mr. J. Klaasesz kwam in oils dorp V olkstuinders KAART vereniging is nu een feit Oud-commissaris STICHTING MUSEUM OUD-WADDINXVEEN WIL DÜNATEURS l£ STUUR expositie openen DeVleeshal in het nieuw EXTRA ■■■■■F' ■ilUL'- In de museumzaal van de Rabo bank (Kerkweg) Raad is begonnen met de begroting CNV vaart een eigen koers WADDINXVEEN "Het CNV vaart een eigen koers”. Dat is kortgeleden nog eens duidelijk gesteld op de door de plaatselijke christelijke besturenbond CNV belegde avond, die werd geopend door voorzitter J. Dijks, en waar het woord werd gevoerd door districtsbe- rechtstreeks uit de fabriek op maat gemaakt Bingo-dansant in 't Ketelhuis houtindustrie de gouwe waddinxveen bv vele typen deuren, kozijnen, plafond- en wandafwerkingen, dakkapellen, hout voor onderconstructies, houtveredelingsprodukten. Klaasesz, burgemeester Statuten De voorzitter, P. Noordam Open: dinsdag t/m vrijdag 08.30 -12.30 en 13.30 18.00 uur. zaterdag 08.30 12.30 en 13.30-16.00 uur. 's maandags gesloten. Gespecialiseerde showroom. Noordkade 42 (naast kantoor Rehorst) te Waddinxveen. Ook verkoop direct aan particulieren. stuuder W. P. van Leeuwen. Hij legde uit waarom een federatie met het CNV en NW/NKV er niet kon komen. In zo’n federatieve samenwerking zouden de christelijke bondsbestuurders zijn opgeslokt en daar past men voor. De eigen identiteit wilde het CNV niet verloren laten gaan. Wel samenwerking, maar geen samensmelting, betoogde de CNV-districtsbestuurder. EEN motto ieder- [WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 11 DECEMBER 1975 (Foto Sjaak Noteboom) Van links naar rechts in de museumzaal van de Rabobank oud-commissaris der Koningin mr. J. C. A. van der Hooft en kabinetschef mr. H. A. N. Dinger van Kruningen. WADDINXVEEN In Waddinxveen is kortgeleden een volkstuinders- vereniging opgericht met als doel: open recreatie door middel van een moestuin. De vereniging telt op dit moment rond 100 leden. 0p de in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw gehouden oprichtingsver gadering zijn de volgende afspraken ge maakt: Er zullen voorlopig 100 leden wor den ingeschreven, overigen zal het be stuur gaarne noteren als adspirant lid. Dit alles i.v.m. de aankoop van grond. Besloten is voorlopig lid te worden van de Algemene Bond van Volkstuin- dersverénijpng. Statuten en huishoudelijk reglement Gekozen is als voorlopig bestuur: Chr. de Vries, Ie voorzitter, J. Commis saris, 2e voorzitter, Chr. Fritz, le secre taris, Th. Bennemeer, 2e secretaris, A. Sol, le penningmeester, P. van Gils, 2e penningmeester, I. Overes, alg. adjunct. Aan de leden wordt gevraagd dit be stuur als definitief te aanvaarden. De eerste contributie zal bedragen 14.75. In een enquete heeft het bestuur van de volkstuindersvereniging de leden ge vraagd een naam voor hun vereniging te bedenken en zich uit te spreken voor de grootte van het stukje grond dat iedereen wil huren en of er behoefte bestaat er een huisje neer te zetten. Bernhard, deze handeling verrichten, maar zij moest het wegens ziekte laten afweten. De tentognstelling, die is opgedragen aan de op"Nieuwjaarsdag met pensioen gaande burgemeester C. A. van der Hooft, vormt een greep uit de zeer om vangrijke en unieke collectie sieraden, gedragen op klederdrachten in de loop der eeuwen. In het begin van dit jaar was deze tentoonstelling in zijn volle omvang te bezichtigen in het Museum Boymans-van Beuningen in Rotterdam en heeft tientallen bezoekers getrok ken. WADDIK XVEENVorige week woensdagmiddag heeft burgemeester C. A. van i' vanJ.A. Compeer aan de Kanaalstraat Jeestelijk geopend. "De Vleeshal" sloot daarmee Passage af. (Foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Vorige week dinsdagavond heeft oud-commissaris der Koningin mr. J. Klaasesz in de museumzaal van de Rabobank aan de Kerk- weg de officiële opening verricht van de door de Stichting Museum Oud- Waddinxveen op touw gezette expositie ’’Boerenpracht en Visserstooi”. Aan vankelijk zou mejuffrouw C. M. Gilles, particulier secretaresse van prins een uitermate aantrekkelijke expositie ruimte op de bovenverdieping van de Rabovestiging aan de Kerkweg. Dat de stichting echter niet kan func tioneren zonder de onvermijdelijke fi nanciële middelen spreekt voor zjch zelf. Wij menen dan ook o.m. te moe ten streven naar uitbreiding van het aantal donateurs, reden waarom wij u hierbij uitnodigen om als donateur/do- natrice van onze stichting toe te tre den tegen een donatie van f 10,- of meer per jaar, waardoor u en uw ge zinsleden het recht verkrijgen de expo sities der stichting kosteloos te bezoe ken. Enkelen hebben zich reeds in het ver- weinig of niets meer over, want men beseft kennelijk niet (meer) de histori sche en folkloristische waarde van een en ander. De heer Van Hoogstraten stond uit voerig stil bij de grote verscheidenheid, die er bestaat op het gebied van hoofd bedekkingen, dus diverse soorten van boven- en ondermutsen, die qua vorm en uitvoering sterk verschillen per pro vincie of streek. Ook ziet men een voortdurende evolutie in de modellen van deze mutsen en de daarop of daar-' bij gedragen sieraden (spelden in veler lei vorm en uitvoering). 'Goud- en zil versmeden noemt hij kunstenaars van het beste soort, vandaar dat hij op merkte, dat deze expositie weliswaar aan de burgemeester is opgedragen, maar in niet mindere mate ook aan de zilver- en goudsmeden uit het verleden, die dit alles met een enorme toewijding en liefde hebben vervaardigd. Na de lezing en dia-vertoning van de heer Van Hoogstraten krijgt mr. Klaa sesz het woord. Over de uitnodiging, tot opening van deze tentoonstelling zei hij dat in de huiselijke kring nogal eens grammofoonplaten worden gedraaid. Op een gegeven ogenblik zegt een lid van het gezin: "Laten we nu eens zo’n oude gezellige 78-toerenplaat opzetten met krassen, ’tikken’ en andere on gerechtigheden. Zo voel ik me nu ook", aldus de oud-commissaris, waar mee hij bedoelt dat een veel jongere mej. Gilles verstek moest laten gaan en hij als veel oudere-persoon de honneurs nu mocht waarnemen. Typisch iets voor de burgemeester om dit zo te re gelen. Hoewel hij zei geen verstand te hebben van het onderwerp van deze expositie, meende hij de mensheid te moeten ad viseren niet alleen met bewondering en verwondering al dit moois te aanschou wen, maar hij deed ook een beroep op deze mensheid om toch te streven naar DIA’S De oud-commissaris en zijn vrouw werd bij binnenkomst voorgesteld aan de heer P. Noordam, voorzitter van de Stichting Museum Oud-Waddinxveen, Rabobankdirecteur W. C. Slob en con servator M. van Hoogstraten. In zijn welkomstwoord sprak de heer Noor dam er zijn blijdschap over uit dat mr. Klaasesz zich bereid had verklaard de expositie te openen, nu mejuffrouw Gilles was verhinderd. Voorafgaande aan de openingsplechtigheid hield de conservator van het museum, de heer Van Hoogstraten, een lezing, die hij met dia’s verluchtte. Op een aantrek kelijke manier gaf hij de aanwezigen in woord en beeld een indruk van de grote verscheidenheid aan Nederlandse kle derdrachten en de daarop gedragen sieraden in de loop der eeuwen. Hij wees daarbij voortdurend op aller lei details, veelal gecombineerd met een uiteenzetting van het hoe en waa rom van verschillende bestaansvormen van de sieraden. Naar de mening van de heer Van Hoogstraten gebeurt het te vaak dat bij het overlijden van iemand die veel siieraden bezit, en wellicht be schikte over een complete serie die een eenheid vormde, deze bij verschillende familieleden belanden, zodat op die manier de eenheid te niet is gedaan. Als de sieraden dan ook nog worden ver- maakt is van de oorspronkelijkheid WADDINXVEEN De Stichting Museum Oud-Waddinxveen wil meer donateurs hebben. Het bestuur van de stichting, dat wordt voorgezeten door de heer P. Noordam, heeft daartoe de volgende brief in onze gemeente ver spreid: ’’Zoals u wellicht bekend is, houdt de ’’Stichting Museum Oud-Waddinxveen” zich reeds een geruim aantal jaren be zig met het organiseren van die expo sities, die uit een oogpunt van histo risch of kunstzinnig belang interessant geacht kunnen worden. Sinds de oprichting van deze stichting - in februari 1972 - heeft het bestuur kans gezien goed bezochte exposities eigen activiteiten op kunstzinnig ge bied. De grote liefde en toewijding, die bij de oude ambachtslieden werd aan getroffen lijken langzaam maar zeker te verdwijnen. Hoewel mr. Klaasesz niet wilde ontkennen, dat ook de huidige generatie kunst en kunstzinnigheid bet racht, moet wel worden geconstateerd dat die eindeloze liefde en toewijding van weleer aanmerkelijk geringer aan het worden is: als men wat creatiefs maakt tegenwoordig, moet het bij wijze van spreken in een kwartier zijn ge beurd. De oud-commissaris noemde in dit verband ook Karei Appel, die - zoals Appel het zelf zegt - maar wat "aanrotzooit". Wat die mooie oude hoofdtooien bet- reft merkte hij op te bedenken dat nu een minister beveelt dat bromfietsers een helm moeten dragen! Welk een contrast met de vroegere hoofdtooien! Toch hoopte hij dat de kleinzoon of achterkleinzoon van Van Hoogstraten later nog eens een diavertoning kan ge ven van de klederdrachten en sieraden rond het jaar 2000, waarnaar men dan toch - hopelijk - met veel bewondering zal kijken. We hebben, aldu§ de com missaris, dan wel geen burgemeesters meer en ook geen gemeenten, hoogs tens wat mini-provincies. De heer Van Hoogstraten dankte de oud-commissaris voor zijn geestige speech en bood hem een kist sigaren aan. Voorzitter P. Noordam bood daar na de heer van Hoogstraten een fles ”- geestrijk vocht" aan, WADDINXVEEN Gisteren is de gemeenteraad begonnen met de al gemene beschouwingen, na eerst de onroerend goedbelasting definitief per 1 januari 1976 te hebben inge voerd, zij het met een f 60.000, lagere opbrengst. Omdat de verga dering van gisteren zoveel kopy ople verde was het technisch niet mogelijk ddarmee in de krant van vandaag te komen. Een weekje wachten dus. WADDINXVEEN Volgende week donderdag 18 december van 13.30 tot 15.30 uur worden er onder leiding van Maap Groenendijk in 't Ketelhuis weer kerststukjes gemaakt. Het is de bedoeling zelf het materiaal voor het kerststukje mee te nemen. Dit materiaal kan werkelijk van alles zijn, lege boterdozen, flessen, asbakken, schilderijen, kop en schotels etc. U brengt maar mee! Vergeet vooral het kerstgroen en even tuele kaarsen niet. Vraag informatie over wat u het beste kunt gebruiken bij uw bloemist en koop iets bij hem dat u denkt te kun nen gebruiken. Kijk voor ideetjes ook eens in de etalages bij de diverse win kels. Iedereen is welkom, opgave aan ’t Ke telhuis vóór 16 december, kosten 2,- per persoon, gelijk bij opgave te beta len. van de meest uiteenlopende aard te or ganiseren, zoals bijv, op het gebied van da scheepvaart, schilder-, teken, en beeldhouwkunst, fotowerk, mineralogie, cude en moderne vrouwelijke hand werken, molens, oude gereedschappen, etc. Niet in de laatste plaats streeft het be stuur ook naar de verwerving en/of het in bruikleen verkrijgen van allerhande zaken, die representatief geacht kun nen worden voor het historisch verle den van Waddinxveen en naaste om geving. Dankzij de welwillende medewerking van het bestuur van de plaatselijke Rabobank beschikt de stichting over der Hoojt de nieuwe slagerswinkel -een bewogen tijperk aan de WADDINXVEEN STUUR KAART EXTRA! Dit is het waarmee Amnesty International een oproept in de decembermaand een groet te sturen aan een gewetensgevan- gene. leden als zodanig aangemeld, doch ter- wille van onze administratie stellen wij een hiernieuwde aanmelding uwerzijds op prijs. Voorts kunnen allen, die als donateur of donatrice toetreden steeds rekenen op een uitnodiging voor de opening van iedere expositie. Wij zullen het zeer waarderen indien u ons kenbaar wilt maken of wij u als donateur/donatrice mogen noteren.” Met de meeste hoogachting, Namens het bestuur van de ’’Stichting Museum Oud-Waddinxveen”. v Middags bracht het gezelschap een bezoek aan de cactuskwekerij van Edelman BV aan de Tweede Bloksweg. Daar wrd afscheid genomen van de commissaris en zijn vrouw. Zeg het met bloemen en planten was daarbij uiteraard het parool. (Foto Sjaak Noteboom) zullen worden ontworpen en t.z.t. aan de vereniging worden voorgelegd. De vereniging heeft nog geen grond, maar is in onderhandeling over be paalde percelen. Besloten is om voorlopig een maxi mum prijs van 0,50 aan te houden per m2 grond. Indien dit de huurprijs kan drukken is door de vergadering besloten de e.v.t. afwerking van het complex (zoals pa den en omheining) zelf te verzorgen. WADDINXVEEN Dat de soos-avon- den in 't Ketelhuis ook op een andere manier gezellig kunnen ^n heeft de fondue-avond wel bewezen. Daarom is men opgetogen verder gegaan, er is een nieuwe aktiviteit bedacht en wel op vrijdag 12 december: een Bingo-dan sant. ”Wat het allemaal gaat worden, ach u raadt er maar naar”, aldus ’t Ketelhuis. De bingo-prijzen liegen er in ieder ge val niet om. Iedere bezoeker krijgt bij binnenkomst twee kaarten voor de eerste bingo- ronde. Deze eerste ronde wordt om half elf gespeeld, maar U bent natuur lijk al vanaf 21.00 uur van harte wel kom.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 17