l Voetbalprogramma Nu ook in Waddinxveen foto !ulY sjaak noteboom Alles geprobeerd om te vermageren, maar zonder succes? Boxer wint hondenshow BE FAIR DAMES GINGEN VERDEDIGEND TEN RIJNSTREEK VERRAST ONDER WADDINXVEEN: 2-4 Nieuwe voorzitster NKV-dames Waddinxveen doet provincie suggesties fietspaden Nederlaag minibasketbal Toos-meisjes DEGOUWE Leon van Gelder werd weer damkampioen Soos 20+ in het zonnetje Zesde wedstrijd wintercompetitie Klaverjassen Nieuw Gouds record voor Antilope 19e en 20e Ronde van Excelsior Instuif voor gehuwden EXCLUSIEF BLOEMWERK ^4 Rwfl Maap Groenendijk Brederolaan 3, Waddlnxvwn tol. 41M TALENPRAKTICUM doorlopend talenopleidingen op elk ni veau studiecentrum gouda Uw bloemist verschillend formaat in exclusief album WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN donderdag 22 januari 1976 (Advertentie) Ghita (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) 8— 2 7—3 9— 1 7—3 De winnaar (boxerteej Vedette) niet haar baas. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! Zuldkada 93, Boskoop tol. 4012 VOOR l—l 0—2 l—l I—I l—l l—l 1— l 0—2 2— 0 2—0 2—0 1— l 2— 0 2—0 0—2 0—2 L=4 WADDINXVEEN De dames van het NKV hadden vorige week dinsdag hun jaarvergadering. Mevrouw De Vreeze trad als voorzitster af. De nieu we voorzitster werd mevrouw Moe- rings, P.C. Hooftstraat 3, tel. 5926. WADDINXVEEN De dames van Be Fair konden zaterdag niet verhin deren dat koploper Ovra nog verder op de Waddinxveense ploeg uitliep. In Haarlem besliste de thuisspelende ploeg, de topper tussen de nummers 1 en 2, door Be Fair in vier sets te ver slaan. Vooral door het goede netspel wist Ovra de eerste plaats te behouden. De'Uniekaas-meisjes trachtten dit te kort in aanvalskracht te compenseren, door een uitstekende verdediging, maar kwam nog net iets tekort om kop loper Ovra hiermee af te troeven. Alleen de eerste set gaf winst voor Be Fair, de Waddinxveense dames wisten door de fanatieke verdediging het Haarlemse Ovra net voor te blijven. In de twee volgende bedrijven kwam Be Fair net iets tekort zodat de gastvrou wen aan het langste eind trokken en een voorsprong wisten uit te bouwen. Ook al door onenigheid met de scheids rechter en de teller viel de concentratie wen. Nr. 4: Het Kooikerhondje ”- Merijntje van de Nijhofsvreugd” van de heer W. Boon. Nr. 5: De Chihuahua "Talentina van de Stormschuw” van de heer J. Mercey. Nr. 6: De Amerikaanse Cocker Spaniel ’’Sweet Charlie Brown of Sugars Place van mevr. B. L. van Zanten-Dorland. Nr. 7: De Whippet ”- Samoen’s Sandy” van mevr. A. J. Brui ne van de Jagt. De Langharige dashond "Unique van het Lingebos” van mevr. M. Reibel-Janssen. Nr. 9: De Duitse Staande Langhaar ’’Jorrit van Veld- hoeks Dreven” van de heer P. van der Roovaart. Voor honden, die al eens op een lan delijke tentoonstelling een kampioen stitel hebben gehaald was er een aparte klasse.In deze kampioensklasse werd winnaar de Chihuahua ’’Molimor Tali- fido” van J. Mercey. Ook de bude hon den (vanaf 7 jaar) werden apart beoor deeld. In deze veteranenklasse werd de langharige dashond ’’Stormy” van mevr. M. Reibel-Janssen winaar. De al lerjongste honden namen niet deel aan de gewone competitie. Deze groep van 6 tot 9 maanden oud werd beoordeeld in een puppyklasse. De veelbelovende Bearded Collie ’’Fleur Pastoral van de Warwinckel” van mevr. A. Vermeulen- Schippers won. '"W' G. Heeren-J. Both 20 J. de Heer-G. van der Zijden 02 J. van der Elst-D. Heeren A. Crone-L. Verheij A. Zwanenburg-J. de Wit T. Driesse-R. van Dijk J. Vermeulen-C. Blonk P. Swart-C. Stolker W. v.d. Heijden-1. J. C. den Toom 02 Zaterdag 7 februari wordt voor de 22e maal het grote damtournooi gehouden in het Gereformeerd Verenigingsgebouw: aanvang 10.00 uur. Dit in samenwerking met het Sportweekcomité. Er wordt ge speeld in verschillende klassen en wel hoofdklas, le klas, 2e klas en 3e klas. Bij voldoende deelname jeugdklasse tot en met 15 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,50 per persoon: 65-plus halve prijs op vertoon bejaardenpasf 2,50 voor jeugdklasse. Iedere groep twee prijzen. Vóór zaterdag 24 januari kunt u zich nog opgeven bij C. H. Kramp, Lijsterbes straat 15, Waddinxveen. De Samen Slank Club leert u afslanken zonder hongergevoel. Dankzij de Samen Slank Club leerden al duizenden te dikke mensen, hoe ze kunnen afvallen door op de juiste wijze te eten. Dat leerden ze niet in hun een- tje, maar in clubverband. Onder T:| leiding van een gastvrouw die weet wat het is om te dik te zijn. ij Ze was dat vroeger zelf ook, maar ze leerde een succesvolle methode die ook zal helpen te vermageren. Jazeker, dat kan: u valt af door alleen die dingen te eten die daar goed voor zijn. Zonder hongergevoel, zonder schadelijke gevolgen voor uw gezondheid. Wat kost het? Inschrijfgeld f 25,- incl. eerste clubavond. Elke volgende clubavond die u bijwoont betaalt u f 10,-. Er is geen enkele verplichting. U tekent géén kontrakt! Kennismakingsavond. Gratis voor belangstellenden (mannen, vrouwen, kinderen) hou den we een kennismakingsavond. U gaat veel horen, zien en praten met andere nieuwsgierigen. Er is geen enkele verpliching om lid te worden. Maar kóm in ieder geval. U kunt elke week beginnen. Gratis kennismakingsavond, aanvang 8 uur ’s avonds Maandag 26 januari, Café Restaurant de Unie, Kerkweg 226 Weight ConTROiiGits- wmtn siaak qub Dordrecht - Singel 275 - tel. (078) 3 25 97 voor rustsignaal blies was het Rijnstreek-speler J. Douw die nog in het boekje ging wegens ruw spel. Na rust een onnodig nerveus spelend Waddinxveen en een fel in de aanval gaande Rijnstreek. Dat leverde dan ook succes op; men wist doelman Nico Ramp in de 52e en 60e minuut te pas seren. Dat gebeurde door Aad Frans- sen en Martin Bussard. Hierdoor leek het toch nog spannend te gaan worden, omdat Rijnstreek zijn kans zag zitten. Maar in de 65e minuut maakte Hans de Bruin aan alle Rijnstreek illusies een einde, om zijn derde en Waddinxveens vierde doelpunt te maken. Dat gebeur de door goed doorzetten tegen een aar zelende Rijnstreek-verdediging (2-4). Na dit doelpunt kwam de voorsprong niet meer in gevaar, omdat Rijnstreek deze klap niet meer te boven kwam. PASSAGE 47 WADOlNXVt F N Tf Lf rooN <0’828) 247-7 WADDINXVEEN Op de voor dracht van Gedeputeerde Staten heb ben de Provinciale Staten van Zuid- Holland een bijdrage-regeling in de kosten van aanleg van eenvoudige fiets en voetpaden vastgesteld. Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen zullen Gedeputeerde Staten suggesties doen voor de aanleg van dergelijke pa den buiten de bebouwde kom der ge meente. Gedacht wordt aan een pad over de Winterdijk en langs de noord zijde van de rijksweg naar de Bloe- mendaalseweg. Voorts is gevraagd een onderzoek in te stellen naar de moge lijkheid van de aanleg van fietspaden langs het toekomstige zoetwaterkanaal. Deze paden zouden aantrekkelijke re creatieve routes kunnen vormen en b.v. voor Waddincveen een verbinding tot stand kunnen brengen met het recrea tiegebied van de Rottemeren. WADDINXVEEN De meisjes minibasketbal van Toos hebben zater dag hun eerste oefenwedstrijd gespeeld tegen de mini’s van de basketbalvereni- ging Rabobank Gouda. Voor het spelen van deze wedstrijd had trainer D. B rui ning de beschikking over veertien ent housiaste meisjes. De Toosmeisjes be gonnen goed en hadden na 10 minuten spelen een 4-0 voorsprong, een voor sprong die bij rust zelfs 6 punten bed roeg n.l. 12-6 voor Toos. De rust had de Toosmeisjes goed gedaan. Want in de eerste 10 minuten van de tweede helft scoorde zij geen punten meer terwijl de rabomeisjes 8 punten scoorden. Maar in de laatste 10 minuten kwam Toos goed terug en onder luid gejuich van alle Toosleden werd de score in de 17e minuut gelijk getrokken; 18-18. Toch zou de overwinning in Gouda blijven. Want de twee grootste meisjes van Ra bobank scoorden in de laatste minuut elk nog een keer, wat de eindstand op 22-18 voorde Rabomeisjes bracht. Wat is nu eigenlijk minibasketbal? Een minibasketbalwedstrijd wordt gespeeld door twee teams van elk vijf spelers, op een veld wat officieel 26 meter lang en 14 meter breed moet zijn. Kleinere af metingen zijn toegestaan. Ook is de hoogte van de borden aangepast. Men speelt met een bal, die een omtrek heeft van tussen de 60 en 73 cm en die een gewicht heeft tussen de 450 en 500 gram. Een wedstrijd bestaat uit twee helften van 20 minuten elk, met een pauze van 10 minuten beide, leder speelhelft is weer verdeeld in twee perioden van elk 10 minuten met een pauze van twee minuten. Dit in tegen stelling tot het gewone basketbal, waar men 20 minuten achter elkaar speelt. Bij minibasketbal is een gelijkspel mo gelijk, iets wat bij het gewone basketbal niet kan. Verder zijn er twee scheids rechters, iemand die het scoreformulier invult en iemand die op de tijd let. WADDINXVEEN Zondag werd de jaarlijkse hondenshow van de kynologen- club Gouda en Omstreken gehouden, ge zien het grote aantal bezoekers (meer dan duizend) en het grote aantal inschrijvin gen uit allerlei plaatsen in de verre omt rek, mag worden geconcludeerd, dat er in onze streek veel belangstelling is voor (ras)honden. De meer dan zestig verschillende ras sen werden eerst afzonderlijk gekeurd door vijf keurmeesters. Elke hond werd door de microfoon besproken, zodat alle inzenders snel een beoordeling van hun hond kregen. Daarna werden de beste van elk ras in hun eigen klasse ge keurd. Dat zijn bijvoorbeeld de groe pen: herdershonden, waak en verdedi- gingshonden, dameshondjes etc. Nadat van elke groep een ’’beste” was aange wezen volgde de eindkeuring. Als nr 1 van alle honden kwam de prachtige boxer teef ’’Vedette van Houdringe” van de heer R. Venema naar voren. Deze hond is een exemplaar, dat ook op landelijke grote tentoonstellingen vóóraan staat. De overige uitslagen zijn als volgt: nr. 2: De Kerrie Blue Terrier ’’Misty again the true blue flash” van mevr. G. Kui per van Zoelen. Nr. 3: De Bouvier ”- Ramses” van de heren J.enP. van Leeu- bij Be Fair weg en kon Ovra in de vier de set doordrukken, zodat de stand in de derde divisie F ongewijzigd bleef na deze waardige topper. Na de overwinning op V&A Ze venklappers, vorige week, waren de heren van Be Fair afgelopen vrijdag te gast bij het Zoetermeerse Zovoc. In een zeer warme sportzaal wisten de Rabo-boys de overwinning in de wacht te slepen. Tegen een zeer fanatiek ver dedigend Zovoc had Be Fair het zeker niet gemakkelijk. Pas na de eerste set had de Waddinxveense ploeg de formu le voor de overwinning gevonden. Met Jan van der Spek als grootste afmaker werd er door de gasten een stukje krachtvolleybal weggegeven. Door veelal hoog en degelijk aanvalsspel werd Zovoc in de volgende drie sets naar een nederlaag gespeeld. UITSLAGEN Verdere uitslagen: dames 2-Zovoc 0-3; dames 4-Dos 2 0-3; dames 5-DVC 2 2-2; dames jun. b- dames jun. a 0-3; heren 3-Dos 3 2-2; heren 5-Jupiter 3 3-0. PROGRAMMA Thuisprogramma: 13.00 uur: heren jun. a-VCH a; 14.00 uur: heren 4-Goudse Verz. VC 6; 15.00 uur: heren 2-Goudse Verz. VC 4; 16.15 uur: dames 3-AV40; heren jun. b-Goudse Verz. VC c. Land- vliethal: 17.00 uur: dames 2-Novo 2. WADDINXVEEN In een spannende wedstrijd, die prachtig kijkspel bood, heeft de Gouwe met 5-3 het Gooi verslagen. Het was een gelijk 'opgaande wedstrijd, waarin de Wad- dinxveners eerst in het vierde kwart af stand kon nemen. Dik Russner wist in het eerste spelmo ment de bal in de touwen te werpen via een doortikbal. De goed keepende Kors van Tilburg wist verder in het eer ste part zijn doel schoon te houden zo dat de stand 1-0 bleef. In het tweede part kwam het Gooi al snel terug maar de goed op dreef zjnde Dick Russner bracht de Gouwe weer in het voordeel (2-1). In het gelijk opgaan de derde part bracht oud international Rob Heemskerk, van het Gooi, de stand op gelijke hoogte, maar vlak daarna maakte Dick Russner 3-2. In een numerieke meerderheid trof een schot van Leo Nieuwenhuyzen doel, maar het Gooi kwam goed terug en scoorde 4-3. In het spannende vierde part, waarin Kors van Tilburg zijn doel goed wist schoon te houden besliste Dick Russner de strijd en bracht de eindstand op 5-3. PROGRAMMA: Vrijdag 23 januari GZC a-Gouwe a meisjes Zaterdag 24 januari: Gouwe b-Zijl Igb d jongens Gouwe 2-Boskoop 2 dames Gouwe 1- Koudekerk 1 dames Gouwe 3-AZC 4 heren Gouwe 2-GZC 3 heren BZC-Gouwe pupillen Zijl Igb b-Gouwe pup. jongens Katwijk 3-Gouwe 7 heren WADDINXVEEN Evenals de le en 2e klas is de Leon van Gelderschool in de 3e en 4e klas schooldamkampioen van Waddinxveen geworden. Loco- burgemeester H. Huizer kon de beker en wisselbeker aan het verheugde dam- team van de Leon van Gelderschool uitreiken, nadat in de finale van de Mr. A. de Roosschool met liefst 9-1 was ge wonnen. Doordat in kleinere poules werd gespeeld, was al vlot na drie ron des van 27 deelnemende teams de laat ste acht bekend. Dit waren de 4e klas- sers van de Leon van Gelder, Eben Haëzer, Savornin Lohman Kon. Julia na,Mr. A. de Roos, Groen van Prin- sterer en Willem van Oranje en slechts één 3e klasteam van de Kon. Juliana- school. UITSLAGEN De uitslagen waren: Leon van Gelder-Eben Haézer Kon. Juliana-Sav.- Lohman Mr. A. de Roos-Kon. Juliana Gr. van Pr-W. van Oranje De vier prijswinnaars waren nu bekend. Wie zou de sterkste zijn? Mr. A. de Roos won met 6-4 van de Groen van Prinsterer en de Leon van Gelder won gemakkelijk met 8-2 van de Kon. Juli ana. De finale ging dus tussen de Leon van Gelder en de Mr. A. de Roos. Het was al gauw duidelijk wie hier de sterkste was. De Leon van Gelder won royaal van de Mr. A. de Roos; 9-1. Om de 3e en 4e plaats werd een krap pe overwinning van 6-4 voor de Kon. Juliana op de Groen van Prinster. Zo dat de eindstandd werd: 1en kampioen Leon van Gelderschool; 2. Mr. A. de Roosschool; 3. Kon Julianaschool; 4. Groen van Prinstererschool. Loco-burgemeester Huizer wekte on bevoegd de leerkrachten op de dam- oefeningen op school ter hand te nemen. Met een toepasselijk woord reikte hij de prijzen uit. Volgende week zaterdag om half tien beginnen de 5e en 6e klassers aan de laatste ronde van de schooldamkampi- oenschappen van Waddinxveen. Aan vang half tien, ’s Middags om 14.00 uur geven P. Swart, A. Blom, T. den Ouden en C. H. Kramp een simultaan. Om drie uur volgt dan de grote bingo. Komt allen die aan het schooldammen heb ben meegedaan. WADDINXVEEN Vrijdagavond 23 januari vanaf 21.00 uur zet de werk groep Soos 20+ ’t Ketelhuis in het zon netje. ’’Voor degenen die de balen kregen van de strobalen, hebben we de balen de deur uitgedaan. De sfeer houden we echter op een zonnige wijze binnen 't Ketelhuis. Met ijselijke kalm te zal de barvrouwe onze honger stillen en dorst lessen, terwijl uit de boxen zwoele muziek ons koelte zal toewui ven. Kortom een avondje waarop we kunnen relaxen. Als je de zon zoekt, zorg dan datje er bent” weet coördina tor B. A. Schuurman Hes enthousiast te melden. WADDINXVEEN Het voetbal programma voor de komende week luidt als volgt: ZONDAG 25 JANUARI KNVB-WEDSTR1JDEN: WDS-Waddinxveen, 14.30 uur AFDEL1NGSWEDSTR1JDEN: Waddinxveen 3-Gouderak 2, 12.00 uur Floreant 3-Waddinxveen 4, 12.00 uur WSE3-NSV. 12.00 uur Groeneweg 5-WSE 4, 12.00 uur Moordrecht 7-Waddinxveen 6, 10.00 u. Soccer Boys 5-WSE 5, 10.00 uur WSE6-Ona8, 12.00 uur Nieuwerkerk 9-Waddinxveen 6, 10.00 u ZATERDAG 24 JANUARI Vriendschappelijke wedstrijd: Be Fair l-DEVJO 1, 15.00 uur AFDELINGSWEDSTRIJDEN: WDS-Waddinxveen, 14.30 uur Sportlust 2-Be Fair 3, 14.30 uur Be Fair4-Sportlust 3, 12.30 uur Soccer Boys-Waddinxveen, 14.30 uur Rijnstreek 2-Be Fair 5, 12.30 uur Waddinxveen 3-Sportlust 6, 12.30 uur Be Fair6-Jodan Boys, 14.30 uur Jodan Boys 7-Be Fair 7, 10.30 uur Sportlust 8-Waddinxveen 4, 10.30 uur Be Fair 8-Aarlanderveen 5, 14.30 uur I Waddinxveen 5-Gouda 6, 14.30 uur Floreant 6-Be Fair 9, 12.00 uur JEUGDCOMPETITIE Zaterdag 24 januari HOOFDGROEP: NSV-Be Fair, 14.300 uur KLASA: Waddinxveen-Bergambacht, 14.30 uur Nieuwerkerk-WSE, 14.30 uur Be Fair 2-Unio 2,12.30 uur Lekkerkerk 3-Waddinxveen 2, 14.30 u. WSE 2-Groeneweg 2, 14.30 uur Waddinxveen 3-Haastrecht, 14.30 uur Olympia 4-Be Fair 3, 14.30 uur WADDINXVEEN Dertien hengelaars van de H.S.W. visten zater dag onder ideale weersomstandigheden hun zesde wedstrijd voor de winter competitie. Als wedstrijdwater werd dit maal de Markervaart gekozen, nabij het plaatsje ”de Woude”. De vangst in dit mooie stukje Noord-Holland was zonder meer goed te noemen. Er wer den 358 maatvissen gevangen met een lengte van 6872 cm. De grootste vis was voor W. Snaterse nl. 33 cm. De uitslag was als volgt: 1K. Broer 852 cm 44 st; 2. J. van Egdom 845 cm 47 st; 3. L. Engels 670 cm 37 st; 4. G. Weck sr. 610 cm 32 st; 5. M. van Ofwegen 581 cm 31 st. Na het nuttigen van een warme hap werd ’s middags nog een onderlinge wedstrijd georganiseeerd in het Noord- Hollandskanaal bij West-Graftdijk De uitslag hier was: 1. L. Engels 325 cm 16 st; 2. M. Reichard 303 cm 16 st; 3. P. Exel 145 cm 6 st; 4. W. Snaterse 69 cm 3 st; 5. P. Hofman 64 cm 3 st. De eerstvolgende wedstrijd, een kas concours, wordt gehouden op zaterdag 23 januari a.s. in de Leidsche Vaart. WADDINXVEEN Er kan worden geklaverjast met ”De Gouwe-50” op woensdagavond 28 januari, aanvang 8.30 uur in café-restaurant ”De Unie”. Bij de voetbalvereniging Waddinxveen wordt er geklaverjast vrijdag 20.00 uur in de kantine in het sportpark De Sniep. Zaterdag 20.00 uur is er Disko Sjoko; zaal open 19.30 uur. WADDINXVEEN Een goed spelend Waddinxveen verraste Rijns treek. In de beginfase gingen de ploe gen gelijk op en kregen beide ook kan sen, maar deze werden niet benut. Tot dat in de 20e minuut Hans de Bruin raak schoot, dit in combinatie met Hans Twenhoven (0-1). Vier minuten later was het weer Hans de Bruin die raak schoot (0-2). Dit keer begon het met een dieptepass van Jos Visser naar Hans de Bruin, die er handig overheen stapte en de bal aan Hans Twenhoven liet. Deze zette Hans de Bruin op zijn beurt in stelling: 0-2. Nog was Wad dinxveen niet tevreden en men ging on verdroten door. Met een mooie aanval, waain de gehele voorhoede zijn deel had, was het’Joop Verhagen die er 0-3 van maakte. Dit alles was in tien minu ten gebeurd. Voordat de scheidsrechter WADDINXVEEN Ghita den Besten wist zaterdag in haar eerste in ternationale indoorwedstrijd in de Martinihal te Groningen de concurren tie ver achter zich te houden. Met een stoot van 12.08 m werd zij eerste bij het kogelstoten (4 kg). Ruim 30 B meisjes liet zij achter zich. Zij verbeterde hier mee het Goudse rekord, dat ook al op haar naam stond. Op 31 januari gaat zij naar de Nederlandse Indoor kampioen- schappen te Arnhem. WADDINXVEEN Zaterdag 31 ja nuari zal het dansorkest The Mellow Tones het winterbal muzikaal verzor gen. Het comité zal alles in het werk stellen dat er gezellig gedanst kan wor den in een zaal waar een gezellige win terse sfeer zal zijn. Er wordt om 20.00 uur begonnen in het Anne Frankcen- trum. Uw toegangsbewijzen kunt u op donderdag 29 januari bestellen tussen 19.00 en 21.00 uur tel. 5566. WADDINXVEEN In het Gereformeerd Verenigingsgebouw werd voor Excelsior’s clubkampioen- schap de 19e en 20e ronde gespeeld. Uitslag 19e ronde: A. Crone-D. Zwanenburg D. Heeren-W. v.d. Heijden I. J. C. den Toom-B. van Eijk G. Heeren-Th. van Bueren T. den Ouden-T. Driesse H. Outer-A. Zwanenburg C. Blonk-A. Blom J. Both-J. de Heer G. van der Zijden-L. Verheij J. van der Elst-J. Vermeulen C. H. Kramp-C. Stolker Uitslag 20e ronde: A. Blom-B. van Eijk D. Zwanenburg-C. H. Kramp

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 3