hefbrug de Rondom Carnaval in KENTU ZE NOG? Heerlijk eten! s 1 boekhandel veldwijk ra i ra o 0 0 I Wereldgebedsdag vrijdag 5 maart Waddinxveen de Waddinxveners! ifi Elektro kookboek De Pallisers Fietsen in Hollands hart De kleine dokter Carnaval 0 Voor peuter en kleuter Elzeviers VAN DEN BERG MACHINES 37 scholen 0 0 0 HO O B Kastpapier op rollen belastinggids M.vanderGraaf Chr. Openbare Bibliotheek Gezocht (2) Actie moeders voor moeders Old Classic C. van ’t Hoog zegt ’ja’ tegen raadslid zijn De Jong’s minkfarm Vijf zondagen te Rotterdam BI Tandem- tocht NAAM IS NU ZEKER vragen jeugd I ’’Zang- en Orgelavond” St. Laurenskerk Gezocht (1) D C. HOOGENDOORN Platteweg 44a - Reauwljk tel. 01820- 14349 I I mi I WEE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 prijs f 29.00 prijs 24.90 spelen met maten prijs 4.95 Vertel ’t ze zelf prijs f 8.90 Telefoon 01736 - 2518 PASSAGE 53 - TEL. 2620 JONGE HAANTJES, BRAADKUIKENS, SOEP* KIP, POULET. Speciaal kookboek voor de kookstersop electr. fornuizen met vele recepten. waardevolle raadgevingen uit een rijke schat van genezingsgebruiken. BERTOLINI de békende hogedrukpomp voor het verspuiten van bestrijdingsmiddelen; het schoonspuiten van stallen, tractoren en wagens; het doorspuiten van draineerbuizen. Capaciteiten v.a. 20 L/20 ato t.m. 130 L/60 ato. Vraagt vrijblijvend prijsopgave bij de zaak met de beste service Delftsestraatweg 26a Pijnacker Elf rondritten langs o.a. Gouda - Leiden - Al- phen aan den Rijn - Woerden - Schoonhoven - Reeuwijkse Plassen - Waddinxveen. prijs f 5.50 wordt uitgezonden op de t.v. Een schot in de roos. Een interessant boekje over oud-Waddinxveen waarin velen zichzelf en anderen zullen her kennen. 1972 1972 1973 1971 1971 1972 1970 Peu De de afwasbaar in diverse kleuren. 1970 1970 1969 1969 1971 1971 1971 1 van li 4 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 prijs f 25.90 laan 27 te Hilversum. prijs 34.90 Beleefd aanbevelend. POELIERBBEDRIJF eens duidelijk te maken dat de zes scholen van naar verkregen. de voor- en nadelen van een beeldbuis in huis. Een Bestellingen kunnen worden thuisbezorgd, donderdags morgens éénmaal per veer tien dagen. Tevens zijn wij Iedere vrij dagmiddag en -avond aanwe zig op de weekmarkt. I DA F Coupé ALFA ROMEO 1300 PEUGEOT 204 CITROEN DYANA CITROEN 2 CV RENAULT 16 TL TOYOTA COROLLA prijs 11.90 AUTOMOBIEL-en VERHUURBEDRIJF Noordkade 267, W’veen tel. 01828-4483 texato benzinestation Sniepweg - tel. 01828 - 2489 Autoverhuur tel.01727-4124 Haagwinde 18, Boskoop AA Jul. van Stolberglaan: ma., wo. en vr. 14.30 tot 17.30 uur en 18.30tot 20.30 uur;di 10.00 tot 12.00 uur. Sint Victorstraatdi. en vr. 19.00 tot 21.00 uur, do. 15.30 tot 17.30 uur. Anne Frank-centrum: di. en vr. 14.30 tot 17.00 uur en 18.30 tot 20.30 uur, wo. 18.30 tot 2.30 uur. Al* M: do Pe eei Da do SI Dl Af Kt tel tei to De IKON-televisie is op een (wellicht Plaatselijk vertegenwoordigster is: mevrouw J. J. Rietveld-Bus, Justus van Effenlqan 5, telefoon (01828)4138. Moeders Voor Moeders beijvert zich urine van zwangere vrouwen in te zamelen voor strikt medische doeleinden. Biedt te koop aan diverse gebruikte auto’s m. garantie o.a. SIMCA 1100LS FORD 17M FIAT 133 FIAT 127 FIAT 850 S2x FIAT 600 RENAULT6 OPEL STATIONCAR 1971 OPELKADETTCarv. 1971 Tevens luxe autoverhuur zonder chauffeur en V.W. bus en bestel. WADDINXVEEN - ..The Old Clas sic” organiseert 28 februari in de zaal van Anne Frankcentrum een carna valsavond m.m.v. Hobby Trio” uit Schoonhoven, aanvang 8 uur. WADDINXVEEN De heer C. van ’t Hoog is bereid en in staat het per 1 mei vertrekkende raadslid P. de Lijster op te volgen. Hij heeft dit het bestuur van de AKP-kiesvereniging, waarvan hij voorzitter is, meegedeeld. Verkoop van NERTSBONT van eigen farm: lange en korte jassen, hoeden, colliers en sjaals. A Iles kant en klaar. VIJVERLAAN 52 WADDINXVEEN TELEFOON 01828-3030 r HAVO/Atheneum) valt in de week van 16 tot en met 20 augustus. Naast school-advertentie in het Weekblad voor Wad dinxveen heeft de Vere- ’’Uniek voor Waddinxveen”, meent de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Nederlands Hervormde Christelijke Scholen. 3420 en 4694. Voor de kinderen van de leden wordt er op zaterdagmiddag 28 februari a.s. een kindercarnavalsmid- dag gegeven. Deze zal worden gehou den in het ’’Ketelhuis” aan de Busken Huëtlaan te Waddinxveen. De aanvang is ’s middags om 3.00 uur. Wilt u uw kinderen van deze middag laten genie ten, dan kunt u zich als lid van ”De Gouweslobbers” opgeven op één van de hierboven vermelde adressen. In deze maand hebben we maar liefst vijf zon dagen. Over deze ’verras singen’ van de maand fe bruari hebben we nog niet in de Waddinxveense kerkbladen kunnen lezen (en daar zou je het toch zeker verwacht mogen hebben), dus daarom doen wij het maar. Vijf zondagen in februari - u zult het al begrepen heb ben - is een zeldzaam heid. Wil het zover ko men, dan moet aan twee voorwaarden zijn voldaan: de maand moet met een zondag beginnen en het moet een schrikkeljaar zijn. Een en ander heeft tot gevolg dat dan ook de laatste (29ste) dag een zon dag is. Deze situatie doet zich een keer in de 28 jaar voor. De laatste maal was dat in 1948, voor een vol gende maal moeten we tot 2004 wachten. Het schrik keljaar werd ingevoerd door Julius Caesar toen men tot de conclusie was gekomen dat de werkelij ke duur van een jaar (één omloop van de aarde om de zon) iets langer was dan 365 kalenderdagen. Hoeveel precies kon men niet berekenen; men schatte het op een kwart dag. Deze kwart-etmalen werden opgespaard tot één etmaal en vandaar dus een keer in de vier jaar een 29ste februari. Ook deze berekening bleek echter niet nauw keurig genoeg. In de zes tiende eeuw ontdekte de wetenschap dat het jaar lijkse "overschot” niet precies een kwart dag be droeg, maar ruim elf mi nuten minder. Op het con cilie van Trente (1545- 1563) werd aan de paus een hervorming van het kalender opgedragen, het geen in 1582 resulteerde in de ons bekende Gre goriaanse kalender, onder verantwoordelijkheid van paus Gregorius XJ11 Deze nieuwe kalenderre- kening hield onder meer in dat er een keer in de vier jaar een schrikkeljaar zou zijn. Behalve wanneer er een „eeuwjaar” aan de beurt is dat niet door 400 deelbaar is. Dus bijvoor beeld wei het jaar 1600, maar weer niet 1700, 1800 en 1900. Uiteraard is het jaar 2000 weer aan de beurt als schrikkeljaar. Deze methodiek heeft tot gevolg dat de overgescho ten elf minuten weer worden verrekend. Sinds de invoering van de Gre goriaanse kalender in 1582 is het dan ook slechts twaalf keer voorgekomen dat de maand februari vijf zondagen telde. i WADDINXVEEN De jaarlijkse gebedsdienst in het kader Wereldgebedsdag wordt vrijdagavond 5 maart in de hervormde Imma- nuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan gehouden. Aanvang acht uur. Aan de dienst verleent medewerking het rooms-katholiek kerkkoor onder leiding van de heer Van den Hondel. De orgelbegeleiding is in handen van mevrouw Alblas-van Leeuwen. Onder de gebedsdienst is ons het volgende medegedeeld: "De liturgie is dit jaar samengesteld door christenvrouwen uit Mexico. En draagt als titel "Bewustmaking tot leven". U zult zich afvragen, wat bedoelen ze daarmee? Zij schrijven daarover: het bewust zijn is door politieke onderdrukking van personen, groepen en instellingen die strijden voor een rechtvaardige toekomst beneden de maat. Voor christenen betekend dit een uitdaging tot bewustmaking, van wat Gods gebod en belofte en steun in deze situatie betekenen. Laten we naar elkaar luisteren en eikaars noden opmerken. Want we hebben elkaar nodig en speciaal in ons gebed voor elkaar”. WADDINXVEEN De carnavals vereniging ”De Gouweslobbers” in Waddinxveen, die in april van dit jaar haar éénjarig bestaan hoopt te vieren, heeft voor het komende carnaval een grote feestavond op het programma staan. Zo wordt er op vrijdag 27 febru ari a.s. een groot carnavalsbal gegeven. De leden van de introducé’s zijn ver zocht om verkleed te verschijnen, maar er wordt wel bij vermeld dat een boe renkiel ook gecostumeerd is. De mu ziek zal deze avond worden verzorgd door het dans- en showorkest ’’The Rhythm Players” uit Utrecht. De aan vang van deze avond is om 20.11 uur en zal eindigen in de kleine uurtjes. Rond de klok van tien uur zal het fanfare korps ’’Concordia” enkele carnavals- nummers ten gehore brengen. Voor de best gecostumeerde man en vrouw zijn leuke prijzen beschikbaar gesteld door dameskapsalon C. van Es en platen handel Record Discount, beiden geves tigd in het winkelcentrum Groens- voorde te Waddinxveen. De plaatse lijke pers zal deze avond de jury vor men bij de beoordeling van de best ge kostumeerde. Wilt u deze avond met ”De Gouwe slobbers” carnaval vieren dan bent u van harte welkom in het verenigings gebouw, Stationsstraat 18 te Waddinx veen. Kaarten kunt u tegen betaling van 7,50 afhalen op één van de onder staande adressen: van Maerlantstraat 22, Tollenslaan 105, Peppelhorst 70, leplaan 5a. Ook kunt u telefonisch kaarten bestellen als u één van de vol gende nummers draait: 01828-2841, WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Donderdagavond 26 februari zal er in de Grote of St. Laurenskerk te Rot terdam, weer een ’’Zang- en orgel- avond” worden gehouden. Hieraan zul len meewerken: Het Chr. Gemengd koor ”Vox Jubilans” uit Waddinxveen o.l.v. de dirigent Jan Bonefaas. Aan het transeptorgel zal plaats nemen de bekende organist uit Bodegraven, Her man van Vliet. Voor de le maal aan het hoofdorgel de Haagse ’’vuurwerk” organist Sander van Marion. Deze zeer bekwame organist zal naast werken van Handel en Clarke, ook zijn bekende koraalimprovisaties ten gehore brengen. Het koor ”Vox Juli- lans” zal o.a. zingen een bewerking van Marinus Egberts naar Psalm 108. Ds. C. A. Korevaar is de meditator. (Rotterdam C.). Aanvang 8 uur. De kerk gaat 7 uur open en is verwarmd. Toegang is vrij. WAI er th: doubl name REC omst: gepa; Vooi bestt Voor of ge hoge jeugi 1 nen seen 1 van één i ters. 1 in et leidi die i ding O vei Inte .7 a^e gen gele: peut •1 gele eers nog 2 zoer op tl Aan Op i jaan I zal nive - pati' goei tie t beja tuur mee huif het mali voo mal ’’Wielaard voor de fiets” bracht ons het volgende on der de aandacht: ”De fiets club Unitas in Assen gaat op zaterdag 15 mei en wereld primeur organiseren, en wel in de vorm van en tandem- tocht voor blinden en zeer slechtzienden. De club orga niseert regelmatig allerlei toertochten, maar tot dusver was het voor visueel gehan dicapten niet mogelijk, daar aan in groter verband deel te nemen. Het bestuur wil met dit initiatief, dat na overleg met enige blindenorganisa ties van die zijde alle steun kreeg, een nieuwe mogelijk heid tot integratie in de samenleving openen en bo vendien isueel gehandicapten die zelf geen tandem bezit ten, de gelegenheid bieden eens ervaring op te doen met een dergelijke tocht. Men zal op genoemde dag de beschikking hebben over tientallen tandems, waarvan Fongers er 25 voor zijn rece- ning neemt. Deze fabriek treedt tevens op als sponsor om de extra kosten te be strijden en zorgt bovendien voor twee volgauto’s. De fietsclub zorgt voor goed ziende voorrijders op de tan dems voor de gehandicapten die geen fietspartner heb ben. De route van de tocht, die 40 km lang is, zal ook in brailleschrift worden ge drukt. Men vertrekt om 10 uur in Assen, rijdt langs o.m. Annen, Schipborg en Norg, en komt rond 5 uur weer bij het vertrekpunt aan. Aanmeldingen voor deelna me moeten uiterlijk op 29 februari binnen zijn bij de heer H. Brander, Riete 32 te Assen, tel. 05920-15510)”. WADDINXVEEN Ruim drie maanden nadat aan leerlingen, leden van de 3 verenigingen voor voortgezet onderwijs in samenwer kingsverband en belangstellenden gevraagd was een naam te bedenken voor het HAVO/Atheneum te Wad dinxveen, heeft het bestuur van de ze schooi uit de vele inzendingen de naam: Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum gekozen. Misschien een niet zo verrassende naam, maar wel een veelzeggende. Niemand zal moeite hebben aan de ze naam te wennen. Er waren ruim 230 inzendingen met 145 verschil lende namen. De gekozen naam is ingestuurd door 6 personen. Zij zullen binnenkort een Delftsblauw wandbord ter herinnering aangebo den krijgen. Alle inzenders ontvan gen een wandtegel. De naam van de school zal op het gebouw breed wor den uitgemeten: de letters vergen een breedte van 4,40 meter. In een pagina-grote ad vertentie in het Weekblad hardop praten voor Waddinxveen van vorige week donderdag hebben vijf veense schoolbesturen en zijn droom grammaticaal correcte zinnen vormt. De mensen, die aan het on derzoek willen meewer ken, krijgen een cassette- Nieuw is dat" de ouders recorder mee naar huis die automatisch gaat wer ken als zij praten en af slaat als zij zwijgen. Het hun kinderen willen laten onderzoek wordt geleid geven. We hebben al door de Amerikaan Franc openbare, hervormde, Heynick (29). rooms-katholieke, chris- Men wil nagaan of tijdens telijke scholen, daar is dan de slaap ook afwijkingen nu met het nieuwe school- ,--1— jaar de gereformeerde komen, ten opzichte s.:.:. - ting tot Bevordering en de toestand. Bovendien Instandhouding van Ge- wil men nagaan f fijdens ook woorden in dialect of’ in andere taal worden ge bruikt. Men acht het niet uitgesloten dat iemand die het vierklassige school- droomt volledig ’ongram maticale’ zinnen formu leert. van het taalgebruik voor? van basisschoofvan de Stich- het taalgebruikjn waken- ting tot Bevordering en reformeerd Onderwijs bij- de slaap of in de droom gekomen. Deze in augus tus van start gaande zes- klassige school zal voor lopig worden gehuisvest in gebouw aan de Staring- laan. De gereformeerde basis school heeft dinsdag 10 augustus uitverkoren als eerste schooldag, terwijl alle andere kleuter- en basisscholen op maandag zoek naar 9 augustus weer beginnen, ook Waddinxveens) gezin, De eerste schooldag van dat een televisietoestel in het voortgezet onderwijs huis heeft gehad, maar het (huishoudschool, MAVO, om weloverwogen rede nen heeft afgeschaft. De omroep heeft belang stelling voor zo’n gezin, de gezamenlijke wanneer het opgroeiende kinderen telt. Ter gelegenheid van ht 25-jarig bestaan van de niging tot Stichting en In- televisie in Nederland wil standhouding van Neder- de IKON dit onderwerp lands Hervormde Scholen op geheel eigen wijze in er in de Hervormde Kerk- een programmareeks aan- bode van de Centrale pakken. Onderwerp is niet Hervormde Gemeente het wel en wee van de nog een eigen advertentie vaderlandse tv, maar juist tegenaan gegooid om nog de manier waarop er naar eens duidelijk te maken televisie gekeken en hoe ermee gewerkt wordt. deze vereniging niet al- Daartoe behoort de vraag leen aan ’’goed onderwijs hoe er gedacht wordt over (met de modernste leer middelen)” maar ook aan ’’Gods Woord zoals opge- van de moeilijkste opga- vat naar de Belijdenis- ven bij het ’vooronder- geschriften der Kerk” zoek’ blijkt te zijn een ge- grote aandacht besteden, zin met opgroeiende kin- en dat is volgens de her- deren te vinden waar het vormde schoolvereniging TV-toestel welbewust is in onze tijd geen vanzelf- weggedaan. Gezinnen met sprekendheid meer. kinderen, die daarvoor in ’’Een goede schoolkeuze aanmerking komen, wordt voor uw kinderen is gevraagd te schrijven naar vandaag beslist noodzak- IKON-televisie, Borneo- elijk”, wordt ouders met kinderen toegeroepen in de Hervormde Kerkbode. Van de hervormde sc hoolvereniging zal de kleuter- en basisschool Bethel (met ingang van het nieuwe schooljaar hoogstwaarschijnlijk ondergebracht worden in de protestants-christelijke De Savornin Lohmansc- hool aan de Lindegaarde) volledig worden geï ntegreerd. Door de leer plannen op elkaar af te stemmen wordt een geleidelijke overgang van kleuter- naar basi sonderwijs Ook Waddinxveners die in hun slaap kunnen meewerken aan een onderzoek dat in- Waddinx° gesteld zal worden door het instituut voor toe- het college van Burge- gepaste taalkunde in meester en Wethouders Groningen. Het instituut ons allemaal verteld dat wil nagaan of de mens deze hele week leerlingen tijdens zijn slaap of in kunnen worden aange meld voor in totaal maar liefst 37 scholen voor kleuter-, basis- en voort gezet onderwijs. meer keus hebben voor wat betreft de richting van het onderwijs die ze aan

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 2