Twee Boskopers en Waddinxvener een Vrouw vliegt door voorruit van auto Doorstromingsbijdrage nu gewenningsbijdrage Wiertsema Van den Berg BV huldigde drie trouwe medewerkers Lezers schrijven r Goudse Verzekeringen en bouwen in ons dorp J. Baas B.V. is zeer actief in België WADDINXVEEN - De werkzaamheden Belgie breiden zich voor het Groensvoorde maakte deze week prijzen kleurwedstrijd bekend WADDINXVEEN Het vorige maand feestvierende winkelcentrum Groensvoorde heeft niet alleen op zaterdagmiddag 11 ok- toberFeyenoord’s voetballer Willem van Hanegem een klein kwartier lang zo’n 200 met zijn handtekening voorziene voetbal len van het (luifel)dak laten schieten naar de honderden meisjes en jongens, die zich op het parkeerterrein hadden verzameld, maar ter gelegenheid van het vijfjarig be staan ook nog een kleurwedstrijd voor meisjes en jongens van 4 tot en met 12 jaar gehouden. Deze week is van die kleur wedstrijd de uitslag door de winkeliers van Groensvoorde bekend gemaakt. Winnares van het fototoestel (eerste prijs) is gewor den Nelleke den Boon, Kerkweg 224a. De burghlaan 6, Rob Gronloh, Mozartlaan 8, Nina Holsman, Meidoornstraat 8, Mary Verblaauw, Akkerwinde 17. Goudse Operette in het Anne Frank-centrum GEBRUIK WATER GOED, VERSPIL HET NIET POLITIENIEUWS WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 6 NOVEMBER 1975 RECEPTIONISTE pont GOUDA Receptie Een spelmoment uit door de Goudse Operette opgevoerde operette. WADDINXVEEN Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het dienstverleningscentrum Anne Frank komt woensdagavond de ’’Goudse Operette" een voorstelling geven in de toneelzaal van het feestvierende Anne Frank- centrum. Op het programma, dat om acht uur begint, staan selecties uit der Zigeunerbaron van Joh. Strauss en Vogelhandler van Carl Zeller. Van de "Goudse Operette", die onder leiding staat van dirigent J. van Zoelen, maakt ook de Waddinxvener Cor Bazen deel uit. Hij neemt de rol van Barinkay uit Der Zigeunerbaron en van Adam uit Der Vogelhandler voor zijn rekening. De toegangsprijs voor deze operette-avond bedraagt een gulden. Bejaarden die gehaald willen worden moeten zoals gebruikelijk het Anne Frank-centrum tel. 5555j daarvan in kennis stellen. beze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Van links naar rechts een feliciterende directeur van Van den Berg Zonen Waddinxveen BV, J. P. van Oos ten, koninklijk onderscheiden A. Koster met echtgenote, J. P. Jonkers met echtgenote en S. Rietveld met echtge note.Foto: Sjaak Noteboom WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen heeft de welbekende door- stromingspremie het veld moeten ruimen voor de gewenningsbijdrage. Deze plaatselijke gewenningsbijdrage wordt gegeven bij het huren van een duurder huis, bij krotopruiming en bij woningverbetering. De bijdrage moet worden aangevraagd binnen drie maanden nadat de nieuwe huur is ingegaan. De gewenningsbijdrage komt niet in de plaats van de individuele huursubsidie, maar loopt er gewoon naast. A HO Foto: Gijs Kooren (ADVERTENTIE) Eigen. H. J. Zeypveld Kerkweg. Waddinxveen. tel. 2079 I i iiMficm' lederen voetbal (tweede prijs)gaat naar Ru dy Oskam, Pr. Irenestraat 17, terwijl de vie wer (derde prijs) gewonnen is door Jantine Verborst, Willemstraat 31, Alphen aan den Rijn. De twintig troostprijzen gaan naar: BLOEMTTEK GOUDA/WADDINXVEEN Ook tussen de Goudse Verzekeringen in Gouda - een bedrijf met 475 personeelsleden - en het Waddinxveense gemeentebestuur is er contact geweest over het bouwen van een nieuw bedrijfscomplex. Zoals bekend is de ’’Goudse” na vijf jaar praten en discussie van plan de kaas- en kaarsenstad te verruilen voor Zoetermeer. In de re gionale pers heeft burgemeester C. A. van der Hooft laten weten, dat het Goudse bedrijf ook onze gemeente zou hebben gepolst over bouwgrond. Onderhandelingen zouden echter vol gens onze burgemeester niet zijn gevoerd, omdat de "Goudse” volgens hem nergens anders thuishoort dan in Gouda. Het Goudse gemeentebestuur onder aanvoering van burgemees ter Chr. van Hofwegen zou dit verzekeringsbedrijf in eigen stad moeten zien te behouden door water in de wijn te doen en uitbreiding in het hart van de stad toe te staan. Overigens is het personeel van de ’’Goudse" een dag na het bekendmaken van de mogelijke verhuizing van het bedrijf naar Zoetermeer op de hoogte gebracht van nieuwe aanbiedingen, die ge meentebesturen zouden hebben gedaan. Daaronder bevond zich ook Waddinxveen. De vraag is nu of de "Goudse" nu naar Waddinxveen is gestapt of dat Waddinxveen naar de "Goudse" is gegaan. Vermist worden ook een dames- en he renhorloge. Uit het clubgebouw van Be Fair-voetbal in het Wamaarplantsoen wordt weer eens wat vermist. Er is nu voor drieduizend gulden aan spullen gestolen. De daders blijven zoek. In de omgeving van de Henegouwerweg is ten nadele van een Waddinxvener een rode Peugeot 504 gestolen. De auto stond on afgesloten met het sleuteltje in het con tactslot. Hans Burger, Peuleyen 5, Edgar Eversteijn, Peuleyen 69, Edwin Schilperoort, Wer. Bu- ninglaan 6, Paola van Bergen, Julianastraat 26, Koen Laan, Fortunalaan 26, Ruben van Harskamp, Vondellaan 28, Lena Oskam, Schuberthof 12, Peter Oudijk, Kleikade 25, Peter Maas, Wingerd 57, Monica Benne- meer, Meidobrnstraat 41, Hans Oudijk, Kleikade 25, Barbara Meloni,Wingerd 87, Angela, Moons, Zuidkade 169, Andre Rus tenhoven, Jan Campertlaan 46, Marijke Bo de, J. D. Kade Oost 76, Cathy Bopr, Jacob van Lennepstraat I, Rob Verbakel, Sou- Tenslotte werd afscheid genomen van de inmiddels gepensioneerde Waddinx vener S. Rietveld (65), die op 13 okto ber 1947 bij de machinefabriek voor molen'bouw in dienst trad. Hij was 27 jaar bij dit bedrijf werkzaam, waarvan 5 jaar op de afdeling „houten riemschij- ven” en 22 jaar als monteur. Namens de directie ontving de heer Rietveld bloemen en een bedrag onder couvert. De drie jubilarissen kregen ook nog een geschenk aangeboden door de secre taris van de ondernemingsraad, de heer J. van WittelooStuyn. Op de in het An ne Frank-centrum gehouden receptie maakten de personeelsleden en gepen sioneerden van Van den Berg Zonen Waddinxveen BV van de gelegenheid ge bruik de twee Boskopers en de Wad dinxvener geluk te wensen. tussen de 30 en 75, dan moet de nieu we huurprijs minstens 50 procent hoger zijn dan de oude huur. Bij ingrijpende woningverbetering zijn geen vaste huurnormen ingesteld, maar wel moet het verschil tussen de nieuwe en de oude huur minstens 30 bedragen. Bij verbetering van woningen die niet in bezit zijn van een woningcorporatie of de gemeente - dus meestal particuliere eigenaren - moet de woningverbetering door het rijk gesub sidieerd zijn. Ook bij krotontruiming zijn geen minima en maxima aan de oude en nieuwe huur ge steld, behalve dat het verschil tussen de nieuwe en oude huur tenminste f 30 moet be dragen. In alle drie bovengenoemde geval len wordt de nieuwe huur verrekend met een eventuele individuele huursubsidie,— Voor de gewenningsbijdrage wordt dus het verschil genomen tussen de nieuwe huur onder aftrek van individuele huursubsidie en de oude huur (eveneens na aftrek van eventuele individuele huursubsidie). Zoals ik onlangs heb vermeld in deze ru briek moet individuele huursubsidie even eens binnen drie maanden na de ingangsda tum van de nieuwe huur worden aange vraagd (en in alle gewone gevallen voor de inmiddels achter ons liggende datum van I oktober. WADDINXVEEN Mevrouw J. Dullaard (38) uit Waddinxveen is tijdens een aanrijding op de hoek Koningin Wilhelminasingel/Anna van Hannoverstraat met een klap door de voorruit van een door een Waddinxveense bestuurde auto gevlo gen. Ze moest zich onder doktersbehandeling stellen, maar de verwondingen bleken erg mee te vallen. Mevrouw Dullaard fietste op de Koningin Wilhelminasingel toen zij op forse wijze van achteren werd geschept en op de voorbank naast de 47-jarige bestuurster belandde. Al met al zijn individuele huursubsidie en gewenningsbijdrage samen royale tegemoet koming aan de huurder van een te dure woning. Ze overlappen elkaar echter alleen Zuidelijke Dwarsweg) behoorlijk uit. Met het leggen van 20 kilometer gasleiding en het plaatsen van 500 druk regelaars in Mol en Turnhout in opdracht van de NV Intercom, Distributie Noord - de grootste van de vijf distributiezones van de Belgische Intercom munale Gas- en Electriciteitsmaatschappij - is het allemaal begonnen. Achtereenvolgens werden 6 km gasleiding in de omgeving van St. Niklaas en 2 km gasleiding in de omgeving van Aalst aan het bedrijf gegund, terwijl men ook met het overkoppelen van ca. 150 stuks huisaanslui- tingen voor gas op een nieuwe leiding en het aanbrengen van ca. 150 stuks nieuwe huis- aansluitingen is begonnen. De laatste bin nengekomen opdracht bevatte het aanbren gen van zowel huisaansluitingen voor gas als voor electriciteit voor ca. 150 wonin gen in Turnhout. Gecombineerd met deze werkzaamheden moet de aanleg van een CAI-net ter hand genomen worden. Het doet het aannemingsbedrijf J. Baas BV genoegen nu ook in Belgie met het aanbrengen van een CAI-net te kunnen starten. voorzover bij berekening van de gewen ningsbijdrage rekening wordt gehouden met individuele huursubsidie. De gewennings bijdrage wordt, als huur- en inkomensnor- men voldaan is, sowieso verstrekt. De in dividuele huursubsidie is het sluitstuk dat ook over langere perioden de te betalen huur in overeenstemming met de draag kracht houdt. in voor het Waddinx veense aannemingsbedrijf J. Baas B.V. (Verl. De Waddinxveense politie is tijdens de voetbalwedstrijd Be Fair-Rijnsburgse Boys druk aan het schrijven gegaan. Nogal wat supporters bleken door ge brek aan parkeerruimte hun auto te hebben geparkeerd aan de zuidelijke (verboden) kant van de Sniepweg. Aan de Zesde Tochtweg hebben onbekenden een woning doorzocht. Uit twee kinder- spaarpotjes werd dertig gulden gehaald. Alle prijzen kunnen bij de vestiging van de Rabobank aan de Groensvoorde door de prijswinnaars worden afgehaald. hand profielen. Zijn verantwoordelijk heid is gelegen in een nauwgezette maat voering. De heer Koster vervult verder geen maatschappelijke funkties. Zijn eenvoud van geest is hiervan de inte grale verklaring. Namens de directie bood de heer M. van den Berg deze trouwe medewerker een geschenk onder couvert aan en bloemen. Vervolgens werd in het zonnetje gezet de Boskoper J. P. Jonkers (43), die 1 mei 1950 in dienst van Van den Berg trad en er dus ruim 25 jaar op heeft zitten. Eerst als administrateur, later als boekhouder en sinds dit jaar als pro curatiehouder. Hem werd de zilveren draagmedaille van de Maatschappij van Nijverheid en Handel opgespeld door directeur J. P. van Oosten. De directie gaf blijk van haar waardering voor dit diverse nevenfuncties hebbende perso neelslid (Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken, gemeenteraadslid Boskoop 2000) door een gouden horloge met inscriptie aan te bieden, met daarbij een boeket bloe men. WADDINXVEEN/BOSKOOP Boskoops burgemeester G. W. Baron van Dedem was vrijdag voor een week naar het Anne Frank-centrum gekomen om zijn 'plaatsgenoot A. Koster (53) van de Goudse Rijweg 35 de bronzen eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau op de revers te spelden. Deze koninklijke onderscheiding werd de Boskoper toegekend, omdat het omstreeks 1 oktober 40 jaar geleden was dat de heer Koster in dienst trad van de Waddinxveense machinefabriek voor molenbouw J. van den Berg Zonen. Behalve dit jubileum werd er in het 'Anne Frank-centrum nog stilgestaan bij een 25-jarig en 27-jarig (tevens afscheid) dienstverband. De op 2 4augustus 1922 in Waddinx veen geboren Adrianus Koster kwam op 13-jarige leeftijd, na een proeftijd van enige maanden, bij Van den Berg in vas te dienst als hulpje op de afdeling „hou ten riemschijven”. Enige jaren later stond hij te boek als „houtbewerker”. Zijn werkzaamheden bestonden uit het in elkaar spijkeren van uit segmenten opgebouwde houten poulies. Nadat op 1 januari 1961, vanwege het ontstaan van modernere aandrijvingsvormen, de ze afdeling werd opgeheven, werd de heer Koster omgeschoold tot metaalbe werker. Zijn huidige funktie is die van „afkorter” en zijn werkzaamheden om vatten het door middel van een machi ne op juiste lengte zagen van as, pijp en stafmateriaal met inbegrip van aller- Nederland heeft de naam een waterrijk land te zijn, maar omdat de meeste ka nalen en plaatsen ondiep zijn en dus eigen lijk niet zoveel water bevatten en omdat °nze grootste rivier de Rijn zo ontzettend vervuild is hebben wij in Nederland toch een echt waterprobleem. Wij gebruiken namelijk steeds meer drinkwater: tuinsproeien: is meestal overbodig, planten wortelen dieper als er niet wordt gesproeid; zet geen vocht-minnende planten op droge grond; houdt de bodem bedekt. Lekkende kranen direkt repareren. Kortom: gebruik water dat nodig is, verspil het niet. --- Ons afvalwater moeten we niet onnodig m I960 44.000 liter water per persoon per jaar vervuilen door bijv, olie, verf e.d. door ln 1965 53.000 liter water per persoon per jaar de gootsteen of w.c. te spoelen (ook niet in 1970 67.000 liter water per persoon per jaar in het putje van de straat!) Liever in af- water per persoon per jaar gesloten bus aan de vuilnisdienst meegeven. Wees zuinig met scherpe schoonmaakmid delen. Was met fosfaatvrije wasmiddelen; dat voorkomt overbemesting van water in sloot en plas die de zogenaamde water- bloei tot gevolg heeft waardoor zuurstof gebrek ontstaat en het water sterft. VERENIGING MILIEUDEFENSIE, KERNGROEP MOOI WADDINXVEEN, Nel Goldstein, Jan Campertlaan 22. in 1973 71.000 liter v_„. r_. rr_. j__. Per persoon wordt in de huishouding 100 liter per dag gebruikt. Dat water moet worden gemaakt van vuil water, bijv, uit de Rijn, Wan< ons vrije schone grondwater is lang niet genoeg voor onze grote behoefte. Dat vuile water moet worden opgeslagen in de bodem en worden schoongemaakt; daar- v°or gebruiken we bijv, onze duinen; die worden er niet beter van. Ook de Biesbos Wordt gebruikt voor opslag en zuivering van Water. Nu dreigt ook de Veluwe nog te worden vergraven voor onze drinkwater voorziening. Dat is niet nodig als ieder- een zuinig is met water; het huishouden kan hieraan meehelpen: vaatwas met de hand: ca. 20 liter per dag vaatwasmachine: ca. 50 liter per keer douche: ca. 50 liter per dag (10 min. douchen) ligbad: ca. 125 liter autowassen: ”met emmer” zuiniger dan met tuinslang (wassen hoeft eigenlijk maar zel den!) door uit te gaan van het inkomen over 1974 en daar 9 procent bij te tellen. Als de vrouw meewerkt, zijn de con sequenties anders dan bij de individuele huursubsidie, waar de subsidie in dit ge: val met een bepaald percentage wordt ver laagd. In het geval van de huurgewennings- bijdrage wordt het inkomen van de vrouw bij dat van de man geteld, minus een bedrag van f 1500. Het inkomen van de vrouw wordt eveneens berekend door bij het in komen over 1974 9 procent te tellen. De huurnormen liggen bij respectievelijk zui vere doorstroming (naar een duurder huis), bij ingrijpende woningverbetering en bij krotontruiming verschillend. Bij de echte doorstroming moet een woning van maxi maal 250 worden achtergelaten en’moet de nieuwe huur minstens f 30 per maand hoger liggen. Is het verschil f 75 of meer per maand, dan kan in elk geval een bij drage worde verstrekt. Ligt het verschil De gewenningsbijdrage kan door iedereen zelf worden berekend. In principe wordt 1,5 maal het verschil tussen de nieuwe en de oude huur (berekend op jaarbasis) uit gekeerd. De bijdrage wordt echter niet helemaal ineens gegeven, maar in drie mootjes gehakt: het eerste jaar wordt 75 procent van het verschil uitgekeerd, het tweede jaar 50 procent en het derde jaar het restant, dus 25 procent. Werd oorspronkelijk bijvoorbeeld f 200 huur betaald, en in de nieuwe woning f 350, dan komt de totale bijdrage uit op 1,5 x (12 x 150) is 2700, waarvan in het eerste jaar dus 1350 wordt uitgekeerd. Niet ieder een komt echter zomaar in aanmerking voor die gewenningsbijdrage. Er zijn een aantal normen, nl. enerzijds aan de kant van de huur, en anderzijds aan de kant van de huurder, die maximaal f 30.000 mag verdienen. Dat inkomen wordt, net als bij de individuele huursubsidie, berekend f..

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 7