Feest voor allen J Dit zijn de gastheren en -vrouwen van „de Passage” Eind goed - al goed Passage, dorpshart en (root warenhuis beide I ft Dit zijn de gastheren en -vrouwen van het winkelend publiek in Wad- inxveens nieuwe winkelcentrum ”de Passage” in het hart van dit dorp an de Gouwe. Op de voorgrond staan van links naar rechts: schoenhan- elaar Bram Smit (Ronaat), banketbakkerij Arie van den Berg, bloemsier- unstenaar Henk Zeypveld, boetiekhouder Theo den Boon, coffeeshop- ouder Marius Verboom, schoonheidsspecialiste Mieke Verboom-Ververs, de Bruin-filiaalhouder Rien Steenbergen en schoenhandelaar Peter Mar tens (Van Meerten). Daarachter staan op een schildersverhoog gereed schappenman Jacob Vis, damesmodezaak-eigenaar Adrie van Willigen, herenmodeverkoper Jan Mulder, Grit-Optiek filiaalbeheerder Rob Roor- da, woninginrichter Bertus Kooyman, banketbakker Ton van den Berg en fotograaf Sjaak Noteboom. Deze foto is gemaakt door Tannie Note- boom. C. A. VAN DER HOOFT burgemeester van Waddinxveen KRUISKERK huishoudelijke artikelen-verkoper Henk van Mourik, Jamin’s mevrouw Both, juwelier Joop den Haag, boekverkoopster Annie Veldwijk, interieur- verzorger Kees van der Linde, herenmodezaak-eigenaar Niek Mulder, reisbureauman Ton van Ginkel, bankdirecteur C. M. P. van Vuuren, huis houdelijke artikelenverkoopster Janine Vis, woninginrichter Arie Kooy man, huishoudelijke artikelenverkoper Rijk van der Wal, Kranenburg WADDINXVEEN Woensdag 19 november. Feest voor 'waddinx- veen, feest voor allen die bij de bouw van ons winkelcentrum "de Passage” betrokken zijn, maar ze ker ook feest voor de huidige en nieuwe Passage-winkeliers. In de eerste plaats voor "de oude” win keliers, welke zich daar 16 jaar ge leden of nog eerder vestigden. Toen zij daar voor die tijd grote bedragen investeerden, hadden zij in hun den- den ingecalculeerd, dat op die plaats, het ’’hoofdwinkelcentrum van Waddinxveen zou verrijzen. En dat is dan nu na 16 jaar werkelijk heid geworden. "De Passage” heeft zich altijd in een grote belangstelling van het win kelend publiek mogen verheugen, zelfs in dit "jaar van de bouw” wis ten de mensen onder vaak moeilij ke omstandigheden de weg naar "de Passage" te vinden. Dit was zeker voor een deel te danken, aan de verschillende attractieve acties, wel ke de winkeliers ten dienste van het publiek ontwikkelden. Nu is de "Vereniging van Passage- winkeliers” ineens meer dan ver dubbeld. 25 ondernemers zullen ijveren om van dit nieuwe dorps plein, iets te maken, waar de men sen graag komen, 't Wordt een groot feest in "de Passage" op 19 november, maar het betekent niet het einde van de activiteiten van de Passage-winkeliersvereniging. Inte- OVERBEWINKELING kDDINXVEEN Het was in 1960 - ik was ruim een jaar in Waddinxveen - dat de eerste paal geslagen werdvoor zeven nkels aan de Kerkweg. Twee winkelbedrijven - de herenmodezaak en kleermakerij Mulder en de dameskapper Doele en - waren daar reeds gevestigd, het slaan van die eerste paal werd door het *eentebestuur bij monde van de burgemees- gezegd: "Ook aan de overkant moeten win- s komen ter Voltooiing van het winkelcen- SI- Er werd toen door velen - behalve OP TIJD KLAAR GEFELICITEERD gendeel, hej is e ennieuw begin om het winkelend publiek van Wad dinxveen en omliggende gemeenten Zich in wederzijds enthousiasme be- te bewijzen, dat het waar is, de slag zin waarmee "de Passage” 15 jaar geleden startte: "De PASSAGE" waar men echt gezellig winkelt". W1JKWINKELCENTRUM 'ddinxvecn bleef groeien en er kwamen woonwijken bij. De middenstand bleef a“t. wam toen er nog geen 300 woningen ge weren in de Oranjewijk. verrees het win- centrum op het Koningin Wilhelminaplein - *!as i,el dan nog maar alleen aan de oost- Later kwam Albert Heyn en het centrum voltooid toen ook de westzijde werd ge- '"*d en er in totaal 15 bedrijven gevestigd tn- Zo volgden in de Vondelwijk het win- ce"truni de Luifelbaan en in de Groenswaar- e< winkelcentrum Groensvoorde. i - i n 3 na de opening zeggen: ten maken - voor zichzelf en voor alle anderen die het centrum bezoeken! Ik heb maar één wens voor 1976: Laten we steeds pogen iedere dag voor elkaar een feest te maken. A. KOOYMAN, voorzitter van de winkeliers vereniging ”De Passage”. vond de overbewinkeling te groot en het Brug- centrum zou te veel schade lijden. Opnieuw moesten pogingen ondernomen worden tot om den en in volledig vertrouwen in elkaar - werd een oplossing gevonden, waarmede allen het eens konden zijn. De gemeenteraad besloot op 8 augustus 1974 dat het centrum kon worden gebouwd. 'De Passagewas gered Ik ben daar zeer dankbaar voor De belofte aan de daar gevestigde midden standers kon worden ingelost, niet zoals wij allen dat wensten, maar toch tot ieders tevre denheid. Het winkelcentrum is mooier gewor den dan velen van ons hadden verwacht. De In het midden van het winkelcentrum staat een moderne verbouwde Kruiskerk. Een rust punt van een centrum dat bruist van activiteit. Als deze kerk haar deuren iedere dag zou openen zouden vele inwoners die het winkelcen trum bezoeken ook even in retraite kunnen gaan - even stil kunnen zijn - even tot rust komen - even een woord kunnen spreken tot God. Dit zou een binnenkamer kunnen zijn, die in het het winkelcentrum "de Passage" van de grond te krijgen. !n middels werd in de verschillende centra voor meer dan 2000 m2 aan winkelruimte bijgebouwd en werden deze winkelcentra als gewone wijk winkels te zwaar om nog een groot hoofd winkelcentrum boven zich te kunnen verdragen. Met ontzaglijk veel moeite en veel praten - in het bijzonder met het bestuur van de Midden- standsvereniging. waarbij vooral de vriend schappelijke verhoudingen een grote rol speel- Een poging om tot een goed hoofdwinkel centrum te komen van plm. 7000 m2 en als grote trekker de dames- en herenmodezaak Verbakel B V over te plaatsen naar de passage, waardoor meer dan 2000 m2 werd bezet, mislukte door een vernietigend oordeel van de gemeenteraad zienswijze - welke later door de ge- - mede ingegeven door de middenstand. Men -1 vastgelegd in de structuur- ad tot gevolg dat de middenstand van- hartelijk gelachen, want het waren waag den. die de vestiging aandurfden - mensen te voren wisten dat iedere middenstander lr failliet zou gaan! Het tegendeel bleek lr waar te zijn. De Passage werd een goed 'helcentrum. Er werd hard gewerkt en op 19 'tori 1961 werd de winkelgalerij "de Pas- 'e geopend met een daverende slag, ge- !<1 door een groot feest. de gevestigde en te vestigen middenstan ds Woensdag 19 november zal de opening plaats vinden. Niemand had verwacht dat het centrum op tijd klaar zou zijn, maar de Waddinxveense aannemers, de heren Rehorst. hadden met hun medewerkers de toezegging gedaan, die zij vol ledig zijn nagekomen. Daarvoor zijn wij hen zeer erkentelijk. Dit was echt mannenwerk! De dienst van Openbare Werken en Bedrijven heeft zich ingezet met alle kracht om de om geving zo fraai mogelijk te maken en zoveel als mogelijk was. ruimte voor parkeren van auto's te scheppen. De Passage-winkeliers hebben vanaf den begin ne meegesproken in de plannen en tijdens de bouw steeds de bakens verzet, zodat alle werk zo vlug mogelijk door kon gaan. Ook hen zijn we dank verschuldigd. Al met al kunnen we Eind goed - al goed! Als in 1976 de woningen gereed gekomen zijn en de nog ontbrekende supermarkt klaar, kan het geheel worden gezien als "het hart" van Waddinx veen. De fraaie contouren van de flats (meest woningen voor onvolledige gezinnen) rullen een aantrekkingskracht uitoefenen voor de winkels beneden. Als men de poort van het winkelcentrum "de Passage" doorkomt, zal men zich voelen als in een gezellig groot waren huis waar de aanlokkelijke uitstallingen ons tot kopen uitnodigen. '4 drukke dagelijkse leven met al zijn beslomme ringen velen rust zou kunnen geven. Een rust die we niet kunnen ontberen. Zo is het winkelcentrum "de Passage" toch ge worden een hoofdcentrum van Wadddinxveen. Het wordt een leefbaar geheel! Naar en voor diefbaarheid van ons dorp hebben we altijd verlangd en gewerkt. l‘ef graag toe dat ik beter had moeten zor- '00f de inlossing van de belofte dat "de het hoofdwinkelcentrum zou worden. ‘tf aok toe dat ik te veel vertrouwd heb op e,gen kracht dat dit winkelcentrum op tijd klaar zou komen Het werd een grote Stelling voor mij dat in '691'70 de gedach- aar>tal inwoners dat Waddinxveen tijgen lager lag dan ik altijd gemeend iJeze z' beraad werd bekend angst kreeg voor overbewinkeling. Ik kan dan alleen maar eindigen met te zeggen: Gefeliciteerd inwoners van Waddinx veen! Bedankt allen, die hieraan hebben mede- architect L. Roggeveen komt hiervoor alle lof gewerkt. Veel succes toegewenst aan de 16 toe. De bezetting van de winkels voldoet aan nieuwe en de reeds gevestigde middenstanders de eisen, die én de middenstand én wij hadden die van het centrum een feestelijk geheel moe- gesteld. De leden van de brancheverdelingscom- missie wil ik gaarne heel hartelijk danken voor het zeer vele werk dat zij hebben verricht. Het was vaak een heel moeilijke beslissing! erop dat de voltooiing van de Passage Vergeten. 1 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 5