Dit is uw leven DE GEMEENTE GEWERKT l L DAG BURGEMEESTER DAG BURGEMEESTER Loco-burgemeester H. Huizer: ”U HEBT KEIHARD VOOR DAG BURGEMEESTER DAG BURGEMEESTER l is® E c WADDINXVEENS GOUD 1 Wï O r fc ‘lijk, erd tiddt rrnij BO Jen ■en ten” luide» >as n 'oorb tend v nerve 'en n •en. i tenhe» ten ti Ie Ch e ver RECEPTIONISTE opleidingen pont GOUDA Ireda (Foto Sjaak Noteboom) (Foto Sjaak Noteboom) 1 WA ging gadt van spra In h 'eel e sc enk< tichü 'erfc at g USStt arküt aan WADDINXVEEN Als geschenk van de Waddinxveense bevolking werden burgemeester C. A. van der Hooft en zijn vrouw verrast met deze auto een (FotoSjaakNoteboom) i Opel Commodore. DeZi VOOl sparen en ik wens u Gods Zegen en ]op aldus loco-burgemeester H. Huizer. n trr/i t icte ioo, Waddinxveen werd een tweede station rijker, dat in een grote behoefte voor ziet. Ik dacht, dat ik zelfs mócht opmerken, dat u reeds een derde sta tion voor Waddinxveen op het oog had! Het was uw stuwkracht, die er voor zorgde, dat er vanuit het parti culier initiatief een goed functio nerende uitieenbibliotheek werd ge sticht. De sedert 1961 gestarte week markt blijkt in een goede behoefte te voorzien. In 1963 werd op Waddinxveens grond gebied de eerste paal geslagen voor de nieuwe veiling. Eén en ander beteken de in het tuinbouwgebied van onze ge meente een belangrijke aanwinst. De grondslag voor een centraal antenne- systeem in Waddinxveen werd in 1965 gelegd. In 1969 werd de permanente tentoonstellingsruimte van de Stichting "Museum Oud-Waddinxveen” in het gastvrije gebouw van de Rabo-bank in gebruik genomen. Over banken ge sproken, op diverse plaatsen in onze gemeente werden ten dienste van de cliënten goede bankvestigingen tot stand gebracht. Wie had daarbij ge dacht, dat Waddinxveen op het punt van "geld opnemen” zelfs de minder gewenste aandacht uit ongewenste kringen zou krijgen? Dit was beslist niet toe te schrijven aan een minder goede houding van de Rijkspolitie! De groep Waddinxveen heeft een goede naam! Dit is mede te danken aan uw houding ten aanzien van het perso neel van de Rijkspolitie. U heeft als burgemeester een grote taak te vervullen gehad bij de hand having van de openbare orde. Het zelfde geldt ten aanzien van de brand weer, uw taak van opperbevel bij brand. Opgemerkt moet hier worden, dat een zeer goede huisvesting voor de brandweer en het gemeentelijk wagen park door uw voortvarendheid tot stand gebracht werd. Ook de organi satie Bescherming Bevolking had bij u veel belangstelling, omdat u de bevol king steeds die hulp wenste te geven, die zij bij voorkomende calamiteiten nodig heeft. Trouwens, wij mogen hier wel vaststellen, dat u op dit punt wel zeer dicht bij de bevolking stond! Steeds weer wist u bij plotseling voor komende ernstige ongevallen als een vader op te treden. Uw gemeenschaps zin deed u naar buiten treden met troost en bemoediging. U was er bij jubilea, recepties, behaalde kam- poenschappen en trad met een glim- WADDINXVEEN Loco-burgemeester H. Huizer zei het maandagmiddag 22 december in de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum tijdens de buitengewone vergadering van de Waddinxveense gemeenteraad ter ge legenheid van de pensionering van burgemeester C. A. van de' Hooft onom wonden: ’’Burgemeester, u hebt keihard voor onze gemeente gewerkt!” De heer Huizer sprak tot onze vertrekkende burgemeester en zijn vrouw deze fscheidswoorden: "In de buitengewone vergadering van 1 juli 1974 heb ik tot u gesproken ter ge legenheid van uw 25-jarig jubileum als burgemeester. Toen heb ik mij be perkt tot een toespraak, waarbij werd stilgestaan bij het burgemeestersambt in een democratisch staatsbestel, met de gedachte bij uw afscheid de door u als burgemeester van de gemeente Waddinxveen bereikte resultaten, in het bijzonder, nader in het licht te stellen. Met ingang van 1 december 1958 werd u - op uw verzoek - door Hare Majes teit de Koningin benoemd tot burge meester van de gemeente Waddinx veen. Op 48-jarige leeftijd werd u met uw jonge gezin door het toen malige college van Burgemeester en Wethouders aan de grens van onze gemeente - op het toen nog Waddinx veens grondgebied van de Carrosserie- fabriek Verheul - verwelkomd. In de bijzondere gemeenteraadsvergadering zei de toenmalige loco-burgemeester, wijlen de heer Oudijk, dat u uw werk aanvaardde in een gemeente vol leven en energie, waarin vele projecten onder handen waren geneomen en vele an dere op uitvoering wachtten. EERSTE WONINGEN In het in uitvoering genomen uitbrei dingsplan "De Putte" waren de eerste woningen betrokken, terwijl er twee honderd woningen in aanbouw waren. In diezelfde vergadering werd u mede gedeeld, dat verschillende delen van de gemeente wachtten op, aansluiting op de riolering, dat de Noordkade moest worden verbreed, dat de Stationsstraat moest worden doorgetrokken en dat nog niet alle delen van de gemeente op het waterleidingnet waren aangesloten vanwege het feit, dat de capaciteit van het buizennet nog te klein was. De loco-burgemeester zei toen tot u, dat u een taak wachtte, die niet licht ge noemd mocht worden en uw gehele persoon zou opeisen. In uw antwoord tot de uit dertien leden bestaande ge meenteraad merkte u toen op, dat een burgemeester een stimulerende, een coördinerende en een bemiddelende taak had. U zei ook, dat Waddinxveen het begin van een forensendorp be merkte en dat één en ander inhield, dat er dan ook gezorgd moest worden voor een goed "woonklimaat” voor de nieuwe - uit de steden Rotterdam, Den Haag, Leiden en Gouda komende - be woners. Zij moesten zich hier "thuis voelen", dan pas kon vn hun wonen hier geprofiteerd worden. Toentertijd telde onze gemeente 10.260 inwoners. Dit aantal is thans bijna verdubbeld. Nu - zeventien jaar later - bent u met datzelfde gezin aanwezig om uw ambte lijke loopbaan als burgemeester van Waddinxveen af te sluiten. Het is voor waar voor u een reden tot grote dank baarheid. Uw gezin werd gespaard; u aanschouwde zelfs de komst van uw kleinkinderen. De vrouw van zeventien jaar geleden staat nog naast u. Zij werd naast u en uw gezin door God gespaard. Zij heeft in onze gemeente - eveals u, burgemeester Van der Hooft - een geheel eigen plaats weten te verwerven. Wij zijn haar voor deze verworven plaats door haar uitermate vriendelijkheid zeer dankbaar. Bij een dagen belegd. Op deze bouwdagen werd dan in meer of mindere mate een tentoonstelling gehouden van datgene, dat was gerealiseerd of dat in uitvoering was genomen of dat kon worden ver wacht. Nadat op 30 september 1958 - kort voordat u naar Waddinxveen kwam - de Commissaris van de Konin gin een bezoek aan Waddinxveen had gebracht, presteerde u het in een serie bijzondere bezoeken de Commissaris van de Koningin, de heer Mr. J. Klaa- sesz, vijf maal voor een officieel werk bezoek naar Waddinxveen te krijgen, namelijk in 1959, 1964, 1965, 1968 en 1971. In 1972 had de eerste ontmoeting laats met de nieuwe Commissaris van de Koningin, de heer Mr. M. Vrolijk, gevolgd door een werkbezoek in 1973 en voor het laatst in uw ambtsperiode op 6 december jongstleden. Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard - op 28 maart 1961 ereburger van onze gemeente geworden - bezocht de gemeente Waddinxveen drie keer, namelijk in 1961, 1967 en 1974. De hoogste onderscheiding wist u onze gemeente te bezorgen op 25 mei 1965, toen Hare Majesteit de Koningin een officieel werkbezoek aan onze gemeen te bracht. Daartussendoor ontving u nog diverse leden van Gedeputeerde Staten, Ministers en Staatssecretaris sen. Juist bij deze werkbezoeken bleek welk een grote ontwikkeling ons dorp aan de Gouwe doormaakte, ook op het punt van de noodzakelijke voorzienin gen. Vele belangrijke en onmisbare voorzieningen werden tot stand gebracht. Scholen werden gebouwd; dat kon ook niet anders, want het onderwijs ligt u zeer na aan het hart. In 1962 startte u als burgemeester met en bouwteam voor de woningbouw, hetgeen een groot succes bleek te zijn. In navolging daar van ontwierp u dezelfde gedachte voor een scholenbouwjeam, hetgeen even eens een zeer goede gedachte bleek te zijn. Zo kon in 1967 in de Vondelwijk worden gestart met de bouw van twee permanente scholen in het patroon van een bouwserie van het opgerichte scho lenbouwteam "Midden-Holland” - in middels uitgegroeid tot een instituut met grote werkzaamheid. Deze twee scholen waren de eerste van een serie daarna gebouwde scholen. Het gym nastiekonderwijs en de sport werden bij de groei van de gemeente zeker niet vergeten. Sportterreinen, speel velden, zwemaccommodaties, alles kreeg waar mogelijk een goede plaats toegewezen. Voor de winkelvoorzienin gen werd onder uw leiding een goede plaats ingeruimd. Diverse winklgale- rijen kwamen tot stand, laatstelijk af gesloten met de voorziening aan de Passage. RUIME VOORZIENINGEN Vol trots kon u de hoogste gezags dragers de ruime voorzieningen tonen op het gebied van de bejaarden voor zieningen, zoals deze zijn gerealiseerd in de bouw van het bejaardencentrum "Souburgh”, het Anne Frankcentrum en de bejaardenwoningen. Er kwamen goede verbindingen tot stand. Wad dinxveen werd op goede wijze aange sloten op het wegenverkeersnet. Het geen zelfs grotere gemeenten niet konden bewerkstelligen, geschiedde! WADDINXVEEN Tijdens een bijeenkomst met het gemeentepersoneel m| het Anne Frank-centrum zagen burgemeester C. A. van i' [vrouw hun leven aan zich voorbijtrekken. "Dit is uw leven" werd gepresen-1 teerd door de van de televisie bekende Willy Dobbe. (Foto Sjaak Noteboom) I lach naar voren, maar u was er ook in moeilijke, soms zware, omstandig-l heden. “ZEVENMOERBOSVEEN” Vaak nam u moeilijke beslissingen, maar ook deed u soms gewaagde uit-] uitspraken, zoals "Zevenmoerbos-I veen”! U ondervond veel bijval, maar! ook de kritiek werd u niet gespaardl| Soms zijn er harde woorden gevallen, waarvan er uiteraard ook vele onnodig! zijn gezegd, maar geschillen werden! steeds weer bijgelegd. Uw voortva-l rendheid stuitte wel eens op verzet Eén feit staat echter vast; u hebt kei-] hard voor onze gemeente gewerkt.! Daarvoor zijn wij u veel dank ver schuldigd, die ik hier volgaarne wil! uitspreken. I Uw belangstelling ging voorts uit naar! vele andere zaken, die hetzij recht-! streeks hetzij zijdelings met het ge l meentebeleid te maken hadden. Del regio-werkzaamheden lagen u zeer na] aan het hart. Eén en ander werd ons] nog eens duidelijk bij de toespraak! van Gouda’s burgemeester, de heet] Van Hofwegen, bij uw 25-jarig jubi-l leum als burgemeester. Hetzelfde! geldt ten aanzien van de SOAG, be-l trekking hebbende op de automatise-] ring voor de gemeentelijke admini-l stratie. Uw goede geheugen, uw op-l timisme, uw organisatie- welbespraaktheid, uw] en delegatie-vermogen] zijn zaken, die wij volgaarne in Wad-] dinxveen zouden willen houden1 Burgemeester Van der Hooft. U gaat! deze periode afsluiten, u gaat straks! van ons heen om samen met uw echt-l genote van een welverdiende rust tel gaan genieten. Het zal straks voor u] een vreemde gewaarwording zijn om] straks op nonactief te staan. U kunt] met grote dankbaarheid terug zien op] een tweetal, totaal verschillende,! gemeenten, die u heeft mogen helpen» besturen. In beide gemeenten heeft u-] steeds met de spreuk ’’moed en ver-® trouwen" - totaal verschillende er-] varingen opgedaan. Eén is evenwel] vorige gelegenheid heb ik het al gezegd, doch wil ik het hier nog eens nadrukkeiijk onderstrepen: u was een voortreffelijke burgemeestersvrouw. Vaak, zeer vaak, werd veel - zeer veel - van u gevergd, maar u deed het in het besef, dat onze burgerij het waard was. U bent in alle kringen steeds een graag gezien persoon geweest; iemand, die haar eigen sfeer wist te scheppen, in blijde en in droeve dagen. En dat in de zware dubbelrol van echtgenote/moeder en eerste burgeres! Burgemeester Van der Hooft, veel be stuurders heeft u zien komen en gaan, in al die schommelingen, die er op het politieke vlak plaats vonden. Veel me dewerkers hebben onder u gediend. Velen hunner gingen, velen ook voor goed. U heeft er ook verschillende we ten te houden, waarvan sommigen reeds in uw dienst vergrijsden. Het werk, dat u in 1958 met vaste hand aanvaardde, werd voortgezet. Het is gebleken, dat u inderdaad uw volle persoonlijkheid wilde inzetten. Het valt niet mee om in een kort tijdsbestek alles op te sommen, hetgeen onder uw leiding tot stand is gekomen in ons snelgroeiende dorp tijdens uw zeven tienjarig burgemeestersperiode. Uw grote dynamische drijfkracht heeft daarbij een zeer grote rol gespeeld. IJVER EN WERKKRACHT Met grote ijver en werkkracht heeft u zich ingespannen voor de uitbreiding van onze gemeente. De tijdsduur, die u vaak plande, bracht vanzelfsprekend bij de hogere overheden wel eens moei lijkheden met zich. Jarenlang gonsde het in onze gemeente van bouwactivi teiten. Straten werden aangelegd, wij ken ontstonden. De uitgerekte lintbe bouwing langs de Gouwe en enkele dijken en wegen maakte plaats voor een wijksgewijze bebouwing. Tijdens uw burgemeestersperiode wer den er in totaal 4.578 nieuwe wonin gen gebouwd, waarvan 1.227 in de wo ningwet-, 2.001 in de premie- en 1.050 in de vrije sector. Er werden - inclusief de grenscorrecties - 675 woningen afge voerd. Het huidige woningbestand be draagt thans 61108. U werkte hard en vergde van uw medebestuurders en uw medewerkers hetzelfde. En dit bracht tussen u en uw medewerkers zeer be slist geen verwijdering teweeg. Zij bleven zelfs graag onder u werken! Dit kwam mede door de wijze, waarop u hen wist te benaderen, door het on derhouden van het persoonlijk con tact. Juist doof dit persoonlijk con tact - het niet scheppen van grote af standen - bleef u ook bekend met wat er in uw gemeente leefde en werkte. Elke inwoner kon uw medewerking in roepen, zelfs op de meest ónmogelijke tijden! Daardoor bleef de aanspreek baarheid behouden. Het was soms moeilijk uw tred bij te houden, zo snel was vak uw tempo. In Den Haag wist u bijzonder goed de weg. Daardoor maakte u in Den Haag de gemeente Waddinxveen, die men daar nog niet zo goed kende, tot een zeer goede bekende in de verschillende gebouwen van de rijks- en provinciale overheid. rBOUWDAGEN vriendelijkheid zeer dankbaar. Bij een Steeds weer werden er door u bouw- niet anders, want het onderwijs Een auto van de bevolking "Gi bru als met met Het dra' min gez sprt gev wot doe het een der Hooft en 8en Krc doe WADDINXVEEN Loco-burgemeester H. Huizer speldt hier de goudiï ere-medaille van de gemeente Waddinxveen op de revers van burgemeester A. van der Hooft. De gemeenteraad heeft tot het toekennen hiervan beslot?' omdat onze scheidende burgemeester zich, gesteund door zijn echtgenote, bijzondere mate heeft ingezet voor de vormgeving en het aanzien van dinxveen en daarbij zijn beste krachten heeft gegeven voor de bevordering vu de welvaart en het woonklimaat voor alle ingezeten van de gemeente. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 DECEMBER 1975 |T— dezelfde gebleven, namelijk God. Tot Hem zal in de eerste plaats uw dank uitgaan. Hij gaf u de gezondheid, de gave en de kracht dit mooie ambt in de afgelopen jaren te mogen vervullen. Ik wens u van ganser harte toe, dat Hij u, uw echtgenote, uw kinderen en kleinkinderen lang voor elkaar zal Leiding toe op uw verdere levensweg', ]n;-e? S'* PP'.' *4 A IT Jtichi even ie a ul.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 2