Pakjes-rebus voor de jeugd RAAD JAARLIJKS 70 a 90 WEER inwoner voor Gouda m en VAN LEEUWEN BV NU Kwartje per dierentehuis Van f. 15.00,- tekort naar f. 2.000,- winst bank halen het BIJEEN Giften bedrijf Sportweekcomité uit de zorgen DAKKAPEL-VERZOEKEN OOK CARAVANCENTRUM 0 0 Wethouder van Schie: Geen problemen Commissie met zeven man gaat St. Victorwijkgebouw beheren WADDINXVEEN Een commissie voor het wijkwerk Waddinxveen-Zuid gaat het aan de St. Victorstraat in aanbouw zijnde gemeentelijke wijkgebouwtje beheren. De vorige week vergaderende gemeenteraad heeft dat zo geregeld. De commissie zal gaan bestaan uit zeven leden, te weten de wethouder van onderwijs, drie vertegenwoordigers(sters) van de speel tuinvereniging "Zonnig Zuid”, een lid van de in de St. Victorwijk een vestiging hebbende christelijke openbare leeszaal en -bibliotheek en twee met het wijkwerk op de hoogte zijnde Waddinxveners. In het algemeen heeft deze commissie voor het wijkwerk in Waddinxveen- Zuid tot taak dit wijkwerk te bevorderen voor de St. Victorwijkbewoners. Oorspronkelijk bestond het plan het beheer en exploitatie van het gemeentelijk wijkgebouw in handen van een stichting te geven, maar daar is staande een raadsvergadering dit voorjaar al vanaf ge zien. niet 1 i i Eigen asiel oprichten ging I snqdj-sdbjDd UDA BuiSSO/dQ - Vijfduizend gulden 70 a 90 aanvragen WADDINXVEEN Vlak voor de verjaardag van Sin terklaas komt de Waddinx veense gemeenteraad nog in vergadering bijeen. Op woens dagavond 3 december om half acht wordt begonnen met de afhandeling van deze agenda: Mededelingen en ingeko men stukken. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied van het ’’Bos park”. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor (een groot gedeelte van) het landelijk gebied van de gemeente. Voorstel tot beschikbaar stelling van een krediet voor plaatsing van wachtgelegen- heid voor busreizigers aan de Henegouwerweg. Voorstel tot het beschik baarstellen van een krediet voor het bouwrijpmaken van een gedeelte van het bestem mingsplan Groenswaard III. Voorstel tot regeling van het rekening-courant krediet voor 1976 bij de NV. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten. Voorstel tot het aangaan van vaste geldleningen in 1976. Begrotingswijzigingen, w.o.: Voorstel inzake bijdra ge recreatieschap ’’Reeuwijk- se Plassen e.o.”. Voorstel tot 4e wijziging van de begroting 1975 van de Dienst van Openbare Wer ken. Rondvraag. eisen van omgezien naar de mogelijkheid zelf een asiel te beginnen. Eén dierenpen- sionhoudster was niet bereid mee te doen. Mevrouw A. van Hengel-Sibbes van de Henegouwerweg wilde wel, maar beschikte over onvoldoende accommo datie. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 27 NOVEMBER 1975 il’Id ,ujs tnn ubb ijoo n )^ua<i :p3nat ap jooa snqaj-safjfed 3uisso|do Schie nog een stan- WADDINXVEEN Van 1 tot 8 staan er acht woorden in rebusvorm op de pak jes, die Piet moet dragen van Sint Los ze één voor één op en schrijf ze achter elkaar. Wat staat er? De oplossing van deze pakjes-rebus stoat elders op deze pagina van het Weekblad voor Waddinxveen. J. WADDINXVEEN De deze week te beginnen verkoop van caravans is een nieu we activiteit van het Waddinxveense autobedrijf en oliehandel Van Leeuwen BV. Het bedrijf beschikt achter de bestaande vestiging aan de Piasweg over een over dekte, verwarmde en gezellige showruimte van ongeveer 1000 vierkante meter, waar 17 toer-, vouw- en stacaravans een plaats hebben gevonden. Komende vrijdag (10.00 - 21.00 uur) en zaterdag (10.00 - 18.00 uur) wordt er in bet caravancentrum Van Leeuwen een openingsshow gehouden. financiële eindjes van de deze zomer voor de 30e maal gehouden Sportweek Waddinxveen aan elkaar te kunnen kno pen van de tafel werd geveegd. Overi gens op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders. Maar ondanks dat zette burgemeester C. A. van der Hooft zich er voor in om in een gesprek met de raadscom missie voor de subsidiezaken en leden van het Sportweekcomité Waddinxveen geen misverstand te laten bestaan over de waardering die het gemeentebestuur heeft voor de jaarlijkse Sportweek Wad dinxveen - een vakantiefeest van twee weken, maar ook door daadwerkelijk op pad te gaan om de kas van dit co mité te spekken. Dat lukte omdat Van der Pool’s aannemingsbedrijf ”De Korte Akkeren” BV de blijdschap met de nieu we vestiging aan de Mercuriusweg ook financieel wilde tonen, hetgeen ook het geval was met db gistermiddag ge opende winkelcentrum ”de Passage” gevestigde Nutsspaarbank Waddinxveen. Uiteraard' heeft het oorspronkelijke1 voorstel van B. en W. om de gevraagde aanvullende subsidie af te wijzen kwaad bloed gezet. Voordat half okto ber de gemeenteraad zou vergaderen had het Sportweekcomité daar uiting aan gegeven door nog een brief op het gemeentehuis te laten bezorgen, waarin duidelijk werd gesteld dat het aanvul lend krediet hard nodig was om aan alle verplichtingen te kunnen voldoen. Het schrijven werd later weer ingetrok ken, omdat de comitéleden een aantal onjuiste conclusies hadden getrokken uit de beraadslagingen van de gemeentelij ke subsidiecommissie. In die gemeenteraadsvergadering zette burgemeester Van der Hooft nog eens op een rijtje dat het Sportweekcomité Waddinxveen dit jaar 1.900,had gekregen ter dekking van het tekort over 1974 en 3.000,om de kosten van de Sportweek Waddinxveen van dit jaar te kunnen bekostigen. De rekenin gen van de dienst Openbare Werken en Bedrijven ten bedrage van 2.800. voor al het werk dat tijdens de sport week door de gemeente moest worden gedaan - werden door de gemeente be taald. Het college van Burgemeester en Wethouders is volgens de heer Van der Hooft niet in de fout gegaan om de gemeenteraad voor te stellen afwij zend te beschikken op de aanvullende subsidie-aanvraag. In het Sportweekcomité hebben zitting H. van Gelooven (voorzitter), J. W: Boerma, F. J. van der Steen, C. van Kooten, C. H. Kramp, L. C. ’t Hart, A. J. Troost, G. H. Bresser en M. van den Berg. WADDINXVEEN Kogel- stootster Ghita den Besten van de Waddinxveense sportclub Anti lope is in het kader van het Na tionale Trainingsplan opnieuw uitgenodigd om haar talent onder leiding van de landelijk bekende kogelstootster Els van Noorduin te ontwikkelen. De gemeentelijke subsidie aan het nieu we regionale dierentehuis aan de Goud se Bloemendaalseweg komt neer op een jaarlijkse bijdrage van ruim 5.000,-. En dat is nog altijd goedkoper dan de huidige zeven gulden per dag per dier, waarover het voorstel van Burgemees ter en Wethouders spreekt, die de ge meente veertien dagen lang als verzor- gingskosten op tafel moet leggen voor de gemiddeld 60 zwerfhonden en -kat ten die ieder jaar weer plegen ”aan te lopen”, zonder dat de eigenaar komt opdagen. En op die manier ben je gauw 5.880,kwijt. Vandaar dat B. en W. in hun voostel hun voorkeur uitspra ken voor een jaarlijkse exploitatiebij drage van 0,25 per inwoner, waarbij dan geen kosten meer voor opvang van dieren in rekening zullen worden ge bracht. De Waddinxveense gemeente lijke bijdrage komt ten goede aan de Stichting Dierentehuis Midden-Holland van de Goudse afdeling van de Neder landse vereniging tot bescherming van dieren. Het bestuur van deze vereni ging is al in een vroeg stadium met de bouw van het dierentehuis begonnen, enerzijds omdat het oude asiel in Bloe- mendaal moest verdwijnen, anderzijds om het gebouw door zijn opzet een regionale functie te geven. Het tehuis, waarover in verband met een wijziging van het Burgerlijk Wet boek straks in feite iederd gemeente moet beschikken voor de opvang van zwerfhonden en -katten, heeft een in vestering gevraagd van ongeveer 283.500,hetgeen een bijdrage zou vergen in de regio van 1,70 per in woner. Omdat deze bijdrage op het ge meentehuis te hoog werd gevonden is WADDINXVEEN De heer D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kiesvereniging) heeft in de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering tevergeefs geprobeerd het voorstel van Burgemeester en Wethouders om een kwartje per inwoner mee te betelen aan de exploitatie van bet nieuwe regionale dierentehuis aan de Goudse Bloemendaalseweg aan te houden. Hij wilde nog eens goed bekijken of mevrouw A. van Hengel-Sibbes van de Henegouwerweg als dierenpensionhoud ster toch niet ingeschakeld zou kunnen worden bij de opvang van in Waddinx veen aangetroffen zwerfhonden en -kat ten. In de weekeinden voor vinders van deze dieren wellicht een plezierige zaak, omdat het nieuwe dierentehuis in Gou da ’s avonds en op zondag dicht is. ”Dat moet u toch aanspreken: op zon dag dicht”, riep de heer M. Boere (Pro- gressieven). ’’Dieren in nood dienen ook op zondag geholpen te worden”, sprak de heer Uitbeijerse, die niet on der de indruk leek te zijn van het ant woord van loco-burgemeester H. Huizer (SGP/Herv. Kiesveren.). De voorzitter had betoogd dat volgens deskundigen van onder meer de Nederlandse vereni ging tot bescherming van dieren het dierenpension van mevrouw Van Hen gel-Sibbes aan de Henegouwerweg niet voldeed. Het was te klein en er zou nogal wat moeten gebeuren aan de in richting om tot een aanvaardbare op lossing te komen. Dus werd er maar het liefst gekozen voor een bijdrage van een kwartje per inwoner aan de exploitatie van het Goudse dierente huis. De door de Waddinxveense die- renpensiorihoudster gemaakte kosten voor de opvang van gevonden dieren zou zij het Waddinxveense gemeente bestuur in rekening kunnen brengen. Dat was nog wel het geval toen uit de woensdagavond 22 oktober gehouden gemeenteraadsvergadering bleek dat een verzoek van het Sportweekcomité om in aanmerking te komen voor aanvullende subsidie van 1.500,- om daarmee de Het huidige autobedrijf en oliehandel Van Leeuwen BV is in het landelijke, ten westen van Waddinxveen gelegen, gebied groot geworden met de verkoop van brandstoffen. In het najaar van 1972 kreeg het autobedrijf gestalte in het dealerschap van Toyota en gingen ook de bedrijfswagens (MAN-diesel/SA- VIEM) tot het activiteitenpakket beho ren. Intussen werd nog een vestiging aan de Lange Tiendeweg 56 in Gouda in gebruik genomen. Met het spiksplin ternieuwe caravancentrum wil Van standaarddakkapellen afwijkende maten worden gewenst. Op dit geheel van nor men is zeer recentelijk besloten een af wijking toe te staan in het geval, dat alle bewoners van één blok van wonin gen één aanvraag om vergunning voor het plaatsen van een van de standaard dakkapel afwijkende dakkapel indienen. Een dergelijke aanvraag wordt dan, op zichzelf bezien en gelet op zijn omge ving, getoetst aan redelijke welstand. Voorts merkte de heer Van op, dat ook plaatsing van daanddakkapel aan de heer Kooistra de mogelijkheid biedt om twee kamers op de zolder te maken aan de achter zijde van de woning. Het komt hem WADDINXVEEN De Waddinxve- ner dis. I. J. Kwaak (33) is benoemd tot branch manager van de verkoop- en serviceorganisatie in de branch Amster dam van Rank Xerox (Nederland) B.V. De heer Kwaak volgt de heer H. W. Bakker op, die is benoemd tot Business Centre Manager van de Centrale pro- duktgroep copiers/duplïcators in de af deling marketing van Rank Xerox. De heer Kwaak is sedert 1 maart 1970 werkzaam bij Rank Xerox en was tot au toe hoofd van de afdeling Marke ting Planning. In de raadscommissie voor de beroep- - schriften heeft CDA-wethouder P. F. L van Schie verteld hoe het nu zit met het hoe en waarom van de ontwikkelde types standaarddakka pellen. Deze zijn tot stand gekomen in nauw overleg met de architect van een bepaald woning type, vertegenwoordigers van het wel- standsorgaan ’’Stad en Land” en het gemeentebestuur. Daaruit zijn bepaalde normen gedistilleerd, welke het moge lijk maken, dat Burgemeester en Wet houders in staat zijn een objectieve wel- standstoetsing te hanteren. Bij het toe staan van een dakkapel op de achter- geveldiakvlakken is het uitgangspunt ge weest dat nooit een dergelijke dakkapel een breedte zou mogen hebben van meer dan 50% van de breedte van het achtergeveldakvlak van de desbetref fende woning. Dit gaf aan de bewoners een beperkte vrijheid in maatvoering en situering van een op het achtergeveldak vlak te plaatsen dakkapel. Terwijl er per jaar gemiddeld 70 90 aanvragen worden ingediend om een vergunning te kunnen verkrijgen voor het plaatsen van een dakkapel, geeft dit vrijwel noiot aanleiding tot problemen in die zin, dat dakkapellen met va» de WADDINXVEEN Zonder er een woord aan te wijden heeft de gister avond vergaderende gemeenteraad be sloten een tweetal door Waddinxveners ingediende bezwaarschriften af te wip zen. Dat betekent dat de heer L. Heeren (Prunusstraat 6) geen bijdrage krijgt uit het gemeentelijk doorstromingsfonds, zoals ook bet college van Burgemeester en Wethouders al had beslist en dat de heer H. Kooistra (Bosboom Toussaint- singel 60) een bouwvergunning voor het vergroten van een dakkapel, over eenkomstig de visie van B. en W. wordt geweigerd. De heer L. Heeren is geweigerd aan hem een tegemoetkoming te verstrek ken in de kosten, die voortvloeien uit het verlaten van een woning om andere woonruimte in gebruik te nemen, omdat het betreffende verzoek niet voldoet aan de richtlijnen. Het beroepschrift van de heer H. Kooistra tegen het niet afge ven van een vergunning voor het ver groten van het bestaande dakkapel op het achtergeveldak is gemotiveerd met welstandsoverwegingen. Zowel waar het betreft de uiterlijke vorm van het tot 5.30 meter breed te vergroten dakkapel, alls ook bezien in haar relatie tot de naaste omgeving. Voor het door de Waddinxvener aan de Bosboom Tous- saintsingel bewoonde huis is een stan daarddakkapel ontworpen met een breedte van 2.75 meter. Over het bezwaarschrift van de heer H. Kooistra heeft de raadscommissie voor de beroepschriften tweemaal vergaderd'. Beide keren was de indiener van het bezwaarschrift en zijn vrouw aanwezig, terwijl de laatste maal er versterking was in de persoon van wethouder P. F. 1. van Schie (CDA), directeur van de dienst openbare werken en -bedrijven A. M. Zwatribom en chef van de dienst bouw- en woningtoezicht L. D. Labohm. Punt was namelijk waarom de heer Kooistra wel zijn dakkapel van 2.14 meter mag vergroten tot een maximale breedte tot 2.75 meter, terwijl het plaat sen van een groter dakkapel met een breedte van 5.30 meter onaanvaardbaar zou zijn nu de bestaande symmetrie op de achtergeveldakken bij incidenteel vervangen van de bestaande dakkapel door een standaarddakkapel toch al zou kunnen worden doorbroken. En dat allemaal op grond van welstandsover- wegingen, waaraan geen hechte basis ten grondslag ligt. Leeuwen BV, geleid door de heer W. A. den Boer, een tak toevoegen aan het bedrijf dat ontstaan en gegroeid is op een plek die gemeente en provincie zo landelijk mogelijk willen houden. De aan de Piasweg tentoongestelde toer-, vouw- en stacaravans zijn be trokken van; caravan- en bootimport Frans de Witte BV in Houten, dat Van Leeuwen BV dealer heeft gemaakt van Sprite-, Stem-, Wilk- en Sporttoercara- vans en voor Bluebird- en Sungalowsta- caiavans, alsmede Racletvouwcaravans WADDINXVEEN Het Sportweekcomité Waddinxveen is uit de finan ciële zorgen- Giften van Van der Pool’s aannemingsbedrijf ”De Korte Ak keren” BV 1.500,-) en de Nutsspaarbank Waddinxveen 2.000,-) zijn er de oorzaak van dat de organisatie van de Sportweek Waddinxveen 1976 financieel gezien niet langer meer op losse schroeven staat. Overdekt, verwarmd en ook nog gezellig is de nieuwe caravanshowruimte - eens kolenopslag - van Van Leeu wen BV aan de Piasweg. foto Sjaak Noteboom ongewenst voor in een incidenteel ge val de welstandsnormen te verruimen. De heer Labohm stelde nog, dat de in het beroepschrift, ter ondersteuning van het verlangen om deze grote dakkapel te kunnen plaatsen, naar voren gebrachte motieven: het maken van slaapgelegen heid, het beroepschrift bepaaldelijk ont krachten. Op grond van de gemeente lijke bouwverordening worden aan de slaapkamers o.a. eisen van lichtinval en oppervlakte gesteld, waaraan twee of meer op een zolder aanwezige slaap kamers nooit zouden kunnen voldoen. Een vergunning voor het plaatsen van een dakkapel wordt dan ook alleen maar verleend als het gaat om een dak kapel zonder meer. en tevens alle mogelijke caravanacces- soires. Het is bekend dat jaarlijks het aantal Nederlandse caravangebruikers met enkele tienduizenden toeneemt. Ge zinssamenstelling en budget zijn de be langrijkste maatstaven voor de door hen te kiezen ’’huizen op wielen”. Voor een toercaravan variëren de prijzen tussen 4.700,en 30.000,voor een vouwcaravan liggen die tussen 3.000,- en 4.000,terwijl voor een stacara van 8.000,tot 50.000,kan wor den uitgegeven. Behalve voor het laat ste type caravan, een aan een vaste plaats gebonden ’’tweede huis”, is voor het bepalen van de keuze welke cara van de trekkracht van uw auto van be lang. Het onderhoud van caravans is beperkt. ’0

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 15