HET HEL£ JAAR DOOR Ig8?ts Mr. Opticien J.Grit x>°e F Ml IQ In schooldamtournooi Een is Voetbalprogramma altijd raak! BENOEMING RANK XEROX WADDINXVEEN De heer C. J. M. R. van der Bas (29) uit Waddinxveen, tot eind 1972 redactioneel verantwoor delijk voor het Weekblad voor Wad dinxveen, is benoemd tot Manager Communications bij Rank Xerox (Ne derland) B.V. In deze functie is hij verantwoordelijk voor alle in- en ex terne public relations-activiteiten van het bedrijf. De heer Van der Bas is sedert juni 1969 in dienst bij Rank Xerox en vervulde bij dat bedrijf diver se functies op het gebied van public relations en reclame. Voordien was hij werkzaam in de journalistiek. 21e RONDE EXCELSIOR Filmavond Van Ginkel geslaagd Rake tik voor herenpoloërs van De Gouwe SA VORNIN LOHMANSCHOOL DOORBREEKT HEGEMONIE LEON VAN GELDERSCHOOL TOOS-BASKETB ALLERS MET WINST EN VERLIES Ed van Gemeren (jongens C) Gouds crosskampioen Vissen in de hagel en sneeuw Adrie Oudijk aan kop bij Excelsior-jeugd Voetbalstanden EXCLUSIEF BLOEMWERK 1 Weekblad voor waddinxveen donderdag 29 januari 1976 Met prijzen en bloemen de kampioenen van de P.V. de Sperwer 1975: (Advertentie) r WADDINXVEEN Vrijdag 23 januari werden in het Verenigingsgebouw aan de Stations straat de kampioenen 1975 gehuldigd. Tussen een dansje en een spelletje bingo door, reikte voorzitter H. Metselaar weer de prijzen uit il ll 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 22 17 16 16 15 13 9 8 7 5 4 0 14 14 15 15 15 14 15 15 14 15 15 15 14 14 15 15 15 14 15 15 14 14 15 14 25 22 20 19 16 15 13 13 11 9 7 6 19 19 18 17 17 16 14 13 13 11 11 7 Maap Groenendijk iBiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiioiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin RECEPTIONISTE pont Goi,i f ALG. ONTWIKKELING couose IVIO cursussen Losdag ifebruari LfDELINGSWEDSTRUDEN: 1 i 1 (Foto Sjaak Noteboom) /Advertentie) iÉMÈV- /Advertentie) k I (Advertentie) IflTfRFLORA Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 2—0 2—0 2—0 2—0 SS 2—0 0—2, 0—2' VOOR Uw bloemist 2—0 0—2 2—0 1— I 2— 0 2—0 1—1 0—2 0—2 1—1 1—1 2—0 is. van I WADDINXVEEN De Waddinx veense damclub Excelsior speelde voor het clubkampioenschap de 21 e ronde. Uitslag: C. H. Kramp-D. Heeren L. Verheij-Jvan der Eist B. van Eijk-H. Outer Ui. van Bueren-A. Zwanenburg f*. Swart-A. Crone N.N.-J. Vermeulen C. Blonk-D. Zwanenburg G. Heeren-A. A. Rietveld W v.d. Heijden-A. Blom J|Both-T. Driesse G. v.d. Zijden-C. Stolker ill. C. den Toom-G. Dankers Klaveren (Reeuwijk), een uitstekend méérkampioen, werd ook nu weer der de. De jongens C hadden 2000 m afgelegd op een parcours dat steeds natter en glibberiger werd. De jongens A en B werden bij elkaar gevoegd, omdat de twee groepen onderling veel te klein waren. Peter Kobrua, die in het verleden zo goed de 800 m liep, werd 8e. Peter liep de 3000 m zonder spikes, wat natuurlijk heel nadelig was. Bij de dames die ook 3000 m liepen, werd het een overwinning voor Ellen van de Bunt (Reeuwijk). Antilope-atlete Cor rie Burghoorn, die weer helemaal de oude is, werd uiteindelijk 4de. De dames liepen een hoog tempo; ook de damesatletiek in de afdeling Gouda gaat gezien de tijden gelukkig vooruit. De Waddinxveense heren respectieve lijk John Droog, Peter van der Lans en Dick van Gemeren, moesten 7800 me ter afleggen. Daar de heren als laat- sten liepen was het terrein op sommige plaatsen haast onbegaanbaar gewor den. In een lopersveld van vijftig heren werd Peter van der Lans 26e voor Dick van Gemeren (27e), die lange tijd voor hem lag, terwijl John Droog in de achterhoede als 34e over de finish kwam. Al met al was het weer een geslaagde atletiekmiddag voor de atleten en atle tes en toeschouwers. Wanneer de jaar lijkse Gouwe-loop (4e cross in de Goudse crosscompetitie) op 27 maart a.s. wordt er op veel publiek gehoopt, want het is de atletieksport dubbel en dwars waard. Vooral omdat er bij de jeugd en de heren een paar Nederland se toppers aan de start komen. EINDUITSLAGEN Einduitslagen in Reeuwijk voor Anti lope: Meisjes D: 22e M. van Delft, 29e M. Zwaan, 30e B. van Delft, 34e J. Zwaan, 35e J. Versluis, 36e L. van Win kel. Jongens D: 9e P. de Groot. Meisjes C: 22e J. van Geerensteijn. Jongens C: le E. van Gemeren (afd. kampioen). Meisjes A en dames: 5e C. Burghoorn. Jongens B: 8e P. Kobrua. Heren: 26e P. v.d. Lans, 27e D. van Gemeren, 34e J Droog. (van de hervormde Eben Haëzer- school, Jan Dorrekenskade-Oost) in actie om de diverse ’’Europacups” uit te reiken aan de leiders van de vier damteams. Hij verving de plotseling verhinderde wethouder P. F. J. van Schie. De zonnebril is een praktisch en ook modieus gebruiksartikel, dat niet alleen bestemd is voor zonnige zomerdagen. Ook in voor- of najaar is de zonnebril nuttig, als de zonnestand laag Vooral automobilisten hebben dan veel plezier een paar beschermende glazen voor de ogen. GOUDA/WADDINXVEEN Het reis- en passagebureau Hart van Holland/Van Ginkel BV (Wad dinxveen /Gouda) en De Jong In- tratours (Rotterdam) hebben vorige week woensdagavond in het Goudse Kunstmin aan de Boelekade de bij zonder geslaagde film- en infor matieavond ’’Uit en toch thuis” ge houden. Een volle zaai genoot van vakantiefilms over Duitsland, Oos tenrijk, Italië en Joegoslavië. De rolprenten toonden op professionele wijze de schoonheid van deze landen. De films werden ingeleid door Ab Hofstee, die in zijn creatie als Boer Voorthuizen ook een zaalquiz leid de. Vier deelnemers, die alle vragen goed beantwoordden, mochten ten slotte op het podium van Kunstmin meedingen naar de hoofdprijs: een bustrip voor twee personen naar Re magen. Aan het einde van de avond werd een speciale attractie één aan wezige gelukkig gemaakt met de door Van Ginkel BV beschikbaar gestelde extra prijs: een zeven daags verblijf voor het hele gezin in één van de luxe Van Ginkel- bungalows in Baarle-Nassau of Gemmenich. VADDINXVEEN Het waterpolo- levental van De Gouwe heeft zondag- liiddag bij De Ussel een 10-6 nederlaag Beleden. De Waddinxveners kregen dus ten rake tik. Inde eerste periode was het een gelijk- Bpgaande wedstrijd, waarbij De Gouwe Joch wel het meest in de verdediging Berd gedrongen. De Ussel blonk uit Boor schotvaardigheid, maar doelman Koos van Tilburg verrichtte spectacu- airwerk en keerde veel schoten. Lange ijd ging de strijd op en neer. Ook Ut het scoreverloop betrof. Maar na lat Dick Russner, Corrie Hoogebrug- e en Aad Vos voor drie Waddinx- ttnse treffers hadden gezorgd (3-3), iep De Ussel in de derde periode uit laar een 7-4 voorsprong. Leo van Nieu- tlnhuyzen miste voor de Gouwe een llrafworp. In de laatste periode liep het lelemaal uit de hand. Veel gepraat tus- coaches en scheidsrechter, waar- ioor het allemaal erg onoverzichtelijk |rd. Gescoord werd er ook nog door fide clubs en uiteindelijk kwam een 9-6 stand op het scorebord te staan. AND Rijn t Ravijn G indenburg IJssel Gouwe aosduikers tGooi irwede tHaghe FT dvisch WADDINXVEEN Het vierde schooldamtournooi voor alle lagere en middelbare scholen in Waddinxveen - de afgelopen drie zaterdagochtenden georganiseerd door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs VOO) en de damclub Excelsior - is voortreffelijk verlopen. In het Gereformeerd Verenigingsgebouw kwamen maar liefst meer dan 400 meisjes en jongens aan de borden. Uit de groep eerste en tweede klas lagere school kwam de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde) als sterkste te voorschijn. Bij het voortge zet onderwijs ging de Prof. Köhn- stammschool voor openbaar MAVO (Mauritslaan) met de hoogste eer strijken. In de groep derde en vierde klas lagere school kwam opnieuw de Leon van Gelderschool als winnaar uit de bus. Na de hegemonie van de Leon van Gel derschool in de eerste tot en met de vierde klas van het Waddinxveense schooldamtournooi ging de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool (Lindegaarde) echter met de eerste prijs in de groep vijfde en zesde klas lagere school strijken. Een eerste en een derde plaats in een veld van 31 teams is voor deze school een schitterende prestatie. Werd op de tweede zaterdag van het schooldamtournooi het uitreiken van prijzen overgelaten aan loco- burgemester H. Huizer, afgelopen za terdag kwam schoolhoofd P. de Lijster WADDINXVEEN De jongens adspiranten van de basketbalvereniging Toos hebben vrijdagavond een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tegen de adspiranten van de basketbalvereni ging Mercasol Leiden. In de eerste helft wist Toos met een goed gesloten verdediging de zaak aardig bij te hou den, want bij rust had Mercasol Leiden nog maar een 8-6 voorsprong. Maar in de tweede helft bleek duidelijk dat de Toos-jongens nog de nodige wedstrij- dervaring missen. Mercasol gingsneller en vooral fanatieker spelen en Toos kwam er toen niet meer aan te pas. Eindstand 13-16 voor Mercasol Leiden. Voor Toos scoorden Dirk Rijnsburger en Adrie Rehorst de meeste punten. Voor de dames junioren zat er helaas ook geen winst in. Niet dat zij de min dere waren van Blitz uit Voorschoten, maar op het beslissende moment ont brak het bij de Toos-meisjes gewoon aan geluk. Beide ploegen hadden slechts de beschikking over vijf speel sters zodat de conditie ook een beetje I mee ging spreken. In de eerste helft hielden de beide ploegen elkaar goed in evenwicht, wat wel blijkt uit de rust- stand n.l. 15-15. Na rust ging het min der goed met de Toos-meisjes wamt in de eerste 10 minuten scoorden zij slechts 1 punt. En in deze periode bouwden de meisjes van Blitz een be slissende voorsprong op. In de laatste minuten moest een van de meisjes van Blitz met vijf persoonlijke fouten het veld verlaten en moest Blitz met 4 speelsters verder. Toos kon hier niet van profiteren en de winst ging dan ook verdiend naar Voorschoten. Eindstand 30-25 voor Blitz. Topscoorsters bij Toos Anja Schwiebbe met 8 en Lia Mourits met 7 punten. Wel winst voor de heren. Zij wonnen vrij gemakkelijk van het Delftse P 74. Vooral in de eerste helft werd er aan Toos-zijde goed gespeeld. Er werd goed gecombineerd en er werd regel matig gescoord. In deze eerste helft nam de Toos-ploeg eigenlijk al een be slissende voorsprong, want de rust ging in met een 31-13 voorsprong voor Toos. De tweede helft was van mindere kwa liteit. Het liep bij beide ploegen niet zo lekker meer. Er was veel onnodig bal verlies en veel irritatie bij de spelers. Maar de uiteindelijke zege van Toos is geen moment in gevar geweest. Toos kwam in de tweede helft nog tot een WADDINXVEEN Voor de derde cross van de Goudse cross-competitie was er een 7800 meter lang parcours uit gelegd langs de Reeuwijkse Kennedy- singel. De winnende atleet Rob van Schooten van AVV’36 legde dit stuk af in 28 min. 11,9 sec. Tot de in Reeu wijk van start gaande 170 deelnemers be hoorden ook atleten en atletes van de Waddinxveense sportclub Antilope. Het veld der matadoren mocht wel het zwaarste genoemd worden van de ach ter ons liggende crossen; het was één glibberige massa van het begin tot het einde. Om half twee precies startten de meisjes D; hier waren de kaarten al geschud, want Maaike Persoons uit Ter Aar, die voor AAV’36 (Alphen) uit komt won met groot elan en gemak haar 3e cross, evenals de voorafgaande twee crossen. De Antilopers hadden bij deze meisjes D een grote opkomst; liefst 7 meisjes! (het gaat de goede kant op). Al deze meisjes, o.a. de zusjes Van Delft en Zwaan, Jeanette Versluis etc., eindig den vanaf de middenmoot tot achterin h deelnemersveld. Bij de jongens D, die hierna aan de start kwamen, is de strijd om de eerste plaatsen nog in volle he vigheid aan de gang. De jongens wisse len voortdurend van plaats, zodat men wel kan zeggen, dat het onderlinge krachtsverschil te verwaarlozen is. Slechts één Waddinxveense atleet, Peter de Groot, neemt hieraan deel. Maar het is wel een goeie, want hij kwam als 9de over de finish. Peter de Groot is nog eerste jaars D, maar wan neer hij het volgende jaar tweede jaars is heeft hij een goede kans om bij de eerste te eindigen. De jongens en meis jes D volbrachten dezelfde afstand, na melijk 1000 m. De meisjes C, die onge veer 1500 m moesten afleggen, telden ook één Waddinxveense atlete: Iris van Geerenstein. Iris eindigde in de achter hoede, maar dat zal ongetwijfeld beter worden, wanneer ze wat meer routine zal krijgen. Ook aan vechtlust ont breekt het haar niet. ED VAN GEMEREN Ed van Gemeren, die pas geleden de Bredase skollcross won, werd ook nu weer eerste, zodat hij nu crosskam pioen van de afdeling Gouda is. Deze keer kreeg hij felle tegenstand van Neerings (Alphen), die tot 200 meter voor de finish bij Van Gemeren bleef; toen moest Neerings in Ed van Geme ren zijn meerdere erkennen. Alfred van score van 27 punten tegen P 74 22. Eindstand 58-35 voor Toos. Topscorers bij Toos Peter Zwamborn met 23, Ro nald v.d. Vis met 20 en Nico Metselaar met 8 punten. PROGRAMMA Programma Dames junioren: 07-02-76 Gijmnova A-Toos A; 11-02-76 Toos A- H Grotius A (de ploeg van Bill Sheri dan); 28-02-76 Blitz A-Toos A. Heren senioren: 11-02-76 Toos 1- Leijtheballers 1; 18-02-76 Toos 1- Achilles 3; 28-02-76 Achilles 3-Toos 1. WADDINXVEEN Zaterdag trot seerden tien hengelaars van de HSW hagel en sneeuw om hun zevende wed strijd van de wintercompetitie te vissen. Er werd gevist in de Drecht bij Leimui- den en de vangst was wederom goed. L. Engels ving de grootste vis nl. een bra sem van 45 cm. Voorts werden er 254 maatvissen met een lengte van 4684 cm gevangen. Voor het puntenklassement kon 1 punt per cm verdeeld worden. De uitslag was als volgt: 1. B. van As 926 cm 53 st; 2. K. Broer 538 cm 30 st; 3. M. Reichard 485 cm 26 st; 4. C. Broer 456 cm 24 st; 5. P. Hofman 416 cm 24 st. Tot nu toe werden er in deze competitie 1593 vissen gevangen met een lengte van 303 meter. Gemiddelde lengte 19 cm. De eerstvolgende wed strijd is 14 februari a.s. WADDINXVEEN Adrie Oudijk is bij de damjeugd van Excelsior onbe twist de leider. Overigens zijn er van de laatste ronde weinig verrassende uitsla gen te vermelden. Spannend was de strijd tussen Tijmen den Ouden en Cor Rietveld. Door een foutieve com binatie van Tijmen werd Cor aan een gemakkelijke overwinning geholpen. De uitslagen: Otto van Gent-Herman v.d. Bor Jacco Boer-Dick Heeren II Herbert v.d. Geer-Adrie Oudijk Tijmen den Ouden-Jan K. v. Gent 20 Cor Rietveld-Jacco Boer Adrie Oudijk-Otto van Gent Jacco Boer-Herman v.d Bor P. v. Willigen-Jan K. v. Gent STAND 1. Adrie Oudijk2240 2. Cor Rietveld 2236 3. Pauke van Willigen 2131 4. Tijmen den Ouden 2230 5. Dick Heeren II 23—30 6. Herbert van der Geer 2324 7. Otto van Gent1919 8. Jan Karei van Gent21i 9. Dirk Heeren III 20—18 10. Peter Heeren 1913 11Jacco den Boer218' 12. Peter Molenaar 1515 1.3. Herman v.d. Bor 245 14. Jan Boom 104 VERLOOP Nog even het verloop van de derde en laatste dag van het schooldamtournooi. Na een spannende poulestrijd bleven over één team van de hervormde Eben Haëzerschool (Jan Dorrekenskade- Oost), hervormde Rehobothschool (Onderweg), openbare mr. A. de Roos school (Wingerd), protestants- christelijke Groen van Prinstererschool (Tollenslaan) en twee teams van de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool (lindengaarde). De uit slag hiervan was: Eben Haëzer (5)-Jan Ligthart (6) 7-3; De Savornin Lohman (5)-Rehoboth (5/6) 6-4; De Savornin Lohman (6)-Jan Ligthart (5) 8-2; mr. A. de Roos (5/6)-Groen van Prinsterer (6) 8-2. De prijswinnaars waren nu bekend, dus de halve finale kon beginnen: Eben Haëzer-De Savornin Lohman (5) 6-4; De Savornin Lohman (6)-mr. A. de Roos 6-4. Met groot machtsvertoon won het 6de klas team van de De Sa vornin Lohmanschool bestaande uit: Adrie Oudijk, Albert van Noort, Mar cel Verhey, Michael Sip en Arie Smits- kamp met 10-0 van de Eben Haëzer- schpol. Verbeten was de strijd om de 3/4klas plaats. Tot twee maal toe was het onbeslist. Pas na drie keer was de tegenstand van de meisjes van de mr. A. de Roosschool gebroken, 8-2 voor de 5e klas van de De Savornin Loh manschool. Traditioneel werden de drie school- damdagen besloten met een simultaan door drie Excelsior-spelers C. H. Kramp, P. Swart en A. Blom tegen 3x 15 jeugdige damenthousiasten. Alleen Cor Rietveld, Adrie Oudijk en Chiel van Beek wisten te winnen; een mooi damboek was hun beloning. A. Blom 15 gesp. 2 verl., 2 rem. en 11 gew.; P. Swart 15 gesp., 1 verl., 14 gew.; C. H. Kramp 15 gesp., 1 rem. en 14 gew. Na de simultaan werd er tot half zes nog bingo gespeeld. Om aan de Zuid-Hollandse schooldam- kampioenschappen deel te nemen moet de De Savornin Lohmanschool nog de strijd aanbinden met de Goudse kampioen. Deze wedstrijd wordt gespeeld maandag 2 februari 18.30 uur in gebouw De Haven te Gouda. sfudiecenlrum qouda L aDDINXVEEN Het voetbalpro- Katnma voor de komende week luidt ■Is volgt: Waddinxveen 4-NSV 5, 10.00 uur Gouderak 6-WSE 6, 10.00 uur ZATERDAG 31 JANUARI AFDEL1NGSWEDSTRIJDEN: Waddinxveen-Sportief, 14.30 uur Be Fair 3-Spirit 3, 14.30 uur Be Fair4-Zevenhoven 2, 14.30 uur Gr Ammers 3-Waddinxveen 2, 12.30 u. Ioreant4-Waddinxveen 3, 12.00 uur ;pirit 6-Be Fair 6, 15.30 uur e Fair 7-Gouda 2, 14.30 uur lodegraven 8-W’veen 5, 10.30 uur Spirit 9-Be Fair 8, 12.30 uur JEIGDCOMPETITIE Zaterdag 31 januari: Be Fair-Nieuwkoop, 14.30 uur BeFair3-Esto 2, 14.30 uur Zelfs in de winter is de zonnebril nuttig, bijvoorbeeld als u met Vakantie gaat. Wij hebben een kollektie zonnebrillen, die veilig zijn voor uw ogen. Goede zonnebrillen, die werkelijk comfort bieden, zoals die met zelfkleurende glazen. Contactlensspecialist ANVC - I nnn+i*->!.»■ Optometrist OV Korte Tiendeweg I 2 I MCIV Gouda, tel. 01820 13033 I Orrt I Kleiweg 108. Gouda, tel 01820- 16033 Winkelcentrum Bloemendaal 41Gouda lel 01820 18492 RP|| M|MMU Winkelcentrum de Passage J20. 11 Waddinxveen, tel. 01828 4303 WADDINXVEEN Voor de KNVB- beker of voor de ’’gewone” voetbal competitie kwamen het afgelopen weekeinde - mede vanwege het winter weer - geen Waddinxveense voetbal teams binnen de lijnen. Om de ontwik keling in een paar voetbalstanden toch te kunnen bijhouden hieronder de stand van zaken na het afgelopen week einde. West II 3e klas A: Koudekerk Rijnsburgse Boys Groot Ammers DSO HVO SV’35 Spirit Be Fair ’s Gravenzande HBSS Maasdijk JAC 1ste klas afdeling Gouda: Bodegraven WDS Gouda Sportief Reeuwijk Rijnstreek Floreant Waddinxveen Siveo Aarlanderveen Bergambacht Oudewater

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5