Michel Gerts wint schaaktoumooi Be Fair moest opnieuw in Spirit meerdere erkennen Kerstvakantiezwemfeest in het overdekte bad Druk afscheid schoolarts Nadruk op vrij- en recreatief zwemmen Nieuwe lesruimte voor steno-typ-school Arriba Er wordt zelfs een film in het bad vertoond Zwembad dicht op feestdagen Scoringsgeweld basketballers Gouwe-heren winnen verdiend 15e RONDE EXCELSIOR Volleyballers succesvol 13 13 14 13 14 14 13 13 14 14 14 14 23 21 h 16 15 15 II 11 11 9 7 6 13 13 12 13 II 12 13 13 12 13 13 12 12 12 12 12 11 12 12 12 11 12 12 12 17 16 15 15 14 14 12 12 11 10 10 4 ’’Tienkamp” WADDINXVEEN Mevrouw L- C. van Dam-Schermerhorn heeft vorige week vrijdagmiddag op het gemeentehuis in Waddinxveen, in verband met haar vertrek afscheid genomen als schoolarts van de schoolartsendienst, kring Boskoop, waarbij ook Waddinxveen is aangesloten. Meer dan twee honderd mensen, waaronder de burgemeesters van Boskoop, Waddinxveen, Moerkapelle en Hazerswoude, kwamen haar de hand drukken. Boskoops burgemeester G. W. Baron van Dedem overhandigde haar als voorzitter van de schoolartsendienst, kring Boskoop, een cheque voor het aanschaf fen van tuingereedschap. Want tuinieren is een hobby van mevrouw Van Dam-Schermerhorn. Als blijk van waardering kreeg zij gedurende de re ceptie meerdere geschenken en veel bloemen. RECEPTIONISTE opleidingen pont GOUDA te i - HONDENSHOW IN BOSKOOP 18 17 16 15 12 12 10 10 9 9 7 7 graag verstrekt door de secretaresse: mevrouw W. Bakker, Pr. Beatrixlaan 40 te Waddinxveen, tel. 01828-2884. WADDINXVEEN Op zondag 18 januari zal in de grote zaal van Florida Nieuw is deze keer in het wedstrijdele ment de ’’tienkamp”. Hierbij moet een tiental zwemprestaties worden verricht, 1—1 2—0 2—0 2—0 1— 1 2— 0 1—1 0—2 2—0 2—0 1—1 2—0 Er zal weer op drie onderdelen worden gezwommen nl. 25 m. schoolslag, 25 m. rugslag en 25 m. vrije slag. Deelname kan naar eigen keus op één of meer dere onderdelen plaatsvinden. De wed strijden zullen worden gehouden vol gens het zgn. afvalsysteem, d.w.z. dat per school en 'per onderdeel de snelste zwemmer of zwemster overblijft De drie snelsten van iedere school zullen in de finale op tijd zwemmen, waaruit de winnende school overblijft. Naast de wisselbeker voor de winnende school ontvangen de snelste zwemmers (sters) op de drie onderdelen een me daille. De 5e klassers zullen hun wed strijd zwemmen op dinsdag 23 decem ber en de 6e klassers op dinsdag 30 december. de in Reeuwijk wonende heer Bakker na schooltijd zijn leerlingen de grondbeginselen van de schaaksport bij te brengen. En met succes! Dit jaar had dit als resultaat dat 21 leerlingen van zijn school meededen aan het drie weken durende schaaktoumooi, waar van er zeven belandden in de laatste ronden van afgelopen zaterdag. Het Wad- Met een drukbezochte receptie heeft mevrouw L. C. van Dam-Scher merhorn afscheid genomen van de schoolartsendienst, kring Boskoop. (Foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Tijdens de komende kerstvakantie van maandag 22 december tot zondag 4 januari zal het overdekte zwembad in het sportpark ”De Sniep” weer in het bijzonder bestemd zijn voor de schooljeugd. Gezien het grote succes bij de afgelo pen vakantiezwemfees.cn is, evenals tij dens de afgelopen herfstvakantie, wat meer de nadruk gelegd op het vrij- en recreatief zwemmen c.q. de ”zwem-in- stuif”, waarbij diverse spelattributen in en rond het bad aanwezig zijn en de jeugd dus naar hartelust kan ravotten. Toch is ook het wedstrijdelement niet vergeten, want voor de 5e en 6e klas sen van de basisscholen zullen weer onderlinge schoolzwemwedstrijden wor den gehouden en wel dinsdag 23 en dinsdag 30 december, beide dagen van 9.00-12.00 uur. Wedstrijden voor deze categorie scholieren werden voor de eerste maal gehouden tijdens de kerst vakantie 1974. Daarbij werden door het gemeentebestuur wisselbekers beschik baar gesteld voor de winnende klassen. Winnaars waren toen de Kon. Juliana- school (5e klassers) en de Jan Ligthart- school (6e klassers). Deze scholen zul len dus de bekers dit jaar moeten ver dedigen. WADDINXVEEN Zaterdag zijn in Gouda de laatste ronden gespeeld van het districtschooltournooi schaken voor basisscholen, georganiseerd door de Goudse schaakvereniging ”De Messemaker”. Dit toernooi, dat start met een kleine honderd schakertjes, is gewonnen door Michel Gerts (12) uit Waddinxveen, leerling van de rooms-katholieke St. Jozefschool (Kanaalweg), tweede en derde werden resp. Michel Roest uit Gouda en Bert de Hoop uit Stolwijk. Dat deze keer de wisselbeker gewonnen werd door een leerling van de St. Jozefschool uit Waddinxveen is voor een groot deel te danken aan de heer G. J. M. Bakker, onderwijzer aan deze school. Vele jaren al tracht van rashonden te worden waarbij er kende keurmeesters alle honden voor de microfoon zullen bespreken. Het is tot 4 januari nog mogelijk honden in te schrijven. Inschrijfformulieren of A. P. van Neslaan in Boskoop, de jaar- eventuele nadere inlichtingen worden lijkse clubmatch worden gehouden van de Kynologenclub Gouda en Omstre ken. Het belooft een spectaculaire show o.a. diverse zwemslagen op variërende afstanden, een bepaalde afstand onder water zwemmen, doelschieten en bord jes opduiken. Deelname aan de tien kamp staat open voor jong en oud en is mogelijk tijdens de ochtenduren van 8.30-10.00 uur en ’s middags van 16.30- 20.00 uur. Naast de ontspanning welke dit wedstrijdelement toch ook biedt, is de inspanning - en dat geldt met name de ouderen - zeker een goede conditie training in deze dagen van veel en lek ker eten. Gedurende de hiervoorbedoelde evene menten blijft de mogelijkheid tot vrij- zwemmen, uitgezonderd tijdens de schoolzwemwedstrijden op dinsdag 23 en 30 december, steeds aanwezig. Nieuw is daarbij ook, dat tijdens het vrij-zwem- men van 11.00-13.00 uur een film zal worden gedraaid in het bijzonder voor de jeugd. Deze film zal worden gedraaid in één der kleedlokalen. De middag uren van 13.30-16.30 uur zijn steeds bestemd als zgn. zweminstuif. Tijdens de ochtend- en middaguren gelden ver laagde toegangsprijzen. Vanaf 16.30 uur geldt hét normale tarief. Een volledig programma-overzicht van dit vakantie- zwemfeest is bij de kassa van het bad steeds verkrijgbaar. (Foto Sjaak Noteboom) Met het typen van zijn naam (let eens op het puntje van zijn tong en die ene vinger) heeft burgemeester C. A. van der Hooft een nieuwe lesruimte van de steno-typ-school "Arriba” in gebruik genomen. Na onder de oor konde eerst "C. A. Hooft" te hebben getikt werd het later toch nog "C. A. van der Hooft". De schrijfmachine dateert van 1910. Be Fair (10). De overige Waddinxyeense voetbalteams kwamen op winst. °P •-! te schieten,^maar deze faalde al- WSE won uit met 1-5 van Stolwijk, Waddinxveen-zo passeerde DOCOS met 3-0 en Waddinxveen-za hield thuis tegen Gouda de winst in eigen hand (2-0). WADDINXVEEN-ZO. De zondagvoetbaflers van Waddinxveen, die met 3-0 van DOCOS wonnen,'stelden zeker in de eerste helft hun supporters niet teleur. DOCOS werd met goed voetbal teruggedron gen. Na tien minuten spelen gaf Ad- riaan Hoogervorst een lange voorzet die door een DOCOS-verdediger gemist werd. Cas Looyen kreeg daar door de bal en met een hard schot pas seerde hij de DOCOS-keeper 1-0. Wad dinxveen kreeg nog veel meer kansen, maar het uurde pas tot 1 minuut voor de rust eer de voorsprong vergroot werd. Een uitval van Waddinxveen, Cas Looyen kreeg de bal die Adriaan Hoogervorst op maat bediende. Diens schot betekende 2-0. De tweede helft was nog maar vier mi nuten oud toen Adriaan Hoogervorst in het strafschopgebied ten val gebracht werd. "Strafschop” besliste de scheids rechter en vanaf de elfmeter-stip joeg Cas Looyen Waddinxveens derde tref fer in het doel. Waddinxveen bleef aan vallen en het was jammer voor de hard werkende Ad Hoogerbruggen van Waddinxveen dat hij niet tot een doel punt kon komen. Een maal haalde een verdediger de bal van de doellijn, een andere keer schoot hij net naast. Toen krachtsverschil tussen Wad dinxveen en DOCOS maar mager uit gedrukt werd. WADDINXVEEN-ZA. Ook de zaterdagvoetballers van Waddinxveen gaven blijk van hun aan wezigheid dit weekeinde door met 2-0 van Gouda te winnen. Dat de Gou wenaars met lege handen naar huis zouden worden gestuurd, zat er eigen lijk na een kwartier spelen al in. Het werd toen 1-0 voor Waddinxveen. De Gouda-speler Kiihlman verspeelde de bal aan Jaap Verhagen die Hans de Bruin een dieptepass gaf en deze de bal Bij ’’Arriba” wordt les gegeven aan kleine groepen van 6 tot 12 mensen. Dit om de persoonlijke sfeer te hand haven. De leerlingen vormen uiteraard een zeer gemengd geheel, met leeftijden van 13 tot 60 jaar. Mevrouw Bloem- kolk-van Oyen heeft zelfs een groot moeder op Franse les, om straks haar kleinkinderen goed te kunnen verstaan. Ook middenstanders, die een behoor lijke brief willen leren typen, weten de weg naar ’’Arriba” te vinden. De leer lingen van deze Waddinxveense steno- typ-school aan de Tesselschadelaan 13, welke school wil gaan samenwerken met leerkrachten voor talen en ter ge legenheid van de ingebruikname van de nieuwe lesruimte komt met een spoed cursus machineschrijven, komen uit Waddinxveen, Boskoop, Reeuwijk, Ze venhuizen, Moerkapelle, Hazerswoude en Benthuizen. WADDINXVEEN Grote overwinning voor hrenbasketballers van TOOS: 78-12. In hun tiende com- petitiewedstrjd hebben de heren van ToosbaSketbal fors toegeslagen. Het werd zelfs de grootste overwinning die de Toosheren tot nu toe behaald heb ben. Slachtoffer van dit Waddinxveen se scoringsgeweld werd het tweede team van het dit jaar opgerichte Po peye 75 uit Bodegraven. Met Adrie Pande Iroot, Ronald v.d. Vis, Nico Metselaar, Thale Lesschen en Peter Zwamborn in de basisopstelling ging Toos goed van start. Er werd vlot gescoord bij Toos en het duurde tot de vijftiende minuut eer Popêy 75, onder applaus, tot scoren kwam. De rust ging dan ook in met een 36-2 stand voor Toos. Een stand die voor Toos beslist hoger had kunnen zijn, indien men met iets meer overleg had gespeeld. Ie dereen wilde graag scoren en door die "gretigheid" gingen er nogal wat kan sen verloren. Na rust hetzelfde spelbeeld als in de eerste helft. Een voortdurend aanval lende en scorende Toosploeg, al scoor de Popeye 75 nu ook meer punten dan in de eerste helft. Toos kwam nog tot een score van 42 punten tegen Popeye 75 10. Eindstand 78-12 voor Toos. Sco- reverdeling bij Toos in deze zeer spor tieve wedstrijd, er werden slechts 13 ”- peetjes" uitgedeeld. Peter Zwamborn 42, Ron Sijthof 14, Nico Metselaar 8, Ronald van de Vis 8, Thale Lesschen 4 en Ronald Geerlof 2 punten. waddinxveen zaterdagavond heeft het eerste herenzevental van de Gouwe een verdiende overwinning be haald op de Kroosduikers. Het eerste kwart gaf een gelijk opgaande wedstrijd te zien met aantrekkelijk waterpolo van beide kanten. Kroosduikers wist de score te openen toen Cor Hoogerbrug- ge voor een minuut de kant op mocht zoeken. In het verloop van het eerste kwart wist Leo Nieuwenhuyzen gelijk te scoren door een strafworp hard in de hoek te schieten. Het tweede kwart liet twee doelpunten zien. Kees Buurman scoorde 2-1 na een prachtige doortikbal die Leo Nieuwen huyzen uitstekend aangaf. Kroosdui kers verweerde zich echter en al gauw vloog de gelijkmaker in het Gouwe- doel. De strijd was nu weer geheel open. In het derde part kon de Gouwe uitlopen naar een 4-2 voorsprong door twee prachtige goals van Dick Russner. De ploeg van de Kroosduikers bleek zeer taai te zijn en nadat Jan Verweij voor een minuut de kant op mocht gaan zoeken konde ze terug komen naar 4-3 en daarna zelfs 4-4 scoren. In het vierde part brak de Gouwe goed los en een sterk offensief spelende ploeg liep uit naar een 8-4 voorsprong door doelpunten van Dick Russner 2x, Eef Overdam en een strafworp van Leo Nieuwenhuyzen. Kroosduikers kwam nog een maal terug en bepaalde de stand op 8-5. GOUWE-DAMES De Gouwe dames hebben, voor de herenwedstrijd, een genadeslag uitge deeld aan de BZ&Pc 1 dames door ze met 6-1 te verslaan. Door doelpunten van Els de Graaff, Andrea de Jong, Trudy de Groot 3x en Wilma Van Rin- gelenstein werden de altijd sterke Bo- degraafse dames het water uit geveegd. PROGRAMMA Thuisprogramma: vrijdag 20.00 uur heren 8-Jupiter 6, 21.00 uur heren 5- Olympia 2. Zaterdag 13.00 uur dames jun. b-Thor a, 14.00 uur heren 4-Voy 1, 15.00 uur heren 2-Jupiter 2, 16.15 uur dames 3-Gemini K 2, 18.00 uur heren 1- AW40 2.Landvliethal: 17.uur dames 2- AW40, 18.30 uur dames 1-Roswell2. WADDINXVEEN Met nadruk wordt er op gewezen, dat het overdekte zwembad in het sportpark ”De Sniep” op 24 december (Kerstavond) en 31 dinxveense team, waarvan Michel Gerts ook deel uitmaakte - hij kreeg z’n prijzen uit december (oudejaarsavond) vanaf 16.30 handen van de Goudse sportwethouder ing, A. J. Houdijk -, bestond verder uit de St. uur en de beide Kerstdagen en nieuw- Jozefleerlingen Johnny Rip, Ronald Kleiweg, Marlèn Sluys, Gert van der Linde, Jeff- jaarsdag de gehele dag gesloten zal rey Kortüm en Dorien Segers. zijn. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft heeft vorige week donderdagavond de nieuwe lesruimte van steno-typ-school ’’Arriba” aan de Tesselschadelaan 13 feestelijk geopend. De school, geleid door mevrouw A. C. Bloemkolk-van Oyen en de heer R. Bloemkolk, ontstond in 1967 uit een samenwerking met mevrouw B. Derk- sen-Hofman, die vanaf 1963 een goed bekende steno-typ-school in Waddinx veen had. De naam ’’Arriba” betekent ’’Vooruit” en komt van de Antilliaanse WADDINXVEEN Gehoopt werd dat het niet nodig zou zijn, maar het achter doelman Melis de Jong schoot, thuis altijd sterk spelende Spirit uit Ouderkerk aan den IJssel overwon weer Na rust kreeg Wolvers de kans Gouda leen voor de Waddinxveen-keeper. Hierna kreeg Waddinxveen enkele kansen die niet benut werden. Maar in de 70e minuut werd het dan toch 2-0. Weer was het Joop Verhagen die Hans de Bruin in stelling bracht. Deze kon de bal heel rustig inkoppen, omdat een Gouda-speler zijn eigen doelman Melis de Jong blesseerde. Deze werd dan ook het veld afgedragen. Nadat de Gouda- spits Freek Boere tussen de palen was gaan staan kon het spel doorgang vin den. En dat deed Waddinxveen dan ook, omdat men tegen dit Gouda nog meer zag zitten. Maar Gouda zag toch kans om met grote moeite de stand niet verder te laten komen dan een 2-0 ne derlaag. Een welverdiende overwinning voor Waddinxveen. STAND Afdeling Gouda: Bodegraven WDS Sportief Gouda Rijnstreek Reeuwijk Siveo Floreant Waddinxveen Aarlanderveen Bergambacht Oudewater BE FAIR Be 'Fair heeft zaterdag opnieuw tegen het Ouderkerkse Spirit - op eigen veld altijd al een lastig te nemen klip - het onderspit moeten delven, wat de Wad- dinxveners daaraan, vooral in de twee de helft, ook deden. De door Piet Os kam vervangen Aad van Leeuwen heeft daarin geen verandering kunnen bren gen. Het zou 1-0 blijven voor Spirit, dat dat enige doelpunt van deze wedstrijd in het begin van de tweede helft zou maken. Helaas werden uitvallen van Kees de Knegt en Yahya niet beloond. STAND West II 3e klas A Koudekerk Groot Ammers HVO DSO Rijnsburgse Boys SV’35 Be Fair Spirit BHSS Maasdijk ’s-Gravenzande JAC WSE WSE won zondag met maar liefst 1-5 van Stolwijk. De doelpunten aan Waddinxveeijg scheidsrechter voor de laatste maal se kant werden gemaakt door Ron Koppe-f|OO( was de stand nog 3-0, waarmee jans. Peter Janssen (2x), Frans Schwiebbe en Moons. STAND 4e klas E KNVB: Moordrecht Groeneweg Moerkapelle Unio Haastrecht WSE VEp Donk Nieuwkoop Lekkerkerk Stolwijk NSV G. Heeren-A. Crone T. den Ouden-C. Stolker P. Swart-H. Outer A. Blom-L. Verheij D. Zwanenburg-1. J. C. den Toom 02 T. Driesse-D. Heeren A. Zwanenburg-W. v.d Heijden C. Blonk-J. de Heer B. van Eijk-J. de Wit J. Both-A. A. Rietveld Th. van Bueren-J. Vermeulen G. v.d. Zijden-G. Dankers J. v.d. Elst-R. van Dijk In verband met de feestdagen wordt er nu op dinsdag 23 december en dinsdag 30 december clubavond gehouden. Mevrouw A. C. Bloemkolk-van Oyen, die haar jeugd in Indonesië doorbracht, geeft sinds september 1971 leiding aan de steno-typ-school ’’Arriba”, waar les sen Nederlands, Frans, Duits, Engels, efficiency en etiquette worden gegeven. Het is een op de praktijk gerichte op leiding, wat te begrijpen is van een vrouw die als directiesecretaresse ge werkt heeft in een bedrijf met 700 man personeel. ’’Arriba” is aangesloten bij de Associatie voor stenografie, Machi neschrijven en Kantoorpraktijk, waar onder het gehele MAVO-verband, LEAO en MEAO scholen vallen. De door de Associatie afgegeven diploma’s zijn landelijk en door het minTsterie van Onderwijs en Wetenschappen er kend. WADDINXVEEN Voor het ciubkampioenschap werd in het Gere formeerd verenigingsgebouw de 15e ronde gespeeld van de onderlinge com petitie van de damclub Excelsior. Uit slag: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 18 DECEMBER 1975 WADDINXVEEN Be Fair volleybal kon zaterdag terugzien op een produk- tief weekend. In de derde divisie wisten de dames de volle winst te behalen te gen het Haagse Tempo Team 3. De heren wisten 2 punten te bemachtigen, daar een verdiende 3-2 zege op het Schoonhovense DOS werd behaald. Verder kon de Waddinxveense vereni ging zich verheugen met het feit, dat in de promotieklasse het derde dames team haar eerste punt in de wacht sleepte en de heren-reserves, na de in zinking van de afgelopen weken, een klinkende overwinning behaalden op hun gasten DOSKO. Vooral de prestaties van de Uniekaas- meisjes was van groot belang. Niet het resultaat tegen Tempo team alleen, was van belang, maar ook de vorm van de Waddinxveense dames. Dit, met het oog gericht op de topper van aanstaan de zaterdag tegen Roswell. Hoop voor Be Fair dus, daar haar eerste dames team via de 0-3 winst haar uitstekende vorm toonde. Het eerste herenteam toonde tegen Dos, na de nederlagen van de afgelo pen weken, haar spelenthousiasme weer. Vooral de inzet van de Wad- dinxveners was optimaal. Alleen een te trage start en een terugval in de vierde set bracht setwinst op voor de Schoon hovense ploeg. Setuitslagen: 7-15, 15- 10, 15-7, 10-15 en 15-3. Verdere uitslagen: dames jun. a-Dosko a 3-0; dames jun. b-DVC a 2-2; heren 3- Olympia 2 3-1; heren 4-Gouds Verz. 8 3-1; heren 5-Thor 4 3-0; heren jun. a- Karssen VSTS a 3-0. slogan Korscw abow (Curasao naar beneden), Bonairu bai kairu (Bonaire kan naar de pomp lopen), Aruba Ar riba (Aruba omhoog). Het echtpaar Bloemkolk hebben hun huis aan de Tesselschadelaan 15 dan ook "Aruba Arriba” genoemd, ook als een herinne ring aan een fijne tijd op Aruba. Zo wel de naam van het huis als de steno- typ-school wordt geschreven in het handschrift van hun toen in de eerste klas zittende dochter.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 17