IJsclubgebouw grondig vernield Raad weer 'een r Fa. v. d. Linde Heemskerk B.V. r oproep aan iedereen meteen motorrijtuigen verzekering en/of een rechtsbijstand verzekering... X Gemeenteraad Onafhankelijk Nieuwsblad Adverteren doet verkopen Vrijdag in ”de Passage ACTIE VOOR NIEUWE PEUTERSPEELZAAL KOMT NU DICHTBIJ S3 Passage wordt woensdag feestelijk geopend Zaterdagmorgen 22 november Sinterklaas komt dit jaar met helicopter EENED-SERVICE nu f 99.- SPECIALE AANBIEDING s 31e JAARGANG 1435 DONDERDAG 13 NOVEMBER 1975 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG Binnen is alles kort en klein geslagen. 6 52 ploeg stoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten Het ijsclubgebouwtje aan de Petteplas maakt een macabere indruk. Foto Gijs Koor en Electric Engineering Nederland B.V. RABOBANK WADDINXVEEN Hoofdkantoor. Kerkweg I6l Bijkantoren: Kon. Wilhelminaplein 2 Groensvoorde I4 Telefoon alle kantoren: 4566 WOENSDAG 19 NOVEMBER, gemeentehuis, 19.30 uur WACHTLIJSTEN WADDINXVEEN Het bestuur van de Waddinxveense ijsclub "Nooit Ge dacht” zit in zak en as. Dezer dagen hebben bestuursleden bij een inspectie ontdekt dat het mede door het uitblijven van strenge winters niet vaak ge bruikte houten gebouwtje aan de Petteplas grondig is vernield. De verniel zucht wordt geschat op tenminste 2500, WADDINXVEEN Voor het in Groenswaard 3 neerzetten van een peuterspeelzaal, waarvoor met alle plezier ook de aanduiding kindercen trum mag worden gebruikt, is het van groot belang dat de hele Waddinx veense bevolking dit streven wil ondersteunen. WAD DIN XVEEN Na een bij eenkomst met genodigden opent burgemeester C. A. van der Hooft volgende week woensdag middag 19 november om half vijf officieel het winkelcentrum "de Passage". Voor de Passagewin- keliers is dit dan het startsein voor een aantal feestelijke activi teiten. die duidelijk zullen maken dat Waddinxveen en Waddinxve- ners blij kunnen zijn met dit winkelcentrum in het hart van dit Gouwedorp. "De Passage" om vat 16 nieuwe zaken, waarvan er twee (supermarkt De Spar en doe-het-zelf Huhoi nog in aan bouw zijn, terwijl voor twee win kelruimten nog belangstellenden worden gezocht. Het aantal be staande Passage-winkeliers be draagt 10. JEUGDACTIE W ADDINXVEEN Sinterklaas komt zaterdagmorgen 22 november met een helicopter naar Waddinxveen voor een bezoek dat een belangrijk ge deelte van de dag in beslag zal nemen. De kindervriend landt volgende week tussen tien uur en half elf in de Oranjewijk op het terrein van de voetbalvereniging WSE aan de Willem de Rijkelaan. Sinterklaas zal wor den ontvangen door burgemeester C. A. van der Hooft en leden van de afdeling Waddinxveen van het Koninklijk Verbond van Ondernemers (KVO) de Waddinxveense middenstandsvereniging. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeente raadsleden komen volgende week woensdagavond weer in openbare vergadering bijeen. In de raadzaal van het ge meentehuis wordt die avond om half acht begonnen aan de afhandeling van de navol gende agenda: I 'öfRj eekblad voor Waddinxveen REPARATIE T.V. AUDIO - HUISH. APPARATEN Advertentie 165,— auto verzekering Waddinxveen: 01828-5890 - 24 uur bereikbaar - Haastrecht 01821-1658 Als u niet van plan bent om alle kleine lettertjes van uw polis goed en grondig door te lezen, laat het dan in ieder geval door goede adviseurs voor u doendoor de Rabobank I I'S PHILIPS handsteelstofzuiger HR 6110 Beveiliging: dubbel geïsoleerd. Voorzien van: kunststof buis, aan beide zij den van de stofzuiger te be vestigen. Toebehoren: drie-in-één zuigmond, kleine zuigmond, buis met losse handgreep. Aansluitsnoer: PVC, met aangespoten contactstop, 6 m. Vermogen: 450 W (CEE). Gewicht: 3,6 kg. Waddlnxvwn: Dorpstraat 38 Tal. 2373 Kon. Wilhalmlnaplain 43 Tel. 3124 Boskoop: Zijde 3, tel. 2544 Dorpstraat 33 - tel. 2218 Rabobank Q de bank voor iedereen Allereerst de vraag, omdat daar toch nog wel wat misverstanden over bestaan, wat een peuterspeelzaal is. Een peuterspeelzaal is een voorziening, bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 2 tot 4 jaar. met als doelstelling de sociale, creatieve en educa tieve ontplooiing en motorische ontwikke ling van het jonge kind, onder meer door spel en omgang met leeftijdsgenootjes, een en ander in nauw overleg met ouders en op voeders. Dus geen creche, kinderbewaar- De redenen voor een nieuwe peuterspeel zaal (kindercentrum) in Groenswaard 3 zijn deze: Lange wachtlijsten (80 kinderen) bij de bestaande kindercentra, de verwachting dat het aantal kinderen dat gebruik zal maken van kindercentra de komende jaren zal toe nemen, het feit dat het noord-westelijke deel van Waddinxveen geen kindercentrum bezit, terwijl daar bovendien uit de pas ge realiseerde en nog te realiseren woning bouw een groot aanbod van kinderen te verwachten valt en omdat de huisvesting van het kindercentrum Pieter Pierebas (Busken Huëtlaan), als gevolg van gebruik door diverse organisaties, veel te wensen over laat. Daarom zal er volgende week vrijdag in het dan pas geopende winkelcentrum ”de Pas sage” aandacht worden gevraagd voor dit project. Dat gebeurt, zoals vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen al kon worden bericht, met ondersteuning van een draai orgel. Dit uit Leiden afkomstige pierement is die vrijdag tussen 12 uur 's middags en 9 uur ’s avonds in "de Passage” aanwezig. De kosten hiervan worden gedragen door de Lions Club Waddinxveen en de middenstan ders. waarts mee Concordia. ISJ cQC fUj Onbekenden hebben de voorgevel en de houten wanden aan de binnenzijden volledig gesloopt. De houten vloer is zodanig stuk geslagen. dat er bijna niet meer op gelopen kan worden. Voor de ijsclubbestuurders staat het wel vast dat aan het jaren oude clubgebouwtje niets meer te repareren valt. Uitgetekend is dat het neerzetten van een nieuw onderkomen gauw tienduizend gulden gaat kosten. - Na de ontvangst van Sinterklaas in de Oran- jewijk stapt de kindervriend in ’'buggies" om een bezoek te gaan brengen aan alle Waddinxveense winkelcentra. Achtereen volgens is hij in de Luilëlbaan (II 00-11.15 uuri. Groensvoorde (11.30-11.45 uur). Dorpstraat (11.55-12.10 uur). De Sniep (I2.D-12.3O uur). De Passage (13.30-13.45 uuri. Brugcentrum (13.50-14.05 uur) en de Oranjegalerij (14.15-14.30 uuri. Aan de in tocht werkt 's morgens de brassband Xoor- Aangezien in het betreffende noord-wes telijke deel van Waddinxveen geen be staande ruimte, die geschikt zou zijn voor een kindercentrum, aanwezig is of komt, heeft de Stichting behartiging belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen een bouw commissie in het leven geroepen. Deze commissie heeft tot taak, te zoeken naar mogelijkheden om te komen tot de bouw van een specifiek kindercentrum. Allereerst heeft de Commissie op basis van een aantal wensen en eisen, zoals be reikbaarheid, bezonning, ontbreken van ge luid- en winteroverlast, inpasbaarheid in een geldend bestemmingsplan, een plek uit gezócht voor het kindercentrum. Deze plek is gevonden ten zuiden van de westelijke poot van de Wingerdflat in Groenswaard plaats voor tennissende moeders of wat,, HL Over deze plaats is met het College dan ook. Daarbij komt dat peuterspeel- van Burgemeester zalen in een gemeente als de onze - waar 40 procent in een flat is gehuisvest - geen overbodige luxe is. "Als er ijs komt zullen we misschien met een mobiele wagen moeten gaan werken met alle kosten van dien", zegt het bestuur van de ijsclub "Nooit Gedacht", dat daarvoor niet voor de benodigde financiën beschikt. Want niet alleen een nieuw gebouwtje zal er moeten komen. Vervangen zullen ook moe ten worden de lichtmasten en lampbeugels alsmede de afzetpaaltjes van de in de Pet teplas uitgezette en hierdoor zo goed als verdwenen ijsbaan. Een dag voordat Sinterklaas met de heli kopter in Waddinxveen aankomt gaat de grote Sint Nicolaasjeugdactie 1975 van de plaatselijke middenstand van start. De actie - die tot en met zaterdag 6 december duurt - is weer gebaseerd op het verstrekken van èén zegel bij elke aankoop van èén gul den. Een opplakvel met 50 zegels is een lot dat meedingt naar de op vier trekkingen te verloten prijzen met een gezamenlijke waar de van tegen de tienduizend gulden. In de Sint Nicolaasactie van dit jaar staat de jeugd centraal. Uitgangspunt is dat ouders prijzen kunnen winnen voor hun kinderen, zoals 20 fietsen, 40 horloges, 40 transistor radio's en 100 lederen voetballen of poppen. en Wethouders in prin cipe overeenstemming bereikt. De Wad dinxveense kindercentra zijn als volgt ge organiseerd: De kinderen kunnen, indien er ruimte is, na hun 2e verjaardag ge plaatst worden. Na hun 4e verjaardag gaan ze naar de kleuterschool. Advertentie Dat. er gecollecteerd moet worden - "de Passage"-winkeliers zullen een week lang naast hun kassa ook nog een speciale col lectebus plaatsen - voor een peuterspeel zaal is een nogal eenvoudige zaak. Er wor den namelijk nauwelijks of geen subsidies hiervoor gegeven. En dat terwijl er een aantal redenen zijn aan te voeren<waarom er in Groenswaard 3 een nieuwe - niet op commerciële leest geschoeide - peuter speelzaal moet bijkomen naast de vier be staande van dit moment. ZATERDAG Arts: P. van der Linde. Souburghlaan 15. tel. 41 (X) Apotheek: Van Doorn. Pr Bernhardlaan 3-5. lel. 4162 ZONDAG Arts: dr C. A. de Geus. Mozartlaan 2-4. tel. 2676 Apotheek: Apotheek Van Doorn, Pr. Bernhardlaan 3-5, tel. 4162 Weekend verloskundige: A Voss-Becks. tel. 6801 Dat de Goedheiligman ditmaal "uit de lucht komt vallen” is nieuw. Vorig jaar maakte hij gebruik van een open landauer en een paarden tram, het jaar daarvoor van een stoomboot. De ditmaal voor ’s morgens geplande ont vangst heeft onder meer te maken met de in de middag rechtstreeks op de televisie uit te zenden voetbalwedstrijd Italië-Nederland en het feit dat het niet zo plezierig is de rondtoer langs de winkelcentra tot diep in de middag te laten duren. en 's middags de harmonie j - Vaststelling van de notulen van de vergadering van 27 augus tus 1975. Mededelingen en ingekomen •tukken. Voorstel tot vaststelling belas- tingverordeningen. Voorstel tot bet verlenen van een bijdrage aan de Stichting "Dierentehuis Midden-Holland”. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de direc tie van de Nederlandse Spoor wegen. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de kosten van aanleg straatverlichting aan de Brede weg. Voorstel tot het nemen van verkeersmaatregelen (parkeerver bod Kerkweg-oost). Voorstel tot bet verlenen van medewerking voor de verbetering van de akoestiek van het gymna stieklokaal bij de St. Jozefschool. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van leermiddelen tb.v. De Savornin Lohmanschool. Voorstel tot het wijzigen van de Verordening ’’Regeling com missie van bestuur samenwer kingsschool voor Havo/Athe- neum te Waddinxveen. Jaarverslag Commissie van Bestuur Samenwerkingsschool Havo/Atheneum. Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan Groenswaard m (nr. 198). Voorstel tot het aangaan en verstrekken van kasgeldleningen. I Behandeling van de beroeps schriften van: a. de heer L. Heeren, Prunus straat 6, inzake een besluit tot weigering van een bijdrage uit bet doorstromingsfonds; b. de heer H. Kooistra, Bosboom ussaintsingel 60, inzake een besluit tot weigering van een bo uwvergunning. Voorstel tot het aangaan van arbeidsovereenkomsten naar bur gerlijk recht (nr. 183). Begrotingswijzigingen. Rondvraag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 1