Raad weer échte ambtenaren bijeen GemeenteBedankt voor brieven over Sjaak Olie (18) maakt met Great Escape zeilrace mee Lezers schrijven groene long’ Groenswaard 1 De man die het gekruide woord niet past zegt: „Ik heb een hekel aan 1 1 - In Sydney aan boord gestapt Progressieven zien af van initiatiefvoorstel Opruiming van boeken bij Boekhandel Veldwijk Passage 53 Telefoon 2620 Hendrik Jenné straks gepensioneerd gemeentesecretaris ’t Ketelhuis Redt de struiken bij een verbouwing of overlast Dagtaak Deur geopend \Deze rubriek staal ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad Ivoor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. „Bedrijfsblindheid” •'H. Jenné (Foto Sjaak Noteboom) voegde zich vorige maand in het Australische Sydney bij de bemanning van het In Friesand kwam op woensdag 17 de- Sjaak Olie, een vriendelijke, blonde, Waar vult u nu uw dagtaak mee? H. Jenné: „Met correspondentie, bespre kingen en dergelijke.” Van een initiatiefrijke en levenslustige tuurd naar de handtekeningenzetters in Groenswaard 1 o o o A. H. DE LEEUWERK, Jan Campertlaan 40. RAADSBESLUIT Het is zeventien weken geleden dat de Waddinxveense gemeenteraad ermee accoord ging op de hoek Beethoven- aan In die gemeentelijke brief wordt mee gedeeld, dat de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw in haar vergadering van half de cember vorig jaar kennis heeft geno men van Groenswaarders A. Kalkman (Mozart- laan 109) en iL. (Mozartlaan 107) in een paar weken tijds verzamelde 208 handtekeningen voor het behoud van het ’’groene lon- U hebt dus een hekel aan échte ambtenaren. H. Jenné: „Ja, ik heb een hekel aan ambtenaren, die vergeten dat ze er zijn om het publiek te helpen. Met het hak ken met een botte bijl is niemand ge diend.” Praat u daarover ook wel eens met uw eigen ambtenaren? H. Jenné: „Natuurlijk praten we er wel eens over waarom je iets wel kan toe staan en waarom iets niet. Maar dat be treffen individuele gevallen.” Wanneer gaat een ambtenaar volgens u in het doen van zijn werk te ver? H. Jenné: „Als hij kennelijk een wette lijk voorschrift opzij zet. Die voor schriften zijn er voor om uitgevoerd en gehandhaafd te worden. Echter niet zo danig dat de mensen er ten onrechte door gedupeerd kunnen worden.” Een ambtenaar zou ook naar de mazen in een wet kunnen gaan zoeken ten gerieve van de bevolking. H. Jenné: „Die mazen in'een wet zijn er niet voor de ambtenaren, maar voor het publiek ingelaten. Je moet als ambtenaar niet a priori gaan zoeken naar mogelijk heden om onder een bepaalde wet uit te kunnen komen.” En die wet biedt de ambtenaar vol doende ruimte om met souplesse zijn werk te kunnen doen? H. Jenné: .Zonder meer”. Wat boeit u nou in het omgaan met wetten, voorschriften, reglementen en bepalingen? H. Jenné: „Om daarmee iets goeds tot stand te kunnen brengen. Om ze op een juiste wijze toe te passen en er uit te halen wat er in zit. Dat geeft voldoe ning.” burgemeester, zoals we die hadden en een veel noten op zijn zang hebbende gemeenteraad merkt u waarschijnlijk wel het een en ander. de met Watersport Twellegea in het Friese Uitwellingerga, de thuishaven van The Great Escape. Met de mede deling dat de Waddinxvener, zodra er meer zekerheid zou zijn omtrent het af stappen van een aantal van de 13 bemanningsleden, bericht kreeg werd ..rKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 15 JANUARI 1976 In het kiezen voor die werkwijze proef de CDA-wethouder P. F. J. van Schie een stukje wantrouwen, omdat hij in de raadscommissie voor de ruimtelijke Het college van Burgemeester en Wet houders heeft de gemeenteraad voor gesteld de gemeentesecretaris het ge vraagde ontslag op de meest eervolle wijze te verlenen onder dankzegging voor de döor hem in die functie lang durig en belangrijke aan de gemeente Waddinxveen bewezen diensten. Hendrik Jenné vertrekt vier maanden nadat burgemeester C. A. van der Hooft zich uit de voeten maakte. De man van weinig woorden, een gewaardeerde vraagbaak voor velen, is op het moment van zijn pensionering bijna 45 jaar als ambtenaar weikzaam. Voor dit artikel maakten we gebruik van het interview dat in het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 25 oktober 1973 werd geplaatst in verband met het feit dat de heer Jenné 30 jaar gemeentesecreta ris was op dat moment Op 1 september 1931 kwam de heer Jenné als volontair op de secretarie van de gemeente Waddinxveen werken. Bur gemeester H. B. N. Mumsen benoemde hem na diverse bevorderingen in 1943 tot gemeentesecretaris. Het korps van vijf gemeente-ambtenaren van toen is uitgegroeid tot ongeveer 35. Het in wonertal van onze gemeente is meer dan verdubbeld. Met Waddinxveen is de heer Jenné meegegroeid. In al die jaren is hij dezelfde gebleven: weinig spraakzaam, zo gesloten als een pot, een uitstekende bridger, een wandelaar en een kenner van de plaatselijke historie. Wij praten met hem in zijn werkkamer in het ge meentehuis. Aan de buitenzijde van de deur van die kamer staat onder het wa pen van Waddinxveen de tekst: „Deur geopend, mond gesloten.” keur 2 heren maar het mogen ook da mes zijnvoor de meisjesclub 6-7-8 jaar op vrijdag vanaf 15.45 uur - 2 dames en één heer; voor de meisjesclub 11-12 jaar op dinsdag vanaf 18.30 uur - 2 dames; voor de jongensclub 6-7-8 jaar op de woensdag vanaf 14.30 uur - I heer. Een club duurt meestal I uur "Van deze vrijwilligers vragen we dat hij/zij belangstelling hebben om met kinderen te werken, als deze mensen ook nog vroeger ervaring hebben opge daan met kinderen dan is dat mooi meegenomen, het is echter geen must. Wij bieden een zeer gevarieerd team medewerk(st)ers - een prettige sfeer - veel plezier - een lekkere bak koffie - gezellige clubs. Helaas kunnen wij geen vergoedingen geven”, aldus coördina tor B. A. Schuurman Hess. H. van Ek verzette zich in de raadzaal van het gemeentehuis tegen deze grondverkoop van 2.000 vierkante me ter voor f 300.000,- aan de rijksgebou- wendienst, maar in feite de Staat der Nederlanden (ministerie van Justitie). Nog niet uitgemaakt is wat er op het resterende stuk (groene) grond moet komen. In de genoemde gemeen teraadsvergadering van woensdaga vond 24 september vorig jaar heeft de zesmansfractie van de Progressieven aangekondigde ”in een volgende gemeenteraadsvergadering” met een initiatiefvoorstel te zullen komen om het verder bebouwen van het stuk groen in Groenswaard 1 tegen te gaan. VERANDERINGEN Ieder nieuw jaar begint met verande- ribgen. In 't Ketelhuis zijn er ook een aantal op komst. Zo zijn er een paar vrijwillige medewerkeers die begin dit jaar elders gaan wonen, enige krijgen gezinsuitbreiding en ééntje welke nog studeerd gaat elders een stage lopen. Hierdoor is 't Ketelhuis genoodzaakt een aantal nieuwe vrijwillige mede- werk(st)ers te zoeken. Gezocht worden enthousiaste mede- werk(st)ers voor de meisjesclub van 13 jaar en ouder op maandag vanaf 17.00 uur - 2 dames; voor de meisjesclub 6-7- 8-jaar op woensdag vanaf 15.45 uur - 1 dame; voor de jongensclub 11-12 jaar op woensdag vanaf 17.00 uur - bij voor- ordening en de woningbouw begin vo rig jaar al had toegezegd met geen en kel ander bebouwingsvoorstel dan voor het rijkspolitiebureau te zullen komen voordat na brede discussie is uit gemaakt waar in meerderheid de voor keur aan wordt gegeven. Zoals bekend zijn er drie mogelijkheden voor he res terende stuk groen van 1500 vierkante meter: geen bungalows en dus geheel speelterrein, drie bungalows met speel terrein of zes bungalows met een zeer gering stuk speelterrein. Tijdens de in december gehouden al gemene beschouwingen en begrotingsde- batten zei mr. R. H. Holl Progressieven dat zijn fractie het initiatiefvoorstel om de op het betreffende stuk groen liggende bestemming "bijzondere bebouwing’" te veranderen in 'groen voorlopig zal laten rusten in afwachting van de aangekondig de initiatieven van de CDA-wethouder van openbare werken en -bedrijven, ruim telijke ordening, woningbouw, verkeer en milieuzaken. WADDINXVEEN Op zaterdag 1 mei van dit jaar gaat gemeentesecre taris H. Jenné met pensioen. Vorige week dinsdag heeft hij de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad verzocht hem ontslag te verlenen. De heer Jenné is vanaf 1 september 1931 in dienst van de ge meente Waddinxveen, waarvan sedert 1 november 1943 als gemeente secretaris. WADDINXVEEN Aan boord van het Nederlandse zeiljacht The Great Escape uit het Friese Uitwellingera, dat bezig is aan het tweede deel van de zeilrace om de wereld via de beruchte Kaap Hoorn weer terug naar Londen, bevindt zich ook de bij zijn ouders aan de Brugweg wonende Jacobus (Sjaak) Olie (bijna 19). de Sjaak Olie met twee anderen naar Syd ney kon vliegen. Na driftig getelefoneer die dag tussen Waddinxveen, Uitweliin- gerga, de Australische vliegtuigmaat schappij Quantas, de Australische am bassade en Orient Travel kon de Wad dinxvener nog diezelfde avond in het goedlachse jongen, die graag wil varen (vanaf zijn twaalfde jaar is hij bij het Goudse Zeekadettenkorps), werd door zijn ouders naar Schiphol gebracht. Va naf dat moment wordt in Waddinxveen verlangend elke dag uitgezien naar berichten over het Nederlandse zeil jacht The Great Escape, met aan boord Sjaak Olie, de jongste uit een gezin van negen kinderen. Maar dat doet ook de Waddinxveense gemeenteambtenaar Peter Detmers. Zijn in Zoeterwoude wonende zus José - een tengere, 27- jarige, verpleegster - behoort eveneens tot de 13-koppige bemanning van het onder commando van Dirk Nauta (32) staande schip. José Detmers, één van de twee meevarende vrouwen, verloof de zich na het eerste traject (Londen- Sydney) met de eveneens uit Zoeter woude afkomstige Bart-Jan van Cro- nenburg (28) in de Australische haven plaats. Zij waren overigens voordat de tocht begon al goed bevriend. moet het toch kunnen? Ook ander, te groot geworden bomen, heesters en struiken waar NIET VERBOUWD wordt, kunnen wellicht door verplan ting nog langer van groot nut blijven. Zij die struiken of bomen hebben te missen kunnen dat spoedshalve b.v. aan. mij of iemand van de boscommis sie opgeven, zodat er dan geen extra belasting van gemeentepersoneel be hoeft plaats te vinden. Mag ik op aller medewerking rekenen? WADDINXVEEN De Wad dinxveense gemeenteraad komt volgende week woensdagavond 21 ja nuari voor het eerst in dit nieuwe jaar in openbare vergadering bijeen. Onder voorzitterschap van loco- burgemeester H. Huizer zal in de raadzaal van het gemeentehuis de volgende agenda worden behandeld: Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 24 september en 8 oktober 1975. Mededelingen en ingekomen stukken. Voorstel tot verdaging van de beslissing tot vaststelling van de bestemmingsplannen "Oranjewijk ’75” en ’’Vondelwijk ’75”. Voorstel tot herziening van grond- en bouwvoorschotten c.a. voor het complex 127 woningwet woningen. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de reconstructie van een gedeelte van de Kanaaldijk en de Sniepweg. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor ver betering woonomgeving Zeehelden- wijk. Voorstel tot het nemen van enkele verkeersmaatregelen. Voorstel tot vaststelling van een verordening inzake de aanleg en exploitatie van een centrale antenne inrichting. Voorstel tot voorziening in een vacature in het college voor de verlening van bijstand. Voorstel tot standpuntbepaling inzake de nota ’’Voorlopige uit gangspunten en doelstellingen,, voor een algemeen maatschappelijk ontwikkelingsplan Midden- Holland. Voorstel tot verkoop van grond in "Groenswaard III” ten behoeve van 20 premie-koopwoningen. Voorstel tot verkoop van 12 percelen bouwgrond in Groens waard III. Voorstel tot verkoop van grond in Groenswaard 111 ten behoeve van 48 woningwetwoningen. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer H. Jenné als gemeentesecretaris. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenaren Reglement. Voorstel tot overname van het grondbedrijf van de onderdoor gang Nesse en verplaatsing houten secretarie. Voorlopige vaststelling van de rekeningen over 1973 van de volgende takken van dienst: a. grondbedrijf; b. gemeenschappelijk antenne- systeembedrijf; c. openbare werken. Begrotingswijzigingen. Rondvraag. WADDINXVEEN Maandag 19 ja nuari wordt in ’t Ketelhuis aan de Bus- ken Huëtlaan weer met een nieuwe actviteit begonnen. Onder deskundige leiding gaat men spinnen. Begonnen wordt om 13.30 uur en gestopt om 15.30 uur. Iedereen die deze schone kunst wil leren beoefenen is van harte welkom. Laat wel even van te voren weten dat u komt, dan kan men reke ning houden met de aanschaf van mate rialen en gereedschappen. Later kan men het gesponnen product op ver schillende manieren gaan verwerken. Inschrijven tot en met vrijdag 16 janu ari, kosten f 7,50 voor twee middagen - exclusief materiaal. H. Jenné: „Ja, natuurlijk. Vooral tijdens gemeenteraadsvergaderingen. Je moet direct kunnen zeggen waar dit en waar dat staat. Maar dat is uiteraard niet al tijd mogelijk, tenzij je over die bepaalde, aan de orde zijnde zaak, parate kennis bezit.” Kost het u moeite in een gemeenteraads vergadering uw mond te houden? H. Jenné: „Nee. Wel spring ik er tussen als er pertinente onjuiste dingen zouden worden beweerd. Maar ik zou er geen voorstander van zijn al er geregeld ging worden dat ook gemeentesecretarissen meer hun mond zouden moeten open doen.” Hoe groot is de ,stem” van de gemeente secretaris in een college van Burge meester en Wethouders? H. Jenné: „Die kan groot zijn. Maar dat hangt duidelijk van de persoon in kwes tie af. In het algemeen weten de bestuur ders zelf natuurlijk wel wat ze willen. Ik maak me natuurlijk wel sterk dat er verkeerde beslissingen genomen worden als een gemeentesecretaris het college van B. en W. en de gemeenteraad maar aan laat modderen, zonder de vereiste' wettelijke informatie aan te dragen. Een feit is wel dat in de tegenwoordige ver houdingen de politieke kleur van een gemeentesecretaris ook steeds belang- rijker begint te worden. Dat merk je heel duidelijk bij sollicitaties. Voor mij hoeft dat niet.” Meer dan 30 jaar gemeentesecretaris zijn in dezelfde gemeente zou wel eens een bepaalde vorm van „bedrijfsbiindheid” kunnen inhouden. H. Jenné: ,Jk geloof juist, dat door de steeds voortgaande ontwikkeling van een gemeente als de onze de kans op be drijfsblindheid er gewoon niet is. Be drijfsblindheid betekent eigenlijk stil stand. Op het ogenblik bevinden we ons in wat rustiger vaarwater. Er wordt weinig meer gebouwd. En dat is nu juist weer een goed moment om verschillende zaken te gaan afronden.” VU o zeiljacht, o o The Great Escape zal als alles goed gaat Ajzn. pakte daarop de telefoon en bel- met de vier concurrerende jachten die aan rnp' o ’’The Financial Times Round The World Clipper Race” meedoen in maart in de Engelse hoofdstad aankomen. Het tweede J - nu gevaren - deel is een non-stop o zeiltocht van zeker 100 dagen over de J haast onmetelijke Stille Oceaan, door de o beruchte stormgebieden van Kaap Hoorn het gesprek beëindigd. en tenslotte over de Atlantische Oceaan, L, ij uv- o die zich op sommige breedten ook geducht cember het telexbericht binnen dat kan roeren. o TELEFOONTJE 1 The Great Escape heeft van 4 tot en met 21 december in de haven van Syd- o ney gelegen, waar het schip voor de o grote reis naar huis werd klaargemaakt. Begin december verscheen in de Ne- vliegtuig stappen, o derlandse kranten het bericht dat de drie vrijgekomen plaatsen aan boord van het zeiljacht door andere belangs- telllenden (kosten f 3.500,— plus vliegticket) zouden kunnen worden in- genomen. Meubelfabrikant H. Olie WADDINXVEEN Loco-burgemeester H. Huizer en gemeentesecretaris H. Jenné laan/Mozartlaan een nieuw groeps- en hebben het Weekblad voor Waddinxveen vorige week dinsdag geschreven, dat de 31 rayonbureau van de rijkspolitie neer te briefkaarten en brieven die bij deze krant zijn binnengekomen naar aanleiding van de zetten. Alleen het progressieve raadslid artikelen over de gewenste bestemming van het enige stuk groen dat Groenswaard 1 de Beethovenlaan/Mozartlaan, goed zijn ontvangen. plan voor de Groenswaarden. "Wij spreken onze dank uit voor de toezen ding van de reacties, die u van de Wad dinxveense ingezetenen hebt mogen ontvangen naar aanleiding van de door u in uw Weekblad voor Waddinxveen bestede aandacht aan de toekomstige - -- 4 Nu in de Oranje- en Vondelwijk hier en daar uitbreiding van de woningen plaats heeft en gaat hebben, kan het «voorkomen dat er reeds jaren staand ^struikgewas of bomen, moeten worden opgeruimd. Zouden die struiken en ■bomen voor een deel niet geplant kun- Innen worden op een hoek van het T Gouwebos? Alles zal niet verplant kunnen worden omdat de voorberei ding daartoe te kort is, maar wat gered kan worden is meegenomen. En laat de plannenmakers van het bos nu eens niet zo star zijn en toestaan dat er zo’n j hoek komt. Met behulp van de gemeen- 2 ten, de boscommissie en particulieren GOUDSCHE BIOSCOPEN Waddinxvener zei vorig jaar zomer de machinistenschool in Rotterdam vaarwel I THALIA en voe^de zich vorige maand in het Australische Svdnev bii de bemanning van h Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. IJi 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. o 8 uur: THE RETURN OF THE PINK PANTHER. Alle leeft. j Za. en Zo. half twee, Wo. half o drie: DE WRAAK VAN IVAN- I” HOE. Toegang 2,50. o Za. 11.30 uur (nachtvoorst.) en maandagcyclus 8 uur: CASINO I ROYAL. 14 jaar. REUNIE I Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3 uur: NEBODY IS BACK... EN DELF JEGRAF |o MAAR! Kleur, 18 jr. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtvoor- stelling), Zo. 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur: BOETIEK VAN DE WELLUST. Kleur, 18jr. SCHOUWBURG Vr. 8.15 uur, Zo. 3, 5, 7 en 9.15 uur. Ma. en Di. 8.15 uur: LE GENDAEME DESAINTTRO- PEZ. In kleur, alle leeft. bouw in haar vergadering van half de- deze schrijfsels en de door de mevrouw R. Akkerhuis bestemming van het terrein, gelegen op de hoek van de Beethovenlaan en de Mozartlaan”, aldus loco-burgemeester H. Huizer en gemeentesecretaris H. getje" in Groenswaard 1. Een wijk Jenné. Een dergelijke brief is ook ges waar 242 huizen staan. De briefkaarten, brieven en handte keningen zullen te zijner tijd opnieuw aan de orde worden gesteld, onder an dere in een vergadering van de gemeenteraad in het kader van de vast stelling van een nieuw bestemmings-

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 15