voor hefbrug Rondom de een in een HET HUIS MET DIE NAAM: ARUBA ARRIBA De plicht van een Christen wereld vol techniek W. M. Smoorenburg vijfde op stand- werkersconcours Wiertsema I Comité wil afscheidsgeschenk uitzonderlijk burgervader DANK U WEL VAN RUSSIN r I Vergadering SGP/Herv Kies ver. K Brieven aan bevolking, bedrijfsleven, middenstand en verenigingsleven LEDEN COMITé AFSCHEID BURGEMEESTER IR. WIM STUULEN SPELT WEEKBLAD V. WADDINXVEEN 4 WADDINXVENER J. REIJM DIRECTEUR GROOTCOPY ZO KUNT U AAN GESCHENK BIJDRAGEN ion VAN DE TWEE TELEFOONKAARTEN IS ER ééN GOED UPS VAN HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN BERICHT OVER AFKOPEN RENTEKAARTVERZEKERINGEN KLEUTERS HIELDEN POLITIEPISTOOL VAST! VOOR WADDINXVENERS MET DUISTERE BEDOELINGEN? Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Samenstelling: Bert J. Woudenberg R -! WADDINXVEEN Het begin vorige maand in het leven geroepen plaat selijk ’’Comité afscheid burgemeester” heeft zich vandaag (donderdag) in persoonlijke brieven voorgesteld aan en gericht tot de gehele Waddinxveen- se bevolking, het bedrijfsleven, de middenstand en het verenigingsleven. In deze brieven wordt een ieder verzocht bij te dragen in het geschenk, dat de op Nieuwjaarsdag 1976 met pensioen gegaan zijnde burgemeester C. A. van der Hooft en zijn vrouw namens alle Waddinxveners zal wor den aangeboden als een tastbare blijk van waardering. Bekwaam manager 5- veen aangekondigde ”dok- jn, de tel in de gemeenteraad over (ADVERTENTIE) Eigen. H. J. Zeypveld Kerkweg. Waddinxveen. tel. 2079 indien 1931, toe den vane en alarm-zaklan- antie iele wa- tade pon- ame der- Vries. Verbazing en ver rassing was af te lezen op de gezichten van de Wad- daar van. In deze eerste school krant van de tweede jaar- sprak de op 29 november Stuulen 1928 in Emmen geboren Waddinxveen Voor een vlot verloop van de gang van zaken is een werkco mité gevormd, bestaande uit me vrouw L. C. Meijer-Quist en de heren R. van Eist (toegevoegd secretaris), H. van Gelooven (se cretaris)), J. in ’t Hol (voorzit ter), B. F. Langendam, W. C. Slob (penningmeester) en T. W. Verweij. Burgemeester C. Avan der Hooft. ïn, nten) ed de nh. 4 vul- U- >r J. net >r- maar dan weet u ook exact wat u op zo’n moment ook moet weten. WADDINXVEEN ’’Mijn oprechte dank aan alle mensen die al deze jaren mijn man niet vergeten hebben. Uw hulp en zorg helpen Leonid het ondenk bare lijden te verdragen waartoe hij ver oordeeld is”. zele alle C e 47, GOUDA/WADDINXVEEN In het handelsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en om streken heeft zich laten inschrijven Grootcopy BV te Gouda. Het maat schappelijk kapitaal van deze onderne ming (verrichten van copieerwerkzaam- heden enz.) bedraagt 100.000,waar van 40.000,is geplaatst. Directeur van Grootcopy BV is de Waddinxvener I. Reijm. jen >n el in n- »is- 892- ie- tel sdag 7 BLOEMTÏEK eke or- peel- i. ib- n- ap- itel, s, een. tigen tel. 5or el- us- 16, d. rgerl e kiesj ran hes (GPV ie vaj en bard van dd ci) aal ‘p dezl er Jad w ikkej :h Ad t is ld PV en| zen lil! Gelder- ster M morgei dag 1 bazaj ^e be ad :n 'er Frank id aad raadscommissie en -be- WADDINXVEEN In de vorige week dinsdagavond gehouden gecombineerde ledenvergadering van de plaatselijke SGP/Hervormde Kiesvereniging heeft oud- Waddinxvener dr. ir. J. Blaauwendraad gesproken over de vraag of techniek tot een wereld(se) regering voert. Naar zijn mening blijven techniek en regeren (politiek) gezien) vaak moeilijk te combineren zaken, omdat beide tegenstrijdige belangen hebben. Voorbeelden daarvan zijn het Botlekgebied, het Hoogovengebied, de ver vuiling en de energieuitputting. WADDINXVEEN Het ’’Co mité afscheid burgemeester”, dat tot voornaamste taak heeft de Waddinxveners warm te laten lopen voor een aan burgemeester C. A. van der Hooft en zijn vrouw namens de gehele Wad- dinxveense bevolking aan te bie den geschenk in verband met de pensionering eind dit jaar van onze eerste burger, is dinsdag 9 september aan het werk gesla gen. In het comité hebben 22 Waddinxveners zitting: mejuf frouw C. C. Blonk, mevrouw J. A. van Dort Kroon-van der Stoel, mevrouw L. C. Meijer-Quist en de heren F. de Bruijn, T. Drost, R. van Eist (toegevoegd secre taris), H. van Gelooven, J. in ’t Hol, H. Huizer, H. Jenné, C. G. Keij, B. F. Langendam, P. Lips, D. J. Modderaar, Th. B. Mourits, G. J. C. Okkerse, S. Pille, G. van Ringelenstein, M. A. Ruissen, G. Siemons, W. C. Slob en T. W. Verweij. Voor de comitéleden is het ondoenlijk de verdiensten van de straks afscheid nemende burgemeester voor Waddinx veen op te sommen. Vast staat, dat er gedurende de periode van zijn burge meesterschap veel in onze gemeente tot stand is gekomen. ’’Daarbij vergat hij het wel en wee van de individuele burger niet”, aldus het comité in de vandaag verspreide brief aan de be volking. ’’Natuurlijk ontmoet iemand, die - soms tegen de stroom in - veel voor zijn gemeente bereikt, ook veel kritiek en niet altijd ongerechtvaardigd. De burgemeester zelf zal de laatste zijn om dit tegen te spreken”. Uiteraard staan de comitéleden er ook bij Stil dat tevens afscheid genomen zal moeten worden van mevrouw J. van der Hooft- Lourens. Ondanks haar ziek zijn tij dens de laatste jaren heeft zij haar taak als echtgenote van de eerste burger ver richt op een wijze, die ons aller res pect afdwingt. Zijn ambt als burgemeester heeft de heer Van der Hooft ongekend paraat gemaakt waar het er om ging de belan gen van dit dorp en de inwoners overal te behartigen. Zijn stuwende werkkracht en wilskracht kunnen voor de zaken mensen alleen maar een grote stimu lans zijn geweest. Het ’’Comité afscheid burgemeester” stelt zich voor om op altijd onverwachts dat u de dokter of een andere kenSkade 63) en begrafe- hulpverlener moet bellen, de twee kwalitatief gezien nisondememing C. H. de op een hoger peil staat. Vries (Tesselschadelaan Op de ’’dokterskaart” 20) - ’’informatie” die op belaar” van de rooms-ka- Itholieke kleuterschool Prinses Beatrix Catslaan) en de rooms-ka- tholieke St. Paulus basis- school (Jacob Catslaan) is Agentje mag ik overgaan? |daar weer eens een bewijs Ja, juffrouw. Komt er dan geen auto aan? ;ang vertelt hoofdleidster Nee, juffrouw. Maar nog ir. Wim Dr. ir. Blaauwendraad maakte duidelijk dat voor de reformatie ambachtelijk werk geringschattend werd beoordeeld. Dit werd alleen door de gewone man verricht. De wetenschap werd in de kloosters beoefend. Uit de ontdekkings reizen bleek, dat het tot nu toe geves tigde wereldbeeld niet klopte. Men ging meer waarde aan de ervaring hechten. Tegen het einde van de 19de eeuw ko men er fabrieken, men gaat massa-ar- tikelen produceren. Men moet ze aan de man brengen en verplaatsen, zodat transportmiddelen (trein-auto) ontwik keld worden. Door de medische voor uitgang neemt de bevolking snel toe. In het midden van de 17de eeuw werden de mensen gemiddeld 30 jaar en be droeg het geboorteoverschot 3. Nu zijn deze cijfers ongeveer 70 en 21. De tech nische groei, gepaard gaande met ener gieuitputting en afvalproductie heeft zich zorgelijk ontwikkeld. Een groep geleerden, de Club van Ro me, heeft computer-modellen, systemen en verbanden ontwikkeld om dit pro bleem aan te pakken. De resultaten zijn bijzonder schokkend; de wereld blijkt eindig te zijn. Wij moeten elkaar vin- Plotseling zit de Waddinx- staan nieta alleen de na men, adressen en telefoon nummers van de zeven hier werkzame huisartsen, apo theker D. C. van Doom en rlandsj ronisCj den 1. Vdj en o°] handel r treefl iet ee« De on 1 ■k. Hq lie zi4 n grJl! Steil'1* Je vet' /aaraa* is d'1 ialf [1£ >ver el erstre® evroU’ elefe*31 Aruba Arriba (Aruba Omhoog) staat er op het huis aan de Tesselschadelaan 15. Het is een onderdeel van deze slogan Korsow abow (Curacao naar beneden), Boneiru bai keiru (Bonaire kan naar de pomp lopen), Aruba Ar riba! (Aruba omhoog). Foto: WvW/Gijs K00ren WADDINXVEEN Aruba Arriba is een deel van een grappige, wat chauvinistische Antilliaanse slogan waarnaar de heer R. Bloemkolk en zijn vrouw A. Chr. Bloemkolk-van Oven hun huis aan de Tesselschadelaan 15 hebben genoemd. „Wij hebben namelijk een aantal jaren op Aruba gewoond en deze naam gekozen als herinnering aan een heel fijne tijd”, aldus mevrouw Bloemkolk. Aruba Arriba staat voor Aruba Omhoog. Arriba is Papiaments en komt van het Spaanse Ariba, dat boven, omhoog betekent. De naam van het huis is door de dochter van het echt paar Bloemkolk geschreven in de eerste klas. Praten over Aruba Arriba is ook een beetje praten over de steno-typ-school van de Bloemkolken, waaraan vier jaar geleden de naam Arnba werd gegeven. Eind van dit jaar wordt een nieuwe lesruimte in het hu is naast Aruba Arriba in gebruik genomen. Er worden niet al leen cursussen stenografie en machineschrijven gegeven, maar ook lessen Nederlands, Frans, Duits, Engels en efficiency en eti quette. De leerlingen komen uit Waddinxveen, Boskoop, Reeuwijk, Zevenhuizen. Moerkapelle, Hazerswoude en Benthuizen. den als wereld en tot een wereldwijde samenwerking komen. Dit is voor een christen echter geen nieuws. De bijbel leert op diverse plaatsen, dat deze we reld zal verouderen en verslijten. Vol gens de Club van Rome is de bevol kingsgroei de grote boosdoener. Er moet een wereldomvattend beleid ko men, de regeringen treden eerst advi serend op, maar later dwingend, wan neer niet snel genoeg het gewenste re sultaat bereikt wordt, betoogde dr. ir. Blaauwendraad. Hier ligt volgens hem voor ons poli tieke handelen een duidelijke taak. ”Het uitgangspunt, dat de Club van Rome bewust voorbij gaat, is,hierin bepalend, namelijk de erkenning van Gods macht over Zijn schepping. Niet het mense- lijk-autonome handelen, maar het ge hoorzaam afhankelijk besef van ons rentmeesterschap over het ons toever trouwde deel van de schepping dient ons te leiden. Dan komt tot ons per soonlijk de vraag of ons prestatie-mo- tief identiek is aan het getrouw, nijver en verantwoordelijk bezig zijn in en buiten ons beroep, de plicht van een christen.” ”De bevolking gaat afscheid nemen van een uitzonderlijk burgérvader, het bedrijfsleven neemt afscheid van een bijzonder bekwaam manager, terwijl het Waddinxveense verenigingsleven af scheid zal nemen van een verenigings- man in hart en nieren”, meent het ”Co- mité afscheid burgemeester”, dat op initiatief van loco-burgemeester H. Hui zer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) aan het werk is geslagen. Vandaar ook dat een ieder wordt gevraagd een bij drage, hoe klein ook, voor 30 novem ber per bank, per postrekening of con tant te storten bij de Rabobank Wad dinxveen, bij welke bank een afzonder lijke rekening onder nummer 3668.30.333 voor dit doel is geopend. Dit heeft mevrouw Tatjana Plioesjtsj laten weten aan allen die actie hebben gevoerd voor de Russische wiskundige Leoni Plioesjtsj, die wegens zijn dissi dente activiteiten opgesloten is in een psychiatrische inrichting en aldaar ’’medisch” wordt behandeld. .Voor de Rus werd in Waddinxveen actre gevoerd door de hervormde Immanuëlkerkge- meente. Mevrouw Plioesjtsj heeft ge vraagd kaarten te blijven sturen naar haar man. U kunt er een bemoedigende tekst op schrijven. Uiteraard kunt u ook mevrouw Plioesjtsj schrijven. De adressen zijn: Leonid Plioesjtsj .Special Psychiatrie Hospital, UI. Chicherina 101, Dnepropetrovsk-6, Ukraine SSR. USSR. Tatjana Zhitnikova Plioesjtsj UI. Entuziastov 33 kv, 36, Kiev-147, Ukrai ne SSR, USSR. Een grootscheepse kaartenactie past goed in het kader van dePlioesjtsj-dag (23 oktober 1975) in Parijs - georgani seerd door het Franse Pliesjtsj-comité. d.w.z. dat het bedrag van de geplakte kon worden terugbetaald a. zijn in de periode 1 juli 1902 tot en dinsdagmiddag 23 december tijdens een in het Anne Frank-centrum te houden receptie het persoonlijk cadeau, de kwa liteiten van het echtpaar Van der Hooft- Lourens waardig, namens de gehele Waddinxveense bevolking aan te bie den. In verband met dit afscheid komt de gemeenteraad maandagmiddag 22 december in bijzondere vergadering bij een. Burgemeester Van der Hooft neemt zaterdag 20 december in het Anne Frank-centrum afscheid van het ge- meentepersoneel. veense bevolking met twee telefoonkaarten in huis. Want vlak voordat de plaatselijke huisartsen Th. politie, brandweer, G-. Blom, dr. C. A. de Geus, J. Hemminga, P. v. d. Linde, P. J. E. v. d. Linde, G. Siemons en C. N. Vreeken de PTT in- honderdduizenden personen geen aanvraag Een wachtmeester van de plaatselijke rijkspolitie kwam daarop naar de school om het onderwerp verkeer af te sluiten. De juf daarover in de ’’School babbelaar”: ”De politie auto met sirene werd voor de school gereden en ie dereen mocht in en aan de auto komen. Er werd zelfs door de mobilofoon met ”Den Haag” gespro ken. Alle kleuters mochten op z’n fluit blazen en het pistool (zonder kogel) vast houden. Ze werden alle maal ’’overhoord” en kre gen als beloning een mooie stikker.” AMSTERDAM/WADDINXVEEN Tijdens de zondag op de Dam in Am sterdam gehouden finale van het na tionale standwefkersconcours is de Wad dinxvener W. M. Smoorenburg van de Zuidkade vijfde geworden. De stand- werker-demonstrateur bereikte die plaats door op een de aandacht trekkende wijze - doorspekt met humor - groente- schaven met succes aan de man te brengen. Volgens Van Dale Groot Woordenboek der Nederlandse taal is een standwerker - figuren die de Wad dinxveense weekmarkt node moet mis sen - een ’’marktkoopman, straatventer op een vaste plaats die door welspre kendheid kopers tracht te lokken”. De bekendste standwerker in het begin van deze eeuw was Kokadorus (M. Dekker). den zich raadsleden. En van hen is het vooral christen-de- EEN STUK SCHUIMPLASTIC neemt weinig plaats in uw auto in en het is ëemakkelijk en licht als u er soms nog even mee moet lopen. Haast onmisbaar onderweg in het bos, op de hei of in het rulle zand op te gaan zitten. Neemt u een groot stuk mee, dan kunt u er nog op gaan liggen. AUTOMOBILISTEN die wagens passeren die roetzwarte uitlaatwolken pro- ceren, doen er verstandig aan dan even de raampjes te sluiten en de ventilatie, verwarming, af te zetten. hebben. Vooruit ptaar: „Mensen die ’s ponds laat of *s nachts straat lopen en l 'oor eventuele voorbijgan- uit) en een alarm-schake- pters met duistere bedoelin- ling door middel van een gen kunnen zich nu voor- koordje met uittrekbare zien vane en alarm-zaklan- pin. De voeding geschiedt Het Weekblad voor Wad- sprak de op 29 november Stuulen - sinds 1967 in dinxveen informeert heel 1928 in Emmen geboren Waddinxveen wonend, ons dorp zo goed als maar Waddinxveense ingenieur hoofdingenieur van rijks- mogelijk is over Waddinx veense zaken en dingen in Weekblad voor Waddinx veen zal weten te berei- sprake wil brengen. Meest- ken. En omdat zijn echt- denberg. U merkt genote er voor schrijft is Wim Stuulen spelt dat een wens die je als va- is jammer omdat het ken- van de nen van de regels bijdraagt die van de zeven huisart- begrafe- tot een betere en snellere nisondememing C. H. de hulpverlening tijdens weekeinde en feestdagen. (rentekaart)verzekeringen konden worden afgekocht, ber hoogte van het bedrag van rentezegels een eventuele ouderdoms rente. aan hen, die geboren Nu de afkoopperiode op de postkantoren 1 juli jl. officieel is ge- met 30 juni ëindigd, blijkt echter, dat sen te bewaren op een goede plaats in de buurt van uw telefoon of van een andere bereikbare Tenslotte mag bij het bel- plaats. Want het gebeurt dinxveners. Eén zo’n kaart len van de Waddinxveense is toch voldoende! Dat is Taxicentrale (Jan Dorre- het ook, zeker als één van al op een bijzondere ma nier, kennelijk om daar mee iets te zeggen wat hij der, man en minnaar best overigens onbesproken mag hebben, laat. Een poosje geleden mooier maakt Een bericht voor de Wad- 1931, indien de ouder- enige dinxveners over de afloop domsrente bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd hebben ingediend, ondanks minder dan 60.- per jaar het feit dat zij wel recht van zal bedragen; op een afkoopsom hebben. van rentekaartverzekerin- gen. Sedert 1 juli 1967 is de Invaliditeitswet 1919 in liquidatie. Dit be- b. aan hen, die geboren Degenen, die dit tot nog tekent onder meer, dat de zijn in de periode 1 juli toe verzuimd hebben, 1931 tot en met 31 decem- wordt daarom aangeraden 1950, ongeacht de alsnog een aanvraag bij de Raad van Arbeid in te dienen. Aanvraagformu lieren zijn verkrijgbaar bij en bij de kantoren van de Raden van Arbeid. WADDINXVEEN Het ’’Co mité afscheid burgemeester” hecht er veel waarde aan, dat er vanuit de gemeente spontaan wordt gereageerd om op deze wijze de burgemeester en zijn echtgenote dank te zeggen voor het geen zij met veel inzet van krachten en met enthousiasme in het belang van de gemeente Waddinxveen en haar inwoners hebben verricht. Bij de Rabobank te Waddinxveen (girorekeningnummer 79138) is onder nummer 3668.30.333 voor dit doel een afzonderlijke reke ning geopend. Wijze van storting van uw bij drage: 1. per bank: u vult uw bankgiro in t-g.v. Afscheid Burgemeester C. A. van der Hooft, rek.nr. 3668.30.333 bij de Rabobank Waddinxveen, en levert deze op dracht in bij uw eigen bank. 2. postrekening: u boekt over op postrekeningnummer 79138 t.n.v. Rabobank Waddinxveen. Bij de vermelding schrijft u: Afscheid Burgemeester C. A. van der Hooft, rek.nr. 3668,30.333. 3. kontant: u stort uw bijdrage kontant aan de kas van één van de drie kantoren van de Rabo bank, t.w. Kerkweg 161, Kon. Wilhelminaplein 2 of Groens- voorde 14, onder vermelding van rek.rr. 3668.30.333 t.n.v. Afscheid Burgemeester C. A. van der Hooft. Zoals bekend zet onze burgemeester op Oudejaarsdag een punt achter zijn in 1949 in het Brabantse Willemstad be gonnen burgemeestersloopbaan. In 1958 - zeventien jaar geleden - kwam hij naar Waddinxveen, dat hij liefkozend de bijnaam ’’Parel aan de Gouwe” ver schafte. In de periode dat de heer Van der Hooft, die na zijn pensionering in het tot de gemeente Renkum behorende Doorwerth gaat wonen, hier optrad als eerste burger groeide ons dorp van 10.261 inwoners (31 december 1958) naar 20.329 (31 december 1974). Het voorzieningenniveau houdt hiermee meer dan verband. De Waddinxveense school- mevrouw A. C. Hengst-Ti- kranten, waarvan we er tulaer van de Prinses Bea- gelukkig een groot deel trixkleuterschool dat haar steeds in onze brievenbus klas met 28 oudste kleu- aantreffen, zijn alleraar- ters zich kortgeleden heeft digste periodieken waarin verdiept in het onderwerp onderwijskrachten en hun verkeer. Er werd over voer I leerlingen heel wat infor- tuigen, voetgangers, zebra- Imatie en verhalen kwijt paden, autowegen en stoe- kunnen. De ’’Schoolbab- pen druk gepraat. En over gezongen: Agentje mag ik overgaan? (Jacob Nee, juffrouw. Komt er dan een auto aan? Ja, juffrouw. de ’’telefoonkaart” wordt gegeven - best een minuut je verloren worden. Daar om is het dubbeljammer dat zowel de zeven huis artsen als de begrafenis- het wijkgebouwtje van ondernemer vrijwel gelijk- Het Groene Kruis, maar tijdig met een telefoon- ook een nauwkeurige om- kaart zijn gekomen, waar schrijving hoe het nu pre- beide partijen gezamenlijk schakelde om hun in het cies zit met de medische een paar duizend gulden in Weekblad voor Waddinx- diensten tijdens weekeinde hebben gestoken. Vooral en feestdagen. Belangrijke omdat wij u moeten advi- terskaarten” in ieders brie- informatie die de ”tele- seren de kaart van de be- venbus te laten glijden, lag foonkaart” niet biedt. Dat grafenisonderneming C. H. daar net iets eerder de is jammer omdat het ken- de Vries weg te gooien en ’’telefoonkaart” van de Waddinxveense taam. Het is een goede door drie penlite kracht zaklantaarn met een be- batterijen van 1,5 Volt. Het hoorlijke licht opbrengst apparaat kan tevens dienst aan- aiarm- waterstaat van beroep en het Weekblad van Rijn en geïnteresseerd in Franse en buiten deze parel aan Gouwe, daarmee een ver- literatuur, toneel en hen- de Gouwe. De krant neemt band leggend tussen het gelsport - het als hij in een een warme plaats in in de Weekblad voor Waddinx- pas gehouden vergadering harten van menig dorps- veen en het Dagblad van van de genoot. Daaronder bevin- Rijn en Gouwe. Hij hoopt openbare werken ook gemeente- natuurlijk dat die laatste drijven spreekt over het krant wat de Waddinx- Weekblad van Wouden- veense berichtgeving be- berg, daarmee een verband mocraat Wim Stuulen, die treft eens het peil van het leggend tussen het Week- het Weekblad voor Wad- Weekblad voor Waddinx- blad voor Waddinxveen en dinxveen nog wél eens ter veen zal weten te berei- hoofdredacteur Bert Wou- U merkt het: onze krant als geen ander. En zo hoort het ook. We ho pen hem daarover nog veel te horen zeggen. Wielaard (voor de fiets) van de Dorpstraat heeft ons geschreven een (com- |tnercieel) nieuwtje in huis en een krachtig, de aan- doen als alarm-signaal bij -1 dan dacht trekkend alarm- deuren, ramen en luiken in a- signaal. De zaklantaarn caravans, boten enz. De op heeft een twee standen prijs is niet veel hoger dan bang zijn schakelaar (licht aan, licht van een gewone goede zak lantaarn, namelijk 10, compleet met batterijen”. INTERFlORfT

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 5