MONTEUR iot hond Charlie berust bij Hoge Raad Vliegende schotel is ’n verkeersbord am REHORST Zang in Ontmoetingskerk voor Sonneheerdt, Ermelo UFO-deskundigen menen: Weekblad voor Waddinxveen Dinsdagavond 10februari om acht uur: I Inlevering advertenties voor het Weekblad Wordt abonnee op het Weekblad voor Waddinxveen oogste rechter beraadt zich op verbod huisdieren in flats Bewoner: in strijd met goede zeden WK i N 0 A I Allereerst de prijs. Het Weekblad voor Waddinxveen kost zo’n 35 cent per nummer. Oftewel 4,75 per drie maanden. En dan de inhoud: alleen al voor de doktersdiensten en de advertenties van de plaatselijke middenstand en het bedrijfsleven is het Weekblad een abonnement waard. Maar er is meer. Veel meer. Onze krant ontleent zijn waarde aan het feit dat zij speciaal voor u wordt geschreven. Een Waddinxvener die echt geïnformeerd wil zijn en van alles op de hoogte gesteld wil worden leest naast zijn dagblad het Weekblad voor Waddinxveen. Da’s als het ware gewoon een huisvriend. Consumentenbond STERDAM De vraag of een verhuurder aan de huurder het houden van huis- ren mag verbieden, moet binnenkort worden beantwoord door de hoogste rechter- ‘e instantie, de Hoge Raad der Nederlanden. De Waddinxveense flatbewoner Bautz (29) heeft zijn zaak, het op zijn flat willen aanhouden van de basset- Uitgave Druk. Veldwijk B. V. DirektieJ. B. Veldwijk Redactie: B. J. Woudenberg ExploitatieF. van Kempen Charlie, voorgelegd aan de Hoge Raad. (overgenomen uit TROUW/KWARTET van deze week) Dierenbescherming Naam: Adres: Woonplaats: (Doorhalen wat niet gewenst wordt) IA IS A UEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 29 JANUARI 1976 Betaling: overschrijving op giro 47062 Bank: Rabobank Waddinxveen Wij denken aan iemand van ongeveer 30 jaar, die in het bezit is van LTS-diploma bankwerker en rijbewijs. Enige kennis van electriciteit is ge wenst. Rehorst Materieel B.V. te Waddinxveen vraagt voor spoedige indiensttreding een den mogen geen financieel nadeel on dervinden van hun handicap." Omdat er geen mogelijkheden zijn volgens de normen van de A.W.Z.B. (Algemene Zaterdag 7 februari The Old Cassie, AF-centrum, 20.00 uur Ik abonneer mij op het WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN en wens een kwartaal-abonnement a 4.75. 1 l 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Aanmeldingen bij de heer C. A. de Grauw van Rehorst Materieel B.V., telefoon 01828 - 3544 (na 18.00 uur 010 - 322349). i i i i i i i i i i i i I I I I (Advertentie) Advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen die vóór dinsdagochtend 12 uur in ons bezit zijn zullen dezelfde week nog geplaatst worden. Van advertenties die later worden ingeleverd kan plaatsing in dezelfde week echter niet gegarandeerd worden; zij zullen over het algemeen - zonder tegen bericht van de opdrachtgever - worden opgenomen in het nummer van de daarop volgende week. Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, Waddinxveen postbus 66, telefoon (01828) 4788 Klachten bezorging: Peuleyen 15, tel. 2604, W’veen Abonnementsprijs: f 4,50 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 12,50 per halfjaar binnen ver spreidingsgebied en 20,per half jaar voor overig Nederland. Alle prijzen exclusief incasso kosten. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,32 exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. De rechter sprak in het von nis overigens uit: ’Een ver huurder is gelet op het belang van andere huurders gerechtigd te bedingen, dat het houden van huisdie ren verboden is zonder zijn toestemming. Het is aan de beleidsvrijheid van de ver huurder overgelaten, of hij deze toestemming wil ver lenen; overtreding van het verbod, dat wil zeggen het houden van huisdieren zon der toestemming, levert een zodanige wanprestatie op, dat dit ontruiming rechtvaardigt.’ De familie Bautz wacht nu gespannen op het half april te verwachten arrest van de Hoge Raad. Ondersteunt de Hoge Raad de uitspraak van de rechtbank, dan komen de kosten van het in cassatie gaan ongeveer 1500 gulden voor rekening van de fami- iii overlast te ervaren. Geen me ning had 4,5 procent en de andere 4,5 procent die overigens een andere etage bewonot verklaarde wel overlast te hebben. De hand tekeningen van de 91 procent legde hij voor aan de Rotter damse arrondissementsrecht bank. zaakt door een huisdier. ’Ie mand zou weleens drie grote herders op een driekamerflat kunnen gaan houden Ook de Concumentenbond acht het uit den boze dat de huiseigenaar aan de verhuur der voorschrijft of hij al dan niet huisdieren mag houden. In de Consumentengids van deze maand wordt een model huurcontract omschreven en vastgesteld dat er een eind moet komen aan eenzijdige bepalingen van de kant van de huiseigenaar. ’Dat de rechtspositie van de huurder verbeterd moet wor den, behoeft nauwelijks be toog. We citeren slechts enke le bepalingen, die veel in huurcontracten voorkomen’, aldus de Consumentengids, die dan als voorbeelden geeft: ’Het is verboden losgeplaatste kasten te verplaatsen’ en ’De centrale verwarming zal slechts van 7 tot 24 uur wor den gestookt.’ Een woordvoer der van de Consumentenbond licht toe dat ’ervan uitgaande dat de huurder zich werkelijk in zijn woning thuis moet voe len, er geen beperkende be palingen ten aanzien van het gebruik in het modelcontract zijn opgenomen. En onder be perkende bepalingen verstaan wij ook het verbod geen huis dieren te mogen houden. Zou er werkelijk sprake zijn van onbehoorlijk gebruik, dan kan de huiseigenaar de huurder ook zonder contractuele bepa ling tot ontruiming dwingen.’ hebben huurders zonder meer te verbieden een hond te hou den.’ De dierenbescherming oor deelt dat een verbod zonder meer indruist tegen de per soonlijke vrijheid van de huurder. ’Staatssecretaris van Dam is bezig met het ontwer pen van een model-huurcon- tract, waarin de mogelijkheid tot het houden van een huis dier is voorzien. Hij is het er mee eens dat dit niet kan wor den verboden’, aldus mr. Jungslager, die wel denkt aan de mogelijkheid van intrek- medehuurders vinden dat er sprake is van overlast, veroor- ken van toestemming, indien Redaktie-adres: Peuleyen 144, Waddinxveen telèfoon (01828) 5594 der behoudens voorafgaande schriftelijke toestemming van de verhuurder niet gerechtigd is een huisdier te houden, „in strijd is met de goede zeden.” „Deze verbodsbepaling maakt inbreuk op de persoonlijke le venssfeer. Door de woning nood in het westen kun je niet spreken van een vrijwillige aanvaarding van zo’n bepa ling; je bent wel gedwongen het te aanvaarden”, aldus Bautz. Tn Waddinxveen heb ben drie van de vier woning bouwverenigingen zo’n ver bodsbepaling in het contract staan, maar ze geven toch toe stemming. Ze gebruiken de bepaling alleen als stok achter de deur tegen mensen, die overlast veroorzaken met hun huisdier.’ Hans Bautz stelde een enquê te in onder de vijftig bewo ners van het flatgebouw, dat hij bewoont, en het resultaat hiervan was, dat 91 procent verklaarde van Charlie geen Dinsdag 10 februari Voorlichtingsavond HAVO/Atheneum, AF-centrum, 20.00 uur rijdag 20 februari Familiefeestavond CNV, Gereformeerd Verenigingsgebouw, 19.30 uur 3 rijdag 30 januari Ruiteravond, Gereformeerd Verenigingsgebouw 20.00 uur Zaterdag 31 januari Toneelvereniging "Toi-Toi". Gerefor meerd Verenigingsgebouw, 20.15 uur ANNE FRANKCENTRUM Maatschappelijk werkster: donderdag 16.30-17.30 uur. Pedicure/Schoonheidsspecialiste: eerste dinsdag van de maand 9 tot 12 u. Dames- en herenkapper: donderdag 9-12 uur. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING ZL’IDPLAS Afd. gezins- en bejaardenverzorging: Kantoor: Jan van Bijnenpad 1,4e etage, tel. 4896. Aanvragen om hulp uitsluitend maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur. Afd. Maatschappelijk werk: Kantoor: Jan van Bijnenpad 1, 7e etage, tel. 6044. Spreekuren: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. GROENE KRUIS (Stationsstraat 12) op maandag en donderdag open van 13.15-14.00 uur en van 18.30-19.00 uur, o.a. voor het afhalen van verplegings- artikelen. HAND- EN SPANDIENSTEN (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werkdag van 8.30-9.30 uur, telefoon 5555. OPPASCENTRALE (tel. 2129, Jacob van Lennepstraat 20) te bereiken maandag t/m vrijdag van 16.30-17.30 uur. ook al voorkwamen in het in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 31 december geplaatste arti kel "Landelijk publiciteit rond een va- kantiekiek Waddinxveens gezin”. In TeleVizier/AVRObode werd maar liefst drie pagina’s uitgetrokken voor dit ”- fascinerende mysterie”. Het "Tijdschrift voor UFOlogie” komt met het volgende verhaal: ”In het offi ciéél orgaan van de Nederlandse Ko ninklijke Luchtmacht, "De Vliegende Hollander”, verscheen een 2 pagina’s tellend artikel betreffende een foto van een ’vreemd verschijnsel’ dat zou zijn gefotografeerd door een vakantiegan ger in Andorra, dat in de Pyreneeën, op de grens tussen Frankrijk en Spanje, ligt. De foto toont een wazig driehoekig 'ding', geel van binnen en rood aan de rand, met vanaf de grond tot het ’ding’ een even wazige streep. Het geheel werd in het genoemde artikel gepresen teerd als een ’vreemd verschijnsel’ dat (ongezien door de waarnemers doch desondanks op de gevoelige plaat vast gelegd) kennelijk bezig was op te stij gen. De fotograferende familie zou de foto’s hebben laten onderzoeken door experts van Kodak in Rijswijk, die het geheel verklaarden als een reflexie van een zich langs de weg bevindend ver keersbord, ter aanduiding van een scherpe bocht. Waarop het beeld gere flecteerd werd (zijspiegel?) kon ui teraard moeilijk worden vastgesteld, maar doet in doet in feite er niet toe, aangezien de verklaring van het ’ver schijnsel’ als zijnde een verkeersbord, gefotografeerd vanuit een plm. 35 km per uur rijdende auto, als een paal bo ven water staat. Drie fotografische deskundigen van de werkgroep NOBOVO hebben eenzelf de conclusie bereikt, en ook het le kenoog ziet onmiddellijk dat het hier om een verkeersbord handelt; wie een goede zakagenda bezit, kan dit soort verkeersborden daarin aantreffen. De Werkgroep NOBOVO heeft van De Vliegende Hollander tien exemplaren van het blad toegestuurd gekregen, met het verzoek onze mening kenbaar te maken. Namens de Werkgroep NOBO VO heeft Werkgroepslid dr. W. B. van den Berg de Luchtmacht van repliek gediend. De waarnemers merken op, het ‘ding’ niet gezien te hebben. Dat is niet zo erg verwonderlijk. Verkeersborden zijn (terwijl men bezig is met fotograferen) makkelijk over het hoofd te zien. Wat ons tenslotte wél verbaast, is, dat de Koninklijke Luchtmacht in haar offi cieel orgaan twee pagina’s uittrekt voor een artikel van dit dubieuze gehalte". Wet Bijzondere Ziektekosten) krijgt de vereniging geen garantie als er geld geleend wordt. Dus nog steeds moet al les bij kleine beetjes enjmet hulp van honderden in het land, bij elkaar wor den gebracht. Er is voor de vijftig nog resterende flats op dit moment al meer dan drie miljoen nodig. En als dat geld er niet snel komt zou er over enkele ja- ren wel eens meer dan tweemaal zoveel nodig kunnen zijn. Er is overigens iets meer hoop dan enkele jaren geleden. Want er wordt naarstig gezocht naar mogelijkheden om het geld toch los te krijgen. f heeft de affaire-Bautz Ke week in cassatie be- RM, nadat de Rotter- re arrondissementsrecht- P 7 november vorig F tevergeefs in hoger be- was gegaan tegen de praak van de Goudse ■onrechter van juli 1974. F aPril zal de Hoge Raad Ist wijzen, dus met een IPraax komen. I kantongerecht besliste lBautz zijn woning Pep- F>rst 103 in Waddinxveen l®oest verlaten, omdat hij f nks herhaalde waarschu- ren van de woning- r^reniging ’Waddinx- Charlie niet aan de zette. De familie Bautz de woning op 1 no- K^r 1972 en vroeg toen de ^bouwvereniging om ■'emming de hond te mo- Jouden, De woningbouw- Fni?ing beriep zich op een rjet, dat voor 1970 was ■™’«d en weigerde toe- ■'iomin liet Bautz het op ■/Spraak van de rechter 7men; omdat hij meent L E'.aoipiële strijd te voe- 'indt dat de bepaling Br/11 1 twaalf van het oglement, dat de huur- Een jeugdfoto van Charlie, wiens verblijf in een flat woning in Waddinxveen inzet is van een proces. lie, die dan zal moeten ver huizen of Charlie de deur uit doen. Inmiddels beraadt de Neder landse Vereniging tot Be scherming van Dieren zich er over om de proceskosten voor haar rekening te nemen. De dierenbescherming verleent Bautz al morele steun. Mr. A. J. Jungslager, juridisch advi seur van de vereniging: ’Wij staan Bautz bij in zijn poging in de hoogste instantie een uitspraak uit te lokken, omdat het hier gaat om het principe of huiseigenaren het recht K-X-X-X\ WADDINXVEEN Het vakantiefotootje van de Waddinxveense familie W. de Munnik (Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen 39), waarop een vreemd voorwerp staat, dat verdacht veel lijkt op een vliegende schotel, houdt ook de redactie van het ’’Tijdschrift voor UFOlogie” - het officieel orgaan van de tienjarige werkgroep NOBOVO (Nederlands Onderzoek Bureau voor Ongeindentificeerde Vliegende Objecten) bezig. De in het bergstaatje Andorra - op weg naar de Spaanse zonnekust - door me vrouw Riet de Munnik hangend uit het portierraam gemaakte kiek toont vol gens deze UFO-deskundigen geen vlie gende schotel, maar zoals al werd verondersteld een verkeersbord. ”Wie een goede zakagenda bezit, kan dit soort verkeersborden daarin aantref fen”, aldus de in het Groningse Uithui- zermeeden zetelende werkgroep NO- VOBO, van welke groep deskundigen g^:x;:;x;x;x:x^^ «•X-X:X WADDINXVEEN/ERMELO ’’Sonneheerdt heeft ook Waddinxveense iteun nodig”, schreef het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 18 lecember vorig jaar om duidelijk te maken dat er meer geld nodig is, ipdat de vereniging christelijk blindentehuis ’’Sonneheerdt” in Ermelo iog 50 flats kan bouwen voor haar werkende bewoners, die nu nog in een ud gebouw wonen, dat niet meer aan de eisen voldoet. Deze woningen :unnen nog niet worden gebouwd omdat het geld ontbreekt. Er kan geen jrantie worden verkregen voor een bouwgeldlening, omdat de AWBZ I Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten) niet van toepassing is. ~T fcarom wordt er onder het motto Sonneheerdt heeft ook Waddinxveen- tsteun nodig” op dinsdagavond 10 fe- lari om acht uur een groot concert «even, waaraan wordt meegewerkt oor het Gereformeerd Kerkkoor Kent Den Heer onder leiding van Wil- ■m Doornebal en het kinderkoor ong Geluid onder leiding van Hans lornes. Verder werken mee aan deze Mond in de Ontmoetingskerk aan de Broensvoorde Corry van Looyengoed lalt-mezzo), Loek van de Leeden (pia- |ioi en Ben Kramer (orgel). Het pro- mmma dat op deze avond zal worden [eboden is een bezoek zeker waard; de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Alle jnêdewerkenden hebben besloten om het batig saldo van dit concert te bestemmen voor het bouwfonds van het christelijk blindentehuios "Sonne- tërdt" in Ermelo. Enkele maanden geleden was er feest in Ermelo, want toen konden dertig Ills in gebruik worden genomen, waar lie visueel gehandicapte medemens vel een goed onderkomen in vindt, óch lag er op die dag een forse scha- luw. Want een Arnhems architecten- nreau had tachtig flats ontworpen. ijftig kunnen echter voorlopig niet orden gebouwd, want er is geen geld beer. De dertig flats konden er komen Eikzij veel particulier initiatief en fcrme aktiviteit van de staf van "Son- sheerdt". Met dubbeltjes en kwartjes (guldens is dat bedrag bij elkaar ge wen fcarom is het in deze tijd van Sociale Verheden nog steeds nodig dat een Ktantie als "Sonneheerdt” moet be- ielen, al gebeurt dat dan ook met eer- jke zaken als contributiegelden, gif- sn. koorzangavonden, verkoop van pmmofoonplaten e.d.? Waarom ont- tngt "Sonneheerdt” niet gewoon sub- die voor de huisvesting van haar blin- én? Waarom komen deze mensen niet [aanmerking voor een uitkering op rond van dw A.W.B.Z.? In een inter- ie-A zei directeur, de heer J. Spruijt, et onlangs zo: "Er is eigenlijk nooit lat zoiets als Sonneheerdt gedacht, lonneheerdt bevat elementen van het ■Sinsvervangende tehuis, van verple- [ing en ook van revalidatie, maar het eeft van dit alles te weinig om binnen Hermen van de A.W.B.Z. te vallen, nternaten van blindenscholen doen wel. psychiatrische inrichtingen ok. Het Dorp in Arnhem idem, maar Bnneheerdt niet. Buiten Sonneheerdt ijn er nog enkele instellingen in het uiden die er mee zitten. Maar Sonne- eerdt heeft er de meeste pijn aan, om it wij niet de volle pensionskosten ergoed krijgen." :n ook: "Wij willen onze mensen bes aren naar de algemene bijstand te pan. Gaan ze daarheen dan ontvangen Jzakgeld 170,- per maand) als- :de tien procent van het loon dat ze de werkplaatsen verdienen. De ^nneheerdt-filosofie is al jaren: blin-

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 11