C. H. Rozemeijer (K.G.L. rooms-katholiek) Reeuwijk H. Rouwendal (handvaa rdighe i d Den Haag A. M. J. M. Schakenraad- Liefkens (wiskunde) Gouda N. G. M. v.d. Vin- Schulten (engels) Z’huizen M. F. de Vries, (geschiedenis) Utrecht drs. J. J. H. Vos-Notten, (duits) Waddinxveen drs. L. C. Wijlaars, (frans) Utrecht A. Zwaan (nederiands) Waddinxveen R. Zwijnenburg-de Jong (lich.oef.) Waddinxveen W. Oosterveen, concierge, Waddinxveen A. P. F. de Jong, amenuensis, Waddinxveen WADDINXVEEN/PAPENDRECHT In de clusters Lage Molen en Toren molen te Papendrecht heeft burgemees ter M. Soetendal vanmorgen (donderdag) de eerste paal geslagen voor 129 wonin gen, verdeeld in 113 premiekoopwonin- gen en 16 vrije sector woningen, die Bouw- en Aannemingsmaatschappij P. Rehorst B.V. (Waddinxveen) daar voor eigen rekening gaat bouwen. Installatie als raadslid van de heer F. H. de Ruij ter. Mededelingen en ingekomen stukken. Voorstel tot vaststelling van de Verordening geldelijke steun bij verhuizing 1975 en de Verordening geldelijke steun bewoners bij woningverbete ring en krotontruiming 1975. Voorstel inzake een Centrale Antenne Inrichting voor de gemeente Waddinxveen, te realiseren in fasen door het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf, alsmede tot krediet-verstrekking aan dat bedrijf voor renovatie van het net in de Vondelwijk. Voorstel tot (tiende) wijziging van de Bouwverordening. Voorstel tot verhoging sub sidie ’’Groene Kruis”. Voorstel tot voorziening in vacatures, ontstaan door het periodiek of tussentijds aftre den van leden en plaatsver vangende leden van de Com missie van Bestuur door de Samenwerkingsschool voor Havo-Atheneum te Waddinx veen. Voorstel tot verhoging garanr tie geldlening t.b.v. de Voet balvereniging Waddinxveen. Voorstel tot vaststelling van straatnamen. Aanbieding gemeentebegroting en begrotingsstukken, dienst 1976. Voorstel met betrekking tot de bouw van een gemeente- kantoor. Voorziening in vacatures, ontstaan door het ontslag nemen als lid van de raad door de heer Ph. Kroes. Voorstel inzake subsidies. Begrotingswijzigingen. Rondvraag. WADDINXVEEN Ook de Nuts spaarbank in Waddinxveen, met vesti gingen aan de Kanaalstraat en Groens- voorde, hakt in op de festiviteiten rond Wereldspaardag - ditmaal voor de eerste maal de derde dinsdag van oktober. De derde dinsdag is voor zeer velen een ver trouwd begrip. In september als dag van bezinning op de lands-begroting. In ok tober voortaan op het sparen. GOUDA/WADDINXVEEN Er kan weer een cursus Pech Onderweg van de ANWB gevolgd worden door de Wad- dinxveners, die daarvoor ditmaal naar Gouda moeten waar deze praktische cursus 45,- voor ANWB-leden, 55,- voor niet-leden) op dinsdag 25 november in de Chr. Lagere Technische School Nieuwe Vaart aan de Goudse Kanaal straat om half acht van start gaat. De cursus omvat vier lessen van ca. 2J uur, die in vier achtereenvolgende weken steeds op dezelfde avond worden ge geven. WADDINXVEEN Vierduizend han del- en industriebedrijven in de rand stad Holland zijn dezer dagen door het nieuwe bedrijf zelf op de hoogte ge steld van de oprichting van Arch BV, een aan de Rijnlandstraat 3 in Waddinx veen gevestigd dienstverlenend bureau voor totale bouw en verbouw. Arch BV is een dochter van het op hetzelfde adres gevestigde architectenbureau T. K. Prins en wordt eveneens geleid door eigenaar- directeur T. K. Prins. WADDINXVEEN De Goudse Gla zen staan centraal op de volgende week donderdagavond 23 oktober in het Gere formeerd Verenigingsgebouw door de afdeling Waddinxveen van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen te houden dia-avond. Deze avond wordt verzorgd door de heer N. Metselaar, koster van de Goudse St Janskerk. Zijn dia’s worden begeleid door orgelspel en koorzang. De Plattelandsvrouwen mogen naar deze avond hun kinderen meene men. In aansluiting op deze avond wordt op dinsdagavond 28 oktober een bezoek gebracht aan de St. Janskerk. De Platte landsvrouwen gaan voor negenen met de trein naar Gouda en keren tegen twaal ven weer terug in Waddinxveen. WADDINXVEEN De raadscommis sie voor sociale zaken en volksgezond heid komt volgende week dinsdagavond om acht uur in openbare vergadering bijeen om onder voorzitterschap van wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) de volgende agenda te behandelen: Reeds in september 1969 besloten de Waddinxveense gemeenteraadsleden geld uit te trekken voor het maken van een studie over de toekomstmogelijkheden van dit Gouwedorp. In 1970 en 1971 werden diverse gegevens verzameld en geïnventariseerd. Er werden studies van provincie en rijksoverheid - voor zover deze betrekking hadden op deze streek - bestudeerd. Door B. en W., de gemeente raad en deskundigen van buiten de ge meente werd uitvoerig gesproken over de vorm en inhoud van het structuur plan. Dat leidde in september 1971 tot een opdracht aan Stad en Landschap BV. De opdracht was een rapport over de toekomst van Waddinxveen tot 1980 ëh na 1980. GOUDA/WADDINXVEEN Zater dag 1 november gaat de Stichting Orga nisatie Protestants Christelijk Vormings werk voor Gouda en omstreken officieel van start. Op die dag wordt het gebouw van dit christelijk instituut voor vor ming en opleiding aan de Goudse Bleu- landweg 7 geopend. en zegt dan woedend tot vrouw: „Saar, wat heeft dat in hemlsnaam te Het accent ligt bij deze cursusen op „zelf doen” en de lessen zijn gericht op het feit dat de deelnemers leken zijn op autotechnisch gebied. De lessen hebben als voornaamste doel de automobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen in het opsporen en verhelpen van storingen die zich zowel thuis voor ded eur als onderweg aan hun auto kun nen voordoen. In de jarenlange praktijk ervaring van de Wegenwacht is gebleken dat een groot aantal storingen kunnen worden verholpen door niet-autotech- nisch geschoolde automobilisten die ech ter wel de cursus Pech Onderweg hebben gevolgd. De instructeurs zijn ervaren wegenwach ten en technochefs van de ANWB. Ge durende de lessen worden o.a. de ont steking, carburatie, koeling en smering behandeld, waarbij speciale aandacht wordt besteed aan het onder alle weers omstandigheden starten van de auto. Voor het onderricht zijn duidelijke te keningen en een aantal belangrijke on derdelen zoals stroomverdelers en car burateurs aanwezig. Bij de instructie wordt verder gebruik gemaakt van een auto, waaraan de deelnemers storingen moeten opsporen en verhelpen die van tevoren door de instructeur zijn aange bracht. Bovendien ontvangt iedere cur sist een handig cursusboekje dat ook na afloop van de cursus goede diensten kan bewijzen. Arch is een bureau dat zich bezighoudt met alle aspecten van bouw, verbouw en inrichting. Architectuur, interieur- design, begeleiding tijdens de uitvoering, coördinatie tussen alle betrokkenen, af handeling van vergunningen en de plan ning en controle van onderhoud. Arch vervult, naast uitvoerende werkzaam heden zoals architektuur, design en handling, een coördinerende funktie. En neemt daarmee zijn kliënten veel tijd rovende bezigheden uit handen. Tegelij kertijd profiteert de opdrachtgever van een jarenlange ervaring in en een brede kennis van alles wat met bouw, verbouw en inrichting te maken heeft”, aldus het nieuwbakken bureau in een eigen pre sentatie. Volgens opgave bestaat het dienstenpakket van Arch in grote lijnen uit de volgende onderdelen: WADDINXVEEN Tegen eind november is de laatste en nieuwste versie van het intergemeentelijk structuurplan in concept-vorm klaar. Nadat al degenen die destijds op de in het Anne Frank-centrum gehouden hearingen hebben meegediscus sieerd over de toekomst van Waddinxveen of schriftelijk van hun mening hierover hebben doen blijken en het nieuwe stuk van Stad en Landschap BV weer zullen hebben bekeken zal de commissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw op 27 januari 1976 in het Anne Frank-centrum een bijzondere openbare vergadering aan dit structuurplan wijden. In februari van het volgend jaar is dan het woord aan de Waddinxveense gemeenteraad. lcc°nimodatie van eugdherberg werd |oed gebruik gemaakt, met bezig gehouden met een "Belangstellingscentrum” tan het Museum voor het het schoolkamp voor ons onderwijs en het Zeiss Pla- op papier te zetten: „Ein delijk was het dan zover, afpakken en ergens in de Al weken hadden we er op zaal gaan zitten. Zondag- WADDINXVEEN De Wad dinxveense gemeenteraad komt volgende week woensdagavond om half acht in de raadzaal van het gemeentehuis bijeen voor de afhandeling van de volgende agenda: Besparingen, zo noodzakelijk voor een gezonde economie, hangen ten nauwste samen met de inkomensbesteding. Een zaak welke vooral in de particulieren gezinshuishouding bij steeds stijgende prijzen veel overleg eist. Waarbij dan ook nog het milieu-vraagstuk een steeds groter rol gaat spelen. Vanuit hun soci aal karakter hebben de Bondsspaarban ken hun dienstverlening afgestemd op de geldzaken van het gezin. Vandaar dat zij op de Wereldspaardag 1975, in de moeilijke ekonomische situatie van het moment, er de aandacht op vestigen hoezeer werk en welvaart samenhangen met voldoende besparingen en evenwich tig besteden. Het is steeds jaar en dag voor een groot aantal kliënten een gewaardeerde traditie dat de Bondsspaarbanken op en rond Wereldspaardag een kleurige wandka- lender uitreiken. Deze gemeenschappe lijke spaarbankkalender is beschikbaar voor degenen die rond Wereldspaardag de Nutsspaarbank bezoeken. Deze ka lender voor 1976 is gewijd aan het the ma „Het kind en zijn spel”. Twee ge renommeerde artiesten, de schrijfster Mies Bouhuys en de Haarlemse foto graaf Kees Pot, hebben dit thema op boeiende wijze in woord en beeld gestal te gegeven. In beelden die bij velen een vleug heimwee zullen opwekken, in woorden welke daarmee bijna poëtisch harmoniëren. al hoogtepunt de viering zien. Toen gingen we met van de slotavond. Moe, de bus naar Ockenburg. i een heel 'Meren (woensdag) is er feer in Waddinxveen een [izarnelactie van Iledip— fUrs’ actie r 1 fnd kilogram textiel Mn het pie mensen, die hard pkantie t ret zelf kunnen betalen, fereis gen we naar het Planeta- jammer genoeg afgelopen rium. Daar liet een man en moesten we weer naar ons alles over de sterren huis”. 'tmanslaan) willen we u in leze rubriek ook deelge- loot maken van ’t school imp van de protestants- christelijke Koningin Juli- per auto verzorgden) mo- inaschool (Peter Zuidlaan). gen op een geslaagd expe- korige week vrijdag werd riment terug zien, dat ze- “egonnen aan die vier- ker voor herhaling vatbaar iaagse schoolkamp, welke is. tehouden werd in de pgdherberg Ockenburg in Reden om t Loosduinen. In Den Haag Henriëtte Pellicaan te o kerden bezoeken gebracht gen haar belevenissen met het eten stonden borden op het het schoolkamp voor ons een draaiende carrousel. Daarvan moest je er een derwerpen zijn aan de or de geweest: Ontstaan van het Waddengebied, getij, men in het Doniahuis van [duinvorming, geschiedenis de Vereniging voor Open- mist hadden. Deze week Vlieland, planten en baar Onderwijs. De week wordt op school het werk- kustbescherming, werd besteed aan vele toch- stuk afgemaakt. Met de ten naar diverse natuur- lehalve de werkweek van le openbare Klaas de kriesschool (Herman Heij- maar hoogst voldaan keer- Ockenburg is den allen maandagmiddag mooi huis midden in de weer in Waddinxveen te- bossen. We gingen direct rug. Kinderen, personeel alles verkennen. De vol- en ouders (die het vervoer gende ochtend, nadat we waren gaan slapen met een kussengevecht, gingen we een puzzeltocht maken. Het was een hele mooie wan deling door bos en duinen, ’s Middags gingen we naar aan leerlinge het strand. Gelukkig was -j vra- het mooi droog weer. Bij ei spelen en activiteiten, ‘ie door goed herfstweer ''erden 1 "rondwandeling oo jj iteriaal op dat in de les- ken. Een meneer vertelde kamer met de meeste pun- 1 goed te gebruiken is. daar wat over Tunesië, een U.. k.—6 °L van de fraaie binnen- Arabisch land. Daarna gin- de volgende dag was het deze een Met het groeien van de samenwerkingsschool voor iHAVO/Atheneum wordt ook het lerarenkorps al maar groter en groter. La ten we u eens vertellen wie •er zoal les geven aan deze in afwachting van de [nieuwbouw verspreid door [onze gemeente opererende school: •drs. M. Verhoog, rector, [(geschiedenis) W’veen [1.1. Breeman, conrector, (wiskunde) Waddinxveen G. A. Aalbers, «geschiedenis) A’dam-zuid G. D. Andeweg, ■wiskunde) Zevenhuizen ID. E. C. T. J. Braining, ■lich.oef.)) Waddinxveen Idrs. E. Bijvoet ■muziek) Utrecht IJ. D. Gerritsen, ■aardrijkskunde/engels) [Waddinxveen drs. J. J. W. Gunning, ■K.G.L. protestant) «Alphen a/d Rijn T. A. C. J. van Dongen, ■frans) Utrecht Handling: Het verzorgen van alle noodzakelijke vergunningen bij gemeen telijke en overheidsinstanties. Op ver zoek van de opdrachtgever de inkoop en controle op kwaliteit en levering van materialen en goederen. Budgettering, planning, uitvoering en toezicht op bouwkundig onderhoud. reumapatiënt(e) een drie- Met open mond van ver- weekse Thermalbadkuur in bazing blijft hij de vrou- ged ragen Badgastein (Oostenrijk) te wen één voor één aanstaren rg voor Max Tail- laten ondergaan. De mop- ’’Geef Max de pentapper Tailleur atten- zijn ictarium; ook de zondag- K kerkgang in de prach- gerestaureerde Abdij- gewacht. We gingen met avond hielden we bonte- Loosduinen werd schoolkamp naar Ocken- avond, omdat het de laatste een jeugdherberg avond was. We kregen per buiten Den Haag, slaapkamer kreppapier en paar ouders reden moesten daar iemand mee verkleden. Verder moesten we nog een gedicht en een De leiding was de jury en de •erk van 'iet vergeten. Strand, bos burg, 'f duinen vormden verder even e achtergrond voor aller- Een paar ouders reden ons. Ze zetten ons niet he lemaal bij Ockenburg af, begunstigd. Een maar bij het schoolmuse- toneelstukje maken, g leverde urn dat we gingen bezoe- van dieren, bebossing, loodswezen en ten naar diverse natuur- ouders wordt nog een na- bebakening, visserij etc. gebieden, (er is heel wat besprekingsavond belegd. afgesjouwd) museumbe- Veel aandacht is besteed zoek, lezingen door bos- Zeer opvallend was de res- aan de bedreiging van dit wachters en leerkrachten pectvolle houding ten aan- unieke gebied: aantasting en het bijhouden van een zien van de natuur, die de van het milieu door vergif- dagboek. Gelukkig was er leerlingen moeiteloos aan- Itiging (Rijn, smeerpijp), ook tijd voor speurtochten, olielozing, boringen naar enkele spelen en voor een gas en olie, militaire oefe- afsluitende feestelijke don- uniek gebeuren hebben ge- ningen, groei van het Eems derdagavond, waarop de maakt. gehouden. Tiendui- deerde de Waddinxveners --1 ma- op zijn actie met deze mop: betekenen”, waarop zijn namelijk mogelijk Bram komt onverwachts vrouw met een lief glim- aan thuis en ziet tot zijn grote lachje zegt: „Vandaag was toe zijn en deze verbazing de 4 vrouwen de aktie: GEEF MAX DE -waarmee zijn vrouw altijd ZAK”. onvergetelijke vakan- bridge speelt, spiernaakt ■3 aan te bieden of 1 om de kaarttafel zitten. Vanaf 15 september heb- -mondgebied enz. Op 6 ok- leerlingen in groepen to- ben de vijfde en zesde klas tober vertrokken de klas- neelstukjes, sketches en [van de openbare Klaas de sen o.l.v. de leerkrachten persiflages brachten. Vrij- Vriesschool (Herman Heij- Jansen en Van der Weide dagochtend moest de boot ermanslaan) zich intensief en drie leerlingen van de van 7 uur gehaald worden academie voor lichamelijke om te voldoen aan het ar- opvoeding uit Den Haag rangement met de N.S. lyiieland-Waddenzee. In het van het station Waddinx- Moe, triest over het af- voorjaar is het plan be- veen-Noord, uitgezwaaid scheid van dit heerlijke ei- sproken met en toegejuicht door talrijke ouders. De land, maar ook zeer vol- door de ouders. Vele on- bootreis vanuit Harlingen daan, werden ze ’s mid- was voor velen een beleve- dags op het station verwel- nis. De intrek werd geno-

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 5