naar dit ontwerp INSTALLATIE F. H. DE RUIJTER Tine en Loet Tarenskeen eerste tentoonstelling I I Wijnhandel van EEUWEN Bouwgroep Groenswaard 3 kiest voor 12 luxe woonhuizen Succes voor architectenbureau B. Tukker Schilderijen en tekeningen In ARP-mededelingenblad P. de Lijster veegt de vloer aan met sommige CDA-leden Open deur- dienst met ds. Moerman T en ’The Rivals’ per fles 5.95 doos: 6 flessen 34.95 Beaujolais Primeur 1975 Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard) en 110 in de woningsector (Advertentie) llllllllllllllllllllllIlM 'l|||||||l|||||l|ll|||||lll|||||ll||||||lll|||||ll||||||IH||||| P. DE LIJSTER Christen Democratisch Appèl Staande tussen VVD-fractievoorzitster mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester is de liberaal F. H. de Ruijter middengaan staan om de eed en de belofte af te leggen. Rechts VVD-raadslid Z. van der Houwen. HUISWERKSTUDIO 31 dagelijkse In iiSwerkliegeleiding studiecentrum gouda WADDINXVEEN - Waddinxveens ARP-gemeenteraadslid P. de Lijster, 43 jaar geleden in Willem van Hanegems woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht geboren, heeft in het plaatselijk mededelingenblad van zijn partij de vloer aangeveegd met christen-democraten, die ermee kunnen instemmem dat ook niet-christenen hoge posten binnen het Christen-Democratisch Appèl (CDA) zouden moeten kunnen bekleden. worden gebouwd. LOET TARENSKEEN WADDINXVEEN De voortgezette woningbouw in Groenswaard 3 de mogelijkheid hebben om een woonruim- omvat tenminste nog altijd 246 huizen, waarbij niet zijn geteld te maximaal te gebruiken nar eigen wen- sen. De verschillen die daar uit ontstaan WADDINXVEEN - Het Haagse echtpaar Tine en Loet Tarenskeen, (Amerikaanse) vader en moeder van twee kinderen en beiden in Indonesië geboren, A° houden in de museumzaal van de Rabobank aan de Kerkweg hun eerste expositie van schilderijen en tekeningen in het openbaar. Dat zei iiw> stichtingsvoorzitter P. Noordam vorige week maandagavond vooraf- mi's 'tussen hét”ambtenaarschap gaande aan de opening van deze bijzondere tentoonstelling. schilderen, omdat Je rond 60 gestapelde woningen op het braakliggende stukje duur bouw terrein bij het station-Noord. In Waddinxveens woonwijk-in-wording staan al 145 flats, 127 eengezinswoningen en 30 vrije sectorhuizen en zullen er nog 62 in de vrije sector, 74 in de premiesector (Stichting lit wordt de voorgevel van de door de bouwgroep Groenswaard3 neer te zetten 12 woonhuizen, naar een ontwerp van het Waddinxveense architectenbureau gf V 1 IuLa j* T w V Door gezamenlijke eigen import voor zeer gunstige prijs I primaire kleuren met zo i o 'T Indien u nu reserveert: telefoon 4143 - Brederolaan 4 telefoon 2843 - Zuidkade 3, aan de voor- of achterzijde en voor drie of vier slaapkamers op de verdieping. Bij zonder aantrekkelijk in het gekozen plan van Tukker is de extra ruimte op de be gane grond, te gebruiken voor studie, hob- byruimte of ook als slaapkamer. De bouw plannen zijn ingediend bij de gemeente. Gehoopt wordt begin volgend jaar met de bouw te kunnen gaan beginnen. Het hoofd van de Hervormde Eben Haezer- school (Jan Dorrekenskade-Oost), dat sinds november I960 in Waddinxveen woont en sinds 1970 deel uitmaakt van de Waddinxveen- se gemeenteraad, vraagt zich in zijn penne- vrucht dat hierna volgt - af of ARP-frac- tievoorzitter in de Tweede Kamer mr. Wil lem Aantjes wellicht een CDA links van het midden voor ogen heeft deze leider ter kwalificeert deze leider als "christen- radicaal”. Foto: Sjaak Noteboom Kwaliteit uitstekend. 'n Wijn om gul te schenken. VINOLOOG VAN DE WIJNACADEMIE. Brederolaan 4 Zuidkade 3 WADDINXVEEN In de gemeenteraadsvergadering van twee weken geleden is VVD’er F. H. de Ruijter benoemd tot gemeenteraadslid. Hij neemt de plaats in van de met de stille trom vertrokken oud-wethouder Ph. Kroes. Nadat het nieuwe raadslid de eed en de beloftb had afgelegd heette burgemeester C. A. van der Hooft hem van harte welkom. Hij zei het als een verrassing te hebben er varen plotseling één van de oudere raadsleden vaarwel te moeten zeggen. Het speet de burgemeester dat de heer Kroes had gemeend met een brief afscheid te hebben willen nemen. Volgens de heer Van der Hooft heeft de vertrokken oud-wethouder meer betekend dan velen wellicht denken. Tot de heer De Ruijter zei de burge meester te hopen dat hij z’n voorganger in zijn voetspoor zal volgen. ’’Alleen zover ik u ken zult u wel meer praten”. kunt u zaterdag 15 november a.s. tussen 4 en 5 uur uw Beaujolais Primeur afhalen om er ’s avonds van te genieten. Onder de kop "Quo Vadis CDA" (waar heen Christen-Democratisch Appèl) schrijft het Waddinxveense CDA-gemeenteraadslid op de voorpagina van het laatst versche nen ARP-nieuws dit: "De laatste maanden hebben de kranten bijna dagelijks ons iets gemeld over het CDA. Wekenlang heeft het dagblad Trouw een pagina beschikbaar gesteld voor reac ties. Heel veel mensen zijn in de pen geklommen. Laat ik voorop stellen dat ik van mening ben dat allerlei politici uit KVP, CHU en ARP zich in het CDA breed hebben gemaakt met de bedoeling via dit CDA de oude politiek van de kabinetten de Quay, Marijnen, de Jong en Biesheuvel weer te herstellen. Behalve op eigen aan hang mikken ze daarbij ook nog op een brede bevolkingsgroep die weinig of geen banden met het christendom heeft, maar die de nieuwe moraal en de gezagsonder mijning ook afwijst. Natuurlijk is er voor deze groep nog een keuzemogelijkheid voor de VVD, maar staat deze partij t.a.v. de nieuwe moraal niet vrij dicht bij de linkse groeperingen? Nu trachten mijns inziens een aantal vooraanstaande politicie juist voor deze bevolkingsgroep een plaats in te rui men in het CDA. Voor hen is de discussie over vertegenwoordigers van een christen democratische partij, die tevens belijders moeten zijn van Jezus Christus (zoals ver woord door Aantjes) niet nodig. Zo’n CDA hebben dat ze gesprongen heeft". De docenten van Tine Tarenskeen waren Hessel de Boer en Wil Bouthoorn. Vooral de laatste heeft - niet in teken-schilder- kundig opzicht - veel tot haar artistiek bewustzijn in algemene zin bijgedragen. Ze beschouwt het schilderen niet als het alleen zaligmakend medium om tot vormen van zelfexpressie te komen. Vindt bijvoorbeeld weven, borduren, naaien, koken, intensief óf ontspannen contact met mensen minstens even belangrijke activiteiten om zinvol functioneren. bedoeld. Co Oosterkerk: "Haar werk ken merkt zich door een directe oprechtheid. Ze lijk functioneren. Sinds hij het juiste als boven geschetst mag je nar mijn me ning zien als een "open” partij, rechts van het midden. Nog het volgende: Enige jaren geleden opereerden in de drie christen- democrastische partijen radicaal-evange- lische groepen. De KVP raakte deze groep kwijt aan de PPR. Deze groep in de CHU is alle kanten uitgewaaid. In de ARP is ze grotendeels gebleven. Nu heeft deze groep in onze partij in de loop der jaren een behoorlijke aanhang gekregen, en met name zij verzet zich in de ARP er tegen om van het CDA een "bolwerk" te maken als te vergelijkenk met de Duitse CDU. Aantjes heeft als christen-radicaal een andere CDA voor ogen dan de politici waar ik aan het begin op doelde. Een CDA links van het midden?" Behalve dat er druk wordt gewerkt aan het naar zo snel mogelijk van start kunnen jaan van de huizenbouw in de premie- en «oningwetsector, hebben de liefhebbers van huizen in de vrije sector niet stil gezeten. Na besprekingen op het gemeentehuis, war- lan leiding werd gegeven door wethouder P. F. J. van Schie (CDA), is de eerste bouw groep Groenswaard 3, bestaande uit twaalf Waddinxveners, geformeerd. Deze bouwgroep waarvan ir. H. Nieswaag als voorzitter optreedt - werkt op dezelfde wijze als de twee bouwgroepen die ontstonden voor de bouw van de al in Groenswaard3 staande 30 vrije sectorhuizen. De door de nieuwe bouwgroep Groens waard 3 neer te zetten woonhuizen kosten rond 185.000,- per stuk. Van deze twaalf huizen worden er 8 aan de Weidezoom en 4 aan de Wadde neergezet. De huizen zijn van het type twee onder één kap. De bouwgroepleden hadden aan zeven archi tecten om ontwerpen gevraagd en uiteinde lijk is gekozen voor de visie van het Wad dinxveense architectenbureau B. Tukker aan de Sniepweg. Dit architectenbureau bestaat sinds 1963 en werkt meestal voor opdrachtgevers van buiten Waddinxveen. De opdrachten bestaan in hoofdzaak uit vrijstaande woonhuizen en utiliteitsbouw als fabrieken, kantoren, toonzalen enzo voorts. Het werk dat in de museumzaal is te zien en zeer de moeite waard is werd ingeleid door door Ko Oosterkerk, graficus in Amsterdam. De muzikale omlijsting van dit gebeuren, dat nogal wat mensen van buiten Waddinxveen had getrokken, was in handen van gitarist Olaf Tarenskeen. Hij speelde een drietal Spaanse werkjes. Tine Tarenskeen kwam in 1930 in Surabaja ter wereld en repatrieerde in 1953, Loet Tarenskeen aanschouwde het levenslicht in 1926 in Padang en kwam in 1947 naar Neder land. Huisvrouw Tine ontving haar vor ming aan de Haagse Vrije Akademie (Psy- chopolis) in de jaren 1969-1971, terwijl Onder wijs en Wetenschap-ambtenaar Loet de Haagse Koninklijke Akademie van Beel dende Kunsten bezocht van 1949-1953. Tine exposeert 10 olieverfschilderijen, in hoofd zaak bloemmotieven, enkele portretten en één interieurontwerp. Ze heeft een voor- WADDINXVEEN De Moordrechtse Predikant ds. A. C. Moerman gaat zon dagmiddag om half vijf in de Ontmoe- 'irigskerk aan de Groensvoorde voor in een open deurdienst. Het thema van deze 'dienst is "Schaamte voor het evangelie?”. Rob van Dijks bekende koor "The Rivals" Verleent medewerking aan deze door de Gereformeerde Kerk georganiseerde open deurdienst. Vorige week hebben we in het Weekblad voor Waddinxveen bericht dat v°or het plaatselijk open deurwerk (evangelisatiekerkdiensten) sinds kort ook de rooms-katholieke St. Victorparochie sa menwerkt met de hervormde Immanuel- kerkgemeente en de Gereformeerde Ker ken. Loet Tarenskeen laat in de museumzaal keur voor directe, krachtige vormgeving in van de Rabobank 31 schilderijen en tekenin- nu en dan een gen zien, zoals geabstraheerde landschappen voorzichtige neiging tot abstract. De door reisschetsen enzovoorts. De stijl van het haar geschilderde borden zijn als decoratie werk is voor een deel verwant aan het moeten verwezenlijkt kunnen worden, an ders wordt elke conseptie bij voorbaat te star." Deze benadering heeft voor de bouwgroep Groenswaard 3 geresulteerd in onder ande re een keuzemogelijkheid voor een keuken VARIATIES Naar de mening van de heer Tukker is het voor het ontwerpen van een groep woonhuizen zaak dat er een basisplan komt, zodasnig van opzet dat variaties mogelijk zijn. Een basisplan dat is opgebouwd uit gelijke elementen als vloeren, kozijnen en dergelijke, bestaande uit zo groot mogelijke Tine en Loet Tarenskeen uit den Haag tussen hun schilderijen en tekeningen in de museumzaal van de Rabobank aan de series. "Als toekomstige bewoner moet je Kerkweg. Hun werkstukken zijn van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdagavond ook nog van 18.30 tot 20.30 uur te zien en te koop. Eigenaar-directeur B. Tukker: "We streven naar duurzaam en betaalbare bouw. Dit spreekt elke opdrachtgever aan, wat blijkt uit het aantal in voorbereiding zijnde plan nen. Momenteel veel op het gebied van woningvergroten, meestal van nog nieuwe woonhuizen. Als architect moet je met een voorstel komen en nadien, meestal werkend in teamverband, zorgen dat elke goede ge dachte van wie dan ook, wordt verwerkt. Zo betrek je elke meewerkende partij bij het ontwerpproces. Het is nodig om te stimuleren als het om gebruiksmogelijk heden gaat, dikwijls is het evenzeer nodig om af te remmen als de investeringskosten dreigen te worden overschreden.” abstract expressionisme, zonder de felheid ervan. Heeft reeds vroeg getekend. Schildert sedert 1949. Loet heeft aanvankelijk problemen gehad met het vinden van een aanvaardbaar compro- en het schilderen, omdat hij het laatste niet als een hobby wil zien, maar als een ge ïntegreerd onderdeel van het maatschappe- ..jcom- is al aan de overkant, voordat we in de gaten promis tot stand meent gebracht te heb ben en als gevolg daarvan "productiever” dan ooit tevoren, acht hij het moment ge komen Zijn werk in de openbaarheid te brengen. Loet is van mening, dat het "bedrijven" van kunst te lang en ten onrechte in een ongezond isolment is ge raakt. Ko Oosterkerk: "Loet is de man van het gevaar, dat hij localiseert en stiekem onschadelijk maakt. Hij is een intiem kunstenaar, die interpreteert en niet opschept. Zijn tekeningen zijn zeer interessante registraties van de natuur. Voor de bezoekers is Loets werk een aan sporing om bij de beschouwing ervan niet oppervlakkig te blijven". n i roep groenswaard 3 architektenburo btukker waddinxveen w?

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 11