levenskracht UITGANGSPUNTEN ONTWIKKELINGS SAMENWERKING Milieudefensie Herwonnen is tégen en vrouwenbeweging NKV hielden fruitactie Zingen bij ’t orgel 23e RONDE EXCELSIOR WADDINXVEEN De damclub Ex celsior speelde voor het clubkampioen- schap de 23e ronde. Donderdagavond 18 maart beginnen de finalewedstrij den. De uitslagen zijn: A. Zwanenburg-C. H. Kramp DIPLOMA- ZWEMMEN Aviola’s op Boerenkielenbal van de Instuif voor Gehuwden Het Weekblad feliciteert: WAT WEEKBLAD- ADVERTEERDERS MOETEN WETEN’ SPREKENDE POP ALS NIEUWE EERSTE BURGER r HUISWERKSTUDIO 3H dagelijkse huiswerkbegeleiding studiecentrum gouda - Fruitbakjes van Herwonnen Levenskracht en de Vrouwenbeweging van het e. a. 4. c e. en 21.00 aan G. Heer-C. Blonk C. Blonk-A. Crone G. Dankers-L. Verheij Brugman als toezichthouder. De geslaagden zijn: Nanette Zoet, Elza Bras, Joost Lankester, Marielle van Beek, Frank Koekkoek, Marieke Spek, David van der Bas, Sander van ’t Hof, Arie Lam, Dirk Jan Schouten, Wilma Rodenburg, Frank van Rooden, Jeroen van der Wal, Marten Willem Lankes ter, Richard Wientjes, Erik Jansen, Gert Jan de Pater, Gerlinde Cozijnsen, Carla Roverts, Francien Marchand, Petra Verdegaal, Marleen Oostdam, Astrid Verwoerd, Gert Hoogendoorn, Nicolette de Jong, Michel Nieuwerf, Sandra van Wichen, Marite Neele- man, Klaas Versloot, Trude van Eijk, Vincent Verwoerd, Michel de reus, Angelique Rijsdijk, Birgit Hagen, Jo- landa Geenen, Peter Bakker, Rebecca de Rijke, Ina Soeteman, Tanja Geider- blom, Jolanda van Berkestein, Izaak Jannis van der Vlist, Linda Verwaal, John de Gelder, Marc Niemans, Mir jam van Vessem, Michel de Neeve. veel, want ik ben er nu toch. Maar, uit het profiel - en de met de commissaris van de Koningin gehouden raadsvergadering - heb ik geconcludeerd, dat ik toch wel op veel punten aan het geschetste ideaal beeld voldoe. Ik heb namelijk - zoals u ziet - 3 armen, dus 5 "potenzodat ik wel op het gewenste dier lijk. Oh sorry, ik heb mijn naam nog niet genoemd. Ik heet Willenden Schaap, geboren Bok. Door de raad zijn ook enkele fysieke eisen gesteld. Welnu, leeftijd en geslacht moeten het moeilijks! geweest zijn voor de benoemende instantie. Maar, daar heb ik het volgende op gevonden. Mijn man en ik hebben namelijk gezamenlijk gesollici teerd. En wij aanvaarden dit ambt dan ook als een zgn. dubbelfunctie. Wij zijn - en wij schamen ons daar niet voor - samen 53 jaar. Uw nieuwe burgemeester is dus zowel man als vrouw. Dus voor elk wat wils, hè? 0—2 2—0 2—0 1—1 1—1 2—0 1—1 2—0 2-^0 maar zal verbeteren. Het verzilte water in de boezem- en poldersloten achter de verzwaarde duinregel te Arendsduin wordt nl. zoveel mogelijk terugge pompt. Milieudefensie meent dat aan leg van het zoetwaterkanaal ernstige gevolgen zal hebben voor het milieu. Het kanaal zal worden voorzien van water uit de Gouwe, welke rivier het water weer uit de Rijn betrekt. Volgens de werkgroep is het Rijnwater uiterst onbetrouwbaar en zal het zéker niet reinigend werken voor het water in de Plas van Reef (bij Rijksweg 12 ter hoogte van Nootdorp) en ih de boe zemwateren van het Westland. Gevreesd wordt dat het waterpeil van de pias door de aanleg van het kanaal van 3,68 meter beneden NAP op 4,70 m beneden NAP moet worden gebracht waardoor het natuurgebied er omheen wordt vernield. Bovendien zal door de aanvoer van zoutbevattend water (rond 200 miligram per liter) de zoetwaterbel nabij de Plas van Reef verzilt raken. Samenvattend dringt Milieudefensie er op aan bij Provinciale Staten de aanleg van het kanaal te voorkomen. "Milieuaspek- ten moeten hier de doorslag geven, omdat aanleg uiterst dubieus is geworden. TWEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 12 FEBRUARI 1976 een formulering van uitgangspunten, waar de kerngroepleden zich maan- ;avond tijdens hun vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis miem achter hebben geschaard. Die uitgangspunten zijn de volgende: I. J. C. den Toom-T. Driesse G. van der Zijden-D. Heeren H. Outer-J. de Wit J. Both-W. van der Heijden D. Zwanenburg-J. van der Eist Th. van Bueren-C. Stolker T. den Ouden-A. A. Rietveld J. de Heer-J. Vermeulen WADDINXVEEN In het gemeen telijk overdekte zwembad in het sport park ’De Sniep’ werd voor het B- diploma van de KNZB gezwommen. Van de 47 kandidaten moest er I wor den afgewezen, zodat 46 kinderen het diploma behaalden. De diploma’s wer den afgenomen door mej. M. Rietveld en de heer A. J. Troost. Namens de KNZB was aanwezig de heer A. H. J. Fruitbakjes van Herwonnen Levenskracht en de Vrouwenbeweging van net NKV vonden deze week weer hun weg (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Aan de vorige week woensdag en donderdag in Wad- dinxveen gehouden EHBO-examens hebben 26 mensen deelgenomen. Van hen moesten er twee worden afgewe zen, de overige 24 slaagden. De ge slaagden zijn: De dames Van Driel-Los, M. A. Fer- ber-Nieuwland, J. K. C. de Groot- Kleyer, P. A. den Hertog, A. M. Hey- boer-de Roo, M. H. Linschoten, E. M. Nijssen-Strobbe, H. A. J. Oudijk, A. P. C. Permentier-van Gent, A. J. C. Schuitemaker-van Galen, A. van Ar- denne, A. J. Th. M. Steenland, H. C. M. Verbakel, J. Vermeij-de Jong, M. J. Viering-van Breefen, A. B. Brouwer- Hofman, A. J. van Gils, W. Ancher-v.d. Valk en de heren P. A. den Hertog, H. W. van Oudheusden, A. J. Schoone- veld, Chr. Vermeij, J. G. van Straalen, M. Schouten (Boskoop) en A. L. de Rijcke (Gouda). INLEVERING Advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen die vóór dinsdag ochtend 12.00 uur in ons bezit zijn zullen dezelfde week nog geplaatst wor den. Van advertenties die later worden ingeleverd kan plaatsing in dezelfde week echter niet gegarandeerd worden; zij zullen in het algemeen - zonder tegenbericht van de opdrachtgever - worden opgenomen in het nummer van de daarop volgende week. LIEFST SCHRIFTELIJK Voor de juistheid van de tekst van advertenties kunnen wij slechts instaan, indien deze schriftelijk bij onze advertentieafdeling, Oranjelaan 9, Waddinx veen. worden ingediend. Hiermee kan worden voorkomen dat in telefonisch opgegeven advertenties, buiten onze schuld, fouten sluipen. KABOUTERS De rubrieksadvertenties in het Weekblad voor Waddinxveen, Kabouters, Moeten vóór dinsdagmiddag 15.00 uur bij onze advertentieafdeling zijn op gegeven. Plaatsingen uitsluitend a contant. Advertentieafdeling Weekblad voor Waddinxveen. Oranjelaan 9 (postbus 66). Waddinxveen. Telefoon (01828)4788 Het dansorkest De Aviola’s uit Aalsmeer. I WADDINXVEEN Zaterdagavond 21 februari komt de Waddinxveense Instuif I »oor Gehuwden in het Anne Frank-centrum met een geweldig Boerenkielenbai. Aan dit I carnavaleske gebeuren, waar men mag verschijnen in de kledij die men het prettigst I vindt, verlenen muzikaal hun medewerking het dansorkest De Aviola’s uit Aalsmeer. I Ab Carets (sax/klarinet), Jan Pannekoek (gitaar), Jan Eveleens (bas/trompet). Flip I Eickhoff (electronisch orgel) en Leo Vogel (drums) zijn de leden hiervan, die op de I dansavonden van de Instuif voor Gehuwden geen onbekenden meer zijn. Toegangs- I kaarten kunnen telefonisch en wel op donderdagavond voor de dansavond tussen 19.00 I en 21.00 uur besteld worden, uitsluitend op nummer 5566. DEN HAAG/WADDINXVEEN De aanleg van het zoetwaterkanaal tus sen Waddinxveen en Voorburg heeft naast vertelende gevolgen als land- schapsbederf en onteigening van landbouwgronden ook gevolgen voor het milieu. De noodzaak van aanleg van dit kanaal berust op achterhaalde ge gevens. Dit zegt de werkgroep Water van de landelijke Vereniging Milieudefensie in een brief aan de leden van Provinciale Staten van Zuid-Holland, met het doel haar bezwaren tegen de aanleg van het kanaal kenbaar te maken. Provinciale Staten beginnen vandaag aan de be handeling van de begroting, waarin een bedrag voor dit 150 miljoen kostende kanaal is uitgetrokken. Milieudefensie is van mening dat het kanaal - voor 1973 - nodig was voor ver versing van het boezemwater in het Westland en als extra inlaat te klein was. De Vereniging vindt dat deze voorwaarden nu achterhaald zijn. De Gist- en Spiritusfabriek in Delft loost geen zout meer op het boezemwater sinds eind 1972 de rioolpersleiding naar zee in gebruik is. De kwaliteit van het boezemwater is mede daardoor sterk verbeterd. Bovendien is de benodigde hoeveelheid water in het Westland sterk afgenomen zodat er nu bij de hui dige inlaat in Leidschendam een grote reserve is. Voorts stelt Milieudefensie dat door de ingebruikneming van rioolwaterzui- veringsinsallaties de kwaliteit van het boezemwater in de toekomst alleen WADDINXVEEN Het gemeente- personeel heeft het dinsdagmorgen verga derende Waddinxveense college van Bur gemeester en Wethouders verrast met een zichzelf de nieuwe burgemeester noe mende sprekende pop. Dit gebeuren bracht de nodige hilariteit in de gelederen van onze bestuurders, die mét de ambte naren eveneens reikhalzend uitzien naar de nog altijd niet benoemde opvolger van de heer C. A. van der Hooft. Maar goed, dat heeft dinsdagmorgen de pret niet gedrukt, want zonder horten of stoten sprak de pop (op de band) deze woorden: "Geachte wethouders, secretaris, dames en heren. Hierbij heb ik de eer mij aan u voor te stellen als nieuwe burgemeester van uw mooie gemeente. Het is een wat ongebruikelijke manier. Maar aangezien het in Den Haag toch meer moeite heeft gekost, dan was ver wacht. heb ik mij onmiddellijk na mijn benoeming naar Waddinxveen gespoed. Alléén ter kennismaking natuurlijk, want wanneer ik hier mijn werk ga beginnen weet ik nog niet. Ik moet namelijk eerst nog een bijbaantje voor mijn man zoeken, omdat gelijktijdige verhuizing met hem toch wel de voorkeur verdient. Het is mij bekend, dat door de gemeente raad een zogenaamd profiel is geschetst. Of ik daar helemaal aan voldoe, weet ik niet Het interesseert me ook niet zo- INXVEEN De ’’Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad- Kriteria voor de keuze van n” heeft de uitgangspunten op papier gezet, die van belang zijn voor het eerste projekt de slag raken in de Derde Wereld - in dit geval Opper Volta. De dis- Met ontwikkelingssamenwerking in de jedurende de eerste drie vergaderingen van de kerngroep hebben geleid vorm van een projekt wordt bedoeld het helpen uitvoeren van een min of meer afgeronde concrete taak. De kerngroep is er zich van bewust dat het technisch woord "projekt” in feite een aanduiding is voor een bijdrage aan de leniging van menselijke nood. ONTWIKKELINGS ASPEKTEN a. het projekt moet afkomstig zijn van autochtone groepen/personen uit een ontwikkelingsland; b. het projekt moet ten goede komen aan de armste groepen van de bevol king; c. het land waar het projekt wordt uit gevoerd moet behoren tot de armste landen van de wereld; d. het projekt moet direkt of, indirect gericht zijn op het bestrijden van honger in de toekomst; het projekt moet worden voorge steld en begeleid door een ter zake kundige instantie. BEWUSTWORDINGS- ASPEKTEN de keuze van het projekt, het land en de begeleidingsinstantie moet zo danig zijn dat het overgrote deel van de Waddinxveense bevolking hier achter kan staan; b. de Waddinxveense bevolking moet van het projekt duidelijk het nut kunnen inzien c.q. dit moet kunnen worden duidelijk gemaakt; het projekt moet eenvoudig zijn, om de vertaling, weergave en informatie aan de Waddinxveense bevolking mogelijk te maken; d. tijdens en na de uitvoering van het projekt moeten gegevens beschik baar komen, eventueel langs andere wegen dan de begeleidingsinstantie; het projekt moet zodanig zijn dat volgende projekten daarop logisch kunnen aanhaken, in dezelfde plaats of streek of hetzelfde land. Om de gezamenlijke taak tot stand te brengen zullen gemeenschappe lijke opvattingen worden gezocht en de nadruk krijgen. De kerngroep heeft als taak een bij drage te leveren aan de ontwikke lingssamenwerking vanuit de Wad dinxveense gemeenschap. Deze taak is tweeledig: bewuster maken van de Waddinx veense bevolking ten aanzien van de problemen in de ontwikkelingslan den en uitbreiding van de kennis over deze problematiek; organisatie van daadwerkelijke ontwikkelingshulp. 3. De taken genoemd onder 2 worden in onderling verband aangevat. Daadwerkelijke ontwikkelingshulp wordt gegeven in de vorm van pro jekten. Deze worden zo gekozen dat zij een bijdrage kunnen leveren aan de bewustwording van de Wad dinxveense bevolking, opdat de spontane inspanning zo groot moge lijk zal zijn. De verdeling van beschikbare gel den zal zodanig plaats vinden dat het grootste deel wordt besteed aan daadwerkelijke ontwikkelingshulp. Een deel van het budget dient ter beschikking te staan voor het ver krijgen van informatie omtrent uit voering en resultaten van de projek ten en voor het verschaffen van in formatie aan de Waddinxveense be volking. 5. De werkwijze van de kerngroep om vat a. eigen studie van de problemen van de ontwikkelingslanden; b. keuze van het projekt; de wijze van inschakelen van de Waddinx veense bevolking bij de keuze van verdere projekten in een later stadi um te bézien; c. informatie aan de bevolking over het projekt en over het land waar voor een projekt is gekozen; d. informatie aan de bevolking over de problemen van de ontwikkelings landen in het algemeen (in een later stadium); e. inzameling en beheer van gelden, beschikbaar gesteld door particu lieren; f. beleid t.a.v. de besteding van door particulieren en de Gemeente be schikbaar gestelde fondsen; g. verslaggeving aan de bevolking van de effecten van de bestede be dragen; h. informatie aan de bevolking van de effecten van de bestede bedragen; i. inschakelen van vrijwilligers uit de Waddinxveense bevolking. De contacten met de Waddinxveense bevolking zoals bedoeld onder c, d, e, g, h en i kunnen plaatsvinden door: publi- katies in de plaatselijke pers, huis aan huis verspreiding, diskussies, lezingen, films, steun aan activiteiten op scholen, in kerken en verenigingen. In een later stadium zal worden bezien of tot verkoop van literatuur en pro- dukten in een eigen ruimte zal worden overgegaan, eventueel gesteund door periodiek gebruikmaken van een markt kraam. WADDINXVEEN"Zingen bij het orgel" kan komende zaterdagavond 14 februari om zeven uur in de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg. Het blijkt dat dit zingen bijzonder in de belangstelling staat. De organisatoren - de ge zamenlijke evangelisatiecommissies van de Centrale Hervormde Gemeente - menen dat het zingen bij het harmonium, zoals dit vooral vroeger veel in de huiskamers werd gedaan, door het zingen bij het (kerk)orgel weer gestalte •krijgt. Alle belangstellenden zijn van harte welkom, ditmaal zaterdagavond [zeven uur in de Brugkerk. WADDINXVEEN Deze week houdt Herwonnen Levenskracht in samen werking met de Vrouwenbeweging van het NKV de jaarlijkse fruitactie. Er worden door de bestuursleden tiental len fruitbakjes bij de bejaarden en zieken van de St Victorparochie ge bracht. Ook willen ze verschillende langdurige zieken van een ander kerk genootschap niet vergeten. Tenslotte worden aan deze acties (b.v. collecte en verloting) door iedereen meegedaan. Ook de zieken in de ziekenhuizen en enkele zieke of gehandicapte kinderen worden bedacht. De kinderen ontvan gen deze attentie meestal in de vorm van speelgoed. Dit gebaar wordt het hele jaar door ge bracht aan zieke donateurs of leden wanneer zij in een ziekenhuis of lang durig thuis verpleegd worden. Herwon nen Levenskracht zendt ook volwasse nen en kinderen, die er op een gegeven moment niet meer tegenop kunnen naar een herstellingsoord, maar dan moet men wel donateur voor tenminste 12,- per jaar zijn en levenslid van het NKV. Momenteel is Herwonnen Le venskracht begonnen in samenwerking met het NKV en de Vrouwenbeweging van het NKV aan een welzijnsgroep ten gunste van hen die het zo hard nodig hebben om gewoon eens met zijn medemens in contact te komen. Ge dacht wordt dan aan ouders van gehan dicapte kinderen die nooit in de ge legenheid zijn om eens een dag er on bezorgd uit te zijn. Voor verdere informatie kunt u terecht bij de onderstaande adressen: H. A. Moerings, P.C. Hooftstraat 3, voor zitter HL, tel. 5926; J. J. Wubben, Mauritslaan 37, penningmeester HL, tel. 7917, giro 672796; Mevr. N. v.d. i J- de Heer-J. Ven Menken-Kok, Meidoornstraat 26, tel. j A. Blom-P. Swart 3108, secretaresse VNKV, P. C. Moe rings, Busken Huetlaan 38, alle in formaties NVV, tel. 3797. Verder kunt u zien, dat ik zowel rood als wit-geel georiënteerd ben. En aangezien deze kleuren mij goed staan en ik ze tege lijk draag, kan enig liberalisme mij ook niet ontkend worden. Mijn kousen zeggen tenslotte, dat ik voor Waddinxveen ge knipt ben. Dus. wederom, voor elk wat wils, hè? De overige kandidaten voor dit ambt - ik heb in de Telegraaf van Waddinxveen, sorry Het Weekblad, (nou verraaad ik mijn krant ook nog) gelezen wie dat zijn - wel. daar steek ik met kop en schouders bovenuit. Of ze nu uit Harmelen, Hazers- woude, Medemblik. Moerkapelle of Wie- ringen komen, ik - eh wij - zijn toch de beste. Vind u ook niet? Zo. u kent mij nu een beetje, en ik zal u allen ook spoedig leren kennen. De ken nismaking met mijn man zal helaas op een later tijdstip moeten plaatsvinden. Hij doet momenteel nog wat etalagewerk en kon zich niet zo gauw vrijmaken. Ik spreek tenslotte de hoop uit, dat wij prettig en vruchtbaar mogen samen werken. Ik dank u. Sprekende pop als nieuwe burgemeester (foto P. Bakker).

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5