Ook na vertrek Nel Goldstein blijven milieuacties doorgaan Klaar-over in de mist: Ik stomverbaasd (2) was 9 CAI, misschien goed, maar duur is het wel Brandweer op pad voor klein werk Voor wie zijn de pakjes Lezers schrijven AFSLUITING fdzznd-sdfyvd uva SuissojdQ Antiekbeurs in Gouda Wiertsema KANAALDIJK WEER EEN KERST-INN Onze huid... oud? Nee toch!: ’’Open huis” van Marijke Messie FRACTIEBERAAD PROGRESSIEVEN Enquete onder filatelisten inis 13M n snvq :|azznd-sah|Bd SuissofdQ Acties W ADDINXVEEN Voor de derde keer in successie wordt in Waddinxveen een Kerst-lnn gehouden. Vol enthousiasme zijn de 25 leden van "Together"een bij de hervormde Immanuëlkerkgemeen- te aangesloten jongerengroep, bezig om de Kerst-lnn dit jaar weer op poten te zetten. De datum is vrijdag 26 december (tweede kerstdag) in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan. De organisatoren: "Kerstfeest voor iedereen? Een vraag die niet moeilijk te beantwoor den is. "Together” tracht dit jaar via de Kerst-lnn opnieuw daar wat aan te doen". Passage WADDINXVEEN De aan de Jan Campertlaan haar thuis gehad heb bende milieuverbeteraarster Nel Goldstein-Meynema heeft Waddinxveen als woonplaats voor haar en haar gezin ingeruild voor Gouda. De naar de Turfmarkt gegane Waddinxveense stond in onze gemeente jarenlang aan de wieg van diverse milieu- en welzijnsacties. WADDINXVEEN De Waddinxveense vrijwillige brandweerlieden heb ben er in de afgelopen week een aantal maal op moeten uittrekken, zon der dat er overigens sprake was van ’’groot werk”. Maar de spuitgasten bewezen echter ook nu weer in het ’’kleine” hun mannetje te staan. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. drogisterij parfumerie groensvoorde10 kwaddinxveen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 20 NOVEMBER 1975 .Atlvericiiiir o\ 1° Eigen. H. J. Zeypveld Kerlrweg, Waddinxveen. tel 2079 minakade via een viaduct over de tun- neibak geleid zal worden. In verband met de uitvoering van een en ander, zal de Wilhelminakade ter plaatse voor de periode van plm. 2 jaar voor alle ver keer worden afgesloten. Het verkeer zat omgeleid worden over de Noord- Ringdijk en kan het afgesloten gedeelte van de Wilhelminakade bereiken via een bayley-brug, welke over de Ring vaart is gebouw ten noorden 'in Rijks weg 12. De dit jaar opgerichte kerngroep ’’Mooi Waddinxveen” van de Vereniging Mi lieudefensie, namens welke groep Jos van Rooden en Jan de Bode zich vorige WADDINXVEEN Sinterklaas deelt pakjes uit. Voor wie zullen ze zijn? In de tekening staan 12 zwarte vakjes. In de plaats van die vakjes kun je de vierkantjes plakken, die in de zakken staan. De letters in de vierkantjes vormen samen vier woordjes. Als je het goed gedaan hebt, is de tekening weer compleet en lees je van boven naar beneden die woordjes. De oplossing van deze puzzel staat elders op deze pagina van het Weekblad voor Waddinxveen. Zaterdagavond rond zeven uur werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor het schoonspuiten van een gedeelte On derweg, welke door modder op de weg glad was geworden. De Moerkapelse brandweer had daarvoor reeds een ge deelte van de weg in haar gemeente schoongespoten. Daarvoor hadden de brandweerlieden ook een gedeelte van de Kanaaldijk schoongespoten. Grond transporten hadden de weg vrijwel on begaanbaar gemaakt. Zondagavond om half zeven wend de brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in de nog leegstaande wo ning Vijverlaan 28, waar dé spuitgas ten binnen 5 minuten waren. Voor het uitvoeren van opknapwerkzaamheden in de woning was een oliekachel in ge bruik, welke oververhit was geraakt. Door het afsluiten van de olietoevoer kon de brand bijtijds worden bedwon gen. Een en ander had echter wel een hevige rookontwikkeling in de woning tot gevolg. Geen brandschade, alleen enige rookschade, was het resultaat. Dinsdagmorgen om half twaalf werd de brandweer gealarmeerd voor een be gin van brand in de afzuiginstallatie bij de beeldhouwerij van de heer Jan maat aan de Zuidkade 182. De brand weer was ook hier bijzonder snel ter plaatse, maar hoefde geen dienst meer te doen, omdat de brand tijdig kon worden bedwongen door het verwijde ren van de motafvoerpijp uit de af zuiginstallatie. Schade was er niet of nauwelijks. Hoe belangrijk de verzorging van onze huis is, begrijpen we des te beter als we weten dat de huid nadat we 25 jaar zijn geworden (vooraanstaande der matologen hebben dat aange toond) begint aan haar „verou deringsproces". J. C. MOL, Heggewinde 10. GOUDA/WADDINXVEEN Juist voor mensen die er verstand van hebben is de Grote Antiekbeurs van Gouda nog een vindplaats voor veel interes sante objecten. De oppervlakkig geïn teresseerde bezoeker is geen maatstaf, bereid als hij is om alles wat hem on der de - toeristisch ingestelde - ogen komt al gauw waardevol te achten. Het gaat er wel degelijk om, dat ook de vakman en particuliere verzamelaar in Gouda nog veel oude kunst en antiek ontdekken voor relatief lage prijzen. De 33ste Antiekbeurs Gouda wordt ook dit najaar gehouden in Schouwburg Kunstmin aan de Boelekade in Gouda op zaterdag 22 november en zondag 23 november van 11.00 tot 19.00 uur. Grote Antiekbeurs Gouda - vindplaats voor meubelen, schilderijen, klokken, aardewerk en porselein, wapens, mun ten, zilver, tin, tegels, prenten, netsuke en gebruiksvoorwerpen. BLOEMTTEK WADDINXVEEN Tot midden vol gende week is het gedeelte van de Ka naaldijk tussen de Burgemeester Troost- straat en de Zuidelijke Dwarsweg afge- WADDINXVEEN De Progressieven houden volgende week Woensdagavond 26 november in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg openbaar fractieberaad. Begonnen wordt om acht uur. Met het oog op de in december te houden be grotingsbehandeling staat er ook een openbaar fractieberaad op de agenda van de Progressieven op donderdag avond 4 december. Eveneens in De Unie en eveneens om acht uur. Bijzonder snel was de Waddinxveense vrijwillige brandweer dinsdagavond in het nieuwe winkelcentrum „de Passa ge” aanwezig, omdat Van Meerten Schoenen last had van rookontwikke ling door een klein ongevalletje in de keuken van de nieuwe winkel. zegelen, maar hoe moet je dan kijken naar de tv. Met een spriet op de t.v. krijg je storing als er een auto of brom fiets voorbij rijdt. Of een antenne op zolder hangen (zal bij flats moeilijk gaan) en dan de kabel dwars door het huis laten lopen. Daar zal ook niet iedereen onderste boven van zijn. Dus blijft er weinig anders over dan er maar op aan te sluiten en te betalen, al drukt het betalen bij de meeste men sen wel zwaar op het budget. Nee, ge acht college, was het niet goedkoper ge weest om het bestaande systeem te ver beteren, en dat we weer gewoon een goed beeld hebben tegen een redelijke vergoeding. Want Nederland 1 en 2 met Duitsland 1 of België-Vlaams zijn voor mij en naar ik dacht vele andere inwoners van Waddinxveen voldoende om onze tele visieavonden aangenaam door te bren gen. Want dan zou het pas worden: Een goede Centrale Antenne-Inrichting en niet duur. Op het ogenblik wordt er druk gede batteerd over de Centrale Antennein- richting in de Waddinxveense gemeen teraad. Over wie het wel aan gaat leg gen en wat het gaat kosten en, wat het belangrijkste is, wat het gaat kosten voor ons inwoners van Waddinxveen. Het laatste is vooral wat mij zwaar op de maag ligt. De kosten voor ons, voor zover nu is uitgerekend zijn: 3,75 per 1 januari 1976, 5,50 per 1 juli 1976, 7,- per 1 januari 1977, 8,50 per 1 juli 1977. Nu vind ik het tarief van 3,75 per maand nog wel aanvaardbaar, maar de stijging daarna van 1,75 en daarna 1,50 vind ik wel veel. Blijft dit zo, deze stijging van 1,50 dan kost het ca. 1 per 1 januari 1978, dus over 2 jaar, een tientje per maand. Dat is 120,- per jaar plus 108.-, of mis schien nog meer, luister- en kijkgeld, is tesamen 228,- per jaar of afgerond 4,38 per week. Haast f 5,- een heel bedrag voor veel mensen die nu het kijk- en luistergeld al veel vinden. Maar ja, zegt u. Je hoeft er niet op aan te Sluiten, je kunt je kastje laten ver- GOUDA/WADDINXVEEN De Ver eniging van Postzegelverzamelaars ’’Gouda”, kortgeleden present met een ruilbeurs in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw, houdt een enquete onder de in Waddinxveen wonende leden. De vragen die de georganiseerde postzegel verzamelaars onder ons worden voor gelegd hebben te maken met het be zoeken van de vergaderingen in Gouda, het beleggen van deze bijeenkomsten in Waddinxveen en de frequentie van deze vergaderingen. In de Vereniging van Postzegelverzamelaars ’’Gouda” hebben zitting de Waddinxveense be stuursleden M. W. de Jong (Tollens laan 52), tweede secretaris en J. van Wijngaarden (Anna Paulownastraat 9), commissaris meteriaal. Nel Goldstein-Meynema kwam eind 1972 met een nu op zijn laatste benen lopende glasactie op de proppen en gaf dit voorjaar gezicht aan de kerngroep L ’’Mooi Waddinxveen” van de Vereni ging Milieudefensie. In die jaren kon den stormen rond de Waddinxveense milieuverbeteraarster soms behoorlijk woeden, zoals deze zomer rond het door het Waddinxveense en Voorburgse ar chitecten- en ingenieursbureau Treffers en Polgar uitgebrachte renovatie-advies voor het oud-nota rispa nd aan de Kerk weg, waarin de streekmuziekschool is gehuisvest. Eer en goede naam van dit bureau zouden zijn aangetast door een actie van ’’Mooi Waddinxveen”. Nu is het nog altijd een bekend feit dat het werken aan een beter milieu en het strijden voor een groter welzijn lang niet door iedereen in dank wordt afgeno men. Alles wat maar bekritiseerd kan worden lijkt dan te worden aangepakt, waardoor opzet en doel van een bepaal de milieu- en welzijnsactie al gauw naar de achtergrond wordt geschoven. Nel Goldstein-Meynema weet daarvan mee te praten. Haar ervaringen hiermee in Waddinxveen zijn talrijk te noemen. Dat komt mede doordat ze niet ten on rechte werd gezien als de personificatie van welke actie dan ook. Onder allerlei brieven, telegrammen en stukken voor de krant stond vaak haar naam als con tactadres genoemd en dan krijg je dat natuurlijk. mede: ’’Volgens mij is het verantwoor delijkheidsgevoel van een aantal leden van het onderwijzend personeel ook de mist ingegaan. Kan dat niet anders?” Een opmerking die hem door het hard werkende onderwijskundige personeel niet in dank zal worden afgenomen. En terecht niet. Ik kan de weledelgeleerde heer mede delen dat het m.i. zeker anders kan. Namelijk dat de ouders van deze leer lingen tijdens bijzondere weersomstan digheden, zoals een extreem dichte mist, de moeite nemen om hun kinderen naar school te brengen. De verantwoordelijkheid afschuiven op het onderwijzend personeel is wel érg gemakkelijk. Hun verantwoordelijkhe den liggen in en nabij de school en tij dens de lesuren, zeker niet daarbuiten. Daarvoor zijn ze opgeleid, daarvoor worden ze betaald en daar hebben ze bovendien hun handen meer dan vol aan. De verantwoordelijkheid voor de vei ligheid op de weg is o.m. een taak van de politie. Ook deze mensen dient men geen verwijten te maken, is ook trou wens niet gebeurd, want ook die zijn niet op dergelijke extreme omstandig heden ingesteld. Een wat doordachte reactie zou op zijn plaats zijn geweest, zeker van iemand waarvan verondersteld mag worden dat hij beter kan weten. H. STEMMER, Peter Zuidlaan 82. Ook ik was stomverbaasd en wel over hetgeen dis. C. P. Soeteman schrijft in het (ons) "Weekblad voor Waddinxveen’ van 13 november j.l. over zijn ervarin gen in de mist. En passant deelt hij de goegemeente, inclusief de pupillen van de diverse scholen die ook dit Weekblad lezen, sloten voor alle verkeer. De afsluiting houdt verband met de grondwerkzaam heden ter plaatse. Vrachtverkeer met een asdruk van meer dan twee en een ton wordt omgeleid via de Jan de Zuidkade. Het van de t Nu hoeven we daar niet van te schrikken, want het gaat heel lang- zaam, maar het gebeurt., en daarom: gebruik een voor uw huid i juiste nachtcrème. y Wij hebben vele merken en adviseren u graag, waarbij we dan ook Y letten op uw huidtype! X Onze aanbieding daarbij is nog éénmaal een herhaling van de ge-X X weldige Lancóme aanbieding ter gelegenheid van het jaar van der vrouw, nl.: een potje NUTRIX (de nachtcrème van Lancóme) J inhoud 53 gram van 24.95 voor 9.95. X Bovendien ook nog als aanbieding in de decoratieve sfeer J MASCARAROLLER LANCÓME (zwart en bruin) 2 van 14.75 voor 9.95 Y Setje OOGSCHADUW natural wonder (Revlon), 4 kleuren blauw of j X 4 kleuren groen 9.95. Bijna geen schade bij brandjes (Woord vooraf van de redactie: Toe valligerwijs stonden in de rubriek Le zers Schrijven in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week donder dag twee brieven over het functioneren van de jeugd- en ouderbrigades in Wad dinxveen. Namens de gezamenlijke ou- dercommissies van de kleuterschool Pinkelotje (C. Huygenslaan) en de Klaas de Vriesschool voor basisonderwijs (H. HeijermansJaan) vertelde F. J. van Wij nen (Aima Paulownastraat 7): ”De ou ders komen soms te laat of helemaal niet, zonder dit aan de hun bekende adressen te melden, zodat er geen an dere ouder ingezet kan worden. De leerlingen komen soms ook te Iaat of zijn niet herkenbaar, daar hun uniform niet correct wordt gedragen”. In een andere gepubliceerde brief sprak drs. C. P. Soeteman (Amalia van Solms- straat 36) er zijn stomme verbazing over uit, dat ondanks de dikke mist van vo rige week scholieren voor klaar-over hieven spelen. ’’Volgens mij is het ver antwoordelijkheidsgevoel van een aantal leden van het onderwijzend personeel ook de mist ingegaan”, schreef hij). WADDINXVEEN Tijdens een vandaag van tien uur ’s mor gens tot vijf uur ’s middags ge houden ’’open huis” heeft de Waddinxveense sieradenontwerp ster en -maakster Marijke Mes sie in haar woning aan het St. Huybertsgeregt 1 haar geheel nieuwe collectie exclusieve sie raden laten zien. De inspiratie tot deze collectie heeft ze opge daan tijdens een paar recente reizen naar Parijs en New York. Marijke Messie kocht daar nieu we materialen in en bestudeerde de nieuwe modetrends. Uit een in het Weekblad voor Waddinx veen van donderdag 15 mei ge plaatst artikel bleek al dat de sieradenontwerpster en -maak ster van het St. Huybertsgeregt als oud-studente veldacademie en designontwerp- ster haar vak - het maken van oorbellen, halskettingen en rin gen - goed kent ”Ik kleed de mensen aan met sieraden”, ver namen we toen uit de mond van Marijke Messie. Bekend is dat de zangeres Caroline van Hemert en regisseuse Ajtty Knappert sieraden van de Waddinxveense dragen. Dit voorjaar exposeerde ze byous in ’n in de hal van het specialiteitenrestaurant-bistro ”De Gouwe Dis” aan de Zuid kade geplaatste vitrine. week donderdag in het Weekblad voor Waddinxveen tot de Waddinxveners richtten over het groen houden van het stuk grond op de hoek Beethoven laan- Mozartlaan, heeft zich onder ’’aanvoe ring” van Nel Goldstein-Meynema na drukkelijk bezig gehouden met een aan tal volop in de belangstelling staande Waddinxveense zaken. ’’Mooi Waddinx veen” heeft zich bijvoorbeeld ingespan nen (en met succes) om de bouw van drie bungalows op de hoek Nesse- Noordkade tegen te gaan, de drie hon derdjarige Compeer-knotlinden niet het slachtoffer te laten worden van de bouw van het Passage-winkelcentrum (dat niettemin is doorgegaan) en het be houd (tevergeefs) van de gehele tuin achter de streekmuziekschool, waar nu het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bon- kelaar in aanbouw is. De laatste actie werd na het slaan van de eerste paal van De Bonkelaar op de korrel geno men door burgemeester C. A. van der Hooft. ’’Waarom voert men geen actie voor iets goeds, bijvoorbeeld voor de totstandkoming van het Gouwebos”, betoogde onze eerste burger toen. Ove rigens ziet het er naar uit dat ook na het vertrek van Nel Goldstein-Meyne ma milieu- en welzijnsacties in Wad dinxveen gehouden zullen blijven wor den. halve t Dorrekenskade en overige verkeer kan gebruik maken de Burgemeester Trooststraat en Zuidkade. Nu rijkswaterstaat is begonnen met de bouw van de Gouwetunnel, waarvan niinister drs. T. E. Westerterp van Ver leer en Waterstaat kortgeleden in de vaste commissie van Verkeer en Water staat in de Tweede Kamer nog eens heeft gezegd dat die in 1980 klaar zal z'in. ontkomt ook het verkeer op deze Plaats niet aan omleidingen. De werk zaamheden houden in dat de Wilhel- van de Riet- K W f o o WIB 0 c d 0

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 17