hefbrug de TEACH-IN OP DAVEREND GOUDS over KERSTGALA 7\f Afscheid van Kerst-diner van Rijschoolhouder en Kempkes (Eminent) krijgen hun zin Amnesty USSR schoolhoofd bejaarden G. C. Bos in AF-centrum I Z u rd f ‘1 Vrijwilligersorganisaties namen hartelijk afscheid van Burgemeester I tkJ l CDA-bijeenkomst in de Ontmoetingskerk In nieuw plan Zuidkade 1 I Komende zaterdagavond snrrn 1 öjvv&a." \fT\b SPOED-CURSUS TYPEN Klaverjassen STEMMEN VOOR LEERLINGENRAAD HAPPENING 4 f 225,- (incl. prima machine 365,-) 4 lessen van 1 k uur per week- Diploma erkend door Min. van Onderwijs. 4 I MEVR. A. C. BLOEMKOLK - VAN OYEN, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 11 DECEMBER 1975 3 mnd. (met 10 vingers en blind). LC Steno-typ-school ’’ARRIBA” biedt aan, ter gelegenheid van de ope ning van haar NIEUWE LES RUIMTE: op 11 dec. 1975: PRIVE-LESSEN voor alle studierichtingen studiecentrum gouda Tijd van angst 1 WADDINXVEEN Rijschoolhouder A. Lagrouw (Zuidkade 51) en Kempkes Meu- -- Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Samenstelling: Bert J. Woudenberg k 'i •Q/D Tesselschadelaan 15 Waddinxveen ■db TeL 01828 - 3038 WADDINXVEEN Het Christen-Democratisch Appèl (CDA) in Waddinxveen belegt vanavond (donderdag) om acht uur in de Ontmoetingskerk een algemene ledenvergadering. WADDINXVEEN Dinsdag hielden de leden van de Georganiseerde Zelfbescherming, de Reserve Rijkspolitie en de Vrijwillige Brandweer van Waddinxveen met hun echtgenotes of verloofden weer hun jaarlijkse bin- dingsavond. Doel van deze avond is het verstevigen van de contacten tus sen de leden van deze drie vrijwilligers-organisatie. hier dus verder ook weinig over mee delen. Wel was hij van mening, dat ook in de toekomst de plaatselijke bescher- Ook is er gelegenheid om aan de raads leden vragen te stellen betreffende de algemene beschouwingen, die gehouden zijn in de raadsvergadering van gisteren. de avond en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Bij zijn toespraak overhandigde hij burgemeester Van der Hooft in verband met diens afscheid, namens de leden van de Georganiseerde Zelfbescherming een getijdenboek en een elektrische blikopener. Een voor de brandweer zeer toepasselijk cadeau, nl. een brandblusapparaat overhandig de hierna voorzitter van de brandweer vereniging ’’Jan van der Heijden”, C. H. de Vries namens de ’’jongens van de brandweer” aan de scheidende bur gemeester. Hierna was het woord aan de heer den Broeder. Hij was van plan zijn toe spraak in twee delen te splitsen, nl. eerst iets te vertellen over de algemene nota voor Hulpverlening bij ongeval len en rampen, om zich vervolgens tot de scheidende burgemeester te richten. Aangezien de behandeling van voor melde nota nog niet in de ministerraad behandeld kon worden, wat hij gezien de gebeurtenissen van de afgelopen we- Na een openingswoord door de voorzit ter de heer Th. B. Mounts, zullen de C.D.A. wethouder P. F. J. van Schie en de raadsleden de beleidsnota 1976 en de onroerendgoed belasting bespreken. Q/r^rJ(Si kest Duke City. Met de voorver koop van kaarten voor dit Kerst gala is al begonnen bij dé Goudse Schouwburg. Telefonisch 01820-13750 en aan de kassa maandag tot en met vrijdag van 12.00-15.00 en tijdens de bios- coopuren. De kaarten kosten van f 12.50 tot 17.50. Organisato ren van deze avond zijn A. van Beugen en R. Hordijk. A. van Beugen is de in opkomst zijnde Goudse zanger Aryan, in april van dit jaar optredend in de Wad- dinxveeose avondvoorstelling van het circus Tooi Boltini tijdens de toen gehouden nationale talen tenjacht "Tussen hoop en trape ze”. mings-otganisaties een belangrijke plaats zullen houden. Hierna richtte hij zich in het bijzonder tot burgemeester Van der Hooft, die hij bedankte voor zijn vele werk als lid van de Kringraad en het dagelijks bestuur van de kring. Namens de kring Zuid-Holland D bood hij de burgemeester een plakette aan met het zegel van de Bescherming Be volking. WADDINXVEEN Volgende week donderdag 18 december wordt er voor de Waddinxveense bejaarden een kerst diner gehouden in het Anne Frankcen- trum. De kosten hiervan bedragen 6,50. Begonnen wordt om kwart voor één. Bejaarden die aan het kerst-diner willen aanzitten kunnen zich tot en met dinsdag 16 december opgeven. Voor autovervoer is het bekende nummer 5555. Het zou ook dit jaar weer de gebruike lijke contactavond zijn met voor de pau ze het officiële gedeelte en daarna het aloude kienspel, ware het niet dat bur gemeester C. A. van der Hooft in ver band met zijn pensionering per 1 ja nuari a.s. voor de laatste maal in zijn kwaliteit als hoofd van deze vnjwilli- gers-organisatie in hun midden was en als zodanig deze avond afscheid van hem werd genomen. Helaas kon me vrouw van der Hooft deze avond niet bijwonen, in verband met vermoeiende bezigheden, welke zij deze dag reeds achter de rug had. Voorts waren als bijzondere gasten deze avond aanwe zig de heer J. G. den Broeder, hoofd Bescherming Bevolking kring Zuid- Holland A en zijn echtgenote en de heer A. G. Bontenbal, hoofd afd. op leidingen van laatstgemelde kring. Zijn echtgenote kon helaas in verband met een haar onlangs overkomen verkeers ongeval ook niet aanwezig zijn. Getijdenboek ken ook zeer begrijpelijk vond, kon hij Hoofd Zelfbescherming Waddinxveen, de heer W. A. J. de Winkel, opende sntiMRE' CtOKHOVl «MV»*’"'' WADDINXVEEN Wie niet zwijgt wacht nog altijd psychiatrische inrich ting, gevangenis, strafkamp. Onder deze titel is bij Amnesty International een brochure verschenen, waarin de omstan digheden, waaronder de politieke ge vangenen in de Sovjetunie verkeren, besproken worden. Vele duizenden, mensen die opgesloten zitten in kam pen, waar ze moeten leven met een te kort aan voedsel en medische verzor ging. Wensen die opgeborgen zijn in psychiatrische inrichtingen, of als straf verbannen zijn. Zij worden vervolgd omdat zij gebruik hebben gemaakt van hun recht op vrije meningsuiting. Eén voorbeeld Joeri Galanskov werd in 1968 veroordeeld tot zeven jaar dwang arbeid om zijn aandeel in de verdedi ging van twee schrijvers die boeken in het buitenland gepubliceerd hadden. Joeri Galanskov stierf op 4 november 1972 op drieëndertig jarige leeftijd. Zijn doodsoorzaak was medische verwaar lozing van een maagaandoening die hij in het kamp heeft opgelopen, als ge volg van uitputtende arbeid en gebrek aan voedsel. Voedsel dat hem door zijn familieleden werd gestuurd mocht hij niet ontvan gen. Toen hij tenslotte geopereerd moest worden gebeurde dat niet door de kamparts, maar door een medegevan gene die nooit eerder een operatie had verricht. Galanskov kunnen we niet meer redden. Vele anderen misschien wel, als we ons massaal inzetten om verzoeken voor hun vrijlating te sturen naar de Sovjet- autoriteiten. De werkgroep van Amnesty in Waddinx veen heeft handtekeningenlijsten en voorgedrukte kaarten in voorraad. Alle mogelijke informatie over de situatie van de Russische gevangen, o.a. boven genoemde brochure 1,- per stuk) is verkrijgbaar op het contactadres van A.I., Groensvoorde 110, tel. 3251. Burgemeester Van der Hooft die hierna het woord voerde, stond een ogenblik stil bij de gebeurtenissen van geweld in de afgelopen week. Hij toonde zich één met de vrijwilligers, die bereid zijn in tijden van nood, als de alarmschel gaat, in actie te komen om iets voor anderen te doen. ’’Vaak wordt er nu wat op neergekeken of worden ze mis schien wel wat uitgelachen, door an deren, die menen hiervoor geen tijd te hebben of er wellicht geen zin in heb ben om dit vrijwilligerswerk te doen, totdat we plotseling werkelijk bij een ramp betrokken raken” aldus de bur gemeester. ”Wan-t”, zo vervolgde de bur gemeester, ”we leven in een tijd van angst en dat niet alleen voor ons, maar ook degenen die geweld en terreurdaden bedrijven, leven in feite in angst. We zitten gevaarlijk op het hellende vlak, dat zal wel uitlopen op een chaos” al dus de heer Van der Hooft. Na zijn toespraak ging hij over tot het uitrei- GOUDA/WADDINXVEEN De winnende groep van het Eu- rovisie-soogfestival dit jaar, Teacb-In uit Enschede, is de be langrijkste trekker van een op zaterdagavond 13 december in de Goudse Schouwburg te hou den grandioos Kerstgala, dat om acht uur begint en zeker tot half één chiurt Behalve de wereldver maardheid gekregen Nederlandse groep Teacb-In zal het publiek kunnen genieten van het soto- optreden van Sandra (tot voor kort Sandra en Andres), Alexan der Curly, het nieuwe zangtalent Aryan, bet Haags cabaret Hi-Ha- Harrewar en het begeleidingsor- I M - ken van een aantal brandweerdiploma’s, ril.: het diploma brandwacht 2e klas aan de heren J. W. Vermeulen, J. M. de Bas en R. I. Smit. Het diploma brandwacht le klas aan de heren M. Koetsier en M. L. van der Stelt. Het diploma hoofdbrandwacht aan de heer G. I. Huizer (bij verstek omdat deze wegens drukke werkzaamheden niet aanwezig kon zijn). Voorts kon de burgemeester aan de duikersploeg, be staande uit de heren D. van Vliet, R. den Haag, G. J. Huizer en A. P. N. Wallaart, de definitieve - dit jaar door het ministerie vastgestelde duikersbre- vetten uitreiken in ruil voor het des tijds aan hen uitgereikte voorlopige diploma. Tenslotte ontving de heer W. van Os van de Georganiseerde Zelfbescher ming uit handen van de burgemeester het jaarteken met oorkonde voor 20 jaar vrijwillige dienst. Zijn echtgenote werd bedacht met een boeket bloemen. [Hierna sloot de heer de Winkel het officiële gedeelte van de avond af en gaf men zich over aan het kienspel. WADDINXVEEN De heer G. C. Bos, hoofd van de Willem van Oranje- school, Oranjelaan heeft per 1 januari 1976 een benoeming tot hoofd van een Christelijke lagere school te De Meem aanvaard. Aanstaande donderdagavond 18 december van 20.00 tot 21.30 uur wordt door het bestuur van de Vereni ging voor Prot. Chr. onderwijs een af scheidsreceptie aangeboden in de Wil lem van Oranjeschool. Hierbij zijn de ouders, bekenden en oud-leerlingen van >harte welkom. belfabrieken BV (’’Eminent”) hebben niet tevergeefs geprotesteerd tegen het nieuwe bestemmingsplan Zuidkade 1. Volgende week woensdag stelt de Waddinxveense gemeenteraad dit plan voor het gebied ten noorden van de Burgemeester Trooststraat, dat aan de hand van de twee bezwaarschriften op een aantal punten is gewijzigd, vast. Een derde bezwaarschrift - afkomstig van Horeca Service BV - werd dit najaar inget- fSe Veer Lagrouw heeft het voor elkaar gekregen dat het op een stuk van zijn erf tussen de panden Zuidkade 51 en 53 aan te leggen fiets- en voetpad deug delijk wordt afgescheiden van de rest van dit erf. Op grond van de toezegging is de Waddinxvener bereid mee te wer ken aan het te zijner tijd te maken ver- bindingspad tussen de Zuidkade en de westelijk daarvan te realiseren woon wijk. Kempkes Meubelfabrieken BV had er bezwaar tegen dat in het nieuwe bestemmingsplan haar bedrijfsterrein ten westen van het fabriekscomplex aan de Schielandstraat opeens geen ’’industrieterrein met/zonder bebou wing”, waarvan circa 3600 vierkante meter bebouwd kan worden en circa 3000 vierkante meter onbebouwd moet blijven, zou zijn. Omdat er geen bouwplannen zouden zijn tekende het gemeentebestuur hui zen in. ”Dit moet kennelijk worden ge weten aan een gebrekkige communica tie”, aldus Burgemeester en Wethou ders. ”Nu is gebleken dat dit bedrijf wel degelijk plannen heeft voor uitbreiding van haar activiteiten hebben we te lichtvaardig een andere dan industriële bestemming aan het stuk terrein gege ven”. Er zullen dus aan de Schielands traat geen twintig huizen kunnen wor den gebouwd, maar op het onbebouwd blijvende deel van het bedrijfsterrein zal wel een ontsluitingsweg voor de in de omgeving te realiseren woonwijk kunnen worden aangelegd. In ieder ge val zijn dus door liet op dit punt eveneens gewijzigde bestemmingslplan Zuidkade 1 de expansiemogelijkheden van het door Eminent BV overgeno men bedrijf Kempkes Meubelfabrieken BV veilig gesteld en dat schept natuur lijk verplichtingen! 360 HUIZEN Het nieuwe plan komt in de plaats van een deel van het uit 1963 stammende (herziene) uitbreidingsplan Zuidkade en omvat het gebied ten noorden van de Burgemeester Trooststraat, beg rensd door de Jan Dorrekenskade- Oost, de Gouwe en de Kanaaldijk. Voor het gebied ten zuiden van de Bur gemeester Trooststraat moet nog van kracht worden het eind 1973 vastgestel de bestemmingsplan Zuidkade- Wilhelminakade. In het nieuwe plan Zuidkade 1waar eerst nog meer indus trieën zouden komen en een zwembad was voorzien, dat nu in het sportpark ”De Sniep” is ondergebracht, zijn zo’n 300 huizen gedacht. De verkiezingen voor de leerlingenraad van de openbare Prof. Kohn- stammschool voor MAVO (Mauritslaan) zijn een wa re happening geworden. Nadat de lerarenvergade ring, de oude leerlingen raad en de oudercommis- sie allemaal hun zegje ge zegd hadden over de leer lingenraad nieuwe stijl (kan het democratischer? kwam de verkiezingskoorts de school binnen. Twee en veertig leerlingen uit alle leerjaren hadden zich kandidaat gesteld voor 12 zetels. Eén week mocht er propaganda gemaakt wor den. De school heeft er bol van gestaan. Alle rui ten vertoonden verkie- zingsbiljetten in alle soor ten en maten. Wij noteerden o.a. de vol gende leuzen Hi ha ho Stem Carl Hij is zo! Voor een goede stem in de raad Zonder veel gepraat En op school veel lol Stem Jannie Pol Als de school er uit moet zien als een zon Stem Nicole Duson! Een goede daad Liesbeth in de raad Zit je met stemmen in de puree? Stem Hikte uit 2C! Licht of donker ren duidelijk herkenbaar Berg, Cafl Schinkel aan een hoed met leuzen. Mari Snijders. Anderen droegen levens- 3e leerjaar: Erik Jonker, De ge. Rob Kuypers, Albert West een echte dijk en Petra Koster. WADDINXVEEN Morgenavond (vrijdag) wordt er vanaf acht uur weer geklaverjast in de kantine van de voet balvereniging Waddinxveen in het sportpark De Sniep. Op deze avond be staat de gelegenheid zich op te geven voor de te houden geweldige kerst- kaartavond. gelach, geroep. Op het Tijdens het' Sinterklaas schoolplein achter de me- feest op Vrijdagmorgen Kies voor Erik Jonker gafoon: Kandidaten voor was het stembureau open Stem op ikke! Potverdikke! Nienke Silvia Sterk Doe het betere werk! Albert Westdijk klein, maar fijn! WWW Wij willen Westdijk! Zo’n kind gun je toch je stemMari Doe het riiet zo dom! Stem toch Kees Blom! Sommige kandidaten wa- 2e leerjaar: Marian v. d. Gij zult Hannie ren duidelijk herkenbaar Berg, Cari Schinkel en stemmen! Verkiezingsvergadering van alle eerste klassen in grote insignes, de hal. Speeches zorgvul- meente had dig voorbereid of speeches stembus, een stemhok en 4e leerjaar: Koos Schin- die afgingen. Vragen, zin- de enig echte rode potlo- kei en Willem-Jan van nig en onzinnig! Applaus, den beschikbaar gesteld. Yperen. het tweede, derde en vier- van 9 tot kwart over 11. de leerjaar. ’’Kies Carl. De opkomst was enorm: Hij is de enige, die de 99,9% van de Stemge- l^raren omver kan pra- rechtigden maakten van ten!” ’’Kies Mari, Zij zal hun recht gebruik-. vechten voor jullie belan- Gekozen werden (er zijn gen!” ’’Minder huiswerk, per leerjaar zoveel zetels meer vrije dagen!” als er klassen zijn): le leerjaar: Jeroen Doting, Nicole Duson en Helen Nederhof.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 3